FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kogo Pan ma pasc laska zelazna?
Autor Wiadomość
alessa 


Pomogła: 15 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 30 Sie 2013
Posty: 96
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 15/19
 78%
Wysłany: 2013-10-06, 16:43   

Axanna napisał/a:
alessa napisał/a:
niepobożnych, zbuntowanych i niewierzących. Nie wyobrażam sobie żeby musiał nią walić zbawionych w królestwie po grzbiecie.

no to wiec sie pytam, kiedy i po co ma Pan kogos walic ta laska? Mi sie nie wydaje, by Bog kogos karcil ot tak z zemsty, ale ku poprawie to i owszem. Jaki sens jest walic laska niepoboznych, zbuntowanych i niewierzacych by ich potem wrzucic do jeziora?

Nie to zebym dwoma rekami popierala wersje Badaczy (choc bardzo bym chciala by mieli racje), jednak walenie kogos laska by potem przyprawic go o smierc druga i pozostala garstka zbawionych (w porownaniu z rzesza zatraconych) tez mi jakos nie za bardzo do Boga, ktorego przestawia Pismo Swiete, pasuje.


Tu za bardzo ax nie rozumiem o co Ci chodzi
(15) A z Jego ust wychodzi ostry miecz, by nim uderzyć narody: On paść je będzie rózgą żelazną i On wyciska tłocznię wina zapalczywego gniewu wszechmocnego Boga.
tłoczni swojego gniewu Bóg nie wyciśnie na sprawiedliwych a w dalszej części czytamy o tych, na których wyciśnie i którzy zostali uderzeni mieczem wychodzacym z ust Krola;
(17) I ujrzałem innego anioła stojącego w słońcu: I zawołał głosem donośnym do wszystkich ptaków lecących środkiem nieba: Pójdźcie, zgromadźcie się na wielką ucztę Boga, (18) aby zjeść trupy królów, trupy wodzów i trupy mocarzy, trupy koni i tych, co ich dosiadają, trupy wszystkich - wolnych i niewolników, małych i wielkich!...
(21) A inni zostali zabici mieczem Siedzącego na koniu, [mieczem], który wyszedł z ust Jego. Wszystkie zaś ptaki najadły się ciał ich do syta.
Ja również uważam że pasie laską ku poprawie a zaczyna już od zboru w Efezie ale jak ktoś się poprawić nie chce, to co za różnica czy zostanie potępiony przed czy po milenium. Wyżej we wklejkach podalam definicję laski i zwycięstwa które uważam za właściwe.
nike napisał/a:
Ja wierzę,że Jezus już przyszedł i zabrał do nieba swoją małżonkę klasę Maluczkiego Stadka 144000 członków.

Tutaj się nie mogę zgodzić ponieważ;
(27) Gdyż jak błyskawica pojawia się od wschodu i jaśnieje aż na zachód, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego,(Mateusza 24:27)
w innym miejscu czytamy, że gdy przyjdzie ujrzy go wszelkie oko (Obj. 1:7)
(51) Oto tajemnicę wam objawiam: Nie wszyscy zaśniemy, ale wszyscy będziemy przemienieni (52) w jednej chwili, w oka mgnieniu, na odgłos trąby ostatecznej; bo trąba zabrzmi i umarli wzbudzeni zostaną jako nie skażeni, a my zostaniemy przemienieni.(1 Koryntian 15:51-54)
(27) Albowiem Syn Człowieczy przyjdzie w chwale Ojca swego z aniołami swymi, i wtedy odda każdemu według uczynków jego.(Mateusza 16:27)
nike napisał/a:
Natomiast jeżeli chodzi o Tysiącletnie królestwo, to jeszcze Jezus tego królestwa nie zainaugurował, dopiero to nastąpi, z chwilą z martwych wzbudzenia ludzkości.

