FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Bóg ma duszę?
Autor Wiadomość
Jan Wiśniewski 
Zasłużony
dozobaczenia

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 91 razy
Dołączył: 15 Paź 2014
Posty: 815
Poziom: 25
HP: 29/1490
 2%
MP: 711/711
 100%
EXP: 49/73
 67%
Wysłany: 2016-08-08, 23:39   

Olus napisał/a:
Jan Wiśniewski napisał/a:
Olus napisał/a:
Jan Wiśniewski napisał/a:
Pokoja napisał/a:
w odniesieniu do słowa 'duch' w Jana 16:7-13 nie użyto zaimka męsko osobowego 'ekeinos' lecz użyto zaimka rodzaju nijakiego 'to'.
http://www.biblia.wortale...slowa-duch.html

Ducha Świętego, czyli Ducha Świętego Boga Ojca, gdyż Bóg jest Duchem (J. 4:24) i Bóg Ojciec jest Święty, 1Pio. 1:15-17

Dowiedziałem się ze duch święty jest rodzaju żeńskiego czytając że Maria nie mogła począć z ducha świętego bo kobieta nie może począć z kobiety !
Oczywiście Maria poczęła za sprawą ducha a nie z ducha !!
Mt 1:18 br "A oto jak było z narodzeniem Jezusa Chrystusa: Kiedy Maryja, Matka Jego, była dana za żonę Józefowi, nim jeszcze zamieszkali razem, poczuła, że stanie się matką za sprawą Ducha Świętego."


Duch św nie jest ani mężczyzną
ani kobietą.Żydzi popadli w herezje..
którą zaraziła się protestantyzmu.shekinah :roll:

Rodzaj żeński nie oznacza kobiety ani rodzaj męski nie oznacza mężczyzny !!!
Czy jak masz wodę rodzaju męskiego i obok rodzaju żeńskiego to widzisz różnicę albo jak się mówi na tym świecie czy widzisz różnicę między wodą twardą a wodą miękką !!
Ludzki rozum ludzkie rozumowanie !!


Niektórzy ludzie twierdzą
że Duch św,a raczej "Ducha święta"
to trzecia osoba trójcy,kobieta która
została zapłodniona przez Boga Ojca
i tak narodził się duch Jezus..takie tam.
Nawet nadali imię tej "bogini"..kabała itp.

Czyli Bóg Ojciec duch święty rodzaju męskiego + duch święty rodzaju żeńskiego = syn człowieczy .Bo Jezus w niebie przed przyjściem na ziemię nie miał imienia Jezus a Henoch który był w niebie widział syna człowieczego . Dlatego Jezus mwił o sobie jako o synu człowieczym .
Mk 8:31 bw "I zaczął ich pouczać o tym, że Syn Człowieczy musi wiele cierpieć, musi być odrzucony przez starszych, arcykapłanów oraz uczonych w Piśmie i musi być zabity, a po trzech dniach zmartwychwstać." Ale też mówił o apostołach bo każdy z nich też był synem człowieczym
A Jezus im powiedział: Nie wiecie, o co prosicie. Czy możecie pić kielich, który Ja piję albo być ochrzczeni tym chrztem, którym Ja jestem ochrzczony? (39) Odpowiedzieli mu: Możemy. Wtedy Jezus rzekł im: Kielich, który ja piję, pić będziecie, i chrztem, którym jestem ochrzczony, zostaniecie ochrzczeni.
(Ew. Marka 10:1-52, Biblia Warszawska)
Powiem więcej każdy ochrzczony[namaszczony] duchem świętym jest synem człowieczym jest Chrystusem a nie namaszczony jest synem ludzkim !!!
Ostatnio zmieniony przez Jan Wiśniewski 2016-08-08, 23:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-08-08, 23:42   

Wierzysz w to że Bóg Ojciec zapłodnił w niebie ducha św i tak powstał Jezus??
 
     
Jan Wiśniewski 
Zasłużony
dozobaczenia

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 91 razy
Dołączył: 15 Paź 2014
Posty: 815
Poziom: 25
HP: 29/1490
 2%
MP: 711/711
 100%
EXP: 49/73
 67%
Wysłany: 2016-08-08, 23:47   

Olus napisał/a:
Wierzysz w to że Bóg Ojciec zapłodnił w niebie ducha św i tak powstał Jezus??

