FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Jezus jest Bogiem?
Autor Wiadomość
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-01-26, 17:13   Czy Jezus jest Bogiem?

Wielu ludzi uważa naukę o Trójcy za fundamentalną doktrynę religii chrześcijańskiej. Według niej Ojciec, Syn i Duch Święty to trzy osoby w jednym Bogu.

Kardynał John O’Connor tak się wypowiedział na temat tej nauki: „Wiadomo, że jest to bardzo głęboka tajemnica, której w żaden sposób nie da się przeniknąć”.

Dlaczego ten dogmat tak trudno zrozumieć? Jedną z przyczyn podano w pewnym opracowaniu, gdzie w związku z Trójcą przyznano:

„Doktryna ta nie jest biblijna w tym sensie, że nigdzie w Biblii nie została sformułowana” (The Illustrated Bible Dictionary).

A co Wy sądzicie na ten temat?
 
     
xxxKatoliKxxx 

Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 18
Skąd: Warszawa
Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 8/8
 100%
Wysłany: 2013-01-26, 18:41   

Cytat:
„Doktryna ta nie jest biblijna w tym sensie, że nigdzie w Biblii nie została sformułowana”


To, że nigdzie w Biblii nie występuje słowo "trójca" to nie znaczy, że nauka o Trójcy Świętej jest niebiblijna!

W Księdze Rodzaju 1:1 został użyty rzeczownik liczby mnogiej אֱלֹהִ֑ים - „Elohim”. W tej samej księdze w wersetach:

"A wreszcie rzekł Bóg: «Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad ziemią i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi!» (Rdz 1. 26)

" Po czym Pan Bóg rzekł: «Oto człowiek stał się taki jak My: zna dobro i zło; niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki». (Rdz 3.22)

"Zejdźmy więc i pomieszajmy tam ich język, aby jeden nie rozumiał drugiego!» (Rdz 11.7)

jest użyta forma „my”. Słowa „Elohim” i „my” BEZSPRZECZNIE oznaczają więcej niż jedną osobę. W języku polskim posiadamy tylko dwie liczby: pojedynczą i mnogą. W języku hebrajskim istnieją trzy liczby: pojedynczą, podwójną i mnogą. Liczba podwójną dotyczy tylko DWÓCH rzeczy. Opisuje ona rzeczy mające parę: oczy, uszy czy ręce. Słowa „Elohim” i „my” mają liczbę mnogą: zdecydowanie dotyczą więcej niż dwóch osób, dotyczą trzech lub większej ilości (Ojciec, Syn i Duch Święty).

Cytat z Nowego Testamentu:

"A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: «Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego." (Mt 28. 17-19)
 
     
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-01-26, 18:46   

Ciesze się KatoliKu, ze mogłem poznać Twoje zdanie w tej sprawie.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2013-01-27, 21:36   

Cytat:
"xxxKatoliKxxx"

To, że nigdzie w Biblii nie występuje słowo "trójca" to nie znaczy, że nauka o Trójcy Świętej jest niebiblijna!

Tak dokładnie znaczy, bo to jest ważna doktryna i gdyby była biblijną na pewno byłaby, przez Jezusa głoszoną, a przez pisarzy biblijnych pisaną.

Cytat:
W Księdze Rodzaju 1:1 został użyty rzeczownik liczby mnogiej אֱלֹהִ֑ים - „Elohim”. W tej samej księdze w wersetach:

Tak to prawda w Biblii St.Testamentu aż się roi od słowa Elohim
Jest tez prawdą,ze w j.hebrajskim tworzy się liczbę mnogą, przez dodanie imZ małą, lub wielka różnicą: Otóż jeżeli przed rzeczownikiem jest czasownik w liczbie pojedynczej, rzeczownik chociaż jest w liczbie mnogiej zmienia się w liczbę pojedynczą, tym wypadku rodzaju 1:1 tak jest. dokładnie: בראשית ברא אלהים את השמים ואת הארץ
Na początku stworzył----bara----Elohim----Bóg
stworzył---czasownik--Bóg rzeczownik---liczba pojedyncza.
podobnie jest też z przymiotnikami.
I jeszcze jedno ci powiem Jerozolima--jest liczbą pojedynczą tak?----a w hebrajskim jest tak: Jeruszalaim--niby mnoga tak, a jest liczbą pojedynczą.

