FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Krolestwo Boze ..:)
Autor Wiadomość
ata333
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-01-30, 12:58   Krolestwo Boze ..:)

Krolestwo Boze jest tam gdzie sa sprawowane rzady Boga..czyli respektowane i wypelniane jest Jego Prawo..

Pismo mowi..ze swiatynia Boga sa nasze ciala..jesli Bog i Duch Sw mieszkają w nas..

1Co 3:16 bpd

"(16) Czy nie wiecie, że jesteście przybytkiem Boga i Duch Boży mieszka w was?"


2Co 6:16-20 bpd

"(16) Jak zgoda między przybytkiem Boga a (pogańskimi) bóstwami, my bowiem jesteśmy przybytkiem Boga żywego, jak powiedział Bóg: [Zamieszkam z nimi i będę się przechadzał, I będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem]. (17) [Dlatego wyjdźcie spośród nich i bądźcie odłączeni — mówi Pan — I nieczystego się nie dotykajcie; A ja was przyjmę] (18) [I będę wam Ojcem, a wy będziecie mi synami i córkami — mówi Pan Wszechmogący]."


2Tm 1:14 bw

"tego, co ci dobrego powierzono, strzeż przez Ducha Świętego, który mieszka w nas."


1J 3:24 bw

"A kto przestrzega przykazań jego, mieszka w Bogu, a Bóg w nim, i po tym Duchu, którego nam dał, poznajemy, że w nas mieszka."

jak to rozumieć..?

ano bardzo prosto, czyli tak jak jest napisane :
jesli uznajemy Boga naszym Wladca, Panem, Krolem ..i dajemy posłuch Jego Slowu i Prawu..to On mieszka w nas:)

stad wlasnie w modlitwie wzorcowej mamy słowa: przyjdź Krolestwo Twoje.;)
czyli prosba o jak najrychlejsze spełnienie się slow pisma o Boga zamieszkaniu w nas..
czyli czasie kiedy nasze priorytety ludzkie poddamy Jego priorytetom..Jego Prawu..;)

czym jest z kolei Prawo Boze..?


Jezus dal wyraźnie do zrozumienia,, iż caly Zakon streszcza się w dwóch pierwszych przykazaniach Dekalogu: czyli Milosci do Boga i Milosci do bliznich..;)

Pawel zas wielokrotnie podkresla, iż Prawo Boze (zakon) streszcza się wprzykazaniu Milosci do Blizniego.
. ;)

Ga 5:14 bpd

"(14) Gdyż całe Prawo spełnione jest w jednym słowie, mianowicie: [Będziesz kochał swojego bliźniego tak, jak samego siebie].


Rom 13:8-10 bpd

"(8) Nikomu nic winni nie bądźcie prócz wzajemnej miłości; bo kto kocha drugiego (człowieka), spełnił (to, czego wymaga) Prawo. (9) Gdyż Nie będziesz cudzołożył, nie będziesz zabijał, nie będziesz kradł, nie będziesz pożądał i jeśli jest jakieś inne przykazanie, w tym słowie się streszczają, to znaczy: Kochaj swego bliźniego jak samego siebie. (10) Miłość nie wyrządza zła bliźniemu, a zatem miłość jest pełnią Prawa."

Czy Pawel wiec przeczy slowom Jezusa..?

Absolutnie..
Pawel wyluszcza tylko sama kwintesencje Milosci do Boga i Prawa.
czyli jak pisze wszystko to streszcza sie w Milosci do bliznich..;)

Milosc do Boga bowiem przestala już wiazac się z religijnymi ceremoniałami, i pozostałymi wtórnymi zbędnymi rzeczami..a skupila się wlasnie na wielbieniu w Duchu i prawdzie czyli na Milosci do drugiego człowieka..

Te prawde podkresla Pawel jak już wspomniałam wielokrotnie..(cytaty powyżej
);)

Jan z kolei w swoim pierwszym liscie podkresla:

1J 4:12 bw

"Boga nikt nigdy nie widział; jeżeli nawzajem się miłujemy, Bóg mieszka w nas i miłość jego doszła w nas do doskonałości."
..


czyli potwierdza ..iz jeśli kochamy..wypelniawszy Prawo Boze , które wlasnie streszcza się w milosci, jesteśmy swiatynia Boga i Ducha Sw..gdyz Bog wtedy mieszka w nas..;)

a kiedy Bog mieszka w nas..i Jego swiatynia jest w nas..to i Krolestwo jest w nas..

w tych którzy wierza i przestrzegają Jego Zakonu..czyli miluja się wzajemnie..:)


i na szczęście cala teologia KK co do Krolestwa Bozego jest na tej prawdzie Slowa Bozego zbudowana..;)

tak wiec Milosc jednak ponad wszystko..:)

Jan również podaje:

Joh 13:34-35 bpd

"(34) Daję wam nowe przykazanie: Miłujcie się wzajemnie; miłujcie jedni drugich tak, jak was umiłowałem. (35) Po tym wszyscy poznają, że jesteście moimi uczniami, jeśli jedni drugich darzyć będziecie miłością."
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2014-01-30, 22:15   

ata333 napisał/a:
Krolestwo Boze jest tam gdzie sa sprawowane rzady Boga..czyli respektowane i wypelniane jest Jego Prawo..

