FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
ARCHANIOŁ - MICHAŁ
Autor Wiadomość
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-02-12, 22:44   

nike napisał/a:
W Księdze Daniela, w Rozdziale 12:1 mowa jest o Dniu Pana i o jego wydarzeniach – o tym szczególnym czasie, w którym żyjemy – czasie zmartwychwstania, itd. . . i zamiast mówić, że Wtedy Mesjasz zaprowadzi swoje królestwo, itd. . . , proroctwo zapowiada: „W owym czasie powstanie Michał (rozpocznie wykonywanie swej władzy i panowania) – WIELKI KSIĄŻĘ, itd.” Według naszego rozumienia, tym Wielkim Księciem – Michałem – najważniejszym aniołem Boga Jahwe nie jest nikt inny, lecz uwielbiony Pan, którego obecność teraz głosimy.


Nike a zastanawiało Cię kiedykolwiek z kim rozmawiał wtedy Daniel?
Przecież gdyby to był anioł Daniel by to wiedział,aniołem nazwał tego który zamknął lwom paszcze w jaskini..
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2016-02-12, 23:36   

Donia napisał/a:
Nike a zastanawiało Cię kiedykolwiek z kim rozmawiał wtedy Daniel?
Przecież gdyby to był anioł Daniel by to wiedział,aniołem nazwał tego który zamknął lwom paszcze w jaskini..

Nie, bo Daniel z nikim nie rozmawiał on spisywał to co duch święty mu podpowiadał, pisał pod natchnieniem i nie wiem czy rozumiał co pisze , raczej nie rozumiał.To jest proroctwo, które dopiero ma się wypełnić.

(1) Tego czasu powstanie Michał, książę wielki, który się zastawia za synami ludu twego; a będzie czas uciśnienia, jakiego nie było, jako narody poczęły być, aż do tego czasu; tego, mówię, czasu wyswobodzony będzie lud twój, ktokolwiek znaleziony będzie napisany w księgach.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-02-13, 00:07   

nike napisał/a:
Nie, bo Daniel z nikim nie rozmawiał on spisywał to co duch święty mu podpowiadał, pisał pod natchnieniem i nie wiem czy rozumiał co pisze , raczej nie rozumiał.To jest proroctwo, które dopiero ma się wypełnić.


"Oto pewien człowiek ubrany w lniane szaty, a jego biodra były przepasane czystym złotem, 6 a ciało zaś jego było podobne do tarsziszu, jego oblicze do blasku błyskawicy, oczy jego były jak pochodnie ogniste, jego ramiona i nogi jak błysk polerowanej miedzi, a jego głos jak głos tłumu." K.Daniela 10,5-6

Tę postać zastępuje (aby mogła przybyć do Daniela) bo była przy księciu Persów, właśnie Michał.Duch św jest przyrównany do wiatru chyba raczej mało widoczny

" Lecz książę królestwa Persów sprzeciwiał mi się przez dwadzieścia jeden dni. Wtedy przybył mi z pomocą Michał, jeden z pierwszych książąt. Pozostawiłem go tam przy królach Persów. 14 Przyszedłem, by udzielić ci zrozumienia tego" ...
Duch św.potrafi być w wielu miejscach na raz, a to była konkretna postać tak jak np Michał czy Gabriel
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2016-02-13, 01:15   

Donia, Biblia nie jest powieścią i nie jest pisana za koleją jest trochę tu i trochę ówdzie, tak sobie widocznie Bóg zaplanował. i ja w moim poście ustosunkowałam się do Daniela 12:1,
A ty widzę skaczesz po całej księdze, jesteś na zawodach?
Bóg dał nam rozum, żebyśmy go używali, warto mieć to tez na uwadze.

