FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nędza i pustka, czyli przykład jak nie wolno prowadzić forum
Autor Wiadomość
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6027/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-05-01, 15:01   

bartek212701 napisał/a:
Wielu już o tym zapomniało.


To prawda, gdyby wszystko załatwiała Tora to listy apostolskie, byłyby nie potrzebne.
Apostołowie powiedzieli by wszystkim czytajcie Torę, postępujcie według niej i po problemie, a wcale tak nie było.
Musieli się spotkać i pod wpływem Ducha Świętego podjąć decyzje w stosunku do chrześcijan pogańskiego pochodzenia.
Niestety nie powiedzieli im jak chce Olus czy Listek przestrzegajcie prawa mojżeszowego i zgodnie z nim się obrzezajcie, a będziecie wszczepieni do cielesnego Izraela.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-05-01, 15:49   

Teraz tutaj bedziesz BREDZIL i jeszcze mnie w to mieszal.
No coz skoro mnie wywolales do tablicy to odpowiem.
Krystianie zamiast wypisywac swoje brednie
w paru tematach skup sie jednym i odnies
sie do tego co napisalem.
Bo to co teraz robisz to
Hipokryzja i OBLUDA.

Cytat:
Niestety nie powiedzieli im jak chce Olus czy Listek przestrzegajcie prawa mojżeszowego i zgodnie z nim się obrzezajcie, a będziecie wszczepieni do cielesnego Izraela.

Niestety dla ciebie sam Pan Jezus tak powiedzial :-D

2 «Na katedrze2 Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. 3 Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą

Polskie przeklady niedokladnie jednak oddaja prawidlowa translacje.
Poniewaz nie chodzi o sluchanie Faryzeji ktorych Jezus kazal
sie wystrzegac ale wlasnie O SLUCHANIE MOJZESZA(Prawa Bozego i Prorokow)

Najlepiej to oddaje wedlug mnie przeklad Shem-Tob's Hebrew Matthew

"The Pharisees and sages sit upon the seat of Moses. Therefore, all that he (Moses) says to you, diligently do, but according to their reforms (takanot) and their precedents (ma‘asim) do not do, because they talk but do not do

I w tym momencie robisz UPSss..
I nie bredz wiecej albo mnie przynajmniej w swoje brednie nie mieszaj.

http://www.wwyd.org/Studies/Moses_Seat.htm
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-05-01, 16:48   

Olus, My nie jesteśmy Izraelitami, by słuchać Mojżesza, my słuchamy Jezusa, bo jesteśmy Chrześcijanami. Całe prawo wypełnia się w jednym przykazaniu - miłości, słowa Jezusa. Miłujesz, wypełniasz prawo. Dzięki czemu Jezus wypełnił Prawo? Czyż nie dzięki swojej wielkiej miłości do ludzi, nawet tych, którzy go przybili do tego krzyża?

Jesli ktoś jednak chce przestrzegać Prawa, to powinien go przestrzegać w całości, a nie tylko to co mu pasuje. To tylko moje przemyślenia.

My mamy wzór, jest nim Jezus, co Jezus powiedział o Prawie? Wiemy wszyscy.

Pozdrawiam i życze miłego dnia wszystkim użytkownikom :)
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-05-01, 16:55   

Cytat:
lus, My nie jesteśmy Izraelitami, by słuchać Mojżesza

Gdzie masz tam napisane ze to polecenie tylko dla Zydow :shock:
Cala Ewangelia,Cala Biblia,Cala nauka Jezusa jest w calosci do nas :)
Poganie tez meili sluchac Tory bo po to ja czytano so sabat w synagogach.
Slowa Mojzesza to nie slowa samego Mojzesza ale Jehowy.
Slowa Jezusa to nie slowa samego Jezusa ale Jehowy.
Czynis podzialy wbrew Pismu i tworzysz wlasna teologie.
Masz nasladowac Jezusa czyli co? wypelniac Prawo
tak samo jak On wypelnial.A jakie wypelnial no jakie?
:-D
JEden jest tylko Zakon dla Zydow i Pogan w ich sercach.
Nie rozumiem skad ludzie biora takie urojenia ze oni sa
lepsi czy gorsi i cos ich nieobowiazuje.Niesprawiedliwy Bog?
Zmieniajacy sie Bog?Zmieniejace sie Prawa,Cala masa bredni..
Mojżesz bowiem od dawnych pokoleń ma po miastach tych, którzy go głoszą w synagogach, gdy czyta się go w każdy szabat

Cytat:
Całe prawo wypełnia się w jednym przykazaniu - miłości, słowa Jezusa. Miłujesz, wypełniasz prawo

No ale o jaka milosc chodzilo ?milosc ktora prowadzi do wypelniania ZAKONU.
Kazdy moze uroic sobie swoja "milosc" i swoje wyplenianie i dlatego zostal dany zakon.
Cytat:
Jesli ktoś jednak chce przestrzegać Prawa, to powinien go przestrzegać w całości, a nie tylko to co mu pasuje. To tylko moje przemyślenia.


