FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
zmartwychwstanie Jezusa
Autor Wiadomość
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2014-11-29, 21:58   Zgodność stanowisk

nike napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Czy jednak uwzględniasz fakt, że Izraelici nie mieszkali tylko w Ramzes, lecz w całej ziemi Goszen, w której rozmnażając się, rozprzestrzenili się z czasem? Ramzes było miejscem, w którym Józef, żyjący jako wolny z zarządzenia faraona osiedlił ojca swego Jakuba i całą jego rodzinę, przybyłą z Kanaanu jako w wolności żyjącą.

A o czym ja piszę caly czas? Przecież cały czas piszę,że nad ranem 15-tego wyszli z Ramases, a niektórzy do Ramasses musieli kilka godzin iść.

Pokoja napisał/a:
ale to nie był dzień przejścia

Oczywiscie,ze nie był, to nie ja tak pisałam i może poczytaj moje posta, Anioł śmierci przechodził w nocy 14---tego nisan,

Pokoja napisał/a:
W święto Paschy, czyli w święto Przejścia, nastąpiło przejście anioła śmierci, ale i przejście z stanu niewoli do stanu wolności. Do Ramzes przyszli jako wolni i z Ramzes wychodzą jako wolni. Ramzes 15 Nisana, to symbol ich wolności - przaśności jeszcze w Egipcie.

Tak właśnie było.


Poniższy post jest chyba jakimś nieporozumieniem, niedoprecyzowaniem.

nike napisał/a:
I co dalej, oprawili upiekli i zaczyna się o 18-tej dzień 15-ty nisan,

Anioł śmierci więc według twojej teorii zabija pierworodnych 15-tego,

a miał to robić 14-tego, bo piętnastego już o świcie wyruszają z Ramases, a do Ramases niektórzy mieli i 50 kilometrów może i w jaki sposób się tam dostali?

Przecież jak Anioł zabijał to nie wolno było im wychodzić, a zaraz po przejściu Anioła świtało i już musieli być w Ramases

taka jest ta twoja uparta teoria.

http://biblos.feen.pl/vie...start=240#40601


To wyżej pogrubione zdanie w części podkreślonej z cytatu, wskazuje, że według Ciebie byli w Ramzes, gdy świtało 14 Nisana, inaczej niż w wcześniejszym zdaniu. Jeżeli to tylko jakaś niezręczność sformułowania myśli, to uwzględniając treść ostatniego Twojego posta, uznaję, że - co do nocy 14 Nisana, w której anioł śmierci zabijał pierworodnych Egiptu, a Izraelici wychodzili z siedzib swoich do ich punktu zgromadzenia się w Ramzes, skąd już razem w dniu 15 Nisana, wyruszyli do Sukkot- mamy takie same zrozumienie, które daje się uzasadnić Biblią.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2014-11-29, 23:43   

Pokoja, To była odpowiedź do postu Ochoziasza który chyba tak rozumie tę sprawę i ja w tym poście przez ciebie zacytowanym pytam go, poczytaj jego posta to się doskonale zorientujesz jak on myśli w tej sprawie.
Ja mam raczej wy precyzowane zdanie na ten temat. 14 Nisan na początku dnia zabijali baranka potem go zjadali, o północy przechodził Anioł śmierci, rano jeszcze 14-Nisan wymuszali kosztowności i szykowali sie do drogi, bo nie wszyscy mieszkali w Ramasses, i ja myślę,że zaraz po godzinie 18-tej 14-=tego Nisan, kiedy zaczynał się już 15-ty Nisan wychodzili ze swoich mieszkań i kierowali sie do Ramasses,bo kiedy już świtało wychodzili na pustynie jako wolni ludzie.
Tak ja rozumiem, to ich wyjście.