Iz 28:10 bg "Ponieważ podawał im przykazanie za przykazaniem, przykazanie za przykazaniem, przepis za przepisem, przepis za przepisem, trochę tu, trochę owdzie:"
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-02-13, 14:18   

nike

Michał w ksiedze proroka Daniela 10 : 13 jest nazwany " jednym z pierwszych książąt ", a nie zaś pierwszym !

werset z listu Judy 1 : 9 mówi o sporze archanioła o ciało Mojżesza. A w tamtych czasach skoro ów anioł jest nazwany archaniołem, to nie mógł być najważniejszy, gdyż Daniel nazywa go JEDNYM Z PIERWSZYCH książąt, a nie zaś pierwszym !
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-02-13, 14:55   

nike napisał/a:
Donia, Biblia nie jest powieścią i nie jest pisana za koleją jest trochę tu i trochę ówdzie, tak sobie widocznie Bóg zaplanował. i ja w moim poście ustosunkowałam się do Daniela 12:1,
A ty widzę skaczesz po całej księdze, jesteś na zawodach?


Nigdzie nie skacze,werset który podałaś jest mową skierowaną do Daniela właśnie przez postać którą
ja opisuję ....dotyczy tłumaczenia wizji jaką miał Daniel ,a tłumaczenia dokonuje właśnie ta postać.
Kiedy Gabriel przemawia do Mari ,a ja podjęłabym się opisu tego jak wygląda w tym momencie to też skok?Nie, to wciąż ta sama rozmowa ...Nie skaczę po całej księdze Daniela ,nie wyrywam wersetów z całości przekazu po prostu stwierdziłam że te słowa(z podanego przez Ciebie wersetu) ktoś do niego wypowiada a to nie był tak jak twierdzisz Duch św
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2016-02-13, 17:42   

Benjamin.Szot napisał/a:
nike

Michał w ksiedze proroka Daniela 10 : 13 jest nazwany " jednym z pierwszych książąt ", a nie zaś pierwszym !

werset z listu Judy 1 : 9 mówi o sporze archanioła o ciało Mojżesza. A w tamtych czasach skoro ów anioł jest nazwany archaniołem, to nie mógł być najważniejszy, gdyż Daniel nazywa go JEDNYM Z PIERWSZYCH książąt, a nie zaś pierwszym !


I to ma być dowód na co?
A czy Daniel musiał wiedzieć, ze Michał to późniejszy Jezus (jeśli to prawda)? Nie musiał.

Wiedza spływała na lud Boży stopniowo, a nawet wielu rzeczy znieść nie mogli uczniowie Jezusa i pozostawił ich bez odpowiedzi.
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-02-13, 18:06   

bartek212701 napisał/a:
Wiedza spływała na lud Boży stopniowo, a nawet wielu rzeczy znieść nie mogli uczniowie Jezusa i pozostawił ich bez odpowiedzi.


Do czasu zesłania Ducha św który miał im objawić całą Prawdę i pouczyć o wszystkim. :)
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2016-02-13, 20:37   

Donia, Przepraszam ciebie za to skakanie, masz rację wszystkie te teksty mówią raczej o jednym wydarzeniu i jak na obecna chwilę nie potrafię szczegółowo odpowiedzieć na ten tekst Dn.10:13, tylko tak jak odpowiedziałam ogólnie.
Proroctwa są trudne bardzo i trzeba mieć mocną podstawę dla ich zrozumienia, poszperam jeszcze i jak coś ciekawego wpadnie mi w ręce to wrócę do tematu.
Pewna jestem,ze Archanioł jest jeden i w tamtych czasach był nim Logos i jak każda duchowa istota miał kilka imion również Michał, podobnie inne mieszkańcy nieba są: Serafini, Aniołowie, Trony, Zastępy, Moce, Zwierzchności i Archanioł razem jest siedem grup anielskich.
Zapraszam tu:

http://biblos.feen.pl/vie...p?t=764&start=0

I jeszcze raz ciebie Doniu przepraszam. :-D :-D :-D :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 64/2142
 3%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2016-02-13, 21:22   

Benjamin.Szot napisał/a:
nike

Michał w ksiedze proroka Daniela 10 : 13 jest nazwany " jednym z pierwszych książąt ", a nie zaś pierwszym !

werset z listu Judy 1 : 9 mówi o sporze archanioła o ciało Mojżesza. A w tamtych czasach skoro ów anioł jest nazwany archaniołem, to nie mógł być najważniejszy, gdyż Daniel nazywa go JEDNYM Z PIERWSZYCH książąt, a nie zaś pierwszym !


