FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jezus jest Panem
Autor Wiadomość
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-06-20, 19:26   

David 77 napisał/a:
meleh


Melech
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-09-23, 17:01   Re: Jezus jest Panem

David 77 napisał/a:
Co to znaczy że Jezus jest Panem ? jakie to stwierdzenie ma znaczenie dla wierzących w Jezusa ?


Temat nieco się przykurzył i zmienił tor. Jako że jestem początkującym na tym forum, wypowiem się żeby dać się poznać.

Według mojego zrozumienia Biblii, to jeśli w każdych okolicznościach (dobrych i złych) Jezus Chrystus jest najważniejszy, i do Niego w pierwszej kolejności się zwracamy. To wówczas jest On Panem.
Jest to istotne, gdyż jedynie w imieniu Jezusa Chrystusa jest zbawienie. A także przyjmowanie i wykonywanie Jego Słów. Ponieważ ono będzie nas sądzić w dniu ostatecznym.
Ważne też jest ufanie Mu, oraz głośne wyznanie wiary w Niego. Czyli chrzest wiary w wyniku doświadczonej pokuty. Bo ta prosta zasada jest mocno wyartykułowana w Słowie Bożym. Mianowicie, kto uwierzy i zostanie ochrzczony, będzie zbawiony.
Moim zdaniem to, poglądy na Istotę Boga, czy jest On jedno czy wieloosobowy, nie są decydujące o zbawieniu. Lecz przestrzeganie WSZYSTKICH zaleceń Chrystusa, apostołów i proroków.
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6051/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-09-23, 18:51   

twardziel napisał/a:
Moim zdaniem to, poglądy na Istotę Boga, czy jest On jedno czy wieloosobowy, nie są decydujące o zbawieniu. Lecz przestrzeganie WSZYSTKICH zaleceń Chrystusa, apostołów i proroków.


Od poznania Boga Prawdziwego i Jego syna Jezusa zależy nasze życie wieczne, dlatego poznanie istoty Boga jest bardzo ważne.
Jeżeli wierzysz, że Bóg jest wieloosobowy to oznacza, że wierzysz w innego Boga niż tego z Biblii.

A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2014-09-23, 19:01   

twardziel napisał/a:
Moim zdaniem to, poglądy na Istotę Boga, czy jest On jedno czy wieloosobowy, nie są decydujące o zbawieniu. Lecz przestrzeganie WSZYSTKICH zaleceń Chrystusa, apostołów i proroków.


Nauka Ojca mówi nam co jest grzechem a Chrystus Jezus pomaga nam zgładzić każdy grzech. Moc Ducha świętego czyni cuda w naszym ludzkim życiu.Konieczne jest nowe narodzenie. Trzeba umrzeć dla grzechu i narodzić się na nowo dla Boga,

Po narodzeniu duch Boży pokazuje nam jeszcze grzechy, o których wcześniej nie wiedzieliśmy i pomaga nam je porzucić na zawsze. Bogu dzięki!

:-D :-D :-D
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-09-23, 19:19   

Jak glosisz i wierrzysz ze Bogow jest wiecej niz jeden.
To ani Chrystus ani sam Bog raczej nie sa zadowoleni :roll:

„A to jest życie wieczne aby znali Ciebie,jedynego prawdziwego Boga oraz Tego,którego posłałes Jezusa Chrystusa” J.17:3


hebr 10: 12: Ale ten człowiek złożył na zawsze jedną ofiarę za grzechy i zasiadł po prawicy Boga,

„Każdy,kto wierzy,że Jezus jest Mesjaszem z Boga się narodził..”1 J.5:1

Bóg,który stworzył świat i wszystko na nim,On,który jest Panem nieba i ziemi,nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką i nie odbiera posługi z rąk ludzkich,jak gdyby czegoś potrzebował,bo sam daje wszystkich życie i oddech i wszystko”Dz.Ap.17:24-25

Błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa,Ojciec miłosierdzia i Bóg szelkiej pociechy” 2 Kor.1:3


[b]„Bogu,który jedynie jest mądry,przez Jezusa Chrystusa,niech będzie chwała na wieki wieków!Amen.


:)
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2014-09-24, 08:56   

twardziel napisał/a:
Jest to istotne, gdyż jedynie w imieniu Jezusa Chrystusa jest zbawienie. A także przyjmowanie i wykonywanie Jego Słów. Ponieważ ono będzie nas sądzić w dniu ostatecznym.


