FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przypowieść o Łazarzu i bogaczu
Autor Wiadomość
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-10-19, 23:03   

Olus napisał/a:
No a gdzie napisano że to się kończy po chwili?
to miejsce przebywania zmarłych po śmierci
według Ciebie przecież aż do NZ.


Czy ja tak napisałam że to miejsce zmarłych??
Napisałam co dzieje się z duchem po śmierci
No i jeszcze jedno ,nie zapominajmy że ten inny świat jest światem bez czasu w każdym razie tego którym my się posługujemy w naszej rzeczywistości :roll:
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-10-19, 23:09   

Serdunio napisał/a:
Olus napisał/a:
No a gdzie napisano że to się kończy po chwili?
to miejsce przebywania zmarłych po śmierci
według Ciebie przecież aż do NZ.


Czy ja tak napisałam że to miejsce zmarłych??
Napisałam co dzieje się z duchem po śmierci
No i jeszcze jedno ,nie zapominajmy że ten inny świat jest światem bez czasu w każdym razie tego którym my się posługujemy w naszej rzeczywistości :roll:


W przypowieści anioły zabrały
ducha łazarza i bogacza
w miejsce dla umarłych.
Ale kombinujesz :roll:
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-10-19, 23:13   

Ja kombinuję??
Kto robi z tego opowieść sf ?? No i to niby sam Jezus ją wymyślił :roll: dla zrozumienia morału..ach :roll: bogacz i anioły yhy :roll:
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2016-10-22, 18:47   

D.C. Bogacz i Łazarz---
Nasz Pan dodał jeszcze jedną figurę do symboliki śmierci i pogrzebu, użytych dla zilustrowania rozpadu Izraela jako narodu i jego pogrzebu, ukrycia wśród innych narodów: „A będąc w piekle [hadesie, stanie zapomnienia, w który Żydzi weszli jako naród], podniósłszy oczy swe, gdy był w mękach, ujrzał Abrahama z daleka". W ten sposób Pan wskazuje, że wielkie cierpienia, „męki", miały towarzyszyć Żydom po ich narodowym rozpadzie i pogrzebie wśród innych narodów, umarłych w przestępstwach i grzechach. Odległy widok Abrahama z Łazarzem na jego łonie reprezentuje uznanie przez naród żydow¬ski faktu, że Bóg już nie obdarza go łaską jak poprzednio i że poganie stali się bliższymi, synami przez Chrystusa. Bogacz wołał o miłosierdzie i pragnął, by Łazarz (to od wyznawców chrześcijaństwa Żydzi spodziewali się miłosierdzia) zamoczył koniec swego palca (wykonał usługę pociechy, choćby najmniej¬szej) w wodzie (wodzie Boskiego Słowa - Jana 15:3; Efez. 5:26) i ochłodził jego język (przekazał mu poselstwo od Boga). Prośba o zmniejszenie mąk symbolizuje sposób, w jaki naród żydowski modli się do Boga, by uwolnił On go od niektórych okropności, jakich doznawali przez długie stulecia Wieku Ewangelii, ponieważ byli bezlitośnie prześladowani przez wszystkie grupy społeczne, łącznie z rzekomymi chrześcijanami. Ich modlitewnik dowodzi, iż prosili Boga, by Ten wyzwolił ich od wielkich cierpień z okresu Wieku Ewangelii.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-10-23, 13:14   

Iwona napisał/a:
Olus napisał/a:
Serdunio napisał/a:
Olus napisał/a:
Nie ja wolę atakować


Wybierasz najlepszą obronę swojej interpretacji czyli atak :-D


Yes :oops: To co? :-P wszystko literalnie?
To może od tego łona zacznij :)
istnieje sens dosłowny Pisma Świętego ale też i duchowy



Geza Vermes, wybitny biblista i światowej sławy hebraista (były ksiądz katolicki), w swoim komentarzu do podobieństwa o bogaczu i Łazarzu stwierdza, że opowiadanie to „zwięźle ilustruje propagowane przez faryzeuszów w czasach Jezusa popularne wyobrażenie o odpłacie za ziemskie postępowanie i formach życia pozagrobowego” („Autentyczna Ewangelia Jezusa”, Wydawnictwo Homini, Kraków 2009, s. 187).

