FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy w skład 144 000 wchodzą wyłącznie rodowici Żydzi?
Autor Wiadomość
slawek 

Dołączył: 31 Lip 2013
Posty: 86
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 5/19
 26%
Wysłany: 2013-08-02, 02:15   

ametyst napisał/a:
slawek napisał/a:
ametyst napisał/a:
]Sytuacja w Królestwie Bożym będzie taka że po wojnie Armagedonu będą różne narody na ziemi w tym i Izrael. Czy ten Izrael będzie wtedy jako naród potępiony/. Nie!. Wojnę Armagedony przeżyją tylko wybrani Izraelici i jako naród będą mieli uznanie u Boga i pierwsze miejsce wśród narodów bo są narodem wybranym, narodem pierworodnym. I to miał na myśli Paweł:Rzym. 11:28-32
28. Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców.
29. Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże.

30. Bo jak i wy byliście niegdyś nieposłuszni Bogu, a teraz dostąpiliście miłosierdzia z powodu ich nieposłuszeństwa,
31. Tak i oni teraz, gdy wy dostępujecie miłosierdzia, stali się nieposłuszni, ażeby i oni teraz miłosierdzia dostąpili.
32. Albowiem Bóg poddał wszystkich w niewolę nieposłuszeństwa, aby się nad wszystkimi umiłować.
(BW)


Jak mamy dyskutować metodą kopiuj-wklej na zasadzie zaciętej płyty, to bardzo proszę;

Zaznaczony na czerwono to cytat z Izajasza. Zacytuję go teraz z Księgi Izajasza 59:20 „I przyjdzie Wykupiciel do Syjonu oraz do tych, którzy w Jakubie odwracają się od występku” — brzmi wypowiedź Jehowy."

"Tych, którzy [z Izraela cielesnego] odwracają się od występku", czyli wierzący w Jezusa ostatek, który wraz z ludźmi z narodów utworzy Izrael duchowy [Boży] złożony ze 144 000 wykupionych z ziemi.


Nie zrozumiałeś tego co napisałem i nic tu nie kopiuję tak jak ty i nic nie wklejam, mówisz o sobie i siebie za to krytykujesz.
Przecież masz wyraźnie napisane że w Królestwie Bożym będą ci którzy przeżyją wojnę Armagedonu a nie będzie Faryzeuszy i naród Izraela wtedy będzie czysty, wróci do pierwotnego stanu.
Nie myśl że wojnę Armagedonu przeżyją ludzie źli z Izraela, a jeżeli tylko dobrzy to naród będzie odnowiony. Czy taki wybrany naród Izraela Bóg odrzuci?. Nie!. Znów będzie pierworodny z pośród innych narodów.
Natomiast naród duchowego Izraela będzie w duchu i będzie wtedy kompletny bo liczba będzie wynosiła tylko 144 tysiące. Będzie dwa narody Izraela, duchowy który pójdzie do nieba i cielesny który będzie na ziemi.


1. Czyli w Raju nie będzie granic, wszyscy ludzie będą równi, ale "odnowiony Izrael cielesny" będzie stanowił odrębny naród i będzie równiejszy od innych narodów? Innymi słowy: w raju Izrael będzie znowu narodem wybranym?

Dzieje Apostolskie 10: 34-35 "Wtedy Piotr otworzył usta i rzekł: „Z całą pewnością dostrzegam, że Bóg nie jest stronniczy, lecz w każdym narodzie godny jego upodobania jest człowiek, który się go boi i czyni to, co prawe"

Rzymian 2:13 " Bo nie ci, którzy prawa słuchają, są prawi wobec Boga, lecz ci, którzy prawo wypełniają,+ zostaną uznani za prawych."

1 Koryntian 12:13 " Bo doprawdy za sprawą jednego ducha my wszyscy zostaliśmy ochrzczeni w jednym ciele, czy to Żydzi, czy Grecy, czy to niewolnicy, czy wolni, i wszyscy zostaliśmy napojeni jednym duchem."

Galatów 3:28 "Nie ma Żyda ani Greka, nie ma niewolnika ani wolnego, nie ma mężczyzny ani kobiety; wy wszyscy bowiem jesteście jedną osobą w jedności z Chrystusem Jezusem."

2. Na podstawie czego Bóg zawrze z tym "nowym Izraelem cielesnym" przymierze. Może być lepsze niż na podstawie krwi Jezusa?

Dzieje Apostolskie 4; 10-12 " to niech wam wszystkim oraz całemu ludowi izraelskiemu będzie wiadome, że w imię Jezusa Chrystusa Nazarejczyka, którego wyście zawiesili na palu, lecz którego Bóg wskrzesił z martwych — właśnie dzięki niemu ów człowiek stoi przed wami zdrowy. Ten jest ‚kamieniem, który przez was, budowniczych, został poczytany za nic, a który stał się głowicą węgła’. 12 I w nikim innym nie ma wybawienia, bo nie ma pod niebem żadnego innego imienia danego ludziom, dzięki któremu mamy zostać wybawieni”.

