FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Sabat
Autor Wiadomość
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-10-08, 07:51   

Alesso, jest sens walkowac i jest sens przytoczyc argumenty rowniez tutaj :)

Krystianie, mowisz ze te slowa do Izraela, tedy czyz nie wszystkie slowa sa do Izraela a do Ciebie to raczej nic? "Sluchaj Izraelu, Jam Bog Twoj" - to nie do Ciebie, prawda? I wszystkie slowa wypowiedziane przez Pana Jezusa, ktore a propos sobie jakos tlumaczysz, ze Jezus nakazal milowac itp., tyle ze to tez nie do Ciebie, a sam Pan powiedzial ze jest poslany do zaginionych owiec domu Izraela. I te wszystkie Jego slowa i przykazania sa skierowane do nich, do tych, co szabaty przestrzegali, zarowno jak i sam Pan Jezus i w tym kontekscie nalezy rozpatrywac przykazania Jezusa o milosci, a nie w tym Twoim kontekscie, ze to i tamto nie do Ciebie, ale tu i tu do Ciebie - przemysl to :)
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-08, 07:52   

alessa

W zasadzie okres odstępstwa datuje się już wcześniej, ale wyraźnie jest widoczny od czasu, gdy biskup Rzymu Marcelin ( 296 - 304 ) okazał się zdrajcą. Nie tylko zdradził wiarę chrześcijańską i tchórzliwie wydał Święte Księgi władzom rzymskim, ale złożył ofiary przed ołtarzem Jupitera dzięki czemu mógł sobie spokojnie żyć do końca życia.
Od tego czasu biskupi Rzymu kolaborowali z cezarem.

Gdy Konstantyn - doszedł do władzy, to zgodnie z jego wolą dobrano kurię rzymską jemu uległą. Ten to pogański cezar splamiony licznymi morderstwami ( m.in. morderstwem własnego syna i własnej żony ) jako pontifex maximus przewodził soborowi nicejskiemu w 325 r., który pod jego dyktando ustalił credo i uchwały, których ten kościół trzyma się do dziś - co mówi samo za siebie.

Od tamtego czasu widać wyraźne sprzężenie religii z polityką i wyraźne dążenie kleru do przejęcia władzy.
Takie zbratanie się z władzą polityczną Biblia jednoznacznie potępia określając to jako duchowy nierząd.
Stąd w Apokalipsie ten odstępczy kościół nazwany jest Wielką Nierządnicą i jest przeciwieństwem Oblubienicy Baranka
.


Odstępczy kościół rzymski stoi na fundamencie zbrodni, kłamstwa, grabieży i wszelkiej zgnilizny moralnej jak mało który i są na to konkretne dowody i dokumenty. Żadne inne ugrupowanie religijne z nim się pod tym względem nie zrówna.

Agenci tego kościoła " czyszczą " internet ze wszystkich niepochlebnych informacji na temat kleru i papiestwa. Na forach internetowych sieją zamęt i robią ludziom wodę z mózgu.
Agenci jezuiccy i współpracujących z papiestwem organizacji mają wpływ na rządy rożnych krajów z mocarstwami na czele. Ich ludzie mają najpotężniejsze banki świata w swoich rękach i sztucznie wywołują inflację, by się bogacić i rządzić społeczeństwem.
Media są w ich rękach, a niewygodnych się usuwa, a na tych co nie przestają mówić nasyła się morderców. Marzy im się teraz władza nad całym światem i dążą do stworzenia jednego rządu ogólnoświatowego sterowanego przez Watykan.