Również Craig S. Keener pisze o bogaczu i Łazarzu, co następuje: „Przypowieść ta przypomina pewną rabinacką opowieść o nieznanej dacie powstania (…). Pewne szczegóły dotyczące życia przyszłego są typowymi motywami zaczerpniętymi z żydowskiej tradycji – niektóre z nich stanowiły niezbędne elementy wątku (co jest dozwoloną praktyką w przypadku przypowieści)” („Komentarz historyczno-kulturowy do Nowego Testamentu”, Oficyna Wydawnicza „Vocatio”, Warszawa 2000, s. 163).


http://zboryboze.pl/?page_id=204
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6289
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4496/6115
 73%
EXP: 267/330
 80%
Wysłany: 2016-10-23, 20:06   Re: Bogacz i Łazasz Łuk. 16:19-31

nike napisał/a:
Ci, którzy uznają dosłowną interpretację, uczą, że pewien bogaty człowiek żył w przepychu, że był także pewien żebrak imieniem Łazarz, który był bardzo głodny i leżał u bram bogacza, pragnąc być nakarmiony okruchami spadającymi z jego stołu.

Łazarz zmarł i został zaniesiony przez aniołów na łono Abrahama, rzekomo w niebie. Umarł także bogacz i poszedł do hadesu (piekła), gdzie cierpiał męki, jednocześnie widząc w oddali Łazarza na łonie Abrahama.

Wtedy zaczął wołać do Abrahama, by zmiłował się nad nim i posłał Łazarza, by ten zmoczył koniec swego palca w wodzie i ochłodził jego język, niosąc mu w ten sposób ulgę w cierpieniu.

Abraham odrzucił tę prośbę, uzasadniając to tym, że bogacz otrzymywał
w tym życiu same dobre rzeczy, natomiast Łazarz doznawał samych złych rzeczy, jak również i tym, że niemożliwe było przejście wielkiej przepaści ustanowionej między bogaczem a Łazarzem.

Wtedy bogacz poprosił o zawiadomienie swych pięciu braci, tak by i oni nie trafili do miejsca mąk. Abraham odrzucił także i tę prośbę, mówiąc, że mają Mojżesza i proroków, których powinni słuchać.

Bogaty człowiek argumentował, że gdyby ktoś z umarłych powstał i udał się do nich, pokutowaliby, lecz Abraham stwierdził, że jeśli nie wierzą Mojżeszowi i prorokom, nie zostaną przekonani nawet wówczas, gdyby ktoś wstał z umarłych.:)

Podyskutujmy na ten temat. Kto w tej przypowieści jest przedstawiony? :-D


Dalej „nike” podała też Epifaniczne wyjaśnienie tej przypowieści
http://biblos.feen.pl/vie...184e622a3d#7440

Trudno by było, aby tą interpretację pozbawić naprowadzającego znaczenia, gdyż Izrael i cały naród żydowski są miniaturą tego, co przedstawiają, a nawet ich zakon jest cieniem rzeczy przyszłych. W tym zakonie jest ucieleśnienie wiedzy i prawdy, Rz. 2:20. Żydom zostały powierzone wyrocznie Boże, Rz. 3:1. Zakon dany za pośrednictwem Mojżesza jest tylko ucieleśnieniem wiedzy i prawdy, ale nie jej pełnią.

Cytat:
Łaska i prawda, stały się przez Chrystusa, J. 1:17.


Pan Jesus powiedział ludowi prawdę, ale w przypowieściach, czy więc naród żydowski w pełni może być tym bogaczem, który ucztował i na sytuację Łazarza nie zważał?