3. Czy Izraelici znowu odbudują Świątynię, która była cieniem rzeczy niebiańskich i będą w niej składali ofiary ze zwierząt?

4. Czy może współczesny naród izraelski, który odzyskał swoje ziemie nie mocą Boga, tylko przy pomocy OZN. W którym się udziela się śluby homoseksualistom, w szkołach naucza teorii ewolucji, dalej nie wierzy w przytłaczającej większości w rolę Pana Jezusa jako zbawiciela. Czy ten Izrael ze względu na ojców jest narodem wybranym i rządzonym teokratycznie, czy się ma dopiero nawrócić? O co ci tak na prawdę chodzi? Jaka jest istota twojej argumentacji? Chcę to wiedzieć zanim znowu zacznę operować odpowiednimi wersetami, bo tak naprawdę nie wiem z czym mam dyskutować i z jakimi poglądami polemizować, lub się zgadzać.
Ostatnio zmieniony przez slawek 2013-08-02, 02:22, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
ametyst 

Pomógł: 42 razy
Wiek: 73
Dołączył: 20 Lip 2013
Posty: 442
Skąd: Nowe Jeruzalem
Poziom: 19
HP: 7/798
 1%
MP: 381/381
 100%
EXP: 25/49
 51%
Wysłany: 2013-08-02, 10:01   

slawek napisał/a:
ametyst napisał/a:

Nie myśl że wojnę Armagedonu przeżyją ludzie źli z Izraela, a jeżeli tylko dobrzy to naród będzie odnowiony. Czy taki wybrany naród Izraela Bóg odrzuci?. Nie!. Znów będzie pierworodny z pośród innych narodów.
Natomiast naród duchowego Izraela będzie w duchu i będzie wtedy kompletny bo liczba będzie wynosiła tylko 144 tysiące. Będzie dwa narody Izraela, duchowy który pójdzie do nieba i cielesny który będzie na ziemi.


1. Czyli w Raju nie będzie granic, wszyscy ludzie będą równi, ale "odnowiony Izrael cielesny" będzie stanowił odrębny naród i będzie równiejszy od innych narodów? Innymi słowy: w raju Izrael będzie znowu narodem wybranym?
. Czy ten Izrael ze względu na ojców jest narodem wybranym i rządzonym teokratycznie, czy się ma dopiero nawrócić? O co ci tak na prawdę chodzi? Jaka jest istota twojej argumentacji? Chcę to wiedzieć zanim znowu zacznę operować odpowiednimi wersetami, bo tak naprawdę nie wiem z czym mam dyskutować i z jakimi poglądami polemizować, lub się zgadzać.
Gdybyś uważnie czytał to byś wiedział że obecny naród cielesny Izraela nie nadaje się do Królestwa Bożego. Część z tego narodu przeżyje wojnę Armagedonu i będzie narodem nadal wybranym, to będzie w Królestwie Bożym a nie teraz w tym świecie.
W Królestwie Bożym będą narody.
Obj. 21:24
24. I chodzić będą narody w światłości jego, a królowie ziemi wnosić będą do niego chwałę swoją.
(BW)
 
     
slawek 

Dołączył: 31 Lip 2013
Posty: 86
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 5/19
 26%
Wysłany: 2013-08-02, 11:08   

ametyst napisał/a:
slawek napisał/a:
ametyst napisał/a:

Nie myśl że wojnę Armagedonu przeżyją ludzie źli z Izraela, a jeżeli tylko dobrzy to naród będzie odnowiony. Czy taki wybrany naród Izraela Bóg odrzuci?. Nie!. Znów będzie pierworodny z pośród innych narodów.
Natomiast naród duchowego Izraela będzie w duchu i będzie wtedy kompletny bo liczba będzie wynosiła tylko 144 tysiące. Będzie dwa narody Izraela, duchowy który pójdzie do nieba i cielesny który będzie na ziemi.


1. Czyli w Raju nie będzie granic, wszyscy ludzie będą równi, ale "odnowiony Izrael cielesny" będzie stanowił odrębny naród i będzie równiejszy od innych narodów? Innymi słowy: w raju Izrael będzie znowu narodem wybranym?
. Czy ten Izrael ze względu na ojców jest narodem wybranym i rządzonym teokratycznie, czy się ma dopiero nawrócić? O co ci tak na prawdę chodzi? Jaka jest istota twojej argumentacji? Chcę to wiedzieć zanim znowu zacznę operować odpowiednimi wersetami, bo tak naprawdę nie wiem z czym mam dyskutować i z jakimi poglądami polemizować, lub się zgadzać.
Gdybyś uważnie czytał to byś wiedział że obecny naród cielesny Izraela nie nadaje się do Królestwa Bożego. Część z tego narodu przeżyje wojnę Armagedonu i będzie narodem nadal wybranym, to będzie w Królestwie Bożym a nie teraz w tym świecie.
W Królestwie Bożym będą narody.


