FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kosciol i Izrael
Autor Wiadomość
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4956
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 126/280
 45%
Wysłany: 2013-10-10, 15:52   Kosciol i Izrael

Witam !
Na dzis mysle ze Biblijne proroctwa poza tymi mesjanistyczmi mozna z grubsza podzielic na trzy grupy : a) proroctwa dla swiata swieckiego, rozne znaki czasu w swiecie polityki i gospodarki oraz przyrody itd.. b) proroctwa dla kosciola i ludu Bozego oraz pogano-chrzescijanstwa np spor o Jezusa i przykazania Boze ... c) dla Izraela jako ludu szczegolnie wybranego przez Boga wedug obietnicy danej Abrahamowi np wedug ap Pawla Izrael jest ludem wybranym mimo roznych upadkow do czasu gdy jako narod odrzuca w wiekszosci Jezusa jako mesjasza ....choc trzeba pamietac ze wielu Zydow uwierzylo w Jezusa i ze do VI w sa grupy Zydow wierzacych w Jezusa i trzymajacych sie prawa w tym np biblijnego dekalogu ( wtedy tak Zydzi jak i poganie wierzacy w Jezusa i biblijny dekalogo sa nowym Izraelem ) ale pozniej Zydzie wierzacy w Jezusa , musza juz wybierac miedzy synagoga ktora nie wierzy w Jezusa albo oficjalnym kosciolem ktory w wiekszosci , od czasow cesarza Konstatyna Wielkiego juz nie trzyma sie prawa w tym biblijego dekalogu.... poza tymi chrzescijanami ktorzy sa nazywani heretykami bo trzymaja sie nadal Biblii i jej nauk to jest duchowy Izrael w tamtym czasie ale caly czas sa przesladowani , nawet po reformacji niewiele sie zmienia w sprawach Zydzi a kosciol ( np stanowisko M Lutra w temacie Zydow jest takie jak dr KRK Agustyna ... Zydzi zabilli Jezusa . ) i taki stan trwa do czasu gdy pod koniec XIX w z jednej strony powstaje K ADS a z drugiej ruch Zydow Mesjanistycznych, pomimo wielu roznic te dwie grupy laczy wiara w Jezusa i przestrzeganie biblijnego dekalogu, troche to przypomina czasy judeochrzescijan i poganochrzescijan z pierwszych wiekow kosciola , ( wedlug mnie ) powstanie ruchu mesjanistycznego i panstwa Izrael po dwoch tysiacach lat moze byc zwiazane z proroctwami biblijnymi w temacie Izraela....... co nie znaczy ze podzielam wszystkie teorie np ewangelicznych chrzescijan co do proroctw , mysle ze obawy adwentystow co do proroctw w temacie Izraela, maja swe zrodlo w tym ze te koscioly nie uznaja soboty a ich ze my nie uznajemy proroctw w temacie Izraela a mnie to wszystko uklada sie w jeden obraz wedlug proroctw ( opinie ze Ellen G White cos pisala na temat proroctw i Izraela sa rozne od pozytywnych po negatyne a znam je tylko ze slyszenia wiec tu nie wiem co jest prawda .... i trzyma sie Biblii bo ona jest najwazniejsza ) poza tym uwazam ze nie ma potrzeby robic z Zydow chrzescijan ani z chrzescijan Zydow jesli wierzymy w Jezusa i biblijny dekalog to na dzis wystarczy, taka tez byla postawa apostolow w tej sprawie a reszte wyjasni nam Duch Swiety gdy przyjdzie czas ....bo wszyscy ktorzy wierza w Jezusa i biblijne dekalog sa jednym duchowym zborem , podzialy i nazwy organizacyjne sa dzielem ludzi a w czasach ostatecnych beda bez znaczenia ( tak jak w czasie III Rzeszy nie mialo znaczynie czy Zyd jest wyznania mojzeszowego albo chrzescijanskiego ) to tyle od mnie w tym temacie... pozdrawiam ! Tomasz G
_________________
tom68
 
     
ata333
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-10, 17:45   

to moze ja wkleje tutaj swietny post MieczDucha z forum biblia.webd..:)



