FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ew.Jana 5:23
Autor Wiadomość
AlexK 
Zasłużony
katolik


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 880
Skąd: Z podlasia
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 41/78
 52%
Wysłany: 2013-03-07, 21:07   

nike napisał/a:
Cytat:
AlexK, Zwrot "Przyjdź Panie" lub wzywanie Szczepana to prośba, a prośba to nic innego jak modlitwa.


No nie przesadzaj. Jezus dał nam wzór modlitwy, co musi być w modlitwie zawarte, znasz Ojcze nasz? Zauważ na początku jest uwielbienie, dla Boga, jego imienia, czyli jest oddana Bogu JHWH cześć
dalej jest prośba, żeby Wola Boga się wykonywała w nas. [np. nad naszą rodzina]
dalej jest prośba o doczesne życie,
dalej-- prośba o odpuszczenie grzechów,
dalej prośba o zbawienie nasze.

Tak mniej więcej powinna wyglądać modlitwa oczywiście rozbudowana bardziej ale te elementy powinny się w niej znaleźć.

Wyobraź sobie: stoisz przed tłumem wkurzonych ludzi z kamieniami. Serio pomyślałabyś o tych wszystkich wyznacznikach modlitwy?

P.S.: Przyłączam się do prośby Axanny (jeżeli mogę). :)
_________________
Przytul mnie Jezu
tak mocno do siebie.
Ukryj głęboko,
na dnie swego serca.

Ostatnio zmieniony przez AlexK 2013-03-07, 21:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13639
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 418/608
 68%
Wysłany: 2013-03-07, 21:15   

[quote="Axanna"]
nike napisał/a:
Cytat:
AlexK, Zwrot "Przyjdź Panie" lub wzywanie Szczepana to prośba, a prośba to nic innego jak modlitwa.


No nie przesadzaj. Jezus dał nam wzór modlitwy, co musi być w modlitwie zawarte, znasz Ojcze nasz? Zauważ na początku jest uwielbienie, dla Boga, jego imienia, czyli jest oddana Bogu JHWH cześć
dalej jest prośba, żeby Wola Boga się wykonywała w nas. [np. nad naszą rodzina]
dalej jest prośba o doczesne życie,
dalej-- prośba o odpuszczenie grzechów,
dalej prośba o zbawienie nasze.

Tak mniej więcej powinna wyglądać modlitwa oczywiście rozbudowana bardziej ale te elementy powinny się w niej znaleźć.


Cytat:
czy wobec tego zawsze sie modlisz tym wzorem modlitwy Nike? Bo ja sie modle taka modlitwa, ale kiedy indziej nie pilnuje wszystkiego.


Nie. Ja napisałam,że jest to wzór modlitwy, Wychwalanie, prośba. dziękczynienie, i na końcu przez Jezusa,
Ja tez wzdycham fo Jezusa, ale nie modlę się do Jezusa, chociaż nie uważam,że jest to grzechem, bo nie jest. Kiedy my modlimy się do Boga Jehowy przez Jezusa to przecież Jezus uczestniczy w tej modlitwie, bo przez niego się modlimy.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
AlexK 
Zasłużony
katolik


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 880
Skąd: Z podlasia
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 41/78
 52%
Wysłany: 2013-03-07, 21:17   

nike, więc czemu Szczepan nie mógł po prostu pominąć wychwalania i dziękczynienia i ograniczyć się tylko w modlitwie do prośby?
_________________
Przytul mnie Jezu
tak mocno do siebie.
Ukryj głęboko,
na dnie swego serca.

 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-03-07, 21:19   

a ja jeszcze czesto modl... przywoluje ( :-> ) imie Pana i prosze, zeby sie wstawil w mojej sprawie u Ojca :)
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13639
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 418/608
 68%
Wysłany: 2013-03-07, 21:33   

[
Cytat:
b]AlexK[/b], nike, więc czemu Szczepan nie mógł po prostu pominąć wychwalania i dziękczynienia i ograniczyć się tylko w modlitwie do prośby?


Czy ja powiedziałam,że mógł, czy nie mógł pominąć? Ja wyraziłam swoje zdanie,ze Szczepan wzdychał i w duchu na pewno modlił się do Jehowy Boga, a głośno po prostu wzywał Jezusa, co mam jeszcze ci powiedzieć? według tekstu biblijnego, nie modlił się, do Jezusa.
A ty myśl jak chcesz.

