FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Biblia Tysiąclecia - podania, gminna opowieść, folklor ....
Autor Wiadomość
MieczDucha 
Binitarianizm

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 25 Lip 2014
Posty: 155
Skąd: Puławy
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 13/25
 52%
Wysłany: 2015-08-17, 08:36   Biblia Tysiąclecia - podania, gminna opowieść, folklor ....

" Dlaczego lepiej unikać Biblii Tysiąclecia " - http://mieczducha888.blog...kac-biblii.html


Biblia Tysiąclecia ze swoim komentarzami, wieloma błędnymi komentarzami oraz z trucizną pod postacią apokryfów to bardzo, bardzo słaby przekład, którego nikomu nie polecam.
On ludzi słabych w wierze osłabia, ogólnie ma zachwiać wiarą, podważyć wiary, zasiać wątpliwości i aby człowiek traktował przynajmniej część Biblii jako bajki, przenośnie a nie dosłowne wydarzenia jak to ukazuje Biblia a potwierdził Chrystus i apostołowie.

kilka komentarzy z Biblii Tysiąclecia :

Księga Rodzaju 6:2 - a taki komentarz : " Aluzja, oparta zapewne na prastarym podaniu .... "

Księga Rodzaju 6:17 : ,, .... podobieństwo opowiadania biblijnego o potopie z opisem eposu babilońskiego o Gilgameszu tłumaczy się faktem monoteistycznego opracowania przez autora Rdz pradawnego podania .... "


Księga Rodzaju 11:1 : " Folklorystyczne to opowiadanie ma wyjaśnić przyczynę różnorodności narodów i języków."

Księga Rodzaju 18:1 : "...Osnową całego opowiadania (do 19,29 włącznie) mogła być jakaś opowieść gminna mieszkańców okolic nad Morzem Martwym, odpowiednio dostosowana do pojęć o Bogu jedynym i o patriarsze Abrahamie"

" Księga Rodzaju 19:26 - " typ ukaranego nieposłuszeństwa (por. Mdr 10,7 :Łk 17,32). Jednocześnie zapewne jest to ludowe wyjaśnienie znaczenia jakiegoś bloku solnego o ludzkich kształtach"

Księga Rodzaju 19:30 - Stanowczy zakaz kazirodztwa (Kpł 18,6-18; Pwt 27:20,23) oraz fakt gorszącego wpływu Moabitek (Lb 25:1-3) pozwalają przypuszczać, że ten urywek stanowi oparte na podaniach ludowych pogardliwe "wyjaśnienie" pochodzenia dwóch ludów - Ammonitów i Moabitów ..... "

Księga Sędziów 13:1-16:31 : "W heroiczno-kosmicznych dziejach Samsona nie tyle należy zwracać uwagę na przebieg faktów, które legenda mogła zmodyfikować lub ubarwić, ile raczej na głęboki sens moralno-religijny"


więcej przykładów i moje odniesienia do powyższych komentarzy katolickich są zawarte w linku : http://mieczducha888.blog...kac-biblii.html


Nic dziwnego że dostałem od kogoś taki komentarz - cytuję : " Witam! Prawie spadłam z łóżka, gdy weszłam na bloga i zobaczyłam ten tekst! To niesamowity zbieg okoliczności. Ale od początku.
Jestem katoliczką, ale z wielką przyjemnością czytam Twojego bloga. Jestem osobą niedawno nawróconą i dlatego pomyślałam, że dla pogłębienia wiary i wiedzy o mojej religii zacznę czytać Biblię. W domu miałam Biblię tysiaclecia i zaczęłam ją czytać wraz z przypisami. I zauważyłam, że zamiast podbudowywać swoją wiarę, zaczynam mieć coraz więcej wątpliwosci... Odniosłam wrażenie, że przypisy są skrajnie racjonalistyczne i jak widzę, nie myliłam się. Z lektury wyniosłam również wrażenie, że to w sumie tylko żydowski folklor dla pokrzepienia narodowego żydów w ciężkich czasach, a nie dla reszty świata, zaczęłam przez to powoli ulegać propagandzie neopogan, jakoby to był obcy, żydowski i tylko dla zydow zarezerwowany świat, do ktorego poganie wepchali się nieproszeni własciwie. I że lepiej, jeśli zacznę realizować się duchowo w czymś bardziej swojskim... Po chwili takich przemyśleń nagle naszla mnie myśl, by napisać do Ciebie, bo tak pięknie potrafisz umacniać w wierze i moze rozwiejesz moje wątpliwości i zajrzałam na bloga. Widzę, a tu tekst o tym okropnym tłumaczeniu, ktory pokrywa się z moimi spostrzeżeniami! Dziękuję bardzo za ten tekst, już wiem, że moje odczucia co do tego przekładu były prawidłowe - to bardzo zdradliwe tłumaczenie, a szczególnie te komentarze i przypisy, które sprawiają, ze czlowiek zaczyna myslec o Piśmie Świętym jak o zbiorze zydowskich podań ludowych, w którym nie ma zadnego przesłania UNIWERSALNEGO dla całej ludzkosci... "
_________________
moje wyznanie wiary : biblijny binitarianizm, kondycjonalizm, anihilacjonizm , http://mieczducha888.blog...-uratowany.html , http://mieczducha888.blog...mie-nie-ma.html
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2015-08-17, 12:39   

MieczDucha napisał/a:
Biblia Tysiąclecia ze swoim komentarzami, wieloma błędnymi komentarzami oraz z trucizną pod postacią apokryfów


Znam młodą osobę, która po przeczytaniu księgi Tobiasza stwierdziła ,że Biblia to bujdy i nie będzie się tym zajmować.

:shock:
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-08-17, 12:47   

Listek napisał/a:
Znam młodą osobę, która po przeczytaniu księgi Tobiasza stwierdziła ,że Biblia to bujdy i nie będzie się tym zajmować.

Chciałem zauważyć, ze w BT jest komentarz do księgi Tobiasza, ze jest to tekst wtórokanoniczny. Jeśli ktoś po przeczytaniu jej ocenił Biblię, księgę kanoniczną, to po prostu był bardzo nieuważnym czytelnikiem.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
MieczDucha 
Binitarianizm

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 25 Lip 2014
Posty: 155
Skąd: Puławy
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 13/25
 52%
Wysłany: 2016-02-03, 09:52   

bartek212701 napisał/a:
.

Chciałem zauważyć, ze w BT jest komentarz do księgi Tobiasza, ze jest to tekst wtórokanoniczny. Jeśli ktoś po przeczytaniu jej ocenił Biblię, księgę kanoniczną, to po prostu był bardzo nieuważnym czytelnikiem.[/quote]

po prostu nie powinno być takich rzeczy. Ci którzy je umieścili zrobili zło, ale i ten młody w wierze człowiek też źle podszedł, ale to nie usprawiedliwia trucizny apokryficznej i wielu chorych komentarzy, przypisów w Biblii Tysiąclecia

,
_________________
moje wyznanie wiary : biblijny binitarianizm, kondycjonalizm, anihilacjonizm , http://mieczducha888.blog...-uratowany.html , http://mieczducha888.blog...mie-nie-ma.html
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13