MieczDucha napisał/a:


http://zbawieni.com/showthread.php?tid=206 - tutaj jest ten sam temat tylko rozszerzony o wiecej dowodów ze KOŚCIÓŁ to IZRAEL BOŻY

"Albowiem Syn Boży Chrystus Jezus, którego wam zwiastowaliśmy, ja i Sylwan, i Tymoteusz, nie był równocześnie "Tak" i "Nie", lecz w nim było tylko "Tak". (20) Bo obietnice Boże, ile ich było, w nim znalazły swoje "Tak"; dlatego też przez niego mówimy "Amen" ku chwale Bożej" 2 Koryntian 1:19-20


, "Lecz Pismo głosi, że wszystko poddane jest grzechowi, aby to, co było obiecane, dane było na podstawie wiary w Jezusa Chrystusa tym, którzy wierzą " Galacjan 3:22

, "Otóż, obietnice dane były Abrahamowi i potomkowi jego. Pismo nie mówi: I potomkom - jako o wielu, lecz jako o jednym: I potomkowi twemu, a tym jest Chrystus " Galacjan 3:16 - obietnice w PANU JEZUSIE sie wypełniaja i wypełnia jak np te ze Abraham będzie dziedzicem świata - etniczne pochodzenie bez wiary w PANA JEZUSA jest niczym



Wszystkie obietnice w tym te dane Abrahamowi , Izaakowi i Jakubowi(Izraelowi) w PANU JEZUSIE sie wypelniły , wypełniaja i wypełnia - PAN JEZUS jest JESTEM KTÓRY JESTEM i to On wyprowadził Izraela z Egiptu , On dał im prawa na Synaju , wszelkie starotestamentowe objawiania BOGA to objawienia SYNA JEZUSA CHRYSTUSA który jest nie tylko ostatnim Adamem ale i drugim - prawdziwym Izraelem bo Jakub był tylko cieniem - wzorem prawdziwego IZRAELA z nieba od którego wywodzi sie również prawdziwy lud izraelski czyli chrześcijanie tak pochodzący od cielesnego Izraela - Jakuba jak i ci którzy wywodzili i wywodzą sie od pogan - to jest własnie IZRAEL BOŻY który jest nim tylko i wyłacznie przez PANA JEZUSA a nie pochodzenie cielesne czy religie które buntuja sie przeciwko PANU JEZUSOWI i nienawidzą Go.


, " I przebywał tam aż do śmierci Heroda, aby się spełniło, co powiedział Pan przez proroka, mówiącego: Z Egiptu wezwałem syna mego " Mateusza 2:15 - cytat z Ozeasza to tylko fragment całej wypowiedzi o PANU JEZUSIE , w pierwsze czesci wypowiedzi pada Jego imie : "Gdy Izrael był młody, pokochałem go i z Egiptu powołałem mojego syna " Ozeasza 11:1


Równiez chwile wczesniej w 10 rozdziale mamy pewny fragment m.in do którego nawiązał PAN JEZUS wskazujac na siebie ze jest prawdziwym krzewem winnym : "Ja jestem prawdziwym krzewem winnym " Jana 15:1

, " Izrael to bujny krzew winny " Ozeasza 10:1 - oczywiscie tak fragemnt z Ozeasza 11 i 10 pokazuja podwójna nature tych fragmentów - w szerszym kontekscie mamy ukazanych ludzi - odstepczy Izrael ale z drugiej strony przez nawiazania do zycia PANA JEZUSA i przez jego święte życie widac ze w wezszym kontekscie jak ukazał to np Mateusz - fragmenty te ukazuja wiernego i prawdziwego IZRAELA - JEZUSA CHRYSTUSA.



