FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czarny piatek 26 06 2015 r
Autor Wiadomość
Zwiastun
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-05, 16:15   

bartek212701 napisał/a:
Henryk napisał/a:
Nie odbieraj mi prawa do nazywania zwiedzenia i bałwochwalstwa złem.

Ależ ja pozwalam, nic Ci nie odbieram...poza nazywaniem kogoś bałwochwalcą, możesz nazywać zachowania bałwochwalczymi, ale nie nazywaj drugiego bałwochwalcą. Bo chyba nie chciałbyś usłyszec tego o sobie, prawda? :)


Henryk przypomina mi innego strasznego Henryka :shock: :roll:

W ten sposób nie głosi się Dobrej Nowiny :-|
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-07-05, 16:32   

Poza tym miłość do bliźniego ma tu wiele Henryku. Bo tylko nią możesz kogoś przekonać do czegoś, a nie atakami :)
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7110

Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5513/7220
 76%
EXP: 55/373
 14%
Wysłany: 2015-07-05, 18:20   

bartek212701 napisał/a:
Poza tym miłość do bliźniego ma tu wiele Henryku. Bo tylko nią możesz kogoś przekonać do czegoś, a nie atakami :)

Nie wszystko jest takie łatwe i proste jak się Tobie w teorii wydaje.
Są różne szkoły aby pozyskać bliźniego.
Jedni pozyskują podstępem, udawając miłość.
Inni miłym słowem i komplementami.
Inni mają polecone, aby właśnie strofować złe zachowania...
- Lecz to metoda jest skuteczne jedynie względem mądrych i skromnych ludzi.
Jeszcze inni karmią głodnych- tak czynią misje chrześcijańskie.

A jak postępować, aby pozyskać bliźniego dla Boga?
Cóż my możemy?
Joh 6:65 br "Rzekł tedy do nich: Oto dlaczego powiedziałem wam: Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli nie zostało mu to dane od Ojca."
To leży w gestii Ojca i Jezusa.
Daj Boże, aby nas użyto jedynie w roli narzędzia...
Mamy być jedynie czynicielami pokoju, uprzejmymi dla wszystkich, co nie oznacza że musimy tolerować zło!

Nie pochwalaj całowania tynku, ponieważ katolicy obecni tu na forum wstydzą się za takie zachowania swych „współwyznawców”.
Jest to bałwochwalstwo w czystej postaci.
„Święty tynk”? :roll:
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-07-05, 19:13   

Henryk napisał/a:
Nie wszystko jest takie łatwe i proste jak się Tobie w teorii wydaje.
Nie, mi się nie wydaje nic w teorii, ja to czynię w praktyce :) daje o wiele lepsze skutki niż wieczne spory, przepychanki i mówienie 'nie masz racji, bo ja ją mam'
Henryk napisał/a:
A jak postępować, aby pozyskać bliźniego dla Boga?
Cóż my możemy?
Joh 6:65 br "Rzekł tedy do nich: Oto dlaczego powiedziałem wam: Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli nie zostało mu to dane od Ojca."
To leży w gestii Ojca i Jezusa.

To po co obrażać kogoś, ze jest bałwochwalcą? Może przez te Twoje słowa jeszcze bardziej od Boga odejdzie?
Henryk napisał/a:
Daj Boże, aby nas użyto jedynie w roli narzędzia...

Bez urazy, ale obecnie działasz Henryku jak piła :) tylko tniesz, zero dobrego słowa. A może pochwal za to, że ktoś kocha Boga? Może popatrz na to, że Ty kiedyś też nie wiedziałeś tyle co teraz.
Henryk napisał/a:
„Święty tynk”? :roll:

Świecka nienawiść
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Zwiastun
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-05, 20:11   

bartek212701 napisał/a:


Bez urazy, ale obecnie działasz Henryku jak piła :) tylko tniesz, zero dobrego słowa. A może pochwal za to, że ktoś kocha Boga? Może popatrz na to, że Ty kiedyś też nie wiedziałeś tyle co teraz.



Bartek ma naprawdę celne spostrzeżenia, ja stojąc z boku i obserwując od lat fora internetowe, widzę to samo o czym Ty piszesz, są to ciągłe walki na słowa, wojenki chrześcijańskie. Każdy przekonuje tylko do swoich poglądów a mało kto potrafi wnikliwie przeanalizować coś co ktoś już dogłębnie zbadał, każdy na tyle w dzisiejszych czasach stał się wyniosły że woli być samemu "specjalistą" i wie lepiej. :-? :roll:

Takie przezwiska jak: ty bezbożniku, ty dewotko, ty sekciarzu, nawiedzony, maryjowcu, jehowito - to typowe wojenki na forach, takie wojenki już były nawet za czasów reformatorów, także się wzajemnie chrześcijanie przezywali ty bezbożniku, świnio deptająca perły, psie wracający do wymiocin - ale co to wszystko daje? Co ma sobie myśleć postronny obserwator?

Że ci ludzie wierzący zwariowali?
Rzymian 2:24 (polecam cały rozdział)
Gdyż „imieniu Bożemu bluźnią z waszego powodu między narodami”.