Więc o czym tu mówić i z kim ? Jak ktoś chce być ślepy - ma do tego prawo. Mistrz powiedział wyraźnie o takich : " zostawcie ich ! Ślepi są przewodnikami ślepych, a jeśli ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną ! " - Ewangelia Mateusza 15 : 14.
Ostatnio zmieniony przez Benjamin.Szot 2013-10-08, 08:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-08, 09:59   

Krystian napisał/a:
Iwona napisał/a:
pamiętam.
W pierwszym rzędzie do narodu wybranego


wyłącznie do narodu wybranego

To dlaczego ma ktoś do nas pretensje, że my niedzielę świętujemy? Skoro według Ciebie sobota już nie obowiązuje no to nie.

alessa napisał/a:
Iwona napisał/a:

alessa napisał/a:
normalnie nie da się gadać

Z kim?

a jak myślisz Iwonko???
chyba logicznym jest, że w pierwszym rzędzie z Tobą.
mam mamusię z którą przerabiałam powyższe argumenty i są one tak płytkie że ręce, nogi opadają i człowiekowi nie chce się już nic gadać. Wiesz co oznacza kompletne zakłamanie? Przerobią Ci głowę na tym uniwersytecie na własne życzenie, a prawda jest taka że nigdy nie przeczytałaś jeszcze Biblii w całości co oznacza że nie idziesz za słowem (czyli Jezusem) a naukami, precyzyjnie określonymi w tej księdze jako antychrysta. I nie specjalnie jest mi przykro ze to do Ciebie mówię, bo i tak wyprzesz to z siebie, jak i ten fragment
3 Niech was w żaden sposób nikt nie zwodzi, bo [dzień ten nie nadejdzie], dopóki nie przyjdzie najpierw odstępstwo i nie objawi się człowiek grzechu, syn zatracenia, 4 który się sprzeciwia i wynosi ponad wszystko, co nazywa się Bogiem lub tym, co odbiera cześć, tak że zasiądzie w świątyni Boga dowodząc, że sam jest Bogiem...
8 wówczas ukaże się Niegodziwiec, którego Pan Jezus zgładzi tchnieniem swoich ust i wniwecz obróci [samym] objawieniem swego przyjścia. 9 Pojawieniu się jego towarzyszyć będzie działanie szatana, z całą mocą, wśród znaków i fałszywych cudów, 10 [działanie] z wszelkim zwodzeniem ku nieprawości tych, którzy giną, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, aby dostąpić zbawienia. 11 Dlatego Bóg dopuszcza działanie na nich oszustwa, tak iż uwierzą kłamstwu, 12 aby byli osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, ale upodobali sobie nieprawość.

No, ale wiesz, ja mam własne poglądy. Mam do tego prawo.


A teraz kilka słów do Benjamina:
Cytat:
W zasadzie okres odstępstwa datuje się już wcześniej, ale wyraźnie jest widoczny od czasu, gdy biskup Rzymu Marcelin ( 296 - 304 ) okazał się zdrajcą. Nie tylko zdradził wiarę chrześcijańską i tchórzliwie wydał Święte Księgi władzom rzymskim, ale złożył ofiary przed ołtarzem Jupitera dzięki czemu mógł sobie spokojnie żyć do końca życia.

To donatyści oskarżali Marcelina I w V wieku o palenie ksiąg. Czy są jakieś wcześniejsze dowody na to niż te z piątego wieku? Jak są to podaj. Ja do donatystów nie mam zaufania. Z tego co wiem to w wyniku przymusu złożył bogom jakieś kadzidło (grozili mu śmiercią i on się bał), ale później się nawrócił i wyznał wiarę w Jezusa Chrystusa. No, ale być może już o tym zapomniałeś.

Cytat:
Ten to pogański cezar splamiony licznymi morderstwami ( m.in. morderstwem własnego syna i własnej żony ) jako pontifex maximus przewodził soborowi nicejskiemu w 325 r.

Podobno przeszedł na chrześcijaństwo

Cytat:
który pod jego dyktando ustalił credo

No to wychodzi na to, że tenże pogański Konstantyn wierzył w jednego Boga. Zobacz początek tego: "Wierzę w jednego Boga, Ojca Wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych." - skoro on to ustalił według Ciebie to musiał się z tym zgadzać osobiście.

Cytat:
Odstępczy kościół rzymski stoi na fundamencie zbrodni, kłamstwa, grabieży i wszelkiej zgnilizny moralnej jak mało który i są na to konkretne dowody i dokumenty. Żadne inne ugrupowanie religijne z nim się pod tym względem nie zrówna.