," Słuchajcie mnie, wyspy, i uważajcie, wy, dalekie narody! Pan powołał mnie od poczęcia, od łona matki nazwał mnie po imieniu. (2) I uczynił moje usta ostrym mieczem, w cieniu swojej ręki mnie ukrył, uczynił mnie strzałą gładką, w swoim kołczanie mnie schował (3) i rzekł do mnie: Jesteś moim sługą, Izraelu, przez ciebie się wsławię " Izajasza 49:1-3 - równiez ten fragment i nastepne wersety mówia o PANU JEZUSIE jako Izraelu ale równiez w dalszych wersetach 5 i 6 mowa jest o ludziach wywodzacych sie od cielesnego Izraela - wiec znowu tu jest ukazane podójne znaczenie słowa Izrael : "Teraz zaś mówi Pan, który mnie stworzył swoim sługą od poczęcia, aby nawrócić do niego Jakuba i zebrać dla niego Izraela, gdyż jestem uczczony w oczach Pana, a mój Bóg stał się moją mocą. (6) Mówi: To za mało, że jesteś mi sługą, aby podźwignąć plemiona Jakuba i przywrócić oszczędzonych synów Izraela, więc ustanowiłem cię światłością pogan, aby moje zbawienie sięgało aż do krańców ziemi " Izajasza 49:5-6


, "I powiesz do faraona: Tak mówi Pan: Moim synem pierworodnym jest Izrael " Exodus 4:22 - PAN JEZUS jest pierworodny (nie znaczy ze jest stworzeniem ale ze jest dziedzicem i Stwórcą który sie objawił w ciele) - " Bo tych, których przedtem znał, przeznaczył właśnie, aby się stali podobni do obrazu Syna jego, a On żeby był pierworodnym pośród wielu braci " Rzymian 8:29

, " I znowu, kiedy wprowadza Pierworodnego na świat, mówi: Niechże mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży " Hebrajczyków 1:6



Tak jak od pierwszego Izraela - Jakuba nazwe wziął naród tak i od drugiego - doskonałego Izraela pochodzi naród - IZRAEL BOŻY - potwierdzaja nam to apostołowie jak i PAN JEZUS : " Dlatego powiadam wam, że Królestwo Boże zostanie wam zabrane, a dane narodowi, który będzie wydawał jego owoce " MATEUSZA 21:43 ....... ten naród który bedzie wydawał owoce , jak pisałem to naróceni do PANA JEZUSA cieleśni Izraelici i nawróceni poganie :

" A wy będziecie mi królestwem kapłańskim i narodem świętym. Takie są słowa, które powiesz synom izraelskim " Exodus 19:6 - Piotr te słowa przypisuje chrześcijanom w tym pochodzenia pogańskiego :

"Ale wy jesteście rodem wybranym, królewskim kapłaństwem, narodem świętym, ludem nabytym, abyście rozgłaszali cnoty tego, który was powołał z ciemności do cudownej swojej światłości; (10) wy, którzy niegdyś byliście nie ludem, teraz jesteście ludem Bożym " 1 Piotra 2:9-10

Pierwszy Izrael przeszedł przez wode i był doswiadczany 40 lat na pustyni - tak samo drugi Izrael kiedy przeszedł przed wodę (chrzest Janowy) , poszedł na pustynie aby byc doswiadczonym przez 40 dni który symbolizuja 40 lat pierwszego Izraela.W przeciwiństwie do pierwszego Izraela , PAN JEZUS zdał wszystkie testy i zwyciezył w konfrontacji z diabłem i jego pokusami - PAN JEZUS był wierny do konca nie tak jak pierwszy Izrael.Pierwszy Izrael miał 12 synów i 12 pokolen , drugi Izrael miał 12 apostołów i jak wierze przez to prawdziwe 12 pokolen izraelskich wymienione np w 7 rozdziale Objawienia Jana.