Jezus z uczniami tez jadl baranka na początku doby 14-tego Nisan i przez całą noc był sadzony, a o godzinie naszej 09-tej ukrzyżowany, był to jeszcze 14-ty Nisan.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Ozeasz


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 07 Gru 2013
Posty: 189
Poziom: 12
HP: 0/319
 0%
MP: 152/152
 100%
EXP: 22/27
 81%
Wysłany: 2014-11-30, 00:20   

nike napisał/a:
Pokoja To była odpowiedź do postu Ochoziasza


A nie do mnie?? :-D

nike napisał/a:
Ozeasz napisał/a:
Nike przeciez ziemia Goszen i Ramses to jedno i to samo miejsce, wyszli dnia
15 Nissan nazajutrz po Swiecie Paschy,nie pisze dwa dni pozniej tylko nazajutrz
, ktore odbywalo sie tego samego dnia 15 Nissan na poczatku po zachodzie slonca


Gdzie ja piszę,ze wyszli dwa dni później?
Proszę bądź bardziej skrupulatny w tym co piszesz. Pisałeś wyżej,że baranka Izraelici jedli 15-tego, ja twierdzę,ze 14-tego, bo 15-tego rano wyszli z Ramases,, bo tam mieli przykazane od Mojżesza,że się mają zgromadzić.
mówiłeś też,że Anioł zabijał pierworodnych 15-tego, ja twierdziłam,ze 14-tego

Teraz podałam tekst, chyba o ten tekst pytał sie pokoja i z tekstu wynika,ze wszystko działo się jak ja powiedziałam.

Lb 33:3 bg "Naprzód wyciągnąwszy z Ramesses, miesiąca pierwszego, piętnastego dnia tegoż pierwszego miesiąca, nazajutrz po święcie przejścia, wyszli synowie Izraelscy ręką wyniosłą przed oczyma wszystkich Egipczanów



Skoro cytujesz Biblijny werset ze wyszli 15 Nissan nazajutrz co znaczy dnia nastepnego
to nie zgadza sie z tym co piszesz gdyz uwazasz ze baranka jedli dnia 14 Nissan ale na
poczatku, od tamtej pory do momentu wyjscia z Ramesses uplywaja dwie noce, zgadza
sie?? wiec werset nie moze odpowiadac nazajutrz gdyz znaczy to dnia nastepnego.

Nie zgadza mi sie obraz nadal na zabicie baranka w Izraelu po godzinie 18tej juz 14 Nissan
gdyz Pan Jezus umiera o godzinie 15tej i wedlug mnie pojmanie nie ma nic wspolnego z
zabijaniem, tylko same zabicie baranka jest obrazem na smierc Jezusa na krzyzu, takie
sa moje mysli. Spozywanie wieczerzy na poczatku 14 Nissan jest wyjatkiem aby sie
wypelnilo w jednym dniu dwie rzeczy mianowicie wieczerza ktora spozywal Jezus z
apostolami oraz smierc Jezusa.

Moje mysli:
w Izraelu od Egiptu
-14 Nissan na koniec dnia zabijanie baranka
-spozywanie baranka koniec 14 Nissan ew. poczatek 15 Nissan, miedzy godzinami 15 do byc moze 20tej
15 Nissan o polnocy przechodzi aniol smierci, powstaje wielki krzyk w Egipcie i zostaja wygnani
15 Nissan nad ranem wychodza ostatni z Ramesses na oczach egipcjan, tej nocy czuwal Pan aby ich wyprowadzic


Za czasu smierci Pana Jezusa
-14 Nissan poczatek dnia spozywanie wieczerzy
-14 Nissan koniec dnia (miedzy wieczorami godz 15ta) smierc Pana Jezusa
-14 Nissan przed nastaniem Sabat pochowanie Jezusa
-15 Nissan Swieto Przasnikow, Sabat


Nike jeslibym przyjal to co piszesz to znaczyloby ze:
od poczatku dnia 14 Nissan spozyli baranka siedzieli przepasani z laska w reku cala
noc,aniol smierci wedlug ciebie przechodzi cala noc az do rana, caly nastepny dzien
pozyczaja jescze drogocenne rzeczy, kolejna noc ida spac czy dalej czuwaja przepasani??