Cytat:
To wszystko mówił Jezus do ludu w podobieństwach, a bez podobieństwa nic do nich nie mówił. (35) Aby się wypełniło, co powiedziano przez proroka, gdy mówił: Otworzę w podobieństwach usta moje, wypowiem rzeczy ukryte od założenia świata. Mt. 13:34,35

A gdy On przyszedł do świątyni, przystąpili do niego, gdy nauczał, arcykapłani i starsi ludu, mówiąc: Jaką mocą to czynisz i kto ci dał tę moc? (24) A Jezus, odpowiadając, rzekł im: Zapytam i ja was o jedną rzecz; jeśli mi na nią odpowiecie, i Ja wam powiem, jaką mocą to czynię: (25) Skąd był chrzest Jana? Z nieba czy z ludzi? A oni rozważali to sami w sobie, mówiąc: Jeśli powiemy, że z nieba, rzeknie nam: Czemu więc nie uwierzyliście mu? (26) Jeśli zaś powiemy: Z ludzi, boimy się ludu, albowiem wszyscy mają Jana za proroka. (27) I odpowiadając Jezusowi, rzekli: Nie wiemy. Rzekł i On do nich: To i Ja wam nie powiem, jaką mocą to czynię.

(28) A jak się wam wydaje? Pewien człowiek miał dwóch synów. Przystępując do pierwszego, rzekł: Synu, idź, pracuj dziś w winnicy. (29) A on, odpowiadając, rzekł: Tak jest, panie! Ale nie poszedł. (30) I przystępując do drugiego, powiedział tak samo. A on, odpowiadając, rzekł: Nie chcę, ale potem zastanowił się i poszedł. (31) Który z tych dwóch wypełnił wolę ojcowską? Mówią: Ten drugi. Rzecze im Jezus: Zaprawdę powiadam wam, że celnicy i wszetecznice wyprzedzają was do Królestwa Bożego. (32) Albowiem przyszedł Jan do was ze zwiastowaniem sprawiedliwości, ale nie uwierzyliście mu, natomiast celnicy i wszetecznice uwierzyli mu; a wy, chociaż to widzieliście, nie odczuliście potem skruchy, aby mu uwierzyć. Łk. 16:23-32


Żydowscy przewodnicy religijni, pochwycili tylko klucz poznania, a nie jej pełnię, jednak znała ją kasta kapłanów, wywodząca się z religijno – politycznego stronnictwa Saduceuszów:

Cytat:
Jeśli tedy ty mienisz się Żydem i polegasz na zakonie, i chlubisz się Bogiem, (18) i znasz wolę jego, i umiesz rozróżnić dobre od złego, będąc pouczonym przez zakon, (19) i uważasz siebie samego za wodza ślepych, za światłość dla tych, którzy są w ciemności, (20) za wychowawcę nierozumnych, za nauczyciela dzieci, MAJĄCEGO W ZAKONIE UCIELEŚNIENIE WIEDZY I PRAWDY,

Biada wam, zakonoznawcy, że pochwyciliście klucz poznania; sami nie weszliście, a tym, którzy chcieliby wejść, zabroniliście. Łk. 11:52


Kapłani natomiast, którzy poznali, że Pan Jezus jest Synem Boga, który im wydzierżawił winnicę, mówili: Chrystus miał być z Betlejem, a nie z Nazaretu, a dla wydania na niego wyroku, skazującego go na śmierć, prowokowali go, aby im powiedział, że jest Chrystusem.

Strofowanie bogacza, który wcześniej ucztował, znając prawdę, a później ją kruszył.

Cytat:
A był w ich synagodze człowiek, opętany przez ducha nieczystego, który krzyczał, (24) mówiąc: Cóż mamy z tobą, Jezusie Nazareński? Przyszedłeś nas zgubić? Wiem, kim Ty jesteś, święty Boży. (25) A Jezus zgromił go, mówiąc: Zamilknij i wyjdź z niego.

