FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
dwa czasy i pół czasu ?
Autor Wiadomość
ametyst 

Pomógł: 42 razy
Wiek: 73
Dołączył: 20 Lip 2013
Posty: 442
Skąd: Nowe Jeruzalem
Poziom: 19
HP: 7/798
 1%
MP: 381/381
 100%
EXP: 25/49
 51%
Wysłany: 2013-09-20, 14:01   

alessa napisał/a:

gdzie Ty masz że dwóch swiadków będzie spuszczało plagi? nie pisz bzdur poproszę..
W Biblii masz napisane że dwóch świadków będzie spuszczało plagi. Przeczytaj sobie ten werset i nie pisz bzdur że tego nie pisze.
Obj. 11:6
6. Oni mają moc zamknąć niebiosa, aby nie padał deszcz za dni ich prorokowania; mają też moc nad wodami, by je zamieniać w krew i dotknąć ziemię wszelką plagą, ilekroć zechcą.
(BW)

Uwierz w to co mówi Pismo że tak będzie i nie wierz religii Babilonu Wielkiego że tego nie będzie, że to było niewidzialnie symbolicznie. Wielki Babilon właśnie zaprzecza Biblii i ŚJ to właśnie czynią za co poniosą karę bo nie wolno głosić nauk które zaprzecają Biblii.
Cytat:

ametyst napisał/a:
Religia ŚJ wchodzi w skład Wielkiego Babilonu i prześladuje braci Chrystusa tak samo jak inne religie dlatego podzieli los zagłady Wielkiego Babilonu.

no tak ŚJ akurat to straszni przesladowcy. powinno się dzwonić na policję jak pukają do twoich drzwi

Sama ze sobą dyskutujesz gdy omijasz problem i piszesz o czymś innym o głoszeniu swoich nauk a omijasz prześladowanie tej religii braci Chrystusa gdzie są wykluczani, nienawidzeni oczerniani itd.
Mat. 25:40-46
40. A król, odpowiadając, powie im: Zaprawdę powiadam wam, cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych moich braci, mnie uczyniliście.
41. Wtedy powie i tym po lewicy: Idźcie precz ode mnie, przeklęci, w ogień wieczny, zgotowany diabłu i jego aniołom.
42. Albowiem łaknąłem, a nie daliście mi jeść, pragnąłem, a nie daliście mi pić.
43. Byłem przychodniem, a nie przyjęliście mnie, nagim, a nie przyodzialiście mnie, chorym i w więzieniu i nie odwiedziliście mnie.
44. Wtedy i oni mu odpowiedzą, mówiąc: Panie! Kiedy widzieliśmy cię łaknącym albo pragnącym, albo przychodniem, albo nagim, albo chorym, albo w więzieniu i nie usłużyliśmy ci?
45. Wtedy im odpowie tymi słowy: Zaprawdę powiadam wam, czegokolwiek nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, i mnie nie uczyniliście.
46. I odejdą ci na kaźń wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego.
(BW)

Świadkowie Jehowy będą zdziwieni i będą pytać, Panie! Kiedy widzieliśmy cię łaknącym albo pragnącym, albo przychodniem, albo nagim, albo chorym, albo w więzieniu i nie usłużyliśmy ci?
A Jezus im odpowie:Wtedy im odpowie tymi słowy: Zaprawdę powiadam wam, czegokolwiek nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, i mnie nie uczyniliście.
Mnie uczyniliście, czyli prześladowali SJ w ten sposób Chrystusa.
Nie dosyć że głosili nauki sprzeczne z Pismem to jeszcze prześladują braci Chrystusa. To woła o pomstę do nieba.
_________________
Obj. 11:3 I dam dwom moim świadkom moc, i będą prorokowali przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.


