FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czarna skrzynka Darwina
Autor Wiadomość
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4952
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 122/280
 43%
Wysłany: 2014-10-30, 14:08   Czarna skrzynka Darwina

Warto ostatnie stwierdzenia papieza Franciszka, jakoby teoria ewolucji nie przeczyla stworzeniu, skonfrontowac z interesujacym wykladem dr Dwighta Nelsona
http://www.tajemnicebibli...ka-darwina.html
_________________
tom68
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-10-30, 14:17   

Bo nie przeczy :) KTO MA UCZY NIECHAJ SŁUCHA! KTO MA OCZY NIECHAJ PATRZY!
Czemu zamykacie się w swoich izdebkach i odrzucacie fakty? Odrzucacie stworzenie Boga, to Jego plan. Czy dla was obrzydliwym jest fakt, ze Bóg stworzył nas/ świat takim, że nie ma trudności z dostosowaniem się do danych warunków? Przecież to jest CUD!
Pingwin może żyć w ZOO, ale może też żyć na lodowcach, jego komórki się dostosowują, to jest ewolucja!
Dlaczego człowiek ciemnoskóry przyjeżdżając z Afryki do Warszawy traci melaninę? Ciemny barwnik na skórze blednie i robi się jaśniejszy? Bo słońce mniej grzeje, bo nie musi skóra bronić się przed rakiem skóry. To jest EWOLUCJA!
Oprzytomnijcie :!:
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2014-10-30, 17:03   

Ty to tak nazwałeś.

Adaptacjonizm – pogląd w ramach ewolucjonizmu, przyjmujący, że wszelkie własności konkretnych organizmów mają charakter adaptacji, czyli przystosowań, i powstały w drodze doboru naturalnego.

Darwin nazwał to „doborem naturalnym”, był bowiem przekonany, iż natura „wybiera” do przeżycia osobniki najodpowiedniejsze. W miarę nabywania nowych, korzystnych cech te formy najlepiej przystosowane miały rzekomo ulegać powolnej ewolucji. Tymczasem dowody zebrane w ciągu minionych 125 lat świadczą o tym, że choć formy najlepiej przystosowane istotnie mogą przeżyć, wcale to jednak nie wyjaśnia, jak one powstały. Jeden lew może być sprawniejszy niż drugi, ale to jeszcze nie tłumaczy, jak stał się lwem. Wszystkie zaś jego młode ciągle będą lwami, a nie czymś innym.
W związku z tym pisarz Tom Bethell tak się wypowiedział w czasopiśmie Harper’s: „Błąd popełniony przez Darwina był wystarczająco poważny, żeby można było podważyć jego teorię. Dostrzeżono go dopiero niedawno. (...) Oczywiście jeden osobnik może być lepiej ‛przystosowany’ niż drugi (...) nie prowadzi to jednak do stworzenia organizmu (...) Moim zdaniem ta teoria najwyraźniej ma ogromne braki”.
 
     
Biblijny.net 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Sty 2014
Posty: 16
Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 6/8
 75%
Wysłany: 2014-11-05, 17:00   

Mówi się o makroewolucji i mokroewolucji, czy czym tylko to pierwsze okreslenie jest ewolucją w pełnym tego słowa znaczeniu.

Zacznijmy od mikroewolucji. To jest przystosowanie się danego organizmu. Powiedzmy na przykład, ze mamy hodowlę psów. Teraz wyznaczamy sobie jakąś graniczną wysokość psa, i zaczynamy eliminować z naszej hodowli wszystkie psy, które przekroczą tę granicę. W naszej hodowli przeżyją tylko psy, których geny zapewniają im niewielki wzrost.
W kolejnych pokoleniach możemy zamniejszać naszą granicę wysokości i w ten sposób otrzymamy nową rasę - niskich psów. To jest mikroewolucja, czyli selekcja genów.
W tym przykładzie sztucznie narzuciliśmy jakieś ograniczenie dla psów, ale równie dobrze to jakiś czynnik przydorniczy mógł sprawiać, że zbyt wysokie psy miałyby niewielką szansę przeżycia. To byłby dobór naturalny.
Zarówno mikroewolucja, jak i dobór naturalny istnieją i nikt ich nie podważa.