Ja mam inne zdanie co do Królestwa Bożego, ja wierzę,ze Królestwo Boże dopiero nastanie, a ścisle--- przed nami Tysiącletnie Królestwo Jezusa Pana i Jego małżonki,będzie to czas naprawienia ludzkości pod sprawiedliwymi rządami pochodzącymi z nieba. Jest to Restytucja całej ludzkości, do pierwotnej doskonałości jaką miał Adam.
Teksty zacytowane, według mnie odnoszą się do klasy Maluczkiego Stadka bo to tylko niebiańska klasa byla przybytkiem Boga, w wieku Ewangelii obecnie ta klasa jest w niebie.
I kiedy nastanie tysiąclecie to właśnie oni z nieba będą rządzić ludzkością na ziemi przez tysiąc lat i będą naprawiać i doskonalić ludzkość.
Na końcu Tysiąclecia Jezus przekaże swoje już doskonałe Królestwo z doskonałą ludzkością Bogu i wtedy rozpocznie się ściśle mówiąc Królestwo boże, wieki wieczne z doskonałą juz ludzkością.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
ata333
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-01-31, 17:54   

nike napisał/a:

Ja mam inne zdanie co do Królestwa Bożego, ja wierzę,ze Królestwo Boże dopiero nastanie, a ścisle--- przed nami Tysiącletnie Królestwo Jezusa Pana i Jego małżonki,będzie to czas naprawienia ludzkości pod sprawiedliwymi rządami pochodzącymi z nieba. Jest to Restytucja całej ludzkości, do pierwotnej doskonałości jaką miał Adam.
Teksty zacytowane, według mnie odnoszą się do klasy Maluczkiego Stadka bo to tylko niebiańska klasa byla przybytkiem Boga, w wieku Ewangelii obecnie ta klasa jest w niebie.
I kiedy nastanie tysiąclecie to właśnie oni z nieba będą rządzić ludzkością na ziemi przez tysiąc lat i będą naprawiać i doskonalić ludzkość.
Na końcu Tysiąclecia Jezus przekaże swoje już doskonałe Królestwo z doskonałą ludzkością Bogu i wtedy rozpocznie się ściśle mówiąc Królestwo boże, wieki wieczne z doskonałą juz ludzkością.


oczywiscie ,,ja to szanuje..:)

moim zdaniem jednak nie da sie na sile podciagnac wszystkich cytatow jako tych odnoszacych sie tylko do klasy wybrancow..

jak np.te:

1J 4:12 bw

"Boga nikt nigdy nie widział; jeżeli nawzajem się miłujemy, Bóg mieszka w nas i miłość jego doszła w nas do doskonałości."..

oh 13:34-35 bpd

"(34) Daję wam nowe przykazanie: Miłujcie się wzajemnie; miłujcie jedni drugich tak, jak was umiłowałem. (35) Po tym wszyscy poznają, że jesteście moimi uczniami, jeśli jedni drugich darzyć będziecie miłością."

1J 3:24 bw

"A kto przestrzega przykazań jego, mieszka w Bogu, a Bóg w nim, i po tym Duchu, którego nam dał, poznajemy, że w nas mieszka."

to moim zdaniem odnosi sie do wszystkich chrzescijan bez wyjatku..:)

wszyscy bowiem mamy przestrzegac ....Prawa, a wiec sie wzajemnie Milowac ,, a czym ono jest wyjasnia Pawel..(podalam cytaty w poscie wyzej)..:)

a te cytaty wystarczaja moim zdaniem,,aby podtrzymac teze o Krolestwie ,,ktore jest w nas..chrzescijanach..:)

a wraz z naszymi uczynkami czynienia sobie z obcych ludzi swoich bliznich..Krolestwo to..zatacza coraz wieksze kregi ..(przyp. o litosciwym samarytaninie).. ;-)

jesli milujemy wykonujemyPrawo Boze..

a tam gdzie Prawo Boze jest priorytetem..rzecza nadrzedna ponad nasze priorytet.. tam rodzi sie krolestwo..w ktorym Panem i Wladca jest Bog..
aw iec mowa o krolestwie Bozym.. ;-)
Ostatnio zmieniony przez ata333 2014-01-31, 17:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2014-01-31, 19:53   

ata333 napisał/a:
moim zdaniem jednak nie da sie na sile podciagnac wszystkich cytatow jako tych odnoszacych sie tylko do klasy wybrancow..

jak np.te:

1J 4:12 bw

"Boga nikt nigdy nie widział; jeżeli nawzajem się miłujemy, Bóg mieszka w nas i miłość jego doszła w nas do doskonałości."..