Czytając nawet powierzchownie można zauważyć, ze unikasz odpowiedzi na zadane ci w poprzednim poście pytania. Odpowiesz na nie czy dalej będziesz się posługiwal wytrychami retorycznymi?

1. Czyli w Raju nie będzie granic, wszyscy ludzie będą równi, ale "odnowiony Izrael cielesny" będzie stanowił odrębny naród i będzie równiejszy od innych narodów? Innymi słowy: w raju Izrael będzie znowu narodem wybranym?

2. Na podstawie czego Bóg zawrze z tym "nowym Izraelem cielesnym" przymierze. Może być lepsze niż na podstawie krwi Jezusa?

3. Czy Izraelici znowu odbudują Świątynię, która była cieniem rzeczy niebiańskich i będą w niej składali ofiary ze zwierząt?

4. Jaki będzie cel tego, żeby Izrael cielesny znowu został narodem wybranym. Wcześniej zamierzeniem Bożym było to, aby został z niego wyłoniony Mesjasz, który pojedna z Bogiem wszystkie narody ziemi i tego głównie dotyczyła obietnica "dana ojcom". A teraz jaki ma być ten cel?

Księga Rodzaju 49: 8-10 „Ciebie zaś, Judo, będą sławić twoi bracia. Ręka twoja będzie na karku twych nieprzyjaciół. Synowie twego ojca będą przed tobą padać na twarze. Juda to lwie szczenię. Od łupu, synu mój, się podniesiesz. Pochylił się, wyciągnął się jak lew i podobnie jak lwa — któż waży się go przepłoszyć? Nie oddali się berło od Judy ani laska rozkazodawcy spomiędzy jego stóp, aż przyjdzie Szilo; i jemu będzie się należeć posłuszeństwo ludów."

Księga Powtórzonego Prawa 18:15-19 "Jehowa, twój Bóg, wzbudzi ci spośród ciebie, spośród twoich braci, proroka jak ja — jego macie słuchać w odpowiedzi na wszystko, o co Jehowę, swego Boga, prosiłeś na Horebie w dniu zboru, mówiąc: ‚Nie daj mi znowu słyszeć głosu Jehowy, mego Boga, i już więcej nie daj mi widzieć tego wielkiego ognia, abym nie umarł’. Na to Jehowa rzekł do mnie: ‚Dobrze postąpili, mówiąc tak. Wzbudzę im spośród ich braci proroka jak ty; i włożę moje słowa w jego usta, i będzie mówił im wszystko, co mu nakażę.A od tego, kto nie będzie słuchał moich słów, które on będzie mówił w moim imieniu, zażądam zdania sprawy."

http://wol.jw.org/pl/wol/...wo+dawida&p=par

"Przymierze co do Królestwa. Jehowa zawarł z Dawidem przymierze, na mocy którego miał powierzyć jego dynastii wiecznotrwałe królestwo: „Wzbudzę po tobie twojego potomka (...) i utwierdzę jego królestwo. (...) A twój dom i twoje królestwo okażą się trwałe przed twoim obliczem po czas niezmierzony; twój tron utwierdzony zostanie po czas niezmierzony” (2Sm 7:12-16; 1Kn 17:11-14). To przymierze dotyczące dynastii Dawida stanowiło kolejny dowód, iż Bóg realizuje złożoną w Edenie obietnicę ustanowienia Królestwa pod panowaniem zapowiedzianego „potomstwa” (Rdz 3:15), oraz dostarczało dodatkowych informacji pozwalających rozpoznać to „potomstwo”, gdy już się pojawi (por. Iz 9:6, 7; 1Pt 1:11). Wyznaczeni przez Boga królowie byli namaszczani na swój urząd, słusznie więc odnosiło się do nich określenie „mesjasz”, co znaczy „pomazaniec” (1Sm 16:1; Ps 132:13, 17). A zatem ziemskie królestwo, które Bóg ustanowił nad Izraelem, było pierwowzorem przyszłego Królestwa pod panowaniem Mesjasza, Jezusa Chrystusa, „syna Dawida” (Mt 1:1)."