Islam więcej ma grzechów na sumieniu, a jakoś mniej się ludzie ich czepiają. Przynajmniej w Polsce.

Cytat:
Agenci tego kościoła " czyszczą " internet ze wszystkich niepochlebnych informacji na temat kleru i papiestwa. Na forach internetowych sieją zamęt i robią ludziom wodę z mózgu.

I według Ciebie ja pewnie taką "agentką kościelną" też jestem. Ja tylko piszę o swoich poglądach. Kto mi odbierze prawo do tego?
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-08, 10:07   

Benjamin.Szot napisał/a:

Więc o czym tu mówić i z kim ? Jak ktoś chce być ślepy - ma do tego prawo. Mistrz powiedział wyraźnie o takich : " zostawcie ich ! Ślepi są przewodnikami ślepych, a jeśli ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną ! " - Ewangelia Mateusza 15 : 14.

A kto tu się ślepego trzyma :roll: :roll:

Ja tylko wyznaję swoje poglądy
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6023/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-10-08, 14:23   

Iwona napisał/a:
To dlaczego ma ktoś do nas pretensje, że my niedzielę świętujemy? Skoro według Ciebie sobota już nie obowiązuje no to nie.


Tak jak napisałem wcześniej, jeżeli chrześcijanin, chce jakiś dzień poświęcić szczególnie, dla Boga to obojętnie czy będzię to sobota czy niedziela czy jakikolwiek inny dzień.
Tak samo jest z postem, jeżeli sobie postanowisz, że w tym dniu chcesz pościć dla Boga twoja sprawa.Problem jest tylko wtedy, jeżeli chrześcijaninowi się to narzuca przez pryzmat jakiś doktryn religijnych nie mających potwierdzenia w Biblii. Apostoł Paweł bardzo surowo skarcił chrześcijan w Galacji za to, że chcieli powrócić do Zakonu Mojżesza.
Jeszcze raz przypomnę Jego słowa odnośnie święcenia jakiegoś dnia:

Jeden robi różnicę między dniem a dniem, drugi zaś każdy dzień ocenia jednakowo; niechaj każdy pozostanie przy swoim zdaniu. (6) Kto przestrzega dnia, dla Pana przestrzega; kto je, dla Pana je, dziękuje bowiem Bogu; a kto nie je, dla Pana nie je, i dziękuje Bogu.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-08, 16:41   

Iwona

Cytat:
To donatyści oskarżali Marcelina I w V wieku o palenie ksiąg. Czy są jakieś wcześniejsze dowody na to niż te z piątego wieku? Jak są to podaj. Ja do donatystów nie mam zaufania. Z tego co wiem to w wyniku przymusu złożył bogom jakieś kadzidło (grozili mu śmiercią i on się bał), ale później się nawrócił i wyznał wiarę w Jezusa Chrystusa. No, ale być może już o tym zapomniałeś.

I dzięki donatystom wiemy co się działo w odstępczym od nauk Chrystusa Rzymie. Donatyści od Donata ( wybranego na biskupa w 313 r. - zm. w 355 r.) to nie wiek V lecz już czasy Konstantyna. To Konstantyn kazał ich wymordować, bo nie chcieli się podporządkować biskupowi Rzymu. Nawet katolicki pisarz Daniel Rops pisze w swojej książce pt. " Kościół pierwszych wieków ", że po raz pierwszy użyto miecza w imię Chrystusa.

Biskup rzymski Marcelin ( 296-304 ) podczas prześladowań chrześcijan wszczętych przez cesarza Dioklecjana zdradził wiarę i chcąc się przypodobać cezarowi złożył ofiarę bogu rzymskiemu Jupiterowi oraz wydał święte księgi pogańskim władzom rzymskim. Został o to oskarżony przez biskupa Petyliana z Cirty, donatystów i innych biskupów, a jego imię zostało wymazane z chronografii rzymskiej w 336 r.