Szatan mąci ludziom w głowach i cieszy się jak nawzajem wszyscy chrześcijanie walczą ze sobą, bo wtedy przyćmiewana jest PRAWDA BIBLIJNA, której On nienawidzi. :!:


Może znowu zostanę obrzucony jajem i pomidorami ale jak patrzę na ŚJ, którzy dzień w dzień chodzą od domu do domu, od wioski do wioski (nie zważając na obelgi i pośmiewiska) głosząc Dobrą Nowinę o zbliżającym się Królestwie Bożym, po wszystkich kontynentach:

http://www.youtube.com/wa...3WWN3coU9t08a6a

i to w jaki sposób to czynią, w jaki sposób prowadzą studium biblii z każdym, kto naprawdę chce poznać prawdę, nie spierają się, nikogo na siłę nie zmuszając, nie mordują, nie idą na wojny religijne (jak choćby pozostała część chrześcijaństwa), nie kłócą się zgodnie z zasadą: 2 Tymoteusza 2:1-23



To uważam że to jest właśnie 100% prawdziwe chrześcijaństwo:

http://biblos.feen.pl/vie...ighlight=#54398

oraz głoszenie Dobrej Nowiny, wzorowanie się na początkach chrześcijaństwa i całkowite porzucenie odstępstwa:

http://zwiastowanie.blogs...z-historii.html

które zrodziło się po śmierci apostołów, a to co się dzieje na forach internetowych to jest raczej zabawa dla dzieci, z której żadnego pożytku nie ma, nawet jeśli w tej zabawie uczestniczą pojedynczy członkowie uczęszczający na zgromadzenia ŚJ. :roll:


Kiedyś ktoś w necie napisał świetne słowa:

"Nie warto poświęcać więcej uwagi jakimś niskim rozgrywkom międzyludzkim. Warto szukać nauki w Słowie Bożym ... pielęgnujmy poszukiwanie prawdy, bo to jest najważniejsze. Czas ucieka, trzeba się jak najbardziej zbliżyć do Boga."


Ja się z tym zgadzam, pozdrawiam wnikliwych, pokojowych i poszukujących ze szczerego serca Boga.

:-D
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-05, 20:22   

Fakt ze obie strony maja w tym sporze po trochu racji
Całowanie ścian dobrym nie jest i należy pouczać
Ale z miłością .
Szczerze mowiac ja sie za takie misje nawet nie zabieram bo
chyba nie zostałem do tego powołany , zeby 'swoich' nawracać
jedyne co mi z tego wychodzi
to nerwy po obu stronach i niepotrzebne osądy
Ci ludzie błądzą a ja gromiąc również zaczynam hiperbolizować
i bładzić.
Co robić? Poki co jedyna recepta na dzis - modlić się za nich
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7110

Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5513/7220
 76%
EXP: 55/373
 14%
Wysłany: 2015-07-05, 21:21   

Zwiastun napisał/a:
To uważam że to jest właśnie 100% prawdziwe chrześcijaństwo:

Powiedz kto tak nie uważa o swojej denominacji? :lol:
Nawet dewotki modlące się do tynku też tak uważają!

Pozyskiwanie współwyznawcy niekoniecznie wiąże się z pozyskaniem "duszy" dla Boga...
Mat 23:15 br "Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Przemierzacie morza i ziemie, żeby zdobyć jednego współwyznawcę, a kiedy go już zdobędziecie, sprawiacie, że jest godzien potępienia dwa razy bardziej niż wy."
Więc może nie walczmy za wszelką cenę o współwyznawcę. Bóg sobie poradzi bez nas. :-D
Mamy głosić Radosną Nowinę o mającym nadejść Królestwie.
Głosić wyłącznie na świadectwo w przyszłym wieku!
Nawrócenie świata należy do przyszłości!
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-05, 21:25   

Zwiastun napisał/a:
bartek212701 napisał/a:


Bez urazy, ale obecnie działasz Henryku jak piła :) tylko tniesz, zero dobrego słowa. A może pochwal za to, że ktoś kocha Boga? Może popatrz na to, że Ty kiedyś też nie wiedziałeś tyle co teraz.



Bartek ma naprawdę celne spostrzeżenia, ja stojąc z boku i obserwując od lat fora internetowe, widzę to samo o czym Ty piszesz, są to ciągłe walki na słowa, wojenki chrześcijańskie. Każdy przekonuje tylko do swoich poglądów a mało kto potrafi wnikliwie przeanalizować coś co ktoś już dogłębnie zbadał, każdy na tyle w dzisiejszych czasach stał się wyniosły że woli być samemu "specjalistą" i wie lepiej. :-? :roll:

Takie przezwiska jak: ty bezbożniku, ty dewotko, ty sekciarzu, nawiedzony, maryjowcu, jehowito - to typowe wojenki na forach, takie wojenki już były nawet za czasów reformatorów, także się wzajemnie chrześcijanie przezywali ty bezbożniku, świnio deptająca perły, psie wracający do wymiocin - ale co to wszystko daje? Co ma sobie myśleć postronny obserwator?

Że ci ludzie wierzący zwariowali?
Rzymian 2:24 (polecam cały rozdział)
Gdyż „imieniu Bożemu bluźnią z waszego powodu między narodami”.


