FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nie rozumiem
Autor Wiadomość
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-11-08, 22:58   

Tez jestem zdania ze chodzi tutaj o lapke..
ale ciekawe sa te inerpretacje lonowo,platne :-D
Tak samo jesli chodzi o kamienowanie czyli kamien w glowe.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13633
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 412/608
 67%
Wysłany: 2015-11-08, 23:19   

Ty jesteś dobry w wyszukiwaniu, może coś wyszukasz na hebrajskich stronach, bo ja nic w tej sprawie nie mam, tyle tylko, co przeczytałam, może tradycja żydowska, coś wie na ten temat. Na pewno w tych tekstach nie ma nic o włosach----włosy sear, owłosienie saarat.
Na nasz rozum to za duża kara, ale my jeszcze nie wszystko możemy ogarnąć swoim umysłem.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-11-09, 02:16   

Cytat:
Na nasz rozum to za duża kara, ale my jeszcze nie wszystko możemy ogarnąć swoim umysłem.

Dlaczego za duza?Kobiety nie powinny mieszasc sie w sprawy
mezczyzn a tym bardziej lapac za swiete klejnoty.
A jakby tak mu scisnela na amen?
Ja to bym takiej nie odcial lapki
tylko glowe :-D

„9 Ktokolwiek złorzeczy ojcu albo matce, będzie ukarany śmiercią: złorzeczył ojcu lub matce, ściągnął śmierć na siebie. 10 Ktokolwiek cudzołoży z żoną bliźniego, będzie ukarany śmiercią i cudzołożnik, i cudzołożnica. 11 Ktokolwiek obcuje cieleśnie z żoną swojego ojca, odsłania nagość ojca: będą ukarani śmiercią oboje, sami tę śmierć na siebie ściągnęli. 12 Ktokolwiek obcuje cieleśnie z synową, będzie razem z nią ukarany śmiercią: popełnili sromotę, sami tę śmierć na siebie ściągnęli. 13 Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli.” „15 Ktokolwiek obcuje cieleśnie ze zwierzęciem wylewając nasienie, będzie ukarany śmiercią. Zwierzę także zabijecie. 16 Jeśli kobieta zbliży się do jakiegoś zwierzęcia, aby z nim się złączyć, zabijesz i kobietę, i zwierzę. Oboje będą ukarani śmiercią, sami śmierć na siebie ściągnęli. 17 Jeżeli kto weźmie swoją siostrę, córkę swojego ojca albo swojej matki i będzie oglądał jej nagość, a ona będzie oglądać jego nagość, jest to czyn haniebny, oboje będą zgładzeni w obecności synów ich ludu. Ten, kto odsłonił nagość swojej siostry, zaciągnie winę.”


czy to tez wedlug ciebie za duzo kara ?
bo dla mnie nie i szkoda ze panstwa nie
maja Biblijnego kodeksu karnego bo ludziom
sie w pupach poprzewracalo i teraz mamy wielki babajlon :)



Cytat:
tradycja żydowska,



http://www.the614thcs.com/40.691.0.0.1.0.phtml
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-11-09, 21:44   

Poszperalem po forum Zydow :)

Tora Pardes Lauder napisał/a:
"... i wyciągnąwszy swoją rękę schywci jego intymne narządy, 12 wymierzysz [jej odpowiednią karę pieniężną z powodu zawstydzenia, które spowodowała] jej ręka. Nie będziesz miał dla niej litości." (Dewarim 25, 11-12)



Tora Pardes Lauder napisał/a:
18 Sędziowe przesłuchają dokładnie [obu świadow] i jeżeli [zostanie udowodnione], że świadek jest świadkiem fałszywym, który świadczy fałszywie przeciw swojemu bratu, 19 to uczynisz mu tak samo, jak on [podstępnie] zamierzał uczynić swojemu bratu. I usuniesz zło spośród siebie. ... 21 Nie ulituj się [nad fałszywym świadkiem. Zapłaci swoim] życiem za [próbę odebrania ] życia -[odszkodowanie wartości] oka za [fałszywe świadectwo o] oku, [odszkodowanie wartości] zęba za [fałszywe świadectwo o] zębie, [odszkodowanie wartości] ręki za [fałszywe świadectwo o] ręce, [odszkodowanie wartości] nogi za [fałszywe świadectwo o] nodze. (Dewarim 19.18,19,21)



Tora Pardes Lauder napisał/a:

23 A jeśli będzie nieszczęście [śmierć kobiety], to zapłaci odszkodowanie za zycie. 24 [Odszkodowanie wartosci] oka za [stratę] oka, [odszkodowanie wartości] zęba za [strate] zęba, [odszkodowanie wartosci] ręki za [stratę] ręki, [odszkodowanie wartości] nogi za [stratę] nogi. 25 Odszkodowanie za poparzenie, odszkodowanie za ranę, odszkodowanie za siniec. (Szemot 21. 23-25)


Tora Pardes Lauder napisał/a:
17 Jeżeli człowiek uderzy jakąś ludzką istotę, [równieżkobietę lub dziecko i ofiara umrze], musi ponieść śmierć. 18 A jeżeli [śmiertelnie] uderzy zwierzę , musi zapłacić za nie. [Musi zapłacić wartość zwierzęcego] życia, [jako odszkodowanie za] życie [które zabrał]. 19 Jeżeli człowiek wyrządzi cielesną szkodę swojemu bliźniemu, będzie ukarany według [tego, jak poważna jest szkoda], którą wyrządził. 20 [Zapłaci odszkodowanie wartosci] złamania za złamanie, [odszkodowanie wartości] oka za oko, [odszkodowanie wartości] zęba za [uszkodzenie ] zęba. Jeżeli wyrządzi cielesną szkodę, będzie ukarany według [tego, jak poważne jest uszkodzenie] , które spowodował u człowieka. 21 Ten, który uderzy zwierzę, musi zapłacic [odszkodowanie za zranienie]. Jeżeli uderzy [jedno ze swoich rodziców powodując siniak], musi ponieść śmierć. (Wajikra 24.17-21).


