FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
kto jest oświecony ?
Autor Wiadomość
poszukiwacz 

Potwierdzenie wizualne: 7
Dołączył: 19 Sie 2016
Posty: 34
Poziom: 4
HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 7/11
 63%
Wysłany: 2016-08-22, 22:32   

Henryk napisał/a:
poszukiwacz napisał/a:
Można, ale to nie to samo co głoszenie twarzą w twarz zwłaszcza, gdy jesteś narażony na pobicie, oplucie i inne poniżenie. Jeśli tego nie robisz, to nie zaparłeś się samego siebie. Świadczy to, że nie ma w twoim wypadku obfitości serca, więc jak może być duch Boży w tobie ?

Cytat:
Powiedz nam „poszukiwaczu”, czy głoszenie Ewangelii o mającym nastąpić Królestwie, to najważniejsza, a wręcz jedyna powinność naśladowcy Jezusa?
Nie znasz innych?
Pan rozdawał Dary. Były one różnorakie.

Głoszenie Ewangelii powinno być rozkoszą, a nie przykrym obowiązkiem. Jeśli staje się przykrym obowiązkiem, to w żadnym wypadku nie świadczy to o duchowym usposobieniu takiej osoby.

Rom 12:4-7 nwt-pl " Bo jak w jednym ciele mamy wiele członków, lecz nie wszystkie członki pełnią tę samą funkcję, (5) tak my, chociaż liczni, jesteśmy jednym ciałem w jedności z Chrystusem, lecz z osobna – członkami należącymi do siebie nawzajem. (6) Skoro więc mamy dary różniące się stosownie do niezasłużonej życzliwości, którą nas obdarzono – jeśli proroctwo, prorokujmy stosownie do udzielonej nam wiary; (7) jeśli usługiwanie, trwajmy w tym usługiwaniu; jeśli ktoś naucza, niech trwa w nauczaniu;"
Czy każdy Świadek Jehowy otrzymał od Boga dar „głoszenia od domu do domu”?
Jeśli nie, to oznacza, że robisz to nie z woli Jehowy, lecz z polecenia Niewolnika.
Nie musisz nam reklamować Organizacji siedmiorga Panów...
Nie zajmuję się reklamą tego czy innego ugrupowania religijnego, lecz piszę o tym co zrozumiałem z Biblii

Cytat:
Jeśli chcesz jeszcze bardziej cierpieć, to również dobrze możesz wsypać sobie kamyki do butów i chodzić od domu do domu.

Ps:
poszukiwacz napisał/a:
Nauczanie i napominanie nie są wymienione w Biblii jako dary ducha świętego.

Rom 12:6-8 nwt-pl " Skoro więc mamy dary różniące się stosownie do niezasłużonej życzliwości, którą nas obdarzono – jeśli proroctwo, prorokujmy stosownie do udzielonej nam wiary; (7) jeśli usługiwanie, trwajmy w tym usługiwaniu; jeśli ktoś naucza, niech trwa w nauczaniu; (8) jeśli ktoś usilnie zachęca, niech trwa w usilnym zachęcaniu; kto udziela, niech to czyni z hojnością; kto przewodzi, niech to czyni z prawdziwą żarliwością; kto okazuje miłosierdzie, niech to czyni z rozradowaniem."
Rom 12:8 kow " a kto dar napominania, niech napomina; inny znów rozdaje jałmużnę: niech czyni to w skromności. Kto jest przełożonym, niech wykaże gorliwość. A ten, który spełnia uczynki miłosierdzia, niech czyni to w radosnym usposobieniu."

Wspomniany fragment mówi o darach we wspólnocie, a nie poza nią.

Cytat:
Warto poznać samemu Słowo Boże, zanim będziemy nauczać innych...


Okazuje się, że samemu to niewiele można, czego dowodem jest Etiopczyk opisany w Dz. Ap.8:30-31
Łk 6:39 bw "Opowiedział im też podobieństwo: Czy może ślepy ślepego prowadzić? Czy obaj nie wpadną do dołu?"

Dlatego należy wszystko sprawdzać, aby mieć pewność jak jest.
 
     
poszukiwacz 

Potwierdzenie wizualne: 7
Dołączył: 19 Sie 2016
Posty: 34
Poziom: 4
HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 7/11
 63%
Wysłany: 2016-08-22, 22:52   

Olus
Cytat:
Nie dramatyzuj.W realu też głoszę.. Nie od drzwi do drzwi ale komu mogę.

