FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
co by było gdyby Szaweł nie nawrócił się?
Autor Wiadomość
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-08-31, 11:51   

@Pokoja

Cytat:
Zionie, ale Ty domagałeś się rozpatrzenia takiego hipotetycznego przypadku Saula, gdyby nie nawrócił się w drodze do Damaszku. Wskazałem więc, że zatwardziałość jego ustąpiłaby dopiero po wejściu do Kościoła pogan w pełni, Rz. 11:25


tak tyle ze ja nie domagałem sie co stało by sie z Izraelem czy Kosciolem
bo wiem ze Kosciol i Izrael poradziłby sobie i bez Szawla bez żadnych problemow
Jak nie Szaweł , to kto inny byłby apostołem pogan :)
Dziekujmy Bogu za ten dar nawrócenia:)

Mnie interesowało tylko hipotetycznie-
co stałoby sie z samym Saulem jako tym człowiekiem gorliwym
gdyby nie nawrócił się
No ale przy okazji powstało pare ciekawych wątkow, nie mam nic przeciwko

Cytat:
Ad 1. Nie Chrystus głową Chrystusa, lecz Pan Jezus Chrystus, Głowa Chrystusa w duchu. Pan Jezus od zstąpienia na niego DŚBO jest Chrystusem sam w sobie. Natomiast Chrystus w duchu, to Pan Jezus Chrystus jako Głowa i Kościół 1444 000 jako Ciało. Razem stanowią Chrystusa w duchu.


Chrystus z tego co sie orientuje, to znaczy ''namaszczony'' , ''mesjasz''
a nie oblubienica
Poza tym 144.000 to nie Kosciol Chrystusa,
nie ostateczna liczba ciała Chrystusa
ani też oblubienica , ktora ujawni sie dopiero w czasach ostatecznych

144.000 to liczba opieczetowanych z pokoleń Izraela
są to Ci , ktorzy jako jedyni umieli śpiewać pieśń nową

I śpiewają jakby pieśń nową przed tronem
i przed czterema Zwierzętami, i przed Starcami:
a nikt tej pieśni nie mógł się nauczyć
prócz stu czterdziestu czterech tysięcy -
wykupionych z ziemi.


Oprocz nich też jest wielka rzesza, ktora rownież bedzie należeć do oblubienicy/ciała
a zostaną wybrani z Kosciola Chrystusa;

Cytat:
Ad 3. Liczba 5 000 Judejczyków jest wynikiem dalszej mowy i działalności Apostołów:

A dusze wszystkich ogarnięte były bojaźnią, albowiem za sprawą apostołów działo się wiele cudów i znaków. (44) Wszyscy zaś, którzy uwierzyli, byli razem i mieli wszystko wspólne, (45) i sprzedawali posiadłości i mienie, i rozdzielali je wszystkim, jak komu było potrzeba. (46) Codziennie też jednomyślnie uczęszczali do świątyni, a łamiąc chleb po domach, przyjmowali pokarm z weselem i w prostocie serca, (47) chwaląc Boga i ciesząc się przychylnością całego ludu. Pan zaś codziennie pomnażał liczbę tych, którzy mieli być zbawieni. Dz. 2:43-47

Wielu zaś z tych, którzy słyszeli tę mowę, uwierzyło, a liczba mężów wzrosła do około pięciu tysięcy. Dz. 4:4


No tak , tyle ze nadal nie wiemy czy na tym sie skonczyło , bo jest tu sytuacja omowiona zaraz
Potem nakładano na ręce Ducha wiec i wielu wielu innych było odkupionych
a nie wykluczone że i Żydów, bo Ci ktorzy tam byli przeciez nieśli wieść po całej Judei


Cytat:
Ad 4. Samarytanie jako odrębna grupa, która został sprowadzona na terytorium opuszczone przez 10 pokoleń Izraela byli pierwszymi prozelitami, którzy otrzymali DŚBO, a nie że byli pierwszymi prozelitami w ogóle


Ok, a moge prosic cytat na poparcie tego , ze byli pierwszą grupą ktora otrzymała DŚBO ?