Oczywiście,że ten tekst odnosi się do klasy Maluczkiego Stadka bezpośrednio, do nas pośrednio.
A dlaczego? Bo klasa Maluczkiego Stadka doszła do doskonałości jeszcze za życia tutaj na ziemi, oni byli w wieku Ewangelii na probie do życia i poszli do nieba.
My natomiast i reszta rodzaju ludzkiego będziemy na probie do życia w Tysiącleciu.

ata333 napisał/a:
oh 13:34-35 bpd

"(34) Daję wam nowe przykazanie: Miłujcie się wzajemnie; miłujcie jedni drugich tak, jak was umiłowałem. (35) Po tym wszyscy poznają, że jesteście moimi uczniami, jeśli jedni drugich darzyć będziecie miłością."

Ten tekst doskonale do nas pasuje ja to rozumiem, ale tak jak powiedziałam wyżej,że Za czasów Jezusa i pisarzy Nowego Testamentu, to rozwijała sie klasa Oblubienicy Chrystusowej i cały Nowy Testament jest skierowany w pierwszym rzędzie do tej klasy. co nie znaczy,żebyśmy go nie czytali i nie korzystali z niego.Ja wszystkich twoich tekstów poprzednio nie czytała, tylko kilka, bo wydawał mi się post za długi.
W nas Królestwo? Jakie Królestwo może być w nas?
Jezus mówiąc Królestwo jest w was mowil do konkretnych ludzi, co rzeczywiście tworzyli wspólnie razem Królestwo Niebieskie, bo poszli do nieba.
My do nieba nie pójdziemy więc dla nas Królestwo dopiero Jezus Pan stworzy na ziemi.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-04-09, 01:55   

Według pewnego przekładu Biblii, Jezus oznajmił niegodziwym faryzeuszom: „Oto królestwo Boże wewnątrz was jest” (Łukasza 17:21, Bg). Czy chciał przez to powiedzieć, że Królestwo było w niegodziwych sercach tych zepsutych ludzi? Ależ nie! W dokładniejszym tłumaczeniu czytamy: „Królestwo Boże jest pośród was” (Przekład Nowego Świata). Jezus jako przyszły Król mówił w ten sposób o sobie, był bowiem pośród nich. Królestwo Boże bynajmniej nie jest stanem serca, lecz rzeczywistym, działającym rządem, który ma władcę i poddanych. Jego siedziba mieści się w niebie i dlatego jest nazywane zarówno „królestwem Bożym”, jak i „królestwem niebios” (Mateusza 13:11; Łukasza 8:10). Prorok Daniel oglądał w widzeniu jego Władcę i napisał, że jest to ktoś „podobny do Syna Człowieczego”, że stawiono go przed Bogiem Wszechmocnym i że dano mu nieprzemijającą „władzę i chwałę, i królestwo, aby mu służyły wszystkie ludy, narody i języki” (Daniela 7:13-14). Kto jest tym Królem? Określenia „Syn człowieczy” Biblia używa w odniesieniu do Jezusa Chrystusa (Mateusza 12:40; Łukasza 17:26). A zatem Jehowa wyznaczył na Króla swego Syna, Jezusa Chrystusa.http://www.rumburak.friko.pl/BIBLIA/publikacje/wiedza/10.php

:-D

"I widziałem nowe niebo i nową ziemię albowiem pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły, i morza już nie ma. I widziałem miasto święte, nowe Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, przygotowane jak przyozdobiona oblubienica dla męża swego. I usłyszałem donośny głos z tronu mówiący: Oto przybytek Boga między ludźmi! I będzie mieszkał z nimi, a oni będą ludem jego, a sam Bóg będzie z nimi. I otrze wszelką łzę z oczu ich, i śmierci już nie będzie; ani smutku, ani krzyku, ani mozołu już nie będzie; albowiem pierwsze rzeczy przeminęły."
- Apokalipsa 21:1-4

Czekam :roll:
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2014-04-09, 12:01   

olus napisał/a:
"I widziałem nowe niebo i nową ziemię albowiem pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły, i morza już nie ma. I widziałem miasto święte, nowe Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, przygotowane jak przyozdobiona oblubienica dla męża swego. I usłyszałem donośny głos z tronu mówiący: Oto przybytek Boga między ludźmi! I będzie mieszkał z nimi, a oni będą ludem jego, a sam Bóg będzie z nimi. I otrze wszelką łzę z oczu ich, i śmierci już nie będzie; ani smutku, ani krzyku, ani mozołu już nie będzie; albowiem pierwsze rzeczy przeminęły."
- Apokalipsa 21:1-4


co do pierwszej części twojego posta, to zgadzam sie z tobą.