Ale czy w ten sposób pies stanie się kiedyś jaszczurką? Nie. Ograniczeniem są te same geny, które są źródłem różnorodności. Geny zawierają zgranicę różnorodności. To dlatego wysokość człowieka może wahać się od 1,2 m (lub mniej w przypadku schorzeń) do 2,2 m - ale nigdy nie osiągnie 10 m wysokości. Te same geny, które dają różny wzrost ludziom, warunkują granice tej różnorodności.

Makroewolucja jest natomiast "przeskoczeniem" różnorodności genów w obszar poza te barierę. Jest przeskoczeniem z jednego gatunku do drugiego. Takiego zjawiska nigdy nie zaobserwowano. Nie ma go ani wśród organizmów obecnie żyjących, ani wśród skamielin. Makroewolucja nie istnieje.

Postulatem Karola Darwina nie była mikroewolucja, bo tej nikt nigdy nie negował, widzimy ją na codzień. Darwin wysnuł teorię makroewolucji (która jako jedyna powinna być nazywana po prostu ewolucja). Tyle, że jak dotąd nie ma na jej potwierdzenie zadnych dowodów. :)
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6003/6468
 92%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-11-05, 19:22   

Biblijny.net napisał/a:
Postulatem Karola Darwina nie była mikroewolucja, bo tej nikt nigdy nie negował, widzimy ją na codzień. Darwin wysnuł teorię makroewolucji (która jako jedyna powinna być nazywana po prostu ewolucja). Tyle, że jak dotąd nie ma na jej potwierdzenie zadnych dowodów.



Oczywiście. Natomiast to co opisuje Bartek to jest przystosowanie się danego gatunku do określonych warunków życiowych i tego nikt nie neguje.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-11-06, 00:32   

Krystian napisał/a:
Oczywiście. Natomiast to co opisuje Bartek to jest przystosowanie się danego gatunku do określonych warunków życiowych i tego nikt nie neguje.

Ale to działało na przestrzeni tysięcy, jesli nie milionów lat, wniosek? ZYCIE EWOLUOWAŁO.
Nie widzę żadnych sprzeczności w takiej formie ewolucji, a wierze w Boga.
Franciszek przesadza, tego jestem pewny. Chce być tolerancyjny, co przyczynia się do tego, że zezwala na zło.
Jestem osobą bardzo tolerancyjną, nie mam nic do osób homoseksualnych, bo to ich życie, a osoby homoseksualne, które porzuciły swój stan dla Boga są, jak dla mnie godne mojej pochwały, bo to trudne. Palaczowi ciężko rzucić papierosy, walczy z tym latami. Ale do czego zmierzam, mianowicie Papież Franciszek stał się ikoną homoseksualizmu, przez to, ze powiedział słowa „Jeśli ktoś jest gejem i szuka Boga i ma dobrą wolę, kim jestem, by go sądzić?” Nie byłoby w tym NIC ZŁEGO, bo ja jestem takiego samego zdania, nawet Biblia tak potwierdza, ze każdy, kto odwraca się od grzechu i dąży do Boga ma szansę, ale Franciszek nie powiedział, ze jest to taka osoba, on powiedział o AKTYWNYCH SEKSUALNIE HOMOSEKSUALISTACH.

Jak dla mnie Franciszek chciał po prostu zebrac młodych, zbuntowanych znów wokół Kościoła. Nieważne jak, byle się udało. Nie jest to dobre, bo sprowadza na ludzi zagładę.

