FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
No i wszystko jasne...
Autor Wiadomość
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2013-09-17, 20:16   

O ile doskonale pamiętam panie Rethel co do obrony rodziny napisałem.
" Będę ich bronił, ale nie zabiję" nie jestem w stanie dotrzeć do tego bo było to w boxie.
Może jednak ktoś to pamięta i potwierdzi :->
Mam nadzieję, że to będzie ostatni twój post dotyczący mojej rodziny. Inaczej może to się skończyć zniesławieniem, pamiętaj .... każdy ma cierpliwość, ale do czasu.
Ostatnio zmieniony przez bartek212701 2014-11-22, 22:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-09-17, 20:48   

ametyst napisał/a:
Korneliusz służył w armii Rzymskiej i żołnierze Rzymscy zabili Jezusa.


No to zaświadcz jak przed Panem: wolno czy niewolno?
(mam cię zaprzysiąc jak Kajfasz Jezusa? :) )

Cytat:
Gdyby Korneliusz lub ty był na ich miejscu to co byś zrobił na dany taki rozkaz?.


Gdybyś Ametyście zechciał zapoznać się z tym co pisałem, a nie polegał na docinkach
innych, znałbyś odpowiedź i byłaby ona inna niż ta, którą sam sobie udzieliłeś...

Cytat:
Ty byś pewnie zrobił to samo co żołnierze Rzymscy bo tobie wolno a mnie nie i tym się różnimy. Jeśli chodzi o przyszłą wojnę to na pewno nie będę w wojsku które wystąpi przeciw władzy Królestwa Bożego bo mnie nie wolno, tobie wolno. Ja jestem żołnierzem Chrystusa i nie chodzi tylko o walkę duchową ale i fizyczną bo musi być wojsko które broni interesów Chrystusa i walczy za niego.


Jak wyżej.

konik polny napisał/a:
O ile doskonale pamiętam panie Rethel co do obrony rodziny napisałem.
" Będę ich bronił, ale nie zabiję" nie jestem w stanie dotrzeć do tego bo było to w boxie.
Może jednak ktoś to pamięta i potwierdzi :->
Mam nadzieję, że to będzie ostatni twój post dotyczący mojej rodziny. Inaczej może to się skończyć zniesławieniem, pamiętaj .... każdy ma cierpliwość, ale do czasu.


Ojej! A gdzież to ja o twoim majestacie pisałem? :shock:
Mogę potwierdzić, że coś takiego napisałeś,
a to się równa temu na co się obrażasz...
Ostatnio zmieniony przez bartek212701 2014-11-22, 22:50, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5991/6468
 92%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-09-17, 23:27   

Rethel Nibelung napisał/a:
No to zaświadcz jak przed Panem: wolno czy niewolno?


chrześcijaninowi, nie wolno służyć w jakiejkolwiek armii współczesnego świata, ponieważ w armii się masz uczyć zabijać swoich bliźnich.
Jezus powiedział, po czym wszyscy mają poznać Jego uczniów. Jak nim nie chcesz być to Twoja sprawa.
Przykład Korneliusza tu niczego zupełnie nie wnosi, ponieważ jako chrześcijanin napełniony Duchem Świętym na pewno porzucił służbę u Cezara i zaczął służbę chrześcijańską. To, że szaweł mordował chrześcijan , tez jest faktem, ale po objawieniu, zaprzestał tego tak samo na pewno postąpił Korneliusz.

(28) I przystąpił jeden z uczonych w Piśmie, który słyszał, jak oni rozprawiali, a wiedząc, że dobrze im odpowiedział, zapytał go: Które przykazanie jest pierwsze ze wszystkich? (29) Jezus odpowiedział: Pierwsze przykazanie jest to: Słuchaj, Izraelu! Pan, Bóg nasz, Pan jeden jest. (30) Będziesz tedy miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej, i z całej siły swojej. (31) A drugie jest to: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego. Innego przykazania, większego ponad te, nie masz. (32) I rzekł do niego uczony w Piśmie: Dobrze, Nauczycielu! Prawdę powiedziałeś, że Bóg jest jeden i że nie masz innego oprócz niego; (33) i że jego miłować z całego serca i z całej myśli, i z całej siły, a bliźniego miłować jak siebie samego, to znaczy więcej niż kie całopalenia i ofiary.


bycie żołnierzem nie uczy miłości, tylko nienawiści do wroga
chyba, że Ty jak dziecko, chciałbyś dla zabawy pobawić się w żołnierzyków
ja się na podwórku z kolegami bawiłem w wojnę, ale wtedy miałem 8 lat i z tego już dawno wyrosłem, ponieważ rozumiem ile wojna niesie ze sobą okrucieństw

armii chrześcijańskiej współcześnie nie znajdziesz, chyba, że masz na myśli narodowe, ale tam nie ma chrześcijan :lol:
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
Ostatnio zmieniony przez Krystian 2013-09-17, 23:38, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13600
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 379/608
 62%
Wysłany: 2013-09-17, 23:33   

