FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
tagi-szatan
Autor Wiadomość
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-07-10, 00:21   tagi-szatan

w :
http://biblia.info.pl/biblia.php
Wpisałem słowo ,,szatan''

Co oddaje naturę złego znajdowało w całym Piśmie świętym, Po tagach.(BT)
Być na czysto komus uda się w ten sposób złapać szatana za rogi:P



WYNIKI:


1 Ks. Kronik
(1) Powstał szatan przeciwko Izraelowi i pobudził Dawida, żeby policzył Izraela.

(1 Ks. Kronik 21:1, Biblia Tysiąclecia)


Ks. Hioba
(6) Zdarzyło się pewnego dnia, gdy synowie Boży udawali się, by stanąć przed Panem, że i szatan też poszedł z nimi.

(Ks. Hioba 1:6, Biblia Tysiąclecia)

(7) I rzekł Bóg do szatana: Skąd przychodzisz? Szatan odrzekł Panu: Przemierzałem ziemię i wędrowałem po niej.


(Ks. Hioba 1:7, Biblia Tysiąclecia)

(8) Mówi Pan do szatana: A zwróciłeś uwagę na sługę mego, Hioba? Bo nie ma na całej ziemi drugiego, kto by tak był prawy, sprawiedliwy, bogobojny i unikający grzechu jak on.

(Ks. Hioba 1:8, Biblia Tysiąclecia)

(9) Szatan na to do Pana: Czyż za darmo Hiob czci Boga?

(Ks. Hioba 1:9, Biblia Tysiąclecia)

(12) Rzekł Pan do szatana: Oto cały majątek jego w twej mocy. Tylko na niego samego nie wyciągaj ręki. I odszedł szatan sprzed oblicza Pańskiego.

(Ks. Hioba 1:12, Biblia Tysiąclecia)

(1) Pewnego dnia, gdy synowie Boży udawali się, by stawić się przed Panem, poszedł i szatan z nimi, by stanąć przed Panem.

(Ks. Hioba 2:1, Biblia Tysiąclecia)

(2) I rzekł Pan do szatana: Skąd przychodzisz? Szatan odpowiedział Panu: Przemierzałem ziemię i wędrowałem po niej.

(Ks. Hioba 2:2, Biblia Tysiąclecia)

(3) Rzekł Pan szatanowi: Zwróciłeś uwagę na sługę mego, Hioba? Bo nie ma na całej ziemi drugiego, kto by był tak prawy, sprawiedliwy, bogobojny i unikający zła jak on. Jeszcze trwa w swej prawości, choć mnie nakłoniłeś do zrujnowania go, na próżno.

(Ks. Hioba 2:3, Biblia Tysiąclecia)

(4) Na to szatan odpowiedział Panu: Skóra za skórę. Wszystko, co człowiek posiada, odda za swoje życie.

(Ks. Hioba 2:4, Biblia Tysiąclecia)

(6) I rzekł Pan do szatana: Oto jest w twej mocy. Życie mu tylko zachowaj!

(Ks. Hioba 2:6, Biblia Tysiąclecia)

(7) Odszedł szatan sprzed oblicza Pańskiego i obsypał Hioba trądem złośliwym, od palca stopy aż do wierzchu głowy.

(Ks. Hioba 2:7, Biblia Tysiąclecia)


Ks. Zachariasza
(1) Potem Pan ukazał mi arcykapłana Jozuego, który stał przed aniołem Pańskim, a po jego prawicy stał szatan oskarżając go.

(Ks. Zachariasza 3:1, Biblia Tysiąclecia)

(2) Anioł Pański tak przemówił do szatana: Pan zakazuje ci tego, szatanie, zakazuje ci tego Pan, który wybrał Jeruzalem. Czyż nie jest on niby głownia wyciągnięta z pożogi?

(Ks. Zachariasza 3:2, Biblia Tysiąclecia)


Ew. Mateusza
(10) Na to odrzekł mu Jezus: Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz.

(Ew. Mateusza 4:10, Biblia Tysiąclecia)

(26) Jeśli szatan wyrzuca szatana, to sam ze sobą jest skłócony, jakże się więc ostoi jego królestwo?

(Ew. Mateusza 12:26, Biblia Tysiąclecia)

(23) Lecz On odwrócił się i rzekł do Piotra: Zejdź Mi z oczu, szatanie! Jesteś Mi zawadą, bo nie myślisz o tym, co Boże, ale o tym, co ludzkie.

(Ew. Mateusza 16:23, Biblia Tysiąclecia)


Ew. Marka
(13) Czterdzieści dni przebył na pustyni, kuszony przez szatana. żył tam wśród zwierząt, aniołowie zaś usługiwali Mu.