Cytat:
Ad 7. Wielu z uczniów Jana Chrzciciela zgorszyło się zakresem działalności Pana Jezusa i nie poszli za nim


Ale gdzie tu jest napisane , ze oni byli uczniami u Jana?
Zdaje mi sie ze Jan nie nauczał tylko raczej chrzcił i tez nie jest powiedziane
ze ci co szli za Jezusem byli ochrczeni przez Jana
tam jedynie jest napisane , ze mieli Janowi oznajmić
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6293
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4494/6115
 73%
EXP: 271/330
 82%
Wysłany: 2015-09-01, 11:01   

zion599 napisał/a:
@Pokoja

Pokoja napisał/a:
Zionie, ale Ty domagałeś się rozpatrzenia takiego hipotetycznego przypadku Saula, gdyby nie nawrócił się w drodze do Damaszku. Wskazałem więc, że zatwardziałość jego ustąpiłaby dopiero po wejściu do Kościoła pogan w pełni, Rz. 11:25


Mnie interesowało tylko hipotetycznie-
co stałoby sie z samym Saulem jako tym człowiekiem gorliwym
gdyby nie nawrócił się


Przyjąłem, że w tej kwestii zgodziłeś się z moją hipotetyczną odpowiedzią:

zion599 napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Jeżeli Saul by miał gorliwość dla Boga, ale nierozsądną, to znaczy, że pozostałby zatwardziałym jak inni Żydzi, którzy prześladowali Kościół Chrystusowy. Rz. 10:2,3


z tym sie zgodzę.
Tak faktycznie mogłoby być
http://biblos.feen.pl/vie...c&start=0#57206

W pytaniu prosiłeś o odpowiedź hipotetyczną i taką otrzymałeś i dopuściłeś jej przyjęcie.

zion599 napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Ad 1. Nie Chrystus głową Chrystusa, lecz Pan Jezus Chrystus, Głowa Chrystusa w duchu. Pan Jezus od zstąpienia na niego DŚBO jest Chrystusem sam w sobie. Natomiast Chrystus w duchu, to Pan Jezus Chrystus jako Głowa i Kościół 1444 000 jako Ciało. Razem stanowią Chrystusa w duchu.


Chrystus z tego co sie orientuje, to znaczy ''namaszczony'' , ''mesjasz''
a nie oblubienica
Poza tym 144.000 to nie Kosciol Chrystusa,
nie ostateczna liczba ciała Chrystusa
ani też oblubienica , ktora ujawni sie dopiero w czasach ostatecznych

144.000 to liczba opieczetowanych z pokoleń Izraela
są to Ci , ktorzy jako jedyni umieli śpiewać pieśń nową

I śpiewają jakby pieśń nową przed tronem
i przed czterema Zwierzętami, i przed Starcami:
a nikt tej pieśni nie mógł się nauczyć
prócz stu czterdziestu czterech tysięcy -
wykupionych z ziemi.


Oprocz nich też jest wielka rzesza, ktora rownież bedzie należeć do oblubienicy/ciała
a zostaną wybrani z Kosciola Chrystusa;


Zgadza się - Chrystus znaczy ''namaszczony'', ''Mesjasz'', ale DŚBO zstąpił na Pana Jezusa i na całe jego duchowe Ciało (Oblubienica), którego przedstawicieli wymieniłem w siedmiu punktach (Głowa też należy do Ciała). W związku z tym Pan Jezus wraz z Kościołem stanowią pomazańca Jehowy (Jahwe)

Zwróć proszę uwagę, jak tą kwestię przedstawia Słowo Boże:

Cytat:
Chrystus (jest) Głową Kościoła, ciała, którego jest Zbawicielem. (24) […] Kościół podlega Chrystusowi, […] Chrystus umiłował Kościół i wydał zań samego siebie, […] nigdy ciała swego nie miał w nienawiści, […] żywi i pielęgnuje, […] Chrystus Kościół, (30) gdyż członkami ciała jego jesteśmy. (31) Dlatego opuści człowiek ojca i matkę, i połączy się z żoną swoją, a tych dwoje będzie jednym ciałem. (32) Tajemnica to wielka, ale ja odnoszę to do Chrystusa i Kościoła. Efz. 5:23-32


Tak jak człowiek w swej pełni składa się z mężczyzny i niewiasty (Rdz. 1:27), tak i duchowy Chrystus, 2Kor. 5:16. Po śmierci Chrystusa według ciała, innych pomazanych DŚBO, znamy tylko w Chrystusie według ducha, czyli tych, którzy należą do Nowego Stworzenia.