Cytat:
"A wreszcie rzekł Bóg: «Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad ziemią i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi!» (Rdz 1. 26)

Tutaj JHWH mówi do Logosa swojego Syna przez którego wszystko się stało.
tutaj nie ma żadnej Trójcy.

Cytat:
" Po czym Pan Bóg rzekł: «Oto człowiek stał się taki jak My: zna dobro i zło; niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki». (Rdz 3.22)

Tutaj jest podobna sytuacja, Logos był zawsze przy swoim Ojcu, ponieważ wspólnie stwarzali. Bóg JHWH jako architekt Logos Jego wykonawca.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Magda
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-11, 03:36   

Ja napisałam w temacie czy Jezus jest archaniołem Michałem juz na temat Jezusa a teraz tylko dopiszę o Duchu Świętym

Duch Święty też jest Bogiem

J 4:24 bw "Bóg jest Duchem, a ci, którzy mu cześć oddają, winni mu ją oddawać w duchu i w prawdzie."

J 16:7 bg "Lecz ja wam prawdę mówię, wamci to pożyteczno, abym ja odszedł; bo jeźli ja nie odejdę, pocieszyciel on nie przyjdzie do was, a jeźli odejdę, poślę go do was."

Jezus ma moc posłać do nas najświętszego Ducha swojego Ducha Bożego

Mt 28:20 bw "ucząc je przestrzegać wszystkiego, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata."

Z nami jest Duch Święty czyli Jezus Bóg

1Kor 3:16 bg "Azaż nie wiecie, iż kościołem Bożym jesteście, a Duch Boży mieszka w was?

Dz 16:7 bp "Gdy skierowali się ku Myzji, próbowali wyruszyć do Bitynii, ale znowu nie pozwalał im Duch Jezusa.


Mt 12:32 bw "A jeśliby ktoś rzekł słowo przeciwko Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone; ale temu, kto by mówił przeciwko Duchowi Świętemu, nie będzie odpuszczone ani w tym wieku ani w przyszłym."
Mk 3:29 bw "Kto by jednak zbluźnił przeciwko Duchowi Świętemu, nie dostąpi odpuszczenia na wieki, ale będzie winien grzechu wiekuistego."
Łk 12:10 bw "Każdemu, kto powie słowo przeciwko Synowi Człowieczemu, będzie odpuszczone; lecz kto by bluźnił przeciwko Duchowi Świętemu, temu nie będzie odpuszczone."

Jest to Duch samego Boga ,Duch Jezusa Najświętszy jak sam Bóg bo to jest sama Duchowa obecność Boga na ziemi i w człowieku, dlatego właśnie ten grzech jest taki niewybaczalny bo obrażamy samego Boga.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2013-02-11, 10:20   

Magda napisał/a:
Ja napisałam w temacie czy Jezus jest archaniołem Michałem juz na temat Jezusa a teraz tylko dopiszę o Duchu Świętym

Duch Święty też jest Bogiem

J 4:24 bw "Bóg jest Duchem, a ci, którzy mu cześć oddają, winni mu ją oddawać w duchu i w prawdzie."


W którym miejscu w tym tekście pisze,że Duch Św. jest Bogiem, bo nie mogę się dopatrzyć?

Cytat:
J 16:7 bg "Lecz ja wam prawdę mówię, wamci to pożyteczno, abym ja odszedł; bo jeźli ja nie odejdę, pocieszyciel on nie przyjdzie do was, a jeźli odejdę, poślę go do was."
Jezus ma moc posłać do nas najświętszego Ducha swojego Ducha Bożego


Jest tutaj mowa o pocieszycielu duchowym dla uczni Jezusa, a o Bogu??
Ja zgadzam się,że Jezus ma moc posłać do nas swojego ducha, ale ten duch Jezusa to nie Bóg jest.
Cytat:
Mt 28:20 bw "ucząc je przestrzegać wszystkiego, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata."

Z nami jest Duch Święty czyli Jezus Bóg


Jezus jest Synem Boga Ojca i mają oni w sobie moc,energię, wpływ, i to nazywa się duchem świętym, bo od świętych pochodzi.

Cytat:
1Kor 3:16 bg "Azaż nie wiecie, iż kościołem Bożym jesteście, a Duch Boży mieszka w was?