 
     
alessa 


Pomogła: 15 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 30 Sie 2013
Posty: 96
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 15/19
 78%
Wysłany: 2013-09-20, 14:44   

ametyst napisał/a:
W Biblii masz napisane że dwóch świadków będzie spuszczało plagi. Przeczytaj sobie ten werset i nie pisz bzdur że tego nie pisze.
Obj. 11:6
6. Oni mają moc zamknąć niebiosa, aby nie padał deszcz za dni ich prorokowania; mają też moc nad wodami, by je zamieniać w krew i dotknąć ziemię wszelką plagą, ilekroć zechcą.
(BW)

Uwierz w to co mówi Pismo że tak będzie

raczej Tobie bym musiała uwierzyć, bo to tylko Twoja prywatna interpretacja przewiduje spuszczanie plag przez dwoch świadków na wielki babilon. Już w ogóle nie próbuję dyskutować czym są ci dwaj świadkowie i w którym okresie historii umieszcza ich apokalipsa, bo widzę Twoje zrozumienie tej księgi na poziomie jakiejś tragedii.
Dalsza część twojej wypowiedzi to skondensowana nienawiść do jednego ugrupowania. nigdy nie miałam nic wspólnego z ŚJ, ale gdyby ktoś wykluczył mnie z organizacji której nauk nie podzielała bym, była bym w pełni zadowolona. dodatkowo co ma piernik do wiatraka i wykluczeni z nagimi, głodnymi i więzionymi.
ametyst napisał/a:
Nie dosyć że głosili nauki sprzeczne z Pismem to jeszcze prześladują braci Chrystusa.

Ty za to tylko głosisz właściwe przesłanie i kompletnie nikogo nie prześladujesz, jak tylko w miłości przemawiasz do mniej pojętnych braci. Nie chcę Cie martwić ale raczej niewielu da się na to nabrać
Napisz jeszcze jak sobie wyliczyłeś na podstawie snów, ten końcowy okres siedmiu lat ucisku. pewnie wiesz kiedy on się zacznie i o której godzinie. Uświadomił byś wszystkich w ramach ostrzeżenia, bo tak zachowasz swoje wizje sam dla siebie a Bóg by pewnie tego nie pochwalił.
Wiesz, pytam bo prowadzę taką prywatną analizę, ilu świrów na ilu normalnych rozbija się po forach internetowych. muszę wiedzieć w jakiej kategorii Cię umieścić i jak to się daleko posunęło
_________________
http://chomikuj.pl/alessa333
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-09-20, 15:30   

oczywiscie ze koloratki to nie szkarlat, a szczucie nie mordowanie, ale stoi na tej drodze, wszystko przed nami. Pewna osoba z ktora rozmawialam o Trojcy, ze odrzucam doktryne, napisal do mnie wrecz z miejsca tak: "wybieraj, albo zbawienie (wiare w trojce) albo potepienie" - ze oczy mu palaly sredniowiecznym ogniem to czuc bylo przez monitor. Wiem ze sie nie zgadzasz za bardzo, ale wedlug mnie owa doktryna bedzie jednym z glownych oredzi, laczacych wszystkich "w jedna wielka rodzine z papierzem na czele", wszak "wierza w tego samego boga" ble, ble... Przesladowania i mordy sie zaczna w ostatnich paru latkach przed przyjsciem Pana, bo wpierw musi sie zjawic syn zatracenia i zebrac holdy.

P.s. Ametyst to w sumie dobry czlowiek, na tyle co on zewszad kopow zbiera, warto mu okazac troche zyczliwosci :)
 
     
alessa 


Pomogła: 15 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 30 Sie 2013
Posty: 96
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 15/19
 78%
Wysłany: 2013-09-20, 15:57   

Axanna napisał/a:
P.s. Ametyst to w sumie dobry czlowiek, na tyle co on zewszad kopow zbiera, warto mu okazac troche zyczliwosci

co znaczy dobry? nikt nie jest dobry
ponadto ja widzę że to on kopie, więc i zbiera...
dla tego życzliwie proszę żeby opowiedział, co zostało mu przekazane w prywatnych objawieniach. Jeśli wypisuje z pozycji Guru i ocenia wszystkich oprócz siebie mianem babilonu, to warto się zapytać na jakiej podstawie. ja nie mówię że wszyscy tam nie przynależą, ale argumenty przedstawiane przez ametysta są nieprecyzyjne i strasznie pokręcone. na koniec może okazać się że to on sam jest prześladowcą braci, bo na podstwie własnych urojeń krzyczy do wszystkich że są źli a tylko mu została objawiona droga prawdy. On na razie nie napisał nic... czym na podstawie biblii jest wielki babilon, kim jest człowiek zatracenia i kto spuszcza plagi ostateczne. cały czas dyskutuje o tym co mu się wydaje
a jeśli chodzi o doktrynę trójcy, to w piśmie również nie jest uwzględnione że będzie to powodem ostatecznych prześladowań. jest za to wypisane parę innych rzeczy nad którymi warto się zastanowić
_________________
http://chomikuj.pl/alessa333
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-09-20, 16:11   

bojowo jestes nastrojona :-P

wiec co to za rzeczy nad ktorymi warto sie zastanowic?
 
