FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Bog ma upodobanie w ofiarach calopalnych z ludzi..?
Autor Wiadomość
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-10-08, 20:20   

oczywiscie wyjasnilas, nie masz za co przepraszac, Ato, ja tak pytam tez, by wlasciwie zrozumiec o co chodzi :)

Dobranoc :)
 
     
ata333
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-08, 21:32   

Axanna napisał/a:
Poczulam sie wtedy zle, niczym faktycznie ten faryzeusz, oczywiscie ze zaraz poparlam owa siostre, do ktorej poczulam taki wiekszy szacunek i z przykroscia stwierdzilam ze mialam inne odruchy....


Axanno..no to bardzo dzis poprawilas humor.. ;-)

wraz z takimi rzeczami buduje sie moja wiara.. :-D

powiem Ci..ze lepiej choc trudniej wybaczac niz karac..
to nas barziej zbliza do Chrystusa..jako Mistrza w wybaczaniu..:)

ja tez moze i naiwna jestem..(ale hymn podaje ze milosc wszystkiemu wierzy)..ze wierze w szczera skruche..
zreszta jakie mamy wyjscie..jak nie szczera naiwna wiare.. ;-)

przeciez kolem nikogo nie polamiemy..aby tylko sie dowiedziec czy szczerze przeprasza czy nie.. :-P

jesli nie..Bog rozliczy.. bo zna zamysl serca :-D


aa..jeszcze jedno..kiedys ktos madry mi powiedzial.: kosciiol to spolecznosc grzesznych ludzi..

teraz w pelni rozumiem,,ze w 100% mial racje..:)

no bo kto bez grzechu..niech pierwszy rzuci..(mowia ze to dopisek..ale jesli nawet..chyba najbardziej zgodny z Duchem Bozym..)... ;-)

spij dobrze..:)
Ostatnio zmieniony przez ata333 2013-10-08, 21:39, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6027/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-10-08, 23:19   

Cytat:
Axanno..obejrzyj sobie tez film na _ukamieniowanie Sorayi..jest oparty na faktach..

Ja również z żoną przed chwilą skończyliśmy oglądać ten film
żona powiedziała, że całe szczęście, że nie urodziła się w Iranie
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
ata333
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-08, 23:56   

Krystian napisał/a:

Ja również z żoną przed chwilą skończyliśmy oglądać ten film
żona powiedziała, że całe szczęście, że nie urodziła się w Iranie


o tak..
teraz jeszcze wciaz wykonuje sie kare kamieniowanie w arabii saudyjskiej..
ale mysle,,ze wmniejszych wioskach Iranu rowniez..:)

serce boli niestety..:)

a przeciez ta kara byla rowwniez na porzadku dziennym w Izraelu..

a pomyslmy..gdyby np..Izrael dzis stal sie panstwem teokratycznym..?

pewnie wiekszosc Zydow by wyemigrowala..i chyba na szczescie.. ;-)

pozdrawiam Krystianie..pozdrow rowniez zone.. :-D

dobrej nocy..:)
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-10-09, 09:41   

moze jeszcze odnosnie kary smierci wyobrazmy sobie taka sytuacje. W pewnym miasteczku na Ukrainie sie zdarzaly gwalty, przewaznie dzieci, malych chlopcow i dziewczynek. Nawet byl znaleziony zgwalcony i uduszony 7 letni chlopiec. Jednak jak podejrzewano, wieksza polowa gwaltow w ogole nie byla zglaszana, bo sie ludzie wstydzili.

Miasteczko zylo w strachu, bano sie wypuszczac dzieci na ulice, a nawet by same szli do skoly i ze szkoly, jednakze wiekszosc rodzicow musi pracowac i nie moze sie pozwolic na doprowadzanie.

Po cichu wszyscy sie domysliwali kto jest sprawca i dlaczego policja sie wykazuje az taka nieudolnoscia. Bo podejrzenie padalo na synka bardzo, ale to bardzo znaczacej w miasteczku osoby. Pewnego jednak razu gwalt byl tak bezczelny, ze wszystkie dowody dobitnie swiadczyly kim jest sprawca. Sad wyznaczyl mu kila latek wiezienia, ale kiedy emocje ucichly i o sprawie zapomniano, tatus i kasa zrobili swoje i bandyta sie okazal na wolnosci po amnestii.

Nie minelo duzo czasu jak na klatce schodowej gdzie on mieszkal znaleziono 4 letnia zakrwawiona i zgwalcona dziewczynke, ktora po wielu zabiegach chirurgicznych przezyla. Sprawca nawet nie zostal aresztowany za "brakiem dowodow", dacie wiare?? Wtedy tlumy ludzi wyszli na ulice ze skanowaniem "na pal go" i sprawa wyladowala w ogolnokrajowych mediach.