Sam siebie oszukujesz i zwodzisz.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-08-22, 23:07   

Aha,dobrze ze mnie oswieciles :)
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-08-22, 23:29   

poszukiwacz napisał/a:
Sam siebie oszukujesz i zwodzisz.


Poszukiwaczu nie siej zgorszenia ,każdy dla którego Jezus jest Panem ma Ducha św.
Chcesz doznać oświecenia zaufaj Jezusowi zwróć się do Niego, a poznasz Prawdę ,Prawdę o której Syn wydał świadectwo(jeśli On sam zechce Ci ją objawić...ale kołatać u Niego nie zaszkodzi a pomoże, taką mamy obietnicę..)napisano "proście, a będzie wam dane"..wystarczy Mu zaufać .... bez Niego się można "przejechać"
Ostatnio zmieniony przez Serdunio 2016-08-22, 23:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-08-22, 23:49   

:oops:
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7104
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5524/7220
 76%
EXP: 49/373
 13%
Wysłany: 2016-08-23, 09:06   

poszukiwacz napisał/a:
Wspomniany fragment mówi o darach we wspólnocie, a nie poza nią.

Pan rozdaje dary które „działają” jedynie pomiędzy Świadkami Jehowy, po wyjściu na zewnątrz Sal Królestwa już nie? :shock:
Sam to wymyśliłeś, czy otrzymałeś taki „pokarm” od „oświeconych”?
Nie rozśmieszaj mnie. :lol:
Skoro nikt z Was nie został upoważniony, czyli nie otrzymał daru do nauczania na zewnątrz wspólnoty, to po co zrobiliście z głoszenia swoją chlubę i jedyny cel swojej religijności?
Dlaczego z tej "religijności" jesteś skrupulatnie rozliczny przez grzesznych ludzi? :roll:

Jeremiasz pisał o takich:
Jer 14:10-16 br " Oto, co mówi Pan o tym ludzie: Z wielkim upodobaniem biegają we wszystkie strony, nie szczędząc nóg własnych. Lecz Pan stracił dla nich życzliwość, ich nie kocha; raczej przypomina sobie ich występki i zsyła na nich karę za grzechy. (11) I Pan powiedział mi: Nie wstawiaj się za tym ludem, nie troszcz się o ich dobro! (12) Nawet jeśli będą pościć, nie wysłucham ich błagań; nawet jeśli Mi będą składać całopalenia i ofiary, nie będę miał już serca do tego ludu. Wyniszczę ich wszystkich mieczem, klęską głodu i zarazą. (13) Wtedy odpowiedziałem: Ależ Panie i Boże mój, przecież prorocy już przyrzekli im, że nie ujrzą więcej grożącego im miecza i nie dosięgnie ich już nigdy klęska głodu; i że będą zażywać pokoju trwałego na tym miejscu. (14) A Pan mi na to: Prorocy ci głoszą kłamstwo, choć powołują się na Imię moje. Ja ich nie posyłałem, niczego im nie nakazywałem i nigdy nie przemawiałem do nich. Oni sami od siebie przekazują wam pełne kłamstw widzenia, wróżby i mrzonki jakieś ich własnych serc. (15) Dlatego tak oto mówi Pan: Od miecza i głodu wyginą ci prorocy, którzy prorokują niby to w moje Imię, podczas gdy ja wcale ich nie posyłałem i nie zapewniałem, że nie będzie już w tym kraju nigdy żadnych nieszczęść od miecza lub z powodu klęski głodu! (16) Natomiast ludzie, którym to prorokowano, zostaną rozrzuceni po ulicach Jerozolimy jako ofiary głodu i miecza. Nie będzie nikogo, kto by ich pochował, ani ich samych, ani ich żon, synów lub córek. Całą ich nieprawość na nich samych wyleję."
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2016-08-23, 15:12   

Ducha Chrystusa ma człowiek ,który uświęca się wszystkimi przykazaniami Ojca Niebieskiego na wzór Mesjasza.

Ga 4:6 bug "A ponieważ jesteście synami, Bóg posłał do waszych serc Ducha swego Syna, wołającego: Abba, Ojcze!"

Każde odstępstwo od Nauki Ojca Niebieskiego pochodzi od złego.

Micheasz 6,(8) Oznajmiono ci, człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie: tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem.