O Jezusie:

Pwt 18:15 "Jahwe, twój Bóg, wzbudzi wam spośród waszych braci proroka takiego jak ja. Będziecie go słuchać."

Pwt.18,(17) I odrzekł mi Bóg: Dobrze powiedzieli. (18) Wzbudzę im proroka spośród ich braci, takiego jak ty, i włożę w jego usta Moje słowa, będzie im mówił wszystko, co rozkażę. (19) Jeśli ktoś nie będzie słuchać moich słów, które on wypowie w moim imieniu, Ja od niego zażądam zdania sprawy.


Dz 3:22 bt "Powiedział przecież Mojżesz: Proroka jak ja wzbudzi wam Pan, Bóg nasz, spośród braci waszych. Słuchajcie Go we wszystkim, co wam powie."


Chrystus powiedział do Ojca:

"Bo słowa, które Mi dałeś, dałem im i oni je przyjęli i naprawdę poznali, że wyszedłem od Ciebie, i uwierzyli, że Ty Mnie posłałeś."
J 17:8

twardzielu, źródłem słów jest Ojciec, który posłał Jezusa aby nam te słowa od Boga Ojca przekazał.

Dz 2:36 bpd"Z pewnością więc niech wie cały dom Izraela, że i Panem i Chrystusem uczynił go Bóg, tego Jezusa, którego wy ukrzyżowaliście."

Rz.5,17 "Jeżeli bowiem wskutek przestępstwa popełnionego przez jednego człowieka zapanowała śmierć, to tym bardziej ci, którzy doznali obfitej łaskawości i otrzymali dar usprawiedliwienia, znajdą się w królestwie życia dzięki jednemu człowiekowi, Jezusowi Chrystusowi."


Flp 2:11 nbg-pl "Aby też każdy język się zgodził, że Jezus Chrystus jest Panem, ku chwale Boga Ojca."


:-D :-D :-D
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-09-24, 13:38   

Krystian napisał/a:


Od poznania Boga Prawdziwego i Jego syna Jezusa zależy nasze życie wieczne, dlatego poznanie istoty Boga jest bardzo ważne.
Jeżeli wierzysz, że Bóg jest wieloosobowy to oznacza, że wierzysz w innego Boga niż tego z Biblii.

A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś


Moja logika mówi mi że w tych podkreślonych miejscach są DWIE OSOBY. a jak Ty to widzisz ?
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-09-24, 14:00   

Listek napisał/a:

Nauka Ojca mówi nam co jest grzechem a Chrystus Jezus pomaga nam zgładzić każdy grzech. Moc Ducha świętego czyni cuda w naszym ludzkim życiu.Konieczne jest nowe narodzenie. Trzeba umrzeć dla grzechu i narodzić się na nowo dla Boga,

Po narodzeniu duch Boży pokazuje nam jeszcze grzechy, o których wcześniej nie wiedzieliśmy i pomaga nam je porzucić na zawsze. Bogu dzięki!

:-D :-D :-D


Nie tylko nauka Ojca mówi nam co jest grzechem. Ojciec jest Zleceniodawcą zbawienia, natomiast Syn jest wykonawcą tego zlecenia. Zgadza się ?

Zakładam iż odpowiesz twierdząco.
A kto zbawia ludzkość ? Domniemam że odpowiesz Bóg. Kim więc jest Jezus Chrystus, Syn Boga, zważywszy na fakt iż Bóg jest jeden i jedyny ???

Prawda o narodzeniu się z Boga jest taka że otrzymuje się całkowicie nowe serce, nowe myśli. W chwili omycia Krwią Zbawiciela WSZYSTKIE GRZECHY człowieka są oddalone jak oddalony jest wschód od zachodu słońca...
Nie ma takiej możliwości o jakiej piszesz.
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-09-24, 14:09   

olus napisał/a:
Jak glosisz i wierrzysz ze Bogow jest wiecej niz jeden.
To ani Chrystus ani sam Bog raczej nie sa zadowoleni :roll:

[i]„A to jest życie wieczne aby znali Ciebie,jedynego prawdziwego Boga oraz Tego,którego posłałes Jezusa Chrystusa” J.17:3


Gdzie wyczytałeś że Bogów jest więcej ???