Nie jest nigdzie napisane,że nie wolno służyć w armii.
Wszystko nam wolno, ale nie wszystko pożyteczne jest.
I my tego co nie pożyteczne jest dla naszego zbawienia nie powinniśmy czynić. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-09-18, 00:59   

Krystian napisał/a:
Rethel Nibelung napisał/a:
No to zaświadcz jak przed Panem: wolno czy niewolno?


chrześcijaninowi, nie wolno służyć w jakiejkolwiek armii współczesnego świata, ponieważ w armii się masz uczyć zabijać swoich bliźnich.
Jezus powiedział, po czym wszyscy mają poznać Jego uczniów. Jak nim nie chcesz być to Twoja sprawa.
Przykład Korneliusza tu niczego zupełnie nie wnosi, ponieważ jako chrześcijanin napełniony Duchem Świętym na pewno porzucił służbę u Cezara i zaczął służbę chrześcijańską. To, że szaweł mordował chrześcijan , tez jest faktem, ale po objawieniu, zaprzestał tego tak samo na pewno postąpił Korneliusz.

(28) I przystąpił jeden z uczonych w Piśmie, który słyszał, jak oni rozprawiali, a wiedząc, że dobrze im odpowiedział, zapytał go: Które przykazanie jest pierwsze ze wszystkich? (29) Jezus odpowiedział: Pierwsze przykazanie jest to: Słuchaj, Izraelu! Pan, Bóg nasz, Pan jeden jest. (30) Będziesz tedy miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej, i z całej siły swojej. (31) A drugie jest to: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego. Innego przykazania, większego ponad te, nie masz. (32) I rzekł do niego uczony w Piśmie: Dobrze, Nauczycielu! Prawdę powiedziałeś, że Bóg jest jeden i że nie masz innego oprócz niego; (33) i że jego miłować z całego serca i z całej myśli, i z całej siły, a bliźniego miłować jak siebie samego, to znaczy więcej niż kie całopalenia i ofiary.


bycie żołnierzem nie uczy miłości, tylko nienawiści do wroga
chyba, że Ty jak dziecko, chciałbyś dla zabawy pobawić się w żołnierzyków
ja się na podwórku z kolegami bawiłem w wojnę, ale wtedy miałem 8 lat i z tego już dawno wyrosłem, ponieważ rozumiem ile wojna niesie ze sobą okrucieństw

armii chrześcijańskiej współcześnie nie znajdziesz, chyba, że masz na myśli narodowe, ale tam nie ma chrześcijan :lol:


Na razie to ty się bawisz w teolożyka...
Zadałem ci konkretne pytanie nt. Korneliusza.
Odpowiedz na konkret biblijny, a nie popisujesz
się jak to umiesz puszczać wodze fantazji...
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-09-18, 07:17   

bardzo dobrze odpowiedziales, Krystianie na wszystkie pytania, nic dodac, nic ujac. Dlaczego Bog powolal zolnierza Korneliusza i przesladowce Kosciola Pawla? Dlatego ze Bog powoluje grzesznikow i wzywa ich do uswiecenia, a nie swiete krowy co uswiecenia nie potrzebuja. Pawel zostal powolany na apostola, dlatego w Pismie sa informacje o nim, gdyz jest autorem wekszosci NT. Korneliusz nie zostal powolany na apostola dlatego nie ma o nim informacji. Jednakze czy sa informacje czy nie, przypuszczenia iz Korneliusz po nawroceniu mogl pozostac cesarskim zolnierzem i z czystym sumieniem wykonywac takie cesarskie rozkazy jak schwytanie, biczowanie, ukrzyzowanie Jezusa czy przesladowania i mordy chrzescijan jest tak samo absurdalne i niedorzeczne jak mozliwosc przesladowania chrzescijan przez Pawla po nawroceniu. O Pawlu Pismo pisze, ale gdyby nie pisalo to przypuszczac iz dalej przesladowal Kosciol byloby koltunstwem na tym samym poziomie.
Ostatnio zmieniony przez Axanna 2013-09-18, 08:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2013-09-18, 08:14   

Dziś jak ktoś jest żołnierzem i poznaje Boga to czy sumienie pozwoli mu pojechać do Syrii i brać udział w tym co tam sie dzieje. Chyba odpowiedź na to powinna być jednoznaczna. Tak samo było kiedyś. Nie wszystko jest w Biblii jest napisane, a to co napisane nie raz jest w innym fragmencie wyjaśnione. Takie rzeczy trzeba szukać. Jeśli jednak są takie kwestie jak sprawa Korneliusza to trzeba trochę logiki wprowadzić w swoje myślenie.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13600
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 379/608
 62%
Wysłany: 2013-09-18, 09:49   

