FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Cialo Jezusa
Autor Wiadomość
pitong 
katolik

Dołączył: 31 Sty 2013
Posty: 126
Poziom: 10
HP: 0/230
 0%
MP: 110/110
 100%
EXP: 6/22
 27%
Wysłany: 2013-05-08, 23:15   

@Krystian
Cytat:
Iwono nie rozumiesz. Jezus przebywając na ziemi w doskonałym ciele , udowodnił
że doskonały człowiek Adam, też mógł, nie zgrzeszyć przeciwko Bogu.
Obaj byli kuszeni
gdyby Jezus zgrzeszył, przeciwko swemu Ojcu to uważasz, że Bóg, by go wskrzesił?
np. oddał pokłon szatanowi. Jezus na ziemi był tak samo śmiertelny jak każdy człowiek.
Naprawdę wierzysz, że Jezus ze swoim ciałem ziemskim przebywa w niebie?

A w takim razie jeśli Jezus ma jakieś inne ciało, to co się stało z Jego ziemskim ciałem?
_________________
"ja natomiast pokładam ufność w Panu.
Weselę się i cieszę z Twojej łaski,
boś wejrzał na moją nędzę,
uznałeś udręki mej duszy
i nie oddałeś mnie w ręce nieprzyjaciela,
postawiłeś me stopy na miejscu przestronnym." (Ps 30, 7-9)
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6087/6468
 94%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-05-08, 23:19   

pitong,

Cytat:
A w takim razie jeśli Jezus ma jakieś inne ciało, to co się stało z Jego ziemskim ciałem?


zostało usunięte tak samo jak ciało Mojżesza
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
pitong 
katolik

Dołączył: 31 Sty 2013
Posty: 126
Poziom: 10
HP: 0/230
 0%
MP: 110/110
 100%
EXP: 6/22
 27%
Wysłany: 2013-05-08, 23:36   

Cytat:
zostało usunięte tak samo jak ciało Mojżesza

A na czym bazujesz swoje jawnie sprzeczne z tym co jest w Biblii napisane poglądy?
Czy nie czytałeś chociażby fragmentów przytoczonych przez Iwonę? On zmartwychwstał. A mówiąc On chodzi o Jezusa w swoim ciele, ciele, na którym zostały rany po męce, w które Tomasz mógł włożyć palec.

[ Dodano: 2013-05-08, 23:40 ]
Dodam, że samo pojęcie "zmartwychwstanie" tyczy się tylko ciała, bo dusza jest nieśmiertelna. W pojęciu samego istnienia, to Jezus nigdy nie umarł. Zmartwychwstał, czyli powrócił do "ziemskiego" życia - życia w ciele. Przebóstwiony, ale swoim ciele. Tym samym, choć tak bardzo różnym. Śmiem twierdzić, że w tej postaci, prawdziwej postaci Jezusa ujrzeli Go Jego uczniowie na górze Tabor podczas przemienienia. A tam chyba nie mógł mieć innego ciała :P
_________________
"ja natomiast pokładam ufność w Panu.
Weselę się i cieszę z Twojej łaski,
boś wejrzał na moją nędzę,
uznałeś udręki mej duszy
i nie oddałeś mnie w ręce nieprzyjaciela,
postawiłeś me stopy na miejscu przestronnym." (Ps 30, 7-9)
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1322 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13661
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 440/608
 72%
Wysłany: 2013-05-09, 00:11   

Iwona napisał/a:
Stary Testament uczy, że zmartwychwstaną ciała, a nie duchy. Tu przykład z Iz 26, 19.

Oczywiście,że z martwych wstaną ciała, tylko,że to nasze ciała zmartwychwstaną. My ludzie będziemy żyli na ziemi w podobnych ciałach jakie mamy.
Jezus Pan nie przyszedł ze ziemi, On przyszedł z nieba tam jest jego kraj, więc żeby tam s powrotem iść musiał zmartwychwstać w duchowej naturze. bo inna natura w niebie nie może żyć.
1Kor 15:47 bg "Pierwszy człowiek z ziemi ziemski; wtóry człowiek sam Pan z nieba."

