FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
O Russellu,Ciele Kierowniczym i innych
Autor Wiadomość
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2013-08-27, 22:32   

No proszę, jak się przyciągacie. :mrgreen: Oj trzeba uciekać do stajni, do siana. :mrgreen:
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-08-27, 23:49   

Żal to chyba ty masz, że musisz świecić oczami za działania ludzi, których nawet nie znasz.
Ja jestem bardzo wdzięczny braciom, że odcięli mnie od żłóbka. Chwała im za to!

Czyżbyś Koniku nie wierzył, że Ciało jest kanałem łączności? :shock:
Co do reszty - podałem ci przykład, nad którym nawet nie raczysz się pochylić.
A dlaczego? Ponieważ ci nie wolno. Twój guru jest nieomylny. Żydzi byli. Chrześcijanie byli.
Ale kilku dziadków z Nowego Jorku nie jest. Stworzyli nawet lepszą organizację niż Jehowa
i Jezus. Tak musisz wierzyć i nic na to nie poradzę. Żal mi ciebie i szkoda, ale nie przypisuj
innym swoich problemów wewnętrznych wynikających z kieratu w jakim tkwisz, oki?

p.s. nie wiem czy zauważyłeś, ale ten temat jest o Ciele Kierowniczym.
Nie ma go w Biblii, więc jak w tym temacie można dyskutować o Biblii? :shock:


.
Ostatnio zmieniony przez Y 2013-08-27, 23:52, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-08-28, 07:10   

akurat jezeli chodzi o milosc i jednosc to wazne jest w jakim to duchu ta jednosc, kiedy ludzi wierzacych w Chrystusa i ochrzczonych sie uwaza za nie braci, bo nie uznaja kanalu jakiegos... W jakim to jest duchu i gdze pisze ze bracia to ci od kanalow? Czyz to nie Duch Swiety ma laczyc braci w milosci? Gdzie jest ta milosc kiedy sie pisze do ucznia Chrystusowego "nie jestes mi bratem"? Toz to ja widze podzial a nie lacznosc....
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2013-08-28, 08:27   

Nikt z ŚJ nie powie, że kanał łączności jest nieomylny. Jeśli się z tym nie zgadzasz to twoja sprawa. Tu nie ma nad czym rozważać. Takie działanie jest na wyrost gdyż każdy podejmuje decyzję osobiście, a ty pietnowanie tego jak ja wierzę nie do ciebie należy. Wbrew pozorom które chcesz tu wmówić a boję się żadnego kanału i wszystko mi wolno tylko nie wszystko jest pożyteczne. To wszystko co miałem tobie do napisania że stajni.
 
     
ametyst 

Pomógł: 42 razy
Wiek: 73
Dołączył: 20 Lip 2013
Posty: 442
Skąd: Nowe Jeruzalem
Poziom: 19
HP: 7/798
 1%
MP: 381/381
 100%
EXP: 25/49
 51%
Wysłany: 2013-08-28, 09:30   

Nibelung napisał/a:


p.s. nie wiem czy zauważyłeś, ale ten temat jest o Ciele Kierowniczym.
Nie ma go w Biblii, więc jak w tym temacie można dyskutować o Biblii? :shock:


.

O pewnym ciele kierowniczym biblia wspomina.
3 Jan. 1:9-11
9. Napisałem do zboru krótki list, lecz Diotrefes, który lubi odgrywać wśród nich kierowniczą rolę, nie uznaje nas.
10. Dlatego, jeżeli przyjdę, przypomnę uczynki jego, że złośliwymi słowy nas obmawia i nie zadowalając się tym, nie tylko sam nie przyjmuje braci, lecz nawet zabrania to czynić tym, którzy chcą ich przyjąć, i usuwa ich ze zboru.
11. Umiłowany! Nie naśladuj tego, co złe, ale to, co dobre. Kto czyni dobrze, z Boga jest, kto czyni źle, nie widział Boga.
(BW)

Cechy postępowania Diotrefesa są podobne do cech ciała kierowniczego które zachowuje się dokładnie tak samo, też "złośliwymi słowy nas obmawia i nie zadowalając się tym, nie tylko sam nie przyjmuje braci, lecz nawet zabrania to czynić tym, którzy chcą ich przyjąć, i usuwa ich ze zboru."
Na ten werset powinno powoływać się obecne ciało kierownicze że naśladuje taką kierowniczą rolę w zborze.
_________________
Obj. 11:3 I dam dwom moim świadkom moc, i będą prorokowali przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.