Słowa te ap.Paweł wypowiada do uczni Jezusa dokładnie do klasy Oblubienicy Chrystusowej
2000 lat temu, Nic tutaj nie ma,że Duch Św. jest bogiem, tylko,że mieszka w nich i to jest logiczne, wybierali się do klasy niebiańskiej więc Duch Św. mieszkał w nich [wpływ Boga Jehowy i Jezusa Syna Jego]

Cytat:
Dz 16:7 bp "Gdy skierowali się ku Myzji, próbowali wyruszyć do Bitynii, ale znowu nie pozwalał im Duch Jezusa.



zgadzam się DUCH JEZUSA pisze a nie DUCH BOG

Cytat:
Mt 12:32 bw "A jeśliby ktoś rzekł słowo przeciwko Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone; ale temu, kto by mówił przeciwko Duchowi Świętemu, nie będzie odpuszczone ani w tym wieku ani w przyszłym."
Mk 3:29 bw "Kto by jednak zbluźnił przeciwko Duchowi Świętemu, nie dostąpi odpuszczenia na wieki, ale będzie winien grzechu wiekuistego."
Łk 12:10 bw "Każdemu, kto powie słowo przeciwko Synowi Człowieczemu, będzie odpuszczone; lecz kto by bluźnił przeciwko Duchowi Świętemu, temu nie będzie odpuszczone."


Nie znaczy to jednak,że Duch Św. jest Bogiem. nie dałaś mi dokładnego biblijnego dowodu. Bóg Jehowa, Jahwe JHWH pisze o sobie bez ogródek:

Wj 20:2 bg "Jam jest Pan Bóg twój, którym cię wywiódł z ziemi Egipskiej, z domu niewoli."
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Magda
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-11, 12:35   

Duch Jezusa i Duch Boga to ten sam Duch to tu widać. Jezus jest Bogiem ,Ojciec też jest Bogiem, Duch Święty to nie moc a osoba wiec też jest Bogiem , my nie wiemy w ogóle czym jest Duch bo jestesmy cieleśni i to pojęcie jest dla nas trudne ale można to przyrównać do Bozej osobowości, Bożego ja, do Osoby Duchowej. DuchŚwięty wielokrotnie pokazuje nam że jest osobą a nie bezosobową moca czy siłą.

Dz 16:6 bt "Przeszli Frygię i krainę galacką, ponieważ Duch Święty zabronił im głosić słowo w Azji."

Dz 13:2 bg "A gdy oni służbę Pańską jawnie odprawiali i pościli, rzekł im Duch Święty: Odłączcie mi Barnabasza i Saula do tej sprawy, do którejm ich powołał."

Dz 20:23 bg "Tylko że Duch Święty po miastach świadczy, powiadając, że mię więzienie i uciski czekają."

1Kor 2:13 bg "O których też mówimy, nie temi słowy, których ludzka mądrość naucza, ale których Duch Święty naucza, do duchownych rzeczy duchowne stosując."

Hbr 9:8 bg "Przez co daje znać Duch Święty, iż jeszcze nie była objawiona droga do świątnicy, póki jeszcze trwał pierwszy przybytek,

Hbr 9:8 bw "Przez to Duch Święty wskazuje wyraźnie, że droga do świątyni nie została jeszcze objawiona, dopóki stoi pierwszy przybytek;"

Ef 4:30 bw "A nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym jesteście zapieczętowani na dzień odkupienia."


jak można bezosobowa moć zasmucić, jak moc może decydoać, nauczć?


a tu odróżnienie mocy od ducha



Zec 4:6 bw "(6) Wtedy on odpowiedział, mówiąc do mnie: Takie jest słowo Pana do Zorobabela: Nie dzięki mocy ani dzięki sile, lecz dzięki mojemu Duchowi to się stanie - mówi Pan Zastępów."

Duch ma moc a nie jest bezosobową mocą.

Rz 15:13 bw "A Bóg nadziei niechaj was napełni wszelką radością i pokojem w wierze, abyście obfitowali w nadzieję przez moc Ducha Świętego."

Moc czyją? Ducha on ją posiada.


1Jo 5:7 bg "(7) Albowiem trzej są, którzy świadczą na niebie: Ojciec, Słowo i Duch Święty, a ci trzej jedno są."