z martwych wzbudzenia sprawiedliwych;
widziałem też dusze tych, którzy zostali ścięci za to, że składali świadectwo o Jezusie i głosili Słowo Boże, oraz tych, którzy nie oddali pokłonu zwierzęciu ani posągowi jego i nie przyjęli znamienia na czoło i na rękę swoją. Ci ożyli i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat.(Ap.20:4)
(16) Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie, (17) potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem. (1Tes.4:14-17)
"Nadchodzi bowiem godzina, w której wszyscy, którzy spoczywają w grobach, usłyszą głos jego: a ci, którzy pełnili dobre czyny, pójdą na zmartwychwstanie życia; ci, którzy pełnili złe czyny - na zmartwychwstanie potępienia" (J.5:28-29).
"Ożyli oni [sprawiedliwi] i tysiąc lat królowali z Chrystusem. Anie ożyli inni ze zmarłych, aż tysiąc lat się skończyło. To jest pierwsze zmartwychwstanie. Błogosławiony i święty, kto ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu: nad tymi nie ma władzy śmierć druga." (Ap.20:4-6).
(14) I będziesz błogosławiony, bo nie mają ci czym odpłacić. Odpłatę bowiem będziesz miał przy zmartwychwstaniu sprawiedliwych.(Łk.14:14)
I jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy będą ożywieni, (23) lecz każdy według własnej kolejności. Chrystus jako pierwszy, potem ci, co należą do Chrystusa, w czasie Jego przyjścia.(1kor 15:22-26)
nike napisał/a:
Ja wierzę, że Jezus obecnie w atmosferze ziemskiej niszczy zły porządek rzeczy i przygotowuje swoje królestwo na ziemi.

również tak wierzę
nike napisał/a:
alessa napisał/a:

przede wszystkim komu Bóg daje prawo sądu? czy w Dn.7:10 np.


O proroctwie Daniela w tej chwili nie dyskutujemy tylko o Apokalipsie, więc nie mieszajmy. Ja tez potrafię latać po całej Biblii i czy do tematu, lub od tematu teksty wypisywać.

ale po co od razu z całej Biblii. Dn. jest również księgą eschatologiczną i zawarte jest w niej zagadnienie sądu, który a propos odbywa się w niebie a przeplatany jest z rządami małego rogu. to jest dopiero zagadka
nike napisał/a:
Królowie piastowali urzędy za przyzwoleniem Boga i mieli prawo sądu.

nad zmartwychwstałymi?
pozwolę sobie zacytować; "Pan Jezus powiedział, że przyjdzie zabrać zbawionych do nieba (J.14:1-3). W zgodzie z tą obietnicą Apokalipsa podczas tysiąclecia ukazuje zbawionych na tronach (Ap.20:4), które zawsze odnoszą się w niej do nieba.(1) Także struktura tej księgi dowodzi, że scena ukazująca zbawionych podczas tysiąclecia odbywa się w niebie.
Dr William Shea zwraca uwagę na wiele interesujących paraleli między rozdziałem 12 i 20.(2) Rozdział 12 rozpoczyna się atakiem Smoka na kościół Boży na ziemi (Ap.12:1-6). Następna scena ma miejsce w niebie (Ap.12:7-12). Po czym następuje opis ataku Szatana na kościół Ostatków na ziemi (Ap.12:13-17). Rozdział 20 odwraca te wydarzenia. Rozpoczyna się związaniem Szatana na ziemi (Ap.20:1-3) i kończy się zniszczeniem go w jeziorze ognia na ziemi (Ap.20:4-6). W środku tego rozdziału, podobnie jak w rozdziale dwunastym, ma miejsce scena w niebie (Ap.20:7-10). Zbawieni, których diabeł prześladował na ziemi (Ap.12), zabrani są do nieba (Ap.20), natomiast Szatan pozostaje na ziemi, na którą został zrzucony z nieba (Ap.12:8-9).
Co czynić będą zbawieni w niebie w ciągu tysiąclecia? Przede wszystkim weźmą udział w weselu Baranka! (Ap.19:7-9). Sprawiedliwi otrzymają też prawo królowania i sądzenia (Ap.20:4)."
nike napisał/a:
alessa napisał/a:
w manuskryptach nie ma...? a jest we wszystkich tłumaczeniach oprócz przekladu Nowego Świata... jak dla mnie przedziwny zbieg okoliczności.