Cytat:
A w Nowym Testamencie:
"Nie ma Go tu, bo zmartwychwstał, jak powiedział. Chodźcie, zobaczcie miejsce, gdzie leżał." (Mt 28, 6) - no właśnie, Ciało zmartwychwstało, grób był pusty.


ciało nie zmartwychwstało to ziemskie, a co się z nim stało nie wiemy, możemy jedynie przypuszczać,że zostało ukryte, podobnie jak ciało Mojżesza, ileż to byłoby relikwii z Jezusa ciała a jaką kasę co niektórzy by robili.
Zauważ ile jest gwoździ z krzyża w różnych kościołach, a ile było wbitych w ciało Jezusa?
5Mojż.34:5-6
(6) I pogrzebał go Pan w dolinie w ziemi Moabskiej, przeciw Betfegorowi, a nie dowiedział się nikt o grobie jego aż do dnia tego.


Podobnie mogło być z ciałem Jezusa.


Cytat:
"W końcu ukazał się samym Jedenastu, gdy siedzieli za stołem, i wyrzucał im brak wiary i upór, że nie wierzyli tym, którzy widzieli Go zmartwychwstałego. " (Mk 16, 14) - Czy ducha można zobaczyć?


Nie. Dlatego się zmaterializował i pokazał im się jako Jezus człowiek.
Zauważ też,że przeniknął przez ścianę, normalny człowiek nie ma takiej umiejętności i Jezus kiedy chodził po ziemi nigdy nie przenikał przez ścianę, dla duchowej istoty to nie jest żaden problem.

Cytat:
"Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie się Mnie i przekonajcie: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam" (Łk 24, 39) - ten cytat jest całkiem przeciwny temu, że Jezus jako duch zmartwychwstał.


Tutaj Jezus przybrał ciało z ranami, bo chciał pokazać Tomaszowi. Duchowa istota może materializować się, tak czynili też aniołowie przed potopem.

Cytat:
Zmartwychwstać to powstać z martwych.


Nie. Jest różnica między wzbudzeniem z grobu, a zmartwychwstaniem
W którymś temacie chyba to wyjaśniałam, jeżeli nie ma to zrobię nowy temat.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
pitong 
katolik

Dołączył: 31 Sty 2013
Posty: 126
Poziom: 10
HP: 0/230
 0%
MP: 110/110
 100%
EXP: 6/22
 27%
Wysłany: 2013-05-09, 09:45   

Cytat:
ciało nie zmartwychwstało to ziemskie, a co się z nim stało nie wiemy, możemy jedynie przypuszczać,że zostało ukryte, podobnie jak ciało Mojżesza, ileż to byłoby relikwii z Jezusa ciała a jaką kasę co niektórzy by robili.
Zauważ ile jest gwoździ z krzyża w różnych kościołach, a ile było wbitych w ciało Jezusa?
5Mojż.34:5-6
(6) I pogrzebał go Pan w dolinie w ziemi Moabskiej, przeciw Betfegorowi, a nie dowiedział się nikt o grobie jego aż do dnia tego.

Podobnie mogło być z ciałem Jezusa.

Ciekawe, że raz całkowicie wykluczasz cokolwiek, co nie jest dosłownie wspomniane w Biblii, a teraz snujesz takie domysły.
Nike, Bóg jest bardzo prosty w swej naturze i wiara nasza winna być prosta. A Ty bazując na błędnych założeniach z danego fragmentu Pisma Św budujesz całą sieć domysłów, które traktujesz na równi z tym, co zostało napisane.
Cytat:

Nie. Dlatego się zmaterializował i pokazał im się jako Jezus człowiek.
Zauważ też,że przeniknął przez ścianę, normalny człowiek nie ma takiej umiejętności i Jezus kiedy chodził po ziemi nigdy nie przenikał przez ścianę, dla duchowej istoty to nie jest żaden problem.

Czyli nie widzisz różnicy pomiędzy "stanem' Jezusa a aniołów? Aniołowie nie posiadają ciała i mogą przybierać tylko ludzką formę, natomiast Jezus ma swoje ciało, które zostało utworzone w łonie Maryi.
Jezus po zmartwychwstaniu po prostu przestał ukrywać swoją boską naturę i dlatego mógł się materializować, dematerializować itp. Ale jak wykluczasz fakt, że Jezus jest Bogiem, to nie mamy o czym dyskutować

Cytat:
"Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie się Mnie i przekonajcie: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam" (Łk 24, 39) - ten cytat jest całkiem przeciwny temu, że Jezus jako duch zmartwychwstał.


Tutaj Jezus przybrał ciało z ranami, bo chciał pokazać Tomaszowi. Duchowa istota może materializować się, tak czynili też aniołowie przed potopem.