I uzdrowił wielu, których trapiły przeróżne choroby, i wypędził wiele demonów, ale nie pozwolił demonom mówić, bo go znali. Mr. 1:23-25,34

Wychodziły też z wielu demony, które krzyczały i mówiły: Ty jesteś Synem Bożym. A On gromił je i nie pozwalał im mówić, bo one wiedziały, iż On jest Chrystusem. Łk. 4:41

I poczęli krzyczeć tymi słowy: Cóż my mamy z tobą, Synu Boży? Przyszedłeś tu przed czasem dręczyć nas? Mt. 8:29

A duchy nieczyste, gdy go ujrzały, padły mu do nóg i wołały: Tyś jest Syn Boży. (12) A On przykazał im surowo, aby go nie ujawniały. Mr. 3:11,12

A gdyśmy szli na modlitwę, zdarzyło się, że spotkała nas pewna dziewczyna, która miała ducha wieszczego, a która przez swoje wróżby przynosiła wielki zysk panom swoim. (17) Ta, idąc za Pawłem i za nami, wołała mówiąc: Ci ludzie są sługami Boga Najwyższego i zwiastują wam drogę zbawienia. (18) A to czyniła przez wiele dni. Wreszcie Paweł znękany, zwrócił się do ducha i rzekł: Rozkazuję ci w imieniu Jezusa Chrystusa, żebyś z niej wyszedł. I w tej chwili wyszedł. Dz. 16:16-18

A wszyscy Ateńczycy i zamieszkali tam cudzoziemcy na nic innego nie mieli tyle czasu, co na opowiadanie lub słuchanie ostatnich nowin. (22) A Paweł, stanąwszy pośrodku Areopagu, rzekł: Mężowie ateńscy! Widzę, że pod każdym względem jesteście ludźmi nadzwyczaj pobożnymi. (23) Przechodząc bowiem i oglądając wasze świętości, znalazłem też ołtarz, na którym napisano: Nieznanemu Bogu. Otóż to, co czcicie, nie znając, ja wam zwiastuję. Dz. 17:21-23

A niektórzy z wędrownych zaklinaczy żydowskich próbowali wzywać imienia Pana Jezusa nad tymi, którzy mieli złe duchy, mówiąc: Zaklinam was przez Jezusa, którego głosi Paweł. (14) A było siedmiu synów niejakiego Scewy, arcykapłana żydowskiego, którzy to czynili. (15) A odpowiadając zły duch, rzekł im: Jezusa znam i wiem, kim jest Paweł, lecz wy coście za jedni? (16) I rzucił się na nich ów człowiek, w którym był zły duch, przemógł ich i pognębił, tak iż nadzy i poranieni uciekli z owego domu. (17) I stało się to wiadome wszystkim Żydom jak i Grekom, którzy mieszkali w Efezie, i padł strach na nich wszystkich, a imię Pana Jezusa było wielbione. Dz. 19:13-17

Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą ku zbawieniu każdego, kto wierzy, najpierw Żyda, potem Greka, (17) bo usprawiedliwienie Boże w niej bywa objawione, z wiary w wiarę, jak napisano: A sprawiedliwy z wiary żyć będzie.

(18) Albowiem gniew Boży z nieba objawia się przeciwko wszelkiej bezbożności i nieprawości ludzi, którzy przez nieprawość tłumią prawdę. (19) Ponieważ to, co o Bogu wiedzieć można, jest dla nich jawne, gdyż Bóg im to objawił. (20) Bo niewidzialna jego istota, to jest wiekuista jego moc i bóstwo, mogą być od stworzenia świata oglądane w dziełach i poznane umysłem, tak iż nic nie mają na swoją obronę,

(21) dlatego że poznawszy Boga, nie uwielbili go jako Boga i nie złożyli mu dziękczynienia, lecz znikczemnieli w myślach swoich, a ich nierozumne serce pogrążyło się w ciemności. (22) Mienili się mądrymi, a stali się głupi. (23) I zamienili chwałę nieśmiertelnego Boga na obrazy przedstawiające śmiertelnego człowieka, a nawet ptaki, czworonożne zwierzęta i płazy; (24) dlatego też wydał ich Bóg na łup pożądliwości ich serc ku nieczystości, aby bezcześcili ciała swoje między sobą, (25) ponieważ zamienili Boga prawdziwego na fałszywego i oddawali cześć, i służyli stworzeniu zamiast Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen.