Za panowania jego następcy Melchiadesa ( 311-314 ) kościół zaczął się przeradzać w instytucję polityczną, która prześladowała nawet swoich własnych wyznawców. Sytuacja jeszcze bardziej uległa zmianie, gdy do władzy doszedł zbrodniczy cesarz Konstantyn. Ten chcąc mieć kościół podporządkowany sobie, sam jako pontifex maximus mianował nową kurię rzymską złożoną wyłącznie z jego zwolenników. Na jej czele postawił Sylwestra - Rufinusa.

Cytat:
Podobno przeszedł na chrześcijaństwo


Cezar Konstantyn przeszedł na chrześcijaństwo ? kiedy ? na łożu śmierci ?

Cytat:
No to wychodzi na to, że tenże pogański Konstantyn wierzył w jednego Boga. Zobacz początek tego: "Wierzę w jednego Boga, Ojca Wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych." - skoro on to ustalił według Ciebie to musiał się z tym zgadzać osobiście.


podobno się nawet ochrzcił na łożu śmierci

Cytat:
Islam więcej ma grzechów na sumieniu, a jakoś mniej się ludzie ich czepiają. Przynajmniej w Polsce.


Wszystkie zbrodnie islamu to bledną przy zbrodniach kościoła rzymskiego jego kleru i papiestwa. Kiepsko znasz historię.

Cytat:
I według Ciebie ja pewnie taką "agentką kościelną" też jestem. Ja tylko piszę o swoich poglądach. Kto mi odbierze prawo do tego?


Ale się już przyznałaś, że mieszkasz z zakonnicami, czyż wyparowało ci to z pamięci ? A skoro z nimi mieszkasz to jesteś jedną z nich.

Cytat:
A kto tu się ślepego trzyma


No właśnie ! kto nie chce widzieć zbrodni jakich dopuszczał się kler i papiestwo ? kto tu nie chce widzieć tych odrażających kłamstw kościoła rzymskiego i wszelkich oszustw,
grabieży i zboczeń seksualnych ?


Cytat:
Ja tylko wyznaję swoje poglądy


Owszem, każdy ma do tego prawo i ja też !

PS.
Odpowiadam tylko ze względu na ludzi, którzy to czytają, bo swoją postawą sama przekreśliłaś już dużo wcześniej możliwość dyskusji ze mną.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6023/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-10-08, 21:24   

Axanna napisał/a:
Alesso, jest sens walkowac i jest sens przytoczyc argumenty rowniez tutaj :)

Krystianie, mowisz ze te slowa do Izraela, tedy czyz nie wszystkie slowa sa do Izraela a do Ciebie to raczej nic? "Sluchaj Izraelu, Jam Bog Twoj" - to nie do Ciebie, prawda? I wszystkie slowa wypowiedziane przez Pana Jezusa, ktore a propos sobie jakos tlumaczysz, ze Jezus nakazal milowac itp., tyle ze to tez nie do Ciebie, a sam Pan powiedzial ze jest poslany do zaginionych owiec domu Izraela. I te wszystkie Jego slowa i przykazania sa skierowane do nich, do tych, co szabaty przestrzegali, zarowno jak i sam Pan Jezus i w tym kontekscie nalezy rozpatrywac przykazania Jezusa o milosci, a nie w tym Twoim kontekscie, ze to i tamto nie do Ciebie, ale tu i tu do Ciebie - przemysl to :)


Axanno to Ty przemyśl. Jeśli chcesz przestrzegać szabat powinnaś czynić , to wraz z konsekwencją jego nie przestrzegania . Wiesz, że za to jest kara śmierci.Żyd nie mógł się tak tłumaczyć jak Ty to robisz, że musiał pracować w szabat, aby zarobić na życie ( tam nie było takiego wyjątku ) zakaz był bezwzględny. Według tamtego prawa zostałabyś skazana na śmierć.Jezus oczywiście, że był posłany do owiec zagubionych z domu Izraela, ale również powiedział, że ma drugie owce(poganie), które też musi przyprowadzić do owczarni. Obiecał uczniom, że po Jego śmierci otrzymają pocieszyciela, który uczniów o wszystkim pouczy. Potem jak Duch Święty na nich zstąpił wyraźnie podkreślali, że Zakon , a ( szabat jest jego elementem ) był tylko wychowawcą prowadzącym do Chrystusa. Ja, gdybym wiedział, że nadal chrześcijan obowiązuje to bym go przestrzegał, zwłaszcza, że mam taką pracę, że mogę pracować w sobotę, ale nie muszę. Jednak apostoł Paweł pisze wbrew temu co głoszą adwentyści, więc ja wolę słuchać Jego niż ich prorokinię.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
alessa 


