FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: bartek212701
2013-09-03, 22:08
Po ich owocach poznacie ich (Mat 7:15-17)
Autor Wiadomość
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-09-03, 21:24   

nike napisał/a:
Pamiętam wiele lat temu rozmawiałam z braterstwem starszym juz małżeństwem.
Byli polakami mieszkali od zawsze gdzies na wiosce kolo Lwowa. dostali ultimatum, albo przestajecie byc badaczami [podobno bardzo dużo było tam badaczy] albo Sybir , no i wywieźli ich na 20 lat na sybir.

płakaliśmy jak ten brat opowiadał swoje życie na Syberii i innych badaczy.
Bracia jak mogli tak ukryli Biblie śpiewniki i ile mogli to ukryli literatury i z tym pojechali a Syberie.
Mieszkali na początku w lepiankach, które sami sobie musieli pobudować.
Źeby ich nie nakryli,że dalej studiują Biblię, to od lepianki do lepianki porobili sobie w ziemi pod lepiankami korytarze i śmiejąc się ten brat mówił jak chwaliliśmy Boga we Lwowie na wolności, tak też chwaliliśmy Boga w niewoli tylko,że pod ziemią. :lol:
po 20 latach zsyłki wrócili do Lwowa, a potem jako repatrianci do Polski cudowni ludzie. To są owoce, prawdziwe owoce. :-D


dla mnie to są prawdziwi bohaterzy, wiedzieli co im grozi, a mimo wszystko nie chcieli zabijać swoich współbraci, gdyby wstąpili do armii
CHWAŁA BOHATEROM
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-09-03, 21:25   

Krystian napisał/a:
Zachowujesz się w tym temacie jak typowy katolik i ich głupie hasło " Bóg, Honor, Ojczyzna".


Nie kochasz Boga?
Nie posiadasz krzty honoru?
Masz w nienawiści własną ojczyznę?

Cytat:
Przeczysz słowom naszego Pana Jezusa Chrystusa, który powiedział, że po tym wszyscy poznają, żeście moimi uczniami, jeśli miłość wzajemną mieć będziecie. Jaka to miłość ma być między np. Bartkiem , a mną, jeżeli pod przymusem władzy państwowej zostali, byśmy zmuszeni do siebie strzelać. Chrześcijanin, ma obowiązek zrobić wszystko, aby nie być w żadnej współczesnej armii, ponieważ one służą władcy tego świata, a nie Bogu. Podaj jakąś wypowiedz Jezusa, że chrześcijanie mają obowiązek uczestniczyć w wojnie. Wręcz , przeciwnie stwierdza inaczej


Nikt nie ma miłości większej niż ta, gdy ktoś daje swą duszę za swoich przyjaciół
Ewangelia Jana 15:13.

Jeżeli przychodzi bandyta, który chce skrzywdzić moich przyjaciół,
to ja mam obowiązek ich bronić nawet oddając swe życie.
Nie wiem czy zauważyłeś, ale czy ja gdzieś napisałem, że każda armia jest dobra?
Czytasz bardzo wybiórczo.
Jak do tej pory nie odpowiedziałeś na postawione ci pytania.
Opluć własny naród jeszcze zdążysz.
Widzę, że dla was ofiary które się bronią, są tak samo złe jak kaci.
Dziwię się że w ogóle z takimi bzdurami jeszcze dyskutuję...
Czy twój dziadek w kampanii wrześniowej był takim samym zbrodniarzem jak hitlerowcy z którymi walczył?
Czy miałeś dziadka bandytę? :shock:


Cytat:
Gdy więc ujrzycie na miejscu świętym ohydę spustoszenia, którą przepowiedział prorok Daniel - kto czyta, niech uważa - (16) wtedy ci, co są w Judei, niech uciekają w góry; Jezus nie zachęca, aby bronili Jeruzalem, ale karze im uciekać w góry


Zgoda. Bo był wydany boski wyrok i obrona nie miała sensu.
Nie znaczy to, że gdy w 1939 naziści z jednej strony a horda
bolszewików z drugiej strony przyjechały tu, gdzie ich nikt nie
zapraszał to miano ich powitać chlebem i solą i podstwiać im
dziewki do gwałcenia i głowy do odstrzelenia!? Bo twoja filozofia
do tego prowadzi. Gdyby było państwo wyznające krystianizm,
to bandyci lataliby po ulicach, naziści mordowali was jak leci,
a bolszewicka hołota by was gwałciła i zsyłała do łagrów.
Bo nikt by nawet palcem nie kiwnął we własnej obronie...

są wojny sprawiedliwie i niesprawiedliwe.
Obrona w 1939 była w pełni uprawniona.
Wojna Rzeszy z Sowietami - ich broszka.
Gdy gangster strzela do gangstera, to nikt
w obronie żadnego nie staje, nieprawdaż?

