FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Groby-ogólnie o nich i o umarłych
Autor Wiadomość
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-10-15, 20:51   

bartek212701 napisał/a:
odpuszczam,bo nie warto :)
Pozdrawiam

P.S. mój post zniknie za 1 dzień

slusznie, zwlaszcza ze dluzszy czas forum ciebie w ogole nie obchodzilo...
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-15, 20:51   

Axanna napisał/a:
jak najbardziej na Halloween czy tez tzw. "swieto zmarlych" sie sprzata groby,


1. Na Halloween nie sprząta się grobów. Piszesz kompletne bzdury. Zresztą to nie polskie święto lecz irsko-usańskie.
2. Nadal nie napisałaś co jest nie tak ze Świętem Zmarłych i sprzątaniem wówczas grobów, zatem?
Ostatnio zmieniony przez Y 2013-10-15, 20:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2013-10-15, 20:54   

Niestety ja mam coś takiego,jak studia droga Axanno. Na tym forum bywałem przynajmniej 3 razy w tygodniu i sprawdzałem techniczne sprawy[myslisz,że kto poprawił wysyłanie wiadomosci i wyskakujące błędy po ich wysłaniu ? Same sie nie naprawiły],sprawdź sobie w panelu administracyjnym...żaden problem przecież.Zobaczysz wtedy,że były błędy w skórkach itd.
To,że nie pisze na forum nie znaczy,że nic na nim nie robię od środka :)

Mówiłaś o 'osądzaniu' Ciebie przeze mnie...spójrz w lustro/ewentualnie przeczytaj swoje BEZPODSTAWNE i aroganckie zarzuty.
Pozdrawiam
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-10-15, 20:56   

halloween i Swieto zmarlych to sa p[okrewne swieta, wlasciwie to mi powiedz jakie sa zasadnicze roznice, w co sie wierzy pod wzgledem Halloween, a w co pod wzgledem swieta zmarlych. Poza tym, to nie jest ten temat, wiec nie wiem juz gdzie co pisac, by tu Bartek nie podnosil burzy o brudach i takie tam. Wedlug niego to chyba najlepiej jak jest cisza na forum, bo sam nic nie pisze, a innym nie daje.
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-15, 21:02   

Axanna napisał/a:
halloween i Swieto zmarlych to sa p[okrewne swieta, wlasciwie to mi powiedz jakie sa zasadnicze roznice, w co sie wierzy pod wzgledem Halloween, a w co pod wzgledem swieta zmarlych.


Gdym ci zarzucił, ze nie wiesz o czym piszesz, to
zarzekałaś się, że wiesz wszystko na te tematy.
Czemu zatem mnie się pytasz? Chciałbym natomiast
się dowiedzieć, czemu uważasz Święto Zmarłych
za złe i mycie grobów za złe w tym/na ten dzień?
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-10-15, 21:04   

bartek212701 napisał/a:
Niestety ja mam coś takiego,jak studia droga Axanno. Na tym forum bywałem przynajmniej 3 razy w tygodniu i sprawdzałem techniczne sprawy[myslisz,że kto poprawił wysyłanie wiadomosci i wyskakujące błędy po ich wysłaniu ? Same sie nie naprawiły],sprawdź sobie w panelu administracyjnym...żaden problem przecież.Zobaczysz wtedy,że były błędy w skórkach itd.
To,że nie pisze na forum nie znaczy,że nic na nim nie robię od środka :)

Mówiłaś o 'osądzaniu' Ciebie przeze mnie...spójrz w lustro/ewentualnie przeczytaj swoje BEZPODSTAWNE i aroganckie zarzuty.
Pozdrawiam

bezpodstawne i aroganckie zarzuty przeczytaj w swoim poscie tu - Wysłany: Dzisiaj 20:36 . Na tym rynsztokowym poziomie to ja do Ciebie nie napisalam ani slowa. To nie ja weszlam do Twego tematu i wpieram ci brudy i robienie obory. To ze sie zajmujesz sprawami technicznymi, to chyba naturalnie, gdzyz jestes adminem technicznym, prawda? Wiec starczy moze robic wlasnie to co mi zarzucasz i wrescie sie moze uspokoisz?
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13609
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 388/608
 63%
Wysłany: 2013-10-15, 21:09   

Axanna napisał/a:
bartek212701 napisał/a:
odpuszczam,bo nie warto :)
Pozdrawiam

P.S. mój post zniknie za 1 dzień

slusznie, zwlaszcza ze dluzszy czas forum ciebie w ogole nie obchodzilo...