Zastanawiam sie ile tym razem posiedzi, 2 latka czy 3... I jak wielkie szanse nawrocenia i uwierzenia iz Bog jest dobry maja zgwalcone ofiary.

Co o tym myslisz, Ato?
 
     
ata333
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-09, 11:15   

tak wiem..Axanno..sprawy sa niezwykle emocjonalne..i mamy prawo..do bardzo emocjonalnych postaw..wobec takich bestii..

no niestety tu nie zawiodlo nic innego tylko czlowiek..(aparat sprawiedliwosci)..

taki czlowiek..powinien byc ukarany konsekwentnie..dlugimi latami izolacji od spoleczenstwa..

ja to nawet mysle..iz dla dobra ogulu pedofile powinni byc kastrowani...aby juz nigdy nie skrzywdzili dziecka..

ale to tylko moja subiektywna ocena..

na pewno wymiar sprawiedliwosci nie zadzialal jak trzeba i tu jest pies spogrzebany..

czlowiek w swej emocjonalnosci z pewnoscia poszedl by najkrotsza droga..droga samowolnego linczu..bo tak najprosciej,,wyladowac swoja frustracje ,,dac upust agresji, wscieklosci .. bolu.. i subiektywnie pojmowanej sprawiedliwosci,,

ja to w pelni rozumiem..i nie potepie takiego zachowania..drugiego czlowieka..bo jestesmy tylko niedoskonalymi ludzmi..

problem natomiast tkwi w tym..jak na to zapatruje sie Chrystus..

czy On by tak postapil..?
ja zawsze zadaje sobie to pytanie..gdy nie ma latwych odpowiedzi..:)

zawsze patrze najpierw na Tego..jedynego sprawiedliwego...jak na mojego Mistrza,,ktorego mam nasladowac..:)

serce i Slowo Boze mi mowi,,iz absolutnie..nie..

Chrystus nie czul by nienawisci do czlowieka..tylko do jego grzechu..
i na pewno dal by mu szanse..ja zreszta podaje nam Pismo Sw..o odpuszczaniu naszym winowajcom po 77 razy..

instytucja wladzy ma poparcie u Boga..(wladza od Boga jest dana )..powinna dzialac sprawiedliwie..

zawiodl czlowiek..jak zawsze zreszta..a te dzieci..nawet nie moge sobie wyobrazic co musialy przejsc.. :-(

nie wyobrazam sobie..co by bylo...gdyby to zdarzylo sie moim corkom..
..

albo serce by mi peklo..
albo tez zialabym checia odwetu..
byc moze by tak bylo..
byc moze zyczylabym wszystkiego najgorszego katowi moich dzieci..
ale czy bylo by to zgodne z wola Boga..?

Bog na pewno w swej sprawiedliwosci potraktuje ofiary..z miloscia...

te,,ktore przezyly tez maja szanse na poznanie dobroci i milosci Bozej..gdyz nic tak nie przyczynia sie do dojrzalosci chrzescijanskiej jak cierpienie..

cierpienie uczy nas niezwyklych rzeczy..ale przede wszystkim..szacunku do zycia do bliznich i empatii..wiec po prostu milosci..

cierpienie zbliza do Boga..

Chrstus bedac na ziemi cierpial okrutnie..
przezyl okrutna smierc..
obejrzalam Pasje..i naprawde wiem..jak strasznie cierpial z rak ludzi..ktorych tak ukochal.. :-(

ale cierpial dla ich OIBRA..
i sama popatrz warto bylo..bo dzieki temu ilu ludzi sie nawraca..widzac tak wielka milosc Pana Jezusa do nas utytlanych grzechem..

poprzez cierpienie Chrystus tez stal sie na pewno bardziej wyrozumialy dla ludzkich slabosci..a wiec wstawia sie milosiernie za nami u swego Ojca ..:)

my dzieki cierpieniu Jezusa..tez uczymy sie poswiecenia dla innych..porzucania swego JA..na rzecz ogolu stworzenia Bozego..:)

tez pisalam o tym sporo na forum..biblia.webd wlasnie w dyskusji z Rethelem..:)

tak wiec Axanno..mysle,,ze kara smierci niczego by nie zienila..wystarczylo by stanowcze konsekwentne..odizolowanie od reszty spoleczenstwa..aby zagrozenie zminimalizowac do zera..
i resocjalizacja..a moze nawet wykstrowanie..jako szczegolnie okrutnego gwalciciela..

zawsze jest szansa na jego nawrocenie,,

jesli sie nie nawroci..przynajmniej nie mmay jego krwi na rekach..



ja to zawsze przywoluje wspomnienia mojego ojca..ktory mieszkajac w bieszczadach za okupacji jako dziecko..przezyl koszmarne chwile..zwiazane z dzialalnoscia na tamtych terenach UPA..