Pomogła: 15 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 30 Sie 2013
Posty: 96
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 15/19
 78%
Wysłany: 2013-10-08, 21:35   

to czemu nie zabijesz sobie czasem kogoś, albo chociaż nie zdzielisz w pysk matki. nie robiąc tego, istnieje przecież duże prawdopodobieństwo że znajdziesz się pod przekleństwem zakonu
_________________
http://chomikuj.pl/alessa333
 
     
alessa 


Pomogła: 15 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 30 Sie 2013
Posty: 96
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 15/19
 78%
Wysłany: 2013-10-08, 22:34   

a Bóg nasz jest przekochany, bo nawet potrafi na pierwszym miejscu postawić miłość do bliźniego niż do Siebie Samego. Tylko delikatnie wspomina mimochodem;
"Jeśli kto mówi: Miłuję Boga, a nienawidzi brata swego, kłamcą jest; albowiem kto nie miłuje brata swego, którego widzi, nie może miłować Boga, którego nie widzi."
"I po tym poznajemy, że go znamy, jeśli przestrzegamy jego przykazań. (4) Ten, kto mówi, że go zna, a przykazań jego nie przestrzega, jest kłamcą i prawdy w nim nie ma"
_________________
http://chomikuj.pl/alessa333
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6023/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-10-08, 22:49   

alessa napisał/a:
to czemu nie zabijesz sobie czasem kogoś, albo chociaż nie zdzielisz w pysk matki. nie robiąc tego, istnieje przecież duże prawdopodobieństwo że znajdziesz się pod przekleństwem zakonu


czy Ty rozumiesz co piszesz :roll:
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6023/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-10-08, 22:56   

alessa napisał/a:
a Bóg nasz jest przekochany, bo nawet potrafi na pierwszym miejscu postawić miłość do bliźniego niż do Siebie Samego. Tylko delikatnie wspomina mimochodem;
"Jeśli kto mówi: Miłuję Boga, a nienawidzi brata swego, kłamcą jest; albowiem kto nie miłuje brata swego, którego widzi, nie może miłować Boga, którego nie widzi."
"I po tym poznajemy, że go znamy, jeśli przestrzegamy jego przykazań. (4) Ten, kto mówi, że go zna, a przykazań jego nie przestrzega, jest kłamcą i prawdy w nim nie ma"


Ja przestrzegam również, ale nie biorę udziału w kamieniowaniu ludzi, ponieważ nie podlegam, jako chrześcijanin pod Zakon.
Adwentystom jest to jednak potrzebne, aby mogli jakoś wytłumaczyć swoim owieczkom, potrzebę płacenia dzięsięćiny, a bazując na naukach Jezusa i jego apostołów ni jak się nie da :-P
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
alessa 


Pomogła: 15 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 30 Sie 2013
Posty: 96
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 15/19
 78%
Wysłany: 2013-10-08, 23:22   

Krystian napisał/a:
alessa napisał/a:
to czemu nie zabijesz sobie czasem kogoś, albo chociaż nie zdzielisz w pysk matki. nie robiąc tego, istnieje przecież duże prawdopodobieństwo że znajdziesz się pod przekleństwem zakonu


czy Ty rozumiesz co piszesz

a Ty rozumiesz o czym ja piszę???
Krystian napisał/a:
Ja przestrzegam również

ale co (czego) Ty przestrzegasz? i gdzie w NT Jezus, zachowujący Sabat i wypełniający wolę Ojca oraz tego co Jemu się podoba, kamienował kogokolwiek?
gdzie my tu o dziesięcinie mowimy. Omawiamy proste 10 przykazań
_________________
http://chomikuj.pl/alessa333
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-08, 23:24   

Krystian napisał/a:
Iwona napisał/a:
To dlaczego ma ktoś do nas pretensje, że my niedzielę świętujemy? Skoro według Ciebie sobota już nie obowiązuje no to nie.