(26) Dlatego wydał ich Bóg na łup sromotnych namiętności; kobiety ich bowiem zamieniły przyrodzone obcowanie na obcowanie przeciwne naturze, (27) podobnie też mężczyźni zaniechali przyrodzonego obcowania z kobietą, zapałali jedni ku drugim żądzą, mężczyźni z mężczyznami popełniając sromotę i ponosząc na sobie samych należną za ich zboczenie karę. (28) A ponieważ nie uważali za wskazane uznać Boga, przeto wydał ich Bóg na pastwę niecnych zmysłów, aby czynili to, co nie przystoi;

(29) są oni pełni wszelkiej nieprawości, złości, chciwości, nikczemności, pełni są również zazdrości, morderstwa, zwady, podstępu, podłości; (30) potwarcy, oszczercy, nienawidzący Boga, zuchwali, pyszni, chełpliwi, wynalazcy złego, rodzicom nieposłuszni; (31) nierozumni, niestali, bez serca, bez litości; (32) oni, którzy znają orzeczenie Boże, że ci, którzy to czynią, winni są śmierci, nie tylko to czynią, ale jeszcze pochwalają tych, którzy to czynią.


Wygląda to tak, jakby oni wołali Ojcze Abrahamie, tak jak to czynił bogacz, ale byli daleko od Boga, Łk. 16:23,24. Abraham umarłego bogacza nazywa jednak synem swoim, a przeniesienie Łazarza na jego łono, też pośrednio oznacza przyjęcie go za syna. Jeden jest nisko, a drugi wysoko, jakby dwaj synowie człowieka z przypowieści o dwóch synach, Mt. 21:28-32. Łazarz też, jakby przypomina syna marnotrawnego, który według ciała zaginął i był umarły, ale według ducha wziął udział w wielkiej uczcie wydanej przez Ojca dla niego, Łk. 15:11-32.

Cytat:
Danielu, zamknij te słowa i zapieczętuj księgę aż do czasu ostatecznego! Wielu będzie to badać i wzrośnie poznanie.
słowa są zamknięte i zapieczętowane aż do czasu ostatecznego. (10) Wielu będzie oczyszczonych, wybielonych i wypławionych, lecz bezbożni będą postępować bezbożnie. Żaden bezbożny nie będzie miał poznania. lecz roztropni będą mieli poznanie. Dn. 12:4,9,10

Znam uczynki twoje, żeś ani zimny, ani gorący. Obyś był zimny albo gorący! (16) A tak, żeś letni, a nie gorący ani zimny, wypluję cię z ust moich. (17) Ponieważ mówisz: Bogaty jestem i wzbogaciłem się, i niczego nie potrzebuję, a nie wiesz, żeś pożałowania godzien nędzarz i biedak, ślepy i goły, (18) radzę ci, abyś nabył u mnie złota w ogniu wypróbowanego, abyś się wzbogacił i abyś przyodział szaty białe, aby nie wystąpiła na jaw haniebna nagość twoja, oraz maści, by nią namaścić oczy twoje, abyś przejrzał. (19) Wszystkich, których miłuję, karcę i smagam; bądź tedy gorliwy i upamiętaj się. (20) Oto stoję u drzwi i kołaczę; jeśli ktoś usłyszy głos mój i otworzy drzwi, wstąpię do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze mną. (21) Zwycięzcy pozwolę zasiąść ze mną na moim tronie, jak i Ja zwyciężyłem i zasiadłem wraz z Ojcem moim na jego tronie. Ap. 3:15-21


