FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kogo Pan ma pasc laska zelazna?
Autor Wiadomość
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 402/5755
 7%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-10-04, 19:03   Kogo Pan ma pasc laska zelazna?

Skopiuje rozmowe z Shoutboxa a pytanie dodatkowe to gdzie ma byc tysiacletnie krolestwo, w niebie czy na ziemi... no i inne pytania, zawarte w rozmowie z shoutboxa :)

[Dzisiaj 18:04] nike: alessa ja myslę,że w tysiąclleciu, bedą rózni i tacy co glupoty gadają i bardziej swięci. Wstajemy z charakterami takimi z jakimi umieramy, czyli z różnymi
x e [Dzisiaj 18:26] alessa: no to szykuje się następna, tym razem tysiącletnia zadyma
x e [Dzisiaj 18:32] Axanna: haha, dobre, Alesso... moze nie bedzie tak zle, jak beda pasieni laska zelazna :)

[Dzisiaj 18:53] alessa: znaczy, ja jestem bardziej zwolenniczką teorii, że jest czas na upadabnianie się do charakteru Chrystusa i czas na przyobleczenie w białe szaty jego sprawiedliwości. Jak by tak powpuszczać do królestwa wszystkich zbuntowanych, tylko dla tego że wydaje im się że w coś tam wierzą, to urządzili by to samo casyno jak tu na ziemi. biorę pod uwagę oczywiście że wszystkich, w tym także i siebie
x e [Dzisiaj 18:58] Axanna: ja musze przyznac ze waham sie pomiedzy jednym zdaniem a drugim, bo teksty biblijne mozna tlumaczyc tak i owak, wiec nie mam zdecydowanie ugruntowanego zdania, ze beedzie tak i juz. Mam ogromne pragnienie, aby weszliu wszyscy, a tam niech Pan ich laska zelazna wychowuje, moze da sie kogos jeszcze uratowac
x e [Dzisiaj 18:58] Axanna: oczywiscie mam na mysli tez siebiue :)
x e [Dzisiaj 18:58] Axanna: zbawienie sposrod ludzkosci maluskiej garsteczki tez niby przeczy logice i zwyciestwu jezusa
x e [Dzisiaj 18:59] Axanna: bo co to za zwyciestwo skoro rzesze ida wprost do piekla, mowiac obrazowo
x e [Dzisiaj 19:12] alessa: no ale przecież Pan nie będzie tłukł po grzbiecie za każdą niesubordynację, tam gdzie ma już panować harmonia. a temat o piekle to już zostawie, bo przecież to druga śmierć
x e [Dzisiaj 19:13] Axanna: a czemu nie bedzie, moze niech tlucze skoro po dobremu nie dziala

[Dzisiaj 19:14] Axanna: zreszta kiedy to ma byc, ze ma pasc narody zelazna laska? Bo ze nie teraz to chyba jest oczywiste. Wczesniej tez nie, to kiedy?

[Dzisiaj 19:26] alessa: (15) A z Jego ust wychodzi ostry miecz, by nim uderzyć narody: On paść je będzie rózgą żelazną i On wyciska tłocznię wina zapalczywego gniewu wszechmocnego Boga.
x e [Dzisiaj 19:28] alessa: wydaje Ci się ax, że werset tyczy tych z tysiącletniego królestwa?

[Dzisiaj 19:30] Axanna: Ap 2:25-29 bw "(25) trzymajcie się tylko mocno tego, co posiadacie, aż przyjdę. (26) Zwycięzcy i temu, kto pełni aż do końca uczynki moje, dam władzę nad poganami, (27) i będzie rządził nimi laską żelazną, i będą jak skruszone naczynia gliniane; (28) taką władzę i Ja otrzymałem od Ojca mojego; dam mu też gwiazdę poranną. (29) Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi do zborów."
x e [Dzisiaj 19:30] Axanna: Alesso, ja jak mowilam stanowczego zdania to nie mam, ale jezeli Ty masz, to Ty odpowiedz o jakim czasie mowi zapodany przez mnie werset?
x e [Dzisiaj 19:31] Axanna: i tez co to za zwyciestow, skoro zdecydowana wiekszosc ludzkosci, prawie ze wszyscy, za wyjatkiem jakies garsteczki, zmierzaja do piekla, jakby go tam nie nazwac, czy smierc druga czy jakkolwiek inaczej - to ma byc to wielkie zwyciestwo jezusa?

