FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Axanna
2013-04-30, 23:37
Zbawienie a uczynki
Autor Wiadomość
narwik 
narwik

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 361
Poziom: 17
HP: 0/630
 0%
MP: 301/301
 100%
EXP: 30/41
 73%
Wysłany: 2013-03-12, 13:51   

szymon napisał/a:
Może i masz rację :cry: Ja jeżeli jednak widzę że ktoś żebrze to daję.Samo żebranie jest wstydliwe a jeszcze tłumaczyć się ze swojego żebractwa przechodzi moje wyobrażenie. I co Ci się stało nawet wtedy gdy Cię naciągnęli ? Jak sama mówisz to były małe koszta. To oni będą rozliczani za swoje cwaniactwo a Ty za swoje uczynki.


Na forum ta sprawa została już wyjaśniona, a mimo to powraca jak bumerang. Przyłączam się do opinii ostatnich wypowiedzi Axanny i nike. Dawanie jest sprawą czysto osobistą. To prawda, że Jezus powiedział: "Więcej szczęścia jest z dawania niż z otrzymywania", powiedział też, że biedni zawsze będą pośród nas, co jest charakterystyczne dla świata oddalonego od Boga.

Ale także ap Paweł nawiązał do tego tematu w Filip 3/10-12: (...) Jeżeli ktoś nie chce pracować niech również nie [/b[b]]je".
Zasada ta obowiązuje nas do rozważnego postępowania, jeżeli chodzi o udzielanie pomocy materialnej. Od tego są różne fundacje, organizacje charytatywne czy ośrodki pomocy społecznej itp. Forum religijne powinno koncentrować się na udzielaniu pomocy duchowej i idźmy w tym kierunku.
_________________
Bez uprzedzeń i obiektywnie
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1322 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13661
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 440/608
 72%
Wysłany: 2013-03-13, 12:53   

Napiszę jeszcze kilka słów w tym temacie.
Otóż z chwila naszego poświęcenia [chrztu] życzymy sobie,żeby wykonywała się wola Boga Jehowy nie nasza i wszystko co mamy poświęciliśmy Jemu. A skoro tak, to my nie mamy nic.a skoro nie mamy nic, to to co nam daje Jehowa, tzn. Bogu nie potrzebne sa nasze pieniądze, oddaje nam, ale żąda,żeby rozporządzać nimi zgodnie z Jego wolą, bo te pieniądze nie są już nasze, tylko Jego, wiec szafować nimi mamy rozsądnie.

Łk 16:2 bg "A zawoławszy go, rzekł mu: Cóż słyszę o tobie? Oddaj liczbę z szafarstwa twego; albowiem już więcej nie będziesz mógł szafować."
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
AlexK 
Zasłużony
katolik


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 880
Skąd: Z podlasia
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 41/78
 52%
Wysłany: 2013-03-13, 15:27   

nike napisał/a:
Napiszę jeszcze kilka słów w tym temacie.
Otóż z chwila naszego poświęcenia [chrztu] życzymy sobie,żeby wykonywała się wola Boga Jehowy nie nasza i wszystko co mamy poświęciliśmy Jemu. A skoro tak, to my nie mamy nic.a skoro nie mamy nic, to to co nam daje Jehowa, tzn. Bogu nie potrzebne sa nasze pieniądze, oddaje nam, ale żąda,żeby rozporządzać nimi zgodnie z Jego wolą, bo te pieniądze nie są już nasze, tylko Jego, wiec szafować nimi mamy rozsądnie.

Łk 16:2 bg "A zawoławszy go, rzekł mu: Cóż słyszę o tobie? Oddaj liczbę z szafarstwa twego; albowiem już więcej nie będziesz mógł szafować."

Mnie tam zawsze uczyli, że mam wolną wolę.
A twój fragment to czysta manipulacja.
_________________
Przytul mnie Jezu
tak mocno do siebie.
Ukryj głęboko,
na dnie swego serca.

 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1322 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13661
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 440/608
 72%
Wysłany: 2013-03-13, 15:53   

No i jak dobrze mądrego posłuchać, powiedziałby Pawlak.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
szymon

Dołączył: 27 Lut 2013
Posty: 23
Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 5/9
 55%
Wysłany: 2013-03-14, 08:53   

Chcecie to dawajcie nie chcecie nie dawajcie!!!!! Tylko na litość boską po co to bajanie o dobrych uczynkach i jałmużnie :shock: Nawet kalkulacje ile na miesiąc by poszło no żenada!!!I wybielanie się jakoby nie szastać pieniędzmi!!! A co uważacie że jałmużna to szastanie a co nie jest szastaniem-nowe ciuchy,komputery,telefony kotki ,pieski itpŻal.pl
 
     
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-03-14, 09:02   

Ze względu na to, ze w naszych czasach jest sporo oszustów wyłudzających pieniądze od naiwnych ludzi, warto przemyśleć zasadę biblijną:

 „Oto ja posyłam was jak owce pomiędzy wilki; dlatego okażcie się ostrożni jak węże, a niewinni jak gołębie" (Mt. 10:16).
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-03-14, 09:18   

szymon napisał/a:
Chcecie to dawajcie nie chcecie nie dawajcie!!!!! Tylko na litość boską po co to bajanie o dobrych uczynkach i jałmużnie :shock: Nawet kalkulacje ile na miesiąc by poszło no żenada!!!

jak widac zagladanie do cudzych kieszeni i kalkulacje kto na co wydaje dla ciebie wcale az taka zenada nie jest. Wez sobie do rozumku, ze przed toba nikt sie tutaj jak na razie nie "wybiela", bo blotko, ktorym rzucasz do nikogo jeszcze nie przystalo.

