FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Duch Swiety - Trzecia Osoba
Autor Wiadomość
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-20, 11:22   

Benjamin.Szot napisał/a:
ponieważ komuś się nie spodobało określenie slangowe przeze mnie użyte dotyczące pederastów w sutannach powtórzę, że takiemu zboczeniu jak również pedofilstwu praktykowanemu przez zniewieściały kler sprzyja przebieranie się przez nich w babskie spódniczki, które nie mają nic wspólnego ze strojem noszonym przez Hebrajczyków.

a ciekawa jestem co by było gdyby tutaj na forum był jakiś ksiądz tudzież kleryk. Oni przecież też mogą korzystać z internetu i nie raz widziałam już na forach profil jakiegoś księdza czy kleryka. Gdybyś w taki sposób do niego pisał to pewnie naruszyłbyś regulamin, który zabrania obrażania innych.
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-20, 14:19   

Użytkownicy !

Nikogo nie obrażam. To mnie bez przerwy obrażają, a najgorsze, że obrażają Boga opisanego w Biblii i Jego Święte Imię.


W stwierdzeniu, że ktoś jest pederastą, lesbijką czy pedofilem - nie ma nic obraźliwego.
Jest to stwierdzenie faktu, a terminologia jest przyjęta w poprawnym języku polskim.

Biblia określa tego typu praktyki jako zboczenie - Rzym. 1 : 27.

Faktem jest też, że jeśli mężczyzna przebiera się w damski strój czyli ubiera spódniczkę to pomijając już fakt ewidentnej dewiacji psychicznej sprzyja to niewątpliwie tendencjom homoseksualnym i zapędom pedofilskim. Kto ma wątpliwości w tym temacie, to niech sobie poczyta na ten temat w podręcznikach seksuologii.

Tym zboczeniom seksualnym sprzyja też sztucznie narzucony celibat, który jest całkowicie sprzeczny z nauką Chrystusa i apostołów. Ani Chrystus ani apostołowie nie głosili przymusowego celibatu, natomiast o przymusowym celibacie jest ostrzeżenie apostoła Pawła w 1 Tym.4 : 1 - 3 , że takie szatańskie nauki będą charakteryzowały odstępców.
Tak więc kościół rzymsko-katolicki, który wprowadził przymusowy celibat stał się tym samym odstępczym od nauk Chrystusa i apostołów - por. 1 Tym. 3 : 1 - 4.

Warto poczytać też zeznania byłych kleryków, którzy przejrzeli na oczy i wystąpili z zakonu. Piszą oni, że tendencjom homoseksualnym sprzyja odizolowanie się od społeczeństwa, gdzie grupa skazana jest na stałe towarzystwo tej samej płci.
Bardzo częstym zjawiskiem w takich grupach jest zbiorowy onanizm, homoseksualizm i również pedofilstwo.

Istnieje wiele dokumentów na ten temat co dzieje się w zakonach męskich i żeńskich.
Ostatnio zmieniony przez Benjamin.Szot 2013-10-20, 14:22, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
alessa 


Pomogła: 15 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 30 Sie 2013
Posty: 96
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 15/19
 78%
Wysłany: 2013-10-20, 15:51   

Benjamin.Szot napisał/a:
Użytkownicy !

Benjaninie, a do kogo Ty to piszesz? do dwóch katolików i trzech z obsługi o podejrzanych osobowościach i niewiadomego pochodzenia wierzeń?
Nie ma tu nikogo innego, bo kto normalny już dawno się ulotnił a z Ciebie za chwilę zrobią wariata, za rzucanie pereł przed nieodpowiednie postacie. Zostaw... niech opowiadają sami między sobą, jak to KrK jest niewinny a największymi zboczkami są SJ.
z pewnymi dewiacjami aż wstyd polemizować
_________________
http://chomikuj.pl/alessa333
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13609
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 388/608
 63%
Wysłany: 2013-10-20, 16:07   

alessa, Czy ty rozumiesz to co mówisz alesso? Ja śmiem twierdzić,że nie rozumiesz. Jeżeli coś ci się tutaj nie podoba, to odejdź, a nie zakłócaj, czy ty tę moja uwagę zrozumiałaś? w przeciwnym razie pożegnamy się.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
alessa 


