FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Polemika unitariańsko - trynitarna
Autor Wiadomość
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-09-16, 10:31   

Listek napisał/a:

Uznać wyznanie, które wyrzekł ap.Piotr, a które pochwalił Jezus.

Mt 16:16 bt "Odpowiedział Szymon Piotr: Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego."

Na to Jezus mu rzekł:
Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony.
Albowiem nie objawiły ci tego ciało i krew, lecz Ojciec mój, który jest w niebie.


:-D :-D :-D


A może też i to :

"...przyszedł Jezus, gdy drzwi były zamknięte, i stanął pośród nich, i rzekł: Pokój wam! Potem rzekł do Tomasza: Daj tu palec swój i oglądaj ręce moje, i daj tu rękę swoją, i włóż w bok mój, a nie bądź bez wiary, lecz wierz. Odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Pan mój i Bóg mój."
[J 20;26-28 BW].
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 64/2142
 3%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2014-09-16, 10:58   

Cytat:
Rzekł do niej Jezus: Nie zatrzymuj Mnie, jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Natomiast udaj się do moich bracii powiedz im: Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego.


Jana 20:17

Tutaj mamy słowa które wypowiedział Jezus do Marii Magdaleny - które miała przekazać uczniom Jezus m.in Tomaszowi.
Nie ma powodu do przypuszczeń aby Tomasz uważał Jezusa za Boga Wszechmogącego.

Cytat:
Jezus mu powiedział: "Czy uwierzyłeś dlatego, że mnie ujrzałeś? Szczęśliwi którzy nie widzą, a jednak wierzą". (30) Oczywiście Jezus dokonał przed uczniami również wielu innych znaków, które nie są zapisane w tym zwoju. (31) Ale te zostały zapisane, abyście uwierzyli, że Jezus jest Chrystusem, Synem Bożym, i abyście dzięki wirze mieli życie za sprawą Jego imienia.

Jana 20:30,31
Pisarz ewangelii wykazuje w iż uważa on i reszta uczniów Jezusa za Syna Bożego.
Czy Jezusa można nazwać bogiem? Można. Tylko nie można Go nazwać wszechmogącym.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-09-16, 13:15   

twardziel napisał/a:
Listek napisał/a:

Uznać wyznanie, które wyrzekł ap.Piotr, a które pochwalił Jezus.

Mt 16:16 bt "Odpowiedział Szymon Piotr: Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego."

Na to Jezus mu rzekł:
Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony.
Albowiem nie objawiły ci tego ciało i krew, lecz Ojciec mój, który jest w niebie.


:-D :-D :-D


A może też i to :

"...przyszedł Jezus, gdy drzwi były zamknięte, i stanął pośród nich, i rzekł: Pokój wam! Potem rzekł do Tomasza: Daj tu palec swój i oglądaj ręce moje, i daj tu rękę swoją, i włóż w bok mój, a nie bądź bez wiary, lecz wierz. Odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Pan mój i Bóg mój."
[J 20;26-28 BW].


Mozna to roznie interpretowac :) ale wypadaloby tak zeby nie bylo sprzecznoascia
z innymi fragmentami jak tymi ze Bog jest jeden a nie dwoch czy trzech :-D

1. Jezus jako Pan i Bóg.
2. Bóg oraz Jezus jako Pan.
3. Jezus jako bóg ( jako ktoś wielki i wyjątkowy ).

Wedlug mnie :)
Tomasz zawołał: Pan mój ! i wskazał na Jezusa, oraz " i Bóg mój" i pokazał na niebo, na Jahwe.
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2014-09-16, 14:32   

olus napisał/a:
Wedlug mnie :)
Tomasz zawołał: Pan mój ! i wskazał na Jezusa, oraz " i Bóg mój" i pokazał na niebo, na Jahwe.


Jezus jest obrazem Boga niewidzialnego, jest Synem Bożym, który objawił Ojca.

Cóż dziwnego,że Tomasz tak powiedział.

Gdy syn jest podobny do ojca to mówimy- zupełny ojciec, cały ojciec.


Jezus jest pierworodnym wszelkiego stworzenia,i choć był na obraz Boży nie zechciał tak jak Lycyfer być równy Bogu. Flp.2

Dlatego sam Bóg wywyższył Jezusa i posadził po Swej prawicy.