Jak więc widzisz celem istnienia cielesnego narodu wybranego, Izraela, było doprowadzenie ludzi do Jezusa. Jaki ma być ten cel w przyszłości? Przestań mnie zasypywać wersetami, których jedynie używasz do łatania dziur w swojej argumentacji, tylko zacznij je objaśniać odpowiadając na moje pytania. Chcę zobaczyć czy potrafisz merytorycznie uzasadnić swoje wnioski. Innymi słowy czy twoje interpretacje opierają się na prawdziwej teologii czy zwykłej pseudoteologii.
Ostatnio zmieniony przez slawek 2013-08-02, 11:29, w całości zmieniany 6 razy  
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-08-02, 18:19   

David 77 napisał/a:
slawek,
Cytat:

Dostałeś odpowiedzi na wszystkie swoje pytania, poza tym udowodniono wam manipulację Słowem Bożym poprzez wyrywanie z kontekstu. Dalej usiłujesz stosować ten bezbożny manewr, więc dziękuję za dyskusje z tobą, bowiem 'Całe Pismo jest natchnione';


Rozumiem że boisz odpowiedzieć o jakim Izraelu pisze apostoł Paweł .

Wyjaśnienie Strażnicy jest takie że Paweł w Rzy 11:26 pisze o Izraelu duchowym :-D przyjmując taką argumentacje musisz za Strażnicą przyznać że

a) Izrael duchowy jest bezbożny w oczach Boga jak i zaślepiony co w rzeczywistości prowadzi do absurdu ....

Czy w ST Bóg zapowiedział że Izrael przestanie być ludem Boga ?

Niema nic coby potwierdzało taki sposób myślenia .Również NT pod tym względem jest jednomyślny. Apostoł Paweł mówi jednoznacznie

Rzy 11:1,2 (1) Pytam więc: Czy Bóg odrzucił swój lud? Bynajmniej. Przecież i ja jestem Izraelitą, z potomstwa Abrahama, z pokolenia Beniamina. (2) Nie odrzucił Bóg swego ludu, który uprzednio sobie upatrzył.



Oczywiście że nie... Przecież to z pośród nich miał wyłonić się Mesjasz.. Dlatego Bóg nie zrywał z nim przymierza, bo oznaczało by to również, że oszukał by Abrahama kiedy po raz pierwszy złożył obietnice co do nasienia. Tyle, że to oni go w końcu zamordowali... Od dawna śledzę twoje posty... Twoje potyczki, w których próbujesz popisywać się swoją wiedzą... Prowadzisz próżne rozmowy, i zupełnie bezcelowe. Chyba dlatego ktoś taki jak Ametyst pasuje ci.... Twoja sprawa....
_________________

 
 
     
slawek 

Dołączył: 31 Lip 2013
Posty: 86
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 5/19
 26%
Wysłany: 2013-08-02, 19:50   

Wiesław S. napisał/a:
David 77 napisał/a:
slawek,
Cytat:

Dostałeś odpowiedzi na wszystkie swoje pytania, poza tym udowodniono wam manipulację Słowem Bożym poprzez wyrywanie z kontekstu. Dalej usiłujesz stosować ten bezbożny manewr, więc dziękuję za dyskusje z tobą, bowiem 'Całe Pismo jest natchnione';


Rozumiem że boisz odpowiedzieć o jakim Izraelu pisze apostoł Paweł .

Wyjaśnienie Strażnicy jest takie że Paweł w Rzy 11:26 pisze o Izraelu duchowym :-D przyjmując taką argumentacje musisz za Strażnicą przyznać że

a) Izrael duchowy jest bezbożny w oczach Boga jak i zaślepiony co w rzeczywistości prowadzi do absurdu ....

Czy w ST Bóg zapowiedział że Izrael przestanie być ludem Boga ?

Niema nic coby potwierdzało taki sposób myślenia .Również NT pod tym względem jest jednomyślny. Apostoł Paweł mówi jednoznacznie

Rzy 11:1,2 (1) Pytam więc: Czy Bóg odrzucił swój lud? Bynajmniej. Przecież i ja jestem Izraelitą, z potomstwa Abrahama, z pokolenia Beniamina. (2) Nie odrzucił Bóg swego ludu, który uprzednio sobie upatrzył.



Oczywiście że nie... Przecież to z pośród nich miał wyłonić się Mesjasz.. Dlatego Bóg nie zrywał z nim przymierza, bo oznaczało by to również, że oszukał by Abrahama kiedy po raz pierwszy złożył obietnice co do nasienia. Tyle, że to oni go w końcu zamordowali... Od dawna śledzę twoje posty... Twoje potyczki, w których próbujesz popisywać się swoją wiedzą... Prowadzisz próżne rozmowy, i zupełnie bezcelowe. Chyba dlatego ktoś taki jak Ametyst pasuje ci.... Twoja sprawa....