Teraz kilka wersetów.

(Daniela 10:21) Opowiem ci jednak rzeczy zapisane w piśmie prawdy, a nie ma nikogo, kto by mnie w nich mocno wspierał, prócz Michała, waszego księcia.
(Daniela 12:1) „A w owym czasie powstanie Michał, wielki książę, który stoi dla dobra synów twego ludu. I nadejdzie czas takiej udręki, jakiej nie sprowadzono, odkąd się pojawił którykolwiek naród, aż do owego czasu. A lud twój w owym czasie ujdzie cało — każdy, kto się znajdzie zapisany w księdze.
(Judy 9) Kiedy zaś archanioł Michał miał zatarg z Diabłem i toczył spór co do ciała Mojżesza, nie śmiał go osądzić obelżywymi wyrazami, lecz rzekł: „Niech cię zgromi Jehowa”.
(Objawienie 12:7) I wybuchła wojna w niebie: Michał i jego aniołowie toczyli bitwę ze smokiem i toczył bitwę smok i jego aniołowie,

Co to oznacza, że Michał jest naszym księciem?
Co to oznacza, że Michał toczy wojnę w niebie wraz ze swoimi aniołami.
Jan przeciwstawia przeciwników- Smok i jego aniołowie. Co to oznacza? Kim jest Michał i kim jest smok?
Oto ja posyłam przed tobą anioła, aby cię strzegł w drodze i zaprowadził cię na miejsce, które przygotowałem. 21 Miej się z jego powodu na baczności i bądź posłuszny jego głosowi. Nie zachowuj się wobec niego buntowniczo, bo on nie przebaczy waszego występku; gdyż w nim jest moje imię.

Jak myślicie kto prowadził izraelitów ?


.  A Jezus podszedł i powiedział do nich, mówiąc: „Dano mi wszelką władzę w niebie i na ziemi

 Ci stoczą bitwę z Barankiem, ale Baranek ich zwycięży, ponieważ jest Panem panów i Królem królów. Zwyciężą też ci, którzy są z nim powołani i wybrani, i wierni”.


Baranek toczy bitwę i Michał toczy bitwę!!!

To teraz na tyle.
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-02-14, 10:14   

nike

Cytat:
Pewna jestem,ze Archanioł jest jeden i w tamtych czasach był nim Logos i jak każda duchowa istota miał kilka imion również Michał, podobnie inne mieszkańcy nieba są: Serafini, Aniołowie, Trony, Zastępy, Moce, Zwierzchności i Archanioł razem jest siedem grup anielskich.


twoja pewność siebie świadczy o twojej arogancji. W Biblii nie ma ani jednego słowa na ten temat !!!
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-02-14, 13:37   

nike napisał/a:
I jeszcze raz ciebie Doniu przepraszam.


Spoko :-D nie ma za co, ja się nie gniewam prowadziłyśmy normalną dyskusję ....
Wykrzykników żadna z nas nie używała :-D
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-02-21, 16:45   

konik polny

Biblia nigdzie nie utożsamia Michała z Jezusem. Takie zestawienie ich i potem ich utożsamienie jest wykraczaniem ponad to co napisano w Piśmie Świętym !

Jezus jest Panem Panów i Królem królów, więc nie byle kim. Ma pod swoją komendą miriady aniołów. Dlaczego nie miałby mieć swojego Marszałka Polnego w postaci archanioła Michała ?


A co do takich zestawień jakimi się posługujesz dam Ci przykład : księga Sędziów 3 : 9 podaje, że izraelski sędzia Otniel nazwany jest mōszîa‘ מוֹשִׁ֛יעַ co jest tłumaczone na wyzwoliciel, zbawiciel. W ten sam dokładnie sposób określony jest JEHOWAH w księdze Izajasza 43 : 11.
Dokonując takiego zestawienia, ktoś może dojść do absurdalnego wniosku, że sędzia Otniel to JEHOWAH.

