FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
No i wszystko jasne...
Autor Wiadomość
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-09-27, 15:52   

Axanna napisał/a:
twoj poglad reprezentuje chrzescijanstwo co to stanowi 98% spolecznosci i tyle samo wspolnego ma z Pismem co i oni, no faktycznie sprzeciw zabijaniu wystepowal tylko od czasu do czasu przez zadzgana przez takich bohaterow resztke, ktora wy zwiecie heretykami. nic nowego pod sloncem.

Ja dobrze wiem co pisalam, jezeli Tobie sie poprzestawialo sam czytaj watek od poczatku.


No to żeby nie było niejasności i zarzutów że źle cię zrozumiałem:

Czy twoje chrześcijaństwo pozwala zabić:

1) Kupę talibów którzy wpadli do marketu i mordują ludzi?
2) Nazistów, którzy napadają na bogu ducha winne państwo i chcą jego ludność posłać do gazu?
3) Bandytę, który grożąc bronią chce kogoś zabić lub zgwałcić?
4) Kolesia obwieszonego bombami, który chce się wysadzić w tłumnym miejscu?
5) Wielokrotnego mordercę, którego sąd skazał na śmierć?

Nie chowaj tylko głowy w piasek jak zwykle.
Chcę cię jasno zrozumieć.
Tak - nie.
Ostatnio zmieniony przez Y 2013-09-27, 15:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-09-27, 16:48   

Nie musisz mi kreowac listy wykolejencow. W moim przekonaniu zabijanie nie lezy w zakresie uprawnien chrzescijan.

Odpowiedz dlaczego Twoim zdaniem Jezus nie pozabijal poslancow cesarskich gdy po niego przyszli, kiedy wedlug Ciebie wrecz powinien byl (!). Czemu kazal Piotrowi schowac miecza, toz to wedlug Ciebie herezja.
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-09-27, 17:07   

Axanna napisał/a:
Nie musisz mi kreowac listy wykolejencow. W moim przekonaniu zabijanie nie lezy w zakresie uprawnien chrzescijan.


Czyli znowu unikasz wypowiedzenia się, a potem będziesz mi zarzucać, że źle cię zrozumiałem? Wymieniłem pięć przypadków. W którym wolno, a w którym nie? Chcę zrozumieć co masz do przekazania. Ty nie chcesz zrozumieć o czym ja piszę, ale to nie znaczy, że ja nie chcę zrozumieć ciebie. Nie budujesz dłuższych wypowiedzi, nie łączysz różnych przypadków biblijnych w spójną całość i zarzucasz, że źle cię rozumiem. Zatem masz okazję wypowiedzieć się jasno. W moim chrześcijaństwie we wszystkich pięciu przypadkach się strzela bez zastanowienia. A w twoim jak się robi?

Chcesz rozmawiać, a nie chcesz się wypowiadać... jedynie
narzekasz, że ja się wypowiadam... hmmm... powoli głupieję... :roll:

Cytat:
Odpowiedz dlaczego Twoim zdaniem Jezus nie pozabijal poslancow cesarskich gdy po niego przyszli, kiedy wedlug Ciebie wrecz powinien byl (!). Czemu kazal Piotrowi schowac miecza, toz to wedlug Ciebie herezja.


1. Nie cesarskich, a świątynnych, 2. gdybyś czytała co ja piszę i pomyślała nad tym choć sekundę, tobyś wiedziała, że wg tego co ja piszę twoje pytanie jest bezprzedmiotowe, bo powtarzasz jak mantrę i wkładasz do moich ust, słowa że wszyscy wszystkich muszą zabijać, czego ja nie twierdziłem i nie twierdzę - świadczy to tylko o ignorancji wobec dyskutanta, kompletnym braku chęci zrozumienia o czym interlokutor pisze, oraz o jakimś dziwacznym i ultraskrajnym podejściu w którym słowo zabić oznacza ludobójstwo lub zabijanie wszystkich w każdym przypadku.... :shock:
Ostatnio zmieniony przez Y 2013-09-27, 17:09, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
.Cyprian. 

Potwierdzenie wizualne: 2
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Wrz 2013
Posty: 31
Poziom: 4
HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 4/11
 36%
Wysłany: 2013-09-27, 17:14   

Sprzeczacie się. A według mnie jest to proste. Proste, może za dużo powiedziane, ale logiczne.

