FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
O czytaniu Biblii w KK i ogólnie o Biblii
Autor Wiadomość
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-08-27, 09:13   

tropiciel napisał/a:
Bzdura. Każda religia jest wypaczeniem prawd duchowych. Jezus nigdzie nie używał słowa religia, lecz prawda, droga. Religia ( łac. religio ) to termin ukuty przez pogańskich Rzymian, który nie ma nic wspólnego z duchową nauką Chrystusa. Religia dla Rzymian oznaczała praktyki i ceremonie, których spełnianie określa relacje między człowiekiem i określonym Bóstwem ( w ich mniemaniu przez duże " B " ).


Oj, nie czyta nam tu gazet...Wiele słów używanych setki lat temu zmieniło dawno swoje znaczenie, a ogólnie przyjęte wyrazy które są powszechnie używane mają swoją definicję z którą nikt nie dyskutuje tylko tropiciel... Jezus wspomniał o prawdzie, wszyscy wiedzą czym jest religia a tropiciel zrobi kolejny wykład. Czy można powiedzieć, że naród Izraelski według współczesnej definicji tworzył religię? Aż nie mogę się doczekać odpowiedzi....
_________________

 
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2013-08-27, 10:08   

Iwona napisał/a:
nike napisał/a:
Pan patrzy na nasze serca i intencje, a ja widzę, że serce i intencje Iwonki sa na prawdę przy Bogu i wierzę,że jeżeli będzie wolą Boga,żeby Iwonka odeszła od KrK to ona tak zrobi, bo Bóg ją do tego pobudzi.
Zbawienia nie ma w żadnej religii, ani organizacji, tylko w Jezusie Chrystusie.

A jeśli wola Boża będzie bym została w Kościele?


Więc w nim zostaniesz, a w tysiącleciu wstaniesz, i na końcu jak sobie na to zasłużysz to zostaniesz zbawiona, czyli zmartwychwstaniesz do życia wiecznego na ziemi, o to wieczne życie się wszyscy ubiegamy, nie zależnie od naszej przynależności. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-08-27, 11:10   

nike napisał/a:
Iwona napisał/a:
nike napisał/a:
Pan patrzy na nasze serca i intencje, a ja widzę, że serce i intencje Iwonki sa na prawdę przy Bogu i wierzę,że jeżeli będzie wolą Boga,żeby Iwonka odeszła od KrK to ona tak zrobi, bo Bóg ją do tego pobudzi.
Zbawienia nie ma w żadnej religii, ani organizacji, tylko w Jezusie Chrystusie.

A jeśli wola Boża będzie bym została w Kościele?


Więc w nim zostaniesz, a w tysiącleciu wstaniesz, i na końcu jak sobie na to zasłużysz to zostaniesz zbawiona, czyli zmartwychwstaniesz do życia wiecznego na ziemi, o to wieczne życie się wszyscy ubiegamy, nie zależnie od naszej przynależności. :-D

Wierzę w zmartwychwstanie. Wierzę w zbawienie. Wierzę w życie wieczne (co prawda może i mam inne o nim poglądy iż wy, ale wierzę. że jakieś będzie)
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-08-27, 14:00   

Iwona napisał/a:
nike napisał/a:
Iwona napisał/a:
nike napisał/a:
Pan patrzy na nasze serca i intencje, a ja widzę, że serce i intencje Iwonki sa na prawdę przy Bogu i wierzę,że jeżeli będzie wolą Boga,żeby Iwonka odeszła od KrK to ona tak zrobi, bo Bóg ją do tego pobudzi.
Zbawienia nie ma w żadnej religii, ani organizacji, tylko w Jezusie Chrystusie.

A jeśli wola Boża będzie bym została w Kościele?


Więc w nim zostaniesz, a w tysiącleciu wstaniesz, i na końcu jak sobie na to zasłużysz to zostaniesz zbawiona, czyli zmartwychwstaniesz do życia wiecznego na ziemi, o to wieczne życie się wszyscy ubiegamy, nie zależnie od naszej przynależności. :-D

Wierzę w zmartwychwstanie. Wierzę w zbawienie. Wierzę w życie wieczne (co prawda może i mam inne o nim poglądy iż wy, ale wierzę. że jakieś będzie)

A jak nie zmartwychwstanie, nike, co wtedy? Gdzie Pismo uczy by obiecac wszystkim zmartwychwstanie? Czyz nie upamietanie raczej wszyscy powinni glosic, a kto zmartwychwstanie, a kto nie, Bog sam zdecyduje?