Tylko i wyłacznie przez PANA JEZUSA można byc zbawionym wiec tylko i wyłącznie przez Niego mozna byc nazwany IZRAELEM BOŻYM(ludem Izraelskim) bo sam PAN JEZUS jest IZRAELEM i kto nalezy do Niego czy jest obrzezany czy nieobrzezany jest IZRAELEM BOŻYM - nie ma innych dróg aby nalezec do ludu Bożego.

Cielsni potomkowie Izraela - Jakuba którzy odrzucaja lub beda odrzucac PANA JEZUSA i ewangelie nie sa IZRAELEM BOŻYM - tylko ci z nich którzy sie nawróca do PANA JEZUSA dołacza do chrześcijan IZRAELITÓW BOŻYCH czyli NARODU WYBRANEGO. :

, "Albowiem ani obrzezanie, ani nieobrzezanie nic nie znaczy, lecz nowe stworzenie. (16) A pokój i miłosierdzie nad tymi wszystkimi, którzy tej zasady trzymać się będą, i nad Izraelem Bożym " Galacjan 6:15

KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY jest nie znieniesiem Izraela ale Jego wypełnieniem w CHRYSTUSIE ponieważ KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY był zbudowany wśród ŻYDÓW i na Żydach oraz Hebrajczykach - przecież apostołowie , uczniowie PANA JEZUSA i np 5 tysiecy osób które sie nawróciły jak czytamy w Dziejach Apostolskich 4:4 - wszyscy to byli Żydzi , Habrajczycy - wiec widac jasno ze IZRAEL = KOŚCIÓŁ , KOŚCIÓŁ = IZRAEL.To szatan i ludzie mu podlegli wbili klin miedzy IZRAEL A KOŚCIÓŁ - wczesnie pwostała najwieksza imitacja KOŚCIOŁA BOŻEGO czyli Kościoł Rzymskokatolicki oraz w 1948 powstała imitacja IZRAELA BOŻEGO czyli twór polityczny na bliskim wschodzie błednie nazywany IZRAEL.
Nie jest to zadna teologia zastepcza ale bibijna nauka która jest zgodna z ewangelia i całym Pisem - przeciez apostoł Paweł piszac ze przesladował Kościół , przesladował Żydów !!! , poganie zostali dołaczneni do KOŚCIOŁA a nie że KOŚCIÓŁ został zbudowany na poganach.To potomkowie faryzeuszy chca wmówic swiatu i w duzej mierze im sie to udało ze sa oni Izraelem ale Biblia pokazuje ze to PAN JEZUS jest IZRAELEM i tylko i wyłacznie przez Niego czyli to poganie czy obrzezani są społecznościa izraelską.Głoszenie lludziom nieznajacym PANA JEZUSA lub nienawidzacym Go ze sa narodem wybranym to robienie krzywdy tym ludziom bo tylko to utwierdza ich w buncie i nienawisci.



nie ze wszystkim ( z wnioskami koncowymi glownie) sie tutaj zgadzam..ale ze Izraelem jest Jezus jak najbardziej..:)
Ostatnio zmieniony przez ata333 2013-10-10, 17:53, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-10-10, 19:44   

moim zdaniem twierdzenie iz Jezus to Izrael jest jakby troche na wyrost. Najwyzej mozna rzec ze Jezus jest Glowa Izraela, albo Glowa Kosciola, ale zeby sam nim byl to chyba raczej nie.
 
     
ata333
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-11, 14:35   

a jakies konkrety Axanno..?

dlaczego uwazasz ,,ze nie..?

gdzie widzisz blad..?
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-10-11, 15:48   

nie no ja tylko nie widze podstawy do takiego twierdzenia. Bo jezeli Jezus jest Izraelem = Kosciolem, to kim sa ludzie w niego wierzace? Jak dla mnie to z Biblii wyraznie wynika ze Izrael czy Kosciol to sa ludzie, a nie sam Jezus, zreszta Pan mowi o swoim Kosciele "Kosciol moj", gdyby On sam nim byl to by takie zdanie bylo bez sensu.
 