Wstępnie i w uproszczeniu odnosząc się do powyższych cytatów, pozwolę sobie podzielić się z Tobą drogi czytelniku - użytkowniku taką oto interpretacją:

Ucztujący bogacz to doskonały świat człowieka według duszy żywej, czyli od Rdz. 2:7 do Rdz. 1:27, 1Kor. 15:45a. Jest to świat człowieka ziemskiego. Ukoronowaniem tego świata jest doskonały człowiek, stworzony na obraz Boży w dniu szósty. Dominacja człowieka, tworzonego na obraz Boży trwała 7 000 lat. Jest to też świat synów Bożych, świat aniołów w tym znaczeniu, że przedstawiciele tego świata, zostali posłani przed czynieniem świata człowieka na podobieństwo Boże, Rdz. 5:1,2.

Aniołowie pierwszego świata, zostali skrępowani więzami ciemności do tego stopnia, że nie rozumieli sensu cierpienia Łazarza (bohaterów wiary), zostali związani do obecnego 1 000 letniego dnia sądu. Obecnie widać ich zabieganie o Bożą (Abrahama) przychylność. Dostrzegam to nawet w obecnie tworzonym prawodawstwie. Więcej skuteczności i zyskiwania szacunku jest po stronie tych, którzy znoszą różne ograniczenia i cierpienia idąc z pomocą drugiemu człowiekowi, niż ci, którzy nadal polegają na korupcji mafijnych układów. Oni nie mogą poznać Boga, według zasad pielgrzymowania w wierze, gdyż ten dar do nich nie należy. Oni muszą poznać Boga według prawdy i praw zakonu natury, który jest ucieleśniony w zakonie Mojżeszowym.

Okruchy spadające ze stołu Bogacza to tłumiona prawda o Bogu w czasie upadku człowieka przez grzech, czyli w czasie sabatu Bożego, aż do przyjścia Pana Jezusa Chrystusa. Ma tu zastosowanie obraz o siedmiu latach obfitości w Egipcie (7 000 lat dominacji człowieka stworzonego na obraz Boży) i siedmiu latach nieurodzaju w czasie sabatu Bożego, trwającego też 7 000 lat. To dopiero w piątym roku nieurodzaju, ludność zapragnęła, aby obsiać pola cudownym ziarnem wydanym im przez Józefa. W piątym tysiącleciu sabatu Bożego poproszono Pana Jezusa, aby nauczył się modlić do Boga Ojca. Ten wskazał w niej aby się modlić o chleb powszedni.

Łazarz to człowiek czyniony na podobieństwo Boże, człowiek wiary, indywidualista duchowy. Napisane jest, że świat nie był go godzien. Bohaterami wiary pogardzano w większości. Człowiek ten jest czyniony w sabat Boży, trwający 7 000 lat. Bogacz ukrywa, tłumi prawdę o tym fakcie.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-10-23, 23:43   

Serdunio napisał/a:
Ja kombinuję??
Kto robi z tego opowieść sf ?? No i to niby sam Jezus ją wymyślił :roll: dla zrozumienia morału..ach :roll: bogacz i anioły yhy :roll:



No jasne.Nic nie robię tylko stwierdzam fakt
że to jest przypowieść.A co to jest to łono?
sheol?ludzie cierpią od razu po śmierci?
Inni to widzą i pewnie jest im miło.
A na dodatek jest to sprzeczne
z nauką "ST" której Jezus
nauaczał..
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-10-23, 23:49   

Olus napisał/a:
No jasne.Nic nie robię tylko stwierdzam fakt
że to jest przypowieść


Czy Jezus zmyślał niewydarzone historyjki w przypowieściach??
Walczyłam kiedyś o ziarnko gorczycy :oops: teraz nie wiem po co...skoro On mógł wymyślać nierealne rzeczy, co tam sobie tylko chciał byle wyszedł morał :roll:

Olus napisał/a:
A co to jest to łono?