Tak jak napisałem wcześniej, jeżeli chrześcijanin, chce jakiś dzień poświęcić szczególnie, dla Boga to obojętnie czy będzię to sobota czy niedziela czy jakikolwiek inny dzień.
Tak samo jest z postem, jeżeli sobie postanowisz, że w tym dniu chcesz pościć dla Boga twoja sprawa.Problem jest tylko wtedy, jeżeli chrześcijaninowi się to narzuca przez pryzmat jakiś doktryn religijnych nie mających potwierdzenia w Biblii. Apostoł Paweł bardzo surowo skarcił chrześcijan w Galacji za to, że chcieli powrócić do Zakonu Mojżesza.
Jeszcze raz przypomnę Jego słowa odnośnie święcenia jakiegoś dnia:

Jeden robi różnicę między dniem a dniem, drugi zaś każdy dzień ocenia jednakowo; niechaj każdy pozostanie przy swoim zdaniu. (6) Kto przestrzega dnia, dla Pana przestrzega; kto je, dla Pana je, dziękuje bowiem Bogu; a kto nie je, dla Pana nie je, i dziękuje Bogu.

Mnie nikt do postu w dany dzień nie zmusza. Mnie tylko zachęca. A odczuwam wiele korzyści z tego, że jest post w piątki i przed ważnymi świętami te okresy adwentu i wielkiego postu. Ja jeszcze staram się pościć w środy i w soboty, ale chyba żaden ksiądz o tym nie wie poza jednym. To mój wybór. W piątki rozważamy to, że Jezus Chrystus umarł na krzyżu dla naszego zbawienia. Jeżeli wyrzeknę się tego dnia czegoś np. mięsa lub czegoś co lubię to pomaga mi to w głębszym przeżywaniu tego co się stało 2000 lat temu na Golgocie. To mi pomaga. Ja odczuwam jakieś duchowe korzyści z postu. On mnie umacnia wewnętrznie. Poza tym nie wyobraża sobie bym np. w piątek poszła na jakąś zabawę taneczną czy coś. Tego bym nigdy nie zrobiła. To moja sprawa czy chcę świętować niedzielę czy pościć w jakieś dni. Nie czuję przymusu. Ja to robię bo naprawdę chcę. I to moja wola.


Benjamin
Cytat:
I dzięki donatystom wiemy co się działo w odstępczym od nauk Chrystusa Rzymie. Donatyści od Donata ( wybranego na biskupa w 313 r. - zm. w 355 r.) to nie wiek V lecz już czasy Konstantyna. To Konstantyn kazał ich wymordować, bo nie chcieli się podporządkować biskupowi Rzymu. Nawet katolicki pisarz Daniel Rops pisze w swojej książce pt. " Kościół pierwszych wieków ", że po raz pierwszy użyto miecza w imię Chrystusa.

A jakie poglądy głosili donatyści? Oni uznawali, że ci, którzy wyparli się wiary nie mogli już się nawrócić. A kto zabrania człowiekowi nawrócenia? Każdy człowiek puki żyje ma możliwość nawrócenia. Donatyści oskarżali papieża, ale to że on się nawrócił to oni to nie uznawali. Gdyby nie wiem jak bardzo było głębokie wyznanie wiary Marcelina to i tak donatyści mieli to głęboko w nosie. Oni tego nie uznawali. A każdy ma możliwość nawrócenia.

