FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Bóg miał początek + wolna wola czlowieka.
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13610
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 389/608
 63%
Wysłany: 2014-03-16, 00:08   

Tak Jezus jest Bogiem, Jezus sam wypowiedział się takimi słowami:

Jan. 10:33-36
33. Odpowiedzieli mu Żydowie, mówiąc: Dla dobrego uczynku nie kamionujemy cię, ale dla bluźnierstwa, to jest, że ty będąc człowiekiem, czynisz się sam Bogiem.
34. Odpowiedział im Jezus: Izali nie jest napisano w zakonie waszym: Jam rzekł: Bogowie jesteście?
35. Jeźliżeć one nazwał bogami, do których się stało słowo Boże, a nie może być Pismo skażone;
36. A mnie, którego Ojciec poświęcił i posłał na świat, wy mówicie: Bluźnisz, żem rzekł: Jestem Synem Bożym?
(BG)


Nie znaczy to,że jest JHWH czy to takie trudne jest zrozumieć?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Parobek 

Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 09 Lis 2013
Posty: 132
Poziom: 10
HP: 0/230
 0%
MP: 110/110
 100%
EXP: 12/22
 54%
Wysłany: 2014-03-16, 10:13   

A więc przyznałaś mi racje, Jezus jest Bogiem który miałe kiedyś swój początek :-D
Ostatnio zmieniony przez Parobek 2014-03-16, 10:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6007/6468
 92%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-03-16, 11:21   

Parobek napisał/a:
A więc przyznałaś mi racje, Jezus jest Bogiem który miałe kiedyś swój początek :-D


jak taki wniosek odebrałeś z postu nike, to Ty nie umiesz czytać wersetów biblijnych ze zrozumieniem
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Parobek 

Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 09 Lis 2013
Posty: 132
Poziom: 10
HP: 0/230
 0%
MP: 110/110
 100%
EXP: 12/22
 54%
Wysłany: 2014-03-16, 12:47   

Krystian napisał/a:
Parobek napisał/a:
A więc przyznałaś mi racje, Jezus jest Bogiem który miałe kiedyś swój początek :-D


jak taki wniosek odebrałeś z postu nike, to Ty nie umiesz czytać wersetów biblijnych ze zrozumieniem

Na wszelki wypadej zacytuje to co napisała wcześniej "nike"
nike napisał/a:
Tak Jezus jest Bogiem, Jezus sam wypowiedział się takimi słowami:

Sama napisała że Jezus jest Bogiem, specjalnie żeby ci Krystian ułatwić zaznaczyłem ten fragmen jej wypowiedzi na niebiesko :mrgreen:
Zarzuciłeś mi że nie potrafie czytać wersetów Biblijnych ze zrozumienie, w sumie być może masz troche w tym racji. Tak przykładowo, jak gdzieś bym napisał " Parobek jest rolnikiem, to wtedy ktoś kto by to przeczytał mógłby wywnioskować, czy nawet powinien wywnioskować że Parobek jest rolnikiem, Natomiast jak w Bibli pisze że "Słowo jest Bogiem" wydaje mi sie że też mógłbym z całą pewnością wywnioskować że Słowo jest Bogiem? No bo niby jak inaczej!!
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2014-03-16, 18:21   

Parobek,

. W śród Ojców Kościoła panowało takie przekonanie że Jezusa można nazwać Bogiem tak jak i innych którzy zostali nazwani Bogiem lecz nikt z nich nie był tym Bogiem Najwyższy czy też równym samemu Stwórcy nieba i ziemi

Dobrze objaśnia tą kwestię Tertulian w rozprawie ,, przeciw przeciw Prakseaszowi'' W przeciwieństwie do Trynitarzy umiał on pogodzić tytuł Bóg odnoszący się do Jezusa z tytułem jaki Posiada Bóg Najwyższy



Kiedy Bóg na kartach Pisma św mówi że poza nim niema Boga to zawsze ma na myśli że niema dokładnie takiego samego Boga jakim on jest .

Cytat:
Natomiast jak w Bibli pisze że "Słowo jest Bogiem" wydaje mi sie że też mógłbym z całą pewnością wywnioskować że Słowo jest Bogiem? No bo niby jak inaczej!!