Synu mój! Nie zapominaj mojej nauki, a twoje serce niech przestrzega moich przykazań, (2) bo one przedłużą ci dni i lata życia oraz zapewnią ci pokój.
Przysłów 3

Rz 15:5 ; "A Bóg cierpliwości i pociechy niech sprawi, abyście byli jednomyślni między sobą na wzór Jezusa Chrystusa"




Pozdrawiam
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
poszukiwacz 

Potwierdzenie wizualne: 7
Dołączył: 19 Sie 2016
Posty: 34
Poziom: 4
HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 7/11
 63%
Wysłany: 2016-08-24, 11:05   

Henryk napisał/a:
poszukiwacz napisał/a:
Wspomniany fragment mówi o darach we wspólnocie, a nie poza nią.

Cytat:
Pan rozdaje dary które „działają” jedynie pomiędzy Świadkami Jehowy, po wyjściu na zewnątrz Sal Królestwa już nie? :shock:
Sam to wymyśliłeś, czy otrzymałeś taki „pokarm” od „oświeconych”?
Nie rozśmieszaj mnie. :lol:

Czy jesteś "oświecony", że wiesz kim jestem ? A swoją drogą skąd u Ciebie, ta wrogość wobec świadków Jehowy ? Czy wyrządzili Ci jakąś krzywdę ? A może atakując ich sam siebie usprawiedliwiasz, że nie głosisz Słowa Bożego, wszak to twój obowiązek.

Cytat:
Skoro nikt z Was nie został upoważniony, czyli nie otrzymał daru do nauczania na zewnątrz wspólnoty, to po co zrobiliście z głoszenia swoją chlubę i jedyny cel swojej religijności?

Z "Was" to znaczy kogo masz na myśli, bo nie bardzo rozumiem ? Masz jakieś kompleksy wynikające
z własnej postawy, by ją usprawiedliwić ?

Cytat:
Dlaczego z tej "religijności" jesteś skrupulatnie rozliczny przez grzesznych ludzi? :roll:

Nie słyszałem o tym, że jestem przez kogoś rozliczany z jakiejś twojej wyimaginowanej religijności, ale jak wiesz coś więcej na ten temat to napisz.

Jeremiasz pisał o takich:
Jer 14:10-16 br " Oto, co mówi Pan o tym ludzie: Z wielkim upodobaniem biegają we wszystkie strony, nie szczędząc nóg własnych. Lecz Pan stracił dla nich życzliwość, ich nie kocha; raczej przypomina sobie ich występki i zsyła na nich karę za grzechy. (11) I Pan powiedział mi: Nie wstawiaj się za tym ludem, nie troszcz się o ich dobro! (12) Nawet jeśli będą pościć, nie wysłucham ich błagań; nawet jeśli Mi będą składać całopalenia i ofiary, nie będę miał już serca do tego ludu. Wyniszczę ich wszystkich mieczem, klęską głodu i zarazą. (13) Wtedy odpowiedziałem: Ależ Panie i Boże mój, przecież prorocy już przyrzekli im, że nie ujrzą więcej grożącego im miecza i nie dosięgnie ich już nigdy klęska głodu; i że będą zażywać pokoju trwałego na tym miejscu. (14) A Pan mi na to: Prorocy ci głoszą kłamstwo, choć powołują się na Imię moje. Ja ich nie posyłałem, niczego im nie nakazywałem i nigdy nie przemawiałem do nich. Oni sami od siebie przekazują wam pełne kłamstw widzenia, wróżby i mrzonki jakieś ich własnych serc. (15) Dlatego tak oto mówi Pan: Od miecza i głodu wyginą ci prorocy, którzy prorokują niby to w moje Imię, podczas gdy ja wcale ich nie posyłałem i nie zapewniałem, że nie będzie już w tym kraju nigdy żadnych nieszczęść od miecza lub z powodu klęski głodu! (16) Natomiast ludzie, którym to prorokowano, zostaną rozrzuceni po ulicach Jerozolimy jako ofiary głodu i miecza. Nie będzie nikogo, kto by ich pochował, ani ich samych, ani ich żon, synów lub córek. Całą ich nieprawość na nich samych wyleję."


Ten fragment można zastosować do każdego, a więc również i do Ciebie, jeśli głosisz nauki niezgodne z Biblią.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13635
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 414/608
 68%
Wysłany: 2016-08-24, 12:24   

poszukiwacz,
Warto przeanalizować co to jest DUCH ŚWIĘTY---moja wiedza w tym temacie jest:

jest Boską czyli JHWH mocą, usposobieniem, umysłem, sercem, wolą, i tym samym jest w JEZUSIE.