Cytat:
Biskup rzymski Marcelin ( 296-304 ) podczas prześladowań chrześcijan wszczętych przez cesarza Dioklecjana zdradził wiarę i chcąc się przypodobać cezarowi złożył ofiarę bogu rzymskiemu Jupiterowi oraz wydał święte księgi pogańskim władzom rzymskim. Został o to oskarżony przez biskupa Petyliana z Cirty, donatystów i innych biskupów, a jego imię zostało wymazane z chronografii rzymskiej w 336 r.

A przyznanie się do grzechu i nawrócenie?

Cytat:
Cezar Konstantyn przeszedł na chrześcijaństwo ? kiedy ? na łożu śmierci ?

Bardzo było wtedy to popularne podobno. Pokuta nie była wtedy dobrze rozwinięta. Wtedy było takie przekonanie, że przez chrzest stajemy się nowym człowiekiem, a ten nowy człowiek nie powinien grzeszyć. No niestety grzechy i tak się zdarzały. No człowiek umierający raczej nie jest w stanie już popełnić jakiegoś grzechu.

Cytat:
Ale się już przyznałaś, że mieszkasz z zakonnicami, czyż wyparowało ci to z pamięci ? A skoro z nimi mieszkasz to jesteś jedną z nich.

Na forum biblia.webd jest taki forumowicz o nicku Dżej. On mógłby potwierdzić, że nie jestem zakonnicą bo zna mnie w realu. Nie jestem zakonnicą. Mieszkam w Domu Studentek w Warszawie na Powiślu. Ten taki żeński akademik jest prowadzony przez Siostry Urszulanki. On jest taki złączony z klasztorem. Jest jeden budynek, ale takie pełni funkcje. On był jako żeński akademik zbudowany z inicjatywy św. Urszuli Leduchowskiej (założycielki zakonu) w latach 30 ubiegłego wieku. Niby mieszka się pod jednym dachem z siostrami. http://www.zyciezakonne.pl/urszulanki-szare-482/ - tutaj masz adres tego klasztoru. Ten sam adres jest również adresem naszego akademika. Siostry takie dzieła prowadzą. Ale wcale nie znaczy, że my studentki później wstępujemy do zakonu. Wiele z nas ma swoich chłopaków, którzy w przyszłości mogą być naszymi mężami. Jedna z naszych dziewcząt przed wakacjami ślub brała i jest bardzo szczęśliwa.
Cytat:
Odpowiadam tylko ze względu na ludzi, którzy to czytają, bo swoją postawą sama przekreśliłaś już dużo wcześniej możliwość dyskusji ze mną.

Chciałabym by między nami była jakaś zgoda.... Przecież chrześcijanami jesteśmy
 
     
alessa 


Pomogła: 15 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 30 Sie 2013
Posty: 96
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 15/19
 78%
Wysłany: 2013-10-09, 00:37   

Iwona napisał/a:
Ten taki żeński akademik jest prowadzony przez Siostry Urszulanki. On jest taki złączony z klasztorem

Pamiętam Urszulanki z jednej wycieczki. swojskie babki. Jedna nawet jakimś profesorem była, wydziału matematycznego. skromna i inteligentna. Bardzo dużo rozumiała jak na swoje położenie, albo przynajmniej mi tak się wydawało z perspektywy dwdziesto paro latki. W ogóle siostry które pamietam, miały bardzo dobre usposobienie, w przeciwieństwie do walniętych, świeckich bab o których książkę bym mogła napisać, co to dopiero potrafi wyrabiać. Pamiętam takie siostry co to nic nie mogły mówić, ale nawet wzrokiem nie okazywały żadnego potępienia (i znowu w przeciwieństwie do świetych pań, które z premedytacją udawało się denerwować).
Niesamowite, jak widocznym było w ich przypadku niezgrzeszenie nawet myslą. Pierwszy raz wtedy doświadczylam że gdy odwracały wzrok, to nie ważne było z jakich pobudek ale to bylo przekonujące (działało). wiem że nic (nikogo) nie miały zamiaru oceniać.
Także Iwono, mam wiele sentymentu do tych ludzi i szczerze zastanawiałam sie kiedyś czy jak bym spotkała jakąś moją ulubiona siostrę, to czy bym miała litość powiedzieć jej całą prawdę. W stosunku do mojej matki mam opory ale mówię bo nie moge patrzeć w jakim zakłamaniu żyje i jak to na nia destrukcyjnie wpływa.
i ok, jest tak że w porównaniu do tych sióstr protestanci są wyniośli, zadufani itd. ale do nich są rownież skierowane słowa których kazdy wolał by uniknąć (min. list do laodycei). Niemniej Bóg nie zapomina o żadnym swoim dziecku, dla tego nawołuje "swój lud" do wyjścia z babilonu. robi to tylko dla tego, bo nie chce żeby plagi spadające na ten odstępczy system, dotkneły także ich. bo jeśli się zwraca "ludu mój" to ma na mysli prawdziwie wierzących ludzi ale pogrążonych w złych naukach.
wiem, Ty myślisz ze nie siedzisz w babilonie, ale zbadaj to kiedyś bardzo dokładnie
_________________
http://chomikuj.pl/alessa333
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-10-09, 06:19   

