FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wszczepieni
Autor Wiadomość
efroni 

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 30 razy
Wiek: 66
Dołączył: 15 Paź 2013
Posty: 153
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 11/25
 44%
Wysłany: 2015-07-26, 20:34   

Listek napisał/a:
efroni napisał/a:
jesli wladza kościoła narzuca nam swoje "przykazania" ktore stoja w opozycji do Prawa Bozego nalezy jej sie sprzeciwic."


Oczywiście.
A jeśli nie będzie poprawy należy odejść z odstępczego kościoła.

Prawdziwy Bóg podał swoje Prawo przez proroka Mojżesza.
Wzorem do naśladowania tego jak wypełniać z serca prawo Boże jest Namaszczony Syn Boży Jezus.

"Podczas gdy Prawo zostało dane za pośrednictwem Mojżesza,
łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa."

J 1:17


:) :) :)


Dotyczy to też członków kościoła śJ ?
_________________
..ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim..

Rozmawiam z Wami jak uczeń na przerwie który tak zrozumiał wykład nauczyciela
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2015-07-30, 08:13   

efroni napisał/a:
Dotyczy to też członków kościoła śJ ?


To są bardzo trudne decyzje,by odejść, gdy się sprawuje poważne funkcje w organizacji.

:) :) :)
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 751
Poziom: 24
HP: 94/1353
 7%
MP: 646/646
 100%
EXP: 53/68
 77%
Wysłany: 2022-05-13, 09:48   

Kamień jest trwały, długowieczny i ma względnie dużą wagę, dlatego w Piśmie Świętym stosowany jest jako swego rodzaju opoka dla znaków Prawa

Ap 2:17 BT5 "Kto ma uszy, niechaj posłyszy, co mówi Duch do Kościołów. Zwycięzcy dam manny ukrytej i dam mu biały kamyk, a na kamyku wypisane imię nowe, którego nikt nie zna oprócz tego, kto [je] otrzymuje."

Wj 24:12 BT5 "Pan rzekł do Mojżesza: Wstąp do Mnie na górę i pozostań tam, a dam ci tablice kamienne, Prawo i przykazania, które napisałem, aby ich pouczyć."
_________________
Mat 3:17 BW1975 I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.
Rev 19:9 BW1975 (...)Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka.(...)
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-05-14, 05:03   

radek napisał/a:
Kamień jest trwały, długowieczny i ma względnie dużą wagę, dlatego w Piśmie Świętym stosowany jest jako swego rodzaju opoka dla znaków Prawa

Ap 2:17 BT5 "Kto ma uszy, niechaj posłyszy, co mówi Duch do Kościołów. Zwycięzcy dam manny ukrytej i dam mu biały kamyk, a na kamyku wypisane imię nowe, którego nikt nie zna oprócz tego, kto [je] otrzymuje."

Wj 24:12 BT5 "Pan rzekł do Mojżesza: Wstąp do Mnie na górę i pozostań tam, a dam ci tablice kamienne, Prawo i przykazania, które napisałem, aby ich pouczyć."


W jaki sposób treść Twojego postu ma związek z tematem tego wątku, w którym było podkreślane bezustanie, że Tora Boża to tylko to, co Bóg dał w przeszłości na Synaju, a jednak Ap. Paeł napisał, że narody z natury, czynią to, co prawo nakazuje, Rz. 2:14-16 (7-29), Rz. 13:1-7; 1Tym. 2:1-6.
Tora to prawo, a prawo jest bardzo rozległe. Nie wszystko zostało w nim dane w szczególności w kwestii naprawienia wszystkich rzeczy. Nawet Samarytanka powiedziała do Pana Jezusa, ze gdy przyjdzie Mesjasz (Chrysus), to on wszysko oznajmi. Gdy już przyszedł to powiedział, że dopiero Bóg przez Ducha swego, objawi to, czego nawet Apostołowie nie byli w stanie zrozumieć, J. 16:12-15.
W tym wątku toczyła się także ostra dyskusja nad tym, że Nowe Przymierze, które Pan Jezus zawarł z Apostołami, aby w Wieku Ewangelii były składane ofiary tego wieku to ono, dopiero będzie wprowadzone w przyszłości z Izraelem, Jer. 31:31-34,

