FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Okup za kogo ?
Autor Wiadomość
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-09-25, 20:26   

oj Migdałciu :) już to przeriabialiśmy..

Dz 17 : 31 32

Bóg wprawdzie puszczał płazem czasy niewiedzy, teraz jednak wzywa wszędzie wszystkich ludzi, aby się upamiętali, (31) gdyż wyznaczył dzień, w którym będzie sądził świat sprawiedliwie przez męża, którego ustanowił, potwierdzając to wszystkim przez wskrzeszenie go z martwych.

Rzy 2: 16

będzie to w dniu, kiedy według ewangelii mojej Bóg sądzić będzie ukryte sprawy ludzkie przez Jezusa Chrystusa.


Bóg będzie sądził przez Jezusa.
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-10-26, 12:03   

David 77 napisał/a:


Tropicieli skoro Jezus zapłacił swoim życiem równowartość za grzech Adama więc wynikało by z tego że ludzkość nie powinna więcej umierać ,jakim więc prawem przychodzi komornik w postaci śmierci ? czy już to wytropiłeś ?


Czytam wątek od początku. Natrafiam na niebiblijne pytanie, więc ustosunkuję się. Jeżeli już ktoś odpowiedział w taki sposób jak ja rozumiem Słowo Boże, to przepraszam.

Chodzi o wniosek który podkreśliłem.
Każdy kto uwierzy w Ofiarę Syna Człowieczego. To w swoim czasie, zostanie uwolniony od śmierci fizycznej. Bo od duchowej to już jest uwolniony każdy kto wierzy w Chrystusa. Jezus powiedział że kto we Mnie wierzy to chociażby umarł, żyć będzie.

Ten komornik, Szatan który rządzi jeszcze śmiercią JEDYNIE FIZYCZNĄ. To nadchodzi czas że i tego nie bedzie mógł już wykonać...
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-10-26, 12:50   

efroni napisał/a:

Komu człowiek poświęca , ofiarowuje swe życie ? - Samemu sobie , bo jest skończonym samolubem .
Jezus to zmienił , dowiódł przez zmartwychwstanie że poświęcając i ofiarowując swe życie innym otrzymał od Boga boskie , doskonalsze , wieczne życie .

Jeżeli więc ofiarował swe życie aby za dość uczynić wymogom Prawa Bożego to to rozumiem ale dlaczego miałby Bogu ofiarować swe życie ,to tego nie rozumiem chyba że "Bogu" to wymysł ludzki .


Tak jak zaznaczałem, nadrabiam zaległości i czytam po kolei ten wątek.

Chodzi o podkreśloną myśl i pytanie. No chyba że jest to pytanie retoryczne. Gdyż Biblia określa to jednoznacznie :

"... Godzien jesteś wziąć księgę i zdjąć jej pieczęcie, ponieważ zostałeś zabity i odkupiłeś dla Boga krwią swoją ludzi z każdego plemienia i języka, i ludu, i narodu, i uczyniłeś z nich dla Boga naszego ród królewski i kapłanów, i będą królować na ziemi."
[Ap 59-10 BW]
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-10-26, 18:36   

Okup jest ZA WSZYSTKICH, którzy Go przyjmą. Nie mam co do tego wątpliwości :)

Mat. 20:28
28. Podobnie jak Syn Człowieczy nie przyszedł, aby mu służono, lecz aby służył i oddał życie swoje na okup za wielu.
(BW)

Jeśli Okup gładzi GRZECH ŚWIATA, to gładzi grzech wszystkich ludzi :)
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13