Na teksty z objawienia Jana mam taką odpowiedź, z która się w 100% zgadzam:

Obj.21: 1 Widziałem niebo nowe => duchowe, władza Chrystusa
I ziemię nową => nowo zorganizowane społeczeństwo, jako Królestwo Boże, zbudowane na podstawie miłości i sprawiedliwości, zamiast na samolubstwie i uciemiężeniu.
Pierwsze niebo => oodnosi się do teraźniejszych rządów, tak cywilnych jak i duchowych
Pierwsza ziemia => obecny układ społeczny pod władzą szatana
Morza już nie było => anarchii, ponieważ " obróci się ku tobie zgraja morska, a moc narodów przyjdzie do ciebie " . - Iz. 60, 5
Obj.21: 2 Miasto święte => Rząd Chrystusowy
Jerozolimę nową => nowe niebiosa, Kościół w chwale i władzy królewskiej, duchowy, niewidzialny dla ludzi, jednak pełny władzy. Figurowana przez istotną Jerozolimę.
Zstępującą => " Przyjdź Królestwo Twoje " . Królestwo już zstępuje i stopniowo przychodzi do władzy tak, że ostatecznym wynikiem będzie wykonywanie woli Bożej tak jak to jest w niebie.
Dla męża swego => " Bom was zaręczył jednemu mężowi, abym mógł was przedstawić jako czyste dziewice Chrystusowi " . - 2Kor. 11, 2.
Obj.21: 3 Przybytek Boga => mieszkanie Boże, Kościół uwielbiony.
Między ludźmi => podczas naprawienia wszystkich rzeczy.
Oni będą => staną się.
Obj.21: 4 I Bóg => o, co za błogie promienie błogosławieństwa płyną z tego wersetu!
Otrze wszelką łzę => dzieło naprawienia będzie stopniowe, według tego jak jest wyrażone w tych słowach.
I śmierci nie będzie => " Śmierć i piekło wrzucone w jezioro ogniste " . - Obj. 20, 14.
Tam => w wieczności poza 1000 - leciem.
Pierwsze rzeczy => panowanie szatana i śmierci.
Przeminęły => gdy dzieło zmartwychwstania będzie dokończone.

Russell Komentarz Biblijny.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-04-10, 14:41   

Co pokazują jednak tysiące lat życia ludzi na ziemi? Czy jesteśmy bliżej ustanowienia doskonałego świata? Czy świat i postępowanie ludzi staje się coraz lepsze? Czy jest coraz mniej wojen? Czy jest coraz mniej głodujących, coraz mniej chorujących? Czy jest coraz mniej przestępstw? Po ludzku patrząc, to jesteśmy od życia we wspaniałym świecie coraz dalej...

Zespół Wilki z wokalistą Robertem Gawlińskim śpiewa w piosence "N'Avoie":

"Zbudujemy nowy świat, który nie będzie miał już wad (...) Znikną troski, ogień w nas zapali się kolejny raz (...) Zbudujemy most, po którym przejdzie cały świat (...) Pokochamy księżyc i znowu będzie czas na wszystko"



Ludzkość od wieków pokłada nadzieje w sobie. Co prawda wielu przyznaje, że to my niszczymy ziemię, źle chociażby korzystając z bogactw naturalnych, czy wszczynając wojny, jednak ci sami ludzie twierdzą nieraz, że to również my zbudujemy nowy świat, bez wad...



Czy jest w ogóle możliwe, aby ludzie sami doprowadzili kiedykolwiek do życia człowieka w idealnym świecie? Byłoby to możliwe, gdyby człowiek miał moc zdjąć przekleństwo rzucone na ten świat przez Boga, z powodu grzechu pierwszych ludzi.

Do kobiety zaś rzekł: Pomnożę dolegliwości brzemienności twojej, w bólach będziesz rodziła dzieci, mimo to ku mężowi twemu pociągać cię będą pragnienia twoje, on zaś będzie panował nad tobą. A do Adama rzekł: Ponieważ usłuchałeś głosu żony swojej i jadłeś z drzewa, z którego ci zabroniłem, mówiąc: Nie wolno ci jeść z niego, przeklęta niech będzie ziemia z powodu ciebie! W mozole żywić się będziesz z niej po wszystkie dni życia swego! Ciernie i osty rodzić ci będzie i żywić się będziesz zielem polnym. W pocie oblicza twego będziesz jadł chleb, aż wrócisz do ziemi, z której zostałeś wzięty; bo prochem jesteś i w proch się obrócisz. (Ks. Rodzaju 3:16-18, Biblia Warszawska)



Jednak to się nigdy nie stanie, bo nie jesteśmy i nigdy nie będziemy Bogiem, choć o zgrozo wielu dało się tutaj zwieść szatanowi i chcą być jak Bóg. Wielu oddaje cześć stworzeniu, zamiast Stworzycielowi. Czy zatem jest dla nas jakaś nadzieja? Oczywiście. Ta nadzieja to Jezus Chrystus i życie wieczne razem z nim, dzięki wierze w Syna Bożego. A gdzie będą kiedyś wiecznie żyli wierzący?