Ojciec jest nieśmiertelny ,a Chrystus umarł i mocą Bożą został wskrzeszony z martwych.

1Kor 6:14 bgn "Zaś Bóg i Pana wskrzesił, i nas obudzi dzięki swej mocy."

Chrystus jest doskonałym Człowiekiem, w którym zamieszkała pełnia Boskości na sposób ciała, dlatego jest odblaskiem chwały Bożej, a dla ludzi wzorem do naśladowania.

Kol 1:19 bw "ponieważ upodobał sobie Bóg, żeby w nim zamieszkała cała pełnia boskości"




Rz.5,19)bg Bo jako przez nieposłuszeństwo jednego człowieka wiele się ich stało grzesznymi; tak przez posłuszeństwo jednego człowieka wiele się ich stało sprawiedliwymi.

Dziękujmy Bogu,za to ,że dał nam Swego Syna, który okazał się być Sprawiedliwym.

Dz 22:14 bgn "Ale powiedział: Bóg naszych przodków wybrał ciebie, abyś poznał Jego wolę, zobaczył Sprawiedliwego oraz usłyszał głos z Jego ust."
- powiedział Ananiasz do ap.Pawła.

:-D :-D :-D
Ostatnio zmieniony przez Listek 2014-09-16, 14:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-09-16, 14:53   

Cytat:
Chrystus jest doskonałym Człowiekiem, w którym zamieszkała pełnia Boskości na sposób ciała, dlatego jest odblaskiem chwały Bożej, a dla ludzi wzorem do naśladowania.

Bardzo ladne podsumowanie :)
Jezus jest drugim Adamem ktory nie zgrzeszyl...
w sumie mozna nazwac go naszym ludzkim bogiem(przez male b).
Jednak nie jest on Bogiem jedynym ktory jest od zawsze i swoja niesmiertelnosc ma sam w sobie.Chrystus nie jest Ojcem tylko Synem :roll:

Objawiłem imię Twoje ludziom, których Mi dałeś ze świata. Twoimi byli i Ty Mi ich dałeś, a oni zachowali słowo Twoje. 7 Teraz poznali, że wszystko, cokolwiek Mi dałeś, pochodzi od Ciebie. 8 Słowa bowiem, które Mi powierzyłeś, im przekazałem, a oni je przyjęli i prawdziwie poznali, że od Ciebie wyszedłem, oraz uwierzyli, żeś Ty Mnie posłał. 9 Ja za nimi proszę, nie proszę za światem, ale za tymi, których Mi dałeś, ponieważ są Twoimi. 10 Wszystko bowiem moje jest Twoje, a Twoje jest moje, i w nich zostałem otoczony chwałą. 11 Już nie jestem na świecie, ale oni są jeszcze na świecie, a Ja idę do Ciebie. Ojcze Święty, zachowaj ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, aby tak jak My stanowili jedno. 12


20 Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; 21 aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał. 22 I także chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. 23 Ja w nich, a Ty we Mnie! Oby się tak zespolili w jedno, aby świat poznał, żeś Ty Mnie posłał i żeś Ty ich umiłował tak, jak Mnie umiłowałeś. 24


Nie widze tu Boga Trojjedynego :lol:

mystery... :roll:

http://www.garnertedarmstrong.org/pubs/mystery.htm
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2014-09-16, 15:05   

olus napisał/a:
LJezus jest drugim Adamem ktory nie zgrzeszyl...
w sumie mozna nazwac go naszym ludzkim bogiem(przez male b).
Jednak nie jest on Bogiem jedynym ktory jest od zawsze i swoja niesmiertelnosc ma sam w sobie.Chrystus nie jest Ojcem tylko Synem


Jezus cytował Psalm 82 :

Jan 10,(34) Odpowiedział im Jezus: Czyż nie napisano w waszym Prawie: Ja rzekłem: Bogami jesteście?
(35) Jeżeli /Pismo/ nazywa bogami tych, do których skierowano słowo Boże - a Pisma nie można odrzucić (36) to jakżeż wy o Tym, którego Ojciec poświęcił i posłał na świat, mówicie: Bluźnisz, dlatego że powiedziałem:
Jestem Synem Bożym?



