FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
dubel
Autor Wiadomość
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-03-05, 14:41   

nike

Cytat:
W biblii też nie jest napisane,że Benjamin będzie w 2016 roku pisał na forach w internecie, a jednak piszesz.


kolejny twój złośliwy przytyk pod moim adresem, wbrew twojemu własnemu regulaminowi !

Cytat:
A no dlatego, że Jezus jest duchową istotą, a ludzkie swoje ciało w pierwszym przyjściu oddał na okup za nas. a jako duchowa istota będzie wszędzie, ale Tron Jego będzie w niebie.
Mt..26:29 zacytowany przez ciebie odnosi sie do uczni Jezusa, bo te słowa Jezus wypowiedział przy Wieczerzy przed śmiercią, a z kogo składa się Oblubienica Jezusa ? Z UCZNI JEGO, wiec z nimi w niebie oczywiście,że będzie zasiadał za stołem.


Jezus oddał swoje życie za ludzi, co nie oznacza, że jego ciało uległo rozkładowi i zniszczeniu, albo że przeobraziło się w ciała archanioła Michała, bo takiej nauki w Biblii NIE MA !!!

1 Piotra 3 : 18 ὅτι καὶ Χριστὸς ἅπαξ περὶ ἁμαρτιῶν [ὑπὲρ ὑμῶν] ἀπέθανεν, δίκαιος ὑπὲρ ἀδίκων, ἵνα ὑμᾶς προσαγάγῃ τῷ θεῷ, θανατωθεὶς μὲν σαρκὶ ζῳοποιηθεὶς δὲ πνεύματι

co znaczy - " gdyż i Chrystus raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was przywieść do Boga; ciałem wprawdzie poniósł śmierć, lecz duchem został przywrócony życiu " .

Nie znaczy więc, że Jezus stał się istotą duchową ! Przeczą bowiem temu inne wersety w Biblii ! Np. Dz. Ap. 2 : 31 - " mówił, przewidziawszy to, o zmartwychwstaniu Chrystusa, że nie pozostanie w Szeolu, ani ciało ( gr. σὰρξ ) jego nie ujrzy rozkładu " - por. Psalm 16 : 10.

Zmartwychwstał nie jako istota duchowa, lecz jako doskonały, niezniszczalny człowiek - por. Łuk. 24 : 36 - 43 - " ( 36 ) A gdy to mówili, On sam stanął wśród nich i rzekł im: Pokój wam! (37) Wtedy zatrwożyli się i pełni lęku mniemali, że widzą ducha. (38) Lecz On rzekł im: Czemu jesteście zatrwożeni i czemu wątpliwości budzą się w waszych sercach ? (39) Spójrzcie na ręce moje i nogi moje, że to ja jestem. Dotknijcie mnie i popatrzcie: Wszak duch ( gr. πνεῦμα ) nie ma ciała ( gr. σάρκα od - σὰρξ ) ani kości, jak widzicie, że ja mam. (40) A gdy to powiedział, pokazał im ręce i nogi. (41) Lecz gdy oni jeszcze nie wierzyli z radości i dziwili się, rzekł im: Macie tu co do jedzenia ? (42) A oni podali mu kawałek ryby pieczonej i plaster miodu. (43) A on wziął i jadł przy nich."

Potwierdzają to również Dzieje Apostolskie 10 : 40 : 41 - " (40) Ale Bóg wzbudził go trzeciego dnia i dozwolił mu się objawić. (41) Nie całemu ludowi, lecz świadkom uprzednio wybranym przez Boga, nam, którzy z nim jedliśmy i piliśmy po jego zmartwychwstaniu. ".
Ten fakt zmartwychwstania w tym samym ciele mógł również potwierdzić wątpiący początkowo apostoł Tomasz - Jana 20 : 25, 27 i ponad pięćset pozostałych braci naraz - 1 Kor. 15 : 5 - 8.

Niektórzy jednak twierdzą, że to nie było to samo ciało. Ale w takim razie jaki sens miałaby wypowiedź apostoła Pawła w liście do Rzymian 8 : 11 ? - " A jeśli duch Tego, który Jezusa wzbudził z martwych, mieszka w was, tedy Ten, który Jezusa Chrystusa z martwych wzbudził, ożywi i wasze śmiertelne ciała przez ducha swego, który mieszka w was. "

Czy jednak fakt, że Jezus raptem znikał po zmartwychwstaniu i przechodził przez ścianę oraz wersety takie jak : list do Filipian 3 : 20 - 21 oraz 1 Koryntian 15 : 45 nie świadczą, że Jezus miał inne ciało po zmartwychwstaniu ?

