FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wikipedia ocenzurowała życiorys papieża Franciszka I?
Autor Wiadomość
AlexK 
Zasłużony
katolik


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 880
Skąd: Z podlasia
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 41/78
 52%
Wysłany: 2013-03-15, 19:20   

AlexK napisał/a:
Po tym jak się zachowuje, co robi itp. Zapewne nie oglądałaś I wystąpienia? Papież najpierw pomodlił się za swojego poprzednika, powiedział o sobie (mniej więcej) "papież z krańca świata", nie raz prosił o modlitwę, aby mógł powołać powierzonemu mu zadaniu. któryś kardynał się wypowiadał, że papież powiedział do nich: "Oby Bóg wybaczył wam, że mnie wybraliście", zapłacił za swój pobyt w hotelu. Widać, że się nie wywyższa. Mój ksiądz oglądał też, jak wypowiadał się inny ksiądz argentyński, kiedy widział jak Borgoglio (jeszcze jako prymas) jechał... tramwajem. Głowa Kościoła w Argentynie jeździła nie mercedesem a tramwajem. W pierwszym dniu pontyfikatu jeździł nie samochodem z charakterystyczną rejestracją papieską, a zwykłym samochodem nie rzucającym się w oczy. Do bazyliki (lub katedry, nie pamiętam) wszedł bocznymi drzwiami... Mam dalej wyliczać dlaczego uważam go za człowieka pokory?

I co ty na to?
_________________
Przytul mnie Jezu
tak mocno do siebie.
Ukryj głęboko,
na dnie swego serca.

 
     
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-03-15, 19:37   

Wraz z wyborem kard. Bergoglio na papieża, wróciły zarzuty sprzed lat. Zdaniem argentyńskiego dziennikarza, autora książki "Cisza", obecny papież w 1976 r. przyczynił się do wydania w ręce wojskowej junty dwóch jezuitów.

Publicysta Adam Szostkiewicz twierdzi, że wątpliwości związane z przeszłością Franciszka działają na niekorzyść całego Watykanu.

- To, że nie ma jednoznacznych ustaleń jeśli chodzi o udział obecnego papieża w tamtym okropnym dla Argentyny czasie oznacza, że niczego nie możemy powiedzieć jednoznacznie - twierdzi.
Jego zdaniem "ktoś kto staje na czele największej organizacji religijnej na świecie powinien mieć swoją przeszłość osobistą czystą jak łza." - W interesie samego Watykanu i nowego papieża oraz jego otoczenia (...) jest to, by jego przeszłość była ostatecznie wyświetlona, a sprawa ostatecznie zamknięta - podkreślił.

Szostokiewicz potwierdził, że na bieżąco śledzi doniesienia z Argentyny, a ta delikatna sprawa wciąż budzi wiele emocji. - Wbrew pozorom nie wszystkie tropy są do końca wyjaśnione – informuje. Zasugerował nawet, by papież sam przejął inicjatywę i rozwiał wszelkie emocje dotyczące jego ewentualnej współpracy z juntą wojskową, nie czekając aż ktoś zapyta go o to wprost. - Im szybciej to zrobi, tym lepiej.

O. Wacław Oszajca również uważa, że wierni mają prawo usłyszeć wyjaśnienia Jorge Mario Bergoglio. - Ten wątek będzie musiał być podjęty, bo nie sposób go pominąć. Tylko jak dojść do prawdy, gdy w samej Argentynie jest z tym kłopot? - zastanawia się jezuita.
Przypomniał, że obecny papież jeszcze jako arcybiskup Buenos Aires zeznawał przed sądem wyjaśniając swoje powiązania z wojskiem. - Wyrok nie zapadł. Dla mnie ta sprawa jest mocno niejasna jeśli chodzi o stronę prawną - powiedział Oszajca.
 
     
AlexK 
Zasłużony
katolik


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 880
Skąd: Z podlasia
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 41/78
 52%
Wysłany: 2013-03-15, 19:44   

Dlaczego robicie z tego taką aferę?
_________________
Przytul mnie Jezu
tak mocno do siebie.
Ukryj głęboko,
na dnie swego serca.

 
     
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-03-15, 20:01   

AlexK napisał/a:
Dlaczego robicie z tego taką aferę?