[Dzisiaj 19:43] alessa: duch mówi do zborów. a jeśli do tysiącletniego królestwa które a propos ma być w niebie, mają zostać zaproszeni wszyscy poganie zmartwychwstali w pierwszej turze i tam dopiero trzeba ich będzie paść, to kto się załapie na śmierć drugą? Zresztą tych oddanych Bogu ze wszystkich pokoleń, nie jest wcale taka garstka. jest ich niewielu w porównaniu do tych, którzy wybiorą drogę zatracenia
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 402/5755
 7%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-10-04, 19:09   

Alessa napisał/a:
[Dzisiaj 19:43] alessa: duch mówi do zborów. a jeśli do tysiącletniego królestwa które a propos ma być w niebie, mają zostać zaproszeni wszyscy poganie zmartwychwstali w pierwszej turze i tam dopiero trzeba ich będzie paść, to kto się załapie na śmierć drugą? Zresztą tych oddanych Bogu ze wszystkich pokoleń, nie jest wcale taka garstka. jest ich niewielu w porównaniu do tych, którzy wybiorą drogę zatracenia

no rzeczywiscie, na zwyciestwo to wyglada, ale nie na Chrystusowe raczej, ale zwyciestwo tego, ktory zaslepia umysly - czyz nie jest tak?

Alesso, czemu mowisz ze tysiacletnie krolestwo ma byc w niebie?
 
     
alessa 


Pomogła: 15 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 30 Sie 2013
Posty: 96
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 15/19
 78%
Wysłany: 2013-10-04, 19:29   

bo Pan przyjdzie na obłokach i porwie nas do siebie a na ziemi przez tysiąc lat związany będzie szatan. dopiero po tym okresie zostanie wypuszczony by zwieść zmatrwychwstałe narody i otoczą miasto święte które zstąpi na ziemię. dopiero po armagedonie będzie nowa Jerozolima na ziemi. w apokalipsie jest wszystko jaśniej opisane
_________________
http://chomikuj.pl/alessa333
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13546
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 325/608
 53%
Wysłany: 2013-10-04, 19:35   

Cytat:
[Dzisiaj 18:26] alessa: no to szykuje się następna, tym razem tysiącletnia zadyma

Nie. Nie szykuje się zadyma, bo w Tysiącleciu nie będzie szatana, więc pomimo,że wstaniemy z charakterami różnymi, nie będziemy kuszeni przez szatana i każdy co tylko będzie chciał, będzie mógł krystalizować swój charakter, bo Bóg nie pozwoli już więcej na złe postępowanie, stąd tekst o żelaznej lasce.
Cytat:
alessa: duch mówi do zborów. a jeśli do tysiącletniego królestwa które a propos ma być w niebie, mają zostać zaproszeni wszyscy poganie zmartwychwstali w pierwszej turze i tam dopiero trzeba ich będzie paść, to kto się załapie na śmierć drugą? Zresztą tych oddanych Bogu ze wszystkich pokoleń, nie jest wcale taka garstka. jest ich niewielu w porównaniu do tych, którzy wybiorą drogę zatracenia


Gdzie wyczytałaś,że królestwo tysiącletnie ma być w niebie?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 402/5755
 7%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-10-04, 20:23   

alessa napisał/a:
bo Pan przyjdzie na obłokach i porwie nas do siebie a na ziemi przez tysiąc lat związany będzie szatan. dopiero po tym okresie zostanie wypuszczony by zwieść zmatrwychwstałe narody i otoczą miasto święte które zstąpi na ziemię. dopiero po armagedonie będzie nowa Jerozolima na ziemi. w apokalipsie jest wszystko jaśniej opisane

no to faktycznie temat rzeka, bo rozni inaczej to interpretuja...
 
     
alessa 


Pomogła: 15 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 30 Sie 2013
Posty: 96
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 15/19
 78%
Wysłany: 2013-10-04, 20:24   

no niestety dziewczyny dzisiaj musicie podyskutować sobie z linkiem http://www.poznan.adwenty...il_jezus/31.htm
nike napisał/a:
Cytat:
[Dzisiaj 18:26] alessa: no to szykuje się następna, tym razem tysiącletnia zadyma

Nie. Nie szykuje się zadyma, bo w Tysiącleciu nie będzie szatana, więc pomimo,że wstaniemy z charakterami różnymi, nie będziemy kuszeni przez szatana i każdy co tylko będzie chciał, będzie mógł krystalizować swój charakter, bo Bóg nie pozwoli już więcej na złe postępowanie, stąd tekst o żelaznej lasce.