Wszystko reguluje prawo! Bez prawa to tylko gdybanie. Ludziom zostało dane prawo od Boga i w ten sposób również Bóg jawi się jako Bóg Prawa.

Zatem, co wolno, a czego nie wolno; co wolno było, a czego nie było wolno - zawsze określa prawo.
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-09-27, 17:24   

Rethel Nibelung napisał/a:
Axanna napisał/a:
Nie musisz mi kreowac listy wykolejencow. W moim przekonaniu zabijanie nie lezy w zakresie uprawnien chrzescijan.


Czyli znowu unikasz wypowiedzenia się, a potem będziesz mi zarzucać, że źle cię zrozumiałem? Wymieniłem pięć przypadków. W którym wolno, a w którym nie? Chcę zrozumieć co masz do przekazania. Ty nie chcesz zrozumieć o czym ja piszę, ale to nie znaczy, że ja nie chcę zrozumieć ciebie. Nie budujesz dłuższych wypowiedzi, nie łączysz różnych przypadków biblijnych w spójną całość i zarzucasz, że źle cię rozumiem. Zatem masz okazję wypowiedzieć się jasno. W moim chrześcijaństwie we wszystkich pięciu przypadkach się strzela bez zastanowienia. A w twoim jak się robi?

Chcesz rozmawiać, a nie chcesz się wypowiadać... jedynie
narzekasz, że ja się wypowiadam... hmmm... powoli głupieję... :roll:

Ja wypowiedzialam sie wystarczajaco jasnoi, nie wiem czego sie czepiasz, ze co mam Ci jeszcze tlumaczyc? Skoro zabijanie nie lezy w zakresie uprawnien chrzescijan, to uwazasz ze moga zabijac? Nie mowie, ze nie wolno w zaden sposob przeciwdzialac, ale stac z kalasznikowym w lapach i "strzelac bez zastanowienia" w kogokolwiek niemozna.
Cytat:
Cytat:
Odpowiedz dlaczego Twoim zdaniem Jezus nie pozabijal poslancow cesarskich gdy po niego przyszli, kiedy wedlug Ciebie wrecz powinien byl (!). Czemu kazal Piotrowi schowac miecza, toz to wedlug Ciebie herezja.


1. Nie cesarskich, a świątynnych, 2. gdybyś czytała co ja piszę i pomyślała nad tym choć sekundę, tobyś wiedziała, że wg tego co ja piszę twoje pytanie jest bezprzedmiotowe, bo powtarzasz jak mantrę i wkładasz do moich ust, słowa że wszyscy wszystkich muszą zabijać, czego ja nie twierdziłem i nie twierdzę - świadczy to tylko o ignorancji wobec dyskutanta, kompletnym braku chęci zrozumienia o czym interlokutor pisze, oraz o jakimś dziwacznym i ultraskrajnym podejściu w którym słowo zabić oznacza ludobójstwo lub zabijanie wszystkich w każdym przypadku.... :shock:

z tego co pisales zrozumialam ze zabilbys kazdego, kto w jakis sposob przejawia agresje przeciwko Tobie czy Twoim blizkim zagrazajac zyciu. Cos nie tak zrozumialam?
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-09-27, 17:24   

.Cyprian. napisał/a:
Sprzeczacie się. A według mnie jest to proste. Proste, może za dużo powiedziane, ale logiczne.

Wszystko reguluje prawo! Bez prawa to tylko gdybanie. Ludziom zostało dane prawo od Boga i w ten sposób również Bóg jawi się jako Bóg Prawa.

Zatem, co wolno, a czego nie wolno; co wolno było, a czego nie było wolno - zawsze określa prawo.

wiec co uwazasz zgodnie z Prawem?
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-09-27, 19:16   

Axanna napisał/a:
Ja wypowiedzialam sie wystarczajaco jasnoi, nie wiem czego sie czepiasz, ze co mam Ci jeszcze tlumaczyc?


Odpowiedz na zadane pytanie: czy w tych pięciu przypadkach wolno zabić czy niewolno?

Cytat:
lapach i "strzelac bez zastanowienia" w kogokolwiek niemozna.


A gdzie ja tak napisałem?

Cytat:
z tego co pisales zrozumialam ze zabilbys kazdego, kto w jakis sposob przejawia agresje przeciwko Tobie czy Twoim blizkim zagrazajac zyciu. Cos nie tak zrozumialam?