My??? :)
 
     
AlexK 
Zasłużony
katolik


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 880
Skąd: Z podlasia
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 41/78
 52%
Wysłany: 2013-03-15, 20:31   

Makarios napisał/a:
AlexK napisał/a:
Dlaczego robicie z tego taką aferę?

My??? :)

Tak wy, tu na tym forum, a co może my?
Przecież to nawet nie jest "wasz papież" więc po co się nim tak interesujecie?
_________________
Przytul mnie Jezu
tak mocno do siebie.
Ukryj głęboko,
na dnie swego serca.

 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-03-15, 20:34   

AlexK napisał/a:
AlexK napisał/a:
Po tym jak się zachowuje, co robi itp. Zapewne nie oglądałaś I wystąpienia? Papież najpierw pomodlił się za swojego poprzednika, powiedział o sobie (mniej więcej) "papież z krańca świata", nie raz prosił o modlitwę, aby mógł powołać powierzonemu mu zadaniu. któryś kardynał się wypowiadał, że papież powiedział do nich: "Oby Bóg wybaczył wam, że mnie wybraliście", zapłacił za swój pobyt w hotelu. Widać, że się nie wywyższa. Mój ksiądz oglądał też, jak wypowiadał się inny ksiądz argentyński, kiedy widział jak Borgoglio (jeszcze jako prymas) jechał... tramwajem. Głowa Kościoła w Argentynie jeździła nie mercedesem a tramwajem. W pierwszym dniu pontyfikatu jeździł nie samochodem z charakterystyczną rejestracją papieską, a zwykłym samochodem nie rzucającym się w oczy. Do bazyliki (lub katedry, nie pamiętam) wszedł bocznymi drzwiami... Mam dalej wyliczać dlaczego uważam go za człowieka pokory?

I co ty na to?

Ty te "sensacje" opowiedz Iwonce, bo na mnie raczej nie dzialaja, Alex.

Za czlowieka pokornego uwazam kogos takiego jak Pawel, ktory pracowal wlasnymi rekami na swoje utrzymanie, czy tez Piotr, ktory nie przyjmowal poklonow, Jezus jest wzorem pokory, ktory nie tylko nie uchodzil za papieza, ale za sekciarza i nie wydluzal szat swoich aby demonstrowac swoja poboznosc... Pokory tez nie musial demonstrowac, bo byl pokorny, w roznicy od tych co pokore musza demonstrowac.

Mi to przypomina ogladany w TV ceremonial "umywania nog" przez JPII - elita sie rozsiadla na specjalnie podwyzszonych fotelach (zeby przeciez JPII sie nie nachylal), wywalila bose konczyny dolne, blyszczace czystoscia, a JPII obchodzil po kolei ze szmatka w reku i noszona przez sluge oczywiscie miednica z woda - farsa jakich malo...
 
     
AlexK 
Zasłużony
katolik


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 880
Skąd: Z podlasia
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 41/78
 52%
Wysłany: 2013-03-16, 15:58   

Axanna, ty za to pokory nie masz ani trochę...
_________________
Przytul mnie Jezu
tak mocno do siebie.
Ukryj głęboko,
na dnie swego serca.

 
     
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-03-16, 16:02   

AlexK napisał/a:
Axanna, ty za to pokory nie masz ani trochę...

Myślę, że wystarczy już tych wzajemnych dogryzań. Zajmijmy się dyskusją biblijną.
 
     
AlexK 
Zasłużony
katolik


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 880
Skąd: Z podlasia
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 41/78
 52%
Wysłany: 2013-03-16, 16:18   

Makarios napisał/a:
AlexK napisał/a:
Axanna, ty za to pokory nie masz ani trochę...

Myślę, że wystarczy już tych wzajemnych dogryzań. Zajmijmy się dyskusją biblijną.

W takim razie proponuję zamknąć temat.
_________________
Przytul mnie Jezu
tak mocno do siebie.
Ukryj głęboko,
na dnie swego serca.

 
     
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-03-16, 16:19   

AlexK napisał/a:

W takim razie proponuję zamknąć temat.

Dzięki za propozycję. Rozważymy ją w gronie administracji.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13