FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakim językiem mówił Jezus?
Autor Wiadomość
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-04, 15:12   

Benjamin.Szot napisał/a:
Kawosz


Tak się Benku autorytatywnie o językach wypowiadasz, a po polsku nie umiesz pisać... :roll:

Cytat:
Za niego we wszystkim myślał ksiądz, który na tym robił doskonały interes.


A za żyda półboski Rebe...


Cytat:
W okresie w którym żył Jehoszua ( gr. Jezus ) w narodzie żydowskim prawie każdy umiał czytać i pisać. Młody Jehoszua był z pewnością wyjątkową postacią. W wieku 12 lat znał doskonale Torę, bo dyskutował z uczonymi w Piśmie. Z pewnością podczas pobytu w Egipcie doskonale sobie radził, bo święty duch Boży go prowadził, więc znakomicie umiał się znaleźć w każdej sytuacji. Kto tego nie pojmuje to znaczy, że zapomniał o kierownictwie Bożym.


Widzę, że ty też lubisz bujać w obłokach...

Cytat:
Jedynym wiarygodnym źródłem informacji na ten temat jest Biblia. Mową hebrajską posługiwali się potomkowie Abrama Hebrajczyka jak o tym informuje Bereszit 14 : 13. Ten zaś był potomkiem Sema - syna Noego ( Bereszit 11 : 10 - 26 ). A ponieważ Jehowah mu błogosławił ( Bereszit 9 : 26 ) wypływa stąd wniosek, że jego język nie został zmieniony, gdy nastąpiło pomieszanie języków pod wieżą Babel ( Bereszit 11 : 5 - 9 ).
A wobec tego Sem dalej posługiwał się tym " jednym językiem " שָׂפָה אֶחָת ( Bereszit 11 : 1 ).
Zatem język nazwany później językiem hebrajskim, był pierwotnym językiem ludzkości.
Co więcej w tym właśnie języku przemawiał sam Jehowah Bóg do pierwszej pary ludzkiej ( Bereszit 1 : 28 - 29; 2 : 16 - 17 ).


No to teraz dałeś czadu...!
Sednie się uśmiałem... :-D
Nie dość, że ładnie kopiujesz z literatury świadków Jehowy, zmieniając nie wiadomo po co nazwy ksiąg na jakieś dziwaczne, nic nie znaczące, (wiem wiem, to po hebrajsku), to jeszcze piszesz takie dyrdymały lingwistyczne, że klękajcie narody... :-D

Ciekawy jestem w jakimż to języku mówią inni Semici, no i... po jakiemu Abraham rozmawiał z Ismailem... skoro język się nie zmienia... buachahaahahaa.... :-D
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-04, 19:49   

klawiatury szkoda, żeby odpisywać na te brednie i oszczerstwa !
Ostatnio zmieniony przez Benjamin.Szot 2013-10-04, 19:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-05, 08:39   

Benjamin.Szot napisał/a:
klawiatury szkoda, żeby odpisywać na te brednie i oszczerstwa !


I od razu Tropiciel z ciebie wyszedł :-D Czy też tam z Tropiciele Benek... :-D
http://biblia.webd.pl/for...p=298540#298540

Dzięki takiemu stylowi, doszło do tego że musisz już pisać sam ze sobą:
http://www.biblos.feen.pl...p?p=17647#17647
Jaja jak berety... :-D

Widzisz Benku, gdy ktoś z tobą się nie zgodzi, albo wytknie ci błąd, to
zamiast dojść do prawdy, zapytać dlaczego, jak to jest że tak nie jest,
ty zaraz krzyczysz i wyzywasz, jak powyżej. Gdy ktoś się pomyli robisz
to samo. Możesz mnie nie lubić, ja ci nie każę, ale miej trochę samokrytyki,
bo jak ktoś chce ci pomoc, a ty wypisujesz nonsensy, to takim zachowaniem
sam sobie szkodzisz... a interlokutorzy po prostu nie chcą już dalej brnąć w to i
tobie tłumaczyć oczywistości... bo nie warto, z takim podejściem jakie prezentujesz.
Możesz liczyć jedynie na poklask dyletantów, którzy słuchają tylko tego co chcą... :-(