Nie wiesz co to łono?? Abraham, ojciec wiary...więc narodzeni z wiary ,podobni jemu ,jego potomkowie

Olus napisał/a:
sheol?ludzie cierpią od razu po śmierci?
Inni to widzą i pewnie jest im miło.
A na dodatek jest to sprzeczne
z nauką "ST" której Jezus
nauaczał..


Cierpi chwilowo nagi duch ...duch który umiera jak ciało ,a i aniołowie takiego nie prowadzą ;-)
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-10-24, 00:00   

Serdunio napisał/a:
Olus napisał/a:
No jasne.Nic nie robię tylko stwierdzam fakt
że to jest przypowieść


Czy Jezus zmyślał niewydarzone historyjki w przypowieściach??
Walczyłam kiedyś o ziarnko gorczycy :oops: teraz nie wiem po co...skoro On mógł wymyślać nierealne rzeczy, co tam sobie tylko chciał byle wyszedł morał :roll:

Olus napisał/a:
A co to jest to łono?


Nie wiesz co to łono?? Abraham, ojciec wiary...więc narodzeni z wiary ,podobni jemu ,jego potomkowie

Olus napisał/a:
sheol?ludzie cierpią od razu po śmierci?
Inni to widzą i pewnie jest im miło.
A na dodatek jest to sprzeczne
z nauką "ST" której Jezus
nauaczał..


Cierpi chwilowo nagi duch ...duch który umiera jak ciało ,a i aniołowie takiego nie prowadzą ;-)


On nic nie wymyślił.
Tak wierzyli faryzeusze.
Wierzyli nawet w reinkarnację.
Jezus wykorzystał ich krzywą wiarę.
No a dlaczego nie?To przecież przypowieść.
Jezus po protu odpowiedział głupcom według ich głupoty :)
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-10-24, 00:06   

1.Anioły nikogo nie prowadzą.
a tym bardziej jakiegoś
ducha na łono urojone
przez Żydów.

2.Biblia naucza o sheolu
a nie łonie Abarama i tam nie ma
duchowej egzystencji.Tylko sen śmierci :roll:

3.Nagroda i kara ma być dopiero
po ponownym przyjściu Jezusa
a nie od razu po śmierci.
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-10-24, 00:06   

Olus napisał/a:
No a dlaczego nie?To przecież przypowieść.
Jezus po protu odpowiedział głupcom według ich głupoty


Czyli powielił, włożył ją sobie w usta :roll: ....ach, tak Prawda nie działa
Przypowieść nie była tylko dla głupców ,a Jezus nazwał siebie samego Prawdą
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-10-24, 00:11   

Olus napisał/a:
Nagroda i kara ma być dopiero
po ponownym przyjściu Jezusa
anie od razu po śmierci.


Znam słowa o tych których nawet sąd nie dotyczy ..więc :roll:
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-10-24, 00:26   

Serdunio napisał/a:
Olus napisał/a:
No a dlaczego nie?To przecież przypowieść.
Jezus po protu odpowiedział głupcom według ich głupoty


Czyli powielił, włożył ją sobie w usta :roll: ....ach, tak Prawda nie działa
Przypowieść nie była tylko dla głupców ,a Jezus nazwał siebie samego Prawdą


Jezus tam nie wykładał doktryny
sprzecznej z Pismem.
Odpowiedział według ich głupoty
i przy okazji ośmieszył.
Jak opowiadasz bajkę
to nie kłamiesz :)
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-10-24, 00:27   

Serdunio napisał/a:
Olus napisał/a:
Nagroda i kara ma być dopiero
po ponownym przyjściu Jezusa
anie od razu po śmierci.


Znam słowa o tych których nawet sąd nie dotyczy ..więc :roll:


Sądzenie nie będę
ale nagrodę
dostaną :)
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-10-24, 00:28   

Olus napisał/a:
Jak opowiadasz bajkę
to nie kłamiesz


Zwłaszcza jak przychodzisz z misją zbawienia człowieka ,a bajką możesz pogrążyć, pogłębić głupotę co niektórych :roll:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14