FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: bartek212701
2013-09-03, 22:08
Po ich owocach poznacie ich (Mat 7:15-17)
Autor Wiadomość
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-09-03, 18:14   

nike napisał/a:
Axanna, To są właśnie owoce prawdziwe. Nie ważna jest religia, często najważniejsze jest serce. :-D


Nike, zaznacz proszę, o którą wypowiedź Axanny ci chodzi, bo zwątpię... :roll:
Ostatnio zmieniony przez Y 2013-09-03, 18:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2013-09-03, 18:20   

O jej ciocię, co przechowywała chłopców żydowskich.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-09-03, 18:26   

nike napisał/a:
O jej ciocię, co przechowywała chłopców żydowskich.


Uff... :)

Axanna napisał/a:
to moze zejde na Twoj poziom i odpowiem ci Twoimi slowami - ze sam jstes falszywy i wsretny, prowadzisz plugawe gierki i probujesz powiesic na mnie usprawiedliwienie ludobojstwa, co mi nawet na mysl nie przyszlo. Sam jestes oszczerca i klamca i hipokryta na dodatek. Nie wciskaj kitow o tym, ze w tych czasach ludzie nie byli zdezorientowani i ze to wszystko bylo tak samo latwo zrozumiec jak Tobie. Nabieram wstretu do prowadzenia z Toba dalszej wymiany ...


Nie obrażaj się, tylko przeproś za tak niegodne porównania i twierdzenia.
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 402/5755
 7%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-09-03, 18:28   

stwierdzenie ze wszyscy, ktorzy biora czynny udzial w walce przeciwko ktorejkolwiek inwazji, traca zdrowy rozsadek zapadajac na rozpierajaca nienawisc nie jest zadnym zrownaniem napastnikow z ofiarami. To jest fakt i ja nie mowilam o konkretnej wojnie z komunistami, ale o kazdej wojnie. Nikt, na czyich oczach rozstrzelano rodzicow, albo zgwalcono i pocwartowano corke, nie potrafi zachowac zimnej krwi gdy wezmie udzial w wojnie. Bedzie tak samo zarzynal na prawo i lewo z zalanymi nienawiscia oczyma, o ile bedzie mial taka mozliwosc oczywiscie, jezeli sam od razu nie bedzie zabity, co moim zdaniem jest lepszym wyjsciem od zarzynania. To nie jest zadne zrownanie, ani usprawiedliwienie zbrodni - to jest moje zdanie, dlaczego uwazam ze chrzescijanin ma sie nie maczac w wojnach nawet kosztem zycia.

Przepraszam za moj poprzedni post, niepotrzebnie sie unioslam, wszystkich przepraszam :cry:
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-09-03, 18:30   

Axanna napisał/a:
stwierdzenie ze wszyscy, ktorzy biora czynny udzial w walce przeciwko ktorejkolwiek inwazji, traca zdrowy rozsadek zapadajac na rozpierajaca nienawisc nie jest zadnym zrownaniem napastnikow z ofiarami. To jest fakt i ja nie mowilam o konkretnej wojnie z komunistami, ale o kazdej wojnie. Nikt, na czyich oczach rozstrzelano rodzicow, albo zgwalcono i pocwartowano corke, nie potrafi zachowac zimnej krwi gdy wezmie udzial w wojnie. Bedzie tak samo zarzynal na prawo i lewo z zalanymi nienawiscia oczyma, o ile bedzie mial taka mozliwosc oczywiscie, jezeli sam od razu nie bedzie zabity, co moim zdaniem jest lepszym wyjsciem od zarzynania. To nie jest zadne zrownanie, ani usprawiedliwienie zbrodni - to jest moje zdanie, dlaczego uwazam ze chrzescijanin ma sie nie maczac w wojnach nawet kosztem zycia.


No to teraz przejdź do wątku, gdzie jest mowa o kłamstwie i porównaj...
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2013-09-03, 18:34   

Co się znowu robi?? A tak fajnie było już.
Jest Qviz już tak dawno prze zemnie wstawiony i nie ma chętnego? Tam swoje ciągoty warto wyładować, zapraszam więc. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-09-03, 18:45   

Cytat:
Myślę, że u Czerwonych byli w większości tacy "komuniści", jak i w armii Hitlera naziści.
Pobór... i nie masz nic do gadania!
Nikt nie pytał o światopogląd.
Karabin w ręce i zabijaj!
A jak już chcesz pogadać, to alternatywą był obóz koncentracyjny lub pluton egzekucyjny.
Woja, to wojna.
Wyrok był tylko jeden i równy dla wszystkich.