Pamiętam jak na webdzie się dobrze współpracowało a w zasadzie milczało.
Kłóciłeś się niemiłosiernie ze wszystkimi jak szalony, nie wtrącałem się, gdyż
uważałem, że skoro jest choć jedna osoba, która chce jeszcze bronić Imienia
Bożego, to dobrze. Ubolewałem nad stylem, ale... Potem poprosiłeś mnie o
namiar na książkę Teofana Bystrowa... w między czasie lekko zwróciłem ci
uwagę na jakiś szczegół, czy zachowanie z jednym z dyskutantów, abyś
trochę spokojniej pisał, bo nie przystoi takie zachowanie chwalcy Jahwe.

Wówczas wsiadłeś na mnie. Zatem cóż z ciebie za wielki bojownik tetragramowy,
który atakuje wszystko co się rusza, a osoby mu życzliwe w szczególności? Cóż
to za jahwista bez poczucia humoru, który na każdy wpis reaguje jak poparzony?

Nie jeden ocenił to jako bufonadę, chamstwo, bezczelność i oszołomstwo...
Są to nawet ludzie, którzy kochają Jehowę bardziej niż ty... nie moją rolą
Benku jest wychowywanie ciebie, ale jako chrześcijanin zwracam ci pokornie
uwagę. Przyjrzyj się sam uczciwe temu co wypisujesz. No chyba, że uważasz
że pozjadałeś już wszystkie rozumy i jesteś wybitnym specjalistą od wszystkiego,
to wówczas nie będę się wychylał, bo to bez sensu... Zapewniam cię, że znajomość
kilku literek hebrajskich i zgrywanie wielkiego hebraisty kompletnie nic nie wnosi do
tematu poza jakimś rodzajem ciekawostek, ani nie czyni z nikogo omnibusa za jakiego
chcesz uchodzić... apostołowie hebrajszczyzną się nie przejmowali, bo nie od tego
zależy zbawienie. Pietr jok godoł to wsyćkie wiedzioły ze to golilesko godko, a jak
pisał listy to Jak Marek szrajbował po grecku... i walił cytaty z Septuaginty... zero ivritu...

Przemyśl to. Mam nadzieję, ze jesteś na tyle inteligentny i wychowany, że to zrozumiesz
i docenisz. Choćby ze względu na Jehowę. A jak wolisz dalej być pałkowany, to mnie już
się po prostu nie chce... szkoda czasu i atłasu... dyskutuj z "Tropicelem..." tylko uważaj,
aby nie skończyło się to trwałym rozdwojeniem jaźni i wylądowaniem w czterech ścianach...
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-16, 05:54   

Do Użytkowników tego forum :

Dyskusja z niektórymi ludźmi przypomina dyskusję z pijanym człowiekiem. Powstaje tylko pytanie czy działalność sabotażowa, którą celowo prowadzą na forach biblijnych jest kwestią przypadku czy celowym działaniem takich organizacji katolickich jak : opus dei, effatha, kana, fronda, agentów radia maryjnego, agentów dominikańskich czy wyspecjalizowanych agentów jezuickich ?

Agenci kleru rzymskiego siedzą na wszystkich forach i uprawiają dywersję, a często się też wysługują osobami wykluczonymi przez Towarzystwo Strażnica. Osoby te mające żal lub uraz za wyrzucenie z ich własnej społeczności religijnej chętnie się klerowi wysługują w opluwaniu aktualnie znienawidzonego przez nich Towarzystwa Biblijnego.

Strzeżcie się takich osób i wszelkich dyskusji z nimi, gdyż rozwalają Wam forum, bo o to im głównie chodzi. Ich celem wcale nie jest uczciwa dyskusja i dochodzenie do prawdy, lecz sianie fermentu i trollowanie - co widać na rożnych forach.
Ostatnio zmieniony przez Benjamin.Szot 2013-10-16, 05:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13