Kompletnie nic nie zrozumiałaś... eehh.. :roll:
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-09-27, 21:49   

mam takie wrazenie, rethelu, ze rozmawiamy na roznych jezykach :-/
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-09-27, 21:58   

acha, jeszcze dziewczyny od SJ powiedzialy iz zadna inna organizacja religijna nie wyznaje unikania sluzby wojskowej... zastanawiam sie czy to prawda, zdaje sie ktos mowil o Braciach Polskich, acha Henryk... szkoda ze mi wylecialo.

Wspomnialam o Badaczach, to powiedzialy "a to ci, co sie nie chcieli podporzadkowac (zasadom biblijnym ma sie na mysli)"...
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6019/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-09-27, 22:32   

Axanna napisał/a:
.Cyprian. napisał/a:
Sprzeczacie się. A według mnie jest to proste. Proste, może za dużo powiedziane, ale logiczne.

Wszystko reguluje prawo! Bez prawa to tylko gdybanie. Ludziom zostało dane prawo od Boga i w ten sposób również Bóg jawi się jako Bóg Prawa.

Zatem, co wolno, a czego nie wolno; co wolno było, a czego nie było wolno - zawsze określa prawo.

wiec co uwazasz zgodnie z Prawem?

Też się pytam o jakie prawo chodzi?
boskie czy świeckie?

większość userów to tak miesza
piszą, że chrześcijanin może zabijać chrześcijanina w obronie państwa narodowego
twierdzą, że Nowy Testament nie zabrania wojen itd.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-09-27, 22:58   

Axanna napisał/a:
mam takie wrazenie, rethelu, ze rozmawiamy na roznych jezykach :-/


Axanno postawiłem proste pytanie.
Czy możesz być tak uprzejma i odpowiedzieć?

No na innych jazykach, bo ty w 98% do tego co ja piszę w ogóle się
nie odnosisz tylko piszesz swoje, bez czytania i zastanowienia... :roll:

Axanna napisał/a:
acha, jeszcze dziewczyny od SJ powiedzialy iz zadna inna organizacja religijna nie wyznaje unikania sluzby wojskowej...


Zapytaj je dlaczego. Ciekawe czy wiedzą :-D
Mogę cię zapewnić, że z całą pewnością nie z pacyfizmu.
To nie ten adres... ta herezja jest na szczęście świadkom obca.
Plus dla nich. :)

Cytat:
zastanawiam sie czy to prawda, zdaje sie ktos mowil o Braciach Polskich,


To dopiero wzór... :-|
Ostatnio zmieniony przez Y 2013-09-27, 23:02, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-09-28, 07:59   

ciekawe czym sie rozni wystrzeganie sie udzialu w wojnie od zalozen pacyficznych. Ja raczej ich juz nie bede pytala, gdyz zamierzam odwolac dalsze spotkania. Gdyby mi nie przeszkadzaly pewne rzeczy to bym dawno sama do nich przyszla, zamiast czekac az mnie znajda. Nie widze wiekszego sensu w walkowaniu kwestii "SJ jedyna prawdziwa organizacja" i calej reszty pod tym kontem. Poczytalam troche ksiazeczke i juz na wstepie mi przeszkadza te "jehowa to, Jehowa tamto", co to kolega ze na zwyklego prezesa sie powie "panie prezesie" zas Boga sie klepie po ramieniu.... Nie to zebym potepiala, ale kiedy wiadomo z gory iz dyskusja na ten i podobne tematy nie ma wiekszego sensu, to po co zawracac sobie i ludziom gitare...

Odpowiedzialam Rethelu na Twoje pytanie, nieprawda tez ze nie podawalam wersetow ani sie nie odnosilam do tego co piszesz. To wszystko nie jest prawda. Po prostu nie jestem papuga by sie w kolko powtarzac, ani tez nie bede Ci przerzuwac tego co oczywiste. Gadki ze nie odpowiadam, ze sie nie odnosze i ze nie podaje dobre sa tylko dla tych co czytaja wylacznie Ciebie - czyli dobre dla Ciebie samego. Mowiac szczerze od jakiegos czasu mam serdecznie dosc tej dyskusji z Toba, zreszta jak wszyscy inni. Tez jestem czlowiek a nie plyta, wiec prosze nie gniewaj, ale juz dam sie spokoj..
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7097
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5529/7220
 76%
EXP: 42/373
 11%
Wysłany: 2013-09-28, 08:14   

Rethel Nibelung napisał/a:

Cytat:
zastanawiam sie czy to prawda, zdaje sie ktos mowil o Braciach Polskich,


To dopiero wzór... :-|

To już chyba histeria...
- Odważyli się inaczej myśleć niż R... :lol:

Znając pobieżnie historię, mogą być wzorem dla wszystkich.

