FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Duch Swiety - Trzecia Osoba
Autor Wiadomość
exe
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-07, 17:29   

Krystian napisał/a:
Brun napisał/a:
Czytając Biblie na jakby na świerzo trudno mi znaleźć info o trójcy.


bo jak można znaleźć coś czego nie ma :lol:
Czyżby ? Słabo szukałeś ...

Chrzest w imię Trójcy: (Mt 28:19) :

"Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

Trzy Osoby Boskie - Mt 3:16-17 :

"A gdy Jezus został ochrzczony, natychmiast wyszedł z wody. A oto otworzyły Mu się niebiosa i ujrzał Ducha Bożego zstępującego jak gołębicę i przychodzącego na Niego. 17 A głos z nieba mówił: "Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie".

Mk 1:10-11 :

" W chwili gdy wychodził z wody, ujrzał rozwierające się niebo i Ducha jak gołębicę zstępującego na siebie. 11 A z nieba odezwał się głos: "Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie".



J 15:26 :

"Gdy jednak przyjdzie Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On będzie świadczył o Mnie"

2 Kor 13:13 :

" Łaska Pana Jezusa Chrystusa, miłość Boga i dar jedności w Duchu Świętym niech będą z wami wszystkimi!"

1 P 1:2 :

"którzy wybrani zostali według tego, co przewidział Bóg Ojciec, aby w Duchu zostali uświęceni, skłonili się do posłuszeństwa i pokropieni zostali krwią Jezusa Chrystusa. Łaska wam i pokój niech będą udzielone obficie!"

Syn Boży czyni, co chce (J 5:21) :

"Albowiem jak Ojciec wskrzesza umarłych i ożywia, tak również i Syn ożywia tych, których chce."

Duch święty czyni, co chce (1 Kor 12:11) :

"Wszystko zaś sprawia jeden i ten sam Duch, udzielając każdemu tak, jak chce."
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2013-11-07, 19:13   

exe,

Czyżby ? Słabo szukałeś ...

Chrzest w imię Trójcy: (Mt 28:19) :

Cytat:
"Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

Trzy Osoby Boskie - Mt 3:16-17 :

"A gdy Jezus został ochrzczony, natychmiast wyszedł z wody. A oto otworzyły Mu się niebiosa i ujrzał Ducha Bożego zstępującego jak gołębicę i przychodzącego na Niego. 17 A głos z nieba mówił: "Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie".


Wiersz że gołąb jest osobą ? ;-)

Wszystko co posiada Jezus otrzymał od swego Ojca , więc może czynić co chce zgodnie z wolą swego Boga i Ojca którym sam nie jest .
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
exe
Gość
Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-07, 19:55   

[quote="David 77"][b]exe[/b],

Czyżby ? Słabo szukałeś ...

Chrzest w imię Trójcy: (Mt 28:19) :

[quote]"Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

Trzy Osoby Boskie - Mt 3:16-17 :

"A gdy Jezus został ochrzczony, natychmiast wyszedł z wody. A oto otworzyły Mu się niebiosa i ujrzał Ducha Bożego zstępującego jak gołębicę i przychodzącego na Niego. 17 A głos z nieba mówił: "Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie". [/quote]

Wiersz że gołąb jest osobą ? ;-)

Wszystko co posiada Jezus otrzymał od swego Ojca , więc może czynić co chce zgodnie z wolą swego Boga i Ojca którym sam nie jest .[/quote]
Błąd rzeczowy. Nie należy mylić pojęć : osobnika i osoby.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2013-11-07, 20:19   

exe napisał/a:
Czyżby ? Słabo szukałeś ...

Chrzest w imię Trójcy: (Mt 28:19) :

"Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

Dlaczego więc ew. Mateusz nie powiedział słów w imię "Trójcy" tylko wymienia Boga, Jezusa i ich Ducha Św.?
exe napisał/a:
Trzy Osoby Boskie - Mt 3:16-17 :
"A gdy Jezus został ochrzczony, natychmiast wyszedł z wody. A oto otworzyły Mu się niebiosa i ujrzał Ducha Bożego zstępującego jak gołębicę i przychodzącego na Niego. 17 A głos z nieba mówił: "Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie".

Zauważ Ducha Bożego czyli czyjś ten duch był, Mateusz mówi, ze Boga, ponieważ duch to jak wiatr nie widać go ale można go poczuć , wiec w tym wypadku Bóg Jehowa [Jahwe] chciał,żeby tez był widziany oczyma literalnymi i stąd w postaci gołąbka.
exe napisał/a:
J 15:26 :
"Gdy jednak przyjdzie Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On będzie świadczył o Mnie"

Tutaj jest raczej dowód,że Pocieszyciel od Boga pochodzi czyli duch jest Boga i on przyjdzie, nie pisze,że ten duch jest od trójcy.
exe napisał/a:
2 Kor 13:13 :
" Łaska Pana Jezusa Chrystusa, miłość Boga i dar jedności w Duchu Świętym niech będą z wami wszystkimi!"