     
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4956
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 126/280
 45%
Wysłany: 2013-10-11, 17:04   Kosciol i Izrael

Jezus Chrystus jest glowa zboru duchowego Izraela gdzie sa tak Zydzi jak i poganie wierzacy w Jezusa Chrystusa i przestrzegajacych biblijnego dekalogu pozdrawiam ! Tomasz G
_________________
tom68
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6051/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-10-12, 14:09   

Axanna napisał/a:
nie no ja tylko nie widze podstawy do takiego twierdzenia. Bo jezeli Jezus jest Izraelem = Kosciolem, to kim sa ludzie w niego wierzace? Jak dla mnie to z Biblii wyraznie wynika ze Izrael czy Kosciol to sa ludzie, a nie sam Jezus, zreszta Pan mowi o swoim Kosciele "Kosciol moj", gdyby On sam nim byl to by takie zdanie bylo bez sensu.


słusznie Axano nie daj się zmanipulować adwentystom
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
alessa 


Pomogła: 15 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 30 Sie 2013
Posty: 96
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 15/19
 78%
Wysłany: 2013-10-12, 15:17   

Krystian napisał/a:
Axanna napisał/a:
nie no ja tylko nie widze podstawy do takiego twierdzenia. Bo jezeli Jezus jest Izraelem = Kosciolem, to kim sa ludzie w niego wierzace? Jak dla mnie to z Biblii wyraznie wynika ze Izrael czy Kosciol to sa ludzie, a nie sam Jezus, zreszta Pan mowi o swoim Kosciele "Kosciol moj", gdyby On sam nim byl to by takie zdanie bylo bez sensu.


słusznie Axano nie daj się zmanipulować adwentystom

już dawno dało się zauważyć że mędrkujesz identycznie jak Rethel nie znając podstawowych zagadnień. Nie umiesz nawet rozróżnić że to nie jest twierdzenie adwentystów, tylko jakiegoś Miecza Ducha, który (po wszystkich forach internetowych) klepie podobne bzdury jak Ty.
_________________
http://chomikuj.pl/alessa333
Ostatnio zmieniony przez alessa 2013-10-12, 15:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6051/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-10-12, 16:02   

alessa napisał/a:
już dawno dało się zauważyć że mędrkujesz identycznie jak Rethel nie znając podstawowych zagadnień. Nie umiesz nawet rozróżnić że to nie jest twierdzenie adwentystów, tylko jakiegoś Miecza Ducha, który (po wszystkich forach internetowych) klepie podobne bzdury jak Ty.


ja klepię to co apostoł Paweł
jeżeli Ci to się nie podoba , to wierz prorokini
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4956
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 126/280
 45%
Wysłany: 2013-10-13, 12:32   Kosciol i Izrael ....

Kol. 1:18-19
18. On także jest Głową Ciała, Kościoła; On jest początkiem, pierworodnym z umarłych, aby we wszystkim był pierwszy,
19. Ponieważ upodobał sobie Bóg, żeby w nim zamieszkała cała pełnia boskości
(BW)
Chyba ap Pawel tez jest z K ADS -:) bo uwaza Chrystusa za glowe kosciola pozdrawiam !
Tomasz G
_________________
tom68
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6051/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-10-13, 12:36   Re: Kosciol i Izrael ....

Tomasz G napisał/a:
Kol. 1:18-19
18. On także jest Głową Ciała, Kościoła; On jest początkiem, pierworodnym z umarłych, aby we wszystkim był pierwszy,
19. Ponieważ upodobał sobie Bóg, żeby w nim zamieszkała cała pełnia boskości
(BW)
Chyba ap Pawel tez jest z K ADS -:) bo uwaza Chrystusa za glowe kosciola pozdrawiam !
Tomasz G


nie rozumiem Twojej wypowiedzi
gdzie ja kiedykolwiek negowałem fakt, że Chrystus jest głową Kościoła?
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13