Nie pokrywa mi sie tu obraz odlaczenia baranka dnia 10tego do jego zabicia ktory mial
byc zabijany miedzy dwoma wieczorami, co u zydow jest jednoznacznym ze jest to okolo
godziny 15tej, a nie po godzinie 18tej, Zydzi na tamten czas nie uwazali czegos takiego za
wieczor jak my teraz siedzimy kiedy na zewnatrz jest ciemno,no bo jak chcesz okreslic
do ktorej godziny jest wieczor w Polsce?? oni jednak mieli skrupulatnie wszystko nazwane
i wyznaczone i tak jak pisalem na poczatku o Lewitach gdzie mi zwrocilas uwage co oni
maja do tego, to proponuje sie zaglebic w skladanie ofiar przez Lewitow poniewaz idac
twoim tokiem rozumowania codzienna ofiara skladana miedzy wieczorami musialaby
byc skladana juz w Sabat

Oczywiscie kazdy ma prawo do swoich wierzen, lecz tym postem chcialem podkreslic jednak rzeczy ktore mi sie nie skladaja w obrazie i pozaobrazie.
Ostatnio zmieniony przez nike 2014-12-02, 17:19, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2014-11-30, 00:50   

Ozeasz, Bolą mnie już palce od bicia na klawiaturze. Trudno myśł jak chcesz.
tylko zastanów sie jeszcze nad tym tekstem.:

4 Moj. 33:3
3. Naprzód wyciągnąwszy z Ramesses, miesiąca pierwszego, piętnastego dnia tegoż pierwszego miesiąca, nazajutrz po święcie przejścia, wyszli synowie Izraelscy ręką wyniosłą przed oczyma wszystkich Egipczanów;
(BG)
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2014-11-30, 22:04   Swięto Przejścia 14 Nisana, a święto Wyjścia 15 Nisana

Wybacz mi nike za te humorystyczne spostrzeżenie, że: Nie mogę znaleźć Ochozjasza w tym wątku :-D

Z tego powodu robię podsumowanie, gdyż klawiatura już też i mnie boli :-D :-D .

Wypraszanie kosztowności

Egipcjanie nieustannie byli nękani wcześniejszymi dziewięcioma plagami, zrozumieli je, jako karę za bezwzględność w stosunku do Izraelitów, Wyj. 8:19,22,23; 9:4-7,26,27; 10:7,23. Lud i dworzanie faraona widząc, że Egipt ginie, zmienili stosunek do Izraelitów i do Mojżesza. Wyj, 11:1-3; 12:11,12; 29-34. Tylko faraon, pozostał zatwardziały, aby pokazać wyższość bogów egipskich nad Bogiem Jehową, ale upadł. W tej sytuacji kosztowności Izraelici mogli wyprosić, a wypożyczyć od tych Egipcjan, którzy z nimi sympatyzowali i razem wyszli, Wyj. 11:2,3. Natomiast po przejściu plagi, czasie żałoby i grzebania pierworodnych, mogli jeszcze coś dodatkowo otrzymać od tych najbardziej zadufanych w sobie, a w szczególności odzież, aby mogli przetrwać zimne noce na pustyni i wrócić do swoich oprawców, Wyj. 12:35,36.

Izraelici mieli być w pełnej gotowości do wymarszu, więc w takiej sytuacji gromadzenie kosztowności można postrzegać, jako coś nieadekwatnego. Wypożyczanie miało aspekt psychologiczny. Sugerowało, że Izraelici chcą się urządzić, a nie żyć w piaskach pustyni. Mojżesz też nie powiedział faraonowi, że wychodzą na zawsze. To mogło mieć wpływ na zatwardziałość faraona, aby tym większa była klęska bałwochwalstwa egipskiego.

Wieczór zabicia baranka, to początek 14 Nisana

Określenie „o zmierzchu”, ukazane w Wyj. 12:6 nie jest precyzyjnie, ponieważ zmierzch kończył dobę żydowską, a wieczór późniejszy rozpoczynał następną. Dla ustalenia pory zabicia i spożycia baranka, zostały użyte dwa określenia, oznaczone kodami Stronga 996 (BaJiN, - między, pomiędzy, w pośrodku, spomiędzy; ale też jest tłumaczone, jako: na, on, onego, przed, z, w itp.) i 6153 (wieczór). Takie zrozumienie wieczoru, wynika z 1Sam. 30:17 w zw. z Prz. 7:9. Nie chodzi tu o porę miedzy zmierzchem, a wieczorem, bo takiej pory nie ma. Chodzi, więc o okres między wieczorami (6153). Okres ten trwał, więc od wieczora 14 Nisana, przez noc (Łk. 22:19; J. 13:26,30), poranek i przez zmierzch, czyli aż do wieczora z 15 Nisana.