Wcześniej nauczano tylko o miłowaniu bliźniego, a Pan Jezus dajac okup za wszystkich nauczał, aby miłować takze nieprzyjaciół.
Nie ma dwóch Nowych Przemierzy. Jest tylko JEDNO ŚWIĘTE WIECZNE PRZYMIERZE, które Bóg zawarł z Noem, Abrahamem, Izaakiem i Jakubem. Istneje jednak różnica między ustanowieniem Tego Przymierza, a przyłączeniem się do niego. Chociaż jest ono jako JEDNO ŚWIĘTE WIECZNE PRZYMIERZE, to jednak dla Izraela będzie ono Nowe, gdyż wcześniej byli pod Przymierzem Synaju. Do nowego, chociaż jest JEDNO ŚWIĘTE WIECZNE PRZYMIERZE, wejdą dopiero w Wielkim Tysiącletnim Jubileuszu Ziemi.
W Nowe Przymierze będzie w przyszłości dla Izraela wczasie zstępowania jego błogosławieństw, gdy ten będzie oczysżczony z grzechów swoich, Wyj. 19:10,11. W czasie błogosławieństwa nie były składane ofiary, dlatego w tym czasie i nie będą składane pod Nowym Przymierzem.
Co prawda można ulec złudzeniu, że Ap. Paweł, cytując proroctwo Jer. 31:31-34, odnosi je do przyszłości, ale do przyszłośco odnosi się ta część o odwróceniu bezbożności Izraela przez to Nowe Przymierze, ale dla nich nowe. Dla Abrahama nie było ono nowe, gdyż Bóg wcześniej nie zawierał z nim przymierza.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2022-05-14, 05:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 751
Poziom: 24
HP: 94/1353
 7%
MP: 646/646
 100%
EXP: 53/68
 77%
Wysłany: 2022-05-14, 07:56   

Pokoja napisał/a:
radek napisał/a:
Kamień jest trwały, długowieczny i ma względnie dużą wagę, dlatego w Piśmie Świętym stosowany jest jako swego rodzaju opoka dla znaków Prawa

Ap 2:17 BT5 "Kto ma uszy, niechaj posłyszy, co mówi Duch do Kościołów. Zwycięzcy dam manny ukrytej i dam mu biały kamyk, a na kamyku wypisane imię nowe, którego nikt nie zna oprócz tego, kto [je] otrzymuje."

Wj 24:12 BT5 "Pan rzekł do Mojżesza: Wstąp do Mnie na górę i pozostań tam, a dam ci tablice kamienne, Prawo i przykazania, które napisałem, aby ich pouczyć."


W jaki sposób treść Twojego postu ma związek z tematem tego wątku, w którym było podkreślane bezustanie, że Tora Boża to tylko to, co Bóg dał w przeszłości na Synaju, a jednak Ap. Paeł napisał, że narody z natury, czynią to, co prawo nakazuje


Człowiek otrzymał wolną wolę, więc może pójść za Bogiem Stwórcą, lub znaleźć szczęście samodzielnie

J 21:18 BT5 "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci: Gdy byłeś młodszy, opasywałeś się sam i chodziłeś, gdzie chciałeś. Ale gdy się zestarzejesz, wyciągniesz ręce swoje, a inny cię opasze i poprowadzi, dokąd nie chcesz."

Jeśli jednak zdecyduje się pójść za Stwórcą, to właśnie wtedy zostanie wszczepiony z powrotem do Jego ludu i będzie opieczętowany Jego imieniem, imieniem Najwyższego

Iz 56:4-5 BT5 "Tak bowiem mówi Pan: Rzezańcom, którzy przestrzegają moich szabatów i opowiadają się za tym, co Mi się podoba, oraz trzymają się mocno mego przymierza, (5) dam w moim domu i w moich murach stelę oraz imię lepsze od [imienia] synów i córek, dam im imię wiekuiste i niezniszczalne."

Ap 14:1 BT5 "Potem ujrzałem: A oto Baranek stojący na górze Syjon, a z Nim sto czterdzieści cztery tysiące, mające imię Jego i imię Jego Ojca wypisane na czołach."

Iz 28:16 BT5 "Przeto tak mówi Pan Bóg: Oto Ja kładę na Syjonie kamień, kamień dobrany, węgielny, cenny, położony jako fundament. Kto wierzy, nie potknie się."
_________________
Mat 3:17 BW1975 I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.
Rev 19:9 BW1975 (...)Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka.(...)
Ostatnio zmieniony przez radek 2022-05-14, 08:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-05-14, 09:30   

radek napisał/a:
Pokoja napisał/a:
radek napisał/a:
Kamień jest trwały, długowieczny i ma względnie dużą wagę, dlatego w Piśmie Świętym stosowany jest jako swego rodzaju opoka dla znaków Prawa

Ap 2:17 BT5 "Kto ma uszy, niechaj posłyszy, co mówi Duch do Kościołów. Zwycięzcy dam manny ukrytej i dam mu biały kamyk, a na kamyku wypisane imię nowe, którego nikt nie zna oprócz tego, kto [je] otrzymuje."

