FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Piekło na Ziemi
Autor Wiadomość
Steve Sondej 

Potwierdzenie wizualne: 2006
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 699
Poziom: 24
HP: 27/1353
 2%
MP: 646/646
 100%
EXP: 1/68
 1%
Wysłany: 2015-04-17, 16:48   Piekło na Ziemi

(2 List Piotra 2:4, Biblia Gdańska)
"Albowiem jeźli Bóg Aniołom, którzy byli zgrzeszyli, nie przepuścił, ale strąciwszy ich do piekła, podał łańcuchom ciemności, aby byli zachowani na sąd"

(Apokalipsa (Objawienie) 12:9, Biblia Gdańska)
"I zrzucony jest smok wielki, wąż on starodawny, którego zowią dyjabłem i szatanem, który zwodzi wszystek okrąg świata; zrzucony jest na ziemię i aniołowie jego z nim są zrzuceni."

Czy przez te dwa wersety możemy zrozumieć, że Ziemia jest piekłem?
 
     
Immanuel 
Bóg z nami


Potwierdzenie wizualne: 777
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Mar 2015
Posty: 199
Skąd: Gwiazdozbiór Oriona
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 5/30
 16%
Wysłany: 2015-04-18, 12:27   

Bóg bowiem nie oszczędził aniołów, którzy zgrzeszyli, lecz strąciwszy do Tartaru, umieścił ich w mrocznych lochach, aby byli zachowani na sąd;

lub

Bóg bowiem nie oszczędził aniołów, którzy zgrzeszyli, ale strącił ich do otchłani, gdzie czekają na sąd.

Nie do piekła ale do otchłani, aby byli zachowani na sąd. Jest to bardzo trudny temat, bo jedno nie pokrywa się z drugim. Według mnie Bóg strącił grzesznych aniołów do otchłani, a diabeł był dawniej i go strącił na ziemie. Na pewno ziemia nie jest piekłem :) W ogóle nie ma wyraźnie powiedziane w Bilbii, że Bóg uczynił piekło.

Na początku Bóg uczynił niebo i ziemię.

oraz

Potem Bóg rzekł: Niech powstanie firmament w środku wody i niech środek odzieli wody, i tak się stało.I uczynił więc Bóg firmament, i podzielił Bóg pomiędzy wodą pod firmamentem, a wodą, która była nad firmamentem. I nazwał Bóg firmament niebem, i widział Bóg, że to było dobre, i tak nastał wieczór, i nastał poranek - dzień drugi.

nie ma słowy o piekle, Bóg stworzył niebo i ziemię.
_________________
I otrze z ich oczu wszelką łzę,
a śmierci już odtąd nie będzie.
Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu
już [odtąd] nie będzie,
bo pierwsze rzeczy przeminęły
(Ap 21 4)
 
     
Steve Sondej 

Potwierdzenie wizualne: 2006
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 699
Poziom: 24
HP: 27/1353
 2%
MP: 646/646
 100%
EXP: 1/68
 1%
Wysłany: 2015-04-18, 15:05   

Immanuel napisał/a:

Nie do piekła ale do otchłani, aby byli zachowani na sąd. Jest to bardzo trudny temat, bo jedno nie pokrywa się z drugim. Według mnie Bóg strącił grzesznych aniołów do otchłani, a diabeł był dawniej i go strącił na ziemie. Na pewno ziemia nie jest piekłem :) W ogóle nie ma wyraźnie powiedziane w Bilbii, że Bóg uczynił piekło.

[b]Na początku Bóg uczynił niebo i ziemię.


oraz

Potem Bóg rzekł: Niech powstanie firmament w środku wody i niech środek odzieli wody, i tak się stało.I uczynił więc Bóg firmament, i podzielił Bóg pomiędzy wodą pod firmamentem, a wodą, która była nad firmamentem. I nazwał Bóg firmament niebem, i widział Bóg, że to było dobre, i tak nastał wieczór, i nastał poranek - dzień drugi.

nie ma słowy o piekle, Bóg stworzył niebo i ziemię.


Cytat:
nie ma słowy o piekle, Bóg stworzył niebo i ziemię.


Ale w świetle całej Biblii, czy możemy stwierdzić, że ziemia i piekło są synonimami?
Zauważ, jak inne pisma święte harmonizują się z pojęciem świata będącego piekłem:

"(8) Wziął go zasię dyjabeł na górę bardzo wysoką, i pokazał mu wszystkie królestwa świata i sławę ich, (9) I rzekł mu: To wszystko dam tobie, jeźli upadłszy, pokłonisz mi się. (10) Tedy mu rzekł Jezus: Pójdź precz, szatanie! albowiem napisano: Panu Bogu twemu kłaniać się będziesz, i jemu samemu służyć będziesz." (Ew. Mateusza 4, Biblia Gdańska)
Wiemy, że piekło jest królestwem szatana, a tutaj szatan oferuje świat Jezusowi.