Zostało użyte takie kreślenie Nr kodu Stronga 6153, aby nakaz mógł być wykonany na wieczór, ale i w okresie między wieczorami (6153). Ma to swoje uzasadnienie w fakcie, że miał on być wykonany tak w stosunku do baranka figuralnego, jak i do Baranka Bożego. Pierwszego można było szybko zabić, ale nie drugiego. Ze względu na pośpiech, w roku wyjścia z Egiptu, Izraelici musieli zabić baranka w najwcześniejszym momencie tego okresu, ale w roku śmierci Pana Jezusa nastąpiła ona pod koniec doby. Wieczerza na początku, a śmierć na końcu.

Zabicie Baranka Bożego zajęło cały dzień. Zaczęło się w momencie rozpoczęcia wieczerzy, gdy szatan wzbudził w sercu Judasza zamysł wydania Pana Jezusa, J.13:2,3. Gdy Apostołowie jeszcze jedli baranka, to Pan Jezus wziął chleb - przaśnik i dawał im mówiąc, to jest ciało moje. Chleb razem z barankiem, miesza się w ich ustach, a Pan Jezus mówi, to jest ciało moje. Utożsamia się więc z zabitym barankiem i jest wstrząśnięty, aż do głębi, J. 13:21.

Od początku wieczerzy przez spotkanie z zgrają, sąd przed arcykapłanami i Sanhedrynem, Piłatem, Herodem i ponownie Piłatem, aż do rzeczywistego zabicia go Pan Jezus umiera, czyli jest zabijany, jako rzeczywisty baranek, Baranek Boży. Jeżeli teraz lepiej zrozumiesz tą kwestię, to myślę, że łatwiej będziesz mógł dostrzec, dlaczego zostało użyte określenie BaJiN, zapewniające zabicie w krótkim czasie, w momencie rozpoczynającego się wieczoru, ale i w czasie całej doby, czyli między wieczorami.

Ponadto ma to szersze zastosowanie, skoro nadal obchodzimy Pamiątkę śmierci naszego Pana i to na całej ziemi. Ta sama pora w Izraelu odpowiada porom całej doby u wszystkich narodów świata.

14 Nisan - ŚWIĘTO PRZEJŚCIA
Anioła Jehowy i Izraelitów z siedzib swoich do Ramzes
Wyj. 12:14,21-24, 28,6, 29-31, 41,42, 50,51

Anioł śmierci zabijał pierworodnych Egiptu, gdy Izraelici spożywali baranka, a jego krew chroniła ich, gdy byli jeszcze w domach swoich. Anioła Jehowy zabijał w nocy 14 Nisana. Już wtedy baranka jedli z przaśnikami, a te były bez kwasu. Faraon już w nocy wezwał Mojżesza i wypędzał Izraela z kraju. 19 razy twardniał 10 razy miękł, a za 10 razem pękł. Czy w takiej okoliczności był czas na gromadzenie kosztowności?

Izraelici wyszli w dniu 14 Nisana z wszystkich siedzib swoich, czyli z całej zamieszkiwanej ziemi Goszen i zgromadzili się w Ramzes. Tam mieszkali przewodnicy tego narodu, dlatego tam zorganizowano punkt zgromadzenia się do wymarszu. Izraelici nie mieszkali tylko w Ramzes, lecz w całej ziemi Goszen, w której rozmnażając się, rozprzestrzenili się z czasem? Ramzes było miejscem, w którym jako wolny zamieszkał Jakub z całą swoją rodziną. Rdz. 47:11,27