 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-08-28, 10:16   

konik polny napisał/a:
Nikt z ŚJ nie powie, że kanał łączności jest nieomylny. Jeśli się z tym nie zgadzasz to twoja sprawa.


Oczywiście że nie powiedzą. Bo w Strasznicy napisano im że jest.
Nawet ciągle zmienia rzeczy, które uznał za złe. Ciągle się myli...

Tyle tylko, że w praktyce wychodzi, że jest nieomylny.
Jeśli ktoś się nie zgadza z Ciałem, zostaje wykluczony.
Jeśli ktoś odrzuca ciało trafia do gehenny. Jest niegodziwy.
Czyż nie słuchałeś wykładu na kongresie w tym roku?
Jeśli ktoś nie idzie za Ciałem, to słucha szatana.
Nie kłam że tak nie jest bo będę musiał cię nazwać kłamcą.

A skoro pod groźbą ekskomuniki wymaga się posłuszeństwa
ponad to co jest w Biblii, oraz osoby które odrzucają Ciało
są tak a tak piętnowane, a poszczególni głosiciele w ten
sposób zastraszani, no to albo są rzeczywiście nieomylnym
kanałem, który czasem ma zakłócenia, albo jest to chore.

Papież jest "nieomylny" w sprawach wiary, ale nie wyrzuca
tych, którzy z nim się nie zgadzają... Jedynie faryzeusze
wyrzucali z synagog tych, którzy nie chcieli wierzyć w
ichnią tradycję...

Cytat:
Wbrew pozorom które chcesz tu wmówić a boję się żadnego kanału i wszystko mi wolno tylko nie wszystko jest pożyteczne. To wszystko co miałem tobie do napisania że stajni.


Puste słowa rzucane na wiatr...

ametyst napisał/a:
Cechy postępowania Diotrefesa są podobne do cech ciała kierowniczego które zachowuje się dokładnie tak samo, też "złośliwymi słowy nas obmawia i nie zadowalając się tym, nie tylko sam nie przyjmuje braci, lecz nawet zabrania to czynić tym, którzy chcą ich przyjąć, i usuwa ich ze zboru." Na ten werset powinno powoływać się obecne ciało kierownicze że naśladuje taką kierowniczą rolę w zborze.


Jest jeszcze lepiej Lucjanie!
W tym roku na kongresach objawiono, że to nie ci, którzy wykluczają są diotrefesami, ale
ci którzy zostają wykluczeni! To jest tak kuriozalne że aż nie wiem czy się śmiać czy płakać...
A kilkanaście tysięcy siedzi i słucha tych głupot... mimo, że w liście wyraźnie napisano, że
Diotrefes był wykluczającym a nie wykluczonym... głupota goni głupotę i cóż na to poradzić...
Jak ktoś zwróci na to uwagę, to go wezmą pod lupę a potem wywalą... diotrefesika... :-|
Nawet w takiej drobnostce nie wolno przecież racjonalnie myśleć, lecz trzeba powielać tę
głupotę sprzeczną ewidentnie z tekstem i będącą jego nadużyciem... No chyba, że Konik
również uważa to za głupotę, manipulację i nadużycie... a jeśli nie, to jego zapewnienia o
tym jakim to jest wolnomyślicielem są śmiechu warte i ubliżają jego i innych logice... :)
Ostatnio zmieniony przez Y 2013-08-28, 10:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
tropiciel 

Dołączył: 18 Maj 2013
Posty: 202
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 8/30
 26%
Wysłany: 2013-08-28, 11:00   

konik polny

Cytat:
W Biblii jest napisane, że każdy może prosić o Ducha Bożego. Duch jako czynna siła Boża jest pomocna. Duch to nie Bóg - jako trzecia osoba trójcy.


Nie do mnie to kieruj. Wiadomo, że doktryna trynitarna jest oszustwem i nie ma potwierdzenia w Biblii.


Cytat:
Apostołowie mieli ducha co nie oznacza, że byli doskonali. 


Apostołowie nie byli doskonali, ale gdy coś mówili pod kierownictwem świętego ducha Bożego to nigdy się nie mylili ! Nigdy nie wyznaczyli żadnych fałszywych dat !