:-D :-D :-D
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-09-16, 17:14   

olus napisał/a:
Wedlug mnie
Tomasz zawołał: Pan mój ! i wskazał na Jezusa, oraz " i Bóg mój" i pokazał na niebo, na Jahwe.


Według mnie również . :-D
Pan mój - Jezus
Bóg mój- Jehowa
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Bobo

Pomógł: 14 razy
Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 161
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 19/25
 76%
Wysłany: 2014-09-16, 21:13   

Dlaczego nikt nie bierze pod uwagę tego, że to mógł być tylko emocjonalny wykrzyknik i... nic więcej?
Wszak w chwili bardzo emocjonującej dla Tomasza, do głosu bardziej dochodziły emocje niż wyrachowanie i przemyślane słowa. Zobaczyć wskrzeszonego Jezusa... każdy by zapomniał języka w gębie, albo jak Piotr w pewnej sytuacji, chciał stawiać namioty nie wiedząc co w ogóle mówi.

Po prostu, Tomasz w zachwycie wyrzekł słowa, które niekoniecznie musiały dotyczyć osoby na którą patrzył.

Dziecko umorusało się błotem na twarzy. Mama jak je zobaczyła, wykrzyknęła: Jezus Maria! Jak Ty wyglądasz!

Czy patrząc z boku wyciągniesz wniosek, że matka własne dziecko nazwała Jezusem? Albo Marią?
Nie! Toż to zwykły wykrzyknik, a nie nadanie tytułu!

Podobnie i Tomasz. Zastosował wykrzyknik, który w chwilach silnie emocjonujących wychodzi z ust bez większego zastanowienia. Ot...
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6957
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5391/6836
 78%
EXP: 261/359
 72%
Wysłany: 2014-09-17, 06:09   

Bobo napisał/a:
Dlaczego nikt nie bierze pod uwagę tego, że to mógł być tylko emocjonalny wykrzyknik i... nic więcej?

Dlatego, że niektórzy mają tu dowód na Trójcę Przenajświętszą. :mrgreen:
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-09-17, 13:39   

Jak mozna wytlumaczyc trojce jak sami katolicy nazywaja ja tajemnica :lol:
Tajemnica to jest wielki babilon :roll:
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-09-17, 14:55   

Listek napisał/a:


Dlatego sam Bóg wywyższył Jezusa i posadził po Swej prawicy.


Ojciec jest nieśmiertelny ,a Chrystus umarł i mocą Bożą został wskrzeszony z martwych.


Czy to wywyższenie nie dotyczy jedynie SYNA CZŁOWIECZEGO ??? Przecież jako Syn Boży już był wywyższony "...otocz Mnie u siebie ta chwala, ktora mialem u Ciebie..."[J 17;5 BT].

Powiadasz że Ojciec jest nieśmiertelny. To znaczy według Twojego rozumowania, Syn BYŁ już śmiertelny ???
To dlaczego po złożeniu Jezusa do grobu już NIKT nie zobaczył Jego martwego ciała ???
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 64/2142
 3%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2014-09-17, 15:20   