W wersie jaki zamieściłeś warto jest zwrócić uwagę na ORAZ "Ciebie,jedynego prawdziwego Boga oraz Tego,którego posłałes Jezusa Chrystusa".

Nie widać DWÓCH OSÓB ???
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-09-24, 15:45   

Listek napisał/a:


twardzielu, źródłem słów jest Ojciec, który posłał Jezusa aby nam te słowa od Boga Ojca przekazał.


Jakby nie patrzeć to :

1. - Źródło Słów, Ojciec -JEDNA OSOBA
2. - Ten który przekazał te Słowa - DRUGA OSOBA

A przecież jest tak napisane :

"A Jezus odpowiedział: Pierwsze przykazanie pośród wszystkich innych jest to: Słuchaj, Izraelu, Pan, Bóg nasz, jest jedynym Panem."
[Mk 12;29 BWP]

Chyba coś tu nie gra, przynajmniej ja to widzę. A Wy ?
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-09-24, 22:15   

twardziel napisał/a:
olus napisał/a:
Jak glosisz i wierrzysz ze Bogow jest wiecej niz jeden.
To ani Chrystus ani sam Bog raczej nie sa zadowoleni :roll:

[i]„A to jest życie wieczne aby znali Ciebie,jedynego prawdziwego Boga oraz Tego,którego posłałes Jezusa Chrystusa” J.17:3


Gdzie wyczytałeś że Bogów jest więcej ???

W wersie jaki zamieściłeś warto jest zwrócić uwagę na ORAZ "Ciebie,jedynego prawdziwego Boga oraz Tego,którego posłałes Jezusa Chrystusa".

Nie widać DWÓCH OSÓB ???

No wlasnie o to mi chodzi..dwie osoby Bog i czlłowiek a nie dwóch bogów itd.
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-09-25, 10:27   

olus napisał/a:

No wlasnie o to mi chodzi..dwie osoby Bog i czlłowiek a nie dwóch bogów itd.


Skupiając się na tytule wątku to :

"jedynego prawdziwego Boga oraz Tego,którego posłałes Jezusa Chrystusa". [J 17;3] czyli to co Ty zamieściłeś.

Kto jest Panem, według prostolinijnego zrozumienia tego poniższego fragmentu ???

" Wkradli się bowiem pomiędzy was jacyś ludzie, którzy dawno już są zapisani na to potępienie, bezbożni, którzy łaskę Boga naszego zamieniają na rozpustę, a nawet wypierają się jedynego Władcy i Pana naszego Jezusa Chrystusa[...] Temu zaś, który może was ustrzec od upadku i stawić nienagannymi i rozradowanymi wobec swej chwały, jedynemu Bogu, Zbawcy naszemu przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego, chwała, majestat, moc i władza przed wszystkimi wiekami i teraz, i na wszystkie wieki! Amen. "
[Jud 1;4 i 24-25 BT]

Ja widzę że tym Panem jest zarówno Ojciec jak i Syn. Jedyny Bóg, Zbawca i Władca. A jak Wy to widzicie ???
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-09-25, 15:58   

Po wywyższeniu Jezusa jest ich dwóch
Rzekł Pan do Pana mego

Zbawił nas Bóg przez Chrystusa.
Jednak Chrystus zawsze miał i będzie miał Pana Boga swego ;-)
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2014-09-25, 16:55   

twardziel napisał/a:
Ja widzę że tym Panem jest zarówno Ojciec jak i Syn. Jedyny Bóg, Zbawca i Władca. A jak Wy to widzicie ???


Gdybyśmy używali oryginalnego imienia Zbawiciela tzn. Jahuszua, imienia jakie nadał Mu Ojciec niebieski JHWH nie byłoby żadnych problemów z wyjaśnianiem pewnych kwestii.

Jahuszua znaczy,że Jahwe zbawia.

W Polsce Zbawiciel ma hiszpańskie imię, choć jest Żydem. To bardzo dziwne., ale taka tradycja.
:-D :-D :-D
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-09-25, 18:39   

olus napisał/a:
Po wywyższeniu Jezusa jest ich dwóch
Rzekł Pan do Pana mego

Zbawił nas Bóg przez Chrystusa.
Jednak Chrystus zawsze miał i będzie miał Pana Boga swego ;-)

Ale tak masz dwóch Panów, a Pan miał być jeden.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14