Pomogła: 15 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 30 Sie 2013
Posty: 96
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 15/19
 78%
Wysłany: 2013-10-20, 16:12   

ale my pożegnałyśmy się już dawano :lol: . I znów jesteś za mało bystra żeby choć to zrozumieć
_________________
http://chomikuj.pl/alessa333
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13609
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 388/608
 63%
Wysłany: 2013-10-20, 16:24   

więc teraz zegnamy się na dłużej.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
niose
chrześcijanin

Dołączył: 15 Maj 2013
Posty: 24
Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 6/9
 66%
Wysłany: 2013-10-23, 12:20   Re: Duch Swiety - Trzecia Osoba

Axanna napisał/a:
W zwiazku z tym mam prosbe o przytoczenie wersetow .... ktore jednoznacznie by stwierdzaly iz Duch Swiety jest odrebna od Ojca i Syna trzecia Osoba. Bardzo prosze i sie zamieniam w sluch.



IZ 48 :
(12) Słuchaj mnie, Jakubie, Izraelu, którego wezwałem: Ja sam, Ja jestem pierwszy i Ja również ostatni. (13) Moja to ręka założyła ziemię i moja prawica rozciągnęła niebo. Gdy na nie zawołam, stawią się natychmiast. (14) Zbierzcie się wy wszyscy i słuchajcie: Kto z nich przepowiedział te rzeczy? Ulubieniec Pana spełni Jego wolę co do Babilonu i jego plemienia - Chaldejczyków. (15) To Ja, Ja mówiłem i Ja go powołałem; przywiodłem go i poszczęściłem jego drodze. (16) Zbliżcie się ku Mnie, słuchajcie tego: Ja nie w skrytości mówiłem od początku; odkąd się to spełniało, tam byłem. Tak więc teraz Pan Bóg, posłał mnie ze swoim Duchem. (17) Tak mówi Pan, twój Odkupiciel, Święty Izraela: Jam jest Pan, twój Bóg, pouczający cię o tym, co pożyteczne, kierujący tobą na drodze, którą kroczysz. (18) O gdybyś zważał na me przykazania, stałby się twój pokój jak rzeka, a sprawiedliwość twoja jak morskie fale. (19) Twoje potomstwo byłoby jak piasek, i jak jego ziarnka twoje latorośle. Nigdy by nie usunięto ani wymazano twego imienia sprzed mego oblicza! (20) Wychodźcie z Babilonu, uciekajcie z Chaldei! Wśród okrzyków wesela zwiastujcie to i głoście! Rozgłaszajcie aż po krańce ziemi! Mówicie: Pan wykupił swego sługę Jakuba. (21) Nie czuli pragnienia, gdy On ich wiódł przez pustynię; zdrojom ze skały kazał dla nich trysnąć: rozłupał skałę, wypłynęła woda. (22) Nie ma pokoju dla bezbożnych - mówi Pan.

Mat. 28:19 Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego, (BW)

Jan. 16:7-15

7. Lecz Ja wam mówię prawdę: Lepiej dla was, żebym Ja odszedł. Bo jeśli nie odejdę, Pocieszyciel do was nie przyjdzie, jeśli zaś odejdę, poślę go do was.
8. A On, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu i o sprawiedliwości, i o sądzie;
...
13. Lecz gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, wprowadzi was we wszelką prawdę, bo nie sam od siebie mówić będzie, lecz cokolwiek usłyszy, mówić będzie, i to, co ma przyjść, wam oznajmi.
14. On mnie uwielbi, gdyż z mego weźmie i wam oznajmi.
15. Wszystko, co ma Ojciec, moje jest; dlatego rzekłem, że z mego weźmie i wam oznajmi.


