FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Witajcie
Autor Wiadomość
Majak 
Wieczny uczeń

Pomógł: 5 razy
Wiek: 67
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 45
Skąd: Warszawa
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 7/13
 53%
Wysłany: 2015-01-07, 22:42   

Henryk napisał/a:
Czyżbyś kupił piec konwekcyjno-parowy?
Właśnie między innymi naprawiam i takie cudeńka.
Można w nich przyrządzać cuda!

Właśnie taki kupiłem. Para jest dozowana automatycznie, a to zapobiega wysuszaniu i przypaleniu skórki na cieście, czy najważniejsze na chlebie i bułkach, które piekę codziennie. Ma taką fajną opcję, że można nastawić by piec włączył się zanim wstanę do pracy i rano mam bez wychodzenia z domu świeżutkie bułeczki na śniadanie. Jest to takie dobre, że aż się z żoną dziwimy, że jeszcze nie mamy sporej nadwagi, ale to forum biblijne, a ja o mojej nowej kuchni.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-01-07, 23:00   

Majak napisał/a:
to forum biblijne, a ja o mojej nowej kuchni.

W dziale z przywitaniem można i o bułeczkach :)
Pozdrawiam
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
MieczDucha 
Binitarianizm

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 25 Lip 2014
Posty: 155
Skąd: Puławy
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 13/25
 52%
Wysłany: 2015-01-09, 13:49   Re: Witajcie

Majak napisał/a:
Witajcie
Trochę się pogubiłem. Zacząłem na poważnie czytać biblię i pogubiłem się jeszcze bardziej. Nie wiem w co i jak wierzyć by zbliżyć się do Boga, więc się zarejestrowałem między innymi u was na forum. Poczytam trochę z nadzieją, że tu może jakąś Prawdę choć w części znajdę.


drogą jedyna i właściwą jest żywy Zbawiciel Pan i Bóg Jezus Chrystus. szatan zwodzi świat i wmawia ludziom że wiele dróg prowadzi do Boga, że religie prowadzą do Boga tylko różnymi drogami. Żadna religie nie jest drogą, wszystkie one, chcą zajać miejsce Chrystusa - chcą być nauczycielami, przewodnikami, pośrednikami. Jedyną drogą do Ojca jest Chrystus a On nie jest religią ale osobą. Czytaj jak najwięcej Biblię i proś o ducha świętego.
Poznanie prawd biblijnych to teoria, ale wykonywanie tych nauk to praktyka - do jednej i drugiej rzeczy potrzeba narodzić się na nowo, mieć ducha świętego.

"Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje, a kto szuka, znajduje, a temu, kto puka, będzie otworzone.
11 I czy jest wśród was ojciec, który, gdy syn prosi go o chleb, da mu kamień? Albo gdy prosi o rybę, czy zamiast ryby da mu węża?
12 Albo gdy prosi o jajko, czy da mu skorpiona?
13 Jeśli więc wy, będąc złymi, umiecie dawać dobre dary waszym dzieciom, o ileż bardziej wasz Ojciec niebieski da Ducha Świętego tym, którzy go proszą? " - Ewangelia Łukasza 11:10-13 Uwspółcześniona Biblia Gdańska

, jeśli czujesz się zagubiony, to nie radziłbym ci szukać prawdy u ludzi, nie budować na ludziach. Czytaj Biblię i módl się, proś o poznanie prawdy i o to aby być posłusznym.

Gdyby człowiek znalazł się na bezludnej wyspie i miał tylko Biblię ze sobą i chciałby poznać prawdę - czy byłby w stanie poznać ja czytając tą księgę ?? czy musiałby mieć obok siebie innych ludzi ?? Chrystus nie wystarczyłby mu ?? :)
_________________
moje wyznanie wiary : biblijny binitarianizm, kondycjonalizm, anihilacjonizm , http://mieczducha888.blog...-uratowany.html , http://mieczducha888.blog...mie-nie-ma.html
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6247
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4565/6115
 74%
EXP: 225/330
 68%
Wysłany: 2015-01-12, 23:29   Re: Witajcie

Majak napisał/a:
Witajcie
Trochę się pogubiłem. Zacząłem na poważnie czytać biblię i pogubiłem się jeszcze bardziej. Nie wiem w co i jak wierzyć by zbliżyć się do Boga, więc się zarejestrowałem między innymi u was na forum. Poczytam trochę z nadzieją, że tu może jakąś Prawdę choć w części znajdę.

Jestem już lekko „przechodzony” i nieźle doświadczony, ale nie przeszkadza mi to w nauce. Uczę się zatem już ponad pięćdziesiąt lat i końca tego nie widać. Codziennie dowiaduję się czegoś innego co zmusza mnie do dalszej nauki


Witam Cię Majak

Przekonanie, jakie w sobie wyrobiłem na drodze mojej wiary, nauczyło mnie, aby doceniać to, co Pan Bóg daje nam przez różnych sług swoich i różne pomoce pisane i doświadczenia innych. Przy tym odczułem, że nie należy przyjmować nauczania za zgodne z Słowem Bożym tylko, dlatego, że ktoś twierdzi, że jest ono zgodne. Należy je doświadczyć i przyjąć z przekonaniem to, co rzeczywiście jest z nim zgodne, Dz. 17:11. Przyjmować za wolę Bożą względem siebie, tylko to, co odczuwamy w sercu, w duchu, że rzeczywiście to do nas Bóg przemawia i zmienia nasze życie. Te sprawy nie przychodzą, ani tak łatwo, ani tak szybko. Języka mowy Bożej, co do tajemnic o wielkich dziełach jego, należy się uczyć najpierw z nim przez jego Słowo, w którym należy szukać odpowiedzi na pytania, które się wyłaniają przed nami, gdy doświadczamy to Słowo. Jest konieczna jakąś miara doświadczenia z nim, aby odczuć, że ono zawiera prawdę, pochodzącą od Boga, Żyd. 11:6.

Bardzo pożądane jest, aby właściwie odczuwać, co to znaczy, że zbawienie jest w Chrystusie, jak i to, że Chrystus nie jest rozdzielony. On oddał życie za wszystkich i wszyscy do niego należymy. Chrystus – Prawda, droga i życie, tak jak jego Królestwo jest jak drzewo, w którym jest miejsce dla każdej jego gałęzi i listków.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5999/6468
 92%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-01-14, 09:53   

Posty dotyczące Biblii jako Słowa Bożego zostały przeniesione tutaj :

http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1807
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13