FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Proroctwo Daniela a nasze czasy
Autor Wiadomość
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-06-03, 05:49   Proroctwo Daniela a nasze czasy

Jaka czeka przyszłość świat cały czy też europe..
Jaka czeka przyszłość wszystkie religie,denominacje?
czy żyjemy już w czasie gliny i żelaza?
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2014-06-03, 08:58   

olus napisał/a:
Jaka czeka przyszłość świat cały czy też europe..


W niedalekiej przyszłości zniszczenie złego porządku rzeczy, przez światowa rewolucję i anarchię.
Potem głos cichy i wolny "uspokójcie się narody"
olus napisał/a:
Jaka czeka przyszłość wszystkie religie,denominacje?


Wszystkie denominacje i religie upadną. Jeżeli ma byc jeden pasterz i jedna owczarnia, to tez musi wyłonić się jedna prawdziwa religia.
olus napisał/a:
czy żyjemy już w czasie gliny i żelaza?

Jezeli chodzi o "posag" z Daniela , to ja wierzę,ze tak, kiedy kamień uderzy w stopy posagu [w gline] to rozsypie go zupełnie. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-06-03, 17:18   

Cytat:
W niedalekiej przyszłości zniszczenie złego porządku rzeczy, przez światowa rewolucję i anarchię.
Potem głos cichy i wolny "uspokójcie się narody"

Czyli według ciebie jeszcze nie nastał czas z MT24.
Co do Dn 2:41-43,to chyba jesteśmy zgodni że to już ten czas,ta epoka :)
Moje obserwacje są takie..
Unia Europejska jest coraz większa.Reklamuje się jako "wieża babel" z hasłami tym razem nam się uda :-D Na wschodzie powstaje unia wschonia-europejsko-Chińska,Ameryka też
uformowała coś w rodzaju uni...Teraz czekać aż tylko to wszystko z biegiem czasu się złączy(oficjalnie) bo jak wiemy wszystkie narody władcy,bogaci,politycy i reszta marionetek
dąży do tego od dawien dawna :) Powstanie jednego światowego rządu i religii według mnie to niedaleka przyszłość.

Znakiem miało być też:A to wiedz, że w dniach ostatecznych nastaną trudne czasy: Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, chełpliwi, pyszni, bluźnierczy, rodzicom nieposłuszni, niewdzięczni, bezbożni, Bez serca, nieprzejednani, przewrotni, niepowściągliwi, okrutni, niemiłujący tego, co dobre, Zdradzieccy, zuchwali, nadęci, miłujący więcej rozkosze niż Boga, Którzy przybierają pozór pobożności, podczas gdy życie ich jest zaprzeczeniem jej mocy; również tych się wystrzegaj. [2 Tym. 3:1-5]


czy nasze czasy pasują do opisanych przez Jezusa?
Czy jest gorzej niż było kiedyś? Moim skromnym zdaniem Tak.

Co prawda plag jeszcze nie było.. czy może my ich nie dostrzegamy?
Cytat:
Wszystkie denominacje i religie upadną. Jeżeli ma byc jeden pasterz i jedna owczarnia, to tez musi wyłonić się jedna prawdziwa religia.

No właśnie.Jednak sama owczarnia się nie zbierze w kupę tylko zostanie
zebrana przez Pasterza :) My sami(ludzie) nie jesteśmy stanie dojść
do stu procentowej prawdy.
Cytat:
Jezeli chodzi o "posag" z Daniela , to ja wierzę,ze tak, kiedy kamień uderzy w stopy posagu [w gline] to rozsypie go zupełnie.

biada,biada wielki babilon upada :)
Ja też w to wierze ale kiedy? jak długo jeszcze mamy czekać?
Czy glina z żelazem już wymieszała się dostatecznie hmm
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2014-06-03, 22:14   

olus napisał/a:
Czyli według ciebie jeszcze nie nastał czas z MT24.

Ja uważam,że żyjemy obecnie właśnie w tym okresie.
olus napisał/a:
Co do Dn 2:41-43,to chyba jesteśmy zgodni że to już ten czas,ta epoka :)

Też tak myślę. Ja uważam,ze kamień jest już rzucony od Napoleona kiedy Napoleon upokorzył Papieża i ukoronował się sam, a potem uwięził Papieża i Papież umarł w więzieniu. Takie zjawisko nie miało miejsca od roku 799 do 1799, czyli skończyło się tysiąclecie
olus napisał/a:
;olus"]Powstanie jednego światowego rządu i religii według mnie to niedaleka przyszłość.