Wj 24:12 BT5 "Pan rzekł do Mojżesza: Wstąp do Mnie na górę i pozostań tam, a dam ci tablice kamienne, Prawo i przykazania, które napisałem, aby ich pouczyć."


W jaki sposób treść Twojego postu ma związek z tematem tego wątku, w którym było podkreślane bezustanie, że Tora Boża to tylko to, co Bóg dał w przeszłości na Synaju, a jednak Ap. Paeł napisał, że narody z natury, czynią to, co prawo nakazuje


Człowiek otrzymał wolną wolę, więc może pójść za Bogiem Stwórcą, lub znaleźć szczęście samodzielnie

J 21:18 BT5 "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci: Gdy byłeś młodszy, opasywałeś się sam i chodziłeś, gdzie chciałeś. Ale gdy się zestarzejesz, wyciągniesz ręce swoje, a inny cię opasze i poprowadzi, dokąd nie chcesz."

Jeśli jednak zdecyduje się pójść za Stwórcą, to właśnie wtedy zostanie wszczepiony z powrotem do Jego ludu i będzie opieczętowany Jego imieniem, imieniem Najwyższego


Jest napisane, że Bóg nie wzgardził Izraelem, ale go odrzucił ze względu na jego zatwardziałość, więc wszczepienie w Wieku Ewangelii, kogoąś z narodów do cielesnego Izraela w takim ich stanie zatwardziałości, w istocie rzeczy oznaczałoby odcięcie kogoś, kto nie był w tym drzewie oliwnym. Drzewo oliwne, to drzewo obietnic Abrahamowych, a nie Izrael ("drzewo figowe). W drzewie oliwnym są ukryte obietnice także dla narodów, gdyż on jest ojcem, dla wszystkich wierzących, a nie tylko z Izraela, Rdz. 12:2,3.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 751
Poziom: 24
HP: 94/1353
 7%
MP: 646/646
 100%
EXP: 53/68
 77%
Wysłany: 2022-05-14, 10:22   

Pokoja napisał/a:
Jest napisane, że Bóg nie wzgardził Izraelem, ale go odrzucił ze względu na jego zatwardziałość, więc wszczepienie w Wieku Ewangelii, kogoąś z narodów do cielesnego Izraela w takim ich stanie zatwardziałości, w istocie rzeczy oznaczałoby odcięcie kogoś, kto nie był w tym drzewie oliwnym. Drzewo oliwne, to drzewo obietnic Abrahamowych, a nie Izrael ("drzewo figowe). W drzewie oliwnym są ukryte obietnice także dla narodów, gdyż on jest ojcem, dla wszystkich wierzących, a nie tylko z Izraela, Rdz. 12:2,3.


Mądrze piszesz, zauważ też, że inaczej postrzegają ludzie, a z innej, szerszej perspektywy patrzy Bóg

Iz 55:8-9 BT5 "Bo myśli moje nie są myślami waszymi ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana. (9) Bo jak niebiosa górują nad ziemią, tak drogi moje - nad waszymi drogami i myśli moje - nad myślami waszymi."

Oraz czym charakteryzuje się Słowo Boże

Iz 55:10-11 BT5 "Zaiste, podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewnią urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, (11) tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa."

A co mówi Bóg?

Rdz 17:1-5 BT5 "A gdy Abram miał dziewięćdziesiąt dziewięć lat, ukazał mu się Pan i rzekł do niego: Jam jest Bóg Wszechmogący. Służ Mi i bądź nieskazitelny, (2) chcę bowiem zawrzeć moje przymierze pomiędzy Mną a tobą i dać ci niezmiernie liczne potomstwo. (3) Abram padł na oblicze, a Bóg tak do niego mówił: (4) Oto moje przymierze z tobą: staniesz się ojcem mnóstwa narodów. (5) Nie będziesz więc odtąd nazywał się Abram, lecz imię twoje będzie Abraham, bo uczynię ciebie ojcem mnóstwa narodów."
_________________
Mat 3:17 BW1975 I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.
Rev 19:9 BW1975 (...)Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka.(...)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13