Szatan mąci ludziom w głowach i cieszy się jak nawzajem wszyscy chrześcijanie walczą ze sobą, bo wtedy przyćmiewana jest PRAWDA BIBLIJNA, której On nienawidzi. :!:


Może znowu zostanę obrzucony jajem i pomidorami ale jak patrzę na ŚJ, którzy dzień w dzień chodzą od domu do domu, od wioski do wioski (nie zważając na obelgi i pośmiewiska) głosząc Dobrą Nowinę o zbliżającym się Królestwie Bożym, po wszystkich kontynentach:

http://www.youtube.com/wa...3WWN3coU9t08a6a

i to w jaki sposób to czynią, w jaki sposób prowadzą studium biblii z każdym, kto naprawdę chce poznać prawdę, nie spierają się, nikogo na siłę nie zmuszając, nie mordują, nie idą na wojny religijne (jak choćby pozostała część chrześcijaństwa), nie kłócą się zgodnie z zasadą: 2 Tymoteusza 2:1-23



To uważam że to jest właśnie 100% prawdziwe chrześcijaństwo:

http://biblos.feen.pl/vie...ighlight=#54398

oraz głoszenie Dobrej Nowiny, wzorowanie się na początkach chrześcijaństwa i całkowite porzucenie odstępstwa:

http://zwiastowanie.blogs...z-historii.html

które zrodziło się po śmierci apostołów, a to co się dzieje na forach internetowych to jest raczej zabawa dla dzieci, z której żadnego pożytku nie ma, nawet jeśli w tej zabawie uczestniczą pojedynczy członkowie uczęszczający na zgromadzenia ŚJ. :roll:


Kiedyś ktoś w necie napisał świetne słowa:

"Nie warto poświęcać więcej uwagi jakimś niskim rozgrywkom międzyludzkim. Warto szukać nauki w Słowie Bożym ... pielęgnujmy poszukiwanie prawdy, bo to jest najważniejsze. Czas ucieka, trzeba się jak najbardziej zbliżyć do Boga."


Ja się z tym zgadzam, pozdrawiam wnikliwych, pokojowych i poszukujących ze szczerego serca Boga.

:-D


Mi sugerowali śmierć mojego kota :cry: mam nadzieję, że na zwierzętach się skończy
 
     
Zwiastun
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-05, 22:43   

Henryk napisał/a:
kto tak nie uważa ... Nawet dewotki modlące się do tynku też tak uważają!


Tak! Wszyscy uważają, ale po owocach (czynach, słownictwie, kulturze, działalności, próbach życiowych, nastawieniu do drugiego człowieka) rozpoznajemy kto jest kim, gdyż tak rozpoznajemy prawdziwych chrześcijan i do takich powinniśmy się przyłączyć i z nimi współpracować.

Dziś na świecie wielu jedynie powtarza "miłość niech będzie", "pokój niech panuje", "wojen i nienawiści niech nie będzie", "naśladujmy Chrystusa" ale co z tego? KTO TO WYKONUJE !?
Mówią jedno, czynią coś zupełnie odwrotnego. Co to za wiara, w której członkowie nie wiedzą czego naprawdę nauczał Jezus Chrystus i czego uczy biblia? :roll:

Nie słowa! Lecz czyny! :!:
Zacznijmy zmiany od samego siebie a nie skupiamy się na zmianie wszystkich wokół. Patrzmy na swoje postępowanie, rozwijajmy w sobie pokorę i wiele innych pozytywnych cech opisanych w biblii.


Gal. 5:22, 23: „Owocem ducha jest miłość, radość, pokój, wielkoduszna cierpliwość, życzliwość, dobroć, wiara, łagodność, panowanie nad sobą”.

Kto pragnie znaleźć ludzi naprawdę mających ducha Bożego, ten powinien zwracać uwagę na te owoce wydawane w realu, a nie na chwilowe porywy uniesienia religijnego albo piękne słówka wypowiadane na forach albo w kościołach.

ŚJ udowadniają to czynami od 100 lat co to znaczy nosić miano prawdziwych chrześcijan, udowodnili to nawet podczas najcięższych prób za Hitlera i ZSRR (i współczesnej Rosji) i w czasie prześladowań ze względu na wiarę i zabójstw na tle religijnym, nigdy nie odpłacili złem za zło.

Stosują się do uniwersalnych i ponadczasowych rad:
http://zwiastowanie.blogs...e-wartosci.html


Jakże to odwrotne do takich owoców ciała:

Owoce przywódców duchowych (Galatów 5:19)
http://www.youtube.com/wa...t08a6a&index=40

Gorliwość wyznawców lecz nie oparta na dokładnym poznaniu (Rzymian 10:2):
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?p=367237

Kogo chciałbyś naśladować?


Jeden z komentarzy:


Cytat:
Dla mnie liczy się jednak to jakimi ludźmi są w przeważającej większości i jaki stosunek mają do zła różnego rodzaju dziejącego na ziemi. Sam nie znam bardziej uczciwej grupy społecznej czy religijnej. W szczególności cenię u nich poczucie braterstwa wszystkich ludzi co skutkuje nie angażowaniem się w jakiekolwiek konflikty zbrojne i również polityczne. Gdyby wszyscy ludzie na tej ziemi wzięli z nich przykład nie byłoby żadnej wojny, żadnej śmierci niewinnych ludzi w tym dzieci. Biliiony pieniędzy zaoszczędzone na tym można by było wykorzystać na inne szlachetne cele. Oczywiście taka postawa ŚJ w tym temacie jest ością w gardłach możnych tego świata. Dlatego ŚJ byli, są i będą w różny sposób zwalczani, szykanowani i to nie tylko w Rosji ale na całym świecie.
To normalne, że wśród nich zdarzają się przypadki nagannego czy złego zachowania. Jednak w mojej ocenie wygląda to tak. Na 12 ŚJ jeden ukradnie ale 11 nie zrobi tego, jeden zdradzi ale 11 nie zdradzi. Wśród innych znanych społeczności stosunek ten będzie odwrotny 11 ukradnie a 1 nie ukradnie.