Nie przybrał żadnego ciała, lecz Jego ciało wciąż posiada ślady męki i to właśnie po to, by przypominać o tym, co dla nas zrobił. Ale jeśli Ty nie uznajesz objawień, to i w tej materii nie ma pola do dyskusji

Cytat:
Zmartwychwstać to powstać z martwych.


Nie. Jest różnica między wzbudzeniem z grobu, a zmartwychwstaniem
W którymś temacie chyba to wyjaśniałam, jeżeli nie ma to zrobię nowy temat.

Jest różnica - owo wzbudzenie, ti "przywołanie" ze śmierci do ponownego życia w takiej samej, ziemskiej egzystencji.
Zmartwychwstanie, to powrót do wiecznego życia w ciele obiecane wszystkim ludziom.
A sama natura owego nowego, przebóstwionego ciała jest taka, że jest niezniszczalne, w pełni czyste i doskonałe, co umożliwia mu egzystowanie nawet w Niebie.

Podsumowując, widząc do jak sprzecznych wniosków można dojść czytając to samo. Rozbieżności wynikają z tego, że aby poprawnie zinterpretować Słowo Boże trzeba to zrobić w Duchu, w którym zostało napisane, czyli w Duchu Św. a świadome odrzucanie autorytetów, przede wszystkim Kościoła, odcina od łaski Ducha Św, a na pewno bardzo, bardzo ją ogranicza. Ale tu też się oczywiście nie zgodzimy.
Dlatego też modlę się za Was, którzy nie uznają Kościoła Świętego na rzecz swoich indywidualnych interpretacji niczym nie ograniczonych.
Wg. mnie niedaleko tutaj do ludzi, którzy tak jak osoby z tego forum, bardzo dobrze znają Pismo Św. albo i lepiej i wyciągają tak absurdalne wnioski, jak związek Jezusa z kosmitami i zakładają takie "kościoły" w to wierzące itp. Jest to skrajny przypadek, ale pokazuje kierunek takiej drogi.
Nie czerpiąc z Ducha Św. każdy widzi to, co chce widzieć, a nie to, co Jest.
Opamiętajcie się
_________________
"ja natomiast pokładam ufność w Panu.
Weselę się i cieszę z Twojej łaski,
boś wejrzał na moją nędzę,
uznałeś udręki mej duszy
i nie oddałeś mnie w ręce nieprzyjaciela,
postawiłeś me stopy na miejscu przestronnym." (Ps 30, 7-9)
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1322 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13661
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 440/608
 72%
Wysłany: 2013-05-09, 10:23   

pitong,

Cytat:
Ciekawe, że raz całkowicie wykluczasz cokolwiek, co nie jest dosłownie wspomniane w Biblii, a teraz snujesz takie domysły.


Pierwszy raz to słyszę. Wygląda na to,że zupełnie nie czytasz,moich postów, albo nie rozumiesz co ja piszę. A jeżeli nie rozumiesz to zapytaj, a nie wysnuwaj błędne teorie.

Cytat:
Nike, Bóg jest bardzo prosty w swej naturze i wiara nasza winna być prosta.

Czy Bóg jest bardzo prosty w swoich działaniach, to nie wiem, bo nie bardzo rozumiem, co masz na myśli mówiąc,że Bóg jest prosty?, Ponieważ sama nauka KrK do którego należysz o przeistoczeniu opłatka w prawdziwe ciało Jezusa, a wina w Jego krew, to raczej prosta nie jest, a tym bardziej nie jest logiczną.

Cytat:
A Ty bazując na błędnych założeniach z danego fragmentu Pisma Św budujesz całą sieć domysłów, które traktujesz na równi z tym, co zostało napisane.


Możesz chociaż jeden tekst moich błędnych założeń przytoczyć?

Cytat:
Czyli nie widzisz różnicy pomiędzy "stanem' Jezusa a aniołów?


Tutaj nie widzę związku?

Cytat:
Aniołowie nie posiadają ciała i mogą przybierać tylko ludzką formę, natomiast Jezus ma swoje ciało, które zostało utworzone w łonie Maryi.


Jezus w swoim przedludzkim życiu tez był duchową istotą i to najwyższą w śród aniołów.
Owszem nie miał na imię Jezus tylko LOGOS---SŁOWO
Imię Jezus jest to imię ziemskie pod którym my ludzie znamy Go.
A jeżeli chodzi o ciało ziemskie Jezusa zostało ono ofiarowane za nas ludzi na krzyżu, bo inaczej nie moglibyśmy żyć w przyszłości.

