FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mat 28:19 Wszystkie narody, czy ludzi z narodów?
Autor Wiadomość
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2013-08-16, 18:28   

Już jestem dziś dość krótko.
Henryku - ja głosząc wiem co ludzie wiedzą o Jehowie i jego imieniu. W Biblii to imię znajduje się w mikroskopijnych ilościach. Do 1999r podajże ŚJ głosili z BT wyd. II gdyż tam Imię było. Dziś PNŚ wskazuje jakie imię Bóg. Ludzie nie znają tego imienia. Mi w pracy ewangelik powiedział, że jestem kłamcą, oszustem i wymyśliłem sobie jakiegoś bożka by bałamucić ludzi. Taka jest wiedza o imieniu. Ty poznałeś ale zapewne nie w kościołach.
Heniu nie głosisz to nie wiesz, a tu na forum są właśnie znikome ilości ludzi którzy nie zgadzają się ze sobą ale czytają Biblię i co najważniejsze znają imię Boga.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7080
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5556/7220
 76%
EXP: 25/373
 6%
Wysłany: 2013-08-17, 09:42   

[quote="Wiesław S."Myślę, że ktoś cię zapoznał z biblią wstępne, po czym zacząłeś się interesować..[/quote]
Na wstępie uprzejmie donoszę, że nie byli to oczywiście Świadkowie, noszący bezprawnie imię Boga.!
Bo ani Go nie widzieli, ani nie słyszeli, ani z nim nie przebywali, tak, jak Naród Izraelski...
Biblię poznałem od swoich rodziców, oni od swoich.
Dziadkowie od osób, które przyniosły Prawdę na Polskie ziemie, gdy nikt jeszcze nie myślał o Ciele kierowniczym, Świadkach Jehowy, "niewolnikach" narzucających wolę innym...
A sam czytam ją kilkadziesiąt lat i codziennie dowiaduję się czegoś nowego.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7080
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5556/7220
 76%
EXP: 25/373
 6%
Wysłany: 2013-08-17, 09:54   

konik polny napisał/a:
Ty poznałeś ale zapewne nie w kościołach.

Uważam, że stokroć ważniejsze jest poznać Charakter Boga, Jego przymioty, niż Jego imię, którego do końca nie wiemy nawet jak wypowiadać.
Imię Boże poznałem oczywiście z Biblii gdańskiej. :-D
Tej pogardzanej przez Was.
Wj 6:3 bg "Którym się ukazał Abrahamowi, Izaakowi i Jakóbowi w tem imieniu, żem Bóg Wszechmogący; ale w imieniu mojem, Jehowa, nie jestem poznany od nich.".
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-08-17, 10:09   

Henryk napisał/a:

Uważam, że stokroć ważniejsze jest poznać Charakter Boga, Jego przymioty, niż Jego imię, którego do końca nie wiemy nawet jak wypowiadać.
Imię Boże poznałem oczywiście z Biblii gdańskiej.
Tej pogardzanej przez Was.
Wj 6:3 bg "Którym się ukazał Abrahamowi, Izaakowi i Jakóbowi w tem imieniu, żem Bóg Wszechmogący; ale w imieniu mojem, Jehowa, nie jestem poznany od nich.".


Heniu..Czemu jesteś taki cyniczny? Osobiście Bg posługiwałem się przez wiele lat, głoszą od domu do domu ludziom na różnych terenach Kraju. Pisząc o bezprawnym używaniu imienia Jehowy, o pogardzie dla Słowa Bożego, wyrażasz do ŚJ niechęć, uprzedzenie, i brak wiedzy na nasz temat.

Henryk napisał/a:
Na wstępie uprzejmie donoszę, że nie byli to oczywiście Świadkowie, noszący bezprawnie imię Boga.!


Chodziło nam jedynie o to, że ktoś cię zapoznał, albo raczej zachęcił do interesowania się Biblią. Wygląda na to, że od urodzenia jesteś zapoznawany, i wdrażano ci poglądy, które głosisz. Jednak bez względu na to, czy to rodzice, czy ktoś z zewnątrz, był pośrednik, i o tym żeśmy pisali z konikiem, o to nam chodziło. Nie potrzebne nerwy i sarkastyczne odcinanie się...nie jesteśmy złośliwy Henryku. Fajnie się rozmawiało, i utrzymujmy tę atmosferę proszę..
_________________

 
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7080
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5556/7220
 76%
EXP: 25/373
 6%
Wysłany: 2013-08-17, 10:34   

Wiesław S. napisał/a:
[...]wyrażasz do ŚJ niechęć, uprzedzenie, i brak wiedzy na nasz temat.

Na wasz temat wiem dość dużo.
Mam kilku w rodzinie „od zawsze”.
To jeszcze pokolenie Świadków, gdy Strażnica była drukowana na powielaczach i przemycana po kraju.
Tamte Strażnice, choć czarno-białe, były o wiele wartościowsze niż dzisiejsze kolorowe...
(Jeszcze kilka mi pozostało. Resztę pożyczyłem Waszym współbraciom i nie wróciły już do mnie. :-(
No, ale macie taki nakaz oddawać nadzorcom starą literaturę...)
A i tamci Świadkowie, porozmawiali o Biblii, sami wyciągali wnioski...
Dało się nawet "badać" z Nimi Biblię tak, jak robią to dziś badacze.
Ostatnio zmieniony przez Henryk 2013-08-17, 10:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-08-17, 10:58   

Henryk napisał/a:
Na wasz temat wiem dość dużo.
Mam kilku w rodzinie „od zawsze”.