Wiesławie dzisiaj kilkadziesiąt razy przesłuchałem sobie podczas podróży 11 rozdział Listu do Rzymian, w kontekście rozdziałów 10 i 12. Na podstawie ich treści nie można dojść do innego niż taki, jaki koreluje z proroctwem Jezusa. To znaczy, że (1) naród izraelski został odrzucony, (2) uratowany został ostatek Żydów. Reszta, przytłaczająca większość, wręcz została porównana do czcicieli Baala i morderców proroków. Sam Jezus użył takiego porównania, a następnie padł ich ofiarą.
(3) Aby liczba Izraela duchowego była pełna, to znaczy, żeby było 144 000, to do liczby tego ostatka dołączono ludzi z narodów, co stworzyło nowy naród, Izrael duchowy/ Boży. Sam Jezus powiedział, że przyszedł odnaleźć zaginione owce z domu Izraela, ponieważ oni pierwsi zostali zaproszeni na dziedziców Królestwa, ale nie przyjęli tego zaproszenia, „ponieważ poszli oglądać kupione pola i jarzma (jakby towaru przed kupnem się nie oglądało)”. Więc Pan zaprosił na ucztę biedaków, w tym pogardzanych pogan, „by napełnić dom”.
(4) Poganie ci zostali przez wiarę uznani za dzieci Abrahama, lecz muszą pamiętać [pomazańcy], że zostali wszczepieni do drzewa, w miejsce gałęzi wyłamanych, którego korzeniem według ciała jest Jezus, bowiem, jak to Jezus powiedział Samarytance; „zbawienie pochodzi [bierze początek] od Żydów. W tym sensie Bóg nigdy nie odrzucił swojego ludu. Poza tym, jak widziałeś, zadałem im kilka pytań, które się pojawiają jak się przyjmie ich interpretację. Dochodzi godzina 20, a ja w dalszym ciągu nie doczekałem się merytorycznych odpowiedzi. Może teraz pojmą jak bezsensowna jest ich interpretacja. Ponieważ bacząc na konsekwencje teologiczne, jakie z niej wynikają, okazuje się że nic się tam nie trzyma kupy. Należy zawsze pamiętać, że całe Pismo przez Boga jest natchnione i trudne kwestie należy rozpatrywać w jego kontekście.
Ostatnio zmieniony przez slawek 2013-08-02, 20:12, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-08-02, 20:34   

slawek napisał/a:
Wiesław S. napisał/a:
David 77 napisał/a:
slawek,
Cytat:

Dostałeś odpowiedzi na wszystkie swoje pytania, poza tym udowodniono wam manipulację Słowem Bożym poprzez wyrywanie z kontekstu. Dalej usiłujesz stosować ten bezbożny manewr, więc dziękuję za dyskusje z tobą, bowiem 'Całe Pismo jest natchnione';


Rozumiem że boisz odpowiedzieć o jakim Izraelu pisze apostoł Paweł .

Wyjaśnienie Strażnicy jest takie że Paweł w Rzy 11:26 pisze o Izraelu duchowym :-D przyjmując taką argumentacje musisz za Strażnicą przyznać że

a) Izrael duchowy jest bezbożny w oczach Boga jak i zaślepiony co w rzeczywistości prowadzi do absurdu ....

Czy w ST Bóg zapowiedział że Izrael przestanie być ludem Boga ?

Niema nic coby potwierdzało taki sposób myślenia .Również NT pod tym względem jest jednomyślny. Apostoł Paweł mówi jednoznacznie

Rzy 11:1,2 (1) Pytam więc: Czy Bóg odrzucił swój lud? Bynajmniej. Przecież i ja jestem Izraelitą, z potomstwa Abrahama, z pokolenia Beniamina. (2) Nie odrzucił Bóg swego ludu, który uprzednio sobie upatrzył.



Oczywiście że nie... Przecież to z pośród nich miał wyłonić się Mesjasz.. Dlatego Bóg nie zrywał z nim przymierza, bo oznaczało by to również, że oszukał by Abrahama kiedy po raz pierwszy złożył obietnice co do nasienia. Tyle, że to oni go w końcu zamordowali... Od dawna śledzę twoje posty... Twoje potyczki, w których próbujesz popisywać się swoją wiedzą... Prowadzisz próżne rozmowy, i zupełnie bezcelowe. Chyba dlatego ktoś taki jak Ametyst pasuje ci.... Twoja sprawa....