tekst o lasce jest tuż przed tysiącleciem ale nie przeczę że go również nie dotyczy
(4) I ujrzałem trony - a na nich zasiedli /sędziowie/, i dano im władzę sądzenia - i ujrzałem dusze ściętych dla świadectwa Jezusa i dla Słowa Bożego, i tych, którzy pokłonu nie oddali Bestii ani jej obrazowi i nie wzięli sobie znamienia na czoło swe ani na (5) A nie ożyli inni ze zmarłych, aż tysiąc lat się skończyło. To jest pierwsze zmartwychwstanie. (6) Błogosławiony i święty, kto ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu: nad tymi nie ma władzy śmierć druga, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i będą z Nim królować tysiąc lat.
czy tekst ten tyczy się niewierzących pogan którym trzeba dopiero rózgą przemówić do rosądku?
nike napisał/a:
Gdzie wyczytałaś,że królestwo tysiącletnie ma być w niebie?

w Biblii. Jezus wpierw nie zstępuje na ziemię ale porywa zmartwychwstałych i żyjących na obłoki, zabiera do domu swojego Ojca ('tam gdzie ja jestem żebyście i wy byli') a po tysiącletnim królestwie zstępuje na ziemię nowa Jerozolima co jest dokladnie opisane w Obj. (20)-21
_________________
http://chomikuj.pl/alessa333
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13546
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 325/608
 53%
Wysłany: 2013-10-04, 21:41   

alessa napisał/a:
tekst o lasce jest tuż przed tysiącleciem ale nie przeczę że go również nie dotyczy

A skąd o tym wiesz? Jak może Jezus używać laski żelaznej kiedy jeszcze szatan będzie działał? i kogo Jezus bedzie ta laską strofował?

Cytat:

(4) I ujrzałem trony - a na nich zasiedli /sędziowie/, i dano im władzę sądzenia - i ujrzałem dusze ściętych dla świadectwa Jezusa i dla Słowa Bożego, i tych, którzy pokłonu nie oddali Bestii ani jej obrazowi i nie wzięli sobie znamienia na czoło swe ani na (5) A nie ożyli inni ze zmarłych, aż tysiąc lat się skończyło. To jest pierwsze zmartwychwstanie. (6) Błogosławiony i święty, kto ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu: nad tymi nie ma władzy śmierć druga, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i będą z Nim królować tysiąc lat.
czy tekst ten tyczy się niewierzących pogan którym trzeba dopiero rózgą przemówić do rosądku?


Cytujesz teksty same, a gdzie jest księga i rozdział nie bardzo widzę?
Obj.Jana 20:4-5

Obj. 20:4
4. I widziałem trony, komentarz--=> [ teraźniejszych ziemskich królestw.] i usiedli na nich ci, którym dano prawo sądu;komentarz => [ uznani za niegodnych dalszej egzystencji. prawne potępienie] widziałem też dusze tych, którzy zostali ścięci komentarz----[działo się w wiekach średnich, obecnie zaś w sposób więcej wyrafinowany. Którzy zaparli samych siebie, którzy odcięli się, odłączyli od wszystkich ] za to, że składali świadectwo o Jezusie i głosili Słowo Boże, oraz tych, którzy nie oddali pokłonu zwierzęciu--komentarz--[-papiestwo: jeden z tych systemów błędu, które stanowią Babilon] ani posągowi jego komentarz---[protestanckiej federacji] i nie przyjęli znamienia komentarz--[-bojaźni przychylności lub czci.] na czoło i na rękę swoją.komentarz --[zdolności umysłowe wierzenia jawne. ]- Ci ożyli i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat komentarz ---[=> otrzymali udział w nawracaniu świata. w ciągu tego czasu cała ludzkość będzie sądzona, czyli będzie na próbie otrzymania żywota wiecznego.](BW)


alessa napisał/a:
w Biblii. Jezus wpierw nie zstępuje na ziemię ale porywa zmartwychwstałych i żyjących na obłoki, zabiera do domu swojego Ojca ('tam gdzie ja jestem żebyście i wy byli') a po tysiącletnim królestwie zstępuje na ziemię nowa Jerozolima co jest dokladnie opisane w Obj. (20)-21


Całych tych rozdziałów nie mam czasu czytać, wolałabym sie ustosunkować do konkretnych wierszy. Więc proszę o konkretne cytaty. :)

A jeżeli chodzi o tekst Obj.Jana 20:5

Obj. 20:5
5. Inni umarli nie ożyli, aż się dopełniło tysiąc lat. To jest pierwsze zmartwychwstanie.
(BW)