to co robili ludziom banderowcy..w ogole nie miesci sie w glowach..normalnych ludzi..
co robili matkom i dzieciom..:(

ale jednak musimy przebaczac..bo brak przebaczenia blokuje Milosc i chec pomocy..takim bestiom w ludzkiej skorze..

najlepiej z punktu widzenia czlowieka..eksterminowac i miec spokoj..

ale dlaczego wobec tego Chrystus nie eksterminowal..?

najprostsza sprawa,,aby reszta sprawiedliwych zyla spokojnie i bezpiecznie..

tylko czy o to w chrzescijanstwie chodzi..?


czy chodzi raczej o rozwoj,,dojrzalosc,,ktora ma miejsce jedynie kiedy uczymy sie umiejetnosci przebaczania i cierpieniana samych naszych dzieci na rzecz blizniego i Boga..
pamietasz werset:

kto kocha matke .dziecko swoje..bardziej niz mnie..(...)


pozdrawiam Axanno....:)
Ostatnio zmieniony przez ata333 2013-10-09, 11:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13633
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 412/608
 67%
Wysłany: 2013-10-09, 12:56   Re: Czy Bog ma upodobanie w ofiarach calopalnych z ludzi..?

ata333 napisał/a:
zawsze mnie zastanawialo jak Bog mogl zazadac ofiary calopalnej z Izzaka od Abrahama..skoro brzydzi sie jak podaje Pismo ofiar z ludzi.. ;-)

to samo dotyczy corki Jeftego..


Bóg nie lubuje się w ofiarach składanych z ludzi i nie pragnął w ogóle śmierci Izaaka. Bóg chciał wypróbować Abrahama jak mocno jest oddany Bogu. Abraham doskonale wiedział,ze Izaak jest synem obietnicy wiedział doskonale,że Bóg może zrobić z Izaakiem co tylko chce i bardzo przez te trzy dni wędrówki przeżywał to co ma stać się na Moria. Zauważmy Abraham nie złorzeczył Bogu tylko pokornie wykonywał Boga polecenia. I przez tę swoją miłość do Boga i posłuszeństwo stał sie przyjacielem Boga Najwyższego.

Jeżeli chodzi o córkę Jeftego to była zupelnie inna sytuacja i to Jefte ofiarował ją Bogu, a nie Bog żądał od Jeftego takiej ofiary. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6027/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-10-09, 13:20   

ata333 napisał/a:
ja to nawet mysle..iz dla dobra ogulu pedofile powinni byc kastrowani...aby juz nigdy nie skrzywdzili dziecka..

ale to tylko moja subiektywna ocena..


nie tylko Ty tak myślisz Ato, ale ja również i wielu moich znajomych

p.s moja żona dziękuje i również Cie pozdrawia
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13633
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 412/608
 67%
Wysłany: 2013-10-09, 13:51   

Pamiętajmy,że temat to: Czy Bog ma upodobanie w ofiarach calopalnych z ludzi..?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-09, 14:15   

nike napisał/a:
Pamiętajmy,że temat to: Czy Bog ma upodobanie w ofiarach calopalnych z ludzi..?

Ostateczna i najdoskonalsza ofiara to była ofiara Jezusa Chrystusa. To taki Baranek zabity za grzechy nasze. Teraz to już jest nowy lud. Ofiarujemy Bogu inne rzeczy i sprawy
 
     
ata333
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-09, 15:00   

nike napisał/a:

Bóg nie lubuje się w ofiarach składanych z ludzi i nie pragnął w ogóle śmierci Izaaka. Bóg chciał wypróbować Abrahama jak mocno jest oddany Bogu.


dokladnie tak..o tym pisala Anowi wlasnie.... ;-)

co do corki Jeftego..ewidentnie chodzilo o ofiare dziewictwa..:)

pozdrawiam..:)
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-10-09, 17:36   

pozdzielilam temat choc nie wiem czy dobrze zrobilam, bo czesc tego o czym mowa jednak zostala tutaj. Dobrze, mam nadzieje, ze jakos sie polapiemy :)
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-09, 23:03   

Axanna napisał/a:
Cóż, musze ci powiedziec, Ato, ze bardzo lubie Cie poczytac, ciesze sie ze dolaczylas do forum i osobiscie duzo czego sie ucze z Twoich wartosciowych postow


Ostatnio zmieniony przez Y 2013-10-09, 23:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6027/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-10-09, 23:49   

Rethel Nibelung napisał/a:
Axanna napisał/a:
Cóż, musze ci powiedziec, Ato, ze bardzo lubie Cie poczytac, ciesze sie ze dolaczylas do forum i osobiscie duzo czego sie ucze z Twoich wartosciowych postow


Obrazek


dlaczeg nie możiet byt , że Axanna lubi poczytac posty Aty
ale rozumiem, ze to taki humorek :-D
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-10-09, 23:52   

Krystianie, ja tez to tak rozumiem, humorki Retrhela sie trzymaja.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15