     
alessa 


Pomogła: 15 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 30 Sie 2013
Posty: 96
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 15/19
 78%
Wysłany: 2013-09-20, 16:23   

Axanna napisał/a:
bojowo jestes nastrojona

co Ty? ja mam tak zawsze. albo nie dyskutuję w ogóle albo właśnie tak
Axanna napisał/a:
wiec co to za rzeczy nad ktorymi warto sie zastanowic?

są w piśmie, trzeba je wyszukać. ja nie będę nic nikomu narzucać. zresztą nie mam czasu na wyszukiwanie wersetów które i tak do nikogo nie dotrą. takich np. jak ten;
"zawrzał smok gniewem na niewiastę i odszedł, aby podjąć walkę z resztą jej potomstwa, które strzeże przykazań Bożych i trwa przy świadectwie o Jezusie".
_________________
http://chomikuj.pl/alessa333
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-09-20, 16:33   

alessa napisał/a:
Axanna napisał/a:
bojowo jestes nastrojona

co Ty? ja mam tak zawsze. albo nie dyskutuję w ogóle albo właśnie tak
Axanna napisał/a:
wiec co to za rzeczy nad ktorymi warto sie zastanowic?

są w piśmie, trzeba je wyszukać. ja nie będę nic nikomu narzucać. zresztą nie mam czasu na wyszukiwanie wersetów które i tak do nikogo nie dotrą. takich np. jak ten;
"zawrzał smok gniewem na niewiastę i odszedł, aby podjąć walkę z resztą jej potomstwa, które strzeże przykazań Bożych i trwa przy świadectwie o Jezusie".

No i? skrobnij cos wiecej, swoje przemyslenia na temat danego wersu :)
 
     
ametyst 

Pomógł: 42 razy
Wiek: 73
Dołączył: 20 Lip 2013
Posty: 442
Skąd: Nowe Jeruzalem
Poziom: 19
HP: 7/798
 1%
MP: 381/381
 100%
EXP: 25/49
 51%
Wysłany: 2013-09-20, 17:19   

alessa napisał/a:
ametyst napisał/a:

Obj. 11:6
6. Oni mają moc zamknąć niebiosa, aby nie padał deszcz za dni ich prorokowania; mają też moc nad wodami, by je zamieniać w krew i dotknąć ziemię wszelką plagą, ilekroć zechcą.



Uwierz w to co mówi Pismo że tak będzie

raczej Tobie bym musiała uwierzyć, bo to tylko Twoja prywatna interpretacja przewiduje spuszczanie plag przez dwoch świadków na wielki babilon.
A co tu jest do interpretacji, raczej jest do uwierzenia w to co jest napisane. Uwierz w to co jest napisane i nie interpretuj sobie że tego nie będzie, ja tak właśnie wierzę, wierzę w to co jest napisane.
Ty wierzysz w interpretacje a ja w to co jest napisane.
A na kogo mają spaść te plagi to Pismo mówi i też nie trzeba interpretować tego że nie będzie tylko wystarczy uwierzyć Bogu że tak będzie jak jest napisane.
Obj. 18:4
4. I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające,
(BW)

Piszesz że plag dwóch świadków nie spadną na Babilon, a więc na kogo spadną twoim zdaniem i skąd wezmą się plagi które jednak na Babilon spadną.
_________________
Obj. 11:3 I dam dwom moim świadkom moc, i będą prorokowali przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.