Ale ta przyszłość nie nastąpi prędzej jak po inauguracji przez Jezusa Jego Królestwa.
Ja też wierzę,że to będzie już niedługo, ale ja nie wiem kiedy.
musimy pilnie śledzić wydarzenia, czasy, i chwile, chociaż dużo jeszcze musi się wydarzyć, tak jak pisałam już nie jednokrotnie, przed nami jest armageddon---rewolucja światowa, i anarchia----bezrząd.
taka sytuacja nie będzie dla ludzkości miła, prawda?
olus napisał/a:
czy nasze czasy pasują do opisanych przez Jezusa?

Tak, uważam,że to są te czasy o których Jezus Pan mówił.
olus napisał/a:
Czy jest gorzej niż było kiedyś? Moim skromnym zdaniem Tak.

Tak oczywiście jesteśmy coraz bliżej Królestwa.
olus napisał/a:
Co prawda plag jeszcze nie było.. czy może my ich nie dostrzegamy?

A o jakich plagach mówisz?
olus napisał/a:
No właśnie.Jednak sama owczarnia się nie zbierze w kupę tylko zostanie
zebrana przez Pasterza :) My sami(ludzie) nie jesteśmy stanie dojść
do stu procentowej prawdy.

To co mówisz na pewno sprawdzi się,ale w Tysiącleciu.
olus napisał/a:
biada,biada wielki babilon upada :)
Ja też w to wierze ale kiedy? jak długo jeszcze mamy czekać?

U Boga jeden dzień to jak tysiąc lat heheh Ja jednak uważam,że krotki jest już czas.
olus napisał/a:
Czy glina z żelazem już wymieszała się dostatecznie hmm

nie wiem, ale ja upadek papiestwa widzę wielki.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-06-04, 02:33   

Cytat:
Też tak myślę. Ja uważam,ze kamień jest już rzucony od Napoleona kiedy Napoleon upokorzył Papieża i ukoronował się sam, a potem uwięził Papieża i Papież umarł w więzieniu. Takie zjawisko nie miało miejsca od roku 799 do 1799, czyli skończyło się tysiąclecie

Spotkałem się już z podobną interpretacją adwentystów :)

Bestia rządziła przez 42 miesiące (Ap 13, 5). Pamiętajmy, że w proroctwie jeden proroczy dzień równa się jeden rok - Ez 4, 6. Czas władzy papieskiej jest wielokrotnie wspomniany w proroctwie jako 1260 dni, 42 miesiące lub 3 i pół roku, wszystkie równają temu samemu okresowi - 1260 proroczych dni, czyli 1260 lat. Siła papiestwa w chrześcijaństwie dorosła do potęgi w 538 roku, na podstawie listu (dekretu) Justyniana, rzymskiego władcy, który uznał biskupa Rzymu za głowę wszystkich kościołów. Ten list stał się częścią kodeksu Justyniana, fundamentalnego prawa imperium. Potęga papiestwa trwała aż do jego upadku w 1798 roku, kiedy to Berthier, generał Napoleona uwięził papieża, który zmarł w więzieniu. Zauważ, że od 538 roku do 1798 minęło dokładnie 1260 lat jak przepowiedziało proroctwo. Znowu papiestwo wypełnia identyfikacyjny szczegół".

:-)
Cytat:
Ale ta przyszłość nie nastąpi prędzej jak po inauguracji przez Jezusa Jego Królestwa.
Ja też wierzę,że to będzie już niedługo, ale ja nie wiem kiedy.
musimy pilnie śledzić wydarzenia, czasy, i chwile, chociaż dużo jeszcze musi się wydarzyć, tak jak pisałam już nie jednokrotnie, przed nami jest armageddon---rewolucja światowa, i anarchia----bezrząd.
taka sytuacja nie będzie dla ludzkości miła, prawda?

Oj nie anarachi raczej nie będzie tylko pierw wielki babilon :)
Czyli jeden światowy rząd i religia.Potem czas na Jezusa :)
Cytat:
A o jakich plagach mówisz?

o siedmiu plagach ostatecznych :)
Cytat:
nie wiem, ale ja upadek papiestwa widzę wielki.