Skoro zes tak gorliwy, to jednak moze zaczniemy od Ciebie? Powiedz wiec, czy nigdy nie kupywales ani ciuchow, ani komputerow, ani samochodow, czy nie masz wlasnego mieszkania, komputera, nigdy nie miales zwierzaka. Bo moze szymon faktycznie siedzi o chlebie i wodzie, reszte przeznaczajac na jalmuzne? tedy by bylo zrozumi ale troche, czemu powrzaskuje na innych, ze nie daja wszystkim jak leci.

Ja na przyklad nie posiadam ani samochodu, ani wlasnego mieszkania, mieszkam sama, mam mame na utrzymaniu, ciezko tyram i nie oplywam w kase, chociaz i owszem, kupilam kotki dla mamy. Ale notorycznie jestem opluwana przez takiego szymonka, bo nie zaplacilam niewiadomej jakies pani, ktora ma wlasne gospodarstwo i stale wyplaty od panstwa, ale jej nie starcza, jednak nie pracuje, chociaz moze.

No owszem, nie zaplacilam. A to nie znaczy - jak powrzaskuje szymonek, ze nikomu nic nie daje, bo to szymonkowe/klarkowe klamstwo. Co prawda nie siedze o sucharach, by reszte oddawac, to tez fakt. Ale mam watpliwosci, ze Pan ode mnie tego oczekuje, bo ze szymonek oczekuje to widac..

To opowiedz szymonku jak to jest, ile jej dales, gdzie mieszkasz, gdzie pracujesz, ile wydajesz na siebie, ile na jalmuzny itp. a potem bedziesz rozliczac nas tutaj, ktorzy tedy bedziemy sie przed toba "wybielali".
 
     
szymon

Dołączył: 27 Lut 2013
Posty: 23
Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 5/9
 55%
Wysłany: 2013-03-14, 11:32   

Wypowiedź wyżej sama świadczy o swojej autorce komentarz zbędny. Sposób zwracania się do rozmówcy,odwracanie kota ogonem śmieszne żenujące i wręcz kłamliwe!! Do Ciebie szanowna Axanno nikt nie zwraca się z szyderczą ironią więc jeżeli chcesz dyskutować i odpowiedziałas na mój post to oczekuję szacunku takiego jakim ja Cię darzę w przeciwnym wypadku nie odpowiem na zadane mi pytania a tym bardziej zarzuty.
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-03-14, 11:54   

szymon napisał/a:
Wypowiedź wyżej sama świadczy o swojej autorce komentarz zbędny. Sposób zwracania się do rozmówcy,odwracanie kota ogonem śmieszne żenujące i wręcz kłamliwe!!

A ja mysle, ze to Ty raczej jestes trollem i klamca, dlatego wlasnie szpierasz w cudzych kieszeniach wytykujac innym ciuchy i kotki, podszywajac sie pod szlachcica, co tyra na innych, samemu siedzac o sucharach na wodzie. Klamiesz jak nic. Ale skoro odechcialo Ci sie rozmawiac to ja nie nalegam. Ciesze sie nawet ze wrescie sie uspokoisz i przestaniesz tutaj obstawiac spektakle.
 
     
szymon

Dołączył: 27 Lut 2013
Posty: 23
Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 5/9
 55%
Wysłany: 2013-03-14, 12:03   

Mam pewne wątpliwości że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem przepraszam że zapytam skończyłaś jakąś cywilizowaną szkołę w której uczą tej umiejętności?

Zwracam ci uwagę na twój styl pisania. traktuj ten mój wpis jako ustne ostrzeżenie.
Masz wybór. nike.
Ostatnio zmieniony przez nike 2013-03-14, 12:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
szymon

Dołączył: 27 Lut 2013
Posty: 23
Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 5/9
 55%
Wysłany: 2013-03-14, 12:27   

Nike i widzisz mój wpis potraktowałaś jako zły styl pisania,natomiast wpisy powyżej nie przeszkadzały ci. A w nich i zdrobnianie mojego nicku i nazywanie mnie kłamcą i trollem .Dlaczego nie jesteś obiektywna? Nie sądzę aby mój wpis wyżej był wulgarny i z brakiem szacunku ale posty powyżej i owszem
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1322 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13661
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 440/608
 72%
Wysłany: 2013-03-14, 12:36   

szymon, Obserwuje ciebie od początku, jesteś wielkim miłośnikiem dawania jałmużnej więc dawaj. Cały czas udowadniasz nam,że nie mamy racji, sam wiesz doskonale,że ile ludzi tyle charakterów jest. Ja swoje stanowisko w sprawie mamy przedstawiłam i każdy z nas to zrobił, a ty dalej drażysz temat i w tym jestem bardzo nie mily dla nas niechcących nic dac mamie. Powiedz co to ciebie obchodzą nasze pieniądze? Bóg nas będzie sądził, za naszą niechęć do mamy prawda? Więc odstąp juz od tego pouczania nas, bo my przedstawiliśmy biblijnie jak wygląda dawanie jałmużnej.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15