 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-09-20, 17:58   

alessa napisał/a:
a jeśli chodzi o doktrynę trójcy, to w piśmie również nie jest uwzględnione że będzie to powodem ostatecznych prześladowań. jest za to wypisane parę innych rzeczy nad którymi warto się zastanowić

powodem przesladowan ogolnie jest wiernosc Chrystusowi, zas powodem ostatecznych przesladowan szczegolnie - ma byc odmowa do bicia poklonow bestii i obrazowi - w swietle tych faktow nie powiedzialabym ze doktryna - narzucona i wpajana wszystkim przemoca i zastraszaniem - tu nie ma zadnego znaczenia :roll:
 
     
alessa 


Pomogła: 15 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 30 Sie 2013
Posty: 96
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 15/19
 78%
Wysłany: 2013-09-20, 19:32   

ametyst, Ty w ogole czytasz Biblię czy raczej sobie tylko swobodnie fantazjujesz? jakim cudem przenosisz dwóch świadków z rozdz. 11 do rozdz. 18 od razu, nie zwracajac kopletnie uwagi na to co dzieje się po drodze.
Dwóch świadków, którzy są a propos dwoma drzewami i świecznikami, występuje jako Ci którzy już wstąpili do nieba, na długo przed tym zanim cała ziemia poszła w podziwie za zwierzęciem a nawet wpierw zanim szatan został zrzucony na ziemię. zagłada babilonu jest tak daleko od nich że nie pojetym jest, jak ktoś w ogóle mógł polaczyć te dwa zdarzenia razem. Walic wersetami można na oślep ale o czym to świadczy
ametyst napisał/a:
Piszesz że plag dwóch świadków nie spadną na Babilon, a więc na kogo spadną twoim zdaniem i skąd wezmą się plagi które jednak na Babilon spadną.

"I nikt nie mógł wejść do świątyni, aż się spełniło siedem plag siedmiu aniołów."
Przez całą apokalipsę przewija się 7 pieczęci, 7 trąb, 7 plag i 7 czasz
Zresztą nie bardzo mi się chce już z Tobą gadać, bo widzę nie ma o czym. miałeś tylko opisać swoje wizje cobyśmy ocenili stopień niepełnosprawności
Axanna napisał/a:
powodem przesladowan ogolnie jest wiernosc Chrystusowi, zas powodem ostatecznych przesladowan szczegolnie - ma byc odmowa do bicia poklonow bestii i obrazowi - w swietle tych faktow nie powiedzialabym ze doktryna - narzucona i wpajana wszystkim przemoca i zastraszaniem - tu nie ma zadnego znaczenia

wiele innych doktryn narzucanych jest przemocą, choćby ta o nieśmiertelności duszy. W związku z tym protestanci maja mało argumentów na to że zmarli święci nie uczestniczą w ich życiu. jak by wiedzieli że oni po prostu śpią, sprawa była by jasna.
Po za tym co jest podstawą i wyznacznikiem wierności Bogu? doktryna o trójcy została wymyślona a nie zmieniona. Co ma zrobić człowiek niegodziwości? - zmienić czasy i prawa. jakie prawa? chyba logiczne że te ustanowione przez Boga
"(19) Potem Świątynia Boga w niebie się otwarła, i Arka Jego Przymierza ukazała się w Jego Świątyni, a nastąpiły błyskawice, głosy, gromy, trzęsienie ziemi i wielki grad. "
_________________
http://chomikuj.pl/alessa333
 
     
ametyst 

Pomógł: 42 razy
Wiek: 73
Dołączył: 20 Lip 2013
Posty: 442
Skąd: Nowe Jeruzalem
Poziom: 19
HP: 7/798
 1%
MP: 381/381
 100%
EXP: 25/49
 51%
Wysłany: 2013-09-20, 19:51   

alessa napisał/a:
ametyst, Ty w ogole czytasz Biblię czy raczej sobie tylko swobodnie fantazjujesz? jakim cudem przenosisz dwóch świadków z rozdz. 11 do rozdz. 18 od razu, nie zwracajac kopletnie uwagi na to co dzieje się po drodze.
Dwóch świadków, którzy są a propos dwoma drzewami i świecznikami, występuje jako Ci którzy już wstąpili do nieba, na długo przed tym zanim cała ziemia poszła w podziwie za zwierzęciem a nawet wpierw zanim szatan został zrzucony na ziemię. zagłada babilonu jest tak daleko od nich że nie pojetym jest, jak ktoś w ogóle mógł polaczyć te dwa zdarzenia razem.
... miałeś tylko opisać swoje wizje cobyśmy ocenili stopień niepełnosprawności
Apokalipsa opisuje siedmiu aniołów z siedmiu plagami a dwóch świadków będzie zsyłać plagi dziesiątki razy ile zechcą.
Obj. 11:6
6. Oni mają moc zamknąć niebiosa, aby nie padał deszcz za dni ich prorokowania; mają też moc nad wodami, by je zamieniać w krew i dotknąć ziemię wszelką plagą, ilekroć zechcą.
(BW)