Jeszcze przed tym będzie szczytował :-D
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2014-06-04, 10:22   

olus napisał/a:
estia rządziła przez 42 miesiące (Ap 13, 5). Pamiętajmy, że w proroctwie jeden proroczy dzień równa się jeden rok - Ez 4, 6. Czas władzy papieskiej jest wielokrotnie wspomniany w proroctwie jako 1260 dni, 42 miesiące lub 3 i pół roku, wszystkie równają temu samemu okresowi - 1260 proroczych dni, czyli 1260 lat. Siła papiestwa w chrześcijaństwie dorosła do potęgi w 538 roku, na podstawie listu (dekretu) Justyniana, rzymskiego władcy, który uznał biskupa Rzymu za głowę wszystkich kościołów. Ten list stał się częścią kodeksu Justyniana, fundamentalnego prawa imperium. Potęga papiestwa trwała aż do jego upadku w 1798 roku, kiedy to Berthier, generał Napoleona uwięził papieża, który zmarł w więzieniu. Zauważ, że od 538 roku do 1798 minęło dokładnie 1260 lat jak przepowiedziało proroctwo. Znowu papiestwo wypełnia identyfikacyjny szczegół".

Ze wszystkim z tego akapitu ja zgadzam się, dokładnie w 539 roku papiestwo dochodzi do władzy, ale cesarze dalej byli Pontifex Maximus,
Karol wielki w 799 roku oddał Pontifex Maximus papieżowi i odtąd papież miał całą władzę w swoich rękach.
i tak było do roku 1799 do Napoleona. byl to najpiękniejszy okres papiestwa, podają nawet,że to było Tysiąclecie papiestwa, a teraz trw mały okres.
olus napisał/a:
Oj nie anarachi raczej nie będzie tylko pierw wielki babilon :)
Czyli jeden światowy rząd i religia.Potem czas na Jezusa :)

Też bym chciała,żeby anarchii nie bylo, ale bedzie. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-06-04, 20:51   

Muszę się do czegoś przyznać jestem anarchistą :-D
ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu to znaczy protestuje tylko przeciwko prawu ludzkiemu które dość często jest niesprawiedliwe :)

Owszem bedzie anarchia ale dopiero przy samym końcu wcześnie
będzie można by powiedzieć eldorado...A wszyscy będą z podziwem szli za bestią :)
Potem przy samym przyjściu Jezusa będzie dzicz.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-06-04, 20:55   

olus napisał/a:
Muszę się do czegoś przyznać jestem anarchistą :-D
chciałes napisac Korwinistą https://lh3.ggpht.com/-Zt5FfHknvCEB-xeFRiv9tGrKBs2
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-06-04, 21:00   

:lol:
to też :mrgreen: dwa w jednym ;-)
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-06-04, 21:01   

to chyba synonim. Ten pan dazy do zniszczenia wszystkiego, a jak go zapytano, czy znsizczu UE powiedział '4 mandaty to za mało'
Mi żal tych co na niego zagłosowali, bo tak gadał, że UE be be be, a sam bedzie pensyjke z UE brac :mrgreen: a ludzie ślepe i mu koryto podstawiły.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-06-04, 21:28   

bartek212701 napisał/a:
to chyba synonim.


Nie mogłeś się bardziej pomylić.
Mikke jest akurat legalistą mój drogi.

Cytat:
Ten pan dazy do zniszczenia wszystkiego, a jak go zapytano, czy znsizczu UE powiedział '4 mandaty to za mało'
Mi żal tych co na niego zagłosowali, bo tak gadał, że UE be be be, a sam bedzie pensyjke z UE brac :mrgreen: a ludzie ślepe i mu koryto podstawiły.


Takiej demagogii nie powstydziłby się nawet Krystian z Wnikliwcem do kupy wzięci...
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-06-04, 21:30   

ó napisał/a:
Mikke jest akurat legalistą mój drogi.
:lol:
ó napisał/a:
Takiej demagogii nie powstydziłby się nawet Krystian z Wnikliwcem do kupy wzięci...
no, bo to demagog :) na Korwina zagłosowali ludzie bezrefleksyjni.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6031/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-06-04, 21:40   

bartek212701 napisał/a:
to chyba synonim. Ten pan dazy do zniszczenia wszystkiego, a jak go zapytano, czy znsizczu UE powiedział '4 mandaty to za mało'
Mi żal tych co na niego zagłosowali, bo tak gadał, że UE be be be, a sam bedzie pensyjke z UE brac :mrgreen: a ludzie ślepe i mu koryto podstawiły.


Brednie tego Pana są śmieszne.
Powiedział, że dietę z UE należy brać, ponieważ od wroga się bierze, a daje się przyjacielowi.
To w sumie rybka ;-) , ale dziwię się młodzieży, że głosowali na osobę, która jest zwolennikiem odpłatnej edukacji ?
Czyżby młodzi ludzie, byli tak zamożni, że im to lotto 8-)
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13