FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czesc dla Jezusa
Autor Wiadomość
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-01-21, 13:10   

Olus napisał/a:
2Gdzie wyczytalas ze poklon oddaja IM?
Bo ja czytam :A cztery stworzenia mówiły: Amen. Dwudziestu czterech Starszych zaś upadło i złożyło pokłon żyjącemu na wieki wieków.


Nie chcę "zaśmiecać" Benjaminowi tematu ,nie chce bym brała udział w tej dyskusji więc tylko
zapodam Tobie ten werset i zmykam :->

Objawienie 5:8" A kiedy wziął księgę, czworo Zwierząt i dwudziestu czterech Starców upadło przed Barankiem, każdy mając harfę i złote czasze pełne kadzideł, którymi są modlitwy świętych. 11 I ujrzałem, i usłyszałem głos wielu aniołów dokoła tronu i Zwierząt, i Starców, a liczba ich była miriady miriad i tysiące tysięcy, 13 A wszelkie stworzenie, które jest w niebie i na ziemi, i pod ziemią, i na morzu, i wszystko, co w nich przebywa, usłyszałem, jak mówiło: «Zasiadającemu na tronie i Barankowi błogosławieństwo i cześć, i chwała, i moc, na wieki wieków!» 14 A czworo Zwierząt mówiło: «Amen». Starcy zaś upadli i oddali pokłon.

I tyle ...wiem że w tej chwili wszystko jest poddane Synowi cała władza, moc,my gdyż tak chciał Bóg
(taka była Jego wola) ja niczego nie zmieniam i nie wymyślam takie są Słowa Boże ,myślę że Apostołowie też to wiedzieli nazywając Jezusa swoim Panem i Władcą ..

I Kor:22 "Jeżeli ktoś nie kocha Pana, niech będzie wyklęty. Maranatha"(Przyjdź Panie Jezu) zwrotów bezpośrednio do Niego używając..
2 Kor 12:8 - "Dlatego trzykrotnie prosiłem Pana, aby odszedł ode mnie."
"A gdy osunął się na kolana, zawołał głośno: «Panie, nie poczytaj im tego grzechu!» Po tych słowach skonał."Dz.Ap.7,60

Ps.Nie bądź zły Benjamin.Szot ,już nie zaśmiecam
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-01-21, 13:43   

Cytat:
Nie chcę "zaśmiecać" Benjaminowi tematu ,nie chce bym brała udział w tej dyskusji więc tylko
zapodam Tobie ten werset i zmykam :->

Nie lekaj sie :) ja jestem z toba :-P
Cytat:
Objawienie 5:8" A kiedy wziął księgę, czworo Zwierząt i dwudziestu czterech Starców upadło przed Barankiem, każdy mając harfę i złote czasze pełne kadzideł, którymi są modlitwy świętych. 11 I ujrzałem, i usłyszałem głos wielu aniołów dokoła tronu i Zwierząt, i Starców, a liczba ich była miriady miriad i tysiące tysięcy, 13 A wszelkie stworzenie, które jest w niebie i na ziemi, i pod ziemią, i na morzu, i wszystko, co w nich przebywa, usłyszałem, jak mówiło: «Zasiadającemu na tronie i Barankowi błogosławieństwo i cześć, i chwała, i moc, na wieki wieków!» 14 A czworo Zwierząt mówiło: «Amen». Starcy zaś upadli i oddali pokłon.



Serduszko pisalem zebys sprawdzila inne przeklady.
Tutaj jest mowa o poklonie/czci dla Jehowy/Ojca.
Juz to wyjasnialem/cytowalem.Czytaj uwaznie.

(12) Mówiących głosem wielkim: Godzien jest ten Baranek zabity, wziąć moc i bogactwo, i mądrość, i siłę, i cześć, i chwałę, i błogosławieństwo. (13) A wszelkie stworzenie, które jest na niebie i na ziemi, i pod ziemią i w morzu, i wszystko, co w nich jest, słyszałem mówiące: Siedzącemu na stolicy i Barankowi błogosławieństwo i cześć, i chwała, i siła na wieki wieków. (14) A czworo onych zwierząt rzekło: Amen. A oni dwadzieścia i cztery starcy upadli i kłaniali się żyjącemu na wieki wieków.