Ja rozumiem, ze sie ma takie wierzenia, a nie inne, tez oparte na Pismie, ale czy wolno ot tak osobie, ktora aktywnie sie zajmuje pielgrzymkami do balwanow, obiecywac cos w Imieniu Bozym? Przeciez takie teksty sprowadza ja do przekonania, ze to co robi moze sie robic do konca zycia, bo i tak bedzie dobrze?

Osobiscie nie uwazam, by ktokolwiek byl upowazniony by tak mowic. Sama Biblia az grzmi ostrzegajac ludzi, by sluchali Boga, bo zle skoncza - wiec czemu ktos slodzi wbrew Pismu?

Tylko prosze bez urazy, to tez tylko sa moje poglady, nie chce nikogo atakowac, czy uciskac, otg zwykla wymiana :)
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-08-27, 14:03   

Axanna napisał/a:
osobie, ktora aktywnie sie zajmuje pielgrzymkami do balwanow,

Do Maryi, a nie do bałwanów. Ja do Maryi i dla Maryi to robię. Nade wszystko dla Boga oczywiście.
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-08-27, 15:10   

Iwona napisał/a:
Axanna napisał/a:
osobie, ktora aktywnie sie zajmuje pielgrzymkami do balwanow,

Do Maryi, a nie do bałwanów. Ja do Maryi i dla Maryi to robię. Nade wszystko dla Boga oczywiście.

znowu zaczynasz... Idziesz do Czestochowy, bo tam jest balwan, a nie Maryja, ktora wedlug Twoich wierzen jest przeciez w Niebie, a nie w Czestochowie... :roll:
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-08-27, 15:18   

A propos bałwana. Ktoś to pamięta? :)

http://www.youtube.com/watch?v=8Re0otTKtrA

Taki czy inny bałwan - co za różnica. Jahwe nie patrzył na to czy ktoś czcił Królową Nieba,
Aszerę, Tammuza czy Baala. Bałwochwalstwo jest złe i nie ma znaczenia jak bałwan się
nazywa. Ezechaisz zniszczył nawet Nahasza, którego ulał Mojżesz na polecenie Jehowy.

.
Ostatnio zmieniony przez Y 2013-08-27, 15:25, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2013-08-27, 15:19   

hahaha Nibelungu pewnie :-P przezywałem tak brata kolegi,bo lubił 'Buliego'
Myślałem,że to wkleiłes http://www.youtube.com/watch?v=1ixyC0Qj01k
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-08-27, 15:23   

bartek212701 napisał/a:
hahaha Nibelungu pewnie :-P przezywałem tak brata kolegi,bo lubił 'Buliego'
Myślałem,że to wkleiłes http://www.youtube.com/watch?v=1ixyC0Qj01k


To lepsiejsze :)
"Takie jaja to tylko w Polsce" :)
http://www.youtube.com/watch?v=mHkigUOakVo

.
Ostatnio zmieniony przez Y 2013-08-27, 15:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-08-27, 15:28   

tu gdzies Majorka link dawal do tancow z obrazami, to to dopiero chowaj sie kto moze... :-P

znalazlam temat, kliknijcie na linki w nim - to doprawdy jest "cos"...

http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=799
Ostatnio zmieniony przez Axanna 2013-08-27, 15:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-08-27, 15:39   

Axanna napisał/a:
Iwona napisał/a:
Axanna napisał/a:
osobie, ktora aktywnie sie zajmuje pielgrzymkami do balwanow,

Do Maryi, a nie do bałwanów. Ja do Maryi i dla Maryi to robię. Nade wszystko dla Boga oczywiście.

znowu zaczynasz... Idziesz do Czestochowy, bo tam jest balwan, a nie Maryja, ktora wedlug Twoich wierzen jest przeciez w Niebie, a nie w Czestochowie... :roll:

Idę do Maryi, którą ten obraz przedstawia. Chwalę Boga przez całą drogę. Nie byłaś nigdy na pielgrzymce więc nie wiesz jak to jest
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2013-08-27, 22:32   

Axanna napisał/a:
A jak nie zmartwychwstanie, nike, co wtedy? Gdzie Pismo uczy by obiecac wszystkim zmartwychwstanie? Czyz nie upamietanie raczej wszyscy powinni glosic, a kto zmartwychwstanie, a kto nie, Bog sam zdecyduje?