Wiesławie dzisiaj kilkadziesiąt razy przesłuchałem sobie podczas podróży 11 rozdział Listu do Rzymian, w kontekście rozdziałów 10 i 12. Na podstawie ich treści nie można dojść do innego niż taki, jaki koreluje z proroctwem Jezusa. To znaczy, że (1) naród izraelski został odrzucony, (2) uratowany został ostatek Żydów. Reszta, przytłaczająca większość, wręcz została porównana do czcicieli Baala i morderców proroków. Sam Jezus użył takiego porównania, a następnie padł ich ofiarą.
(3) Aby liczba Izraela duchowego była pełna, to znaczy, żeby było 144 000, to do liczby tego ostatka dołączono ludzi z narodów, co stworzyło nowy naród, Izrael duchowy/ Boży. Sam Jezus powiedział, że przyszedł odnaleźć zaginione owce z domu Izraela, ponieważ oni pierwsi zostali zaproszeni na dziedziców Królestwa, ale nie przyjęli tego zaproszenia, „ponieważ poszli oglądać kupione pola i jarzma (jakby towaru przed kupnem się nie oglądało)”. Więc Pan zaprosił na ucztę biedaków, w tym pogardzanych pogan, „by napełnić dom”.
(4) Poganie ci zostali przez wiarę uznani za dzieci Abrahama, lecz muszą pamiętać [pomazańcy], że zostali wszczepieni do drzewa, w miejsce gałęzi wyłamanych, którego korzeniem według ciała jest Jezus, bowiem, jak to Jezus powiedział Samarytance; „zbawienie pochodzi [bierze początek] od Żydów. W tym sensie Bóg nigdy nie odrzucił swojego ludu. Poza tym, jak widziałeś, zadałem im kilka pytań, które się pojawiają jak się przyjmie ich interpretację. Dochodzi godzina 20, a ja w dalszym ciągu nie doczekałem się merytorycznych odpowiedzi. Może teraz pojmą jak bezsensowna jest ich interpretacja. Ponieważ bacząc na konsekwencje teologiczne, jakie z niej wynikają, okazuje się że nic się tam nie trzyma kupy. Należy zawsze pamiętać, że całe Pismo przez Boga jest natchnione i trudne kwestie należy rozpatrywać w jego kontekście.


Tak Sławku, ja to wszystko tak samo rozumiem..Tego nie można inaczej odebrać
_________________

 
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2013-08-02, 21:51   

Wiesław S.,

Cytat:
Oczywiście że nie... Przecież to z pośród nich miał wyłonić się Mesjasz.. Dlatego Bóg nie zrywał z nim przymierza, bo oznaczało by to również, że oszukał by Abrahama kiedy po raz pierwszy złożył obietnice co do nasienia. Tyle, że to oni go w końcu zamordowali... Od dawna śledzę twoje posty... Twoje potyczki, w których próbujesz popisywać się swoją wiedzą... Prowadzisz próżne rozmowy, i zupełnie bezcelowe. Chyba dlatego ktoś taki jak Ametyst pasuje ci.... Twoja sprawa....



Wiesławie prawda biblijna na temat 144 tyś jest inna aniżeli przedstawia to Towarzystwo Strażnica ,

Pierwszymi owcami byli rodowici żydzi i to im najpierw była głoszona ewangelia zaś drugie owce to ludzie z narodów lecz te obie grupy maja tworzyć razem jedną owczarnie . Niedopuszczalne jest twierdzenie że dopiero od 1935 roku Bóg zaczął powoływać drugie owce .

Również księga Objawienia przedstawia dokładnie taką kolejność o jakiej pisze

najpierw 144Tyś z pośród cielesnego Izraela a następnie wielki nieokreślony lud ze wszystkich narodów .


O 144 tysiącach powiedziano że się nie skalali z niewiastami ( naukami różnych religii) ten warunek mogli spełniać jedynie rodowici Żydzi .

Nauka u Świadków J ,co jakiś czas jest rewidowana więc i ta o 144 tyś również może się zmienić i co wtedy powiesz ?


Wiesławie jeżeli nie potrafisz kulturalnie prowadzić rzeczowej dyskusji to przynajmniej posłuchaj co inni mają w danym temacie do powiedzenia .
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
Ostatnio zmieniony przez David 77 2013-08-02, 21:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
ametyst 

Pomógł: 42 razy
Wiek: 73
Dołączył: 20 Lip 2013
Posty: 442
Skąd: Nowe Jeruzalem
Poziom: 19
HP: 7/798
 1%
MP: 381/381
 100%
EXP: 25/49
 51%
Wysłany: 2013-08-02, 23:51   

slawek napisał/a:


1. Czyli w Raju nie będzie granic, wszyscy ludzie będą równi, ale "odnowiony Izrael cielesny" będzie stanowił odrębny naród i będzie równiejszy od innych narodów? Innymi słowy: w raju Izrael będzie znowu narodem wybranym?
Tak, znów będzie narodem wybranym, narodem pierworodnym, nikt mu tego nie zabierze.
Rzym. 11:29
29. Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże.
(BW)
Cytat:

. Czy ten Izrael ze względu na ojców jest narodem wybranym i rządzonym teokratycznie, czy się ma dopiero nawrócić? O co ci tak na prawdę chodzi? Jaka jest istota twojej argumentacji? Chcę to wiedzieć zanim znowu zacznę operować odpowiednimi wersetami, bo tak naprawdę nie wiem z czym mam dyskutować i z jakimi poglądami polemizować, lub się zgadzać.
Cytat:
Gdybyś uważnie czytał to byś wiedział że obecny naród cielesny Izraela nie nadaje się do Królestwa Bożego. Część z tego narodu przeżyje wojnę Armagedonu i będzie narodem nadal wybranym, to będzie w Królestwie Bożym a nie teraz w tym świecie.
W Królestwie Bożym będą narody.