oczywiście Henryku. że tak było
mój świętej pomięci dziadek, który był żołnierzem kampanii wrześniowej w 1939 opowiadał, mi, że jak ktoś nie chciał iść do wojska to kulka była w łeb
z jego miejscowości osobę postawiono przed sądem wojennym i w trybie natychmiastowym
rozstrzelano za odmowę
dopytywałem dziadka,dlaczego odmówił, ale dziadek powiedział, że nie wie z jakich pobudek
ja myślę, że za wartości chrześcijańskie
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-09-03, 18:46   

nike napisał/a:
Co się znowu robi?? A tak fajnie było już.
Jest Qviz już tak dawno prze zemnie wstawiony i nie ma chętnego? Tam swoje ciągoty warto wyładować, zapraszam więc. :-D


Zrobione :)

Krystian napisał/a:
dopytywałem dziadka,dlaczego odmówił, ale dziadek powiedział, że nie wie z jakich pobudek ja myślę, że za wartości chrześcijańskie


To zależy Krystianie z jakiej wsi?
Ostatnio zmieniony przez Y 2013-09-03, 18:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2013-09-03, 18:58   

Rethel Nibelung, To nie ten.

http://biblos.feen.pl/vie...er=asc&start=45
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 402/5755
 7%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-09-03, 19:59   

ogladalam w telewizii program gdy pokazywali niemke, ktora opowiadala, ze gdy ruscy doszli do berlina, to ja skopem gwalcii gdy miala zaledwie 12 chyba czy nawet 10 (dokladnie nie pamietam) lat. Przez cale zycie nienawidzila ona ruskich, majac wstret na sama mysl o nich, az sie nawrocila do Boga i wyglaszala przed kamera przebaczenie (choc moim zdaniem powinna zaczac przebaczac swoim przodkom, ktorzy dokonali inwazji, dopiero potem tamtym gwalcicielom, ktorzy na koniec wojny utracili ludzkie oblicze, zamieniajac sie w palajacych nienawiscia zwierzat).

Moja mama opowiada duzo roznych rzeczy, takich jak bedac mala dziewczynka jeszcze ogladala dyndajace trupy na szubenicach, ktore zabroniono bylo zdejmowac i chowac i takie podobne. Nienawidzi ona niemcow do dzis, uparcie twierdzac ze "trzeba bylo zgladzic cala rase niemiecka z powierzchni ziemi" i nic nie pomagaja tlumaczenia, ze ludzie sa slabi, ze nie wszystkim to sie podobalo i nie kazdy z radoscia sie stawal nazysta.

Taka nienawisc to nic dobrego, Rathelu, a kto zamorduje czy zgwalci jednego jest rowniez morderca i zbrodniazem jak ten co zamordowal tysiac i napadl pierwszy. mozesz krzyczec na mnie ile wlezie o "zrownywaniu", ludobujstwach, inwazjach to faktu nie zmieni. A gadki typo ze to tylko u ruskich, a my to inni do mnie nie przemawiaja. Owszem komunisci to zbrodniarze, ja temu nie przecze, ale jak wczesniej uwazam ze zbrodniarzy sa po obu stronach wsrod tych, kto chwytal za bron, bez wzgledu na liczby pomordowanych czy na to kto napadl, a kto sie bronil. Ofiary to tez ludzie, a nie nadludzie. To Chrystus potrafil sie modlic "wybacz im Ojcze", pozostajac czystym od nienawisci. Czlowiek nie potrafi. Ja takie mam zdanie i gdybym mowila inaczej to by klamala, zas zarzucanie mi zrownania zbrodniarzy do ofiar uwazam jest bardzo niesprawiedliwe, choc widze ze bedziesz obstawial przy swoim.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-09-03, 20:57   

Rethel Nibelung napisał/a:
To zależy Krystianie z jakiej wsi?


Zachowujesz się w tym temacie jak typowy katolik i ich głupie hasło " Bóg, Honor, Ojczyzna". Przeczysz słowom naszego Pana Jezusa Chrystusa, który powiedział, że po tym wszyscy poznają, żeście moimi uczniami, jeśli miłość wzajemną mieć będziecie. Jaka to miłość ma być między np. Bartkiem , a mną, jeżeli pod przymusem władzy państwowej zostali, byśmy zmuszeni do siebie strzelać. Chrześcijanin, ma obowiązek zrobić wszystko, aby nie być w żadnej współczesnej armii, ponieważ one służą władcy tego świata, a nie Bogu. Podaj jakąś wypowiedz Jezusa, że chrześcijanie mają obowiązek uczestniczyć w wojnie. Wręcz , przeciwnie stwierdza inaczej

Gdy więc ujrzycie na miejscu świętym ohydę spustoszenia, którą przepowiedział prorok Daniel - kto czyta, niech uważa - (16) wtedy ci, co są w Judei, niech uciekają w góry;