Z samej gramatyki ew Jan 1:1 wynika jednoznacznie że słowo nie był tym Bogiem u którego był . Orygenes który :

a) znał grekę konie bardzo dobrze

b) wychowywał się w środowisku greckim

na temat ew Jan 1: 1 napisał on tak :

Trzeba im powiedzieć że Bóg [ho Theos] jest Bogiem samym w sobie [autotheos], i właśnie dlatego zbawiciel tak mówi do Niego w modlitwie: "ażeby znali Ciebie jedynego prawdziwego Boga". Wszystko natomiast, co jest poza Bogiem samym w sobie, a jest uświęcone przez udział w Jego Boskości, winno raczej zwać się nie Bogiem [ho Theos], ale Bóstwem [Theos], od którego pod każdym względem jest czcigodniejszy pierworodny wszelkiego stworzenia, bo On pierwszy przepełniony został boskością dzięki temu, że jest u Boga i innym bogom pozwolił stać się bogami. [Księga II: rozdział II: (16-17)]


Czy więc Jezus jest Bogiem w sensie potężnej istoty obdarzonej władzą TAK

Czy Jezus jest tym samym Bogiem co Bóg Ojciec czyli tym Najwyższym Bogiem NIE ..

Zawsze należy brać pod uwagę w jaki sposób pisarze biblii rozumieli orzecznikowe znaczenie słowa Bóg ..

Wszyscy Trynitarze przyznają ze ew Jan 1:1 nie uczy jakoby Logos był tym samym Bogiem u którego był [/list]
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
Ostatnio zmieniony przez David 77 2014-03-16, 22:59, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13610
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 389/608
 63%
Wysłany: 2014-03-20, 10:45   

Parobek, Rzeczywiście nie potrafisz czytać, postów, a o tekstach biblijnych nie wspomnę.
Przecież specjalnie zacytowałam tekst, jaki Jezus zacytował publicznie kto w Biblii jest nazwany Bogiem.

Jam rzekł: Bogowie jesteście? kogo Jezus nazwał bogami?
Zwykłych wpływowycgh ludzi, więc skoro zwykły człowiek może być nazwany bogiem to czemu nie Jezus?

Powtarzam po raz kolejny Jezus jest Synem Boga Najwyższego, a nie Bogiem Najwyższym.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Parobek 

Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 09 Lis 2013
Posty: 132
Poziom: 10
HP: 0/230
 0%
MP: 110/110
 100%
EXP: 12/22
 54%
Wysłany: 2014-03-20, 19:23   

nike napisał/a:

Powtarzam po raz kolejny Jezus jest Synem Boga Najwyższego, a nie Bogiem Najwyższym.

A czy ja gdzieś napisałem że jest Bogiem Najwyższym? Jak już sama wcześniej napisałaś Jezus jest zwykłym Bogiem, który miał kiedyś tam swój początek.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13610
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 389/608
 63%
Wysłany: 2014-03-20, 20:20   

Parobek napisał/a:
A czy ja gdzieś napisałem że jest Bogiem Najwyższym? Jak już sama wcześniej napisałaś Jezus jest zwykłym Bogiem, który miał kiedyś tam swój początek.

Precyzyjnie mówiąc, to Jezus nie miał początku w niebie, tylko Logos, któremu Bóg JHWH zmienił w pewnym momencie naturę z duchowej na ziemską i Logos stał się człowiekiem został zmieniony przez Bóga w płód ludzki i przy narodzeniu otrzymał imię Jezus.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
sceptyk 
ciii...

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Gru 2013
Posty: 28
Poziom: 4
HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 1/11
 9%
Wysłany: 2014-03-21, 00:34   

Jak Maryja mogła zostać zapłodniona(skoro o płodzie mowa) i jednocześnie zostać dziewicą?
_________________
Ali Baba i 40 rozbójników.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13610
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 389/608
 63%
Wysłany: 2014-03-21, 09:28   

sceptyk napisał/a:
Jak Maryja mogła zostać zapłodniona(skoro o płodzie mowa) i jednocześnie zostać dziewicą?