Przewaga w plagach dwóch świadków jest dziesiątki razy większa niż plagi siedmiu aniołów. Czy myślisz że po takich plagach coś z Babilonu Wielkiego zostanie przez 1260 dni, przez trzy i pół roku będą spadać plagi od dwóch świadków i od tych plag zginie ponad dwa miliardy ludzi i żadna religia się nie ostoi.
Po zabiciu dwóch świadków bestia czyli USA, będzie chciała odnowić religię, odbudować Wielki Babilon ale szatan będzie miał tylko 30 dni na to i zdąży tylko wybić 7 tysięcy braci Chrystusa bo Bestia wtedy pójdzie na zatracenie.
Obj. 17:11-14
11. A zwierzę, które było, a już go nie ma, jest ósmym, i jest z owych siedmiu, idzie na zatracenie.
12. A dziesięć rogów, które widziałeś, to dziesięciu królów, którzy jeszcze nie objęli królestwa, lecz obejmą władzę jako królowie na jedną godzinę wraz ze zwierzęciem.
13. Ci są jednej myśli, i oddadzą moc i władzę swoją zwierzęciu.
14. Będą oni walczyć z Barankiem, lecz Baranek zwycięży ich, bo jest Panem panów i Królem królów, a z nim ci, którzy są powołani i wybrani, oraz wierni.
(BW)
Dan. 12:11-12
11. Od czasu zniesienia stałej ofiary codziennej i postawienia obrzydliwości spustoszenia upłynie tysiąc dwieście dziewięćdziesiąt dni.
12. Błogosławiony ten, kto wytrwa i dożyje do tysiąca trzystu trzydziestu pięciu dni.
(BW)
_________________
Obj. 11:3 I dam dwom moim świadkom moc, i będą prorokowali przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.


 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-09-20, 19:55   

alessa napisał/a:

wiele innych doktryn narzucanych jest przemocą, choćby ta o nieśmiertelności duszy. W związku z tym protestanci maja mało argumentów na to że zmarli święci nie uczestniczą w ich życiu. jak by wiedzieli że oni po prostu śpią, sprawa była by jasna.
Po za tym co jest podstawą i wyznacznikiem wierności Bogu? doktryna o trójcy została wymyślona a nie zmieniona. Co ma zrobić człowiek niegodziwości? - zmienić czasy i prawa. jakie prawa? chyba logiczne że te ustanowione przez Boga
"(19) Potem Świątynia Boga w niebie się otwarła, i Arka Jego Przymierza ukazała się w Jego Świątyni, a nastąpiły błyskawice, głosy, gromy, trzęsienie ziemi i wielki grad. "

Oczywiscie ze "czasy i prawa", a czyz doktryna nie lamie przypadkiem tego prawa o ktorym mowisz? na przyklad pierwsze dwa przykazania... :roll:
 
     
alessa 


Pomogła: 15 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 30 Sie 2013
Posty: 96
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 15/19
 78%
Wysłany: 2013-09-20, 20:26   

Axanna napisał/a:
Oczywiscie ze "czasy i prawa", a czyz doktryna nie lamie przypadkiem tego prawa o ktorym mowisz? na przyklad pierwsze dwa przykazania...

Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną i nie czyń podobizny?
nie wiem. Czy zdefiniowanie trzech osób Boskich mianem trójcy jest pójściem za innymi Bogami? dla mnie gorzej ma się sprawa z drugim i czwartym przykazaniem. to jest bardziej rażąca odrzucenie i zmiana

Ametystowi dziękuję serdecznie za uwagę. skończyłam. wstyd rozmawiać na takim poziomie
_________________
http://chomikuj.pl/alessa333
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13