Cytat:
Czytając nawet powierzchownie można zauważyć, ze unikasz odpowiedzi na zadane ci w poprzednim poście pytania. Odpowiesz na nie czy dalej będziesz się posługiwal wytrychami retorycznymi?

1. Czyli w Raju nie będzie granic, wszyscy ludzie będą równi, ale "odnowiony Izrael cielesny" będzie stanowił odrębny naród i będzie równiejszy od innych narodów? Innymi słowy: w raju Izrael będzie znowu narodem wybranym?
Tak, znów będzie narodem wybranym, narodem pierworodnym, nikt mu tego nie zabierze.
Rzym. 11:29
29. Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże.
(BW)
Cytat:


2. Na podstawie czego Bóg zawrze z tym "nowym Izraelem cielesnym" przymierze. Może być lepsze niż na podstawie krwi Jezusa?
Jer. 32:40
40. I zawrę z nimi wieczne przymierze, że się od nich nie odwrócę i nie przestanę im dobrze czynić; a w ich serce włożę bojaźń przede mną, aby ode mnie nie odstąpili.
(BW)

Cytat:

3. Czy Izraelici znowu odbudują Świątynię, która była cieniem rzeczy niebiańskich i będą w niej składali ofiary ze zwierząt?
Nie!
Cytat:


4. Jaki będzie cel tego, żeby Izrael cielesny znowu został narodem wybranym. Wcześniej zamierzeniem Bożym było to, aby został z niego wyłoniony Mesjasz, który pojedna z Bogiem wszystkie narody ziemi i tego głównie dotyczyła obietnica "dana ojcom". A teraz jaki ma być ten cel?
Celem jest posiadanie przez Boga narodu pierworodnego z pośród innych narodów.2 Moj. 4:22
22. I powiesz do faraona: Tak mówi Pan: Moim synem pierworodnym jest Izrael.
(BW)
 
     
slawek 

Dołączył: 31 Lip 2013
Posty: 86
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 5/19
 26%
Wysłany: 2013-08-03, 00:56   

Wiesław S. napisał/a:
slawek napisał/a:
Wiesław S. napisał/a:
David 77 napisał/a:
slawek,
Cytat:

Dostałeś odpowiedzi na wszystkie swoje pytania, poza tym udowodniono wam manipulację Słowem Bożym poprzez wyrywanie z kontekstu. Dalej usiłujesz stosować ten bezbożny manewr, więc dziękuję za dyskusje z tobą, bowiem 'Całe Pismo jest natchnione';


Rozumiem że boisz odpowiedzieć o jakim Izraelu pisze apostoł Paweł .

Wyjaśnienie Strażnicy jest takie że Paweł w Rzy 11:26 pisze o Izraelu duchowym :-D przyjmując taką argumentacje musisz za Strażnicą przyznać że

a) Izrael duchowy jest bezbożny w oczach Boga jak i zaślepiony co w rzeczywistości prowadzi do absurdu ....

Czy w ST Bóg zapowiedział że Izrael przestanie być ludem Boga ?

Niema nic coby potwierdzało taki sposób myślenia .Również NT pod tym względem jest jednomyślny. Apostoł Paweł mówi jednoznacznie

Rzy 11:1,2 (1) Pytam więc: Czy Bóg odrzucił swój lud? Bynajmniej. Przecież i ja jestem Izraelitą, z potomstwa Abrahama, z pokolenia Beniamina. (2) Nie odrzucił Bóg swego ludu, który uprzednio sobie upatrzył.



Oczywiście że nie... Przecież to z pośród nich miał wyłonić się Mesjasz.. Dlatego Bóg nie zrywał z nim przymierza, bo oznaczało by to również, że oszukał by Abrahama kiedy po raz pierwszy złożył obietnice co do nasienia. Tyle, że to oni go w końcu zamordowali... Od dawna śledzę twoje posty... Twoje potyczki, w których próbujesz popisywać się swoją wiedzą... Prowadzisz próżne rozmowy, i zupełnie bezcelowe. Chyba dlatego ktoś taki jak Ametyst pasuje ci.... Twoja sprawa....