Jest to dopisek nie ma tego tekstu w starych manuskryptach.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
alessa 


Pomogła: 15 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 30 Sie 2013
Posty: 96
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 15/19
 78%
Wysłany: 2013-10-05, 15:20   

dobra, już chyba wiem o co chodzi... wg. Ciebie Nike tysiącletnie królestwo nie rozpocznie się przyjściem Jezusa po zbawionych? nie wiem, pytam bo z tego co piszesz tak wynika.
ale zauważ że w apokalipsie wydarzenia ukladają się tak; w roz. 19 Jezus obejmuje panowanie a oblubienica przyodziana zostaje w bialy bisior, który oznacza sprawiedliwe uczynki św., po czym zaproszona zostaje na ucztę baranka. Jezus (którego imię słowo Boga), zstępuje na ziemię ze sprawiedliwym sądem i powala przeciwników mieczem ust swoich (laska żelazna) a ptaki rozrywają ciała pobitych. Więc jak ci pobici oraz zmasakrowani mają sądzić kogo kolwiek w roz. 20?
nike napisał/a:
4. I widziałem trony, komentarz--=> [ teraźniejszych ziemskich królestw.] i usiedli na nich ci, którym dano prawo sądu;komentarz [ uznani za niegodnych dalszej egzystencji. prawne potępienie]

przede wszystkim komu Bóg daje prawo sądu? czy w Dn.7:10 np., też myślisz że chodzilo o ziemskie królestwa; (10) Ognista rzeka wypływała i wychodziła sprzed niego. Tysiąc tysięcy służyło mu, a dziesięć tysięcy razy dziesięć tysięcy stało przed nim; zasiadł sąd i otworzono księgi.
poza tym; "Czy nie wiecie, że święci będą sędziami tego świata?... Czyż nie wiecie, że
będziemy sądzili także aniołów? (1Kor.6:2-3).
nike napisał/a:
Obj. 20:5
5. Inni umarli nie ożyli, aż się dopełniło tysiąc lat. To jest pierwsze zmartwychwstanie.
(BW)

Jest to dopisek nie ma tego tekstu w starych manuskryptach.

w manuskryptach nie ma...? a jest we wszystkich tłumaczeniach oprócz przekladu Nowego Świata... jak dla mnie przedziwny zbieg okoliczności.
Zresztą; (11) I widziałem wielki, biały tron i tego, który na nim siedzi, przed którego obliczem pierzchła ziemia i niebo, i miejsca dla nich nie było. (12) I widziałem umarłych, wielkich i małych, stojących przed tronem; i księgi zostały otwarte; również inna księga, księga żywota została otwarta; i osądzeni zostali umarli na podstawie tego, co zgodnie z ich uczynkami było napisane w księgach. (13) I wydało morze umarłych, którzy w nim się znajdowali, również śmierć i piekło wydały umarłych, którzy w nich się znajdowali, i byli osądzeni, każdy według uczynków swoich. (14) I śmierć, i piekło zostały wrzucone do jeziora ognistego; owo jezioro ogniste, to druga śmierć. (15) I jeżeli ktoś nie był zapisany w księdze żywota, został wrzucony do jeziora ognistego. (Ap.20:11-15)
7"A gdy się skończy tysiąc lat, z więzienia swego Szatan zostanie zwolniony.
8I wyjdzie, by omamić narody z czterech narożników ziemi, Goga i Magoga, by ich zgromadzić na bój, a liczba ich jak piasek morski.
9Wyszli oni na powierzchnię ziemi i otoczyli obóz świętych i miasto umiłowane; a zstąpił ogień od Boga z nieba i pochłonął ich.
10A diabła, który ich zwodzi wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok." (Ap.20:7-10).