Łuk. 11:13 Jeśli więc wy, którzy jesteście źli, umiecie dobre dary dawać dzieciom swoim, o ileż bardziej Ojciec niebieski da Ducha Świętego tym, którzy go proszą. (BW)



Jan. 14:26 Lecz Pocieszyciel Duch Święty, którego Ojciec pośle w imieniu moim, nauczy was wszystkiego i przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem. (BW)



Jan. 15:26 Gdy przyjdzie Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca wychodzi, złoży świadectwo o mnie; (BW)



Jan. 16:7 Lecz Ja wam mówię prawdę: Lepiej dla was, żebym Ja odszedł. Bo jeśli nie odejdę, Pocieszyciel do was nie przyjdzie, jeśli zaś odejdę, poślę go do was. (BW)



Dz.Ap. 5:32 A my jesteśmy świadkami tych rzeczy, a także Duch Święty, którego Bóg dał tym, którzy mu są posłuszni. (BW)



1 Kor. 6:19-20 19. Albo czy nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który jest w was i którego macie od Boga, i że nie należycie też do siebie samych? 20. Drogoście bowiem kupieni. Wysławiajcie tedy Boga w ciele waszym. (BW)



2 Kor. 13:13 Łaska Pana Jezusa Chrystusa i miłość Boga, i społeczność Ducha Świętego niech będzie z wami wszystkimi. (BW)



1 Tes. 4:8 Toteż kto odrzuca to, odrzuca nie człowieka, lecz Boga, który nam też daje Ducha swego Świętego. (BW)



2 Tes. 2:13 My jednak powinniśmy dziękować Bogu zawsze za was, bracia, umiłowani przez Pana, że Bóg wybrał was od początku ku zbawieniu przez Ducha, który uświęca, i przez wiarę w prawdę. (BW)



1 Piotr. 1:2 Według powziętego z góry postanowienia Boga, Ojca, poświęconych przez Ducha ku posłuszeństwu i pokropieniu krwią Jezusa Chrystusa: Łaska i pokój niech się wam rozmnożą. (BW)

Za 4:6 "Nie dzięki mocy ani dzięki sile, lecz dzięki mojemu Duchowi to się stanie mówi Pan Zastępów" (NP, BT).

Dz 10:38 "Znacie sprawę Jezusa z Nazaretu, którego Bóg namaścił Duchem Świętym i mocą".

1Tes 1:5 "bo nasze głoszenie Ewangelii wśród was nie dokonało się przez same tylko słowo, lecz przez moc i przez Ducha Świętego, z wielką siłą przekonania".

2Kor 6:4, 6n. "Okazujemy się sługami Boga przez wszystko (...) przez objawy Ducha Świętego i miłość nieobłudną, przez głoszenie prawdy i moc Bożą".

Mt 10:1 "dał im moc nad duchami nieczystymi" (ks.Wu. NP), J 7:39 "Duch bowiem jeszcze nie był dany, ponieważ Jezus nie został jeszcze uwielbiony".

Łk 1:35 "Anioł Jej odpowiedział: Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię".

1Kor 6:19 "Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego?", a w.20 "Chwalcie więc Boga w waszym ciele".

1Kor 3:16 "Czyż nie wiecie, żeście świątynią Boga, i że Duch Boży mieszka w was!" i por. z 1Kor 6:19.

Dz 5:3n. "Ananiaszu (...) dlaczego szatan zawładnął twym sercem, że skłamałeś Duchowi Świętemu. (...) Nie ludziom skłamałeś, lecz Bogu".

J 3:5 "jeśli ktoś nie narodzi się z wody i z Ducha", J 1:13 "którzy ani z krwi, ani z żądzy ciała, ani z woli męża, ale z Boga się narodzili".
_________________
udzielam się też na lozaposzukiwaczyprawdy
Ostatnio zmieniony przez niose 2013-10-23, 12:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
niose
chrześcijanin

Dołączył: 15 Maj 2013
Posty: 24
Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 6/9
 66%
Wysłany: 2013-10-23, 12:32   

Z Dziejów, z różnych rozdziałów

(2) Gdy odprawili publiczne nabożeństwo i pościli, rzekł Duch Święty: Wyznaczcie mi już Barnabę i Szawła do dzieła, do którego ich powołałem.

(19) Kiedy Piotr rozmyślał jeszcze nad widzeniem, powiedział do niego Duch: Poszukuje cię trzech ludzi.

(12) Duch powiedział mi, abym bez wahania poszedł z nimi. Razem ze mną poszło też tych sześciu braci. Przybyliśmy do domu owego człowieka.

(11) Przybył do nas, wziął pas Pawła, związał sobie ręce i nogi i powiedział: To mówi Duch Święty: Tak Żydzi zwiążą w Jerozolimie męża, do którego należy ten pas, i wydadzą w ręce pogan.

