FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowa Zrewidowana wersja New World Translation
Autor Wiadomość
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-10, 09:55   

nike

Szczeka opada jak człowiek czyta takie bzdury i wypociny, że apostołowie prawdopodobnie nie znali hebrajskiego, albo, że podstawowym językiem w Judei był aramejski.
Autorom takich rewelacji należałoby pogratulować znajomości hebrajskiego i kultury hebrajskiej. Najlepiej jak by się wybrali na przejażdżkę z tymi rewelacjami do Izraela. Tam by ich właściwie oceniono !

Od pewnego czasu obserwuję, że na kilku forach działa klika wykluczonych będących w symbiozie z klerykałami i powtarzają idiotyzmy ze strony www.zbawienie com Trzeba przyznać, że dla katolickiego kleru odwalają kawał roboty mącąc i ferment siejąc po różnych forach, uniemożliwiając wszelką logiczną i normalną dyskusję - bo o to im głównie chodzi.

Daremne są jednak ich wysiłki, bo prawda zawsze zwycięży i żadnej zasługi w niebie nie będą mieli, a po drugie kres Wielkiej Nierządnicy opisanej w księdze Apokalipsy w rozdziale 17 i 18 nieuchronnie się zbliża, bo to gwarantuje sam Bóg Wszechmocny.
Całe jej bogactwo pochodzące z grabieży i nieuczciwego zysku przepadnie nieodwołalnie
.
Ostatnio zmieniony przez Benjamin.Szot 2013-11-10, 09:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2013-11-10, 10:45   

Benjamin.Szot napisał/a:
po drugie kres Wielkiej Nierządnicy opisanej w księdze Apokalipsy w rozdziale 17 i 18 nieuchronnie się zbliża, bo to gwarantuje sam Bóg Wszechmocny.
czyli kogo ?
Mówisz o tej, która sie zbliżała w niewypełnionych i fałszywych proroctwach ? :) Może jakaś data kiedy sie ten czas 'zbliży' ? ;-) bo wkrótce to może być nawet za 1000 lat
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13628
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 407/608
 66%
Wysłany: 2013-11-10, 12:16   

Benjamin.Szot, Dla mnie też jest nie do pomyślenia,że apostołowie nie znali hebrajskiego, każdy chłopiec mając 12 lat stawał się mężczyzna na tyle,że odczytywał Torę w Synagogach.
Żydzi to uparty naród i dlatego oni i ich język przetrwali przez okres diaspory 1845 lat. Cud języka hebrajskiego,że zmartwychwstał, tylko Żydzi zawdzięczają właśnie Żydom i ich uporowi.
I ja śmiem twierdzić,że Apostołowie swoje listy pisali właśnie po hebrajsku, również Ewangelie, tym bardziej,że wtedy byli pod zaborem rzymskim, to nawet z buntu przed wrogiem ja bym pisała w moim ojczystym języku.
rozmawiałam z mesjanistycznymi żydami podobnie myślą jak ja.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-10, 14:28   

nike

Całkowicie się z tobą zgadzam. Istnieje potężna wiedza na ten temat, niestety nie w języku polskim. Nawiązałem kontakt z wybitnymi profesorami języka hebrajskiego i aramejskiego, a także z izraelskimi specjalistami od zwojów z Qumran. Jeden z nich jest profesorem w głównej Komisji Badającej te Zwoje. Wiele informacji im zawdzięczam.
Wykładowcy hebraistyki na uniwersytetach europejskich mogliby się wiele od nich nauczyć.
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-13, 09:51   

nike napisał/a:
Benjamin.Szot, Dla mnie też jest nie do pomyślenia,że apostołowie nie znali hebrajskiego, każdy chłopiec mając 12 lat stawał się mężczyzna na tyle,że odczytywał Torę w Synagogach.


Dyskusja o mitach... gdyby wszyscy znali hebrajski to w dniu 50nicy niepotrzebny byłby duch święty...

Cytat:
Żydzi to uparty naród i dlatego oni i ich język przetrwali przez okres diaspory 1845 lat. Cud języka hebrajskiego,że zmartwychwstał, tylko Żydzi zawdzięczają właśnie Żydom i ich uporowi.


Rzymianie zapewne tez, bo ich język też przetrwał... i ten klasyczny i ludowy w 50 wersjach mówionych...

Cytat:
I ja śmiem twierdzić,że Apostołowie swoje listy pisali właśnie po hebrajsku,


Np. Paweł do Filemona pisał po hebrajsku... gratuluję powagi i logiki...

Cytat:
również Ewangelie, tym bardziej,że wtedy byli pod zaborem rzymskim, to nawet z buntu przed wrogiem ja bym pisała w moim ojczystym języku.


Tylko, że Paweł pisał do chrześcijan a nie do żydów.
Chrześcijanie mówili na ogół po grecku, a nie po hebrajsku.

Cytat:
rozmawiałam z mesjanistycznymi żydami podobnie myślą jak ja.


Wiara we własne wyobrażenia bywa bardzo silna i zaraźliwa...
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13628
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 407/608
 66%
Wysłany: 2013-11-13, 11:47   

Rethel Nibelung napisał/a:
Dyskusja o mitach... gdyby wszyscy znali hebrajski to w dniu 50nicy niepotrzebny byłby duch święty...