Apostoł Paweł pisze w liście do Filipian 3 : 20 : 21, że ich " obywatelstwo jest w niebie " a nie że jest niebem lub życiem w niebie. ( por. Mt. 5 : 5 oraz Ps. 115 : 16 ). Mówiąc innymi słowami - dar w niebie nie oznacza, że jest to niebo. Ponadto przemiana ciała poniżonego w ciało chwalebne tożsame ( gr. σύμμορφον ) z ciałem Chrystusa nie oznacza, że uczniowie Jezusa staną się aniołami. Jezus powróci jako Syn Człowieczy - Mt. 24 : 30; Łuk 21 : 27, a nie jako archanioł czy jakiś anioł. Przyszły Nowy Świat ma przez Boga zostać poddany Synowi Człowieczemu i ludziom, a nie aniołom - Mt. 25 : 31 - 46; Hebr. 2 : 5.
W związku z tym 1 Kor. 15 : 47 - 50 ma zupełnie inny sens, niż ten jaki usiłują temu nadać ci, którzy widzą w tych wersetach ciało nie-ludzkie. Ciało duchowe ( gr. σῶμα πνευματικόν ), o którym pisze apostoł Paweł w 1 Kor. 15 : 44 oznacza jak najbardziej ciało ludzkie, lecz całkowicie poddane i rządzone przez świętego ducha Bożego z wyeliminowanym wszelkim skażeniem, a więc niezniszczalne i doskonałe na miarę ludzką ( por. Kol. 2 : 11 ; Rzym. 8 : 9 ). Człowiek zaś "z nieba" to nie ten, który żyje w niebie, lecz ten, który został zrodzony przez Boga ( Jana 1 : 13 ) i może dzięki wytrwaniu w wierze mieć nadaną przez Boga nieśmiertelność ( 1 Kor. 15 : 51 - 55 ). Jest tylko jedno takie zmartwychwstanie i żadnego innego nie będzie co widać wyraźnie z opisu apostoła Pawła w 1 liście do Koryntian 15 : 35 - 55 ( 2 Kor. 5 : 1 - 10 por. z Rzym. 8 : 9; Kol. 2 : 11 ).

Cytat:
Do kogo odnosi się więc tekst: Mat.11:11
(11) Zaprawdę powiadam wam: Nie powstał z tych, którzy z niewiast się rodzą, większy od Jana Chrzciciela, ale najmniejszy w Królestwie Niebios większy jest niż on.
Co to za królestwo ma być, że będzie ktoś większy od Jana Chrzciciela?


Jak zwykle problem pojawia się zwłaszcza wtedy, gdy ktoś wyrywa werset z kontekstu ! Przeczytaj sobie uważnie co pisze Mt. 11 : 1 - 6. Jan pomimo, że był największym prorokiem poprzedzającym Mesjasza, pomimo, że słyszał o wielkich czynach Jezusa miał jakieś wątpliwości czy oby jest on tym obiecanym Mesjaszem czy też mają oczekiwać innego. Dlatego Jezus powiedział, że nawet najmniejszy w Królestwie Niebios jest większy od niego ( Mt. 11 : 11 ). Nawet najmniejszy zrodzony z Boga ( Jana 1 : 13; 3 : 3 ) natychmiast rozumiał i wierzył, że Jeszua z Nazaretu jest obiecanym Mesjaszem.

Nie oznacza to jednak, że Jan pozostał w takim stanie, aż do dnia swojej śmierci. Przecież nie kto inny jak on sam gdy ujrzał Jezusa przychodzącego nad Jordan powiedział, że nie jest mu godzien rozwiązać rzemyka sandałów jego, że jest Barankiem Bożym, który gładzi grzech świata, że święty duch Boży spoczął na nim i że będzie chrzcił ( dosł. zanurzał ) w duchu świętym - Ewangelia Jana 1 : 26 - 33.
Pomimo tych oczywistych cudów Jana Chrzciciela ogarnęły w wiezieniu jakieś wątpliwości ( Mt. 11 : 2 - 3 ). Stąd też i reakcja Jezusa na jego brak wiary ( Mt. 11 : 11 ).

Nie jest to więc żaden dowód wskazujący, że Jan Chrzciciel miał inną nadzieję jak cala reszta sług Bożych. Jedna jest nadzieja jak napisał apostoł Paweł w liście do Efezjan 4 : 4. Tak jak Bóg jest jeden, a nie jest rozdwojony lub roztrojony, tak samo nadzieja jest jedna, a nie zaś rozdwojona. Psalm 115 : 16 mówi : " niebiosa - niebiosami Jehowy, lecz ziemię dał On synom ludzkim. "


_____________________________________________

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13