Być może,że jest taki a nie inny zbieg okoliczności, ale tak niestety jest. Jest to dopisek i nic ani ty, ani ja na to nie poradzimy.

rozumiem... tylko mnie nie przekonuje stwierdzenie, że tak jest i już. I nie przekonuje mnie że wszystkie inne komisje uwzględniły ten werset a tylko jeden przekład się go nie dopatrzył. Tak czy inaczej potwierdzenie dwóch faz zmartwychwstania znajduje się i w wielu innych częściach pisma, których cytaty podałam powyżej i w poprzednich postach.
nike napisał/a:
Więcej nie odpowiadam, bo jest za dużo naraz wątków poruszonych.

a mi się wydaje że walkujemy cały czas o tym samym tzn. kiedy Pan ma zamiar używać (na pogan) laski żelaznej
nike napisał/a:
Laska żelazna, to nie literalna lacha i to z żelaza, jak można w ogóle tak myśleć?

a kto tak mysli? nie można brać dosłownie pewnych satyrycznych stwierdzeń użytych w dodatku po to żeby pokazać, czym ta laska na pewno nie jest. moje stanowisko w tej sprawie, wkleiłam w trzecim swoim poście ale i tak mam wrażenie że nikt mnie nie czyta.
_________________
http://chomikuj.pl/alessa333
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-10-06, 21:28   

Alesso, ja Ciebie czytam. Tez mialam kiedys takie same zdanie, ktore przedstawilas w trzecim swoim poscie tego tematu, bylam wrecz przekonana, ze tak ma byc - pierwsze zmartwychwstanie sprawiedliwych, a drugie po tysiaczleciu niesprawiedliwych na sad. Ale potem pojawily sie watpliwosci, o ktorych w tym temacie pisalam i wydaje mi sie ze nie jest wszystko takie proste, jak poczatkowo niby wyglada. Tez mam watpliwosci o twierdzeniach ze cos jest dopiskiem podczas gdy ten dopisek sie znajduje we wszystkich tlumaczeniach, jednak i bez tego sa watpliwosci.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2013-10-11, 12:19   

[quote]Alessa
Cytat:
nike napisał/a:
Ja wierzę,że Jezus już przyszedł i zabrał do nieba swoją małżonkę klasę Maluczkiego Stadka 144000 członków.

Tutaj się nie mogę zgodzić ponieważ;
(27) Gdyż jak błyskawica pojawia się od wschodu i jaśnieje aż na zachód, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego,(Mateusza 24:27)


Mam maleńkie pytanko widziałaś kiedyś błyskawicę, co od wschodu do zachodu jest widoczna?---ziemia okrągła jest.
A co mamy zrobić z takim tekstem?--- 1Tes 5:2 bg "Albowiem sami dostatecznie wiecie, iż on dzień Pański jako złodziej w nocy, tak przyjdzie."
Czyż zlodzieja jak okrada dom widzisz?, czy zlodziej z wielką pompą przychodzi?, czy ukradkiem?

Cytat:
w innym miejscu czytamy, że gdy przyjdzie ujrzy go wszelkie oko (Obj. 1:7)

tak, jakie oczy widzialy Jezusa jak odchodził? Czy wszelkie?: Łuk. 24:50-52
50. I wywiódł je precz aż do Betanii, a podniósłszy ręce swoje błogosławił im.
51. I stało się, gdy im błogosławił, rozstał się z nimi, i był niesiony w górę do nieba.
52. A oni pokłoniwszy mu się, wrócili się do Jeruzalemu z radością wielką.
(BG)


Cytat:
(51) Oto tajemnicę wam objawiam: Nie wszyscy zaśniemy, ale wszyscy będziemy przemienieni (52) w jednej chwili, w oka mgnieniu, na odgłos trąby ostatecznej; bo trąba zabrzmi i umarli wzbudzeni zostaną jako nie skażeni, a my zostaniemy przemienieni.(1 Koryntian 15:51-54)


Tylko na to przeniesienie, to trzeba bylo sobie zasluzyć, jestes tego poewna, ze zasluzylaś???
Cytat:
(27) Albowiem Syn Człowieczy przyjdzie w chwale Ojca swego z aniołami swymi, i wtedy odda każdemu według uczynków jego.(Mateusza 16:27)


Napisalam wyżej, ze przyjdzie jako zlodziej, czyz to chwala wieka jest?
nike napisał/a:
Natomiast jeżeli chodzi o Tysiącletnie królestwo, to jeszcze Jezus tego królestwa nie zainaugurował, dopiero to nastąpi, z chwilą z martwych wzbudzenia ludzkości.