(Apokalipsa (Objawienie) 5:12-14, Biblia Gdańska)


Objawienie Jana 5:14

προσεκυνησαν (prosekynēsan) - Strong 4352 - [vi Aor Act 3 Pl] oddało cześć (pokłoniło się) - worship

και τα τεσσαρα ζωα ελεγον αμην και οι εικοσιτεσσαρες πρεσβυτεροι επεσαν και προσεκυνησαν ζωντι εις τους αιωνας των αιωνων

A cztery istoty żywe mówiły amen i dwudziestu czterech starszych upadło i oddało cześć żyjącemu na wieki wieków

===


[i](8) A oto każde z osobna z onych czterech zwierząt miało sześć skrzydeł wokoło, a wewnątrz były pełne oczów, a odpoczynku nie mają we dnie i w nocy, mówiąc: Święty, święty, święty Pan, Bóg wszechmogący(wszechmocny), który był i jest, i przyjść ma. (9) A gdy one zwierzęta dawały chwałę i cześć, i dziękowanie siedzącemu na stolicy, żyjącemu na wieki wieków; (10) Upadli dwadzieścia cztery starcy przed obliczem siedzącego na stolicy i kłaniali się żyjącemu na wieki wieków, i rzucali korony swoje przed stolicą, mówiąc: (11) Godzieneś jest, Panie! wziąć chwałę i cześć, i moc; boś ty stworzył wszystkie rzeczy i za wolą twoją trwają, i stworzone są.


(Apokalipsa (Objawienie) 4:8-11, Biblia Gdańska)

Objawienie Jana 4:10

προσκυνουσιν (proskynousin) - Strong 4352 - [vi Pres Act 3 Pl] oddają cześć (kłaniają się) - THEY-ARE-worshipING

πεσουνται οι εικοσι και τεσσαρες πρεσβυτεροι ενωπιον του καθημενου επι του θρονου και προσκυνουσιν τω ζωντι εις τους αιωνας των αιωνων και βαλλουσιν τους στεφανους αυτων ενωπιον του θρονου λεγοντες

upadną dwudziestu i czterech starszych przed siedzącym na tronie i oddają cześć żyjącemu na wieki wieków i rzucają wieńce ich przed tronem mówiąc


Cytat:
I tyle ...wiem że w tej chwili wszystko jest poddane Synowi cała władza, moc,my gdyż tak chciał Bóg
(taka była Jego wola) ja niczego nie zmieniam i nie wymyślam takie są Słowa Boże ,myślę że Apostołowie też to wiedzieli nazywając Jezusa swoim Panem i Władcą ..

Nikt nie neguje tego ze Jezus jest Panem .
Ze wszystko mu zostalo poddane procz tego ktory mu wszystko poddal.
My tylko piszemy/twierdzimy/udowadniamy ze "czesc"szacunek dla Jezusa
nie jest taka sama "czcia" jaka nalezy sie Jehowie/Ojcu ;-)

27 Wszystko bowiem rzucił pod stopy Jego. Kiedy się mówi, że wszystko jest poddane, znaczy to, że z wyjątkiem Tego, który mu wszystko poddał. 28 A gdy już wszystko zostanie Mu poddane, wtedy i sam Syn zostanie poddany Temu, który Synowi poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkich. 29


9 Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył5
i darował Mu imię
ponad wszelkie imię5,

10 aby na imię Jezusa
zgięło się każde kolano6
istot niebieskich i ziemskich i podziemnych.
11 I aby wszelki język wyznał7,
że [Jezus Chrystus jest PANEM7 -
ku chwale Boga Ojca7.


Cytat:
I Kor:22 "Jeżeli ktoś nie kocha Pana, niech będzie wyklęty. Maranatha"(Przyjdź Panie Jezu)

Serduszko sie zdenerwowalo :mrgreen:
kurcza klatwe rzucas ? :-D

Cytat:
Ps.Nie bądź zły Benjamin.Szot ,już nie zaśmiecam

Benjamin skonczyl z toba dyskusje ale nie bronil ci pisac w temacie.
Masz nutke na uspokojenie https://www.youtube.com/watch?v=iaD4n2sDyfk
Ostatnio zmieniony przez Olus 2016-03-21, 02:44, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-01-21, 14:11   

No i teraz stała się jasność :) (dzięki za rozjaśnienie tematu)

Olus napisał/a:
kurcza klatwe rzucas ?


A istnieją takowe? ;-)
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-01-21, 22:43   

Donia napisał/a:
No i teraz stała się jasność :) (dzięki za rozjaśnienie tematu)


spoks

http://id.joe.pl/sub_imag...f127f52_th2.gif

:-D

Cytat:
A istnieją takowe? ;-)


http://uuniv.blogspot.com...franciszka.html
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12