Ostatnio zmieniony przez Y 2013-09-03, 21:54, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-09-03, 21:28   

Krystian napisał/a:
dla mnie to są prawdziwi bohaterzy, wiedzieli co im grozi, a mimo wszystko nie chcieli zabijać swoich współbraci, gdyby wstąpili do armii
CHWAŁA BOHATEROM


Czy ty Krystianie czytasz z odrobiną zrozumienia?
Gdzie Nike napisała o wstępowaniu do armii? :shock:
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 402/5755
 7%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-09-03, 21:57   

Rethel Nibelung napisał/a:
Axanna napisał/a:
ogladalam w telewizii program gdy pokazywali niemke, ktora opowiadala, ze gdy ruscy doszli do berlina, to ja skopem gwalcii gdy miala zaledwie 12 chyba czy nawet 10 (dokladnie nie pamietam) lat. Przez cale zycie nienawidzila ona ruskich, majac wstret na sama mysl o nich, az sie nawrocila do Boga i wyglaszala przed kamera przebaczenie (choc moim zdaniem powinna zaczac przebaczac swoim przodkom, ktorzy dokonali inwazji, dopiero potem tamtym gwalcicielom, ktorzy na koniec wojny utracili ludzkie oblicze, zamieniajac sie w palajacych nienawiscia zwierzat).


I widzisz, znowu to robisz... usprawiedliwiasz komunistów.

to sa Twoje, niczym nie poprate urojenia.
Cytat:
Zarówno Naziści jak i komuniści byli źli. To, że Naziści
wywołali wojnę, wcale nie usprawiedliwia zła z drugiej
strony.

nikt temu nie zaprzecza.
Cytat:
Oczywiście, że bardzo źle że ich nienawidzi.
Wojna się skończyła. Należy przebaczyć.

Postawa ze "nalezy zniszczyc cala rase z powierzchni ziemi" jest jednakowo zla zarowno w czasie wojny, jak i po wojnie.
Cytat:
Cytat:
Taka nienawisc to nic dobrego, Rathelu,


PROSZĘ MI NIE WMAWIAĆ TEGO CZEGO NIE POWIEDZIAŁEM.

Cytat:
a kto zamorduje czy zgwalci jednego jest rowniez morderca i zbrodniazem jak ten co zamordowal tysiac i napadl pierwszy.


PROSZĘ MI NIE WMAWIAĆ TEGO CZEGO NIE POWIEDZIAŁEM.
Zaczynasz przekraczać wszelkie normy!

nie powrzaskuj, bom nie glucha. Z Twojej postawy wyraznie wynika, ze Ty by sie nie brzydzil chwicic za bron i zabijac chocby tych komunistow wszystkich jak leci za sama tylko nazwe... Ja w kazdym razie wyraznie odnosze takie wrazenie po haselkach "chwala im za to", po belkociku o napletkach, po wymianie z konikiem w boxe - Twoje wypowiedzi zarowno jak po0stawa wyraznie popieraja wziecie udzialu w wojnie.

Ja jestem przeciw temu i to jest caly dylemat w tej dyskusji, za co wieszasz na mnie wszyskich psow ile sie da, jak to bywa zazwyczaj gdy komus brak argumentow.

Ja wystepuje za pacyfizm nawet kosztem wlasnego zycia, a on mi skacze do oczu z belkotem ze ja popieram i usprawiedliwiam zbrodnie :shock: I kto tu czyta ze zrozumieniem ciekawe?
Cytat:
Cytat:
mozesz krzyczec na mnie ile wlezie o "zrownywaniu", ludobujstwach, inwazjach to faktu nie zmieni. A gadki typo ze to tylko u ruskich, a my to inni do mnie nie przemawiaja. Owszem komunisci to zbrodniarze, ja temu nie przecze, ale jak wczesniej uwazam ze zbrodniarzy sa po obu stronach wsrod tych, kto chwytal za bron, bez wzgledu na liczby pomordowanych czy na to kto napadl, a kto sie bronil.