O tym to możesz tylko dowiedzieć się w swoim kościele od księży. Ja wierzę,ze kiedy Maria została zapłodniona cudownie, tak pisze Biblia, bez udziału mężczyzny, to wtedy jeszcze była dziewica, az do chwili urodzenia Jezusa, ale przy porodzie przestała byc dziewica, bo to jest po prostu nie logiczne.
Miala, tez po Jezusie inne dzieci była normalna żydowską kobietą.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6007/6468
 92%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-03-21, 12:26   

nike napisał/a:
sceptyk napisał/a:
Jak Maryja mogła zostać zapłodniona(skoro o płodzie mowa) i jednocześnie zostać dziewicą?

O tym to możesz tylko dowiedzieć się w swoim kościele od księży. Ja wierzę,ze kiedy Maria została zapłodniona cudownie, tak pisze Biblia, bez udziału mężczyzny, to wtedy jeszcze była dziewica, az do chwili urodzenia Jezusa, ale przy porodzie przestała byc dziewica, bo to jest po prostu nie logiczne.
Miala, tez po Jezusie inne dzieci była normalna żydowską kobietą.


nike identycznie uważam :)
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Parobek 

Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 09 Lis 2013
Posty: 132
Poziom: 10
HP: 0/230
 0%
MP: 110/110
 100%
EXP: 12/22
 54%
Wysłany: 2014-03-21, 16:16   

Krystian napisał/a:
nike napisał/a:
sceptyk napisał/a:
Jak Maryja mogła zostać zapłodniona(skoro o płodzie mowa) i jednocześnie zostać dziewicą?

O tym to możesz tylko dowiedzieć się w swoim kościele od księży. Ja wierzę,ze kiedy Maria została zapłodniona cudownie, tak pisze Biblia, bez udziału mężczyzny, to wtedy jeszcze była dziewica, az do chwili urodzenia Jezusa, ale przy porodzie przestała byc dziewica, bo to jest po prostu nie logiczne.
Miala, tez po Jezusie inne dzieci była normalna żydowską kobietą.


nike identycznie uważam :)

To chyba żle uważacie!
Wyjaśnijmy co to jest to dziewictwo.
Dziewictwo – stan kobiet lub mężczyzn przed podjęciem stosunków seksualnych.
A więc aby przestać być dziewicą trzeba zacząć uprawiać seks, po urodzeniu Jezusa
też była dziewicą, no chyba żeby poród uznać za stosunek seksualny, to akurat wtedy miałabyś racje :mrgreen:
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2014-03-21, 20:04   

Parobek,

Cytat:
To chyba żle uważacie!
Wyjaśnijmy co to jest to dziewictwo.
Dziewictwo – stan kobiet lub mężczyzn przed podjęciem stosunków seksualnych.
A więc aby przestać być dziewicą trzeba zacząć uprawiać seks, po urodzeniu Jezusa
też była dziewicą, no chyba żeby poród uznać za stosunek seksualny, to akurat wtedy miałabyś racje


:-D I tak też dokładnie uczy słowo Boże

Ew Mat 1:25 καὶ οὐκ ἐγίνωσκεν αὐτὴν ἕως οὗ ἔτεκεν υἱόν· καὶ ἐκάλεσεν τὸ ὄνομα αὐτοῦ Ἰησοῦν.

lecz nie zbliżał się do niej, aż porodziła syna; i nadał Mu imię Jezus. BT

Ale nie obcował z nią, dopóki nie powiła syna, i nadał mu imię Jezus. BW

Fraza nie zbliżał się do niej ( nie obcował z nią ) jest tłumaczona z greckiego słowa ἐγίνωσκεν gdzie według kodów gramatycznych jest to verbum, indicativus imperfecti activi, 3 persona singularis – czasownik od: γινώσκο (klas. γιγνώσκο) – poznawać, poznać, znać (kogoś, coś, z acc.); być w zażyłym (miłosnym, intymnym stosunku,) być w bliskim stosunku;

Czasownik „poznawał” (ἐγίνωσκεν) pochodzi od γινώσκο i jest formą imperfectum strony czynnej, oznaczającej stan przeszły niedokonany (lub także zamiar wykonania jakieś czynności): poznawał, zamierzał poznać; tu: nie poznawał jej. Biblijne "pozna/wa/nie" jest synonimem bliskości małżeńskiej (patrz: Łk 1:34 ), współżycia małżeńskiego.