(Ew. Marka 1:13, Biblia Tysiąclecia)

(23) Wtedy przywołał ich do siebie i mówił im w przypowieściach: Jak może szatan wyrzucać szatana?

(Ew. Marka 3:23, Biblia Tysiąclecia)

(26) Jeśli więc szatan powstał przeciw sobie i wewnętrznie jest skłócony, to nie może się ostać lecz koniec z nim.

(Ew. Marka 3:26, Biblia Tysiąclecia)

(15) A oto są ci /posiani/ na drodze: u nich się sieje słowo, a skoro je usłyszą, zaraz przychodzi szatan i porywa słowo zasiane w nich.

(Ew. Marka 4:15, Biblia Tysiąclecia)

(33) Lecz On obrócił się i patrząc na swych uczniów, zgromił Piotra słowami: Zejdź Mi z oczu, szatanie, bo nie myślisz o tym, co Boże, ale o tym, co ludzkie.

(Ew. Marka 8:33, Biblia Tysiąclecia)


Ew. Łukasza
(18) Wtedy rzekł do nich: Widziałem szatana, spadającego z nieba jak błyskawica.

(Ew. Łukasza 10:18, Biblia Tysiąclecia)

(18) Jeśli więc i szatan z sobą jest skłócony, jakże się ostoi jego królestwo? Mówicie bowiem, że Ja przez Belzebuba wyrzucam złe duchy.

(Ew. Łukasza 11:18, Biblia Tysiąclecia)

(16) A tej córki Abrahama, którą szatan osiemnaście lat trzymał na uwięzi, nie należało uwolnić od tych więzów w dzień szabatu?

(Ew. Łukasza 13:16, Biblia Tysiąclecia)

(3) Wtedy szatan wszedł w Judasza, zwanego Iskariotą, który był jednym z Dwunastu.

(Ew. Łukasza 22:3, Biblia Tysiąclecia)

(31) Szymonie, Szymonie, oto szatan domagał się, żeby was przesiać jak pszenicę;

(Ew. Łukasza 22:31, Biblia Tysiąclecia)


Ew. Jana
(27) A po spożyciu kawałka /chleba/ wszedł w niego szatan. Jezus zaś rzekł do niego: Co chcesz czynić, czyń prędzej.

(Ew. Jana 13:27, Biblia Tysiąclecia)


Dzieje Apost.
(3) Ananiaszu - powiedział Piotr - dlaczego szatan zawładnął twym sercem, że skłamałeś Duchowi Świętemu i odłożyłeś sobie część zapłaty za ziemię?

(Dzieje Apost. 5:3, Biblia Tysiąclecia)

(18) abyś otworzył im oczy i odwrócił od ciemności do światła, od władzy szatana do Boga. Aby przez wiarę we Mnie otrzymali odpuszczenie grzechów i dziedzictwo ze świętymi.

(Dzieje Apost. 26:18, Biblia Tysiąclecia)


List do Rzymian
(20) Bóg zaś pokoju zetrze wkrótce szatana pod waszymi stopami. Łaska Pana naszego Jezusa Chrystusa niech będzie z wami!

(List do Rzymian 16:20, Biblia Tysiąclecia)


1 list do Koryntian
(5) wydajcie takiego szatanowi na zatracenie ciała, lecz ku ratunkowi jego ducha w dzień Pana Jezusa.

(1 list do Koryntian 5:5, Biblia Tysiąclecia)

(5) Nie unikajcie jedno drugiego, chyba że na pewien czas, za obopólną zgodą, by oddać się modlitwie; potem znów wróćcie do siebie, aby - wskutek niewstrzemięźliwości waszej - nie kusił was szatan.

(1 list do Koryntian 7:5, Biblia Tysiąclecia)


2 list do Koryntian
(11) ażeby nie uwiódł nas szatan, którego knowania dobrze są nam znane.

(2 list do Koryntian 2:11, Biblia Tysiąclecia)

(14) I nic dziwnego. Sam bowiem szatan podaje się za anioła światłości.

(2 list do Koryntian 11:14, Biblia Tysiąclecia)

(7) Aby zaś nie wynosił mnie zbytnio ogrom objawień, dany mi został oścień dla ciała, wysłannik szatana, aby mnie policzkował - żebym się nie unosił pychą.

(2 list do Koryntian 12:7, Biblia Tysiąclecia)


1 List do Tesaloniczan
(18) Dlatego chcieliśmy przybyć do was, zwłaszcza ja, Paweł, jeden raz i drugi, ale przeszkodził nam szatan.