Podaj ile ruskich zamordowali Polacy?
Ile zgwałcili?
Ile Polaków Polacy zamordowali?
Kto na kogo napadł?
Kto kogo na Syberię wywoził?
Kto czyją elitę wymordował?
Kto kogo przez 50 lat okupował?

powiedzialam tylko ze kazdy kto sie chwyta za bron i zabija popelnia zbrodnie, kazdy kto sie tego wystrzega Sad powierza Bogu, o czyim istnieniu widocznie zapomniales na amen.
Cytat:
Jesteś bezczelna.

bez komentarza.
Cytat:
Cytat:
Ofiary to tez ludzie, a nie nadludzie. To Chrystus potrafil sie modlic "wybacz im Ojcze", pozostajac czystym od nienawisci. Czlowiek nie potrafi. Ja takie mam zdanie i gdybym mowila inaczej to by klamala, zas zarzucanie mi zrownania zbrodniarzy do ofiar uwazam jest bardzo niesprawiedliwe, choc widze ze bedziesz obstawial przy swoim.


Cały czas to robisz.

klamiesz w zywe oczy.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2013-09-03, 21:59   

Axanna ! Napisałem nawet post w pokoju dla administracji,jesteś Adminem, a powinnaś świecić przykładem,nie powinnismy wdawać się w bójki słowne
My mamy o forum dbac, a nie doprowadzać do sporów,proszę Cie,jako Chrześcijankę o zaprzestanie takich wymian zdań.
Rethelu Ciebie też proszę

Czy mogę na Was liczyć ?

Jeśli nie ZAMYKAM TEMAT
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-09-03, 22:04   

Rethel Nibelung napisał/a:
Nie kochasz Boga?


bez komentarza

Rethel Nibelung napisał/a:
Nie posiadasz krzty honoru?


j,w

Rethel Nibelung napisał/a:
Masz w nienawiści własną ojczyznę?


a o jaką ojczyznę Ci chodzi, ponieważ ja uważam, że ojczyzną chrześcijan jest Królestwo Niebieskie

Rethel Nibelung napisał/a:
Nikt nie ma miłości większej niż ta, gdy ktoś daje swą duszę za swoich przyjaciół


tak pod warunkiem, że nie zabija drugich przyjaciół

Rethel Nibelung napisał/a:
Bo twoja filozofia
do tego prowadzi. Gdyby było państwo wyznające krystianizm,
to bandyci lataliby po ulicach, naziści mordowali was jak leci,
a bolszewicka hołota by was gwałciła i zsyłała do łagrów.
Bo nikt by nawet palcem nie kiwnął we własnej obronie...


gdyby, wszyscy wyznawali "krystianizm" :lol: to nie miał by kto mordować, gwałcic itd.

Rethel Nibelung napisał/a:
Czy twój dziadek w kampanii wrześniowej był takim samym zbrodniarzem jak hitlerowcy z którymi walczył?
Czy miałeś dziadka bandytę?


mój dziadek był katolikiem i nie miał w tamtym czasie Biblii w ręku

Rethel Nibelung napisał/a:
Czy ty Krystianie czytasz z odrobiną zrozumienia?
Gdzie Nike napisała o wstępowaniu do armii?


nie napisala, ale ja wiem, że zarówno sowieci jak i naziści nienawidzili ich nie tyle za głoszenie tylko za to, że w tamtych czasach chcieli zachować neutrealność

Rethelu, abyś mnie dobrze zrozumiał, ja nie twierdzę, że nie wolno chrześcijanom mieć broni jak np.ktoś jest strażnikiem miejskim, czy policjantem, ponieważ oni, jeżeli ją używają to w stosunku do przestępców i tak mają na celu nie zabić tylko unieszkodliwić
natomiast żołnierz strzela do osoby, której nie zna i ma na celu wyeliminować wroga
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2013-09-03, 22:08   

Kiedy ochłoniecie to otworzę. Zastanówcie się nad tonem własnych wypowiedzi
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14