FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Obj 7:14
Autor Wiadomość
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2013-09-07, 12:22   Obj 7:14

Obj. 7 napisał/a:

14. I rzekłem mu: Panie mój, ty wiesz. A on rzekł do mnie: To są ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i wyprali szaty swoje, i wybielili je we krwi Baranka.
(BW)


Kto wychodzi z wielkiego ucisku ? Co oznacza pranie swoich szat i dlaczego w krwi baranka ?
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
ametyst 

Pomógł: 42 razy
Wiek: 73
Dołączył: 20 Lip 2013
Posty: 442
Skąd: Nowe Jeruzalem
Poziom: 19
HP: 7/798
 1%
MP: 381/381
 100%
EXP: 25/49
 51%
Wysłany: 2013-09-07, 15:30   Re: Obj 7:14

bartek212701 napisał/a:
Obj. 7 napisał/a:

14. I rzekłem mu: Panie mój, ty wiesz. A on rzekł do mnie: To są ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i wyprali szaty swoje, i wybielili je we krwi Baranka.
(BW)


Kto wychodzi z wielkiego ucisku ? Co oznacza pranie swoich szat i dlaczego w krwi baranka ?
Z wielkiego ucisku wyjdzie wielki lud zwany Królestwem Bożym, to oni przeżyją wojnę Armagedonu. Wypranie szat oznacza zmianę osobowości człowieka. Pod wielkim wpływem wydarzeń wielkiego ucisku wielu ludzi nawróci się, opuści swoje religie i będą uznawać tylko nauki Jezusa. To oznacza wypranie swoich szat bo szaty to nowa osobowość człowieka na wzór Jezusa a dzięki temu że Jezus oddał życie za takich ludzi którzy są w ten sposób jego braćmi, możliwe jest przebaczenie starych grzechów. Człowiek otrzymuje nowe szaty, nowe odzienie i jest nowym człowiekiem.
_________________
Obj. 11:3 I dam dwom moim świadkom moc, i będą prorokowali przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.


 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7110
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5513/7220
 76%
EXP: 55/373
 14%
Wysłany: 2013-09-08, 14:38   Re: Obj 7:14

bartek212701 napisał/a:
Kto wychodzi z wielkiego ucisku ? Co oznacza pranie swoich szat i dlaczego w krwi baranka ?

Siódmy rozdział Objawienia zaczyna się wyliczaniem tych, którzy będą stanowić Ciało Chrystusowe.
To ci, co mają pieczęć Boga żywego na czołach.
Zaraz po tym pojawia się na arenie wielki tłum, lud, grono ludzi,- z każdego języka, narodu, pokolenia.
Nie zostali oni zabrani przed uciskiem mającym przyjść na świat, ale zostali na czas ucisku.
Tam to wyprali swe szaty, we krwi baranka.

Są to jacyś „zwycięzcy”, choć musieli jednak przejść jakieś próby, karania, uciski- spowodowanie być może niedostateczną gorliwością w spełnianiu woli Bożej.
Może to te „głupie pamnny” o których niedawno dyskutowaliśmy?

Dlaczego pranie we krwi?
- Bo tylko krew Baranka gładzi grzechy. Wybiela szaty przykrywające nasze grzeszne ciała.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 14