15 Nisan – WYJŚCIE Z EGIPTU
POCZĄTEK ŚWIĘTA PRZAŚNIKÓW

Dopiero z Ramzes do Sukkot Izraelici wyruszyli w dniu 15 Nisana, Lb. 33:3. Nie był to jednak dzień przejścia z siedzib ich, znajdujących się w całej ziemi Goszen, lecz dzień wyjścia całego zorganizowanego narodu z Egiptu. Stało się to, więc nazajutrz po święcie przejścia.
Jest to moje posumowanie tego, co mogłem w tej sprawie, zgodnie z przekonaniem przedstawić na podstawie Słowa Bożego. Do podsumowania tego zaliczam też post, do którego poniżej podaję linki do postów tego wątku:

http://biblos.feen.pl/vie...start=150#39233

http://biblos.feen.pl/vie...start=180#39334

http://biblos.feen.pl/vie...start=180#39337

http://biblos.feen.pl/vie...start=180#39577

Czy to może być już koniec?
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Ozeasz


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 07 Gru 2013
Posty: 189
Poziom: 12
HP: 0/319
 0%
MP: 152/152
 100%
EXP: 22/27
 81%
Wysłany: 2014-12-02, 17:39   

Pokoja napisał/a:


Określenie „o zmierzchu”, ukazane w Wyj. 12:6 nie jest precyzyjnie, ponieważ zmierzch kończył dobę żydowską, a wieczór późniejszy rozpoczynał następną.


Drogi Pokoja tu wlasnie jest roznica ktora probuje ukazac dla zwyklego czytelnika.
W naszym rozumieniu wieczor jest po zmierzchu
Lecz u Izraelitow po zmierzchu nie bylo wieczoru lecz noc, wieczor nastepowal przed
zmierzchem a dokladnie popoludniu, to noc rozpoczynala kolejna dobe o ile mozemy
uzyc takich okreslen w odniesieniu do kogos kto nie posiadal zegarkow :-D
Izraelici do dzisiaj maja wieczor przed zmierzchem, o tym pisal rowniez powyzszy
cytat z roku 1902 tam jest wytlumaczenie przez Zyda kiedy jest miedzy wieczorami.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2014-12-02, 20:01   

Ozeasz napisał/a:
Pokoja napisał/a:


Określenie „o zmierzchu”, ukazane w Wyj. 12:6 nie jest precyzyjnie, ponieważ zmierzch kończył dobę żydowską, a wieczór późniejszy rozpoczynał następną.


Drogi Pokoja tu wlasnie jest roznica ktora probuje ukazac dla zwyklego czytelnika.
W naszym rozumieniu wieczor jest po zmierzchu
Lecz u Izraelitow po zmierzchu nie bylo wieczoru lecz noc, wieczor nastepowal przed
zmierzchem a dokladnie popoludniu, to noc rozpoczynala kolejna dobe o ile mozemy
uzyc takich okreslen w odniesieniu do kogos kto nie posiadal zegarkow :-D
Izraelici do dzisiaj maja wieczor przed zmierzchem, o tym pisal rowniez powyzszy
cytat z roku 1902 tam jest wytlumaczenie przez Zyda kiedy jest miedzy wieczorami.


Czy poniższa kolejność pór opisana w 1Sam. 30:17 w zw. z Prz. 7:9 nie jest poprawna? Na Piśmie Świętym się opieram. O tym już pisałem.

Cytat:
Dawid urządził wśród nich rzeź od zmierzchu/5399 aż do wieczora/6153 następnego dnia, 1Sam. 30:17.

o zmierzchu/5399, pod wieczór/6153, z nastaniem nocy/3915 i mroku/653. Prz. 7:9


Te dwa teksty bardzo wyraźnie pokazują, że zmierzch/5399 kończył jedną dobę, a wieczór/6153 rozpoczynał następną.

Według tego, co sugerujesz, to powinno być napisane tak:

pod wieczór/6153, o zmierzchu/5399, z nastaniem nocy/3915 i mroku/653

Jednak jest podany najpierw zmierzch, a po nim wieczór. W Rdz. 12:6 też jest mowa o wieczorze/6153, a nie o zmierzchu/5399 i wieczorze/6153. Jest napisane:

Będziecie [… baranka] przechowywać do czternastego dnia tego miesiąca; i zabije go całe zgromadzenie zboru izraelskiego -

a) między/996 wieczorami późniejszymi/6153. (czyli między początkiem jednego dnia i przed nastaniem drugiego),

lecz nie jest napisane:

b) między/996 wieczorem = zmierzchem/5399, a wieczorem późniejszym/6153, czy odwrotnie.

