FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jezus<--->Archanioł Michał
Autor Wiadomość
Purpureus

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2013
Posty: 47
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 9/13
 69%
Wysłany: 2015-01-23, 20:56   

David 77 napisał/a:
Nie wiem dlaczego się upierz że fraza ,, Pierworodny całego stworzenia '' nie znaczy ,, Pierworodny z całego stworzenia . ? Aby było śmiesznej przytoczę ci fragment jak owa fraza jest tłumaczona przez UNITARIAN...

Dawidzie nie rozróżniasz pomiędzy tłumaczeniem tekstu a jego komentowaniem

Cytat:
No popatrz jak Unitarianie tłumaczą czy według ciebie też manipulują tekstem :mrgreen:

Komentują nie tłumaczą a to fundamentalna różnica.

Cytat:
A tutaj masz stronę z której pochodzi artykuł - http://www.unitarianie.com/..

Zabawne, ale to jest mój tekst i pochodzi z tej strony christianismirestitutio.pl Artur zamieścił go grzecznościowo.


Cytat:
Sam sobie strasz w stopę z jednej strony przyznasz że ,, Pierworodny należy do pewnej grupy zaś drugiej strony zaprzeczysz temu twierdząc że Pierworodny nie jest z owej grupy '' :-D

Gdybyś czytał to co napisałem ze zrozumieniem to byś sobie odpuścił tego rodzaju rewelacje. Mam nadzieję, że już wiesz na czym polega dopełniacz partytywny. :lol: i na zarzut, że pierworodny Ojca nie zawiera się w Ojcu nie odpowiesz, że pierworodny Ojca zawiera się w synach... ;-)

Cytat:
Myślę że masz poważny problem czytania ze zrozumieniem , poprosiłem cie o podanie wersetu biblijnego gdzie wprost Jezus jest nazwany nowym stworzeniem , myślałeś że uda ci się wykręcić od odpowiedzi ? pytam konkretnie o JEZUSA ..

To jest erystyka w dodatku w tanim wydaniu. Nie wykręciłem się od odpowiedzi odpowiedziałem implikacją. Nie wszystko musi być wyrażone expressis verbis ktoś może równie dobrze oczekiwać wersetów z Biblii gdzie jest napisane "Duch święty nie jest osobą", "Jezus jest osobą ludzką", "Bóg nie jest Trójcą świętą" etc. czego ma to rzekomo dowodzić? Podałem Ci proste i logiczne wnioskowanie implikacyjne oparte w dodatku na tekstach tego samego autora. Nie bardzo wiesz co na to odpowiedzieć, więc brniesz w niebiblijny "biblizm". I sam strzelasz sobie w stopę pokaż mi zatem werset z Biblii o treści "jak coś nie jest napisane w Biblii nie jest prawdą"?
_________________
http://christianismirestitutio.pl/
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2015-01-25, 11:08   

Purpureus,


Cytat:
Dawidzie nie rozróżniasz pomiędzy tłumaczeniem tekstu a jego komentowaniem


Czyli potwierdzają że fraza πρωτότοκος πάσης κτίσεως, znaczy tyle to Pierworodny z całego stworzenia :-D i po co się było spierać ?

Cytat:

Zabawne, ale to jest mój tekst i pochodzi z tej strony christianismirestitutio.pl Artur zamieścił go grzecznościowo.


Ano zabawne Realisto bo tłumacząc ten tekst sam nie wiesz co tłumaczysz :-D
Cytat:


Gdybyś czytał to co napisałem ze zrozumieniem to byś sobie odpuścił tego rodzaju rewelacje. Mam nadzieję, że już wiesz na czym polega dopełniacz partytywny. :lol: i na zarzut, że pierworodny Ojca nie zawiera się w Ojcu nie odpowiesz, że pierworodny Ojca zawiera się w synach...