Czy tu nie jest mowa przypadkiem o drugim zmartwychwstaniu

(14) Albowiem jak wierzymy, że Jezus umarł i zmartwychwstał, tak też wierzymy, że Bóg przez Jezusa przywiedzie z nim tych, którzy zasnęli. (15) A to wam mówimy na podstawie Słowa Pana, że my, którzy pozostaniemy przy życiu aż do przyjścia Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy zasnęli. (16) Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie, (17) potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem. (1Tes.4:14-17)
(14) I będziesz błogosławiony, bo nie mają ci czym odpłacić. Odpłatę bowiem będziesz miał przy zmartwychwstaniu sprawiedliwych.(Łk.14:14)
A powiadam, bracia, że ciało i krew nie mogą odziedziczyć Królestwa Bożego ani to, co skażone, nie odziedziczy tego, co nieskażone. (51) Oto tajemnicę wam objawiam: Nie wszyscy zaśniemy, ale wszyscy będziemy przemienieni (52) w jednej chwili, w oka mgnieniu, na odgłos trąby ostatecznej; bo trąba zabrzmi i umarli wzbudzeni zostaną jako nie skażeni, a my zostaniemy przemienieni. (53) Albowiem to, co skażone, musi przyoblec się w to, co nieskażone, a to, co śmiertelne, musi przyoblec się w nieśmiertelność. (54) A gdy to, co skażone, przyoblecze się w to, co nieskażone, i to, co śmiertelne, przyoblecze się w nieśmiertelność, wtedy wypełni się słowo napisane: Pochłonięta jest śmierć w zwycięstwie! (1 Koryntian 15:51-54)

A czy tu nie ma mowy o zmartwychwstaniu pierwszym?
Biblia mówi o dwóch zmartwychwstaniach (Dz.24:15): "Nadchodzi bowiem godzina, w której wszyscy, którzy spoczywają w grobach, usłyszą głos jego: a ci, którzy pełnili dobre czyny, pójdą na zmartwychwstanie życia; ci, którzy pełnili złe czyny - na zmartwychwstanie potępienia" (J.5:28-29).
Zmartwychwstanie sprawiedliwych podczas przyjścia Chrystusa jest pierwszym zmartwychwstaniem, tym do życia (Łk.14:14; Ap.20:2.4).(3) Zmartwychwstanie po tysiącleciu to drugie zmartwychwstanie, po którym następuje wyrok i druga śmierć, z której nikt nie powstanie do życia.

nike napisał/a:
Ci ożyli i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat komentarz ---[=> otrzymali udział w nawracaniu świata. w ciągu tego czasu cała ludzkość będzie sądzona, czyli będzie na próbie otrzymania żywota wiecznego.](BW)

i nie spostrzegli się, że nastał potop i zmiótł wszystkich, tak będzie i z przyjściem Syna Człowieczego. (40) Wtedy dwóch będzie na roli, jeden będzie wzięty, a drugi zostawiony. (41) Dwie mleć będą na żarnach, jedna będzie wzięta, a druga zostawiona. (42) Czuwajcie więc, bo nie wiecie, którego dnia Pan wasz przyjdzie. (Mateusza 24:40-42)
7) Albowiem Syn Człowieczy przyjdzie w chwale Ojca swego z aniołami swymi, i wtedy odda każdemu według uczynków jego.(Mateusza 16:27)

Wedle tego co ja sie doczytałam w biblii, po przyjściu Jezusa nie będzie juz czasu na nawracanie

nike napisał/a:
Całych tych rozdziałów nie mam czasu czytać, wolałabym sie ustosunkować do konkretnych wierszy. Więc proszę o konkretne cytaty.

no właśnie... Ty nie masz czasu czytać a ja szukać i wkleiać
o tyle dyskuja raczej długo nie potrwa

nike napisał/a:
alessa napisał/a:
tekst o lasce jest tuż przed tysiącleciem ale nie przeczę że go również nie dotyczy

A skąd o tym wiesz? Jak może Jezus używać laski żelaznej kiedy jeszcze szatan będzie działał? i kogo Jezus bedzie ta laską strofował?

niepobożnych, zbuntowanych i niewierzących. Nie wyobrażam sobie żeby musiał nią walić zbawionych w królestwie po grzbiecie.
ale że się nie rozumiemy w tej kwestii muszę posłużyć się wklejkami bo brak mi czasu na samodzielne tłumaczenie
Istniejące w trudnych ziemskich warunkach „Królestwo Niebieskie” (Mt 13,24-30.36-43), zmaga się z wielu trudnościami, a jego obywateli spotykają liczne przeciwności i uciski – są lekceważeni i wyśmiewani, nienawidzeni i prześladowani, a nawet zabijani (2 Tes 1,4.5; Obj 1,9). Ale też odnoszą wspaniałe zwycięstwa nad własną słabością, nad przewrotnością innych ludzi i nad szatanem (DzAp 14,22; 2 Ptr 1,10.11; por. 2 Kor 4,6-18; Jak 4,7). Moc i możliwości obywateli Królestwa Niebieskiego ujawniają się szczególnie w działalności misyjnej, która jest budowaniem Królestwa Bożego. W 1. Liście ap. Piotra 2,9 czytamy: „Ale wy jesteście rodem wybranym, królewskim kapłaństwem, narodem świętym, ludem nabytym, abyście rozgłaszali cnoty tego, który was powołał z ciemności do cudownej swojej światłości”.