Bardzo trudno jest z tobą dyskutować bo jakoś nie starasz się całych moich wypowiedzi brać jakoś holistycznie a odpowiadasz na jakieś wybrane cytaty nie bierzesz też pod uwagę ogólnego przesłania ewangelii sensu całego kontekstu wypowiedzi apostołów a jedynie wersety. dlatego podają ci wersety i zastanów sie czy tak wiele cech osobowości a nie samej mocy we wszystkich tych wersetach widac . Dlaczego uważasz że Wszystkie duch nawet złe sa osobami i ten Najswiętszy Bozy Duch jast tylko jakąś mocą lub bezosobową siłą? On jest Bogiem. Bóg jest Duchem.

I co to jest klasa niebiańska, czy chrzścijanie są podzieleni?
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2013-02-11, 16:32   

Cytat:
Magda napisała/
Duch Jezusa i Duch Boga to ten sam Duch to tu widać.

Zgadzam się ten sam.

Cytat:
Jezus jest Bogiem ,Ojciec też jest Bogiem, Duch Święty to nie moc a osoba wiec też jest Bogiem
,
Ja tez zgadzam się,że Jezus jest też bogiem, ale nie JHWH Jezus jest synem Boga JHWH
Zauważ każda osoba ma imię, a duch Św. jakie ma imię?
Teksty które podałaś nic nie mówią,ze Duch Św. jest osoba, ani,że jest bogiem. bardzo dużo tekstów wkleiłaś, ale chyba nie do tego tematu.

Cytat:
1Jo 5:7 bg "(7) Albowiem trzej są, którzy świadczą na niebie: Ojciec, Słowo i Duch Święty, a ci trzej jedno są."


Ten tekst jest dopiskiem, nie ma go w najstarszych manuskryptach.

Cytat:
Bardzo trudno jest z tobą dyskutować bo jakoś nie starasz się całych moich wypowiedzi brać jakoś holistycznie a odpowiadasz na jakieś wybrane cytaty


W poprzednim poście prawie na wszystkie ci odpowiedziałam teksty, chociaż było ich bardzo dużo i prawie zupełnie nie do tematu.

Cytat:
nie bierzesz też pod uwagę ogólnego przesłania ewangelii sensu całego kontekstu wypowiedzi apostołów a jedynie wersety
.

Ja? nie biorę pod uwagę Ewangelii? no nie rozśmieszaj mnie.
Cytat:

I co to jest klasa niebiańska, czy chrzścijanie są podzieleni?


tutaj radzę ci szczegółowiej czytać Nowy Testament to sama się kapniesz w czym jest rzecz.
Piszesz,ze kilka razy przeczytalas od dechy do dechy, więc powinnaś wiedzieć.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Magda
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-11, 20:31   

kilkanaście nie kilka a i kawałkami ciągle czytam. Jeśli te cytaty co podałam nie tyczą się tematu to podaj ty swoje. Naprzykład jak wytłumaczysz ze Jezus jest Bogiem i Ojciec jest Bogiem bo

J 1:1 bw "Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo."
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2013-02-11, 20:44   

Cytat:
Magda napisała/

J 1:1 bw "Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo."


Ten tek jest tłumaczony również prze zemnie w tym linku:

http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=250
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Magda
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-11, 21:02   

ten link jest jakiś uszkodzony bo pisze że nie znaleziono tekstu.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2013-02-11, 21:53   

Więc poszukaj temat Jana 1:1

chyba ten link będzie dobry. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=250
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Magda
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-11, 23:18   

Odpisałam w tamtym temacie
 
     
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-12, 12:59   

Tylko powiedz Magdo, gdzie wyczytałaś w Biblii, że duch święty jest Bogiem. Ja takiego wersetu nie znam! Czy mogłabyś pokazać taki werset?
 
     
Andung 

Dołączył: 12 Lut 2013
Posty: 10
Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 0/8
 0%
Wysłany: 2013-02-12, 22:44   Bluznierstwo przebciw Duchowi (Mt 12)

1.
Jesli Duch swiety nie jest Bogiem, dlaczego nie wybaczy sie bluznierstwa przeciw Duchowi? (Mt 12)
2.
Mozna sobie wypisac z Biblii wszystkie cechy Ducha i korzystajac z Bozego daru rozumu zastanowic sie, KOGO czy CO te cechy przedstawiaja.

Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13