Cytat:
z martwych wzbudzenia sprawiedliwych;
widziałem też dusze tych, którzy zostali ścięci za to, że składali świadectwo o Jezusie i głosili Słowo Boże, oraz tych, którzy nie oddali pokłonu zwierzęciu ani posągowi jego i nie przyjęli znamienia na czoło i na rękę swoją. Ci ożyli i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat.(Ap.20:4)


Nie. nie tylko sprawiedliwych, bo sprawiedliwy to doskonaly jest, a gdzie rządzi szatan to sprawiedliwych nie ma.
Cytat:
(16) Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie, (17) potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem. (1Tes.4:14-17)


Fajna perspektywa, ale juz nie dla nas.
Cytat:
"Nadchodzi bowiem godzina, w której wszyscy, którzy spoczywają w grobach, usłyszą głos jego: a ci, którzy pełnili dobre czyny, pójdą na zmartwychwstanie życia; ci, którzy pełnili złe czyny - na zmartwychwstanie potępienia" (J.5:28-29).

to to dla nas jak najbardziej dla nas.
Cytat:
"Ożyli oni [sprawiedliwi] i tysiąc lat królowali z Chrystusem. Anie ożyli inni ze zmarłych, aż tysiąc lat się skończyło. To jest pierwsze zmartwychwstanie.

Tego tekstu nie ma w najstarszych manuskryptach, więc jest dopiskiem.

Cytat:
Błogosławiony i święty, kto ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu: nad tymi nie ma władzy śmierć druga." (Ap.20:4-6).

to odnosi się do klasy Oblubienicy Pańskiej nie do nas.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-10-11, 16:30   

nike napisał/a:

Tylko na to przeniesienie, to trzeba bylo sobie zasluzyć, jestes tego poewna, ze zasluzylaś???

a to zbawienie nie z laski jest? W jaki sposob trzeba sobie zasluzyc?
Cytat:
to odnosi się do klasy Oblubienicy Pańskiej nie do nas.

nie wszyscy sa zaznajomieni albo sie zgadzaja ze stanowiskiem Badaczy, nike, taka mowa moze byc niezrozumiala dla kogos.
 
     
Majorka 1 

Pomogła: 14 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 194
Poziom: 12
HP: 0/319
 0%
MP: 152/152
 100%
EXP: 27/27
 100%
Wysłany: 2013-10-11, 21:55   

Axanna napisał/a:
nike napisał/a:

Tylko na to przeniesienie, to trzeba bylo sobie zasluzyć, jestes tego poewna, ze zasluzylaś???

a to zbawienie nie z laski jest? W jaki sposob trzeba sobie zasluzyc?
Cytat:
to odnosi się do klasy Oblubienicy Pańskiej nie do nas.

nie wszyscy sa zaznajomieni albo sie zgadzaja ze stanowiskiem Badaczy, nike, taka mowa moze byc niezrozumiala dla kogos.


Zbawienie mamy nie z uczynków tylko z łaski by się ktoś nie chlubił ...tak pisze w Biblii

prosze nike : „Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar; nie z uczynków, aby się kto nie chlubił.” (Efez 2:8,9; BW)
 
     
Majorka 1 

Pomogła: 14 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 194
Poziom: 12
HP: 0/319
 0%
MP: 152/152
 100%
EXP: 27/27
 100%
Wysłany: 2013-10-11, 22:03   

Oczywiście nie chodzi mi o to że taki człowiek może robić sobie co chce itp...wręcz przeciwnie, łaska Boża sprawia własnie w nas to że chcemy być dobrymi ludżmi i podobać się Bogu..to chodzi o to że miłość Boga do nas i to że mamy tą łaskę poznać Go i doświadczać Jego miłości sprawia w nas to że chcemy choć trochę być godni Jego miłości i robimy tak aby On byl z nas zadowolony. Ale to nie z uczynków i tego co robimy jestesmy zbawieni - a dlaczego ? jest napisane abysmy się nie chlubili ze sobie sami na to zapracowaliśmy -nie to jest łaska Boża
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2013-10-11, 22:37   

Cytat:
Zbawienie mamy nie z uczynków tylko z łaski by się ktoś nie chlubił ...tak pisze w Biblii

prosze nike : „Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar; nie z uczynków, aby się kto nie chlubił.” (Efez 2:8,9; BW)