Krystian napisał/a:
Axanna napisał/a:
Alesso, jest sens walkowac i jest sens przytoczyc argumenty rowniez tutaj :)

Krystianie, mowisz ze te slowa do Izraela, tedy czyz nie wszystkie slowa sa do Izraela a do Ciebie to raczej nic? "Sluchaj Izraelu, Jam Bog Twoj" - to nie do Ciebie, prawda? I wszystkie slowa wypowiedziane przez Pana Jezusa, ktore a propos sobie jakos tlumaczysz, ze Jezus nakazal milowac itp., tyle ze to tez nie do Ciebie, a sam Pan powiedzial ze jest poslany do zaginionych owiec domu Izraela. I te wszystkie Jego slowa i przykazania sa skierowane do nich, do tych, co szabaty przestrzegali, zarowno jak i sam Pan Jezus i w tym kontekscie nalezy rozpatrywac przykazania Jezusa o milosci, a nie w tym Twoim kontekscie, ze to i tamto nie do Ciebie, ale tu i tu do Ciebie - przemysl to :)


Axanno to Ty przemyśl. Jeśli chcesz przestrzegać szabat powinnaś czynić , to wraz z konsekwencją jego nie przestrzegania . Wiesz, że za to jest kara śmierci.Żyd nie mógł się tak tłumaczyć jak Ty to robisz, że musiał pracować w szabat, aby zarobić na życie ( tam nie było takiego wyjątku ) zakaz był bezwzględny. Według tamtego prawa zostałabyś skazana na śmierć.Jezus oczywiście, że był posłany do owiec zagubionych z domu Izraela, ale również powiedział, że ma drugie owce(poganie), które też musi przyprowadzić do owczarni. Obiecał uczniom, że po Jego śmierci otrzymają pocieszyciela, który uczniów o wszystkim pouczy. Potem jak Duch Święty na nich zstąpił wyraźnie podkreślali, że Zakon , a ( szabat jest jego elementem ) był tylko wychowawcą prowadzącym do Chrystusa. Ja, gdybym wiedział, że nadal chrześcijan obowiązuje to bym go przestrzegał, zwłaszcza, że mam taką pracę, że mogę pracować w sobotę, ale nie muszę. Jednak apostoł Paweł pisze wbrew temu co głoszą adwentyści, więc ja wolę słuchać Jego niż ich prorokinię.

Krystianie, nie porownuj starotestamentowy Izrael z dniem dzisiejszym, bo to niedorzeczne jest. Nie mieszkamy w teokratycznym panstwie i Bog tez o tym wie. W tamtym Izraelu i owszem nie moglabym tlumaczyc iz zarabiam na zycie, dzis uwazam ze moge, zwlaszcza ze ze zmiana pracy jest wielkim problemem.

Zas czytajac Ciebie odnosze wrazenie zes Ty uwazasz przykazanie Boze za dobre tylko w przypadku iz ma ono bezwzglednie obowiazywac pod warunkiem smierci. W przeciwnym wypadku to sa smieci :-/
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13