Przecież wiemy doskonale,że Bartek się uczy, chyba nauka jest ważniejsza od forum prawda? I ja wiem,że jak tylko bedzie miał kilka dni wolnego to nas nie będzie opuszczał. proszę zaprzestańcie, bo szkoda zdrowia naszego wspólnego :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-10-15, 21:10   

Rethel Nibelung napisał/a:
Axanna napisał/a:
halloween i Swieto zmarlych to sa p[okrewne swieta, wlasciwie to mi powiedz jakie sa zasadnicze roznice, w co sie wierzy pod wzgledem Halloween, a w co pod wzgledem swieta zmarlych.


Gdym ci zarzucił, ze nie wiesz o czym piszesz, to
zarzekałaś się, że wiesz wszystko na te tematy.

nie jest w moim zwyczaju "sie zarzekac ze wiem wszystko" i nigdy tak nie robilam. Prosze wiec odpowiedziec na pytanie, chyba ze sam nie wiesz, tedy tak i powiedzi, a nie wmawiaj absurdy.
Cytat:
Czemu zatem mnie się pytasz? Chciałbym natomiast
się dowiedzieć, czemu uważasz Święto Zmarłych
za złe i mycie grobów za złe w tym/na ten dzień?

Bo zmarli nie maja zadnego swieta. Jest to obrzed niebiblijny, wprowadzajacy ludzi w blad.
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-15, 21:15   

Axanna napisał/a:
nie jest w moim zwyczaju "sie zarzekac ze wiem wszystko" i nigdy tak nie robilam. Prosze wiec odpowiedziec na pytanie, chyba ze sam nie wiesz, tedy tak i powiedzi, a nie wmawiaj absurdy.


Skoro mam ci wyjaśniać różnice to znaczy, że nie wiesz o czym piszesz.
Rozumiem, że uznajesz moją uwagę tu http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?p=21149#21149
i tu: http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?p=21155#21155
za w pełni uzasadnioną, tak?

Cytat:
1.Bo zmarli nie maja zadnego swieta.
2. Jest to obrzed niebiblijny,
3. wprowadzajacy ludzi w blad.


1. W kalendarzu napisano, że jest.
2. No i? Pisanie na forum tez jest niebiblijne... a jednak piszesz...
3. W jaki błąd wprowadza Święto Zmarłych?
Ostatnio zmieniony przez Y 2013-10-15, 21:16, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Berian 
Student Biblii


Pomógł: 23 razy
Wiek: 39
Dołączył: 13 Paź 2013
Posty: 52
Skąd: Polska
Poziom: 6
HP: 0/104
 0%
MP: 49/49
 100%
EXP: 1/14
 7%
Wysłany: 2013-10-15, 22:22   

bartek212701 napisał/a:
Masz rację :) zostawmy zwłoki naszych bliskich zmarłych na ulicy,niech zjedzą je psy,szczury i koty.

Wielu ludzi dzisiaj niema rodziny i niema ich kto pochować a jakoś na ulicach nie leżą :D
_________________
Mat. 5:44
44. A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,
(BW)
Czy ty miłujesz nieprzyjaciół?
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-10-15, 22:29   

Rethel Nibelung napisał/a:
Axanna napisał/a:
nie jest w moim zwyczaju "sie zarzekac ze wiem wszystko" i nigdy tak nie robilam. Prosze wiec odpowiedziec na pytanie, chyba ze sam nie wiesz, tedy tak i powiedzi, a nie wmawiaj absurdy.


Skoro mam ci wyjaśniać różnice to znaczy, że nie wiesz o czym piszesz.
Rozumiem, że uznajesz moją uwagę tu http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?p=21149#21149
i tu: http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?p=21155#21155
za w pełni uzasadnioną, tak?

wlasciwie to nie wiem co wspolnego ma moje pytanie z Twoimi natarczywymi przytykami iz ja niby nie wiem co pisze? ja cos nie widze powiazania :roll: Bo moze to Ty nie wiesz o czym piszesz i Tobie sie zdaje ze tu wszyscy nie wiedza o czym pisza? :roll:

Cytat:
Cytat:
1.Bo zmarli nie maja zadnego swieta.
2. Jest to obrzed niebiblijny,
3. wprowadzajacy ludzi w blad.