Wiesławie dzisiaj kilkadziesiąt razy przesłuchałem sobie podczas podróży 11 rozdział Listu do Rzymian, w kontekście rozdziałów 10 i 12. Na podstawie ich treści nie można dojść do innego niż taki, jaki koreluje z proroctwem Jezusa. To znaczy, że (1) naród izraelski został odrzucony, (2) uratowany został ostatek Żydów. Reszta, przytłaczająca większość, wręcz została porównana do czcicieli Baala i morderców proroków. Sam Jezus użył takiego porównania, a następnie padł ich ofiarą.
(3) Aby liczba Izraela duchowego była pełna, to znaczy, żeby było 144 000, to do liczby tego ostatka dołączono ludzi z narodów, co stworzyło nowy naród, Izrael duchowy/ Boży. Sam Jezus powiedział, że przyszedł odnaleźć zaginione owce z domu Izraela, ponieważ oni pierwsi zostali zaproszeni na dziedziców Królestwa, ale nie przyjęli tego zaproszenia, „ponieważ poszli oglądać kupione pola i jarzma (jakby towaru przed kupnem się nie oglądało)”. Więc Pan zaprosił na ucztę biedaków, w tym pogardzanych pogan, „by napełnić dom”.
(4) Poganie ci zostali przez wiarę uznani za dzieci Abrahama, lecz muszą pamiętać [pomazańcy], że zostali wszczepieni do drzewa, w miejsce gałęzi wyłamanych, którego korzeniem według ciała jest Jezus, bowiem, jak to Jezus powiedział Samarytance; „zbawienie pochodzi [bierze początek] od Żydów. W tym sensie Bóg nigdy nie odrzucił swojego ludu. Poza tym, jak widziałeś, zadałem im kilka pytań, które się pojawiają jak się przyjmie ich interpretację. Dochodzi godzina 20, a ja w dalszym ciągu nie doczekałem się merytorycznych odpowiedzi. Może teraz pojmą jak bezsensowna jest ich interpretacja. Ponieważ bacząc na konsekwencje teologiczne, jakie z niej wynikają, okazuje się że nic się tam nie trzyma kupy. Należy zawsze pamiętać, że całe Pismo przez Boga jest natchnione i trudne kwestie należy rozpatrywać w jego kontekście.


Tak Sławku, ja to wszystko tak samo rozumiem..Tego nie można inaczej odebrać


Wiesław, a zobacz jak Ametyst mi odpisał. Już widzę jak musiał się wić w bezsiloności, kiedy kombinował jak odpowiedzieć na moje pytania. W końcu zrozumiał, że nie ma co "wierzgać przeciwko ościeniowi" i wyprodukował kolejną zapchajdziurę :)
 
     
ametyst 

Pomógł: 42 razy
Wiek: 73
Dołączył: 20 Lip 2013
Posty: 442
Skąd: Nowe Jeruzalem
Poziom: 19
HP: 7/798
 1%
MP: 381/381
 100%
EXP: 25/49
 51%
Wysłany: 2013-08-03, 09:53   

slawek napisał/a:

1. Czyli w Raju nie będzie granic, wszyscy ludzie będą równi, ale "odnowiony Izrael cielesny" będzie stanowił odrębny naród i będzie równiejszy od innych narodów? Innymi słowy: w raju Izrael będzie znowu narodem wybranym?

Tak, znów będzie narodem wybranym, narodem pierworodnym, nikt mu tego nie zabierze.
Rzym. 11:29
29. Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże.
(BW)



slawek napisał/a:

2. Na podstawie czego Bóg zawrze z tym "nowym Izraelem cielesnym" przymierze. Może być lepsze niż na podstawie krwi Jezusa?

Jer. 32:40
40. I zawrę z nimi wieczne przymierze, że się od nich nie odwrócę i nie przestanę im dobrze czynić; a w ich serce włożę bojaźń przede mną, aby ode mnie nie odstąpili.
(BW)
slawek napisał/a:
Wiesław, a zobacz jak Ametyst mi odpisał. Już widzę jak musiał się wić w bezsiloności, kiedy kombinował jak odpowiedzieć na moje pytania. W końcu zrozumiał, że nie ma co "wierzgać przeciwko ościeniowi" i wyprodukował kolejną zapchajdziurę :)

Nie obrażaj Biblii bo wersety na które nie masz dobrej odpowiedzi nie są zapchajdziurą.
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 777
Poziom: 25
HP: 104/1490
 7%
MP: 711/711
 100%
EXP: 11/73
 15%
Wysłany: 2023-02-21, 11:28   

144000 zostali wykupieni z ziemi, czyli ich wykupienie wzięło się z ziemi. Są to osoby mieszkające w niebie

I usłyszałem głos z nieba jakby szum wielu wód i jakby łoskot potężnego grzmotu; a głos, który usłyszałem, brzmiał jak dźwięki harfiarzy, grających na swoich harfach. I śpiewali nową pieśń przed tronem i przed czterema postaciami i przed starszymi; i nikt się tej pieśni nie mógł nauczyć, jak tylko owe sto czterdzieści cztery tysiące tych, którzy zostali wykupieni z ziemi.
Objawienie św. Jana 14:2‭-‬3 BW1975
https://bible.com/pl/bible/3490/rev.14.2-3.BW1975

Potwierdzeniem tego mogą być też słowa pierwszej zwrotki przepowiedni przypisywanej abp. Cieplakowi

"Anioł na gwiazdy pokazał i rzecze:
Patrz, to wszechświata pisane są losy
I ręką Bożą rzucone w kolei tak,
Jak Bóg ułożył losy człowiecze."
_________________
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13