źródło:
http://zwiastowanie.blogs...egalizacji.html




Powinniśmy brać przykład z ŚJ (a nie pozostałych wyznań) i w życiu codziennym przejawiać pozytywne cechy (czyli nie krzywdzenie, nie odpłacanie złem nawet wrogom i przeciwnikom, w szkole w pracy, zadość czynienie sprawiedliwości, kultura słowna, okazywanie szacunku i wiele wiele ...) a zwłaszcza pełniąc służbę kaznodziejską powinniśmy szczególnie zważać na to co mówimy i jak mówimy a nie mówić nierozważnie. :-|

„Śmierć i życie są w mocy języka” — mówi Biblia
(Przysłów 18:21)

„Język jest małym członkiem ciała, a jednak wielce się przechwala. Oto jakże małego ognia trzeba, żeby podpalić jakże wielki las! Tak, język jest ogniem”
(Jakuba 3:5, 6).

Tylko w ten sposób dojrzymy jak uwidacznia się tu realna działalność ducha Bożego i pomaga całej grupie osób. :)

Powinniśmy popierać takie działalności a nawet współpracować (a nie być przeciwko wyrządzaniu dobra) w taki sam sposób w jaki współpracuje Jezus Chrystus ze Stwórcą wszechświata, Bogiem Jehową.


:)
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6289
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4500/6115
 73%
EXP: 267/330
 80%
Wysłany: 2015-07-09, 23:51   

nike napisał/a:
zion599 napisał/a:

Cytat:
Wszystkie religie przed inauguracja Królestwa tysiącletniego muszą upaść i po woli upadają.

ciekaw jestem gdzie to przeczytałaś ? 8-)


Nie jest to doktryna, więc nie musi być zapisana w Biblii bezpośrednio, ale pośrednio jest zapisana.

Jest taki tekst w Biblii:

Łk 8:10 bg "A on im rzekł: Wam dano wiedzieć tajemnicę królestwa Bożego; ale innym w podobieństwach, aby widząc nie widzieli, a słysząc nie rozumieli."


Jest też inny:

Cytat:
A już i siekiera do korzenia drzew jest przyłożona; wszelkie więc drzewo, które nie wydaje owocu dobrego, zostaje wycięte i w ogień wrzucone. Mt. 3:10
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2015-07-10, 00:35   

Lub ten:

Dn. 2:43--
(43) A iżeś widział żelazo zmięszane z skorupą glinianą, znaczy, że się spokrewnią z sobą ludzie; a wszakże nie będzie się trzymał jeden drugiego, tak jako żelazo nie może się zmięszać z gliną. (44) Ale za dni tych królów wzbudzi Bóg niebieski królestwo, które na wieki zepsute nie będzie, a królestwo to na inszy naród nie spadnie, ale ono połamie, i koniec uczyni tym wszystkim królestwom, a samo stać będzie na wieki. (45) Tak jakoś widział, iż z góry odcięty był kamień, który nie bywał w ręku, a skruszył żelazo, miedź, glinę, srebro i złoto, przez to Bóg wielki królowi oznajmił, co ma być na potem; i prawdziwy jest ten sen, i wierny wykład jego. (46)
BG
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6289
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4500/6115
 73%
EXP: 267/330
 80%
Wysłany: 2015-07-10, 01:33   

nike napisał/a:
Dn. 2:43--
(43) A iżeś widział żelazo zmięszane z skorupą glinianą, znaczy, że się spokrewnią z sobą ludzie; a wszakże nie będzie się trzymał jeden drugiego, tak jako żelazo nie może się zmięszać z gliną. (44) Ale za dni tych królów wzbudzi Bóg niebieski królestwo, które na wieki zepsute nie będzie, a królestwo to na inszy naród nie spadnie, ale ono połamie, i koniec uczyni tym wszystkim królestwom, a samo stać będzie na wieki. (45) Tak jakoś widział, iż z góry odcięty był kamień, który nie bywał w ręku, a skruszył żelazo, miedź, glinę, srebro i złoto, przez to Bóg wielki królowi oznajmił, co ma być na potem; i prawdziwy jest ten sen, i wierny wykład jego. (46)
BG


Tekst ten wyraźnie wskazuje przyczynę dokonujących się przemian na świecie. Rozkruszane przez „Kamień” części posągu są rozwiewane przez wiatry (wojny światowe):

Cytat:
Patrzyłeś, a wtem bez udziału rąk oderwał się od góry kamień, uderzył ten posąg w nogi z żelaza i gliny, i skruszył je. (35) Wtedy rozsypało się w kawałki żelazo, glina, miedź, srebro i złoto, i było to wszystko jak plewa na klepisku w lecie; i rozniósł to wiatr, tak że nie było po nich śladu. Kamień zaś, który uderzył w posąg, stał się wielką górą i wypełnił całą ziemię. Dn. 2:34,35