Rewelacji żadnych nie odkryłeś Pierworodny w pierwszej kolejności odnosi się do potomstwa ( z wyjątkiem rodziców ) . A teraz mi odpowiedz : Na jakie pytanie odpowiada Genitivus partitivus pomyśl bez emocji ;-)

Cytat:
To jest erystyka w dodatku w tanim wydaniu. Nie wykręciłem się od odpowiedzi odpowiedziałem implikacją. Nie wszystko musi być wyrażone expressis verbis ktoś może równie dobrze oczekiwać wersetów z Biblii gdzie jest napisane "Duch święty nie jest osobą", "Jezus jest osobą ludzką", "Bóg nie jest Trójcą świętą" etc. czego ma to rzekomo dowodzić? Podałem Ci proste i logiczne wnioskowanie implikacyjne oparte w dodatku na tekstach tego samego autora. Nie bardzo wiesz co na to odpowiedzieć, więc brniesz w niebiblijny "biblizm". I sam strzelasz sobie w stopę pokaż mi zatem werset z Biblii o treści "jak coś nie jest napisane w Biblii nie jest prawdą"?


Realisto dokładnie to się nazywa nadinterpretacją tego czego tekst nie zawiera i właśnie taką metodą się posługujesz , wyszedłeś z tezą że Jezus jest nowym stworzeniem ale nie potrafisz logicznie na podstawie pisma wskazać ani jednego wersetu który by popierał twoją tezę .
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
MieczDucha 
Binitarianizm

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 25 Lip 2014
Posty: 155
Skąd: Puławy
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 13/25
 52%
Wysłany: 2015-03-04, 13:01   

http://mieczducha888.blog...-nauczanie.html - fragment : ""A gdy ja, Daniel, miałem to widzenie i starałem się je zrozumieć, wtedy stanął przede mną ktoś, kto wyglądał jak mężczyzna. (16) I słyszałem głos ludzki nad rzeką Ulaj, który tak wołał: Gabrielu, wyjaśnij mu to widzenie. (17) I przyszedł na miejsce, gdzie stałem, a gdy przyszedł, zląkłem się i padłem na twarz. Wtedy rzekł do mnie: Zważ, synu człowieczy, że widzenie dotyczy czasu ostatecznego. (18) A gdy on mówił ze mną, padłem nieprzytomny twarzą na ziemię; lecz on dotknął się mnie i postawił mnie na nogi, (19) i rzekł: Oto ja objawię ci, co się będzie dziać pod koniec czasu gniewu, bo widzenie dotyczy końca czasu" - Księga Daniela 8:15-19 Biblia Warszawska

Gdy po tych wydarzeniach, ponownie Gabriel został wysłany do Daniela to ten rozpoznał go : "Gdy więc jeszcze mówiłem i modliłem się, oto nagle w czasie ofiary wieczornej przyleciał do mnie ów mąż Gabriel, którego przedtem oglądałem w widzeniu. (22) Przybył i rzekł do mnie: Danielu, oto wyszedłem, aby ci dać jasne zrozumienie. (23) Gdy zacząłeś zanosić błaganie, wyszło słowo, a ja przyszedłem, aby ci je oznajmić, bo jesteś bardzo miły; uważaj więc na słowo i zrozum widzenia! " - Daniel 9:21-23 BW

Ale w innym wydarzeniu opisanym w 10 rozdziale to nie był Gabriel, ale zupełnie inna, nowa postać, której Daniel nigdy wcześniej nie widział. Daniel opisał ją szczegółowo i nie mówi jak poprzednio że to Gabriel które widział wcześniej dwukrotnie. Gdyby ta osoba była Gabrielem, to jej opis byłby w 8 rozdziale a nie w 10. Ale ponieważ jest całkiem inna osoba i wspaniała w swym wyglądzie to Daniel opisał ją w szczegółach i nie nawiązuje w żaden sposób do Gabriela.

"A dwudziestego czwartego dnia pierwszego miesiąca byłem nad brzegiem Wielkiej Rzeki, to jest Tygrysu. (5) A gdy podniosłem oczy i spojrzałem, oto był mąż, ubrany w szatę lnianą, a biodra miał przepasane pasem ze złota z Ufas. (6) Ciało jego było podobne do topazu, oblicze jego jaśniało jak błyskawica, a oczy jego jak pochodnie płonące, ramiona i nogi jego błyszczały jak miedź wypolerowana, a dźwięk jego głosu był potężny jak wrzawa mnóstwa ludu. (7) Tylko ja, Daniel, widziałem to zjawisko, a mężowie, którzy byli ze mną, nie widzieli tego zjawiska; lecz padł na nich wielki strach, tak że pouciekali i poukrywali się." - Księga Daniela 10:4-7 Biblia Warszawska