Podobnie myślę. ap.Paweł przyprowadzał chrześcijan na śmierć, więc byl zabójca, ale kiedy poznał Jezusa to tylko tego co robił żałował. Podobnie i Korneliusz na pewno postapił. Gdyby o każdym grzeszniku naprawionym Biblia pisała musiała by ważyć ,może ze 100 kg.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-09-18, 14:21   

Axanna napisał/a:
Jednakze czy sa informacje czy nie, przypuszczenia iz Korneliusz po nawroceniu mogl pozostac cesarskim zolnierzem i z czystym sumieniem wykonywac takie cesarskie rozkazy jak schwytanie, biczowanie, ukrzyzowanie Jezusa czy przesladowania i mordy chrzescijan


Piszesz niedorzeczności. Nikt tu
nigdzie tego nie twierdził. Wróć
się do tego co zostało wcześniej
napisane, a nie wciąż epatujesz
swymi projekcjami na poziomie
hippisów...

nike napisał/a:
Podobnie myślę. ap.Paweł przyprowadzał chrześcijan na śmierć, więc byl zabójca, ale kiedy poznał Jezusa to tylko tego co robił żałował. Podobnie i Korneliusz na pewno postapił. Gdyby o każdym grzeszniku naprawionym Biblia pisała musiała by ważyć ,może ze 100 kg.


Szkoda że nie tonę...
skoro zawód żołnierza jest najczęściej w Biblii pojawiającym się zawodem,
a wiele innych, o wiele rzadziej występujących zostało potępionych wprost,
i to nie raz, to czy na kilkaset tysięcy słów i 31.000 wersów jedno zdanie
przy tak często pojawiającym się "problemie" byłoby, aż takim ciężarem?
Jeden zapis: "żołnierze nie odziedziczą Królestwa Bożego". Wbrew temu
jest natomiast wiele pochwał i o wiele więcej milczenia i "tolerowania".

Te wasze wpieranie tego, czego w Biblii nie ma, przypomina absurdalne
udowodnianie przez katolików, że Biblia naucza o trójcy, czyśćcu czy też
o wniebowstąpieniu Maryji i jej wiecznym dziewictwie... no załamka...
Ostatnio zmieniony przez Y 2013-09-18, 14:26, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-09-18, 14:54   

ciekawe gdzie w biblii pisze o sluzbie wojskow
ej jako o "najczesciej przewijajacym sie zawodzie" wsrod chrzescijan o ktorym ponoc jest "wiele pochwal"? :roll:
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5991/6468
 92%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-09-18, 19:08   

Rethel Nibelung napisał/a:
Na razie to ty się bawisz w teolożyka...


a TY w pseudo chrześcijanina

Rethel Nibelung napisał/a:
Zadałem ci konkretne pytanie nt. Korneliusza.


na to pytanie już Ci odpowiedziałem,jeżeli chcesz, być żołnierzem, współczesnej armii, a nie żołnierzem Jezusa to nie jesteś chrześcijaninem

Rethel Nibelung napisał/a:
Odpowiedz na konkret biblijny, a nie popisujesz
się jak to umiesz puszczać wodze fantazji...


jak nie masz serca chrześcijańskiego to jak to zrozumiesz?

Jezus, powiedział,po czym mają wszyscy rozpoznać Jego uczniów
natomiast Twoja filozofia ludzka, mnie nie interesuje
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-09-18, 20:15   

Krystian napisał/a:
Jezus, powiedział,po czym mają wszyscy rozpoznać Jego uczniów
natomiast Twoja filozofia ludzka, mnie nie interesuje


A więc czy Jezus uzna wystawienie swoich owiec wyznania krystianickiego na rzeź,
za dobre opiekowanie się jego owcami, i nagrodzi cię za to władzą w Królestwie? :shock:

Widzę, że ferowanie wyroków, kto jest, a kto nie jest chrześcijaninem weszło
ci już w krew... ciekawe tylko, kiedy ogłosisz się już nie tylko żołnierzem Jezusa,
o sędzią wszystkich chrześcijan, ale drugim świadkiem z Apokalipsy... tylko czekać... :-D
Ostatnio zmieniony przez Y 2013-09-18, 20:16, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5991/6468
 92%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-09-18, 21:39   

Rethel Nibelung napisał/a:
A więc czy Jezus uzna wystawienie swoich owiec wyznania krystianickiego na rzeź,
za dobre opiekowanie się jego owcami, i nagrodzi cię za to władzą w Królestwie?


ludzkie nauki mnie nie obchodzą, mój Pan Jezus powiedział, po kim mają poznać Jego
uczniów