NA NOWEJ ZIEMI I NOWYM NIEBIE

To, czego człowiek od wieków potrzebuje i pragnie, Bóg człowiekowi da.

[h]I widziałem nowe niebo i nową ziemię; albowiem pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły, i morza już nie ma. I widziałem miasto święte, nowe Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, przygotowane jak przyozdobiona oblubienica dla męża swego. I usłyszałem donośny głos z tronu mówiący: Oto przybytek Boga między ludźmi! I będzie mieszkał z nimi, a oni będą ludem jego, a sam Bóg będzie z nimi. I otrze wszelką łzę z oczu ich, i śmierci już nie będzie; ani smutku, ani krzyku, ani mozołu już nie będzie; albowiem pierwsze rzeczy przeminęły. (Apokalipsa (Objawienie) 21:1-4, Biblia Warszawska)[/b]




Czy ta wspaniała obietnica życia bez śmierci, łez, smutku, krzyku i mozołu jest dla wszystkich? Nie, jest ona dana tylko tym, którzy uwierzą w Jezusa Chrystusa, Syna Bożego, Mesjasza, który umarł za nasze grzechy dla naszego zbawienia.

A co z tymi, którzy nie uwierzą? Poniosą sprawiedliwą karę - zatracenie wieczne.



I widziałem wielki, biały tron i tego, który na nim siedzi, przed którego obliczem pierzchła ziemia i niebo, i miejsca dla nich nie było. I widziałem umarłych, wielkich i małych, stojących przed tronem; i księgi zostały otwarte; również inna księga, księga żywota została otwarta; i osądzeni zostali umarli na podstawie tego, co zgodnie z ich uczynkami było napisane w księgach. I wydało morze umarłych, którzy w nim się znajdowali, również śmierć i piekło wydały umarłych, którzy w nich się znajdowali, i byli osądzeni, każdy według uczynków swoich. I śmierć, i piekło zostały wrzucone do jeziora ognistego; owo jezioro ogniste, to druga śmierć. I jeżeli ktoś nie był zapisany w księdze żywota, został wrzucony do jeziora ognistego. (Apokalipsa (Objawienie) 20:11-15, Biblia Warszawska)



(...) wymierzając karę tym, którzy nie znają Boga, oraz tym, którzy nie są posłuszni ewangelii Pana naszego Jezusa. Poniosą oni karę: zatracenie wieczne, oddalenie od oblicza Pana i od mocy chwały jego, gdy przyjdzie w owym dniu, aby być uwielbionym wśród świętych swoich i podziwianym przez wszystkich, którzy uwierzyli, bo świadectwu naszemu uwierzyliście. (2 List do Tesaloniczan 1:8-10, Biblia Warszawska)



Co wybierzesz? Jezusa Chrystusa i życie wieczne na nowej ziemi i nowym niebie? Czy też życie po swojemu, bez Jezusa, co doprowadzi cię do wieczności w jeziorze ognistym, w wiecznym oddaleniu od Boga?


====
I rozgniewały się narody, a nadszedł Twój gniew i pora na umarłych, aby zostali osądzeni, i aby dać zapłatę sługom Twym prorokom i świętym, i tym, co się boją Twojego imienia, małym i wielkim, i aby zniszczyć tych, którzy niszczą ziemię. – Obj.11:18

Czas odpłaty i zapłaty :)
Prawdziwa sprawiedliwość.

Oczekujemy jednak, według obietnicy, nowego nieba i nowej ziemi, w których będzie mieszkała sprawiedliwość. Dlatego, umiłowani, oczekując tego, starajcie się, aby /On/ was zastał bez plamy i skazy – w pokoju – I Piotra 3:13-14

Bóg zniszczy wszystko co niepotrzebne..

A dzień Pański nadejdzie jak złodziej; wtedy niebiosa z trzaskiem przeminą, a żywioły rozpalone stopnieją, ziemia i dzieła ludzkie na niej spłoną. – 2 Piotra 3:10 (B. Warszawska)

koniec drugiej ziemi :roll:

"Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi".