Axanna, Każdy ma własna wolę we wszystkim co robi.
Jeszcze raz zaznaczam,że nie uważam za grzech modlić się do Jezusa.
Przedstawiłam teksty z oryginału gdzie nie ma słowa modlił się
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-03-07, 21:41   

nike napisał/a:
Axanna, Każdy ma własna wolę we wszystkim co robi.
Jeszcze raz zaznaczam,że nie uważam za grzech modlić się do Jezusa.
Przedstawiłam teksty z oryginału gdzie nie ma słowa modlił się

owszem, przestawilas takie teksty, ze nie modlil sie tylko przywolywal. A ja przedstawilam tekst, ktory mowi ze "kazdy, kto przywoluje Imie Panskie bedzie zbawiony" - dlatego tu nie ma nawet mowy o grzechu przwolywania Imienia Pana wzorem Szczepana "Panie Jezu...", a wrecz to jest niezbedne dla naszego zbawienia. Tak pokazuje analiza tekstu Biblijnego. :)

P.S. nike, wybacz, ale tekst Biblijny nie pokazuje ze Szczepan sie modlil do Boga, ale do Pana to wzdychal. To Twoja interpretacja. Wszystko co tekst pokazuje to to, ze szczepan "przywolywal Pana Jezusa". reszta to domniemiania.
Ostatnio zmieniony przez Axanna 2013-03-07, 21:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13639
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 418/608
 68%
Wysłany: 2013-03-07, 22:00   

Axanna napisał/a:
nike napisał/a:
Axanna, Każdy ma własna wolę we wszystkim co robi.
Jeszcze raz zaznaczam,że nie uważam za grzech modlić się do Jezusa.
Przedstawiłam teksty z oryginału gdzie nie ma słowa modlił się

owszem, przestawilas takie teksty, ze nie modlil sie tylko przywolywal. A ja przedstawilam tekst, ktory mowi ze "kazdy, kto przywoluje Imie Panskie bedzie zbawiony" - dlatego tu nie ma nawet mowy o grzechu przwolywania Imienia Pana wzorem Szczepana "Panie Jezu...", a wrecz to jest niezbedne dla naszego zbawienia. Tak pokazuje analiza tekstu Biblijnego. :)

P.S. nike, wybacz, ale tekst Biblijny nie pokazuje ze Szczepan sie modlil do Boga, ale do Pana to wzdychal. To Twoja interpretacja. Wszystko co tekst pokazuje to to, ze szczepan "przywolywal Pana Jezusa". reszta to domniemiania.


Jednak zdecydowanie nie ma slowa modlił się.

Druga rzecz z zbawieniem nie jest tak dokładnie jak jest tłumaczone w naszych Bibliach., że wystarczy wzywać imię Boga, czy Jezusa i zbawienie mam zapewnione.

gr.wyraz sodzo ---zachować przy życiu, ocalić od śmierci, wyratować,wybawić, zbawić, wyzdrowieć wszystkie te wyrazy są równie dobre jak zbawienie

Co my mamy zapewnione,-- tylko wzbudzenie z grobu a nie zbawienie.
O zbawieniu jest temat i tam zapraszam do pisania.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-03-08, 08:51   

ok, zostawmy sprawe zbawienia (aczkolwiek pisze ze kto wzywa zbawiony bedzie i ja nie twierdze tutaj, ze kto wzywa juz zbawiony, ale ze bedzie).

Odnosnie tego ze nie ma slowa "modlil sie" to prosze zdefiniuj ten termin, co to oznacza "modlic sie" i ponownie prosze o wskazanie roznic pomiedzy przywolywaniem imienia Panskiego a modlitwa. Bo moim zdaniem w tym momencie (iz nie ma, nie ma, nie ma slowka modlil sie) zwyczajnie sie czepiasz slowek :)

poza tym zostawiajac do innych rozwazan pojecie zbawienia pozostaje jednak w tym temacie wyrazny moim zdaniem nakaz "kazdy kto wzywa..." - to nie jest rada, tylko nakaz, ktory nie warto w tym temacie pomijac tylko dlatego ze cos tam glebszego dotyczy zbawienia.

(swoja droga ciekawe - zastanawiam sie tylko - ze odnosnie tego wersu mowisz o tylko zapewnionym wzbudzeniu z grobu i to dla wszystkich, kto wzywa i kto nie wzywa - tedy faktycznie by wychodzilo na to ze po co wzywac kiedy nic ci to nie daje, bedziesz wzbudzony tak samo jak ten kto nie wzywal. Tylko, ze po co tedy ten werset, dla ozdoby tylko? Po co tedy wiara, nawrocenie itp.?)

mam nadzieje ze kwestie ktore poruszylam sa w temacie :)
 
     
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-03-08, 15:48   

Axanna napisał/a:
Makarios, powiedzialam, niech kazdy postepuje zgodnie z wlasnym przekonaniem, ale nie usiluj mnie przekonac, iz Twoje przekonanie jest Biblijne a moje nie. :)

Moje jest biblijne. przecież podałem Ci fragment z Biblii - i to słowa samego Jezusa. Dlaczego Jezus nie mówi, żeby do niego też się modlić?