A tutaj masz dowód,że Jezus żył w niebie przed swoją Karnacją
Ew.Jana 17:5
(5) A teraz Ty, Ojcze, otocz Mnie u siebie tą chwałą, którą miałem u Ciebie pierwej, zanim świat powstał
.

Cytat:
Jezus po zmartwychwstaniu po prostu przestał ukrywać swoją boską naturę

A kiedy ja ukrywał? skoro przeszedł karnację---zmianę natur to po prostu jak byl człowiekiem to jej nie miał, miał naturę ludzką. A po wzbudzeniu z grobu został wzbudzony w naturze w której zawsze istniał przed karnacią

Cytat:
i dlatego mógł się materializować, dematerializować itp. Ale jak wykluczasz fakt, że Jezus jest Bogiem, to nie mamy o czym dyskutować


Więc dziękuję za dyskusję.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-05-09, 10:38   

pitong napisał/a:
Dlatego też modlę się za Was, którzy nie uznają Kościoła Świętego ...

Scislej - ktorzy nie uznaja Rzymska-katolicka organizacje, wraz z jej calym bagarzem inkwizytorskich mordow, pedofilii, plodzenia przez ksiezy nieslubnych dzieci itp. - za Swiety Kosciol w mysl nauki Panskiej iz drzewo po owocach sie poznaje, gdyz nie mozna z dobrego drzewa zbierac zgnilych owocow, a z krzewu winnego cerni. :-?
Cytat:
na rzecz swoich indywidualnych interpretacji niczym nie ograniczonych.
Wg. mnie niedaleko tutaj do ludzi, którzy tak jak osoby z tego forum, bardzo dobrze znają Pismo Św. albo i lepiej i wyciągają tak absurdalne wnioski, jak związek Jezusa z kosmitami i zakładają takie "kościoły" w to wierzące itp. Jest to skrajny przypadek, ale pokazuje kierunek takiej drogi.
Nie czerpiąc z Ducha Św. każdy widzi to, co chce widzieć, a nie to, co Jest.
Opamiętajcie się

Do skrajnosci to Tobie i twemu Kosciolowi blizej, pitongu, i to o wiele.
Ostatnio zmieniony przez Axanna 2013-05-09, 10:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-05-09, 11:16   

Krystian napisał/a:

Naprawdę wierzysz, że Jezus ze swoim ciałem ziemskim przebywa w niebie?

Tak, wierzę w to.

[ Dodano: 2013-05-09, 11:19 ]
Krystian napisał/a:
pitong,

Cytat:
A w takim razie jeśli Jezus ma jakieś inne ciało, to co się stało z Jego ziemskim ciałem?


zostało usunięte tak samo jak ciało Mojżesza

usunięte przez kogo? Przez straż pilnującą grobu czy może przez kogoś innego? Pisze o tym w Biblii?

[ Dodano: 2013-05-09, 11:27 ]
Do Nike
Cytat:
Oczywiście,że z martwych wstaną ciała, tylko,że to nasze ciała zmartwychwstaną. My ludzie będziemy żyli na ziemi w podobnych ciałach jakie mamy.
Jezus Pan nie przyszedł ze ziemi, On przyszedł z nieba tam jest jego kraj, więc żeby tam s powrotem iść musiał zmartwychwstać w duchowej naturze. bo inna natura w niebie nie może żyć.
1Kor 15:47 bg "Pierwszy człowiek z ziemi ziemski; wtóry człowiek sam Pan z nieba."

No tak, ale narodził się z Maryi jako dziecko.

Cytat:
ciało nie zmartwychwstało to ziemskie, a co się z nim stało nie wiemy, możemy jedynie przypuszczać,że zostało ukryte, podobnie jak ciało Mojżesza, ileż to byłoby relikwii z Jezusa ciała a jaką kasę co niektórzy by robili.

Relikwii wtedy jeszcze nie było.

Cytat:
Zauważ ile jest gwoździ z krzyża w różnych kościołach, a ile było wbitych w ciało Jezusa?

gwoździe z krzyża to były wyjęte. Jakby inaczej zdjęto ciało z krzyża?

Cytat:
5Mojż.34:5-6
(6) I pogrzebał go Pan w dolinie w ziemi Moabskiej, przeciw Betfegorowi, a nie dowiedział się nikt o grobie jego aż do dnia tego.

bo grób zaginął (nie wiadomo, w którym dokładnie miejscu pochowany), podobnie jak z wieloma innymi grobami osób ze Starego Testamentu

Cytat:
Nie. Dlatego się zmaterializował i pokazał im się jako Jezus człowiek.
Zauważ też,że przeniknął przez ścianę, normalny człowiek nie ma takiej umiejętności i Jezus kiedy chodził po ziemi nigdy nie przenikał przez ścianę, dla duchowej istoty to nie jest żaden problem.