Wszystko skończy się happy endem.
Będzie wspaniale :)
Apokalipsa by oleus.

jeszcze teoria na koniec :-D



http://radtrap.wordpress....-swiat-czesc-3/
Ostatnio zmieniony przez oluss 2014-04-10, 14:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-04-11, 16:25   

Królestwo Boże już jest na ziemi
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2014-04-11, 16:27   

Iwona napisał/a:
Królestwo Boże już jest na ziemi

Możesz rozwinąć? Bo z tych dwóch wyrazów nic nie zrozumialam
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-04-11, 16:29   

nike napisał/a:
Iwona napisał/a:
Królestwo Boże już jest na ziemi

Możesz rozwinąć? Bo z tych dwóch wyrazów nic nie zrozumialam

Rozwinę wieczorem po powrocie z nabożeństwa. A teraz to już idę bo mam autobus zaraz i do kościoła jednego muszę pojechać
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-04-11, 16:43   

Iwona napisał/a:
Królestwo Boże już jest na ziemi

hohoho :-P
I Jezus rządzi.Tak przynajmniej utrzymuje KK i reszta gnostyko-kabalistów :mrgreen:

Kościół Katolicki w dekrecie De millenarismo z 19/21 lipca 1944 roku odrzucił formę millenaryzmu głoszącą, że Chrystus przed sądem ostatecznym przyjdzie panować na ziemi widzialnie i w ciele. Potwierdza to Katechizm Kościoła Katolickiego w punkcie 676. Współcześni prorocy też się z tym zgadzają. Co więcej, twierdzić inaczej jest nie tylko herezją, lecz pomocą Żydom i ich sługom masonerii postawić Antychrysta (żydowskiego mesjasza), który będzie właśnie władcą ziemskim.
Tym samym poglądy millenarystyczne, w których mówi się o panowaniu Chrystusa na ziemi przez tysiąc lat, nie w ciele jednak, ale poprzez sakramenty (duchowo), nie zostały przez Kościół odrzucone
http://pl.gloria.tv/?media=419465

Jest to fałszywa nauka...
-Przecząca Pismu.
-Niechcąca panowania Boga.
-Robiąca z Boga jakiegoś ...

W dwudziestym rozdziale Apokalipsy św. Jana przedstawiona została wizja tysiącletniego panowania Chrystusa. Miliony chrześcijan wierzą, że Chrystus powtórnie przyjdzie na ziemię między innymi po to, aby zabrać ich do nieba, gdzie przez tysiąc lat panować będą razem z nim, rozsądzając ludzkie sprawy. W tym czasie ziemia ma być całkowicie spustoszona (por. Iz 24 rozdz.), a szatan ma być jej jedynym mieszkańcem. Według tej wykładni Chrystus i zbawieni powrócą więc na ziemię dopiero po tysiącletnim pobycie w niebie. Czy tekst Apokalipsy to potwierdza? Czy zbawieni rzeczywiście mają panować z Chrystusem w niebie, czy może na ziemi?



Aby zrozumieć przesłanie zawarte w tekście Janowym i odpowiedzieć na powyższe pytania, należy wziąć pod uwagę całość Pisma Świętego (2 Tm 3.16). Ważne jest bowiem to, co na temat królestwa Bożego mówi cała Biblia, a nie tylko Księga Apokalipsy…



Biblia o królestwie



Przede wszystkim należy zauważyć, że idea Królestwa Bożego pochodzi z Biblii hebrajskiej i nierozerwalnie wiąże się z narodem żydowskim (por. Wj 19.5-6; 2 Krn 13.8). W Księdze Izajasza czytamy bowiem, że wierna „resztka” Izraela nie tylko będzie doświadczać Bożego błogosławieństwa, ale także zajmie zaszczytne miejsce w Bożym Królestwie:

„Wstąp na wysoką górę, o, zwiastunie Syjonu; podnieś swój głos z mocą, o, zwiastunie Jerozolimy, podnieś [go], nie lękaj się, przemów do miast Jehudy [judzkich]: »Oto wasz Bóg!« Oto Bóg, Elokim, nadejdzie z mocą, a jego ramię władać będzie dla Niego; oto nagroda jest z Nim, a przed Nim Jego odpłata, jak pasterz będzie pasł Swoje stado, otoczy ramieniem Swoje owce i będzie [je] niósł przy Swej piersi, będzie wiódł te, które karmią” (Iz 40.9-11, Tora Pardes Lauder, Księga piąta, s. 420).

Nieco później prorok Daniel zapowiedział, że królestwo to powstanie na ruinach imperiów i podzielonych królestw, które „zmieszają się z sobą, lecz jeden nie będzie się trzymał drugiego, tak jak żelazo nie może się zmieszać z gliną. Za dni tych królów Bóg niebios stworzy królestwo, które na wieki nie będzie zniszczone, a królestwo to nie przejdzie na inny lud; zniszczy i usunie wszystkie owe królestwa, lecz samo ostoi się na wieki” (2.43-44). Dodał też, że tym, „któremu dano władzę i chwałę, i królestwo, aby mu służyły wszystkie ludy, narody i języki” (Dn 7.14), będzie Syn Człowieczy, a nadejściu tego królestwa będzie towarzyszył sąd (Dn 7.26-27).