Czy w/g twojego rozumowania - mamy śmiertelnego Boga? :roll:
Cytat:
A że było później popołudnie, przyszedł pewien bogaty człowiek z Arymatei, imieniem Józef, który sam również został uczniem Jezusa. (58) Człowiek ten poszedł do Piłata i poprosił o ciało Jezusa. Wtedy Piłat kazał je wydać. (59) A Józef wziął ciało, zawinął je w czystą, delikatną tkaninę lnianą (60) i złożył je w swym nowym grobowcu pamięci, który wcześniej wykuł w masywie skalnym. I przytoczywszy duży kamień przed wejście do tego grobowca pamięci, odszedł. (61) Ale Maria magdalena i druga Maria pozostały tam, siedząc przed grobem. (62) Następnego dnia, który był po Przygotowaniu, naczelni kapłani i faryzeusze zebrali się przed Piłatem, (63) mówiąc: "Panie, przypomnieliśmy sobie, ze ten oszust, gdy jeszcze żył, powiedział: 'Po trzech dniach zostanie wskrzeszony'. (64) dlatego każ zabezpieczyć grób aż do trzeciego dnia, żeby czasem jego uczniowie nie przyszli i go nie wykradli, i nie powiedzieli do ludu: 'Został wskrzeszony z martwych!', a to ostatnie oszustwo będzie gorsze niż pierwsze". (65) Piłat rzekł do nich: "Macie straż. Idźcie go zabezpieczyć, jak umiecie". (66) Poszli więc i zabezpieczyli grób przez opieczętowanie kamienia i postawienie straży.
Po sabacie, gdy się rozwidniało w pierwszym dniu tygodnia. Maria Magdalena i druga Maria przyszły popatrzeć na grób. (2) I oto nastąpiło wielkie trzęsienie ziemi; bo anioł Jehowy zstąpił z nieba i podszedłszy, odtoczył kamień, i na nim siedział. (3) Jego wygląd zewnętrzny był jak błyskawica, a jego odzież - biała jak śnieg. (4) I z bojaźni przed nim strażnicy zadrżeli, i stali się jakby umarli. (5) Anioł zaś, odpowiadając, rzekł do niewiast: "Nie bójcie się, gdyż wiem, że szukacie Jezusa, którego zawieszono na palu. (6) Nie ma go tu, bo został wskrzeszony z martwych, tak jak powiedział. Chodźcie, zobaczcie miejsce, gdzie Leżał. (7) I idźcie szybko, i powiedzcie jego uczniom, że zostal wskrzeszony z martwych, a oto idzie przed wami do Galilei; tam go ujrzycie. Oto wam powiedziałem". (8) Opuściwszy więc szybko grobowiec pamięci, z bojaźnią i wielką radością biegły donieść jego uczniom. (9) I oto Jezus je spotkał i rzekł: "Witajcie!" One podeszły i chwyciły się jego stóp, i złożyły mu hołd. (10) Wtedy Jezus powiedział do nich: "Nie bójcie się! Idźcie, powiedzcie moim braciom, żeby poszli do Galilei; tam mnie ujrzą". (11) Gdy one były w drodze, oto niektórzy ze straży poszli do miasta i donieśli naczelnym kapłanom o wszystkim, co się zdarzyło. (12) A ci, zebrawszy się ze starszymi i naradziwszy się, dali żołnierzom wystarczającą liczbę srebrników (13) i powiedzieli: "Mówcie: 'Jego uczniowie przyszli w nocy i go wykradli, gdyśmy spali'. (14) A jeśli to dojdzie do uszu namiestnika, my go na pewno przekonamy i uwolnimy was od zmartwienia". (15) Oni więc wzięli srebrniki i uczynili, jak ich pouczono; i wypowiedź ta rozniosła się wśród Żydów aż po dziś dzień.

Mat 27:57 - 28:15
Chwała w niebie jaką miał Chrystus - była. Natomiast gdy Jezus pojawił się na ziemi
Cytat:
Zachowujcie to nastawienie umysłu, jakie było też u Jezusa Chrystusa, (6) który Chociaż istniał w postaci Bożej, nie brał pod uwagę zagarnięcia, mianowicie tego, żeby być równym Bogu. (7) Przeciwnie, ogołocił samego siebie i przybrał Postać niewolnika, i stał się podobnym do ludzi. (8) Co więcej, gdy się znalazł w kształcie człowieka, ukorzył się i stał się posłuszny aż do śmierci, i to śmierci na palu męki. (9) Dlatego też Bóg wyniósł go na wyższe stanowisko i Życzliwie dał mu imię, które przewyższa wszelkie inne imię, (10) żeby w imię Jezusa zgięło się wszelkie kolano tych w niebie i tych na ziemi, i tych pod ziemią (11) i żeby wszelki język otwarcie uznał, że Jezus Chrystus jest Panem ku Chwale Boga, Ojca.

Filipian 2:5-11
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-09-17, 15:20   

Cytat:
Czy to wywyższenie nie dotyczy jedynie SYNA CZŁOWIECZEGO ??? Przecież jako Syn Boży już był wywyższony "...otocz Mnie u siebie ta chwala, ktora mialem u Ciebie..."[J 17;5 BT].