Dostrzegam związek tej treści z wypowiedzią Pana Jezusa o spadającym kamieniu i o tych, którzy upadają na niego:

Cytat:
Rzecze im Jezus: Czy nie czytaliście nigdy w Pismach: Kamień, który odrzucili budowniczowie, stał się kamieniem węgielnym; Pan to sprawił i to jest cudowne w oczach naszych? (43) Dlatego powiadam wam, że Królestwo Boże zostanie wam zabrane, a dane narodowi, który będzie wydawał jego owoce. (44) I kto by upadł na ten kamień, roztrzaska się, a na kogo by on upadł, zmiażdży go. Mt. 21:42-44


Kamień w 1914r., upadł na posąg i miażdży (kruszy) go, a wiatry rozwiewają. Kamień w czasie Tysiąclecia, trwającego od 1874r., ma napełnić całą ziemię, aż zostanie zniszczona śmierć, czyli ostatni nieprzyjaciel człowieka. Gdy wtedy, kto na niego upadnie roztrzaska się. Upadnie na niego „człowiek grzechu”, tajemnica nieprawości.

Napisane jest:

Cytat:
A wtedy objawi się ów niegodziwiec, którego Pan Jezus zabije tchnieniem ust swoich i zniweczy blaskiem przyjścia swego. 2Te. 2:8

Rózgą swoich ust będzie chłostał zuchwalca, a tchnieniem swoich warg zabije bezbożnika. Izj. 11:4


Nic nie pomoże kłamstwo i zatajona fałszywa przysięga:

Do przedstawicieli gliny, która działa w związku z żelazem, ale mieni się być kamieniem, odnoszą się słowa proroka Izajasza 28:14-20:

Kod:
Słuchajcie Słowa JHWH mężowie szydercy. Ponieważ zachowujecie się dumnie (mówicie w sercu swoim): Uczyniliśmy przymierze [zawarliśmy układ, jak kamień Dan 2;34,35] obok królestwa śmierci [królestwa posągu z 2 rozdz. Daniela, chociaż są gliną], od otchłani (bestia występująca z otchłani błędu) zaprowadzamy porządek proroków, bicz gwałtowny [Iz 11:4; 2Tes 2:8] nie dosięgnie nas kiedy przejdzie; ponieważ kłamstwo uczyniliśmy schronieniem (nadzieją), fałszywą przysięgę zatailiśmy.
(zgodnie z Strongiem)

C.d.
Cytat:
Schronienie kłamstwa zmiecie grad, a kryjówkę zaleją wody, I wasze przymierze ze śmiercią zostanie zerwane, a wasza umowa z krainą umarłych nie ostoi się. Gdy nadejdzie klęska potopu (bicz gwałtowny), zostaniecie zdeptani. Ilekroć nadejdzie, pochwyci was, a będzie nadchodzić każdego ranka, we dnie i w nocy i tylko grozą będzie rozumienie objawienia. Gdyż za krótkie jest łoże, aby się można wyciągnąć, a za wąskie przykrycie, aby się można otulić. NP).


Fałszywa przysięga okryta zmową milczenia, dotyczy np. tłumaczenia Mt. 28:19 przez "chrzcijcie je w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego"; zamiast: chrzcijcie je dla sławy Ojca i Syna i to Duchem Świętego.

Ta zatajona fałszywa przysięga, po jej ujawnieniu spowoduje, że narody poznają iż ich ojcowie posiedli złudę:

Cytat:
Panie, mocy moja, twierdzo moja i ucieczko moja w dniu niedoli! Do ciebie przyjdą narody od krańców ziemi i powiedzą: Tylko złudę posiedli nasi ojcowie, nicości, z których nie ma pożytku. (20) Czy człowiek może uczynić sobie bogów? Przecież to nie są bogowie! (21) Dlatego oto Ja sprawię, że poznają, tym razem sprawię, że poznają moją rękę i moją moc i będą wiedzieli, że moje imię jest Pan. Jer. 16:19-21
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6289
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4500/6115
 73%
EXP: 267/330
 80%
Wysłany: 2015-07-13, 00:21   Re: Czarny piatek 26 06 2015 r

bartek212701 napisał/a:
Tomasz G napisał/a:
UE: to jest ostatnia szansa Grecji

http://www.deon.pl/wiadom...nsa-grecji.html


Wiecie co, od kilku dni mam dziwne przeczucia, że to wszystko się powoli kończy.
Świat naprawdę oszalał. To co jest złe staje się dobrym, ludzie się pogubili.
Nie jestem zwolennikiem mówienia 'idzie koniec świata' 'to już za chwile', ale naprawdę ostatnimi dniami nie dziwiłbym się gdyby coś takiego się stało :-/