Wskaż fragment, gdzie pisze, że przez ścianę przeniknął

Cytat:
Tutaj Jezus przybrał ciało z ranami, bo chciał pokazać Tomaszowi. Duchowa istota może materializować się, tak czynili też aniołowie przed potopem.

A czy Jezus jest aniołem?

[ Dodano: 2013-05-09, 11:30 ]
Axanna napisał/a:
pitong napisał/a:
Dlatego też modlę się za Was, którzy nie uznają Kościoła Świętego ...

Scislej - ktorzy nie uznaja Rzymska-katolicka organizacje, wraz z jej calym bagarzem inkwizytorskich mordow, pedofilii, plodzenia przez ksiezy nieslubnych dzieci itp. - za Swiety Kosciol w mysl nauki Panskiej iz drzewo po owocach sie poznaje, gdyz nie mozna z dobrego drzewa zbierac zgnilych owocow, a z krzewu winnego cerni. :-?
Cytat:
na rzecz swoich indywidualnych interpretacji niczym nie ograniczonych.
Wg. mnie niedaleko tutaj do ludzi, którzy tak jak osoby z tego forum, bardzo dobrze znają Pismo Św. albo i lepiej i wyciągają tak absurdalne wnioski, jak związek Jezusa z kosmitami i zakładają takie "kościoły" w to wierzące itp. Jest to skrajny przypadek, ale pokazuje kierunek takiej drogi.
Nie czerpiąc z Ducha Św. każdy widzi to, co chce widzieć, a nie to, co Jest.
Opamiętajcie się

Do skrajnosci to Tobie i twemu Kosciolowi blizej, pitongu, i to o wiele.

Chciałabym by to forum było tolerancyjne religijnie, a widzę, że nie jest.
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-05-09, 14:29   

Iwona napisał/a:
[ Dodano: 2013-05-09, 11:30 ]
Axanna napisał/a:
pitong napisał/a:
Dlatego też modlę się za Was, którzy nie uznają Kościoła Świętego ...

Scislej - ktorzy nie uznaja Rzymska-katolicka organizacje, wraz z jej calym bagarzem inkwizytorskich mordow, pedofilii, plodzenia przez ksiezy nieslubnych dzieci itp. - za Swiety Kosciol w mysl nauki Panskiej iz drzewo po owocach sie poznaje, gdyz nie mozna z dobrego drzewa zbierac zgnilych owocow, a z krzewu winnego cerni. :-?
Cytat:
na rzecz swoich indywidualnych interpretacji niczym nie ograniczonych.
Wg. mnie niedaleko tutaj do ludzi, którzy tak jak osoby z tego forum, bardzo dobrze znają Pismo Św. albo i lepiej i wyciągają tak absurdalne wnioski, jak związek Jezusa z kosmitami i zakładają takie "kościoły" w to wierzące itp. Jest to skrajny przypadek, ale pokazuje kierunek takiej drogi.
Nie czerpiąc z Ducha Św. każdy widzi to, co chce widzieć, a nie to, co Jest.
Opamiętajcie się

Do skrajnosci to Tobie i twemu Kosciolowi blizej, pitongu, i to o wiele.

Chciałabym by to forum było tolerancyjne religijnie, a widzę, że nie jest.

Czyli co byc chciala, Iwonko, zeby wy wszystkim tykali w zeby, ze to was Kosciol jest tym Swietym Chrystusowym, zas kto sie nie zgadza, ten wierzacym w marsjan wykolejencem. Ale juz wam wskazac, ze cos jest nie tak, to od razu "nietolerancyjne" - tak bys chciala?
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1322 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13661
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 440/608
 72%
Wysłany: 2013-05-09, 16:32   

[quote="Iwona"]
Krystian napisał/a:

Naprawdę wierzysz, że Jezus ze swoim ciałem ziemskim przebywa w niebie?

Cytat:
Tak, wierzę w to.


A co zrobisz z tekstem: 1Kor 15:50 bg "To jednak powiadam, bracia! iż ciało i krew królestwa Bożego odziedziczyć nie mogą; ani skazitelność nie odziedziczy nieskazitelności."
Musisz więc wybrać, albo Biblia, albo twoje "ja tak wierzę"
Iwona napisała/
Cytat:
usunięte przez kogo? Przez straż pilnującą grobu czy może przez kogoś innego? Pisze o tym w Biblii?