Nie ma żadnego dowodu w Biblii, że anioł, który prowadził Izraelitów to Jezus w bycie przedludzkim. Co więcej z listu do Hebrajczyków ! : 1 - 2 wynika niezbicie, że Bóg nie przemawiał wcześniej przez swego Syna. Jezus jest określony jako jedyny pośrednik między Bogiem i ludźmi w 1 Tym 2 : 5. Często jednak umyka tym co ten werset czytają, że jest w tym właśnie wersecie określony jako CZŁOWIEK a nie anioł lub archanioł !!!

Gdyby Jezus istniał w przed swoimi narodzinami w Betejem jako archanioł, którego życie zostałoby przeniesione do łona Marii przy czy Bóg wykorzystałby jej geny by powstał żywy zarodek, to po narodzeniu się takiej istoty nie byłaby ona człowiekiem będącym dokładnym odpowiednikiem Adama. W związku z tym okup jako dokładna równoważność za życie Adama nie byłby możliwy.

W końcu jeśli ktoś zna Ewangelie, to nie powinien przeoczyć faktu, że powrót Chrystusa jest wielokrotnie określony jako powrót Syna Człowieczego z towarzyszącymi mu aniołami. Nigdzie Jezus nie powraca jako anioł czy archanioł !


______________________________________

http://focusonthekingdom.org/Polish.pdf
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 64/2142
 3%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2016-02-21, 22:12   

Oczywiście żaden fragment nie przeczy iż to ta sama osoba. Jak się nie chce wyciągnąć odpowiednich wniosków to będzie się upierał przy swoim. Wszystko ok - ale dla istnienia wcześniej Jezusa w niebie NIE.
Każda dyskusja kończy się na odbijaniu piłeczki od lewa do prawa i tak non stop.

Cytat:
Gdyby Jezus istniał w przed swoimi narodzinami w Betejem jako archanioł, którego życie zostałoby przeniesione do łona Marii przy czy Bóg wykorzystałby jej geny by powstał żywy zarodek, to po narodzeniu się takiej istoty nie byłaby ona człowiekiem będącym dokładnym odpowiednikiem Adama. W związku z tym okup jako dokładna równoważność za życie Adama nie byłby możliwy.

Tu widać ingerencje w kompetencje Boga, i wykazywanie że doskonałość Jezusa to pic na wodę. Wszystko po to aby udowodnić swoje " niby " racje.

Ciebie Benjaminie mało interesuje byt przedludzki Jezusa- gdyż temu zaprzeczyć nie można a jeśli tak to się podważa wypowiedzi biblijne.
Ty bardziej jesteś przeciwstawny temu, że Jezusa ktoś utożsamia z archaniołem,choć i tak mówi o archanielskim głosie a nie jak archanielskim głosie w stosunku do Jezusa. Jednakże tu głównie chodzi sprzeciw przeciw archaniołowi.
Inne wyznania robią z Jezusa Boga Najwyższego i to też oczywiście negujesz. Te fakty są ale czemu nie być przeciw.
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-02-21, 22:19   

konik polny

możesz sobie pisać co chcesz, ale prawda jest taka, że nie masz żadnych argumentów. Zestawiać to sobie można wersety jak się chce i historia pokazuje co z tego wynikło. A wszystko jest skutkiem nieposłuszeństwa, bo się wykracza ponad to co napisano - 1 Kor. 4 : 6; Przyp. 30 : 5 - 6; Ap. 22 : 18 - 19.

Gdybyś dokładniej odczytał 1 Tes. 4 : 16 to przy uważnym odczytaniu tekstu greckiego i twojej interpretacji musiałbyś powiedzieć, że Jezus był trąbą Bożą. Podoba Ci się to, bo chyba logika wskazuje, że taka interpretacja jest błędna.


__________________________________________

http://focusonthekingdom.org/Polish.pdf.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13