W związku z treścią Ap. 5:9,10 nie można twierdzić, że 144.000 to nie Kościół Chrystusa, a tylko liczba opieczętowanych z pokoleń Izraela.

Cytat:
I zaśpiewali nową pieśń tej treści: Godzien jesteś wziąć księgę i zdjąć jej pieczęcie, ponieważ zostałeś zabity i odkupiłeś dla Boga krwią swoją ludzi z każdego plemienia i języka, i ludu, i narodu, (10) i uczyniłeś z nich dla Boga naszego ród królewski i kapłanów, i będą królować na ziemi. Ap. 5:9,10


A więc ze wszystkich narodów ziemi, a nie tylko z Izraela, Jest napisane, że:

Cytat:
Gdy Najwyższy przydzielał dziedzictwa narodom, Gdy rozdzielał synów ludzkich, Już ustalał granice ludów Według liczby synów izraelskich. P.Pr. 32:8,9


Podobnie sprawa się przedstawia i z wyborem Członków Kościoła. Nazwa ich wiąże się z nazwami pokoleń Izraelskich, ale tylko jego resztka została ocalona z łaski. Pozostali ulegli zatwardziałości. W związku z tym, zostali wszczepieni inni z pogan. Z tego względu, zgodnie z treścią Ap. 5:9,10 są oni odkupieni z całej ziemi i uczynieni Bożym rodem królewskim i kapłańskim.

Wielka rzesza to towarzyszki Oblubienicy/ciała Chrystusa. Ona wraz z Małym Stadkiem/ Kościołem jest wybrana z powołanych (wielu jest powołanych, ale mało wybranych). Oni nie stanowią świątyni, lecz w niej mają służyć:

Cytat:
są przed tronem Bożym i służą mu we dnie i w nocy w świątyni jego, Ap. 7:15


zion599 napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Ad 3. Liczba 5 000 Judejczyków jest wynikiem dalszej mowy i działalności Apostołów:

A dusze wszystkich ogarnięte były bojaźnią, albowiem za sprawą apostołów działo się wiele cudów i znaków. (44) Wszyscy zaś, którzy uwierzyli, byli razem i mieli wszystko wspólne, (45) i sprzedawali posiadłości i mienie, i rozdzielali je wszystkim, jak komu było potrzeba. (46) Codziennie też jednomyślnie uczęszczali do świątyni, a łamiąc chleb po domach, przyjmowali pokarm z weselem i w prostocie serca, (47) chwaląc Boga i ciesząc się przychylnością całego ludu. Pan zaś codziennie pomnażał liczbę tych, którzy mieli być zbawieni. Dz. 2:43-47

Wielu zaś z tych, którzy słyszeli tę mowę, uwierzyło, a liczba mężów wzrosła do około pięciu tysięcy. Dz. 4:4


No tak, tyle ze nadal nie wiemy czy na tym się skończyło, bo jest tu sytuacja omówiona zaraz.

Na pewno na tym się nie skończyło, można uznać, że potem wielu innych było zbawionych. Chodzi o to, że fakt pomazania 3 000 Judejczyków DŚBO, nastąpił dopiero wtedy, gdy liczba tych, którzy uwierzyli w Pana Jezusa, wzrosła do 5 000 osób. Jest to liczba tych osób, które Pan Jezus w czasie przedostatniej swojej Paschy nakarmił w cudowny sposób, ale ci nie byli jeszcze za jego działalności ochrzczeni dla sławienia jego imienia, Dz. 2:36-41; 4:4.

zion599 napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Ad 4. Samarytanie jako odrębna grupa, która został sprowadzona na terytorium opuszczone przez 10 pokoleń Izraela byli pierwszymi prozelitami, którzy otrzymali DŚBO, a nie że byli pierwszymi prozelitami w ogóle


Ok, a moge prosic cytat na poparcie tego, ze byli pierwszą grupą ktora otrzymała DŚBO?