Przepraszam za offtop, jeśli się rozwinie to przeniosę do innego tematu
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-11-06, 01:05   

Cytat:
Ale to działało na przestrzeni tysięcy, jesli nie milionów lat, wniosek? ZYCIE EWOLUOWAŁO.

Tu bym sie klocil :-D
o te lata..i zalezy o jaka ewolucje chodzi
Cytat:
Jak dla mnie Franciszek chciał po prostu zebrac młodych, zbuntowanych znów wokół Kościoła. Nieważne jak, byle się udało. Nie jest to dobre, bo sprowadza na ludzi zagładę.

Podobnie z ekumenia.

‎finis est licitus, etiam media

Tak nie jeden gej sie nawrocił...
ale jest to grzech itd.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-11-06, 01:10   

olus napisał/a:

Tak nie jeden gej sie nawrocił...
ale jest to grzech itd.

A no jest, ale co dziś grzechem nie jest? Kopnięcie psa jest grzechem, bo atakuje się słabszego, złorzeczenie to grzech, modlitwa o czyjś upadek jest grzechem. Kiedy człowiek nie chce grzeszyć przybliża się do Boga, a Anioł JHWH rozstawia wokół niego swój obóz :)
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-11-06, 01:33   

Świadectwo byłego geja Nathanael Flock
http://www.youtube.com/watch?v=J0TvGhEzfbs

Dr. Robert Gentry - Młody wiek ziemi (PL lektor)
http://www.youtube.com/watch?v=ym6POKL7020

no niby to grzech i to jednak wydaje mi sie ze wiekszy..

Sodoma za to glownie splonela

jak Sodoma i Gomora i w ich sąsiedztwie /położone/ miasta - w podobny sposób jak one oddawszy się rozpuście i pożądaniu cudzego ciała - stanowią przykład przez to, że ponoszą karę wiecznego ognia. (8)

, 5 wywołali Lota i rzekli do niego: «Gdzie tu są ci ludzie, którzy przyszli do ciebie tego wieczoru? Wyprowadź ich do nas, abyśmy mogli z nimi poswawolić!» 6 Lot, który wyszedł do nich do wejścia, zaryglowawszy za sobą drzwi, 7 rzekł im: «Bracia moi, proszę was, nie dopuszczajcie się tego występku!2 8 Mam dwie córki, które jeszcze nie żyły z mężczyzną, pozwólcie, że je wyprowadzę do was; postąpicie z nimi, jak się wam podoba, bylebyście tym ludziom niczego nie czynili, bo przecież są oni pod moim dachem!»3
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-11-06, 01:40   

olus napisał/a:
Sodoma za to glownie splonela
ale i za: pijaństwo, zoofilię, ludobójstwa, składanie ofiar z ludzi, gwałty.
olus napisał/a:
no niby to grzech i to jednak wydaje mi sie ze wiekszy..

Gdyby był większym zostałby wyszczególnionym w jakimś spisie. Pomimo, że mamy fragmenty mówiace o mężczyznach kładących się z mężczyznami to jednak Biblia nie mówi nic złego osobach, które tego sie nie dopuszczają, a mogłyby, bo taką mają orientację.
Zastanawia mnie jednak zgoła coś innego.
Jeśli u homoseksualnej osoby nawet myśli miałyby być grzeszne-Lesbijka patrzy na ładną kobiete i myśli 'ale ładna pupa'- to czy myśli heteroseksualnej kobiety- Ale ciacho, złapałabym go za pupę- nie jest również grzechem? Jest, czemu? Bo pożądliwość sama w sobie jest grzechem. Kazdy kto nie umie obchodzić się w należyty sposób ze swoją seksualnością grzeszy.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-11-06, 01:44   

Cytat:
ale i za: pijaństwo, zoofilię, ludobójstwa, składanie ofiar z ludzi, gwałty.