Doba rozpoczynała się o zmierzchu/5399, czy wieczorem/6153? Co Ty na to?
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2014-12-02, 22:08   

Ozeasz napisał/a:
Lecz u Izraelitów po zmierzchu nie bylo wieczoru lecz noc,
Niestety nie.
Pierwszy wieczór jest od godziny 15-do 18-tej ---naszego czasu] czyli 13 Nisan o godzinie 15-tej do 18-tej jest wieczór który kończy dzień.
A od godziny 18-tej dzień 14-ty nisan tez ma swój wieczór, a nie od razu noc. wieczór jest od godziny 18-tej do godziny 21-szej naszego czasu i ten wieczór jest wieczorem 14-tego nisan

A baranem był zabijany miedzy dwoma wieczorami, czyli miedzy czyli o godzinie 18-tej naszego czasu kończył się 13-ty a zaczynał się wieczór 14-ty i wtedy był zabijany baranek.
Jeden wieczór się kończył, a drugi zaczynał.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2014-12-02, 23:48   

nike napisał/a:
Ozeasz napisał/a:
Lecz u Izraelitów po zmierzchu nie bylo wieczoru lecz noc,
Niestety nie.
Pierwszy wieczór jest od godziny 15-do 18-tej ---naszego czasu] czyli 13 Nisan o godzinie 15-tej do 18-tej jest wieczór który kończy dzień.
A od godziny 18-tej dzień 14-ty nisan tez ma swój wieczór, a nie od razu noc. wieczór jest od godziny 18-tej do godziny 21-szej naszego czasu i ten wieczór jest wieczorem 14-tego nisan

A baranem był zabijany miedzy dwoma wieczorami, czyli miedzy czyli o godzinie 18-tej naszego czasu kończył się 13-ty a zaczynał się wieczór 14-ty i wtedy był zabijany baranek.
Jeden wieczór się kończył, a drugi zaczynał.


Nike, zgadzam się w całości z tym co napisałaś. Tak było w roku wyjścia z Egiptu. Jednak nakaz jest tak sformułowany, że nie dotyczy on tylko konkretnej pory, na którą słusznie wskazałaś.

Okoliczności w roku wyjścia z Egiptu w przypadku zabijania baranka figuralnego, wymusiły zabicie go o najwcześniejszej porze 14 Nisana, czyli na początku wieczora.

Cytat:
W Rdz. 12:6 też jest mowa o wieczorze/6153, a nie o zmierzchu/5399 i wieczorze/6153. Jest napisane:

Będziecie [… baranka] przechowywać do czternastego dnia tego miesiąca; i zabije go całe zgromadzenie zboru izraelskiego -

a) między/996 wieczorami późniejszymi/6153. (czyli między początkiem jednego dnia i przed nastaniem drugiego),

lecz nie jest napisane:

b) między/996 wieczorem = zmierzchem/5399, a wieczorem późniejszym/6153, czy odwrotnie.


Może zechcesz jeszcze się jakoś odnieść do Rdz. 12:6.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2014-12-03, 00:49   

Pokoja napisał/a:
Może zechcesz jeszcze się jakoś odnieść do Rdz. 12:6.

Nie wiem po co piszesz Strongiem?
Uważam,że jest to bez sensu, bo i tak nic to nie zmienia.

1 Moj. 12:6
6. Tedy przeszedł Abram ziemię onę aż do miejsca Sychem, i aż do równiny Morech; a Chananejczyk na ten czas był w onej ziemi.
(BG)


nie wiem co chcesz mi udowodnić tym tekstem?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-03, 01:25   

dalej nad tym medytujecie :roll:
macie zdrowie..z tego nic nie bedzie :-D
ja tylko przypomne ze Jezus zmartwychstal
przed koncem sabatu :-P :-P :-P
 
     
Ozeasz


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 07 Gru 2013
Posty: 189
Poziom: 12
HP: 0/319
 0%
MP: 152/152
 100%
EXP: 22/27
 81%
Wysłany: 2014-12-03, 09:05   

Pokoja napisał/a:

Czy poniższa kolejność pór opisana w 1Sam. 30:17 w zw. z Prz. 7:9 nie jest poprawna? Na Piśmie Świętym się opieram. O tym już pisałem.

