FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
1Jana 4:2
Autor Wiadomość
Olus 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 113 razy
Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 3860
Poziom: 47
HP: 1115/7965
 14%
MP: 3803/3803
 100%
EXP: 32/234
 13%
Wysłany: 2017-08-14, 10:27   1Jana 4:2

Po tym poznajecie Ducha Bożego:
każdy duch,
który uznaje,
że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, jest z Boga.


Jak rozumiecie ten werset?
_________________
(2) Strzeż moich przykazań, a będziesz żył, strzeż mojego wskazania jak swej źrenicy! (3) Przywiąż je do swoich palców i wypisz je na tablicy swojego serca(Prz 7:2)
(2) Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, (3) albowiem miłość względem Boga polega
na spełnianiu Jego przykazań,a przykazania Jego nie są ciężkie(1Jan 5:2,3)

https://www.youtube.com/watch?v=ScjViSj6jiE
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2017-08-14, 13:45   

Byli tacy, którzy głosili, ze Jezus jest bytem eterycznym duchowym - WYŁĄCZNIE, że nie miał ciała. Taka nauka przeczy ofierze oddanej przez Jezusa, gdyż wymagała ona CZŁOWIEKA. Tylko przyjecie hipostazy Jezusa - ciała i ducha, jest słuszną i biblijną nauką. Wiele sekt gnostyckich uznawało iż w Jezusie nie było dualizmu ciała i ducha lecz własnie sam duch.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Steve Sondej 

Potwierdzenie wizualne: 2006
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 699
Poziom: 24
HP: 27/1353
 2%
MP: 646/646
 100%
EXP: 1/68
 1%
Wysłany: 2017-08-22, 03:55   

bartek212701 napisał/a:
Taka nauka przeczy ofierze oddanej przez Jezusa, gdyż wymagała ona CZŁOWIEKA.


Nauka ktora wymaga czlowieczej ofiary jest "fałszywym świadkiem".

Jezus musiał poświęcić swoją duszę [nie ciało]. Proszę rozważyć te wersety:

Oto lista gdzie stosowane sa słowa Dusza / Życie:

Ew. Mateusza 20:(28) Jako i Syn człowieczy nie przyszedł, aby mu służono, ale aby służył, i aby dał duszę swą na okup za wielu.

Ew. Marka 10:45) Bo i Syn człowieczy nie przyszedł, aby mu służono, ale aby służył, i aby dał duszę swą na okup za wielu.

Ew. Jana 10:(11) Jam jest on dobry pasterz; dobry pasterz duszę swoję kładzie za owce.

Ew. Jana 10:(15) Jako mię zna Ojciec i ja znam Ojca, i duszę moję kładę za owce.[/color]

Ew. Jana 10;(17) Dlatego mię miłuje Ojciec, iż ja kładę duszę moję, abym ją zasię wziął.

Ks. Izajasza 53:(10) Takci się Panu upodobało zetrzeć go, i niemocą utrapić, aby położywszy ofiarą za grzech duszę swą, ujrzał nasienie swoje, przedłużył dni swoich; a to, co się podoba Panu, przez rękę jego aby się szczęśliwie wykonało.


Lista gdzie stosowane jest słowo Krew:

Ew. Mateusza 26:(28) Albowiem to jest krew moja nowego testamentu, która się za wielu wylewa na odpuszczenie grzechów.

Ew. Marka 14: (24) I rzekł im: To jest krew moja nowego testamentu, która się za wielu wylewa.

Ew. Łukasza 22:20) Także i kielich, gdy było po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich jest nowy testament we krwi mojej, która się za was wylewa.

List do Rzymian 5:(9) Daleko tedy więcej teraz usprawiedliwieni będąc krwią jego, zachowani będziemy przez niego od gniewu.

List do Efezjan 1:(7) W którym mamy odkupienie przez krew jego, to jest odpuszczenie grzechów, według bogactwa łaski jego,

List do Efezjan 2:(13) Ale teraz w Chrystusie Jezusie wy, którzyście niekiedy byli dalekimi, staliście się bliskimi przez krew Chrystusową,

List do Kolosan 1:(14) W którym mamy odkupienie przez krew jego, to jest odpuszczenie grzechów;

List do Kolosan 1:(20) I żeby przezeń z sobą pojednał wszystko, uczyniwszy pokój przez krew krzyża jego; przezeń, mówię, tak to, co jest na ziemi, jako i to, co jest na niebiesiech.



Jehowa poświęcił swą duszę za nas a nie czlowieka. Czytamy Dwóch świadków :

(Ks. Izajasza 53:(10) Takci się Panu upodobało zetrzeć go, i niemocą utrapić, aby położywszy ofiarą za grzech duszę swą, ujrzał nasienie swoje, przedłużył dni swoich; a to, co się podoba Panu, przez rękę jego aby się szczęśliwie wykonało.