CZARNY PIĄTEK 26 06 2015 r

Zaznacza go:
1. Podjęta przez Sejm z inicjatywy Platformy Obywatelskiej, ustawa o In vitro.
2. Orzeczenie Sądu Najwyższego USA: że zakaz ślubów osób tej samej płci jest niekonstytucyjny.
3. Krwawy piątek – zamachy zwolenników Samozwańczego Państwa Islamskiego na trzech kontynentach.
4. Ostatnia szansa UE dla Grecji.
5. Decyzja UE, w jaki sposób "podzielić się" uchodźcami.
6. Wspólny apel Ukrainy, Rosji, Francji i Niemiec o pokój w Donbasie.
7. Oświadczenia, zalecenia i inne dokumenty Generalnej Konferencji Ogólnoświatowego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w różnych sprawach społecznych i religijnych

Wydarzenia "czarnego piątku" rzeczywiście stanowią jakiś szczególny "Znak Czasu" ale ten jest tylko jednym z elementów "końca świata", czyli żniwa, a nie nim samym. Żniwo to okres zbierana plonów z tego, co zostało zasiane i jest zależne od tego jak ten zasiew był uprawiany. Zbieranie plonów z tego, co zasiała cywilizacja grecko - rzymsko - chrześcijańska (europejska), rozpoczął się w czwartym ćwierćwieczu XIX wiek, kiedy to przywrócono greckie olimpiady. Już wtedy przez łamanie zasad, a więc niezgodnie z zasadami sportowej rywalizacji, zapewniono zwycięstwo Grekowi w biegu (chyba) maratońskim.

Grecja, jako kolebka obecnej demokracji w obecnym kryzysie, odgrywa bardzo istotną rolę, która nie była wcześniej dostrzegana przez społeczeństwo. Ta jej rola jest zaznaczona w bestii czwartej przez pazury miedziane. Miedź, z która wypełnia brzuch w posągu Nabuchodonozora jest symbolem imperium greckiego.

Jeżeli obecnych problemów UE nie uda się rozwiązać w ramach systemu demokratycznego, to upadek Grecji będzie wyrazem upadku ostatniej formy ustroju demokratycznego, jaki obecnie funkcjonuje, a jego symbolem jest komunizm internetowy.

Co na temat wydarzeń obecnych czasów napisał Pastor Russell:

Cytat:
Przebieg wydarzeń zachodzących w Dniu Pańskim będzie bardzo zwodniczy dla tych, którzy nie będą zaznajomieni z Pismem Świętym. W porównaniu z długimi okresami minionych wieków i ich powolnym przemijaniem, nastanie on nagle jak ogień pochłaniający plewy (Sof. 2:2). Lecz Dzień Pański nie będzie tak nagły jak światło błyskawicy, jak się tego błędnie spodziewają ci, którzy przewidują, że wszystkie opisane sprawy mające związek z Dniem Pańskim wypełnią się w ciągu jednej doby. Przyjdzie on „jak złodziej w nocy” w tym sensie, że jego nadchodzenie będzie ukradkowe i nie dostrzeżone przez ogół świata. Ucisk tego dnia będzie przebiegał spazmatycznie. Będzie serią spazmów coraz częstszych i boleśniejszych, w miarę upływu dnia, aż do końca. Wskazuje na to apostoł, gdy mówi: „jak bóle na kobietę brzemienną” (1 Tes. 5:2, 3 NB). Ulga przyjdzie dopiero wraz z narodzeniem się NOWEGO PORZĄDKU rzeczy – nowych niebios (duchowego panowania <str. 335> Chrystusa) i nowej ziemi (zreorganizowanego społeczeństwa), w których sprawiedliwość mieszka (2 Piotra 3:10, 13), w których sprawiedliwość i miłość, a nie przemoc i samolubstwo, będą prawem.

Za każdym razem, gdy następować będzie ból związany z rodzeniem się nowej ery, siła i odwaga istniejących rządów okazywać się będą coraz mniejsze, a ból coraz sroższy. Udzielenie pomocy oraz mądre kierowanie przebiegiem nieuchronnych narodzin, polegające na stopniowym przygotowaniu drogi prowadzącej do tego wydarzenia, jest wszystkim, co lekarze społeczeństwa (ekonomiści polityczni) mogą uczynić, aby przynieść mu ulgę. Nawet gdyby chcieli, nie mogą odwrócić biegu wydarzeń, bowiem Bóg postanowił, że tak musi się stać. Wielu z tych lekarzy społeczeństwa pozostanie jednakże w całkowitej nieznajomości rzeczywistej choroby oraz potrzeb i nagłości sprawy. Ci właśnie podejmą działania represyjne. Wykorzystywać będą przerwy między kolejnymi paroksyzmami na umocnienie metod przeciwdziałania porodowi, wzmagając tym samym bóle. A kiedy sami nie będą już mogli opóźnić porodu, ich niewłaściwe leczenie przyspieszy śmierć pacjenta, bowiem stary porządek rzeczy umrze, rodząc w bólach nowy.

Wysiłki mas mające na celu uwolnienie się spod panowania kapitału i rozwoju automatyzacji produkcji, będą niedojrzałe; plany i sposoby działania okażą się niepełne i niedostateczne. Za każdym bowiem razem masy ludzkie będą się starały postawić na swoim i rozerwać pęta i ograniczenia, które niesie z sobą prawo „podaży i popytu”, gdyż będą one dla nich zbyt niewygodne. Każda nieudana próba zwiększy ufność kapitalistów we własne umiejętności w zakresie utrzymania nowego porządku rzeczy w dotychczasowych granicach, aż wreszcie obecna ograniczająca władza organizacji i rządów osiągnie swój punkt kulminacyjny, rdzeń organizmu społecznego pęknie, prawo i porządek przestaną istnieć, a szeroko rozprzestrzeniająca się anarchia przyniesie to <str. 336> wszystko, co przepowiedzieli prorocy o ucisku- iż „nastanie czas takiego ucisku, jakiego nigdy nie było, odkąd istnieją narody” i – dzięki Bogu za dodatkowe zapewnienie – „nie będzie” potem.