Odmawiali służby wojskowej, udziałom w wojnach. Potępiali karę śmierci.
Wnieśli olbrzymi wpływ na rozwój nauki i szkolnictwa w Polsce.
Założyli znany na cały ówczesny świat ośrodek naukowy.
Byli także wrogami ekumenizmu, pomiędzy ówczesnymi zborami protestanckimi.
Byli bardzo tolerancyjni nie tylko w sprawach wiary.
Tolerowali tych, co nie chcieli ginąć na polach bitwy za Króla, czy innego Cesarza.
Kto ciekawy, może bez trudu odnaleźć informacje o Nich.
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-09-28, 08:37   

Axanna napisał/a:
Odpowiedzialam Rethelu na Twoje pytanie,


Gdzie. Nie widzę tej odpowiedzi.
Wystarczą trzy literki: t a k / n i e.
Wolno zabić czy niewolno?

Henryk napisał/a:
To już chyba histeria...
- Odważyli się inaczej myśleć niż R... :lol:

Znając pobieżnie historię, mogą być wzorem dla wszystkich.

Odmawiali służby wojskowej, udziałom w wojnach. Potępiali karę śmierci.
Wnieśli olbrzymi wpływ na rozwój nauki i szkolnictwa w Polsce.
Założyli znany na cały ówczesny świat ośrodek naukowy.
Byli także wrogami ekumenizmu, pomiędzy ówczesnymi zborami protestanckimi.
Byli bardzo tolerancyjni nie tylko w sprawach wiary.
Tolerowali tych, co nie chcieli ginąć na polach bitwy za Króla, czy innego Cesarza.
Kto ciekawy, może bez trudu odnaleźć informacje o Nich.


To widać, że bardzo pobieżnie znasz ich nauki i poczynania.
A w zasadzie nie znasz wcale.
Używasz ich wybiórczo, by wykorzystać do własnych celów propagandowych.

Nie byli tez takimi pacyfistami za jakich ich masz.
Były wśród nich tacy, ale to nie było stanowisko wszystkich.
Najsłynniejszy polski konkwistador był... arianinem. :-P
Poza tym, poparli najazd szwedzki... to tak a propos pacyfizmu...

Ponadto nie wierzyli w preegzystencję Jezusa a wierzyli w pastorzyce.
Dopuszczali się nawet wykrzywiania tekstów biblijnych.
Bardzo chrześcijańsko...
 
     
.Cyprian. 

Potwierdzenie wizualne: 2
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Wrz 2013
Posty: 31
Poziom: 4
HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 4/11
 36%
Wysłany: 2013-09-28, 14:20   

Krystian napisał/a:
Axanna napisał/a:
.Cyprian. napisał/a:
Sprzeczacie się. A według mnie jest to proste. Proste, może za dużo powiedziane, ale logiczne.

Wszystko reguluje prawo! Bez prawa to tylko gdybanie. Ludziom zostało dane prawo od Boga i w ten sposób również Bóg jawi się jako Bóg Prawa.

Zatem, co wolno, a czego nie wolno; co wolno było, a czego nie było wolno - zawsze określa prawo.

wiec co uwazasz zgodnie z Prawem?

Też się pytam o jakie prawo chodzi?
boskie czy świeckie?

większość userów to tak miesza
piszą, że chrześcijanin może zabijać chrześcijanina w obronie państwa narodowego
twierdzą, że Nowy Testament nie zabrania wojen itd.


Miałem tu na myśli, co zaznaczyłem, prawo Boga. Jakakolwiek reakcja w obronie państwa narodowego - jak pokazuje historia - daje rozczarowanie. Wątpię, by Ci, którzy walczyli o tzw. wolny kraj byliby zadowoleni, gdyby zobaczyli ten kraj dziś. Raczej by powiedzieli - nie o taki kraj walczyłem.

Poza tym, chodzi o prawo, którego przestrzeganie daje wejście do Królestwa nie z tego Świata. Wreszcie jest - Nie zabijaj. Jest też obrona przed złem, do której każdy ma prawo, gdy grozi mu utrata zdrowia lub życia.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14