Zwiastowanie Ewangelii i ogłaszanie zasad Bożej Prawdy, jest równocześnie burzeniem tego wszystkiego, co obce Bogu, i co jest przeszkodą na drodze do zbawienia. Prosta, zrozumiała i konkretna nauka Pisma Świętego ukazuje cały bezsens i słabość niebiblijnych poglądów i wierzeń, falsyfikuje je i odrzuca: „Gdyż oręż nasz, którym walczymy, nie jest cielesny, lecz ma moc burzenia warowni dla sprawy Bożej; nim też unicestwiamy złe zamysły. I wszelką pychę, podnoszącą się przeciwko znajomości Boga, zmuszamy wszelką myśl do poddania się w posłuszeństwo Chrystusowe” (2 Kor 10,4.5); „Zwycięzcy i temu, kto pełni aż do końca uczynki moje, dam władzę nad poganami. I będzie nimi rządził laską żelazną i będą jak skruszone naczynia gliniane” (Obj 2,26.27)

W momencie, gdy zakończy się zwiastowanie Ewangelii i do Królestwa Niebieskiego wejdzie ostatni z jego obywateli, a Ojciec pośle Syna, by wzbudził zmarłych sprawiedliwych i przyprowadził do Niego z Ziemi na okres „tysiąca lat” wszystkie Jego dzieci – rozpocznie się ostatni etap „królowania” zbawionych z Chrystusem.

Bóg powołuje nas do bycia zwycięzcami nad słabością, smutkiem, apatią, niemocą, agresją i pożądaniem. To obietnica także dla ciebie.

Wytłumaczenie, że dzieje się źle, bo to szatan, nasz przeciwnik, zatruwa nam życie wcale nie pociesza, bo przecież Bóg jest potężniejszy. Bóg pragnie, abyś zaczął inaczej myśleć o sobie i swoim życiu. Bóg jest zwycięzcą i pragnie, abyś i ty nim był. Ludzie, którzy dochodzą do czegoś w życiu, to nie ci, którym „się udaje”, lecz ci, którzy podejmują walkę i zwyciężają. W życiu potrzeba nam czegoś więcej niż tylko sprzyjających okoliczności. Potrzeba nam mocy do odnoszenia zwycięstw w imię Boga. „Wszystko, co się narodziło z Boga zwycięża świat, a zwycięstwo, które zwyciężyło świat to wiara nasza”. 1 J 5,4

Bóg stworzył coś z niczego i każdy, kto się z Niego narodził może robić podobnie. Nie ma sensu czekać na sprzyjające okoliczności. Życie pełne jest różnego rodzaju wyzwań. Zwycięzcy pokonują niesprzyjające okoliczności i dokonują ważnych rzeczy. Z ludzi, którzy podejmują walkę, Bóg pragnie czynić wielkich zwycięzców. W Bożej mocy możemy pokonać wszelkie trudne okoliczności. Wiarą możemy zwyciężyć świat. Wszystko, co się narodziło z Boga ma w sobie potencjał do formowania otaczającej nas rzeczywistości i okoliczności. Kto ma zwyciężać, jeśli nie my? „A któż może zwyciężyć świat, jeśli nie ten, który wierzy, że Jezus jest Synem Bożym?” (1 Jana 5,5)

Do zwycięstwa potrzebna jest wiara. Ta sama wiara, którą otrzymujemy przy nawróceniu, jako dar od Boga. Moc do zwycięstwa pochodzi z góry i jest niezależna od okoliczności. Logiczne wytłumaczenie problemu czasami jest potrzebne, ale nie wystarczające, aby go rozwiązać.

Zwyciężamy, kiedy nie dajemy się okraść z radości, pasji, wiary i łaski pomimo trudnych doświadczeń. „Ale w tym wszystkim zwyciężamy przez tego, który nas umiłował” (Rzym. 8,37). Pośrodku niesprzyjających okoliczności, osoby, które posiadają związek z Bogiem, będą mogły dokonać wszystkiego. „Moja pomoc jest od Pana, który uczynił niebo i ziemię”. Kto zwycięży, jeśli nie my? Kto, jeśli nie ja? Kto, jeśli nie ty?