Cytat:
Kościół Zielonoswiatkowy w całości ma ducha ( taka jest ich wykładnia ), czy zarzucasz im to.


Tak zarzucam, że nie mają świętego ducha Bożego. Wiele tych kościołów i ruchów charyzmatycznych ma korzenie w spirytyzmie.

Cytat:
Tak samo Ciało Kierownicze, prosząc i będąc przekonanym że go ma nie jest nieomylne. 


Jeśli porównujesz Ciało Kierownicze do tego typu ugrupowań, to albo nie wiesz co mówisz, bo nie masz o tym pojęcia, albo świadomie wprowadzasz ludzi w błąd.

Cytat:
Dla was to są fałszywe daty, a dla mnie czujność.


Dla każdego myślącego człowieka to są fałszywe daty. Z punktu widzenia zaś psychologicznego wyznaczanie fałszywych dat działa zupełnie odwrotnie : nie wzmaga czujność, lecz wręcz ją niszczy.
Słusznie ktoś zauważył, że jeśli ktoś krzyknie : " ludzie pali się ! Ratujcie się ! " - to z reguły ludzie wyskoczą z takiego budynku. Jeśli sytuacja się powtórzy - to prawdopodobnie też wyskoczą. Ale jeśli za którymś razem ktoś znowu tak krzyknie, to nikt w to nie uwierzy i gdyby się naprawdę paliło to ludzie zginą.
Bóg z całą pewnością nie ma z tym nic wspólnego. Czyja więc to robota ?


Cytat:
Większość kościołów nie wyznacza dat, gdyż na nic nie czeka. To nie jest trudne do pojęcia. Tylko Jehowa Bóg wie, a my możemy tylko gdybać, domyślać się, wyciągać wnioski - nie zawsze dokładne.


Nierządne kościoły - córy Wielkiej Nierządnicy wraz z nią właśnie wyznaczają fałszywe daty. Nie znasz histori i nie czytasz wpisów na tym forum. Temat był wielokrotnie poruszany wraz z podaniem konkretnych przykładów.
Bóg Wszechmocny Jehowa napewno nie ma z tym nic wspólnego. Dał wyraźne ostrzeżenie w 5 Moj.18 : 20 - 22. Jezus zaś dał polecenie swoim uczniom zapisane w Dz. Ap. 1 : 7.
Kto okazuje względem tego nieposłuszeństwo, to Bóg wyraźnie mówi co go za to czeka : 5 Moj. 18 : 18 - 20.
Ucznowie Chrystusa mieli rozpoznać po znakach a nie po datach, że jego powrót się zbliża.
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2013-08-28, 11:02   

Mój czas na tym foru minął. Nie będę na jednym forum z człowiekiem który tylko pisze o jednym. Wybacz Bartku ale na nic twoje słowa. To forum by miało jakiś poziom my ŚJ musimy odejść wtedy będzie spokój. Zegnam
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13609
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 388/608
 63%
Wysłany: 2013-08-28, 11:18   

tropiciel, Nie masz racji, bo Biblia podaje różne daty, jest; 1260 dni, 1335 dni, 42 miesiące i jeszcze kilka, a skoro takie daty są zawarte w Biblii, to my ludzie mamy prawo robić [wyliczanki jak to wy na to mówicie], ponieważ Bóg Jehowa dal na rozum , żeby go używać.
Owszem czasami nam nie wyjdzie, akurat to co ty chcesz wiedzieć i nie sprawdzi sie, ale wszyscy chcemy dobrze.
Podoba mi się brat Miller kiedy pomylił się tylko o 30 lat, bo nie uwzglednił okresu życia Jezusa do Jordanu, wiesz jak powiedział po tym bardzo wielkim zawodzie:
Ja Bogu poświęcałem się do śmierci, a nie do dat i to jest piękne, nie sadzisz?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-08-28, 11:54   

nike napisał/a:
tropiciel, Nie masz racji, bo Biblia podaje różne daty, jest; 1260 dni, 1335 dni, 42 miesiące i jeszcze kilka, a skoro takie daty są zawarte w Biblii, to my ludzie mamy prawo robić [wyliczanki jak to wy na to mówicie], ponieważ Bóg Jehowa dal na rozum , żeby go używać.