Klasa kapitalistyczna nabierze przekonania, że im więcej będzie ustępować, tym większe będą stawiane przed nią żądania i wkrótce postanowi odmówić spełniania wszelkich <str. 333> żądań. W rezultacie dojdzie do powstania i w atmosferze ogólnej trwogi oraz nieufności kapitał zostanie wycofany z państwowych i prywatnych przedsiębiorstw, tak że nastąpi depresja i popłoch finansowy. Tysiące ludzi pozbawionych zatrudnienia popadnie ostatecznie w desperację. Wtedy prawo i porządek zostaną obalone.

Pismo Święte pokazuje nam, że w tym ogólnym zamęcie nominalny kościół (włączając w to wszystkie denominacje) stopniowo coraz bardziej będzie się przechylał na stronę rządów i bogaczy, w dużej mierze tracąc swój wpływ na ludzi, by ostatecznie upaść wraz z rządami. W taki sposób niebo [rządy kościelne], znalazłszy się w ogniu, przeminie z wielkim trzaskiem.

Cały ten ucisk będzie jedynie krokiem przygotowującym świat do uświadomienia sobie, że chociaż ludzie mogą tworzyć najlepsze i najmądrzejsze plany i zarządzenia, wszystkie one okazywać się będą bezużyteczne, dopóki dominować będzie niewiedza i samolubstwo. Wszyscy przekonają się, że jedynym możliwym sposobem usunięcia powstałych trudności jest ustanowienie silnego i sprawiedliwego rządu, który podporządkuje sobie wszystkie klasy i narzuci im zasady sprawiedliwości, aż stopniowo zatwardziałość ludzkich serc, dzięki korzystnym warunkom i wpływom, ustąpi miejsca pierwotnemu obrazowi Boga. Będzie to właśnie stan, jaki Bóg obiecał urzeczywistnić dla wszystkich w czasie tysiącletnich rządów Chrystusa i dzięki tym rządom, które Jahwe rozpoczyna od karania i nauk tego dnia ucisku – Ezech. 11:9; 36:25, 36; Jer. 31:29-34; Sof. 3:9; Ps. 46:9-11.

Odnosimy wrażenie, że przyszedł czas, aby szerokie rzesze społeczeństwa stały się w równiejszej mierze uczestnikami tych błogosławieństw <str. 331> w obecnym błogosławionym dniu. Żeby do tego doszło, należy stworzyć takie prawodawstwo, które ograniczyłoby działalność wszystkich zachłannych korporacji, tuczących się czerpanymi ze społeczeństwa zyskami i władzą, i które prawnie zmusiłoby je do służenia społeczeństwu za opłaty nie przekraczające granic rozsądku. W żaden inny sposób nie można zapewnić masom błogosławieństw opatrzności. Stąd, chociaż wielkie korporacje, za którymi stoi wielki kapitał, w dużej mierze są dobrodziejstwem i wielką korzyścią dla społeczeństwa, to obecnie dostrzegamy, że przestały spełniać dobroczynną rolę, przekształcając się w panów rządzących ludem. Jeśli nie podda się ich kontroli, wpędzą klasę robotniczą w nędzę i niewolnictwo. Korporacje składające się z pewnej liczby osób, z których wszystkie są mniej lub bardziej zamożne, zaczynają szybko zajmować taką samą pozycję względem ogółu społeczeństwa Ameryki, jaką zajmowali magnaci w Wielkiej Brytanii i w całej Europie względem tamtejszej ludności, z tą różnicą że korporacje mają więcej władzy.

om I Wykładów Pisma Świętego - Wykład XV/ Dzień Jehowy.



Na temat znaczenia Grecji napisałem już w wątku:

Kozła róg - książe, szóstym królem z Ap. 17.10

Post - ROGI BARANA, A MOWA SMOKA

Cytat:
Ad 4. Wtórny kozła Wielki róg – książe, (ale jeszcze nie, jako szósty król), podstępny i zuchwały w działaniu, Dn. 8:23;
Cytat:
pod koniec królowania [… czterech rogów], gdy zbrodniarze dopełnią swej miary (rozbicie imperium na cztery części, ich upadek i wydanie wyroku śmierci na Chrystusa), powstanie król zuchwały i podstępny. Dn. 8:23

(13) I czyni wielkie cuda, tak że i ogień z nieba spuszcza na ziemię na oczach ludzi. (14) I zwodzi mieszkańców ziemi przez cuda, jakie dano mu czynić na oczach zwierzęcia, namawiając mieszkańców ziemi, by postawili posąg zwierzęciu, które ma ranę od miecza, a jednak zostało przy życiu. (15) I dano mu tchnąć ducha w posąg zwierzęcia, aby posąg zwierzęcia przemówił i sprawił, że wszyscy, którzy nie oddali pokłonu posągowi zwierzęcia, zostaną zabici. (16) On też sprawia, że wszyscy, mali i wielcy, bogaci i ubodzy, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na swojej prawej ręce albo na swoim czole, Ap. 13:13-16