Cytat:
Dawid urządził wśród nich rzeź od zmierzchu/5399 aż do wieczora/6153 następnego dnia, 1Sam. 30:17.

o zmierzchu/5399, pod wieczór/6153, z nastaniem nocy/3915 i mroku/653. Prz. 7:9


Te dwa teksty bardzo wyraźnie pokazują, że zmierzch/5399 kończył jedną dobę, a wieczór/6153 rozpoczynał następną.


Dwojakie rozumienie, Dawid urzadzil rzez od zmierzchu jednego dnia przez cala noc
caly dzien az do wieczora nastepnego dnia, tak jak to rozumiem, ta rzez wedlug mnie
trwala okolo 20 godzin.
Rozumiem Pokoja ze opierasz sie na Biblii ale w Biblii nie mamy uzytych godzin
poniewaz czas nie byl im znany, wiec musimy sie odnosic do faktow, dla mnie
jest przemawajace to co napisal Zyd z Anglii ze miedzy dwoma wieczorami jest to
okolo godziny 15tej.
Poniewaz jestem w pracy teraz ciezko mi znalezc ale poszukaj prosze jak Lewici
skladali ofiary, jedna rano druga miedzy dwoma wieczorami, jesli wedlug tego co
pisze Nike byloby to okolo godziny 18tej to w piatek nie sa wstanie zabic oprawic
upiec i spozyc tej ofiary przed Sabatem, wiec jest to w tym dniu nie realne.
 
     
Ozeasz


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 07 Gru 2013
Posty: 189
Poziom: 12
HP: 0/319
 0%
MP: 152/152
 100%
EXP: 22/27
 81%
Wysłany: 2014-12-03, 09:09   

nike napisał/a:
Ozeasz napisał/a:
Lecz u Izraelitów po zmierzchu nie bylo wieczoru lecz noc,
Niestety nie.
Pierwszy wieczór jest od godziny 15-do 18-tej ---naszego czasu] czyli 13 Nisan o godzinie 15-tej do 18-tej jest wieczór który kończy dzień.
A od godziny 18-tej dzień 14-ty nisan tez ma swój wieczór, a nie od razu noc. wieczór jest od godziny 18-tej do godziny 21-szej naszego czasu i ten wieczór jest wieczorem 14-tego nisan

A baranem był zabijany miedzy dwoma wieczorami, czyli miedzy czyli o godzinie 18-tej naszego czasu kończył się 13-ty a zaczynał się wieczór 14-ty i wtedy był zabijany baranek.
Jeden wieczór się kończył, a drugi zaczynał.


Droga Nike, jak najbardziej chcialbym przyjac to co piszesz ale obraz baranka w
Izraelu nie wypelnilby sie na Panu Jezusie ktory umiera miedzy dwoma wieczorami,
czyli o godzinie 15tej i tak samo baranek w Izraelu mial byc zabijany o tej godzinie.
Obraz musi sie wypelnic, nie mozemy go przesowac o kilka godzin. Chyba ze masz
na to inne wytlumaczenie.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2014-12-03, 20:24   

Pokoja napisał/a:
Może zechcesz jeszcze się jakoś odnieść do Rdz. 12:6.


Bardzo Cię przepraszam nike za moje niedopatrzenie, gdyż chodziło mi o Wyj. 12:6

Cytat:
Będziecie go przechowywać do czternastego dnia tego miesiąca; i zabije go całe zgromadzenie zboru izraelskiego o zmierzchu. Wyj. 12:6


Zgadzam się z Tobą, że Rdz. 12:6 nie ma tu żadnego znaczenia. To moja pomyłka. Przepraszam.

Wraz z korektą, powtarzam potrzebę i prośbę;

Cytat:
Okoliczności w roku wyjścia z Egiptu w przypadku zabijania baranka figuralnego, wymusiły zabicie go o najwcześniejszej porze 14 Nisana, czyli na początku wieczoru.

W Wyj. 12:6 też jest mowa o wieczorze/6153, a nie o zmierzchu/5399 i wieczorze/6153.