Też bardzo logiczny tekst nic nie mówiący o trójcy łaska Jezusa,miłość Boga oni z sobą są w jedności z duchem św. bo Duch Św. to jest wpływ, moc Boża.
exe napisał/a:
1 P 1:2 :
"którzy wybrani zostali według tego, co przewidział Bóg Ojciec, aby w Duchu zostali uświęceni, skłonili się do posłuszeństwa i pokropieni zostali krwią Jezusa Chrystusa. Łaska wam i pokój niech będą udzielone obficie!"

W duchu uświęceni to jest tez bardzo logiczne, wszyscy którzy wierzą w Boga i w Jezusa Chrystusa, są uświęceni duchem Bożym.
Nie wynika z tych tekstów,że Bóg JHWH i Jezus, jest trójcą z duchem św. Oni maja tego ducha św. w sobie i udzielają go komu chcą.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2013-11-07, 23:25   

exe

Cytat:
Czyżby ? Słabo szukałeś ...

Chrzest w imię Trójcy: (Mt 28:19) :


Tekst ten w żaden sposób nie mówi o tym czego być sobie życzył :-D

Apostołowie nie jedno krotonie na kartach NT przedstawiają Boga jako tego jedynego nie zaś Trójedynego .

Apostoł Paweł miał wspaniałą możliwość wyrażenie tego że Bóg jest tzw Trójcą

jednak tego ani razu nie uczynnił dlaczego ? ponieważ nie wierzył w taką naukę .

1 Kor 8:5,6 Bo chociaż nawet są tak zwani bogowie, czy to na niebie, czy na ziemi, i dlatego jest wielu bogów i wielu panów, (6) wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy, i jeden Pan, Jezus Chrystus, za pośrednictwem którego wszystko istnieje i przez którego my także istniejemy.

Takie było kredo pierwszych chrześcijan tylko sam Bóg Ojciec jest tym od którego wszystko pochodzi . Zauważ że w tym wyznaniu Duch św jest pominięty a to dla tego że nie uznawano go za istotę .
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
Ostatnio zmieniony przez David 77 2013-11-07, 23:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
exe
Gość
Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-07, 23:42   

[quote="David 77"][b]exe [/b]

[quote]Czyżby ? Słabo szukałeś ...

Chrzest w imię Trójcy: (Mt 28:19) :[/quote]

Tekst ten w żaden sposób nie mówi o tym czego być sobie życzył :-D

Apostołowie nie jedno krotonie na kartach NT przedstawiają Boga jako tego jedynego nie zaś Trójedynego .

Apostoł Paweł miał wspaniałą możliwość wyrażenie tego że Bóg jest tzw Trójcą

jednak tego ani razu nie uczynnił dlaczego ? ponieważ nie wierzył w taką naukę .

1 Kor 8:5,6 Bo chociaż nawet są tak zwani bogowie, czy to na niebie, czy na ziemi, i dlatego jest wielu bogów i wielu panów, (6) [b]wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec,[/b] z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy, [b]i jeden Pan, Jezus Chrystus[/b], za pośrednictwem którego wszystko istnieje i przez którego my także istniejemy.

Takie było kredo pierwszych chrześcijan tylko sam Bóg Ojciec jest tym od którego wszystko pochodzi . Zauważ że w tym wyznaniu Duch św jest pominięty a to dla tego że nie uznawano go za istotę .[/quote]Trzeba rozumieć różnice pomiędzy osobą, a naturą.Toteż nie dziwne, że nawet w cytacie, będącym kontra ,nie zauważasz Trójcy Świętej.
 
     
exe
Gość
Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-07, 23:46   

[quote="exe"][quote="exe"][quote="David 77"][b]exe [/b]

[quote]Czyżby ? Słabo szukałeś ...

Chrzest w imię Trójcy: (Mt 28:19) :[/quote]

Tekst ten w żaden sposób nie mówi o tym czego być sobie życzył :-D

Apostołowie nie jedno krotonie na kartach NT przedstawiają Boga jako tego jedynego nie zaś Trójedynego .

Apostoł Paweł miał wspaniałą możliwość wyrażenie tego że Bóg jest tzw Trójcą

jednak tego ani razu nie uczynnił dlaczego ? ponieważ nie wierzył w taką naukę .

1 Kor 8:5,6 Bo chociaż nawet są tak zwani bogowie, czy to na niebie, czy na ziemi, i dlatego jest wielu bogów i wielu panów, (6) [b]wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec,[/b] z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy, [b]i jeden Pan, Jezus Chrystus[/b], za pośrednictwem którego wszystko istnieje i przez którego my także istniejemy.