Proszę odpowiedz teraz ty mi poszukiwaczu, czy na pewno TY posiadasz moc Jehowy, posiadasz Jehowy usposobienie, masz umysł Jehowy, masz serce Jehowy,, wole Jehowy?, Czy może masz te cechy Jezusa?

Jeżeli nie masz, to i nie masz DUCHA ŚWIĘTEGO W SOBIE.

Ty możesz chcieć mieć te cechy, ja też chcę je mieć, ale żeby je mieć, to musisz być NOWYM STWORZENIEM, JESTEŚ?

Dlatego ja mówię,że ja nie mam tych cech, ja pragnę i przy chrzcie oddałam swoja wole LUDZKĄ i chcę wykonywać BOSKĄ, ale jak mi to wychodzi, to JA WIEM I BÓG.

A to,ze napisałam jestem OŚWIECANA DUCHEM ŚWIĘTYM, to wierzę,ze jest prawda, bo np. wierzę,ze wstanę z grobu, że będę żyła w Tysiącleciu, i jak wytrwam próbę potem będę żyła wiecznie, czyż to nie jest piękne zrozumienie świętej PRAWDY BIBLIJNEJ? Wiec wierzę,ze Bóg przez swojego ducha świętego oświeca tego kogo chce.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7104
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5524/7220
 76%
EXP: 49/373
 13%
Wysłany: 2016-08-24, 18:43   

poszukiwacz napisał/a:
Czy jesteś "oświecony", że wiesz kim jestem ?

Zdradza Ciebie temat ”kategorycznego obowiązku głoszenia od drzwi do drzwi”.
Nikt inny tak nie twierdzi! :-D
Tym sposobem [b]podobno
zbawiasz ludzi. :shock:
Ja jednak znam innego Zbawcę niż CK.

Cytat:
A swoją drogą skąd u Ciebie, ta wrogość wobec świadków Jehowy ? Czy wyrządzili Ci jakąś krzywdę ?

„Oni”, „im”… ,- wstydzisz się tego, że przystąpiłeś niedawno do tzw. „Świadków Jehowy”?

Znam Organizację i jej członków od kilku dziesięcioleci.
Krzywda też znalazła by się. Nikt nie jest idealny. :-(
Cytat:
A może atakując ich sam siebie usprawiedliwiasz, że nie głosisz Słowa Bożego, wszak to twój obowiązek.

I znowu to samo…
Moim obowiązkiem jest naśladować Jezusa. Na tyle, na ile potrafię.
Dzielenie się Radosną Nowiną, to jedynie jednym z elementów naśladownictwa.
Najważniejsza jest praca nad samym sobą.
1Kor 9:27 bug " Lecz poskramiam swoje ciało i biorę w niewolę, abym przypadkiem, głosząc innym, sam nie został odrzucony."
Cytat:
Nie słyszałem o tym, że jestem przez kogoś rozliczany z jakiejś twojej wyimaginowanej religijności, ale jak wiesz coś więcej na ten temat to napisz.

Nikomu nie raportujesz „godzinek”? Oj, kłamczuszek. :-P
Czym więcej godzinek- tym większe „poświęcenie” dla Organizacji.
Cytat:
Ten fragment można zastosować do każdego, a więc również i do Ciebie, jeśli głosisz nauki niezgodne z Biblią.

Jak wyżej…
W odróżnieniu od Ciebie, znam „pokarm” podawany przez CK na przestrzeni dziesięcioleci i jego zmiany.
Nie było to „nowe światło”, ale zaprzeczanie staremu.
Skąd takie przeczące sobie nawzajem nauki brały się? Czyżby zakłócenia na łączach „kanału”?

Dzielenie się Dobra Nowiną z innymi jest dobrą rzeczą.
Nie mniej nie każdy do tego nadaje się, ponieważ bardzo często jedynym efektem jest ubliżanie przez innych imieniu Bożemu.
 
     
poszukiwacz 

Potwierdzenie wizualne: 7
Dołączył: 19 Sie 2016
Posty: 34
Poziom: 4
HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 7/11
 63%
Wysłany: 2016-08-24, 20:32   

Henryk napisał/a:
poszukiwacz napisał/a:
Czy jesteś "oświecony", że wiesz kim jestem ?