Aby rozwinąć w sobie ducha zwycięzcy, dobrze jest wiedzieć jaka czeka nas nagroda. Dawid walczył z Goliatem dla chwały Bożego imienia i motywowała go właśnie wizja nagrody. „I odezwał się Dawid do wojowników, którzy stali przy nim: Co stanie się z tym mężem, który położy trupem tego Filistyńczyka i zdejmie hańbę z Izraela?” Otrzymał odpowiedź: ”Tego, który by go położył trupem obdarzy król wielkim bogactwem i da mu swoją córkę za żonę, a dom jego ojca uczyni wolnym od danin w Izraelu.” (1 Sam 17,25-26). Również apostołowi Pawłowi przyświecała wizja nagrody, która go wzmacniała w trudnych chwilach: „zmierzam do celu, do nagrody w niebie”. Także Jezus w modlitwie arcykapłańskiej wymienił nagrodę za zwycięstwo: uwielbienie i współpraca ze świętymi. Cierpienie stanie się elementem zwycięstwa, kiedy ujrzysz nagrodę, gdy zwyciężysz. Naszą nagrodą jest realizacja Bożych obietnic. Kilka z nich pochodzi z Księgi Objawienia, księgi pełnej zwycięzców. Te obietnice nie odnoszą się jedynie do rzeczywistości niebiańskiej, ale także naszej ziemskiej.

„Zwycięzcy dam spożyć z drzewa żywota, które jest w raju Bożym” – tylko jako zwycięzca otrzymasz żywy pokarm, który wzmocni cię do budowania rzeczy trwałych, pełnych życia i niezniszczalnych.

„Zwycięzca nie dozna szkody od drugiej śmierci” – jako zwycięzca otrzymasz ponadnaturalną ochronę przed wszelkim złem i moc do pokonania potęgi nieprzyjaciela.

„Zwycięzcy dam nieco z manny ukrytej i kamyk dam mu biały, a na kamyku tym wypisane nowe imię, którego nikt nie zna, jak tylko ten, który je otrzymuje” – jedynie jako zwycięzca będziesz miał dostęp do ukrytego pokarmu, którym nakarmisz swoją nową tożsamość umiłowanego dziecka i dziedzica Króla Wszechświata.

„Zwycięzcy dam władzę nad poganami. I będzie rządził nimi laską żelazną i będą jak skruszone naczynia gliniane” – dopiero jako zwycięzca otrzymasz autorytet w świecie (w domu, w szkole, w pracy) i zostaniesz wywyższony przed niewierzącymi, aby ich pociągnąć do Boga.

„Zwycięzca zostanie przyobleczony w szaty białe” – dostaniesz nową szatę (nie chodzi o szatę sprawiedliwości, którą otrzymujemy przez zwycięstwo Jezusa na krzyżu, ale szatę królewską), nagrodę za twoje zwycięstwo w Nim. Jezus będzie z ciebie dumny przed Ojcem i przed aniołami.

„Zwycięzcę uczynię filarem świątyni Boga mojego i już z niej nie wyjdzie, i wypiszę na nim imię Boga mojego i nazwę miasta Boga mojego, Nowego Jeruzalem, które zstępuje z nieba od Boga mojego, i moje nowe imię” – jako zwycięzca staniesz się duchowym filarem kościoła Bożego i jego wiecznym domownikiem. Bóg buduje swoje ciało na zwycięzcach. Kościół potrzebuje liderów, którzy są zwycięzcami.

„Zwycięzcy pozwolę zasiąść ze mną na moim tronie” – jako zwycięzca zostaniesz podniesiony do pozycji współdziedzica, będziesz rządził razem z Ojcem i Synem. Będzie to miało miejsce już tutaj na ziemi. Otrzymasz moc i władzę do ustanawiania Królestwa Bożego, tak jak to czynił Jezus, moc do ogłaszania panowania Boga poprzez uzdrawianie chorych, wskrzeszanie umarłych i wypędzanie demonów.
_________________
http://chomikuj.pl/alessa333
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 402/5755
 7%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-10-05, 21:09   

alessa napisał/a:
niepobożnych, zbuntowanych i niewierzących. Nie wyobrażam sobie żeby musiał nią walić zbawionych w królestwie po grzbiecie.

no to wiec sie pytam, kiedy i po co ma Pan kogos walic ta laska? Mi sie nie wydaje, by Bog kogos karcil ot tak z zemsty, ale ku poprawie to i owszem. Jaki sens jest walic laska niepoboznych, zbuntowanych i niewierzacych by ich potem wrzucic do jeziora?