Ja jednak zostane przy swojej interpretacji.
Ciachu ciachu lapci :-)
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-11-09, 23:50   

nike napisał/a:
[5Mojż. 25:11-12]
(11) Jeżeli dwaj mężczyzni będą się bić z sobą, a podbiegnie żona jednego z nich, aby wyrwać swego męża z rąk tego, który go bije, i wyciągnie swoją rękę, i pochwyci tamtego za jego narządy wstydliwe, (12) to odetniesz jej dłoń. Oko twoje nie ulituje się.


Takie było prawo w Zakonie i Żydzi mieli obowiązek to prawo przestrzegać.
Biblia hebrajska, dokładnie mówi o odcięciu dłoni, a nie o ścięciu włosów.

12- po hebrajsku:--
וקצתה את כפה לא תחוס עינך

odetniesz jej dłoń, nie ulituje się oko twoje. podkreślone słowo to kafa----dłoń.
każdy jest grzesznikiem
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-11-10, 11:47   

Cytat:
Bicie oczywiście grzechem jest, ale tutaj bardziej akcent położony jest na czyn tej kobiety. Inne fragmenty z kolei będą mówiły o tym grzechu. Nawet jeśli kobieta zrobiła ten czyn by przerwać bójkę to jest to niegodziwe.


nie to nie to, owszem akcent jest położony na czyn kobiety,
ale tu chodzi raczej o zawstydzenie męża,
choc jestem zdania ze faktycznie jest to mocno restrykcyjna kara
Dzisiaj kobiety akurat bez skrępowania ośmieszają męza przy obcych
ignorując jego godność
no.. jest inaczej;)

Dziś obciecie dłoni wszak juz nie grozi żadnej kobiecie,
ale warto zastanowić się co do nauki z tego płynącej
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6027/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-11-11, 00:27   

zion599 napisał/a:
Dziś obciecie dłoni wszak juz nie grozi żadnej kobiecie,
ale warto zastanowić się co do nauki z tego płynącej


Bardzo słusznie Zionie.
Z prawa mojżeszowego mamy pobierać nauki z niego płynące, ale pod to prawo nie podlegamy, ponieważ nie jesteśmy starożytnymi Izraelitami. :-D

Listek chce podlegać, choć go nie wypełnia :roll:
ponieważ nie wierzę, że by dłoń żonie odciął, gdyby złapała za jądra innego mężczyznę :mrgreen:
nie wiem czy to Żyd czy udawany Żyd :?:
Jak prawdziwy obrzezany Żyd to rozumiem, że każe nam chrześcijanom święcić wszystkie święta żydowskie :-P
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Steve Sondej 

Potwierdzenie wizualne: 2006
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 699
Poziom: 24
HP: 27/1353
 2%
MP: 646/646
 100%
EXP: 1/68
 1%
Wysłany: 2015-11-16, 20:08   Re: Nie rozumiem

Selectiv napisał/a:
Chodzi mi o Księgę Powtórzonego Prawa, 25 : 11 - 12
,,Jeśli się bić będą mężczyźni, mężczyzna i jego brat i zbliży się żona jednego z nich i chcąc wyrwać męża z rąk bijącego - wyciągnie rękę i chwyci go za części wstydliwe, odetniesz jej rękę, nie będzie twe oko miało litości''.
Nijak nie mogę w tym fragmencie odnaleźć odrobiny sensu i logiki - zarówno w odniesieniu do czasów sprzed 2000 lat, ani (tym bardziej!) do czasów współczesnych.

Czy ktoś mi pomoże?


Myślę, że następujące wersy poniżej korelują.

(30) A jeźliż cię prawa ręka twoja gorszy, odetnij ją, i zarzuć od siebie; albowiem pożyteczniej jest tobie, aby zginął jeden z członków twoich, a wszystko ciało twoje nie było wrzucone do ognia piekielnego. (Ew. Mateusza 5:1-48, Biblia Gdańska)

(43) A jeźliby cię gorszyła ręka twoja, odetnij ją; bo lepiej jest tobie ułomnym wnijść do żywota, niżeli dwie ręce mając, iść do piekła w on ogień nieugaszony, (Ew. Marka 9:1-50, Biblia Gdańska)
 
     
Steve Sondej 

Potwierdzenie wizualne: 2006
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 699
Poziom: 24
HP: 27/1353
 2%
MP: 646/646
 100%
EXP: 1/68
 1%
Wysłany: 2015-11-18, 00:04   

Co więcej, hebrajskie słowo "za części wstydliwe" użyte tutaj [Ks. Powtórzonego Prawa, 25 : 11] dosłownie oznacza: "to co podnieca wstyd".
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13