Dokladnie tak!.Jak Jezus!tyle ze my to nie Jezus dlatego
nalzey jednak dodac ze ZADEN Zyd ani Poganin
NIGDY nie bedzie wstanie wypelniac w pelni zakonu.
Dlatego tez apostolowie na nowo nawracajych sie pogan
na poczatek zakazali to co najistotniejsze a co do reszty
kazali sluchac Mojzesza czytanego co szabat i w miare
mozliwosci aby kazdy mogl sam sie uswiecac i wzrastac w poznaniu.
Nikt tez niezostanie potepiony za to ze sie nieobrzeza poniewaz wazniejsze
jest obrzezanie serca i to bez niego nie mozna podobac sie Bogu.Samo obrzezanie
jednak jak pisal Pawel przynosi jakies korzysci jak i przestrzeganie sabatu.To znak.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6027/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-05-01, 17:48   

Olus napisał/a:
Bo to co teraz robisz to
Hipokryzja i OBLUDA.


Ostatni raz się wypowiadam w tej sprawie do Ciebie bo robisz się niegrzeczny.

1. Sam jesteś hipokrytą karząc przestrzegać prawa mojżeszowego z góry wiedząc, że w państwie nieteokratycznym jest to niemożliwe.
2. Jezus i apostołowie, których Duch Święty pouczał wiedzieli, że po zburzeniu świątyni wykonywanie tego prawa, będzie niemożliwe, ponieważ nastąpi koniec systemu żydowskiego, a chrześcijanie będą żyć w różnych częściach świata.
3. Nie jest tak jak twierdzisz, że zostało tylko zniesione prawo ofiarnicze. Ono jest składową częścią
prawa mojżeszowego. Dla przykładu w skład prawa administracyjnego wchodzi prawo materialne i formalne.Gdyby zostało zniesione formalne to wykonywanie materialnego byłoby niewykonalne.
4. Bóg nie kazał by swojego prawa wykonywać wybiórczo, o czym Biblia wyraźnie mówi.
5. Apostołowie kazali oczywiście poznawać ST poganom, ponieważ on wskazywał na Mesjasza, a ponadto wiele zawartych tam proroctw dotyczy wszystkich nas. My mamy przestrzegać prawa Bożego, bo w tej materii się nic nie zmieniło. Starożytni Izraelici tak samo np nie mogli kraść, cudzołożyć i itd jak i my nie możemy, bo to wynika z tych dwóch przykazań co Jezus nam dał. Jednak stricto prawo mojżeszowe było dane tylko narodowi żydowskiemu, któremu Bóg stworzył możliwość jego wykonywania.
6. Nie wyzywaj ludzi od obłudników, hipokrytów, ścian bo sam kiedyś tak samo rozumiałeś jak ja, Dawid, Zion itd odnośnie zakonu, do tego wyśmiewałeś Jahwe jako imię Boga.
7. Pożyjemy zobaczymy kto z nas miał rację.
8. To, że Ty olewasz wersety mówiące do kogo to prawo było kierowane nie znaczy, że ja mam się zachowywać tak gorączkowo w stosunku do Ciebie jak Ty to czynisz do każdego usera co ma inne zdanie w tej kwestii.

Nie odpisuj mi w tej kwestii bo ja z Tobą dyskusję zakończyłem.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-05-01, 18:00   

Cytat:
1. Sam jesteś hipokrytą karząc przestrzegać prawa mojżeszowego z góry wiedząc, że w państwie nieteokratycznym jest to niemożliwe.

Przestrzegac prawa mieli i maja wszyscy ale od karania za to byl Bog i siedziowie.

PUDLO

Cytat:
2. Jezus i apostołowie, których Duch Święty pouczał wiedzieli, że po zburzeniu świątyni wykonywanie tego prawa, będzie niemożliwe, ponieważ nastąpi koniec systemu żydowskiego, a chrześcijanie będą żyć w różnych częściach świata.