Nie to zebym dwoma rekami popierala wersje Badaczy (choc bardzo bym chciala by mieli racje), jednak walenie kogos laska by potem przyprawic go o smierc druga i pozostala garstka zbawionych (w porownaniu z rzesza zatraconych) tez mi jakos nie za bardzo do Boga, ktorego przestawia Pismo Swiete, pasuje.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13546
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 325/608
 53%
Wysłany: 2013-10-05, 21:09   

alessa napisał/a:
dobra, już chyba wiem o co chodzi... wg. Ciebie Nike tysiącletnie królestwo nie rozpocznie się przyjściem Jezusa po zbawionych? nie wiem, pytam bo z tego co piszesz tak wynika.


Ja wierzę,że Jezus już przyszedł i zabrał do nieba swoją małżonkę klasę Maluczkiego Stadka 144000 członków.
Natomiast jeżeli chodzi o Tysiącletnie królestwo, to jeszcze Jezus tego królestwa nie zainaugurował, dopiero to nastąpi, z chwilą z martwych wzbudzenia ludzkości.
Ja wierzę, że Jezus obecnie w atmosferze ziemskiej niszczy zły porządek rzeczy i przygotowuje swoje królestwo na ziemi.

Prosiłam o konkretne teksty, bo lubię odpowiadać na konkretne pytania, a nie będę odpowiadać na całe rozdziały, bo żeby odpowiedzieć na cały rozdział, to za mało jest jeden wieczór.

alessa napisał/a:

przede wszystkim komu Bóg daje prawo sądu? czy w Dn.7:10 np.


O proroctwie Daniela w tej chwili nie dyskutujemy tylko o Apokalipsie, więc nie mieszajmy. Ja tez potrafię latać po całej Biblii i czy do tematu, lub od tematu teksty wypisywać.

Królowie piastowali urzędy za przyzwoleniem Boga i mieli prawo sądu.

alessa napisał/a:
w manuskryptach nie ma...? a jest we wszystkich tłumaczeniach oprócz przekladu Nowego Świata... jak dla mnie przedziwny zbieg okoliczności.


Być może,że jest taki a nie inny zbieg okoliczności, ale tak niestety jest. Jest to dopisek i nic ani ty, ani ja na to nie poradzimy.

Więcej nie odpowiadam, bo jest za dużo naraz wątków poruszonych. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13546
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 325/608
 53%
Wysłany: 2013-10-05, 21:22   

Laska żelazna, to nie literalna lacha i to z żelaza, jak można w ogóle tak myśleć?
W Tysiącleciu będzie takie prawo,ze jeżeli ktoś nie podporządkuje się to będzie karcony,ale nie drągiem żelaznym, jest to po prostu symboliczna nazwa.
Podam przykład [mój własny] np. ktoś wstanie z grobu, a w tym życiu był bandytą i np. będzie próbował kogoś zabić, to może mu ręka zesztywnieć i nie będzie mógł tego mordu uczynić, to będzie wielka kara dla niego, bo wszyscy będa widzieli co chciał uczynić. To może być tą laska żelazną czyli silna władza wykonywana natychmiast.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 402/5755
 7%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-10-05, 23:59   

jaka roznica jaka ta laska ma byc, wane kiedy, kogo i po co ma sie jej uzywac :)
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13546
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 325/608
 53%
Wysłany: 2013-10-06, 09:57   

Axanna napisał/a:
jaka roznica jaka ta laska ma byc, wane kiedy, kogo i po co ma sie jej uzywac :)


Jest różnica, bo jak fizycznie dostaniesz laską żelazną, to raczej chyba już się nie podniesiesz, ale jak dostaniesz laska,ze ci ręka uschnie to będziesz musiała prosić Boga o przebaczenie i jeżeli zapewnisz, że to się więcej nie powtórzy, to masz szansę. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 402/5755
 7%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-10-06, 10:04   

oj tam, to takie mrezoneczki ludzkie raczej sa :) Bo moze byc jeszcze calkiem inaczej niz my sobie myslimy. Co zawinila reka, skoro zlodziejstwo pochodzi z glowy? to raczej glowa ma uschnac tedy heheh
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13546
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 325/608
 53%
Wysłany: 2013-10-06, 10:39   

Nie. Ręka została podniesiona do zabójstwa i ręka ponosi karę. Tak ja myślę. Oczywiście,że może być zupełnie inaczej, ale ja tak się domyślam. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13