Od biedy Nike mógłbym się z tobą zgodzić.
Ale chodzi o to, że pewni ludzie wykluczają braci ze
zboru, tylko dlatego, że w takie wyliczanki nie wierzą.
Co więcej, wpajają wszystkim wokół, że jeżeli nie będą
wierzyli w te wyliczanki to trafią do Gehenny na wieki.

Członkowie rodzin, którzy nie wierzą w te wyliczanki,
tracą kontakt z resztą rodziny w wyliczanki wierzącej.
Ludziom szarga się opinię i robi z nich najgorszych jacy
istnieją, niemal satanistów, idących za podszeptami szatana.

W tym roku na kongresach, to już w ogóle pojechali na maksa...
Hitem tego roku - najlepszym przykładem do naśladowania - jest
przykład rodziny, która po tym kongresie przemyślała wszystko i
postanowiła urwać kontakty ze starą matką. Jeżeli nie wierzy się
na przykład w 1919 rok to jest się postawionym na równi z kłamcami,
obłudnikami, mordercami, cudzołożnikami itd.

Pytanie za 100 pkt. - gdzie w Biblii napisano, że należy wykluczać braci ze
zboru i szargać im opinię, jeżeli nie wierzą w jakąś datę? Gdzie tak napisano?
Niestety, nigdzie.

Datami nikt by się nie przejmował, bo są śmieszne,
gdyby nie ten tragiczny niejednokrotnie fakt...
Najsmutniejsze jest to, że ci bracia, którzy wykluczają za
takie rzeczy, ponoszą ogromną winę, za co będą rozliczeni
na Sądzie Ostatecznym, lub przy rozdzielaniu owiec i kóz.

Pamiętasz o kubku wody?

Żal mi właśnie tych braci - bo wykluczeni sobie poradzą. :)

Konik napisał, że szargamy imię Jehowy.
W swej ignorancji nie zauważa jednak, że to właśnie tak
inteligentne kierownictwo szarga imię Jehowy, bo ludzie
to wszystko widzą i pomstują. Sami siebie nazwali tym
imieniem i dokonują pod jego szyldem wielu niegodziwości.

To co się dzieje za oceanem, to aż uszy więdną...
Gdy ktoś przeciw nadużyciom występuje (np. przeciwko pedofilom) aby zbór
nie ściągał hańby na Imię Boże to jest wykluczany i obkładany kalumniami...
Kto za tym stoi? Kto jest prawdziwą przyczyną zgorszenia? Kto hańbi Imię?
Ale większość jest ślepa i głucha...

Słuchajcie, głusi, a wy, ślepi, popatrzcie, by zobaczyć.
Kto jest ślepy, jeżeli nie mój sługa, i kto jest głuchy jak
mój posłaniec, którego wysyłam? Kto jest ślepy jak ten,
który otrzymał zapłatę, albo ślepy jak sługa Jehowy?
 Należało zobaczyć wiele rzeczy, ale ty nie patrzyłeś.
Należało mieć otwarte uszy, lecz ty nie słuchałeś.
Ostatnio zmieniony przez Y 2013-08-28, 11:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13609
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 388/608
 63%
Wysłany: 2013-08-28, 12:16   

Nibelung napisał/a:
Od biedy Nike mógłbym się z tobą zgodzić. Ale chodzi o to, że pewni ludzie innych ludzi
wykluczają ze zboru, tylko dlatego, że w takie wyliczanki nie wierzą. Co więcej, wpajają
wszystkim wokół, że jeżeli nie będą wierzyli w te wyliczanki to trafią do Gehenny.


To jest bzdurą, nikt nie powinien zmuszać do wierzenia w coś co mnie nie odpowiada jak np. daty, bo to nie jest żadna doktryna.Zbory powinny ogólnie wierzyć w prawdę nam wykładaną np. u nas w TP, czy w SZT.B Biblia jako podstawa
i jeżeli mi cos w prawdach wydanych nie pasuje ja tego nie przyjmuję.


Nibelung napisał/a:
hitem tego roku - najlepszym przykładem do naśladowania, jest przykład
rodziny, która po kongresie przemyślała wszystko i postanowiła urwać kontakty z matką.


Niesamowite, Przecież jest wiele tekstów, żeby czcić rodziców swoich, aż nie możliwe to jest. przecież rodziców nie mamy możliwości wybrać sobie.