Bardzo mnie to ucieszyło Henryku...

Henryk napisał/a:
To jeszcze pokolenie Świadków, gdy Strażnica była drukowana na powielaczach i przemycana po kraju.
Tamte Strażnice, choć czarno-białe, były o wiele wartościowsze niż dzisiejsze kolorowe...


Słyszałem podobne opinie choć się nie zgadzam z nimi...Posiadam szereg tomów czarno-białych czasopism, i zarówno tamte jak i te, mają dla mnie ogromną, wręcz nie ocenioną wartość, ale nie tylko ja tak myślę..

Henryk napisał/a:
No, ale macie taki nakaz oddawać nadzorcom starą literaturę...)


Nigdy nie było takiego nakazu Henryku... Gdyby tak bylo, to Towarzystwo Strażnica nie wydawała by serii skorowidzów do naszej literatury, które sięgają dość odległe czasy...Tylko, że pokolenie się odnawia młodnieje, i nie każdy już posiada skarby, które ja i jeszcze spora grupa osób, posiada w swoich cennych przez te publikacje, biblioteczkach.

Henryk napisał/a:
A i tamci Świadkowie, porozmawiali o Biblii, sami wyciągali wnioski...
Dało się nawet "badać" z Nimi Biblię tak, jak robią to dziś badacze.


Bardzo mnie to cieszy Henryku, że jednak masz o nas pozytywną opinię..Myślę, że my również możemy prowadzić raczej pozytywne dyskusje..Tylko z doświadczenia wiem, że różnie się odbiera słowo pisane jak tutaj na forum, a inaczej w bezpośredniej konwersacji.. Dlatego musimy brać poprawkę na niektóre formy przekazu pisanego, i darzyć się większym zaufaniem, że nie kryją się w naszych argumentach podteksty... Ja ze swojej strony, chętnie dołożę wszelkich starań Henryku, aby nasze dyskusje były raczej przyjemne
_________________

 
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-08-18, 17:05   

Henryk napisał/a:
konik polny napisał/a:
Ty poznałeś ale zapewne nie w kościołach.

Uważam, że stokroć ważniejsze jest poznać Charakter Boga, Jego przymioty, niż Jego imię, którego do końca nie wiemy nawet jak wypowiadać.
Imię Boże poznałem oczywiście z Biblii gdańskiej. :-D
Tej pogardzanej przez Was.
Wj 6:3 bg "Którym się ukazał Abrahamowi, Izaakowi i Jakóbowi w tem imieniu, żem Bóg Wszechmogący; ale w imieniu mojem, Jehowa, nie jestem poznany od nich.".

Zgadzam sie z tym i jestem wrecz przekonana ze tak jest - poznac charakter Boga, pojecia sprawiedliwosci, Jego wole jest o wiele wazniejsze, niz Imie, czy nature w jakiej istnieje o czym opiewaja katolickie i inne doktryny. A Pismo wyraznym tego swiadectwem, bo robi nacisk na uswieceniu, zas gdyty wazne bylo co innego, to by to sie akcentowalo w Pismie, a nie tuszowalo tak, ze by powstawalo setki roznych stanowisk ze wzajemnym wyzywaniem sie od szatanow.
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-08-18, 17:26   

Axanna napisał/a:
poznac charakter Boga, pojecia sprawiedliwosci, Jego wole jest o wiele wazniejsze, niz Imie, czy nature w jakiej istnieje o czym opiewaja katolickie i inne doktryny.


Masz rację Axanno.. Tylko na poznawanie Boga będziemy mieli całą wieczność, natomiast, z uwagi na fakt, że ludzie czczą wielu bogów, musimy znać imię prawdziwego Boga. Biblia kładzie nacisk na ten aspekt. Na przykład:"I stanie się, że każdy, kto wzywa imienia Jehowy, ujdzie cało; bo ci, którzy przeżyją, znajdą się na górze Syjon i w Jerozolimie — jak powiedział Jehowa — i wśród ocalałych, których Jehowa wzywa”.
Jak ważne jest by znać imię Boże, również Jezus zwrócił uwagę na to w modlitwie wzorcowej:"‚Nasz Ojcze w niebiosach, niech będzie uświęcone twoje imię"( Mateusza 6:9). Nie wiemy tylko jak dokładnie je wymawiać, ale ważne jest by w ogóle nim się posługiwać w formie ogólnie przyjętej, niż w ogóle go unikać. Mamy je uświęcać. Inaczej mówiąc, oczyszczać z zarzutów, którymi szatan obciążył je na przestrzeni wieków, często w tym celu posługując się różnymi ugrupowaniami religijnymi
_________________

Ostatnio zmieniony przez Wiesław S. 2013-08-18, 17:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13