"(15) Nie miłujcie świata ani tego, co jest na świecie! Jeśli kto miłuje świat, nie ma w nim miłości Ojca." (1 List Jana 2, Biblia Tysiąclecia)
Dlaczego nie powinniśmy kochać tego świata? Jest przecież wspaniały, prawda? Według Boga, odpowiedź brzmi: nie. Bo tu jest piekło.
(19) A sąd polega na tym, że światło [Bóg] przyszło na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność aniżeli światło [Boga]: bo złe były ich uczynki. (Ew. Jana 3)



Wierzę, aby zrozumieć tę sprawę, kluczem jest właściwe zrozumienie słowa "piekło".

Wszyscy możemy się zgodzić, że ziemia [świat] nie jest niebem. Więc jeśli ziemia nie jest niebem lub piekłem, tak więc czym jest ziemia w świetle Słowa Bożego?

Według Biblii, jest tylko dwa dominia, do których możemy należeć: do "światła" lub do "ciemności". Czy Sugerujecie istnienie trzeciego władztwa?

Ponadto, na początku, Adam i Ewa byli w obecności Boga [w Edenie lub niebie], dopóki nie zbuntowali się przeciwko Bogu. Jak Bóg ukarał Adama i Ewę za buntu? Karą śmierci. Oboje zmarli. To nie była śmierć fizyczna, ale raczej duchowa śmierć. Z tym, Bóg nakazał Adamowi [i Ewie] opuścić Eden [Niebo] ku sprawowaniu ziemi, z której był wzięty.

Co robimy, gdy jeden z naszych krewnych umiera? Zazwyczaj kupujemy trumnę i kładziemy ich ciała w niej, a potem chowamy je w grobie. Co to jest grób? Grób jest miejscem lub stanem, w którym martwe ciało spoczywa.

Śmierć nie ma żadnego interesu w niebie, więc Bóg, pochował Adam i Ewa w grobie powszechnie znanym jako Ziemi. A proszę pamiętać, słowo "Piekło" jest synonimem słowa "Grób".

Ten "świat" jest miejscem zamieszkania lub stanem duchowo martwych [grobem, piekłem]. Bez interwencji Boga, będziemy duchowo martwi na zawsze tak jak nasi krewni w grobach pozostana fizycznie martwi na zawsze.


Szanowni Państwo, zgodnie ze Słowem Bożym, wszyscy przychodzimy na ten świata duchowo "martwi". Wiec co w tym złego by nazwać ten świat "grobem"?
 
     
Steve Sondej 

Potwierdzenie wizualne: 2006
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 699
Poziom: 24
HP: 27/1353
 2%
MP: 646/646
 100%
EXP: 1/68
 1%
Wysłany: 2015-04-18, 15:08   

Kiedy pogodzimy się z faktem, że świat w którym żyjemy jest piekłem, to da nam lepszy obraz tego, co Bóg miał na myśli w następujących wersetach:

"Nie miłujcie świata ani tego, co jest na świecie! Jeśli kto miłuje świat, nie ma w nim miłości Ojca." 1 Jana 2:15

"Odpowiedział Jezus: Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd." (Ew. Jana 18:36, Biblia Tysiąclecia)

"Nie bierzcie więc wzoru z tego świata, lecz przemieniajcie się przez odnawianie umysłu, abyście umieli rozpoznać, jaka jest wola Boża: co jest dobre, co Bogu przyjemne i co doskonałe." (List do Rzymian 12:2, Biblia Tysiąclecia)

"aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej. A jednak głosimy mądrość między doskonałymi, ale nie mądrość tego świata ani władców tego świata, zresztą przemijających. Lecz głosimy tajemnicę mądrości Bożej, mądrość ukrytą, tę, którą Bóg przed wiekami przeznaczył ku chwale naszej, tę, której nie pojął żaden z władców tego świata; gdyby ją bowiem pojęli, nie ukrzyżowaliby Pana chwały;" (1 list do Koryntian 2:5-8, Biblia Tysiąclecia)

"(4)który wydał samego siebie za nasze grzechy, aby wyrwać nas z obecnego złego świata, zgodnie z wolą Boga i Ojca naszego." (List do Galatów 1:4, Biblia Tysiąclecia)
Jeśli ten świat moze byc dobry to czemu Bóg musi wyrwać nas z tego świata?

"Wiemy, że jesteśmy z Boga, cały zaś świat leży w mocy Złego." (1 List Jana 5:19, Biblia Tysiąclecia)


Jestem otwarty na korekty biblijnej.
 
     
efroni 

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 30 razy
Wiek: 66
Dołączył: 15 Paź 2013
Posty: 153
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 11/25
 44%
Wysłany: 2015-04-18, 17:24   

Cytat:
...Bóg stworzył niebo i ziemię.

a my stworzyliśmy piekło na ziemi
_________________
..ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim..

Rozmawiam z Wami jak uczeń na przerwie który tak zrozumiał wykład nauczyciela
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14