No tylko Jego.Przeciez pisze.
Przeciez tlumacze ci ze wszystko to bylo w planie Bozym.
On byl przewidziany od poczatku powstania swiata..
To takie Zydowskie myslenie.A ty chcesz to po grecku :-/ feee

8 uniżył samego siebie,
stawszy się posłusznym aż do śmierci -
i to śmierci krzyżowej4.
9 Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył5
i darował Mu imię
ponad wszelkie imię5,
10 aby na imię Jezusa
zgięło się każde kolano6


Widzisz dlaczego i kiedy zostal wywyzszony?

Cytat:
Powiadasz że Ojciec jest nieśmiertelny. To znaczy według Twojego rozumowania, Syn BYŁ już śmiertelny ???
To dlaczego po złożeniu Jezusa do grobu już NIKT nie zobaczył Jego martwego ciała ???

a co byl niesmiertelny i nie umarl tak ? hahaha
to nici z ofiary!
Bo zmartwychstal :-P
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6957
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5391/6836
 78%
EXP: 261/359
 72%
Wysłany: 2014-09-17, 15:24   

twardziel napisał/a:
To dlaczego po złożeniu Jezusa do grobu już NIKT nie zobaczył Jego martwego ciała ???

No to co złożyli do grobu?
Żywe ciało?
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-09-17, 15:43   

olus napisał/a:

w sumie mozna nazwac go naszym ludzkim bogiem(przez male b).
Jednak nie jest on Bogiem jedynym ktory jest od zawsze i swoja niesmiertelnosc ma sam w sobie.Chrystus nie jest Ojcem tylko Synem :roll:

Objawiłem imię Twoje ludziom, których Mi dałeś ze świata. Twoimi byli i Ty Mi ich dałeś, a oni zachowali słowo Twoje. 7 Teraz poznali, że wszystko, cokolwiek Mi dałeś, pochodzi od Ciebie. 8 Słowa bowiem, które Mi powierzyłeś, im przekazałem, a oni je przyjęli i prawdziwie poznali, że od Ciebie wyszedłem, oraz uwierzyli, żeś Ty Mnie posłał. 9 Ja za nimi proszę, nie proszę za światem, ale za tymi, których Mi dałeś, ponieważ są Twoimi. 10 Wszystko bowiem moje jest Twoje, a Twoje jest moje, i w nich zostałem otoczony chwałą. 11 Już nie jestem na świecie, ale oni są jeszcze na świecie, a Ja idę do Ciebie. Ojcze Święty, zachowaj ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, aby tak jak My stanowili jedno. 12


20 Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; 21 aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał. 22 I także chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. 23 Ja w nich, a Ty we Mnie! Oby się tak zespolili w jedno, aby świat poznał, żeś Ty Mnie posłał i żeś Ty ich umiłował tak, jak Mnie umiłowałeś. 24


Nie widze tu Boga Trojjedynego :lol:



Szkoda że, pisząc "Chrystus nie jest Ojcem tylko Synem " nie dodałeś słowa "Boga"

Na podkreślenia w zapisach biblijnych, zamieszczę te poniższe:

" A gdy przyjdzie Syn Człowieczy w chwale swojej i wszyscy aniołowie z nim, wtedy zasiądzie na tronie swej chwały. I będą zgromadzone przed nim wszystkie narody, i odłączy jedne od drugich, jak pasterz odłącza owce od kozłów. I ustawi owce po swojej prawicy, a kozły po lewicy. Wtedy powie król tym po swojej prawicy: Pójdźcie, błogosławieni Ojca mego, odziedziczcie Królestwo, przygotowane dla was od założenia świata. "
[Mt 25;31-33 BW].
Bez sprzecznie Syn Człowieczy (nie Boży, dlaczego?) przyjdzie w SWOJEJ chwale, a nie Ojca.
Zwróć uwagę na zwroty:
- przed nim
- swojej prawicy
A jednak Bóg jest jeden i jedyny, jak więc to pogodzić ???

Szkoda że zwroty "jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie" ORAZ " aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy" nie przekonują Cię o złożoności Boga.

Myślę że i ten poniższy wers też nie wzrusza Cię, pomimo że ewidentnie są DWIE OSOBY, a na końcu, JEDNA (jestem) ???
" i wszystko moje jest twoje, a twoje jest moje i uwielbiony jestem w nich."
[J 17;10 BW].
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13