Są podstawy, aby uważać, że prozelityzm zaczął się rozwijać wraz z wyjściem Izraelitów z Egiptu. Gibeonici też do nich należeli i inni, a wśród nich Samarytanie.

Przekazanie DŚBO wielu Samarytanom, nastąpiło po zaakceptowaniu przez Apostołów ich Chrztu dla sławienia Pana Jezusa Chrystusa. Akt ten nastąpił przez włożenie ich rąk.

Cytat:
1) W owym czasie rozpoczęło się wielkie prześladowanie zboru w Jerozolimie i wszyscy, z wyjątkiem apostołów, rozproszyli się po okręgach wiejskich Judei i Samarii.
4) ci, którzy się rozproszyli, szli z miejsca na miejsce i zwiastowali dobrą nowinę. (5) A Filip dotarł do miasta Samarii i głosił im Chrystusa.
14) A gdy apostołowie w Jerozolimie usłyszeli, że Samaria przyjęła Słowo Boże, wysłali do nich Piotra i Jana, (15) którzy przybywszy tam, modlili się za nimi, aby otrzymali Ducha Świętego. (16) Na nikogo bowiem z nich nie był jeszcze zstąpił, bo byli tylko ochrzczeni w imię Pana Jezusa. (17) Wtedy wkładali na nich ręce, a oni otrzymywali Ducha Świętego. Dz. 8:1-17

ci, którzy zostali rozproszeni na skutek prześladowania, jakie wybuchło z powodu Szczepana, dotarli aż do Fenicji, na Cypr i do Antiochii, nikomu nie głosząc słowa, tylko samym Żydom. (20) Niektórzy zaś z nich byli Cypryjczykami i Cyrenejczykami; ci, gdy przyszli do Antiochii, zwracali się również do Greków, głosząc dobrą nowinę o Panu Jezusie. Dz. 11:19,20


W Dz. 11:19,20, znajduję wskazówkę, że wśród nawróconych byli też prozelici, którzy słuchali mowy Ap. Piotra w dniu Pięćdziesiątnicy, ale wtedy nie wspomniano tam o Samarytanach Dz. 2:5-11. Z tego wynika dla mnie wniosek, że byli pierwszymi prozelitami, którzy otrzymali DŚBO.

zion599 napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Ad 7. Wielu z uczniów Jana Chrzciciela zgorszyło się zakresem działalności Pana Jezusa i nie poszli za nim


Ale gdzie tu jest napisane , ze oni byli uczniami u Jana?
Zdaje mi sie ze Jan nie nauczał tylko raczej chrzcił i tez nie jest powiedziane
ze ci co szli za Jezusem byli ochrczeni przez Jana
tam jedynie jest napisane , ze mieli Janowi oznajmić


Jest napisane, że Jan Chrzciciel nauczał i chrzcił, a gdy zaczął maleć, z sondującym pytaniem, posłał uczniów swoich do Pana Jezusa, aby zadecydowali. Ci później po ścięciu Jan, przyszli do niego i powiadomili go o tym. Przyszedł do niego także lud:

Cytat:
Wystąpił człowiek, posłany od Boga, który nazywał się Jan. (7) Ten przyszedł na świadectwo, aby zaświadczyć o światłości, by wszyscy przezeń uwierzyli. (8) Nie był on światłością, lecz miał zaświadczyć o światłości. J. 1:6-8

A w one dni przyszedł Jan Chrzciciel, każąc na pustyni judzkiej i mówiąc: (2) Upamiętajcie się, albowiem przybliżyło się Królestwo Niebios. (3) Albowiem ten ci to jest, o którym Izajasz prorok mówił, wypowiadając te słowa: Głos wołającego na pustyni: Gotujcie drogę Pańską, prostujcie ścieżki jego. Mt. 3:1-3