A przez kogo zostało usunięte schowane, pogrzebane ciało Mojżesza?

Do Nike
Cytat:
Oczywiście,że z martwych wstaną ciała, tylko,że to nasze ciała zmartwychwstaną. My ludzie będziemy żyli na ziemi w podobnych ciałach jakie mamy.
Jezus Pan nie przyszedł ze ziemi, On przyszedł z nieba tam jest jego kraj, więc żeby tam s powrotem iść musiał zmartwychwstać w duchowej naturze. bo inna natura w niebie nie może żyć.
1Kor 15:47 bg "Pierwszy człowiek z ziemi ziemski; wtóry człowiek sam Pan z nieba."

Iwona napisała/
Cytat:
No tak, ale narodził się z Maryi jako dziecko.


I to dziecko zyło na ziemi tak dlugo, aż wypełniło swoją misję i poszło do nieba jako duchowa istota.

Cytat:
ciało nie zmartwychwstało to ziemskie, a co się z nim stało nie wiemy, możemy jedynie przypuszczać,że zostało ukryte, podobnie jak ciało Mojżesza, ileż to byłoby relikwii z Jezusa ciała a jaką kasę co niektórzy by robili.

Iwona napisała/
Cytat:
Relikwii wtedy jeszcze nie było.


Nie. wtedy to jeszcze nie było, ale krotko po tym zaczęły się nagminnie tworzyć i tak:
są pieluszki Jezusa, napletek z obrzezania tez Jezusa, jest na całym świecie 283 gwoździ, z krzyża,, jest kilka głów Jana chrzciciela,, jest kilkadziesiąt opasek, którą Jezus był obwiązany jak wisiał na krzyżu, a ile siana się zachowało, jest mnóstwo relikwii. wyobraź sobie, gdyby cialo Jezusa było w grobie, to by go rozebrali na czynniki pierwsze i interes by robili nieprzeciętny.


Cytat:
Nie. Dlatego się zmaterializował i pokazał im się jako Jezus człowiek.
Zauważ też,że przeniknął przez ścianę, normalny człowiek nie ma takiej umiejętności i Jezus kiedy chodził po ziemi nigdy nie przenikał przez ścianę, dla duchowej istoty to nie jest żaden problem.

Iwona napisała/
Cytat:
Wskaż fragment, gdzie pisze, że przez ścianę przeniknął


Skoro nikt mu nie otworzył drzwi, i sam sobie nie otworzył, raptem staje po środku pokoju, to co kominem wskoczył?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-05-09, 16:53   

Axanna napisał/a:

Czyli co byc chciala, Iwonko, zeby wy wszystkim tykali w zeby, ze to was Kosciol jest tym Swietym Chrystusowym, zas kto sie nie zgadza, ten wierzacym w marsjan wykolejencem. Ale juz wam wskazac, ze cos jest nie tak, to od razu "nietolerancyjne" - tak bys chciala?

Chciałabym by kościoły i wyznania traktowane były równo na tym forum.

[ Dodano: 2013-05-09, 17:16 ]
Nike
Cytat:
A co zrobisz z tekstem: 1Kor 15:50 bg "To jednak powiadam, bracia! iż ciało i krew królestwa Bożego odziedziczyć nie mogą; ani skazitelność nie odziedziczy nieskazitelności."
Musisz więc wybrać, albo Biblia, albo twoje "ja tak wierzę"

A czy to się tyczy Jezusa?

Cytat:
A przez kogo zostało usunięte schowane, pogrzebane ciało Mojżesza?

Podałaś tylko cytat, w którym było, że nie wiadomo gdzie jest ciało Mojżesza.

Cytat:
I to dziecko zyło na ziemi tak dlugo, aż wypełniło swoją misję i poszło do nieba jako duchowa istota.

Masz gdzieś napisane, że Jezus był duchem (w Biblii oczywiście)?

Cytat:
są pieluszki Jezusa, napletek z obrzezania tez Jezusa

Gdzie są?

Cytat:
jest kilkadziesiąt opasek, którą Jezus był obwiązany jak wisiał na krzyżu, a ile siana się zachowało

Z tym sianem to już przesadziłaś.

Cytat:
gdyby cialo Jezusa było w grobie, to by go rozebrali na czynniki pierwsze i interes by robili nieprzeciętny

Ale ciało zmartwychwstało, no ale Ty w to nie wierzysz.