1. W kalendarzu napisano, że jest.

tutaj jest forum biblijne, chyba kalendarze nie uwazasz za natchnione, choc kto cie tam wie :roll:
Cytat:
2. No i? Pisanie na forum tez jest niebiblijne... a jednak piszesz...
3. W jaki błąd wprowadza Święto Zmarłych?

zmarli spia w swoich grobach i nie maja zadnych swiat, ani nie patrza z nieba na ludzi. Poza tym to Bog decyduje kto jest swiety a kto nie, a nie twoje kaplani, wiec wierzenia iz wszyscy wierni katoliccy sa swietymi i sie gdzies tam raduja w niebie sa bledne i falszywe. O tzw. kulcie "wstawiennictwa swieych" to juz nie wspomne - jest to falszywy, sprzeczny z Bozym Slowem kult, potepiony w Biblii. Starczy bledow na razie?
Ostatnio zmieniony przez Axanna 2013-10-15, 22:30, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-15, 23:05   

Axanna napisał/a:
wlasciwie to nie wiem co wspolnego ma moje pytanie z Twoimi natarczywymi przytykami iz ja niby nie wiem co pisze? ja cos nie widze powiazania :roll: Bo moze to Ty nie wiesz o czym piszesz i Tobie sie zdaje ze tu wszyscy nie wiedza o czym pisza?


No ma to wspólnego, że jeżeli chcesz abym ci wyjaśnial różnice pomiędzy Halloween
a Świętem Zmarłych, to oznacza, że to co wcześniej pisałaś, pisałaś nie wiedząc o
czym piszesz - no bo skoro nie widzisz różnicy, to znaczy, że nie masz pojęcia.

Cytat:
tutaj jest forum biblijne, chyba kalendarze nie uwazasz za natchnione, choc kto cie tam wie :roll:


Może w Biblii nic nie ma o tym, ale de facto mają i takie święto jest obchodzone,
co stoi w sprzeczności z twoim stwierdzeniem "Zmarli nie mają święta". Świąt/dni
górnika czy zaszczytnika rodiny tez nie ma w Biblii, nie znaczy to, że one nie istnieją.
Nic o Biblii nie napisałaś, lecz stwierdziłaś ogólnie, że "zmarli nie mają święta".

Cytat:
Cytat:
3. W jaki błąd wprowadza Święto Zmarłych?

zmarli spia w swoich grobach i nie maja zadnych swiat, ani nie patrza z nieba na ludzi. Poza tym to Bog decyduje kto jest swiety a kto nie, a nie twoje kaplani, wiec wierzenia iz wszyscy wierni katoliccy sa swietymi i sie gdzies tam raduja w niebie sa bledne i falszywe. O tzw. kulcie "wstawiennictwa swieych" to juz nie wspomne - jest to falszywy, sprzeczny z Bozym Slowem kult, potepiony w Biblii. Starczy bledow na razie?


Czyli rozumiem, że wg ciebie Święto Zmarłych propaguje:
- że zmarli nie śpią w grobach (lecz żyją w niebie);
- że patrzą z nieba na ludzi;
- że są święci;
- że moi (katoliccy czy świadkowscy?) kapłani decydują kto jest święty;
- że wszyscy wierni katoliccy są świętymi;
- że radują się oni w niebie;
- że należy czcić świętych;

Czy dobrze ciebie zrozumiałem?
Czy tym jest dla ciebie Święto Zmarłych?
Ostatnio zmieniony przez Y 2013-10-15, 23:06, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-10-15, 23:24   

Rethel Nibelung napisał/a:
Axanna napisał/a:
wlasciwie to nie wiem co wspolnego ma moje pytanie z Twoimi natarczywymi przytykami iz ja niby nie wiem co pisze? ja cos nie widze powiazania :roll: Bo moze to Ty nie wiesz o czym piszesz i Tobie sie zdaje ze tu wszyscy nie wiedza o czym pisza?


No ma to wspólnego, że jeżeli chcesz abym ci wyjaśnial różnice pomiędzy Halloween
a Świętem Zmarłych, to oznacza, że to co wcześniej pisałaś, pisałaś nie wiedząc o
czym piszesz - no bo skoro nie widzisz różnicy, to znaczy, że nie masz pojęcia.