Zgodnie z tymi obietnicami Żydzi oczekiwali więc na potomka Dawida, który miał urzeczywistnić te zapowiedzi. Prorok Jeremiasz pisał o nim tak: „Będzie panował jako król i mądrze postępował; i będzie stosował prawo i sprawiedliwość na ziemi. Za jego dni Juda będzie wybawiony, a Izrael będzie bezpiecznie mieszkał; a to jest jego imię, którym go zwać będą: Pan sprawiedliwością naszą” (Jr 23.5-6).

Co więcej, Jan Chrzciciel był nawet przekonany, że już „przybliżyło się Królestwo Niebios” (Mt 3.2).

Podobnie zresztą nauczał Jezus „głosząc naukę o Królestwie” (Mt 4.23). Z Jego słów wynika jednak, że mówił On o rzeczywistości duchowej: „Jeśli Ja wyganiam demony Duchem Bożym, tedy nadeszło do was Królestwo Boże” (Mt 12.28, por. Mt 11.4-5) oraz: „Oto bowiem Królestwo Boże jest wśród was” (Łk 17.21).

Rzecz jasna Jezus nie kwestionował, że ostatecznie odbuduje królestwo Izraela (Dz 1.6-7). Swoim uczniom – apostołom – obiecał, że „będą zasiadać na tronach, sądząc dwanaście plemion Izraela” (Łk 22.30, por. Mt 19.28). Jednak zaznaczył, że najpierw musi być „głoszona ewangelia o Królestwie po całej ziemi na świadectwo wszystkim narodom, i wtedy nadejdzie koniec” (Mt 24.14).

Taką też ewangelię o królestwie głosili apostołowie (por. Mt 10.7-8; Dz 8.12;14.22; 19.8; 20.25; 28.23,31), którzy oczekiwali jego urzeczywistnienia w całej pełni – w mocy i chwale – wraz z powtórnym przyjściem Jezusa. W Pierwszym Liście do Koryntian czytamy:

„Albowiem jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy zostaną ożywieni. A każdy w swoim porządku: jako pierwszy Chrystus, potem ci, którzy są Chrystusowi w czasie jego przyjścia. Potem nastanie koniec, gdy odda władzę królewską Bogu Ojcu, gdy zniszczy wszelka zwierzchność oraz wszelką władzę i moc. Bo On musi królować, dopóki nie położy wszystkich nieprzyjaciół pod stopy swoje. A jako ostatni wróg zniszczona będzie śmierć. Wszystko bowiem poddał pod stopy jego. Gdy zaś mówi, że wszystko zostało poddane, wtedy też i sam Syn będzie poddany temu, który mu poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkim” (15.22-28).

Krótko mówiąc, pierwsi chrześcijanie spodziewali się rychłego – jeszcze za ich życia – spełnienia obietnic dotyczących królestwa na ziemi (por. J 6.15; Łk 1.32-33,68-75; 19.11; 24.21; Dz 1.6-7). A jaką nadzieję żywili chrześcijanie później?



Idea pośredniego królestwa



Również później, aż do trzeciego wieku chrześcijanie oczekiwali na ustanowienie królestwa Bożego na ziemi. Pod wpływem Apokalipsy Jana (20 rozdz.) chrześcijanie pierwszych trzech wieków byli więc millenarystami (łacińskie mille i greckie chilia – oznacza tysiąc), czyli wierzącymi w tysiącletnie królestwo na ziemi ze stolicą w Jerozolimie. Do najbardziej znanych zwolenników millenaryzmu (chiliazmu) należeli m.in. Papiasz z Hierapolis (ok. 60-130 r.), Polikarp ze Smyrny (ok.70-156 r.), Justyn Męczennik (ok. 100-165), Ireneusz z Lyonu (ok.140-202), Tertulian (ok. 160-230) i Orygenes (ok. 185-254).

Bardzo interesujące spojrzenie na tysiącletnie panowanie Chrystusa na ziemi przedstawił w swym dziele „Adversus haereses” Ireneusz – biskup Lyonu. Według niego widzialne przyjście Chrystusa nastąpi, gdy w Jerozolimie objawi się Antychryst, „którego Pan Jezus zabije tchnieniem ust swoich i zniweczy blaskiem przyjścia swego” (2 Tes 2.8). Wtedy nastąpi zmartwychwstanie sprawiedliwych i będą oni razem z Chrystusem panować na ziemi przez tysiąc lat (por. Ap 20.4-6).

Z dzieła Ireneusza, z rozdziałów piątej księgi (V, 30,4-36,3) wynika zatem, że na ziemi pozostaną nie tylko zmartwychwstali sprawiedliwi, ale także wierni Żydzi i nie-Żydzi, którzy doczekali przyjścia Chrystusa, oraz „przygotowani” przez Boga, pochodzący z pogan.