Cytat:
Skoro nikt mu nie otworzył drzwi, i sam sobie nie otworzył, raptem staje po środku pokoju, to co kominem wskoczył?

Ten Jezus wskrzeszał umarłych, kilkoma rybkami i chlebami potrafił karmić tysiące osób, po wodzie chodził, burzę uciszał, niewidomym wzrok przywracał... Tyle cudów robił... Mógł wszystko, a takie drzwi zamknięte miałyby być przeszkodą?
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-05-09, 17:50   

Iwono, to prosze wskazac nierowne traktowanie, bo poki co widze mocne chelpienie sie od strony katolickiej i oczernianie o ponizanie osob z innych wyznan poprzez oszczerstwa o nienawisci i podobne.

W temacie to powiem, ze ja rozumiem, ze cialo Pana zostalo przemienione, ale wciaz to jest to samo cialo, ktore "wpierw obumarlo", zostalo przemienione i ze nie trzeba bylo go ukrywac, jak to dowadza inni adwersarze.

Pawel tlumaczy:

1Co 15:35-54 bw "(35) Ale powie ktoś: Jak bywają wzbudzeni umarli? I w jakim ciele przychodzą? (36) Niemądry! To, co siejesz, nie ożywa, jeśli nie umrze. (37) A to, co siejesz, nie jest przecież tym ciałem, które ma powstać, lecz gołym ziarnem, może pszenicznym, a może jakimś innym; (38) ale Bóg daje mu ciało, jakie chce, a każdemu z nasion właściwe jemu ciało. (39) Nie każde ciało jest jednakowe, bo inne jest ciało ludzkie, a inne zwierząt, jeszcze inne ciało ptaków, a inne ryb. (40) I są ciała niebieskie i ciała ziemskie, lecz inny jest blask niebieskich, a inny ziemskich. (41) Inny blask słońca, a inny blask księżyca, i inny blask gwiazd; bo gwiazda od gwiazdy różni się jasnością. (42) Tak też jest ze zmartwychwstaniem. Co się sieje jako skażone, bywa wzbudzone nieskażone; (43) sieje się w niesławie, bywa wzbudzone w chwale; sieje się w słabości, bywa wzbudzone w mocy; (44) sieje się ciało cielesne, bywa wzbudzone ciało duchowe. Jeżeli jest ciało cielesne, to jest także ciało duchowe.(45) Tak też napisano: Pierwszy człowiek Adam stał się istotą żywą, ostatni Adam stał się duchem ożywiającym. (46) Wszakże nie to, co duchowe, jest pierwsze, lecz to, co cielesne, potem dopiero duchowe. (47) Pierwszy człowiek jest z prochu ziemi, ziemski; drugi człowiek jest z nieba. (48) Jaki był ziemski człowiek, tacy są i ziemscy ludzie; jaki jest niebieski człowiek, tacy są i niebiescy. (49) Przeto jak nosiliśmy obraz ziemskiego człowieka, tak będziemy też nosili obraz niebieskiego człowieka. (50) A powiadam, bracia, że ciało i krew nie mogą odziedziczyć Królestwa Bożego ani to, co skażone, nie odziedziczy tego, co nieskażone. (51) Oto tajemnicę wam objawiam: Nie wszyscy zaśniemy, ale wszyscy będziemy przemienieni (52) w jednej chwili, w oka mgnieniu, na odgłos trąby ostatecznej; bo trąba zabrzmi i umarli wzbudzeni zostaną jako nie skażeni, a my zostaniemy przemienieni. (53) Albowiem to, co skażone, musi przyoblec się w to, co nieskażone, a to, co śmiertelne, musi przyoblec się w nieśmiertelność. (54) A gdy to, co skażone, przyoblecze się w to, co nieskażone, i to, co śmiertelne, przyoblecze się w nieśmiertelność, wtedy wypełni się słowo napisane: Pochłonięta jest śmierć w zwycięstwie!"
Ostatnio zmieniony przez Axanna 2013-05-09, 17:51, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-05-09, 17:59   

Axanno, to Twój post:
Cytat:
Scislej - ktorzy nie uznaja Rzymska-katolicka organizacje, wraz z jej calym bagarzem inkwizytorskich mordow, pedofilii, plodzenia przez ksiezy nieslubnych dzieci itp. - za Swiety Kosciol w mysl nauki Panskiej iz drzewo po owocach sie poznaje, gdyz nie mozna z dobrego drzewa zbierac zgnilych owocow, a z krzewu winnego cerni.