Ja pisząc o zmartwychwstaniu mam na uwadze już koniec Tysiąclecia kiedy Jezus Pan odda Królestwo swojemu Ojcu. Wtedy to albo będziemy zbawieni czyli zmartwychwstali do życia już w Królestwie Boga Jehowy, albo już nas nie będzie ponieważ zostaniemy unicestwieni. Jest róznica miedzy wzbudzeniem z grobu a zmartwychwstaniem. Zmartwychwstanie o którym ja wszędzie piszę, to jest równorzędne ze Zbawieniem.
Axanna napisał/a:
Ja rozumiem, ze sie ma takie wierzenia, a nie inne, tez oparte na Pismie, ale czy wolno ot tak osobie, ktora aktywnie sie zajmuje pielgrzymkami do balwanow, obiecywac cos w Imieniu Bozym? Przeciez takie teksty sprowadza ja do przekonania, ze to co robi moze sie robic do konca zycia, bo i tak bedzie dobrze?


Pomyśl, Luter, zrobił ogromną reformę a wierzył w trójcę, w wieczne męki, on zrozumiał dokładnie prawie tylko doktrynę o usprawiedliwieniu z wiary,, odrzucił zatem np. odpusty. Czy ten człowiek będzie przez Boga odrzucony? Nie on zrozumie wszystko co będzie mu potrzebne w Tysiącleciu i jeżeli to wszystko przyjmie zostanie zbawiony czyli zmartwychwstanie do życia wiecznego

Axanna napisał/a:
Osobiscie nie uwazam, by ktokolwiek byl upowazniony by tak mowic. Sama Biblia az grzmi ostrzegajac ludzi, by sluchali Boga, bo zle skoncza - wiec czemu ktos slodzi wbrew Pismu?


Biblia w większości tekstów odnosi się właśnie do tysiąclecia i tam juz po wzbudzeniu nas z grobów jeżeli nie zastosujemy sie po prostu umrzemy.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6035/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-08-29, 02:23   

nike napisał/a:
Więc w nim zostaniesz, a w tysiącleciu wstaniesz, i na końcu jak sobie na to zasłużysz to zostaniesz zbawiona, czyli zmartwychwstaniesz do życia wiecznego na ziemi, o to wieczne życie się wszyscy ubiegamy, nie zależnie od naszej przynależności.


skoro tak Iwonie radzisz
to co zrobisz z tym wersetem

I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające, (5) gdyż aż do nieba dosięgły grzechy jego i wspomniał Bóg na jego nieprawości. (6) Odpłaćcie mu, jak i on odpłacił, i w dwójnasób oddajcie według uczynków jego; do kielicha, w którym napój mieszał, nalejcie mu podwójną miarę.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-08-29, 09:14   

Krystian napisał/a:
nike napisał/a:
Więc w nim zostaniesz, a w tysiącleciu wstaniesz, i na końcu jak sobie na to zasłużysz to zostaniesz zbawiona, czyli zmartwychwstaniesz do życia wiecznego na ziemi, o to wieczne życie się wszyscy ubiegamy, nie zależnie od naszej przynależności.


skoro tak Iwonie radzisz
to co zrobisz z tym wersetem

I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające, (5) gdyż aż do nieba dosięgły grzechy jego i wspomniał Bóg na jego nieprawości. (6) Odpłaćcie mu, jak i on odpłacił, i w dwójnasób oddajcie według uczynków jego; do kielicha, w którym napój mieszał, nalejcie mu podwójną miarę.

Ale to nie jest o opuszczaniu Kościoła werset
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2013-08-29, 13:19   

Krystian napisał/a:
nike napisał/a:
Więc w nim zostaniesz, a w tysiącleciu wstaniesz, i na końcu jak sobie na to zasłużysz to zostaniesz zbawiona, czyli zmartwychwstaniesz do życia wiecznego na ziemi, o to wieczne życie się wszyscy ubiegamy, nie zależnie od naszej przynależności.


skoro tak Iwonie radzisz
to co zrobisz z tym wersetem

I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające, (5) gdyż aż do nieba dosięgły grzechy jego i wspomniał Bóg na jego nieprawości. (6) Odpłaćcie mu, jak i on odpłacił, i w dwójnasób oddajcie według uczynków jego; do kielicha, w którym napój mieszał, nalejcie mu podwójną miarę.


Ta odezwa w pierwszym rzędzie dotyczyła klasy Oblubienicy Chrystusowej, która koniecznie musiała wyjść z Babilonu, bo w przeciwnym razie nie stała by sie Oblubienica Chrystusową i nie poszłaby do nieba.
Ponieważ ta klasa w Wieku Ewangelii była na probie do życia niebiańskiego.
Natomiast reszta ludzkości razem z nami wszystkimi z tego forum, będziemy na probie do życia ziemskiego w tysiącleciu, a tam będzie jeden pasterz i jedna wielka trzoda [owczarnia]
nie będzie żadnej religii z obecnych.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13