Zdradza Ciebie temat ”kategorycznego obowiązku głoszenia od drzwi do drzwi”.
Nikt inny tak nie twierdzi! :-D
[b]Kategoryczny obowiązek to twoje określenie. Ja pisałem, że głoszenie Slowa Bożego powinno być rozkoszą.

Tym sposobem podobno zbawiasz ludzi. :shock:
Ja jednak znam innego Zbawcę niż CK.

Cytat:
A swoją drogą skąd u Ciebie, ta wrogość wobec świadków Jehowy ? Czy wyrządzili Ci jakąś krzywdę ?

„Oni”, „im”… ,- wstydzisz się tego, że przystąpiłeś niedawno do tzw. „Świadków Jehowy”?
Gdybym przystąpił niedawno, to nie byłbym poszukującym.

Znam Organizację i jej członków od kilku dziesięcioleci.
Krzywda też znalazła by się. Nikt nie jest idealny. :-(
To twoje zmartwienie. Z tego wynika, że zostałeś wywalony.

twoje kompleksy mnie mało interesują. Prawda jest zaś taka, że nie nasz Ducha Świętego.
Cytat:
A może atakując ich sam siebie usprawiedliwiasz, że nie głosisz Słowa Bożego, wszak to twój obowiązek.

I znowu to samo…
Moim obowiązkiem jest naśladować Jezusa. Na tyle, na ile potrafię.
Dzielenie się Radosną Nowiną, to jedynie jednym z elementów naśladownictwa.
Najważniejsza jest praca nad samym sobą.
1Kor 9:27 bug " Lecz poskramiam swoje ciało i biorę w niewolę, abym przypadkiem, głosząc innym, sam nie został odrzucony."
Coś nie wygląda na to, że poskromiłeś swoje ciało. Twój styl obnaża twoje usposobienie.
Cytat:
Nie słyszałem o tym, że jestem przez kogoś rozliczany z jakiejś twojej wyimaginowanej religijności, ale jak wiesz coś więcej na ten temat to napisz.

Nikomu nie raportujesz „godzinek”? Oj, kłamczuszek. :-P

Raportowanie to może zwyczaj w twoim kółku religijnym. A co do epitetów pod moim adresem, to radzę uważać na słowa.
Czym więcej godzinek- tym większe „poświęcenie” dla Organizacji.'
Cytat:
Ten fragment można zastosować do każdego, a więc również i do Ciebie, jeśli głosisz nauki niezgodne z Biblią.

Jak wyżej…
W odróżnieniu od Ciebie, znam „pokarm” podawany przez CK na przestrzeni dziesięcioleci i jego zmiany.
Nie było to „nowe światło”, ale zaprzeczanie staremu.
Skąd takie przeczące sobie nawzajem nauki brały się? Czyżby zakłócenia na łączach „kanału”?
to już twoje zmartwienie, mnie to mało interesuje.

Dzielenie się Dobra Nowiną z innymi jest dobrą rzeczą.
Nie mniej nie każdy do tego nadaje się, ponieważ bardzo często jedynym efektem jest ubliżanie przez innych imieniu Bożemu.

i w taki sposób usprawiedliwiasz siebie, by nie głosić publicznie Słowa Bożego
 
     
Servant 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Sie 2016
Posty: 113
Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 13/20
 65%
Wysłany: 2016-08-27, 12:07   

poszukiwacz napisał/a:

A czy twoim zdaniem np. miłość występuje u buddystów, hinduistów, muzułmanów czy wyznawców judaizmu, którzy z chrześcijañstwem nie mają nic wspólnego ?

Istotnie, Jeśli się tak zastanowić, to każdy z "owoców ducha" w jakiejś mierze jest przejawiany przez ludzi nawet nie uważających się za chrześcijan...
Dlaczego zatem te dziewięć przymiotów z Gal. 5:22,23 Paweł nazywa "owocem ducha"?
Po przemyśleniu uważam, że każdy, kto się poddaje pod wpływ i kierownictwo ducha Bożego będzie właśnie takie a nie inne "owoce" wydawał. Jednocześnie nie działa to automatycznie "w drugą stronę". Czyli, jeżeli ktoś jest na przykład cierpliwy, to nie jest jednoznaczne z tym, że poddaje się pod kierownictwo świętego ducha Bożego. Może tak być, ale nie musi.
_________________
Skosztujcie i zobaczcie, że Jehowa jest dobry Ps 34:8
 
 
     
poszukiwacz 

Potwierdzenie wizualne: 7
Dołączył: 19 Sie 2016
Posty: 34
Poziom: 4
HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 7/11
 63%
Wysłany: 2016-08-28, 12:07   

Servant napisał/a:
poszukiwacz napisał/a:

A czy twoim zdaniem np. miłość występuje u buddystów, hinduistów, muzułmanów czy wyznawców judaizmu, którzy z chrześcijañstwem nie mają nic wspólnego ?