Bo oczywiście według Ciebie nasza religia najgorsza, najwięcej grzechów itd. Jakoś innych wyznań tak nie oczernia się tutaj jak naszą religię. My katolicy musimy to wszystko znosić...
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-05-09, 18:29   

Iwona napisał/a:
Axanno, to Twój post:
Cytat:
Scislej - ktorzy nie uznaja Rzymska-katolicka organizacje, wraz z jej calym bagarzem inkwizytorskich mordow, pedofilii, plodzenia przez ksiezy nieslubnych dzieci itp. - za Swiety Kosciol w mysl nauki Panskiej iz drzewo po owocach sie poznaje, gdyz nie mozna z dobrego drzewa zbierac zgnilych owocow, a z krzewu winnego cerni.

Bo oczywiście według Ciebie nasza religia najgorsza, najwięcej grzechów itd. Jakoś innych wyznań tak nie oczernia się tutaj jak naszą religię. My katolicy musimy to wszystko znosić...

"Oczernia"? a co jest oczernianiem, Iwono, wskaz prosze konkretnie, bo w tej chwili oczerniasz mnie, zarzucajac mi oczernianie.

Inne wyznania, powiadasz? A pokaz gdzie ktos z innego wyznania sie chelpi, ze jego wlasnie wyznanie jest Kosciolem Swietym Chrystusowym, a Ty i Twoje wspolbracia odrzucacie Swiety Kosciol, pelni nienawisci, odrzucacie laske itp.itp.itp.irtp.? Bo wy to trabicie w oniemalze kazdym jednym poscie i co nie wolno zwrocic wam uwagi?
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1322 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13661
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 440/608
 72%
Wysłany: 2013-05-09, 18:56   

Iwona, Nike
Cytat:
Cytat:
A co zrobisz z tekstem: 1Kor 15:50 bg "To jednak powiadam, bracia! iż ciało i krew królestwa Bożego odziedziczyć nie mogą; ani skazitelność nie odziedziczy nieskazitelności."
Musisz więc wybrać, albo Biblia, albo twoje "ja tak wierzę"

Cytat:
A czy to się tyczy Jezusa?


Ten tekst tyczy się ciała ludzkiego z krwi i kości, z sercem bijącym, z jelitami, człowiek musi jeść, musi wydalać, musi się myć i zęby myć też.
Tekst ten odnosi się do Królestwa Bożego które jest w niebie. Bo gdyby odnosił się do Królestwa na ziemi, nie byłoby mowy o skażonym ciele, ani, o krwi. bo na ziemi będziemy tacy jak jesteśmy teraz.

Cytat:
Podałaś tylko cytat, w którym było, że nie wiadomo gdzie jest ciało Mojżesza.


A dobrze przeczytałaś?
5Mojż.34:5-6
(6) I pogrzebał go Pan w dolinie w ziemi Moabskiej, przeciw Betfegorowi, a nie dowiedział się nikt o grobie jego aż do dnia tego.


wyraźnie jest napisane,że pogrzebał go Pan

Cytat:
Masz gdzieś napisane, że Jezus był duchem (w Biblii oczywiście)?


Skoro był w niebie to kim może być?

Podałam ci tekst wyżej w poście taki:

Ew.Jana 17:5
(5) A teraz Ty, Ojcze, otocz Mnie u siebie tą chwałą, którą miałem u Ciebie pierwej, zanim świat powstał.


więc proszę powiedz jaka chwałę miał Jezus przed karnacją? nie był duchowa istotą? więc kim był?

Cytat:
Gdzie są?


Tego nie wiesz? To zapytaj się księdza, bo nie chce mi się wszystkich kościołów wymieniać.

A chyba w Południowej Ameryce jest kościół pod wezwaniem najświętszego napletka, cos takiego heheh czytałam.

Cytat:
Z tym sianem to już przesadziłaś.


Tak?? to sięgnij do historii.

Cytat:
Ale ciało zmartwychwstało, no ale Ty w to nie wierzysz.


Nie. ciało ziemskie Jezusa zostało przez Boga po prostu pochowane, albo zachowane, może w przyszłości będzie nam pokazane.
Jezus powstał już w duchowej naturze i czekał na wniebowzięcie, ponieważ miał jeszcze część misji dp spełnienia.

Iwonko czy ty wiesz,ze jak Piotr kołatał do drzwi to mu je otworzono, dlaczego sam sobie nie otworzył, czyżby nie umiał.?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14