Aposolowiek kazali sluchac tego co jest napisane w CALEJ Torze.nic innego nie bylo.Apostolowie glosili tylko na podstawie tanach ktore z czasem tlumaczono
na inne jezyki jak np grecka septuginta.Potem doszly listy ktory nie MOGLY JEJ PRZECZYC.Jak niektorzy w naszych czasach staraja sie je wykorzystywac.

PUDLO

Cytat:
3. Nie jest tak jak twierdzisz, że zostało tylko zniesione prawo ofiarnicze. Ono jest składową częścią
prawa mojżeszowego. Dla przykładu w skład prawa administracyjnego wchodzi prawo materialne i formalne.Gdyby zostało zniesione formalne to wykonywanie materialnego byłoby niewykonalne.

Prawo ofiarnicze masz dalej tyle ze w niebie poza tym nie masz swiatyni :lol:

Pudlo i BEZMYSLNOSC :-D

Cytat:
4. Bóg nie kazał by swojego prawa wykonywać wybiórczo, o czym Biblia wyraźnie mówi.

dlatego caly czas pisze aby przestrzegal wszystkie a ty non stop wypisujesz jakies urojenia :-D

pudlo i nieczytanie tego co pisze

Cytat:
5. Apostołowie kazali oczywiście poznawać ST poganom, ponieważ on wskazywał na Mesjasza, a ponadto wiele zawartych tam proroctw dotyczy wszystkich nas. My mamy przestrzegać prawa Bożego, bo w tej materii się nic nie zmieniło. Starożytni Izraelici tak samo np nie mogli kraść, cudzołożyć i itd jak i my nie możemy, bo to wynika z tych dwóch przykazań co Jezus nam dał. Jednak stricto prawo mojżeszowe było dane tylko narodowi żydowskiemu, któremu Bóg stworzył możliwość jego wykonywania.


Bylo tam tez prawo i Jezus kazal sluchac Mojzesza jak ci wykazalem wyzej.
Na dwoch przykazania OPARTE CALE PRAWO a nie tylko czesc :-D

Cytat:
6. Nie wyzywaj ludzi od obłudników, hipokrytów, ścian bo sam kiedyś tak samo rozumiałeś jak ja, Dawid, Zion itd odnośnie zakonu, do tego wyśmiewałeś Jahwe jako imię Boga.

nie wyzywam tylko pisze czym sie wykazujesz w danym momencie.
co do sciany to masz racje :-D sorry
to tylko sb byl :roll:

Cytat:
7. Pożyjemy zobaczymy kto z nas miał rację.

Oczywiscie ze Jezus

[i]7 Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. 18 Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. 19 Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim. 20 Bo powiadam wam: Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego.

Cytat:
8. To, że Ty olewasz wersety mówiące do kogo to prawo było kierowane nie znaczy, że ja mam się zachowywać tak gorączkowo w stosunku do Ciebie jak Ty to czynisz do każdego usera co ma inne zdanie w tej kwestii.

juz w tamtych czasach bylo takze dla poganina ktory sie przylaczal.
teraz tym bardziej kiedy stanowimy jeden lud Bozy

Cytat:
Nie odpisuj mi w tej kwestii bo ja z Tobą dyskusję zakończyłem.

no chyba sobie jaja robisz :lol: ze zostawie takie cos bez odzewu ;-D
No dobra jak juz nic nie bedziesz pisal tutaj to ja tez :-D

Jak zwykle nie odniosles sie do tego co pisze tylko napisales swoja "wizje" :roll:



Adios
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2015-05-01, 21:12   

Krystian napisał/a:
Jezus i apostołowie, których Duch Święty pouczał wiedzieli, że po zburzeniu świątyni wykonywanie tego prawa, będzie niemożliwe, ponieważ nastąpi koniec systemu żydowskiego, a chrześcijanie będą żyć w różnych częściach świata.


My jesteśmy świątynią Ducha Bożego a arcykapłan jest w świątyni w niebie.

Chrystus Jezus złożył raz na zawsze ofiarę doskonałą.Wszystko jest zgodnie z Prawem Bożym.

Jest jeden lud Boży ,w którego skład wchodzą Żydzi mesjańscy i Boży ludzie z narodów ,na tych samych Bożych zasadach.Nie ma Żyda i nie ma Greka, wszyscyśmy jedno ( czyli zgodni)w Chrystusie.

1Kor 6:19 bug "Czyż nie wiecie, że wasze ciało jest świątynią Ducha Świętego, [który] jest w was, a którego macie od Boga, i nie należycie do samych siebie?"