Chociaż ten róg odegrał swoją wielką rolę w Średniowieczu, to jednak nie osiągnął wtedy swojego zenitu, gdyż w tym czasie doczesną władzę miał mały róg z poniższej poz. 5. Wielki kozła róg – Książe, najbardziej czynny jest obecnie; JEDEN JEST z Ap. 17:10. Jego symbolem jest Internet, który działa Wedlug zasady: Każdy według swoich możliwości; Każdemu Wedlug jego potrzeb. W nim wszystkie systemy wartości, są dostępne wszystkim, i to jakby bez żadnej kontroli i ograniczeń. Róg ten teraz w oparciu o podstawy cywilizacyjne i społeczno - polityczne, wykonuje władzę bestii z morza, która organizuje się po nowemu, aby wyjść z otchłani, jako odmieniona.


Ad 5. Mały róg bestii czwartej z 7 rozdz. Ks. Daniela, zuchwały w mowie;
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1893#39492

Post - ODMIENNY KOZŁA RÓG - KSIĄŻĘ.
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1893#40733

Post - JEDEN JEST
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1893#46955

Na końcu wątku Kozła róg - książę, szóstym królem z Ap. 17.10 napisałem:

Pokoja napisał/a:
Po doprowadzeniu wątku do powyższego stanu, uprzejmie informuję, że na tym etapie w odniesieniu do przedstawionego materiału można podjąć dyskusję, dla doświadczenia powyżej przedstawionej interpretacji.

PONOWNIE ZAPRASZAM DO DYSKUSJI
I


Obecnie w dyskusji można się już posługiwać nazwami imperiów ustrojów itd.


Ponadto, według wiary mojej, zadaniem obecnych wydarzeń „czarnego piątku” jest stworzenie sprzyjającej sytuacji do ogłoszenia drugiego narodu wybranego po narodzie żydowskim

"Guru" tego potencjalnego narodu w sprzeczności z Rzm. 11:28,29, chce z niego uczynić nowy naród wybrany i obwołać dla nich króla w 2016r., jednak nie przyznają się do tego teraz, gdyż jeszcze działają zakulisowo, w sposób potajemny.

Podaję przesłanki, którymi się kierują, że może i musi się to stać w 2016r.

MOŻE ponieważ:

1. Upłyną 42 pokolenia, trwające po 25 lat, odpowiednio przywłaszczone sobie z Mt. 1:17;

2. Przypadnie piąty termin, w którym Konstytucja czczona przez "guru", wyznacza rok na reaktywację monarchii, a już 23 lata temu "celebryta", który z swoim pomazańcem spóźnił się na spotkanie chyba 25 minut, powiedział na nim "Wiwat król, wiwat szlachta, wiwat wszystkie stany". Przed tym tylko do swojego pomazańca (gdy ten rzekł, że "spóźniliśmy się") powiedział, że "ci którzy tworzą historię nie spóźniają się". W ten sposób dał znak, że ujawnienie jego pomazańca będzie opóźnione celowo, a raczej z konieczności o 25 lat, bo naród nie jest przygotowany na uznanie króla. Najpierw trzeba skompromitować demokrację.

3. upłynie 27 lat przedstawicieli jednowierców, swobodnie działających u tych, o których ich "celebryta" (działający swobodnie 27 lat) powiedział, że potrzebują swojego "rozgrzeszenia".

4. Upłynie 13 lat po, których ma nastąpić rozliczenie tych, o których "celebryta" powiedział, że potrzebują swojego "rozgrzeszenia".

5. Skończy się "celebrowane" siedem lat kryzysu.

6. Pod koniec lipca 2016r., wystąpi chór młodzieży, aby zgotować chwałę królowi, pomazanemu 25 lat wcześniej.

7. nastanie rok "Amen", wyznaczony przez "guru", kończący czteroletni (od 2013r) okres jego przygotowań do wydarzenia uznawanego przez niego za wydarzenie Nowej Epoki, która została zapowiedziana już „GRUBĄ KRESKĄ”.

MUSI ponieważ:
Działanie, wynikające z poruszenia niebios (Łk. 21:26) jest wymuszone kompromitującym oczekiwaniem (już przez 226 lat) przez "guru" na zakończenie "małego okresu" z Ap. 20:3. Jak można twierdzić, że to jest "mały okres", skoro zajmuje prawie czwartą część z 1000 lat.

Nikt chyba nie ma upoważnienia, aby o tym dyskutować przed tym, gdy to się stanie. Dotąd nikt nie puścił pary z ust, aby się przyznać do tego zakulisowego działania. Nie są przekonani jak się ma to oczekiwanie na spełnienie Ap. 19:11-16 z tym, co jest zapowiedziane w Ap. 17:16-18.

Reakcją na tajemne działanie jest ogłaszanie tajemnych rzeczy w mocy Ducha:

Cytat:
Bo kto językami mówi, nie dla ludzi mówi, lecz dla Boga; nikt go bowiem nie rozumie, a on w mocy Ducha rzeczy tajemne wygłasza. 1Kor. 14:2
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 13