(1 List do Tesaloniczan 2:18, Biblia Tysiąclecia)


2 List do Tesaloniczan
(9) Pojawieniu się jego towarzyszyć będzie działanie szatana, z całą mocą, wśród znaków i fałszywych cudów,

(2 List do Tesaloniczan 2:9, Biblia Tysiąclecia)


1 List do Tymoteusza
(20) do nich należy Hymenajos i Aleksander, których przekazałem szatanowi, ażeby się oduczyli bluźnić.

(1 List do Tymoteusza 1:20, Biblia Tysiąclecia)

(15) Już bowiem, niektóre zeszły z drogi prawej [idąc] za szatanem.

(1 List do Tymoteusza 5:15, Biblia Tysiąclecia)


Apokalipsa (Objawienie)
(9) Znam twój ucisk i ubóstwo - ale ty jesteś bogaty - i [znam] obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie zowią Żydami, a nie są nimi, lecz synagogą szatana.

(Apokalipsa (Objawienie) 2:9, Biblia Tysiąclecia)

(13) Wiem, gdzie mieszkasz: tam, gdzie jest tron szatana, a trzymasz się mego imienia i wiary mojej się nie zaparłeś, nawet we dni Antypasa, wiernego świadka mojego, który został zabity u was, tam gdzie mieszka szatan.

(Apokalipsa (Objawienie) 2:13, Biblia Tysiąclecia)

(24) Wam, zaś, pozostałym w Tiatyrze, mówię, wszystkim, co tej nauki nie mają, tym, co - jak mówią - nie poznali głębin szatana: nie nakładam na was nowego brzemienia,

(Apokalipsa (Objawienie) 2:24, Biblia Tysiąclecia)

(9) Oto Ja ci daję [ludzi] z synagogi szatana, spośród tych, którzy mówią o sobie, że są Żydami - a nie są nimi, lecz kłamią. Oto sprawię, iż przyjdą i padną na twarz przed twymi stopami, a poznają, że Ja cię umiłowałem.

(Apokalipsa (Objawienie) 3:9, Biblia Tysiąclecia)

(9) I został strącony wielki Smok, Wąż starodawny, który się zwie diabeł i szatan, zwodzący całą zamieszkałą ziemię, został strącony na ziemię, a z nim strąceni zostali jego aniołowie.

(Apokalipsa (Objawienie) 12:9, Biblia Tysiąclecia)

(2) I pochwycił Smoka, Węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat.

(Apokalipsa (Objawienie) 20:2, Biblia Tysiąclecia)

(7) A gdy się skończy tysiąc lat, z więzienia swego szatan zostanie zwolniony.

(Apokalipsa (Objawienie) 20:7, Biblia Tysiąclecia)
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-07-11, 14:01   

Cytat:
(26) Jeśli więc szatan powstał przeciw sobie i wewnętrznie jest skłócony, to nie może się ostać lecz koniec z nim.


szatańska wolna wola :) ? hmm :roll:
wewnętrznie skłócony..ciekawe :-D
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-07-12, 12:44   

olus napisał/a:
wewnętrznie skłócony..ciekawe :-D

Myślisz, że nie może szatan przeżywać rozdarcia wewnętrznego? Ma świadomość, że mało ma czasu, zna lepiej od nas biblijne proroctwa i wie, że przegra, a jednak próbuje. Zapewne wiele razy chciał wrócić do nieba żeby to wszystko się nie stało.
W swojej pracy licencjackiej pomimo, że pisze o literaturze to zajmuję się w dużym stopniu katoptryzmem, anamnezą i apokatastazą- psychologizm postaci, ogólnie rzecz ujmując. Trzecie słowo 'Apokatastaza' jest bardzo ciekawą nauką, która była rozwinięta w greckiej patrystyce. Ojcowie Kościoła wierzyli w totalną powszechność zbawienia, nawet szatana.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Apokatastaza tu troszkę więcej informacji na ten temat.
Aha i ten leksem został użyty tylko JEDEN raz w Biblii, w Dziejach Apostolskich 3:21 :)
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-07-14, 15:07   

Cytat:
Zapewne wiele razy chciał wrócić do nieba żeby to wszystko się nie stało.

Myślisz że załuije? wątpie..
Wyobrażasz sobie narócony Lucyferus :-)
No ci Ojcowie to nieraz dawali ostro czadu...a niektórzy mają za świętość ich dyrdymały..
Fajnie byłaby ta cała apokatastaza ale według mnie szanse na rozwój wydarzeń są prawie zerowe.Jezus jest Pasterzem ale z kozami nie chce mieć nic wspólnego 9sory Heniu :-D )
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13