(25) Poróżnieni między sobą zabierali się do odejścia. Wtedy Paweł powiedział to jedno: Trafnie rzekł Duch Święty do ojców waszych przez proroka Izajasza:
_________________
udzielam się też na lozaposzukiwaczyprawdy
 
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-23, 13:09   

Bardzo dobre wersety Niose
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2013-10-23, 19:13   

niose,

Jest to nic innego jak personifikacja Ducha św , czy mógł byś wskazać chociaż jeden werset gdzie Duch św jest przedstawiony tak sama jak Pan Jezus czy też jego Ojciec Bóg ? , gdzie można o tym przeczytać że Duch św zasiada na tronie ;-

Jeżeli Duch św był by osobą to dlaczego Jezus nie powołał się na niego jako świadka ?

Ew Jan 8: 16 A jeśli już sądzę, to sąd mój jest prawdziwy, bo nie jestem sam, lecz jestem Ja i Ten, który mnie posłał. (17) A przecież w zakonie waszym jest napisane, że świadectwo dwóch ludzi jest wiarygodne. (18) Ja świadczę o sobie, a także Ojciec, który mnie posłał, świadczy o mnie.

W zakonie napisano ,, na podstawie dwóch lub trzech świadków będzie oparta każda sprawa ''

Gdyby rzeczywiście Duch św był osobą to z całą pewnością Pan Jezus by się na nie go powołał ale tak nie zrobił bo Duch św nie jest osobą .
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6003/6468
 92%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-10-23, 22:14   

David 77 napisał/a:
Ew Jan 8: 16 A jeśli już sądzę, to sąd mój jest prawdziwy, bo nie jestem sam, lecz jestem Ja i Ten, który mnie posłał. (17) A przecież w zakonie waszym jest napisane, że świadectwo dwóch ludzi jest wiarygodne. (18) Ja świadczę o sobie, a także Ojciec, który mnie posłał, świadczy o mnie.

W zakonie napisano ,, na podstawie dwóch lub trzech świadków będzie oparta każda sprawa ''

Gdyby rzeczywiście Duch św był osobą to z całą pewnością Pan Jezus by się na nie go powołał ale tak nie zrobił bo Duch św nie jest osobą .


oczywiście Davidzie, ale jak sobie ktoś ubzdurał, że trójca istnieje, to żadnymi wersetami się ich nie przekona
najczęściej dogmatu o osobowości Ducha Świętego bronią osoby, które wierzą pastorom, księżą, popom itp. zamiast Biblii
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-25, 19:31   

David 77 napisał/a:
niose,

Jest to nic innego jak personifikacja Ducha św , czy mógł byś wskazać chociaż jeden werset gdzie Duch św jest przedstawiony tak sama jak Pan Jezus czy też jego Ojciec Bóg ? , gdzie można o tym przeczytać że Duch św zasiada na tronie ;-

Jeżeli Duch św był by osobą to dlaczego Jezus nie powołał się na niego jako świadka ?

Ew Jan 8: 16 A jeśli już sądzę, to sąd mój jest prawdziwy, bo nie jestem sam, lecz jestem Ja i Ten, który mnie posłał. (17) A przecież w zakonie waszym jest napisane, że świadectwo dwóch ludzi jest wiarygodne. (18) Ja świadczę o sobie, a także Ojciec, który mnie posłał, świadczy o mnie.

W zakonie napisano ,, na podstawie dwóch lub trzech świadków będzie oparta każda sprawa ''

Gdyby rzeczywiście Duch św był osobą to z całą pewnością Pan Jezus by się na nie go powołał ale tak nie zrobił bo Duch św nie jest osobą .

A gdzie masz napisane, że Duch Święty to personifikacja Jezusa?
 
     
Brun

Dołączył: 26 Paź 2013
Posty: 1
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 0/9
 0%
Wysłany: 2013-10-26, 20:31   

Czytając Biblie na jakby na świerzo trudno mi znaleźć info o trójcy.
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2013-10-27, 14:05   

Iwona,

Cytat:
A gdzie masz napisane, że Duch Święty to personifikacja Jezusa?


A kto tak twierdzi ?
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6003/6468
 92%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-10-27, 15:13   

Brun napisał/a:
Czytając Biblie na jakby na świerzo trudno mi znaleźć info o trójcy.


bo jak można znaleźć coś czego nie ma :lol:
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13