Nie był to również archanioł Michał - ponieważ ta osoba mówi o Michale jako o inne osobie : "Lecz książę anielski królestwa perskiego sprzeciwiał mi się przez dwadzieścia jeden dni, lecz oto Michał, jeden z pierwszych książąt anielskich, przyszedł mi na pomoc, dlatego ja zostawiłem go tam przy księciu anielskim królestwa perskiego" - Księga Daniela 10:13 BW

Skoro ta osoba to nie Gabriel ani nie Michał to kim ona jest ? To wcielony Jezus Chrystus.
Tak samo jak Abraham widział YHVH i rozmawiał z Nim - 18 rozdział 1 Księgi Mojżeszowej - wtedy to również był Pan Jezus : http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=7194

opis z Daniela 10:5-6 pasuje do opisu z Objawienia Jana, gdzie opisany jest Zbawiciel :
"a pośród tych świeczników kogoś podobnego do Syna Człowieczego, odzianego w szatę do stóp długą i przepasanego przez pierś złotym pasem; (14) głowa zaś jego i włosy były lśniące jak śnieżnobiała wełna, a oczy jego jak płomień ognisty, (15) a nogi jego podobne do mosiądzu w piecu rozżarzonego, głos zaś jego jakby szum wielu wód. (16) W prawej dłoni swej trzymał siedem gwiazd, a z ust jego wychodził obosieczny ostry miecz, a oblicze jego jaśniało jak słońce w pełnym swoim blasku. (17) Toteż gdy go ujrzałem, padłem do nóg jego jakby umarły. On zaś położył na mnie swoją prawicę i rzekł: Nie lękaj się, Jam jest pierwszy i ostatni, " - Objawienie Jana 1:13-17 BW

"A do anioła kościoła w Tiatyrze napisz: To mówi Syn Boży, który ma oczy jak płomień ognia, a jego stopy podobne są do mosiądzu" - Objawienie Jana 2:18 Uwspółcześniona Biblia Gdańska

"Jego oczy były jak płomień ognia, a na jego głowie było wiele koron. I miał wypisane imię, którego nikt nie zna, tylko on sam" - Objawienie 19:12 UBG

Oczy jak płomień ognia, jak pochodnie płonące to jeden z wyjątkowych rzeczy, wyróżniających Stwórcę od stworzenia. Ani Gabriel, ani Michał ani żadni inni aniołowie-stworzenia nie mają oczu jak płomień ognia. Za opisami z Daniela 10:5-6, Objawienie 1:13-17 kryją się głębsze, duchowe przesłania - każda wymieniona rzecz z opisu ma duchowe znaczenie.

Ojciec posłał Syna do Daniela, tak jak wiele lat wcześniej posłał Syna do Abrahama, do Izraelitów i innych osób. Daniel w 10 rozdziale nie widział Gabriela, ale jak wskazuje np 13 werset nie był to również Michał. Ellen White z Kościołem Adwentystów Dnia Siódmego myli się, również organizacja Świadków Jehowy się myli.
Również m.in nowotestamentowy list Judy pokazuje, że Jezus Chrystus to nie Michał. "

,
_________________
moje wyznanie wiary : biblijny binitarianizm, kondycjonalizm, anihilacjonizm , http://mieczducha888.blog...-uratowany.html , http://mieczducha888.blog...mie-nie-ma.html
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2015-03-05, 20:40   

MieczDucha,


Cytat:
Binitarianizm
To z jakiejś baśni ? Czy masz tam również Iłę z Awatara ?
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-03-06, 21:08   

David 77 napisał/a:

To z jakiejś baśni ? Czy masz tam również Iłę z Awatara ?

Nigdy nie słyszałes o binitarianizmie? Jak można podchodzić do jakichkolwiek interpretacji biblijnych bez nie znajomości takich pojęc? :shock:
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2015-03-07, 00:03   

bartek212701,

Cytat:
Nigdy nie słyszałes o binitarianizmie? Jak można podchodzić do jakichkolwiek interpretacji biblijnych bez nie znajomości takich pojęc?


Czy Ja napisałem że nigdy nie słyszałem o binitarianizmie ????
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-03-07, 10:19   

Tak zasugerowałeś, jakbyś nie wiedział co to pisząc o basni ;-) Ale domyślam się, ze wiesz co to :-P więc się zdziwiłem.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14