Ks. Kapłańska 17:(12) Albowiem dusza wszelkiego ciała we krwi jego jest; a Ja dałem ją wam na ołtarz ku oczyszczeniu dusz waszych; bo krew jest, która duszę oczyszcza.
Ostatnio zmieniony przez Steve Sondej 2017-08-22, 03:57, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2017-08-22, 23:38   

Steve Sondej napisał/a:
bartek212701 napisał/a:
Taka nauka przeczy ofierze oddanej przez Jezusa, gdyż wymagała ona CZŁOWIEKA.


Nauka ktora wymaga człowieczej ofiary jest "fałszywym świadkiem".

Jezus musiał poświęcić swoją duszę [nie ciało]. Proszę rozważyć te wersety:

Oto lista gdzie stosowane sa słowa Dusza / Życie:

Ew. Mateusza 20:(28) Jako i Syn człowieczy nie przyszedł, aby mu służono, ale aby służył, i aby dał duszę swą na okup za wielu.

Ew. Marka 10:45) Bo i Syn człowieczy nie przyszedł, aby mu służono, ale aby służył, i aby dał duszę swą na okup za wielu.

Ew. Jana 10:(11) Jam jest on dobry pasterz; dobry pasterz duszę swoję kładzie za owce.

Ew. Jana 10:(15) Jako mię zna Ojciec i ja znam Ojca, i duszę moję kładę za owce.[/color]

Ew. Jana 10;(17) Dlatego mię miłuje Ojciec, iż ja kładę duszę moję, abym ją zasię wziął.

Ks. Izajasza 53:(10) Takci się Panu upodobało zetrzeć go, i niemocą utrapić, aby położywszy ofiarą za grzech duszę swą, ujrzał nasienie swoje, przedłużył dni swoich; a to, co się podoba Panu, przez rękę jego aby się szczęśliwie wykonało.


Lista gdzie stosowane jest słowo Krew:

Ew. Mateusza 26:(28) Albowiem to jest krew moja nowego testamentu, która się za wielu wylewa na odpuszczenie grzechów.

Ew. Marka 14: (24) I rzekł im: To jest krew moja nowego testamentu, która się za wielu wylewa.

Ew. Łukasza 22:20) Także i kielich, gdy było po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich jest nowy testament we krwi mojej, która się za was wylewa.

List do Rzymian 5:(9) Daleko tedy więcej teraz usprawiedliwieni będąc krwią jego, zachowani będziemy przez niego od gniewu.

List do Efezjan 1:(7) W którym mamy odkupienie przez krew jego, to jest odpuszczenie grzechów, według bogactwa łaski jego,

List do Efezjan 2:(13) Ale teraz w Chrystusie Jezusie wy, którzyście niekiedy byli dalekimi, staliście się bliskimi przez krew Chrystusową,

List do Kolosan 1:(14) W którym mamy odkupienie przez krew jego, to jest odpuszczenie grzechów;

List do Kolosan 1:(20) I żeby przezeń z sobą pojednał wszystko, uczyniwszy pokój przez krew krzyża jego; przezeń, mówię, tak to, co jest na ziemi, jako i to, co jest na niebiesiech.



Jehowa poświęcił swą duszę za nas a nie czlowieka. Czytamy Dwóch świadków :

(Ks. Izajasza 53:(10) Takci się Panu upodobało zetrzeć go, i niemocą utrapić, aby położywszy ofiarą za grzech duszę swą, ujrzał nasienie swoje, przedłużył dni swoich; a to, co się podoba Panu, przez rękę jego aby się szczęśliwie wykonało.

Ks. Kapłańska 17:(12) Albowiem dusza wszelkiego ciała we krwi jego jest; a Ja dałem ją wam na ołtarz ku oczyszczeniu dusz waszych; bo krew jest, która duszę oczyszcza.


Zgodnie z Rdz. 2:7 i Kazn. 12:7 oraz Kpł. 17:12 człowiek staje się duszą, gdy po ukształtowaniu go, wraz z tchnieniem dechu (pierwszy impuls) życia, otrzymuje też ducha (stałą moc). Dusza wszelkiego ciała (stworzenia) jest we krwi jego, ponieważ to w niej rozprowadzany jest dech życia, (a w tym tlen – powietrze). Pan Jezus w J. 6:63 powiedział, że jego słowa (nauka) są duchem żywota. Ciało natomiast nic nie pomoże, ponieważ miało być złożone na okup, czyli bez prawa powrotu do niego.

Skoro dusza ciała jest we krwi, to z przelaniem krwi, wiąże się też wydanie ciała na okup. Zgodnie z J:12:24 i 1Kor. 15:35-37 dusza jego miała się odrodzić w plonie, wyrastającym z niego, jako z nieskażonego ziarna. Dał duszę swą na okup za tych wielu, którzy z niego mają wyrosnąć. Ziarno pierwotne, które zostało wsiane do ziemi nie powraca nigdy do pierwotnego stanu.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14