Istotnie, Jeśli się tak zastanowić, to każdy z "owoców ducha" w jakiejś mierze jest przejawiany przez ludzi nawet nie uważających się za chrześcijan...
Dlaczego zatem te dziewięć przymiotów z Gal. 5:22,23 Paweł nazywa "owocem ducha"?
Po przemyśleniu uważam, że każdy, kto się poddaje pod wpływ i kierownictwo ducha Bożego będzie właśnie takie a nie inne "owoce" wydawał. Jednocześnie nie działa to automatycznie "w drugą stronę". Czyli, jeżeli ktoś jest na przykład cierpliwy, to nie jest jednoznaczne z tym, że poddaje się pod kierownictwo świętego ducha Bożego. Może tak być, ale nie musi.

Zgadzam się z tobą, tylko wskaż mi tych, którzy mają dzisiaj ducha Bożego
 
     
poszukiwacz 

Potwierdzenie wizualne: 7
Dołączył: 19 Sie 2016
Posty: 34
Poziom: 4
HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 7/11
 63%
Wysłany: 2016-08-28, 12:14   

nike
różnica między nami polega na tym, że ja jestem poszukiwaczem, a ty uważasz się za osobę, która już znalazła prawdę. Jeśli nie jesteś oświecona duchem Bożym, to twoje wypowiedzi mają tą samą rangę co innych ludzi. Możesz stosować wykręty tego typu, że jesteś "oświecana", ale to niczego nie zmienia.
 
     
Jan Wiśniewski 
Zasłużony
dozobaczenia

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 91 razy
Dołączył: 15 Paź 2014
Posty: 815
Poziom: 25
HP: 29/1490
 2%
MP: 711/711
 100%
EXP: 49/73
 67%
Wysłany: 2016-08-28, 12:23   

poszukiwacz napisał/a:
nike
różnica między nami polega na tym, że ja jestem poszukiwaczem, a ty uważasz się za osobę, która już znalazła prawdę. Jeśli nie jesteś oświecona duchem Bożym, to twoje wypowiedzi mają tą samą rangę co innych ludzi. Możesz stosować wykręty tego typu, że jesteś "oświecana", ale to niczego nie zmienia.

A nie wiesz że Lucyfer to niosący światło i że są ludzie oświeceni przez Lucyfera to ci co mu służą czyli Syjoniści , masoni ,papiestwo !!!
Lucyfer w mitologii rzymskiej[edytuj kod]
W starożytnym Rzymie termin ten stosowany był przez astrologów do określenia Gwiazdy Porannej, czyli planety Wenus widocznej nad horyzontem przed wschodem Słońca. Słowo było najprawdopodobniej dosłownym tłumaczeniem greckich eosphoros (eώσφορος) – "niosący świt" lub phosphoros (φώσφορος) – "niosący światło".
Zobacz więcej w artykule Wenus, w sekcji W kulturze.
W łacińskim przekładzie Biblii[edytuj kod]
W nomenklaturze chrześcijańskiej imię to pojawiło się najprawdopodobniej po raz pierwszy w łacińskim przekładzie Biblii dokonanym pod koniec IV w. n.e. przez św. Hieronima ze Strydonu, zwanym Wulgatą. Znajduje się ono w:
Księdze Izajasza 14,12. W oryginalnym tekście hebrajskim występuje ono jako helel ben-szachar (הילל בן שחר po hebrajsku). Helel oznacza planetę Wenus, zaś ben-szachar to świetlisty syn poranka.
2 Piotr 1:19 "I mamy mocniejszą mowę prorocką, której pilnując jako świecy w ciemnem miejscu świecącej, dobrze czynicie, ażby dzień oświtnął, i jutrzenka (lucyfer) weszła w sercach waszych."
Lucyfer oświeca tych co żyją w ciemności inaczej mówiąc daje mądrość poruszania się w ciemności dlatego symbolem mądrości w lucyferiańskim świecie jest sowa !!
https://www.youtube.com/watch?v=Wr2yKJx10p0
https://www.youtube.com/watch?v=DNETrIw2y3w
https://www.youtube.com/watch?v=30m1oCuj26M
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13