Rethel Nibelung napisał/a:
Widzę, że ferowanie wyroków, kto jest, a kto nie jest chrześcijaninem weszło
ci już w krew... ciekawe tylko, kiedy ogłosisz się już nie tylko żołnierzem Jezusa,


Ja nie wyrokuje, tylko stwierdzam, co Jezus powiedział, natomiast Ty zaprzeczasz dwóm największym przykazaniom naszego Pana Jezusa.
Teraz zadam Ci pytanie, po której stronie staniesz

I zgromadzono ich na miejscu zwanym po hebrajsku Har–Magedon. (17) A siódmy wylał swą czarę w powietrze. Wtedy od świątyni, od tronu zabrzmiało donośne wołanie: Stało się! (18) Nastąpiły błyskawice, szum i grzmoty oraz trzęsienie ziemi tak wielkie, jakiego jeszcze nie było od czasu zaistnienia na ziemi człowieka. (19) I rozpadło się na trzy części Wielkie Miasto, i runęły w gruzach miasta pogan. Tak oto wspomniał Bóg na Wielki Babilon i podał mu do wypicia kielich swego zagniewania.

czy po stronie Wielkiego Babilonu, które razem zawsze idzie w parze z rządami tego świata i ma władzę nad armiami tego świata?
czy staniesz tak jak wielu chrześcijan po stronie Królestwa Niebieskiego?
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
Ostatnio zmieniony przez Krystian 2013-09-18, 21:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-09-20, 10:48   

Krystian napisał/a:
Rethel Nibelung napisał/a:
A więc czy Jezus uzna wystawienie swoich owiec wyznania krystianickiego na rzeź,
za dobre opiekowanie się jego owcami, i nagrodzi cię za to władzą w Królestwie?


ludzkie nauki mnie nie obchodzą, mój Pan Jezus powiedział, po kim mają poznać Jego
uczniów


Po miłości.
Czy pasterz z przykładu Jezusa wykazał się miłością do owiec, że zostawił je na pastwę wilków?

Co innego Krystianie jest, gdy pałasz codziennie nienawiścią do "Szkopów, Ruskich i Gudłajów" - jak wielu potrafi - a co innego gdy miłujesz bliźnich. Ale gdy trafi się jakiś psychopata, który nagromadzi zwolenników aby zabić innych twoich bliźnich, to wyrazem miłości będzie ich obrona. Czasami nawet prewencja. Nawet wojnę można prowadzić nie zionąc nienawiścią. Zauważ, że czym bardziej był bezbożny reżim, tym bardziej zionął nienawiścią do przeciwnika. Dawniej tak nie było. Ja osobiście mógłbym z ewentualnym przeciwnikiem, w przerwach między ostrzałem pograć w karty i napić się piwa. :)

Rethel Nibelung napisał/a:
Ja nie wyrokuje, tylko stwierdzam, co Jezus powiedział,


I Jezus powiedział, że nie jestem chrześcijaninem a pisioorem i narodowym katolem? :-D

Przeanalizuj się Krystianie w duchu, czy ty aby rzeczywiście tę miłość okazujesz, o której mówił Jezus. Bo czasami mam wrażenie, że zioniesz niebywałą nienawiścią wobec wszystkiego, co nie zgadza się z twoją wizją "prawdziwego" chrześcijaństwa. Zacznij może od katoli... pokochaj ich, tak jak uczył Jezus ;-)

Cytat:
natomiast Ty zaprzeczasz dwóm największym przykazaniom naszego Pana Jezusa.
Teraz zadam Ci pytanie, po której stronie staniesz


Czy Krystianie nie czytałeś, tak jak Lucek, tego co wcześniej pisałem, że zadajesz takie pytanie?

Cytat:
czy po stronie Wielkiego Babilonu, które razem zawsze idzie w parze z rządami tego świata i ma władzę nad armiami tego świata?
czy staniesz tak jak wielu chrześcijan po stronie Królestwa Niebieskiego?


I czy "tych wielu" chrześcijan - to są ci, którzy nie są korneliuszami?
 
     
ata333
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-09-21, 19:59   

Rethel napisał/a:

A wersecik na przysposobienie pażauysta...?
Nie trzeba się przysposabiać, jak tresowana małpa - człowiek rozumny po prostu
zaprzestaje w Królestwie Bożym tłuc się z innymi, bo znajduje się pod panowaniem
jednego króla i jednego Królestwa - i nie musi się bronić przed agresorami. A jeżeli
tacy się pojawią, to zapewniam cię, że Jezus krystianistą nie jest - będzie ich tłukł
berłem żelaznym i nie będzie się zastanawiał, czy go ktoś nakłonił biedaka czy nie


a to jednak mozliwe jest powolanie ziemskiego, doczesnego Krolestwa Bozego..???? :-D
Ostatnio zmieniony przez ata333 2013-09-21, 20:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16