Takie było kredo pierwszych chrześcijan tylko sam Bóg Ojciec jest tym od którego wszystko pochodzi . Zauważ że w tym wyznaniu Duch św jest pominięty a to dla tego że nie uznawano go za istotę .[/quote]. Owszem, cytat Mt 28, 19 mówi wszystko :-). Trzeba rozumieć różnice pomiędzy osobą, a naturą.Toteż nie dziwne, że nawet w cytacie, będącym kontra ,nie zauważasz Trójcy Świętej.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2013-11-08, 00:08   

exe bardzo proszę oddzielaj posty, bo nawet poprawić chciałam i nie potrafię. Gdzie kończy się post Davida a twój zaczyna. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2013-11-08, 13:20   

exe
Cytat:
Trzeba rozumieć różnice pomiędzy osobą, a naturą.Toteż nie dziwne, że nawet w cytacie, będącym kontra ,nie zauważasz Trójcy Świętej.


Co takim stwierdzeniem chcesz udowodnić ?

Czy to że Franek i Józek mają naturę ludzką ma dowodzić że Franek jest Józkiem a Józek jest Frankiem :-D

Niestety, ale według nauczania Biblijnego każda osoba ludzka posiada swoją istotę jednostkową i odrębna, która nie jest wspólna innym, dzięki której możemy orzekać jako o jednym tylko podmiocie. Dla przykładu gdy umarli Abraham to wraz z nim Jego natura, natomiast gatunkowo ta sama, lecz liczbowo inna była w Izaaku.

Natura boska, którą posiada Ojciec nie może być numerycznie tą samą którą posiada Syn, ponieważ ta natura boska, która jest w Ojcu nie jest zjednoczona z naturą ludzką, zaś owa będąca w Synu ulega zjednoczeniu! Zatem jedność natury Ojca i Syna wynika z gatunkowości a nie numeryczności. Jest to tryteizm.

Jezus Chrystus będąc Synem Boga nie może być Tymże Bogiem, którego jest Synem (ponieważ byłby sam dla siebie Ojcem i sam dla siebie Synem)analogicznie będąc Synem Ojca nie może być Tymże Ojcem, którego jest Synem co jest oczywiste i proste jak konstrukcja cepa walczysz z Pismem św i zdrowym rozsądkiem.
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
Ostatnio zmieniony przez David 77 2013-11-08, 13:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
exe
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-08, 13:22   

David 77 napisał/a:
exe
Cytat:
Trzeba rozumieć różnice pomiędzy osobą, a naturą.Toteż nie dziwne, że nawet w cytacie, będącym kontra ,nie zauważasz Trójcy Świętej.


Co takim stwierdzeniem chcesz udowodnić ?

Czy to że Franek i Józek mają naturę ludzką ma dowodzić że Franek jest Józkiem a Józek jest Frankiem :-D

Niestety, ale według nauczania Biblijnego każda osoba ludzka posiada swoją istotę jednostkową i odrębna, która nie jest wspólna innym, dzięki której możemy orzekać jako o jednym tylko podmiocie. Dla przykładu gdy umarli Abraham to wraz z nim Jego natura, natomiast gatunkowo ta sama, lecz liczbowo inna była w Izaaku.

Natura boska, którą posiada Ojciec nie może być numerycznie tą samą którą posiada Syn, ponieważ ta natura boska, która jest w Ojcu nie jest zjednoczona z naturą ludzką, zaś owa będąca w Synu ulega zjednoczeniu! Zatem jedność natury Ojca i Syna wynika z gatunkowości a nie numeryczności. Jest to tryteizm.

Jezus Chrystus będąc Synem Boga nie może być Tymże Bogiem, którego jest Synem (ponieważ byłby sam dla siebie Ojcem i sam dla siebie Synem)analogicznie będąc Synem Ojca nie może być Tymże Ojcem, którego jest Synem co jest oczywiste i proste jak konstrukcja cepa walczysz z Pismem św i zdrowym rozsądkiem.
No i wlaśnie to wykazałem, że będziesz popadał nieustannie w błędne koło rozmyślań a'la naturalistycznych :-/
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2013-11-08, 15:31   

exe,

Cytat:
No i wlaśnie to wykazałem, że będziesz popadał nieustannie w błędne koło rozmyślań a'la naturalistycznych


Wykazałem ci jedynie jak błędna jest logika Trynitarian . :-D

Może tak :

1) Wskaż chociaż jeden werset biblijny gdzie jest napisane że w jednym Bogu są 3 osoby :-D
2 ) Która z trzech osób jest Bogiem Jezusa Chrystusa .
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14