A co ma DŚ do języka? a czy to mity? Nie to nie mity, Żydzi pielęgnowali swój język nawet w diasporze, co rodzicie umieli to swoim dzieciom przekazywali.
Rethel Nibelung napisał/a:
Rzymianie zapewne tez, bo ich język też przetrwał... i ten klasyczny i ludowy w 50 wersjach mówionych...

Zapewne też, tylko mieli lżej bo pod zaborem nie byli.
Rethel Nibelung napisał/a:
Np. Paweł do Filemona pisał po hebrajsku... gratuluję powagi i logiki...

Dziękuje za gratulacje,ostatnio nie miałam okazji przyjmować gratulacji od siódmego Października na swoje urodzinki heheh więc dzięki jeszcze raz.
A jeśli chodzi o moją logikę, to raczej nic do myślenia logicznego nie mogę sobie zarzucić, bo raczej staram się myśleć logicznie.
Rethel Nibelung napisał/a:
Tylko, że Paweł pisał do chrześcijan a nie do żydów.
Chrześcijanie mówili na ogół po grecku, a nie po hebrajsku.

Paweł był Żydem, a Żydzi byli też chrześcijanami,, byc może i zgadzam się z tym,że kiedy glosił kazania miedzy chrześcijanami z poza Izraela to mówił je w jezyku danego narodu, i nie tylko greckiego bo miał dar mowienia językami. Ale pisał po hebrajsku i potem wszystkie Ewangelie listy itd były tłumaczone z hebrajskiego na grekę, zamiast z greki na hebrajski.
Rethel Nibelung napisał/a:
Wiara we własne wyobrażenia bywa bardzo silna i zaraźliwa...

Tak też i ja myśle, wyobraziłeś sobie siebie,że jesteś wszystko wiedzący i w to uwierzyłeś. ;-)
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-13, 17:10   

nike napisał/a:
A co ma DŚ do języka? a czy to mity? Nie to nie mity, Żydzi pielęgnowali swój język nawet w diasporze, co rodzicie umieli to swoim dzieciom przekazywali.


To się ma, że gdyby wszyscy mówili po hebrajsku, to DŚ byłby w owym dniu niepotrzebny.

Cytat:
Zapewne też, tylko mieli lżej bo pod zaborem nie byli.


No patrz, jakoś nie widzę nigdzie Rzymian... a Włoch z Hiszpanem, choć mówią w łacinie
ludowej, jakoś dogadać się nie mogą... a mało który zna łacinę klasyczną... to, że język
przetrwał w postaci liturgicznej, nie znaczy, ze wszyscy żydzi go znali.
To mit wyznawany w małych sektach.

Cytat:
A jeśli chodzi o moją logikę, to raczej nic do myślenia logicznego nie mogę sobie zarzucić, bo raczej staram się myśleć logicznie.


No właśnie widzę, jak "logicznie" z Filemona czy Tytusa zrobiłaś Semitów...

Cytat:
Ale pisał po hebrajsku i potem wszystkie Ewangelie listy itd były tłumaczone z hebrajskiego na grekę, zamiast z greki na hebrajski.


A jakiś dowód posiadasz?
Zwłaszcza na to, że Paweł pisał listy po hebrajsku?


Cytat:
Tak też i ja myśle, wyobraziłeś sobie siebie,że jesteś wszystko wiedzący i w to uwierzyłeś. ;-)


To ty sobie tak to wyobrażasz.
Tak mówią mitomani i dyletanci,
kiedy spotykają się z kimś kto
udowadnia im ich niekompetencję.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2013-11-13, 23:54   

Rethelu uwaga do Ciebie i prosze ją wziąć do siebie,bo posypią się ostrzeżenia...

Proszę nie ironizowac, nie pisac nic o logice 'smiesznej' czy innej. Kiedy chcesz pokazać swa wiedze i komuś pokazac, jak wiele umiesz to lepiej pozostawić dobre wrażenie, a nie wrażenie chamstwa,które przoduje nad wiedzą i oczytaniem niestety. Możesz pisać najmadrzejsze rzeczy, ale gdy dodajesz do tego docinki to stajesz się niewiarygodny i groteskowy...
Wypowiedź osobowo skierowana do Rethela, ale tyczy się wszystkich uzytkowników. Za złe zachowanie będą warny, o czym zdążył sie przekonac Wiesław S
Pozdrawiam
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-13, 23:59   

bartek212701 napisał/a:
Rethelu uwaga do Ciebie i prosze ją wziąć do siebie,bo posypią się ostrzeżenia...

Proszę nie ironizowac, nie pisac nic o logice 'smiesznej' czy innej. Kiedy chcesz pokazać swa wiedze i komuś pokazac, jak wiele umiesz to lepiej pozostawić dobre wrażenie, a nie wrażenie chamstwa,które przoduje nad wiedzą i oczytaniem niestety. Możesz pisać najmadrzejsze rzeczy, ale gdy dodajesz do tego docinki to stajesz się niewiarygodny i groteskowy...
Wypowiedź osobowo skierowana do Rethela, ale tyczy się wszystkich uzytkowników. Za złe zachowanie będą warny, o czym zdążył sie przekonac Wiesław S
Pozdrawiam


No bo gdy Bartku logika i fakty do kogoś kompletnie nie
przemawiają, to może groteska i humor go przekona.
Ale ok., będę robił co w mej mocy :)
Dziękuję ci serdecznie za zwrócenie mi uwagi.
Biorę ją do serca. :)
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2013-11-14, 00:02   

Mam nadzieję
Pozdrawiam
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 14