Sprawiedliwi będą więc panować razem z Chrystusem , pozostali wierzący mają być kapłanami, natomiast trzecia grupa ludzi ma im usługiwać jak diakoni.

Według Ireneusza w okresie tysiącletniego królestwa mają się spełnić między innymi proroctwa Izajasza mówiące o odnowie duchowej oraz odnowie całego stworzenia, tak że nawet „wilk będzie gościem jagnięcia, a lampart będzie leżał obok koźlęcia” (Iz 11.6-9 oraz 30.25-26; 65.16-25). „Wiem dobrze – pisał Ireneusz – że niektórzy starają się wyjaśnić te teksty w odniesieniu do dzikich, którzy jako wierni pochodzą z różnych ludów i odznaczają się różnymi działaniami i gdy uwierzyli, zgadzają się ze sprawiedliwymi. Ale jeśli nawet dotyczy to niektórych ludzi, którzy z różnych ludów doszli do jednego przekazu wiary, to niemniej jednak w zmartwychwstaniu sprawiedliwych powiedziano to także o zwierzętach. Bo powiedziano: »Bóg bogaty we wszystkim«. Gdy zostanie przywrócone stworzenie, trzeba, aby wszystkie zwierzęta słuchały i były poddane człowiekowi, żeby wróciły do swego pierwotnego pokarmu danego przez Boga i by jak przed nieposłuszeństwem [Adama] były poddane Adamowi i jadły tylko owoce ziemi” (V, 33,4).

Innymi słowy, w okresie tysiącletniego królestwa ziemia ma powrócić do stanu sprzed upadku Adama, czyli ma zostać odnowiona do stanu „rajskiego”, czego nie należy jednak utożsamiać z ostateczną przemianą ziemi i nieba, która nastąpi dopiero po tysiącletnim królestwie, kiedy Chrystus odda władzę królewską Bogu.

Przypomnijmy, że podobne poglądy głosili także Cyprian z Kartaginy (210-258), Metody z Olympos (zm. 311), biskup Wiktoryn z Patawii (ok. 230-304), Lanktancjusz (250-330), a także ebionici (hebr. ebhjonin – ubodzy), czyli chrześcijanie żydowskiego pochodzenia oraz wiele innych ugrupowań, które traktowały zapowiedzi apokaliptyczne dosłownie.

Znany historyk Kościoła Karlheinz Deschner podaje: „Od połowy III wieku katolicy zwalczali chiliazm, a gdy Kościół katolicki został uznany przez cesarza, chiliazm odrzucono jako ideologię żydowską, i doktrynę zorientowaną na ciało ludzkie (…); a na soborze w Efezie, w roku 431, napiętnowano go jako »wypaczenie i konfabulację«. Prorokowane tysiącletnie królestwo, wiara w komunistyczny raj na ziemi, która niegdyś dodawała otuchy cierpiącym masom chrześcijańskim i jeszcze w III wieku była akceptowana przez teologów – wszystko to stało się niewygodne dla Kościoła spragnionego władzy. Kościołowi nie zależało już na końcu świata, lecz podkreślał on – szczególnie gorliwie – »nieskończoność« królestwa Chrystusowego, a wyznawany między innymi przez Pawła pogląd przeciwny, iż nastąpi ograniczone w czasie – pośrednie – królestwo Mesjasza, został oficjalnie potępiony jako herezja” („I znowu zapiał kur”, t. II, s.71).

Co więcej, „nie wahano się oczerniać czołowych chiliastów i fałszować ich pism (…). Kościół zadbał [nawet] o to, żeby przepadła ogromna większość pism chiliastycznych. Zniknęło między innymi pięć ksiąg Papiasza, w których ten »ojciec apostolski« skomentował słowa Jezusa i jego uznał za prekursora chiliazmu, chociaż owe księgi istniały jeszcze w XIV wieku” (tamże, s. 71,72).

Jak widać, nadzieja pierwszych chrześcijan aż do III wieku nie była związana z zamieszkaniem w niebie, lecz z zamieszkaniem na odnowionej ziemi. Związana była z królestwem, w którym będą żyć zarówno zbawieni, jak i ludzie o nieskruszonych jeszcze sercach. Czy stanowisko to potwierdzają jednak inne fragmenty Apokalipsy Jana? Co z tekstami, które zdają się mówić o zamieszkaniu wierzących w niebie? Jak rozumieć wizję nowej Jerozolimy zstępującej z nieba (Ap 21)? O tym w następnej części.

http://zboryboze.cba.pl/?page_id=619

No i po bajczekach :mrgreen:
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6031/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-04-11, 16:52   

Iwona napisał/a:
Królestwo Boże już jest na ziemi


To dlaczego nadal sie modlisz

przyjdź Królestwo Twoje :!:
skoro już jest :roll:
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13