no tak :) ale mysle ze to byl gwodz do trumny
Cytat:
Gdyby był większym zostałby wyszczególnionym w jakimś spisie. Pomimo, że mamy fragmenty mówiace o mężczyznach kładących się z mężczyznami to jednak Biblia nie mówi nic złego osobach, które tego sie nie dopuszczają, a mogłyby, bo taką mają orientację.
Zastanawia mnie jednak zgoła coś innego.
Jeśli u homoseksualnej osoby nawet myśli miałyby być grzeszne-Lesbijka patrzy na ładną kobiete i myśli 'ale ładna pupa'- to czy myśli heteroseksualnej kobiety- Ale ciacho, złapałabym go za pupę- nie jest również grzechem? Jest, czemu? Bo pożądliwość sama w sobie jest grzechem. Kazdy kto nie umie obchodzić się w należyty sposób ze swoją seksualnością grzeszy.

No ale np nie za kazdy grzech był kamien w łeb.
i kopniecie psa nie bedzie raczej na rowni z morderstwem..
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-11-06, 01:50   

olus napisał/a:
i kopniecie psa nie bedzie raczej na rowni z morderstwem..

Kiedyś rozmawiałem z pewną znajomą i pytała mnie, jak będzie wydawany na ludziach wyrok podczas sądu. Powiedziałem, ze według mnie to bedzie coś na kształt prawa Hammurabiego-zasada Talionu. Osoba ta mnie spytała, czy za stosunki z tą samą płcią, które są grzeszne zostanie tak samo ukarana :) heh, ludzie mają pomysły.

Homoseksualizm i zoofilia zostały w Biblii potępione ze względu na nieposzanowanie nasienia. W pismach Walentego i w jeszcze czymś- teraz nie pamiętam- czytałem, że miłość homoseksualna nie kończąca się erekcją nie była uznawana za tak złą, jak ta gdzie mężczyzna kładł si z mężczyzną. Jest to jednak według mnie nadużycie i usprawiedliwianie.

Jeśli Bóg nakazuje nam odwrócić się od grzechu to się od niego odwracamy, a nie go usprawiedliwiamy.

Co do psa i morderstwa. Za mord chyba nie ma dla człowieka nadziei. Tak myślę.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-11-06, 01:57   

nie tylko z powodu nasienia.Jest to wbrew naturze..

24 Dlatego wydał ich Bóg poprzez pożądania ich serc na łup nieczystości, tak iż dopuszczali się bezczeszczenia własnych ciał. 25 Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. 26 Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. 27

W każdym bądź razie Biblia czegoś takie nie poleca :)

Nawet dla mordercy jest szansa a taki za kopanie moze splonac.
zalezy czy pzryjal zbawienie ale za morderstwo pewnie trzeba wiecej
jakos odpokutowć :roll:
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-11-06, 02:09   

olus napisał/a:
W każdym bądź razie Biblia czegoś takie nie poleca :)
:mrgreen: pozostaje mi się z tym zgodzić.
olus napisał/a:
zalezy czy pzryjal zbawienie ale za morderstwo pewnie trzeba wiecej
jakos odpokutowć :roll:

Nie wiem, ale jestem pewny, że Bóg zadecyduje mimo wszystko lepiej od nas
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-11-06, 03:31   

Tak :) sprawiedliwie.


28 Kto przekracza Prawo Mojżeszowe, ponosi śmierć bez miłosierdzia na podstawie [zeznania] dwóch albo trzech świadków. 29 Pomyślcie, o ileż surowszej kary stanie się winien ten, kto by podeptał Syna Bożego i zbezcześcił krew Przymierza, przez którą został uświęcony, i obelżywie zachował się wobec Ducha łaski. 30 Znamy przecież Tego, który powiedział: Do Mnie [należy] pomsta i Ja odpłacę. I znowu: Sam Pan będzie sądził lud swój14

Ps 119:137
137. O Panie, jesteś sprawiedliwy i wyrok Twój jest słuszny.


Amen
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13