Nibelung napisał/a:
Jeżeli nie wierzy się np. w 1919 rok to jest się postawionym na równi z kłamcami, obłudnikami,
mordercami, cudzołożnikami itd. Pytanie za 100 pkt. - gdzie w Biblii napisano, że należy
wykluczać braci ze zboru i szargać im opinię, jeżeli nie wierzą w jakąś datę? Gdzie tak napisano?
Niestety, nigdzie.


Bzdura więc to jest sekta a nie zbór Boży.

Nibelung napisał/a:
Konik napisał, że szargamy imię Jehowy.
W swej ignorancji nie zauważa jednak, że to właśnie tak
inteligentne kierownictwo szarga imię Jehowy, bo ludzie to
wszystko widzą. sami siebie nazwali tym imieniem i dokonują
pod jego szyldem wielu niegodziwości. To co się dzieje za
oceanem, to aż uszy więdną...


Z tym zgadzam sie z tobą, bo to ŚJ rozpropagowali imię Jehowa, a ciemni ludzie nabijają się z tego imienia, dlatego Izraelici nie wypowiadali imienia Bożego dla Jego czci.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-08-28, 19:30   

nike napisał/a:
Niesamowite, Przecież jest wiele tekstów, żeby czcić rodziców swoich, aż nie możliwe to jest. przecież rodziców nie mamy możliwości wybrać sobie.


To było bodajże na wykładzie z kongresu o wykluczonych
na Wrzucie, który niedawno zapodał Bartekcośtamcośtam. :)
Ostatnio zmieniony przez Y 2013-08-28, 19:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7080
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5556/7220
 76%
EXP: 25/373
 6%
Wysłany: 2013-08-28, 19:41   

I tak każdy powie, że mają najprawdziwszą prawdę. :mrgreen:
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6007/6468
 92%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-08-28, 21:04   

Nibelung napisał/a:
W tym roku na kongresach, to już w ogóle pojechali na maksa...
Hitem tego roku - najlepszym przykładem do naśladowania - jest
przykład rodziny, która po tym kongresie przemyślała wszystko i
postanowiła urwać kontakty ze starą matką. Jeżeli nie wierzy się
na przykład w 1919 rok to jest się postawionym na równi z kłamcami,
obłudnikami, mordercami, cudzołożnikami itd.


gdzieś można ten hit obejrzeć
będe wdzięczny za linka
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
ametyst 

Pomógł: 42 razy
Wiek: 73
Dołączył: 20 Lip 2013
Posty: 442
Skąd: Nowe Jeruzalem
Poziom: 19
HP: 7/798
 1%
MP: 381/381
 100%
EXP: 25/49
 51%
Wysłany: 2013-08-28, 21:29   

Mamy do porównania dwie różne nauki. Jezus głosił że jego uczniów można poznać po miłości do braci. Natomiast organizacja Świadków Jehowy głosi że prawdziwych uczniów Strażnicy poznaje się po nienawiści do braci.
1 Jan. 4:18-21
18. W miłości nie ma bojaźni, wszak doskonała miłość usuwa bojaźń, gdyż bojaźń drży przed karą; kto się więc boi, nie jest doskonały w miłości.
19. Miłujmy więc, gdyż On nas przedtem umiłował.
20. Jeśli kto mówi: Miłuję Boga, a nienawidzi brata swego, kłamcą jest; albowiem kto nie miłuje brata swego, którego widzi, nie może miłować Boga, którego nie widzi.
21. A to przykazanie mamy od niego, aby ten, kto miłuje Boga, miłował i brata swego.
(BW)

Świadkowie Jehowy boją się miłować swoich braci bo Towarzystwo im zabrania spotykać się z nimi pod groźbą kary, dlatego czynią tak jak są wytresowani przez nauki ludzkie.
Ja tam nikomu nie zabraniam spotykać się z braćmi czy to wykluczonymi czy obecnymi w organizacji i niektórzy ŚJ też spotykają się ze mną mając w nosie te nienawistne nauki.Niektórzy ze Świadków którzy są w organizacji mówią tylko że nie wolno im rozmawiać ale zjeść kolację czy wypić szampana to mogą z wykluczonymi. Oni są mniej fanatyczni.Ogólnie tylko mniej niż połowa ŚJ pielęgnuje w sobie zaszczepioną przez Strażnicą nienawiść do wykluczonych. I to jest dobry znak bo nie wszyscy SJ są źli.
_________________
Obj. 11:3 I dam dwom moim świadkom moc, i będą prorokowali przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.


 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13