Jest napisane:

Będziecie [… baranka] przechowywać do czternastego dnia tego miesiąca; i zabije go całe zgromadzenie zboru izraelskiego -

a) między/996 wieczorami późniejszymi/6153. (czyli między początkiem jednego dnia i przed nastaniem drugiego),

lecz nie jest napisane:

b) między/996 wieczorem = zmierzchem/5399, a wieczorem późniejszym/6153, czy odwrotnie.


Może zechcesz jeszcze się jakoś odnieść do Wyj. 12:6.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2014-12-03, 21:58   

Ozeasz napisał/a:
Pokoja napisał/a:

Czy poniższa kolejność pór opisana w 1Sam. 30:17 w zw. z Prz. 7:9 nie jest poprawna? Na Piśmie Świętym się opieram. O tym już pisałem.

Cytat:
Dawid urządził wśród nich rzeź od zmierzchu/5399 aż do wieczora/6153 następnego dnia, 1Sam. 30:17.

o zmierzchu/5399, pod wieczór/6153, z nastaniem nocy/3915 i mroku/653. Prz. 7:9


Te dwa teksty bardzo wyraźnie pokazują, że zmierzch/5399 kończył jedną dobę, a wieczór/6153 rozpoczynał następną.


Dwojakie rozumienie, Dawid urzadzil rzez od zmierzchu jednego dnia przez cala noc
caly dzien az do wieczora nastepnego dnia, tak jak to rozumiem, ta rzez wedlug mnie
trwala okolo 20 godzin.
Rozumiem Pokoja ze opierasz sie na Biblii ale w Biblii nie mamy uzytych godzin
poniewaz czas nie byl im znany, wiec musimy sie odnosic do faktow, dla mnie
jest przemawajace to co napisal Zyd z Anglii ze miedzy dwoma wieczorami jest to
okolo godziny 15tej.


Wierzę, że walka trwała ok. 6 godzin. Nie posługujemy się tutaj godzinami, lecz porami.

Ozeasz napisał/a:
Poniewaz jestem w pracy teraz ciezko mi znalezc ale


Podziwiam Twoją gorliwość w sprawie. Jeśli masz własną, prywatną firmę?

Ozeasz napisał/a:
poszukaj prosze jak Lewici skladali ofiary, jedna rano druga miedzy dwoma wieczorami, jesli wedlug tego co
pisze Nike byloby to okolo godziny 18tej to w piatek nie sa wstanie zabic oprawic
upiec i spozyc tej ofiary przed Sabatem, wiec jest to w tym dniu nie realne.


nike pisze dobrze, bo rozważnie nawet w zaskakujących dla niej poglądach. Analizuje, pyta, dochodzi do sedna.

Złożenie przez Lewitów baranka między dwoma wieczorami:

Cytat:
A to jest, co ofiarować będziesz na ołtarzu: dwa baranki roczne, dwa na każdy dzień ustawicznie. (39) Baranka jednego ofiarować będziesz rano, a baranka drugiego ofiarować będziesz między dwoma wieczorami. Wyj. 29:38,39


Na podstawie kodów Stronga tekst ten można przetłumaczyć następująco:

Kod:
Od kiedy/834 ustawicznie/8548, dziennie/3117, złożysz/6213 które dwa/8147 młode/1121, roczne/8141 baranki/3532 na/5921 ołtarzu/4196: Jednego baranka, złożysz rano; drugiego złożysz między/996 wieczorami/6153


Z Wyj. 29:38,39 wynika tylko tyle, że jednego baranka należy składać zawsze rano, a co do drugiego nie jest ustalona stała pora. Ma być złożony między/996 wieczorami/6153, a nie między zmierzchem i wieczorem. Podobnie jak w przypadku baranka paschalnego z Wyj. 12:6, zależy ona od okoliczności, które mogą to wymusić.

Zwróć proszę szczególną uwagę na fakt, że nie ma tu dwóch różnych określeń, tzn. między zmierzchem, a wieczorem, lecz między wieczorami. Może też zechcesz się odnieść do prośby, z którą się zwróciłem do nike w sprawie Wyj. 12:6
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 15