Spłodzenie to odnośnik do ciała fizycznego !!
W tym przypadku zrodził !!
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-08-09, 02:04   

No dobra...czyli Bóg Ojciec połączył się z Duchem i tak zrodził się Jezus ? O.o
 
     
Jan Wiśniewski 
Zasłużony
dozobaczenia

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 91 razy
Dołączył: 15 Paź 2014
Posty: 815
Poziom: 25
HP: 29/1490
 2%
MP: 711/711
 100%
EXP: 49/73
 67%
Wysłany: 2016-08-09, 04:47   

Olus napisał/a:
No dobra...czyli Bóg Ojciec połączył się z Duchem i tak zrodził się Jezus ? O.o

(1) Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. (2) Ono było na początku u Boga. (3) Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało. (4) W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, (5) a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła. (6) Pojawił się człowiek posłany przez Boga - Jan mu było na imię. (7) Przyszedł on na świadectwo, aby zaświadczyć o światłości, by wszyscy uwierzyli przez niego. (8) Nie był on światłością, lecz /posłanym/, aby zaświadczyć o światłości. (9) Była światłość prawdziwa, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi. (10) Na świecie było /Słowo/, a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał. (11) Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli. (12) Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego - (13) którzy ani z krwi, ani z żądzy ciała, ani z woli męża, ale z Boga się narodzili. (14) A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy. (15) Jan daje o Nim świadectwo i głośno woła w słowach: Ten był, o którym powiedziałem: Ten, który po mnie idzie, przewyższył mnie godnością, gdyż był wcześniej ode mnie.
Największą tajemnicą w biblii jest chyba duch święty , wiemy to że jest jeden duch ale daje nam różne dary !!A ludzie chcieli by wiedzieć dokładnie jak doszło do stworzenia [zrodzenia Jezusa] Ale jest pytanie czy ta wiedza jest nam potrzebna do zbawienia ? NIE !!!
A czy kiedyś się o tym dowiemy ?
1Kor 13:9 nwt-pl "Mamy bowiem częściowe poznanie i po części prorokujemy,"
1Kor 13:10 nwt-pl "ale gdy nadejdzie to, co zupełne, wówczas to, co częściowe, zostanie usunięte."

Dziś musimy zadbać o nasze zbawienie a jak już się to stanie to jestem przekonany że zostaną otwarte nowe księgi z nową wiedzą .Inaczej mówiąc w przykładzie "Uczcie się do matury aby ją zdać a jak już zdacie pójdziecie na studia i tam więcej się dowiecie"
Jak zaczniemy bardziej wchodzić w tematy których nie ma w biblii to zacznie się spekulacja.
A takie postępowanie nie jest wskazane !! .Wiemy że Bóg stworzył niebo i wszystko co jest w niebie a pierworodnym stworzenia jest Jezus . I na tym pozostańmy bo jak to uczynił Bóg wie tylko Bóg i ci którym Bóg to objawił !!np. niektórym aniołom .
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-08-11, 23:14   

Cytat:
A ludzie chcieli by wiedzieć dokładnie jak doszło do stworzenia [zrodzenia Jezusa] Ale jest pytanie czy ta wiedza jest nam potrzebna do zbawienia ? NIE !!!

Coś tam wiemy.

a. (34) Na to Maryja rzekła do anioła: Jakże się to stanie, skoro nie znam męża? (35) Anioł Jej odpowiedział: Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym. (36)
 
     
Jan Wiśniewski 
Zasłużony
dozobaczenia

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 91 razy
Dołączył: 15 Paź 2014
Posty: 815
Poziom: 25
HP: 29/1490
 2%
MP: 711/711
 100%
EXP: 49/73
 67%
Wysłany: 2016-08-13, 11:27   

Olus napisał/a:
Cytat:
A ludzie chcieli by wiedzieć dokładnie jak doszło do stworzenia [zrodzenia Jezusa] Ale jest pytanie czy ta wiedza jest nam potrzebna do zbawienia ? NIE !!!

Coś tam wiemy.

a. (34) Na to Maryja rzekła do anioła: Jakże się to stanie, skoro nie znam męża? (35) Anioł Jej odpowiedział: Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym. (36)

Nie Bogiem ale synem Boga i na tym pozostańmy !!
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-08-13, 15:04   

Pozostaję.Pokazuje tylko werset który mówi o zrodzeniu/stworzeniu Jezusa.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13