Jezus nie zachęca, aby bronili Jeruzalem, ale karze im uciekać w góry
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-09-03, 21:02   

Axanna napisał/a:
Owszem komunisci to zbrodniarze, ja temu nie przecze, ale jak wczesniej uwazam ze zbrodniarzy sa po obu stronach wsrod tych, kto chwytal za bron, bez wzgledu na liczby pomordowanych czy na to kto napadl, a kto sie bronil.


bardzo podoba mi się Twoja postawa w tym temacie
jak , ktoś zna historie Polski to doskonale wie, że Polacy też mają dużo na sumieniu i tez nie raz mordowali inne narody
prawdziwy chrześcijanin ma być wyznawcą Jezusa i Jego żołnierzem, a nie rządów danego państwa
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
Ostatnio zmieniony przez Krystian 2013-09-03, 21:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2013-09-03, 21:11   

Krystian, Bardzo słusznie, mam podobne zdanie na ten temat. W każdym kraju są ludzie i ludziska.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-09-03, 21:12   

Axanna napisał/a:
ogladalam w telewizii program gdy pokazywali niemke, ktora opowiadala, ze gdy ruscy doszli do berlina, to ja skopem gwalcii gdy miala zaledwie 12 chyba czy nawet 10 (dokladnie nie pamietam) lat. Przez cale zycie nienawidzila ona ruskich, majac wstret na sama mysl o nich, az sie nawrocila do Boga i wyglaszala przed kamera przebaczenie (choc moim zdaniem powinna zaczac przebaczac swoim przodkom, ktorzy dokonali inwazji, dopiero potem tamtym gwalcicielom, ktorzy na koniec wojny utracili ludzkie oblicze, zamieniajac sie w palajacych nienawiscia zwierzat).


I widzisz, znowu to robisz... usprawiedliwiasz komunistów.
Zarówno Naziści jak i komuniści byli źli. To, że Naziści
wywołali wojnę, wcale nie usprawiedliwia zła z drugiej
strony. A Komuniści, jakoś "przezwalając" niszczyli всё.

Cytat:
Moja mama opowiada duzo roznych rzeczy, takich jak bedac mala dziewczynka jeszcze ogladala dyndajace trupy na szubenicach, ktore zabroniono bylo zdejmowac i chowac i takie podobne. Nienawidzi ona niemcow do dzis, uparcie twierdzac ze "trzeba bylo zgladzic cala rase niemiecka z powierzchni ziemi" i nic nie pomagaja tlumaczenia, ze ludzie sa slabi, ze nie wszystkim to sie podobalo i nie kazdy z radoscia sie stawal nazysta.


Oczywiście, że bardzo źle że ich nienawidzi.
Wojna się skończyła. Należy przebaczyć.

Cytat:
Taka nienawisc to nic dobrego, Rathelu,


PROSZĘ MI NIE WMAWIAĆ TEGO CZEGO NIE POWIEDZIAŁEM.

Cytat:
a kto zamorduje czy zgwalci jednego jest rowniez morderca i zbrodniazem jak ten co zamordowal tysiac i napadl pierwszy.


PROSZĘ MI NIE WMAWIAĆ TEGO CZEGO NIE POWIEDZIAŁEM.
Zaczynasz przekraczać wszelkie normy!

Cytat:
mozesz krzyczec na mnie ile wlezie o "zrownywaniu", ludobujstwach, inwazjach to faktu nie zmieni. A gadki typo ze to tylko u ruskich, a my to inni do mnie nie przemawiaja. Owszem komunisci to zbrodniarze, ja temu nie przecze, ale jak wczesniej uwazam ze zbrodniarzy sa po obu stronach wsrod tych, kto chwytal za bron, bez wzgledu na liczby pomordowanych czy na to kto napadl, a kto sie bronil.


Podaj ile ruskich zamordowali Polacy?
Ile zgwałcili?
Ile Polaków Polacy zamordowali?
Kto na kogo napadł?
Kto kogo na Syberię wywoził?
Kto czyją elitę wymordował?
Kto kogo przez 50 lat okupował?
Jesteś bezczelna.

Cytat:
Ofiary to tez ludzie, a nie nadludzie. To Chrystus potrafil sie modlic "wybacz im Ojcze", pozostajac czystym od nienawisci. Czlowiek nie potrafi. Ja takie mam zdanie i gdybym mowila inaczej to by klamala, zas zarzucanie mi zrownania zbrodniarzy do ofiar uwazam jest bardzo niesprawiedliwe, choc widze ze bedziesz obstawial przy swoim.


Cały czas to robisz.
Ostatnio zmieniony przez Y 2013-09-03, 21:35, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2013-09-03, 21:15   

Proszę o spokojniejszą formę rozmowy w innym wypadku zamknę temat,byście się uspokoili troszkę
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14