dziwnie jakos... tu jest forum i kazdy pisze, co na jakis temat uwaza, podpierajac sie faktami, Biblia. Jezeli ja Cie spytalam jak to widzisz, to jeszcze nie musi oznaczac, ze ja zaraz nie wiem co pisze, tutaj jest forum wielowyznaniowe, a nie uczelnia katolicka z Toba w roli glownej i reszta, ktora Ty niby masz rozliczac. Jezeli dla Ciebie jakis problem jest odpowiedziec na proste w sumie pytanie, to uczciwie jest po prsotu to powiedziec, a nie skakac w kilka stron internetowych ludziom do oczu ze Twoim zdaniem nie wiedza co pisza. Albo po prostu nie rozmawiaj, bo jakos sie nie czuje Twoja uczennica, a i takiego profesora to sobie nie zycze, wiec poszukaj moze gdzie indziej parafian i tam pohukuj iz nie wiedza co pisza - co Ty na taka propozycje?
Cytat:
Cytat:
tutaj jest forum biblijne, chyba kalendarze nie uwazasz za natchnione, choc kto cie tam wie :roll:


Może w Biblii nic nie ma o tym, ale de facto mają i takie święto jest obchodzone,

Tutaj podstawa jakiegos twierdzenia jest Pismo, a nie ze jest cos obchodzone. Zmarli swieta nie maja zadnego, a ze Ty to obchodzisz nie sprawia ze raptem zaczna miec.
Cytat:
co stoi w sprzeczności z twoim stwierdzeniem "Zmarli nie mają święta". Świąt/dni
górnika czy zaszczytnika rodiny tez nie ma w Biblii, nie znaczy to, że one nie istnieją.
Nic o Biblii nie napisałaś, lecz stwierdziłaś ogólnie, że "zmarli nie mają święta".

Owszem, stwierdzilam iz zmarli nie maja swieta, a nie ze "swieto zmarlych nie istnieje" - oczywiscie ze istnieje, dokladnie tak jak istnieje swieto Halloween - skup sie a wyczujesz roznice :)
Cytat:

Czyli rozumiem, że wg ciebie Święto Zmarłych propaguje:
- że zmarli nie śpią w grobach (lecz żyją w niebie);
- że patrzą z nieba na ludzi;
- że są święci;
- że moi (katoliccy czy świadkowscy?) kapłani decydują kto jest święty;
- że wszyscy wierni katoliccy są świętymi;
- że radują się oni w niebie;
- że należy czcić świętych;

Czy dobrze ciebie zrozumiałem?

Swieto zmarlych jest scisle powiazane z kultem zmarlych, ktory to kult jest w Pismie potepiony. Jezeli nie wiesz o czym mowie, moge Ci zapodac teksty biblijune, tylko popros ;-)
Cytat:
Czy tym jest dla ciebie Święto Zmarłych?

poganskim kultem sprzecznym z Pismem.
Ostatnio zmieniony przez Axanna 2013-10-15, 23:28, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-15, 23:45   

Axanna napisał/a:
Cytat:

Czyli rozumiem, że wg ciebie Święto Zmarłych propaguje:
- że zmarli nie śpią w grobach (lecz żyją w niebie);
- że patrzą z nieba na ludzi;
- że są święci;
- że moi (katoliccy czy świadkowscy?) kapłani decydują kto jest święty;
- że wszyscy wierni katoliccy są świętymi;
- że radują się oni w niebie;
- że należy czcić świętych;

Czy dobrze ciebie zrozumiałem?

Swieto zmarlych jest scisle powiazane z kultem zmarlych, ktory to kult jest w Pismie potepiony. Jezeli nie wiesz o czym mowie, moge Ci zapodac teksty biblijune, tylko popros ;-)
Cytat:
Czy tym jest dla ciebie Święto Zmarłych?

poganskim kultem sprzecznym z Pismem.


Czyli do twej litanii należy dopisać:

Czyli rozumiem, że wg ciebie Święto Zmarłych propaguje:
- że zmarli nie śpią w grobach (lecz żyją w niebie);
- że patrzą z nieba na ludzi;
- że są święci;
- że moi (katoliccy czy świadkowscy?) kapłani decydują kto jest święty;
- że wszyscy wierni katoliccy są świętymi;
- że radują się oni w niebie;
- że należy czcić świętych;
- że obchodząc je uprawia się kult zmarłych;
- że jest pogańskim kultem.
dopytuję: z jakiej religii pogańskiej?

Czy dobrze cię zrozumiałem?
Ostatnio zmieniony przez Y 2013-10-15, 23:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-10-15, 23:54   

zwroc uwage na to:

Axanna napisał/a:
[b][size=14]Swieto zmarlych jest scisle powiazane z kultem zmarlych, ktory to kult jest w Pismie potepiony. Jezeli nie wiesz o czym mowie, moge Ci zapodac teksty biblijne, tylko popros ;-)


bo widze skupiasz sie jakos obok caly czas, a co wazniejsze to Ci "umyka" ;-)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14