Czy zbawienie jest z łaski? Wszystko zależy od tego co rozumiemy przez słowo zbawienie gr.wyraz sodzo tłumaczony w polskich Bibliach na zbawienie ma kilka znaczeń:--- ---zachować przy życiu, ocalić od śmierci, wyratować,wybawić, zbawić, wyzdrowieć
Wszystko zależy od czego w tym życiu zostaliśmy wybawieni [zbawieni]
W obecnym naszym życiu zostaliśmy wybawieni z wiecznej śmierci na jaką Adam nasz przodek nas skazał, przez swój grzech.
Wybawił nas z tej śmierci Jezus przez swoją śmierć. I to już mamy zagwarantowane,że wstaniemy z grobu.
Natomiast, nie jesteśmy jeszcze zbawieni do życia wiecznego i na to zbawienie będzie okres restytucji Tysiąclecie. Tam po naszym wzbudzeniu z grobu, będziemy krystalizować nasze charaktery do życia wiecznego, czyli---- będziemy systematycznie zmartwychwstawać czyli po woli będziemy zbawiani.

Jk 2:26 bg "Albowiem jako ciało bez duszy jest martwe, tak i wiara bez uczynków martwa jest."
Wiara nasza powinna iść w parze z uczynkami naszymi.
W Zakonie były ważne tylko uczynki,żeby człowiek, mógł żyć.
Niestety zakon nakładał tak dużo różnych zakazów i nakazów,że człowiek niedoskonały nie był w stanie wykonać zakonu. Jezus jako doskonały człowiek wypełnił zakon.
Obecnie na pierwszym miejscu jest wiara w Jezusa Chrystusa, ale bez uczynków dobrych wychodzących z naszego serca, wiara ta martwą jest.
W Tysiącleciu kiedy wstaniemy z grobu, będzie wiara i posłuszeństwo z naciskiem na posłuszeństwo.
Jeżeli się nie podporządkujemy prawu jakie wówczas będzie zostaniemy unicestwieni.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-10-12, 08:10   

Majorka zacytowala: "laska jestescie zbawieni przez wiare".

Czy twierdzenie iz cala ludzkosc jest zbawiona (niech bedzie ze od smierci Adamowej) niezaleznie od wiary nie jest niekonsekwencja w odniesieniu do danego wersetu?

No i co do zbawienia od smierci Adamowej to tez mi te tlumaczenia brzmia sztucznie troche. Bo o czym tu mowa kiedy wszyscy umieraja? Czyz zbawienie od czegos nie oznacza uratowania, unikniecia tego czegos? A jezeli wszyscy zakosztowali tego czegos, to czy mozna w tym wypadku mowic ze sa od tego zbawieni? Oczywiscie ja rozumiem ze mozna tlumaczyc iz zmartwychwzbudzenie jest owym zbawieniem, ale dla mnie osobiscie te zawi.osci brzmia sztucznie. Zupelnie nie widze tej nauki w Pismie, ze : Adam byl doskonaly, zgrzeszyl umarl - zostal od tej smierci zbawiony, zmartwychwstal, ale grzeszny i teraz ma te grzesznosc naprawiac.

Pisze "oto teraz dzien zbawienia" i to Pismo wzywa wszystkich do nawrocenia i poprawy teraz. Ja bym bardzo chciala by sie okazalo ze sie myle i ze faktycznie wszyscy zmartwychwstana dla drugiej szansy, chocby bici ta zelazna laska byleby wrescie poskutkowalo. Po cichu mam nadzieje ze moze i naprawde tak bedzie. Ale nie mozna podchodzic w ten sposob do wezwania ewangelii typu ze "spoko jeszcze zdarzymy". Pismo tak nie naucza. w kazdym razie ja tak rozumiem na dzis.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2013-10-12, 09:54   

Axanna napisał/a:
Majorka zacytowala: "laska jestescie zbawieni przez wiare".

Zgadzam się, jeżeli wierzymy w Jezusa,ze za nas oddał swoje życie, mamy z martwych wzbudzenie z grobu, czy to mało jest? Jesteśmy wybawieni [zbawieni] od potępienia wiecznego, bo tak mogło sie z nami stać. To nam sprezentował Adam jako swoim dzieciom.
Axanna napisał/a:
Czy twierdzenie iz cala ludzkosc jest zbawiona (niech bedzie ze od smierci Adamowej) niezaleznie od wiary nie jest niekonsekwencja w odniesieniu do danego wersetu?

Nie powiedziałam,ze cala ludzkość jest zbawiona, bo wyraz gr. sodzo--który jest w polskich Bibliach tłumaczony na zbawienie ma kilka znaczeń [post wyżej]
Cała ludzkość po prostu wstanie z grobów i nic więcej.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13