1 mój 1:4 Αδαμ δὲ ἔγνω Ευαν τὴν γυναῖκα αὐτοῦ, καὶ συλλαβοῦσα ἔτεκεν τὸν Καιν καὶ εἶπεν Ἐκτησάμην ἄνθρωπον διὰ τοῦ θεοῦ.

ἕως – praepositio (+ gen.); coniunctio praepositio adverbium – przyimek: aż do momentu gdy, póki, gdy, dopóki, aż, nim, dopóki nie, zanim nie, wciąż jeszcze, podczas gdy, dotychczas, tak długo jak, gdy tymczasem;

οὗ – pronomen relativum – tu: adverbium temporale (czasu) na początku zdań czasowych, jako genetivus zaimka względnego οὗ; jako genetivus singularis od: ὅς oznacza – gdzie, dokąd; kiedy;

Zatem owa partykuła zawiera pewnien aspekt czasowy wskazując na zakączenie pewnego stanu i rozpoczęcie nowego stanu

Dz 21:26 (26) Wtedy Paweł wziął z sobą tych mężów, następnego dnia poddał się razem z nimi oczyszczeniu, wszedł do świątyni i zgłosił /termin/ wypełnienia dni oczyszczenia, zostanie złożona ofiara za każdego z nich. BT

Τότε ὁ Παῦλος παραλαβὼν τοὺς ἄνδρας τῇ ἐχομένῃ ἡμέρᾳ σὺν αὐτοῖς ἁγνισθείς, εἰσῄει εἰς τὸ ἱερὸν διαγγέλλων τὴν ἐκπλήρωσιν τῶν ἡμερῶν τοῦ ἁγνισμοῦ ἕως οὗ προσηνέχθη ὑπὲρ ἑνὸς ἑκάστου αὐτῶν ἡ προσφορά.

Na podstawie tego wersetu możemy stwierdzić że w tym przypadku partykuła ἕως οὗ wskazuje na następstwo czasowe które się miało zakończyć .

Mat 18:34 I uniesiony gniewem pan jego kazał wydać go katom, dopóki mu całego długu nie odda.BT

καὶ ὀργισθεὶς ὁ κύριος αὐτοῦ παρέδωκεν αὐτὸν τοῖς βασανισταῖς ἕως οὗ ἀποδῷ πᾶν τὸ ὀφειλόμενον.

Tutaj również mamy potwierdzenie tego że partykuła ἕως οὗ został użyta w celu wskazania na określenie pewnego odcinak czasu po którym miała nastąpić zmiana .

Dz 23:12 Kiedy nastał dzień, Żydzi zebrali się i zobowiązali się pod klątwą, że nie będą ani jeść, ani pić, dopóki nie zabiją Pawła. BT

Γενομένης δὲ ἡμέρας ποιήσαντες συστροφὴν οἱ Ἰουδαῖοι ἀνεθεμάτισαν ἑαυτοὺς λέγοντες μήτε φαγεῖν μήτε πιεῖν ἕως οὗ ἀποκτείνωσιν τὸν Παῦλον.

Z podanych przykładów da się zauważyć że fraza „dopóki nie” uwypukla aspekt czasowy, stan trwania do jakiegoś momentu. Wobec powyższego słowa ,, Ale nie obcował z nią, dopóki nie powiła syna, i nadał mu imię Jezus'' wcale nie wykluczają tego że Józef nie współżył z Marią .
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13610
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 389/608
 63%
Wysłany: 2014-03-21, 20:20   

Ja sie z tym co pisze David zgadzam.
Parobek napisał/a:
Dziewictwo – stan kobiet lub mężczyzn przed podjęciem stosunków seksualnych.

Jeżeli o czystość cielesną tobie się rozchodzi, a nie o blonę dziewiczą jaka posiada dziewczyna przed stosunkiem, to Maria taką dziewiczość straciła przy stosunku z Józefem po urodzeniu Jezusa.
Natomiast blone dziewiczą straciła przy porodzie.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
sceptyk 
ciii...

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Gru 2013
Posty: 28
Poziom: 4
HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 1/11
 9%
Wysłany: 2014-03-21, 22:43   

Ale kto się nie zbliżał?
:-D
I pamiętajmy, e w Biblii jest też mowa o stosunkach aniołów z ziemskimi kobietami...
_________________
Ali Baba i 40 rozbójników.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13