Hbr 9:12 bw "[Jezus]wszedł raz na zawsze do świątyni nie z krwią kozłów i cielców, ale z własną krwią swoją, dokonawszy wiecznego odkupienia."


Hbr 10:12 bw "lecz gdy On złożył raz na zawsze jedną ofiarę za grzechy, usiadł po prawicy Bożej,"

Dlatego mylisz się Krystianie.
:)
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
naka 


Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 16 Sty 2015
Posty: 297
Skąd: Bóg wie
Poziom: 16
HP: 0/556
 0%
MP: 265/265
 100%
EXP: 5/39
 12%
Wysłany: 2015-05-01, 22:10   

bartek212701 napisał/a:
Jesli ktoś jednak chce przestrzegać Prawa, to powinien go przestrzegać w całości, a nie tylko to co mu pasuje. To tylko moje przemyślenia.


Bartku, spacer zaczyna się od pierwszego kroku i tak samo jest z przestrzeganiem Prawa. Gdy coś zostanie Ci objawione to nie na chwilę ale na zawsze.
_________________
kto ma oczy i uszy szeroko otwarte?
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-05-01, 22:18   

naka napisał/a:
Bartku, spacer zaczyna się od pierwszego kroku i tak samo jest z przestrzeganiem Prawa. Gdy coś zostanie Ci objawione to nie na chwilę ale na zawsze.
Rozumiem, ale żeby zakończyć spacer trzeba umiejętnie spocząć, by się nie przewrócić. Jeśli nasz spacer będzie zbyt forsowny możemy go nie zakończyć, w połowie opaść z sił :)
Pozdrawiam Cię serdecznie, nie wiedziałem, ze byłaś w szpitalu, dopiero odczytałem te wiadomośc z tematu o 'siedmiu czasach'. Zdrowia :) i sił.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
naka 


Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 16 Sty 2015
Posty: 297
Skąd: Bóg wie
Poziom: 16
HP: 0/556
 0%
MP: 265/265
 100%
EXP: 5/39
 12%
Wysłany: 2015-05-01, 22:53   

:) - dziękuję za dobre słowo
_________________
kto ma oczy i uszy szeroko otwarte?
 
     
Zwiastun
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-15, 20:45   Re: Nędza i pustka, czyli przykład jak nie wolno prowadzić f

Wasiczek napisał/a:
Sytuacji wcale nie poprawia ograniczona władza właścicielki forum. Każda niepasująca Bartkowi decyzja przybliża Nike do utraty tech-admina, bez którego pomocy nie da radypoprowadzić forum, póki nie znajdzie nowego. Tym samym adminka jest uzależniona od jego fochów




Czyli wszystko jasne. :-|
Kaput, finito, the end.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13633
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 412/608
 67%
Wysłany: 2015-07-15, 23:01   

Zwiastun, ejze nudnik ata.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-15, 23:36   



8-)
 
     
Zwiastun
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-16, 01:05   

nike napisał/a:
ejze nudnik ata




shoutbox 15/16 07 2015 napisał/a:
[Wczoraj 23:30] Zwiastun: No proszę co do mnie Nike napisała: "ejze nudnik ata" :->

[Dzisiaj 9:49] nike: napisałam dokładnie jesteś natrętny [upierdliwy] a nie wstrętrny. Czy nie jestes natrętny?? sam sobie odpowiedz

[Dzisiaj 10:39] Zwiastun: W takim układzie już się usuwam. :->





Nędza i pustka, czyli przykład jak nie wolno prowadzić forum :

http://www101.patrz.pl/u/f/44/33/74/443374.jpg


Dyskusyjne fora biblijne, #mianowicie: #pokój, #zgoda i "#trzy prawdy " .
:->
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2015-07-17, 08:48   

bartek212701 napisał/a:
Jesli ktoś jednak chce przestrzegać Prawa, to powinien go przestrzegać w całości, a nie tylko to co mu pasuje. To tylko moje przemyślenia.



Złota myśl.

Jezus uwolnił nas od kary wiecznego potępienia, a wszystkie przykazania Boga są święte.

Kto się przeciw nim buntuje sam sobie szkodzi.

"Przykazania bowiem:
Nie cudzołóż,
nie zabijaj,
nie kradnij,
nie pożądaj
i wszelkie inne w tym słowie się streszczają:
Miłuj bliźniego swego jak siebie samego."
Rz 13:9 bw

Wychodzi na to,że ,by się Bogu podobać trzeba je wszystkie wypełniać tak jak Jezus.

http://www.nonpossumus.pl/ps/Ps/90.php

:) :) :)
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12