Jan … nie był jeszcze wtrącony do więzienia. (25) Wtedy doszło do sporu między uczniami Jana i Żydami o oczyszczenie. (26) Przyszli więc do Jana i rzekli mu: Mistrzu! Ten, który był z tobą za Jordanem, o którym ty wydałeś świadectwo, oto On chrzci i wszyscy idą do niego. (27) Jan, odpowiadając, rzekł: Nie może człowiek niczego wziąć, jeśli mu nie jest dane z nieba. (28) Wy sami możecie mi zaświadczyć, że powiedziałem: Ja nie jestem Chrystusem, lecz zostałem posłany przed nim. (29) Kto ma oblubienicę, ten jest oblubieńcem; a przyjaciel oblubieńca, który stoi i słucha go, raduje się niezmiernie, słysząc głos oblubieńca. Tej właśnie radości doznaję w całej pełni. (30) On musi wzrastać, ja zaś stawać się mniejszym. J. 3:24-30

I donieśli Janowi uczniowie jego o tym wszystkim (o nauczaniu i cudach uczynionych przez Pana Jezusa Chrystusa). (19) Wtedy Jan, przywoławszy dwóch spośród uczniów swoich, posłał ich do Pana i kazał go zapytać: Czy Ty jesteś tym, który ma przyjść, czy też innego oczekiwać mamy? (20) A gdy ci mężowie przybyli do niego, rzekli: Jan Chrzciciel posłał nas do ciebie z zapytaniem: Czy Ty jesteś tym, który ma przyjść, czy też innego oczekiwać mamy?
błogosławiony jest ten, który się mną nie zgorszy. (24) A … odeszli posłańcy Jana, Łk. 7:18-24

A tetrarcha Herod, strofowany przez [… Jana Chrzciciela] z powodu Herodiady, żony brata swego, i z powodu innych złych uczynków, jakie popełnił, (20) przydał do wszystkiego i to, że wtrącił Jana do więzienia. Łk. 3:19,20

A gdy obchodzono urodziny Heroda, córka Herodiady tańczyła przed gośćmi i spodobała się Herodowi. (7) Dlatego pod przysięgą obiecał dać jej to, czegokolwiek by zażądała. (8) A ona za namową matki swej rzekła: Daj mi tu na misie głowę Jana Chrzciciela. (9) I zasmucił się król, ale ze względu na przysięgę i współbiesiadników kazał jej dać. (10) Posłał więc i kazał ściąć Jana w więzieniu. (11) I przyniesiono głowę jego na misie, i dano dziewczęciu, a ono zaniosło ją matce swojej. (12) I przyszli uczniowie jego, wzięli ciało i pogrzebali je, i poszedłszy, opowiedzieli Jezusowi. (13) Gdy Jezus o tym usłyszał, oddalił się stamtąd w łodzi na miejsce puste, na osobność. A kiedy o tym usłyszał lud, poszedł za nim z miast piechotą. (14) I wyszedłszy, ujrzał mnóstwo ludu i zlitował się nad nimi, i uzdrowił chorych spośród nich. (15) A gdy nastał wieczór, przystąpili do niego uczniowie jego i rzekli: Miejsce to jest puste, a godzina już późna; rozpuść więc ten lud, aby poszedł do wiosek i kupił sobie żywności. (16) A Jezus im rzekł: Nie trzeba, żeby odchodzili, dajcie wy im jeść. Mt. 14:6-16


Pytanie, które uczniowie Jan, zadali Panu Jezusowi nie świadczyło o tym, że Jan stracił wiarę w swoją i Pana Jezusa misję, na rzecz, której działał. Ono zostało zadane w subtelny sposób w tym celu, aby uczniowie osobiście się przekonywali kim jest Pan Jezus i samodzielnie podejmowali decyzje, czy zechcą za nim pójść, czy nie. Jen był świadomy, że jego zadanie polegało na przygotowywaniu ludu dla Pana Jezusa. Postępował, więc, zgodnie z tym przekonaniem, wypływającym z wiary. Zadane pytanie dobrze służyło temu celowi.

Czy myślisz, że pasowało mu powiedzieć uczniom swoim, macie iść za Jezusem, J. 3:24-30?
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13