A Ty, Axsiu - czy potrafisz podać werset biblijny, mówiący o tym, że należy się modlić do kogo innego oprócz Boga Ojca?
Ostatnio zmieniony przez Makarios 2013-03-08, 15:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-03-08, 18:35   

Makarios napisał/a:
Axanna napisał/a:
Makarios, powiedzialam, niech kazdy postepuje zgodnie z wlasnym przekonaniem, ale nie usiluj mnie przekonac, iz Twoje przekonanie jest Biblijne a moje nie. :)

Moje jest biblijne.

a to po prostu jest niegrzeczne :)
Bo ja tez tak umiem - nie Twoje, tylko moje jest Biblijne. Bo i kazdy tak moze i wlasciwie tak robi, ale to nie o to chyba chodzi, abysmy sie zwlaczali w ten sposob. Naprawde myslisz adminie ze ja uwazam jakos inaczej, ze moje stanowisko nie jest biblijne? :roll:
Cytat:
przecież podałem Ci fragment z Biblii - i to słowa samego Jezusa. Dlaczego Jezus nie mówi, żeby do niego też się modlić?

a ja juz komentowalam ten werset i to chyba nie ma sensu sie krecic w kolko, ale ok, powtorze ze ten werset nie zastrzega, aby sie nie modlic do Pana Jezusa, nie mowi zeby sie modlic wylacznie do Ojca. Na ten czas Pan podal wzor modlitwy do Ojca, ale to nie oznacza, ze wykluczal modlitwe do siebie, kiedy juz z nimi nie bedzie.
Cytat:
A Ty, Axsiu - czy potrafisz podać werset biblijny, mówiący o tym, że należy się modlić do kogo innego oprócz Boga Ojca?

Makariosie, ja juz podawalam wersety, modlitwe Szczepana, o przywolywaniu Imienia Panskiego - "kazdy kto wzywa zbawiony bedzie". Jezeli twierdzicie ze to nie jest modlitwa to mi wytlumaczcie roznice - juz to wszystko pisalam.:)

Ja sie wytlumaczylam jak rozumiem omawiane wersety, a ponadto moge powiedziec, ze jezeli Pan Jezus jest Zbawca, wstawia sie za nami u Ojca, jest Pasterzem, a my jego owcami, ktore ida do Niego i znaja glos jego, Tego, ktory ma zycie samo w sobie i daje je komu chce, Tego ktory spelnia "o cokolwiek poprosimy" itp.itp.itp. to czemuz by mialabym do Niego sie nie modlic... :roll:
 
     
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-03-08, 20:14   

Rób jak uważasz, Axsiu. Twoja sprawa. Ale ja w Biblii nie znalazlem nakazu modlenia się do kogokolwiek oprócz Boga Ojca.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2013-09-05, 23:28   

Wydaje mi się,że cześć tak,ale czy boską to już nie jestem pewny. Skoro Bóg zazyczył sobie,by oddawano Jezusowi cześć i,żeby na Jego imie zginało się każde kolano,to uczynił z Jezusa niemalże Boga i nie mam na tyle odwagi,by mówić,że Jezusowi nie nalezy się cześć.Niektórzy używaja zamiennika,na 'szacunek' ale czy ja wiem...
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13639
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 418/608
 68%
Wysłany: 2013-09-05, 23:34   

Wyraz grecki timao--------czcić, szanować,cenić, oceniać, oszacować
" hyjos--------syn, dziecko
" pater--------ojciec, dziad,przodkowie, rodzice.

Jezus na każdym miejscu mówił,że on jest mniejszy od Ojca,Łuk.22:29;Ew.Jana.6:32;44; 8:28 i wiele innych, wyraźnie te teksy mówią,że Syn i Ojciec to dwie różne osoby.

Te dwie osoby duchowe dzialają w tym samym kierunku, co Ojciec powie Syn to czyni maja jedne intencje i w tym są jednością.

Należy szanować Ojca i Syna bo to Syn za nas umarł, Ojciec mu to zaproponował, Jezus się na to zgodził.
Jednak -------
CZEŚĆ BOSKĄ NALEŻY ODDAWAĆ TYLKO BOGU! :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13